Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

>>> Git bak bakayım bir bilgi değişince ne oluyormuş DNA'da.

O zaman senin DNA'nla babanın ki değişik, nedne sana bir şey olmuyor? Eğer adem'den geldiysek, nasıl oldu da hepimiz genetik olarak aynı değiliz, DNA'larımız farklı? Eğer DNA değişince neler oluyorsa, nasıl oluyorda, Adem'den bu yana DNA'mız değişip gelmiş, milyarlarca farklı DNA ortaya çıkmışta, bir halt olmamış?

Embesillik zor zenaattır Hakikat, seni anlıyorum ve senin için üzülüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

Kardeş Tebrikler çok güzel şeylerden bahsetmişsin Allah'ın izniyle hepsi müslüman olacak İnşallah.

Sitelerde Paylaş

>>> Git bak bakayım bir bilgi değişince ne oluyormuş DNA'da.

O zaman senin DNA'nla babanın ki değişik, nedne sana bir şey olmuyor? Eğer adem'den geldiysek, nasıl oldu da hepimiz genetik olarak aynı değiliz, DNA'larımız farklı? Eğer DNA değişince neler oluyorsa, nasıl oluyorda, Adem'den bu yana DNA'mız değişip gelmiş, milyarlarca farklı DNA ortaya çıkmışta, bir halt olmamış?

Embesillik zor zenaattır Hakikat, seni anlıyorum ve senin için üzülüyorum.

Ey arkadaş.Yaratan yaratacağını bilmez mi? Koskoca Kainatı Yaratan Adem (as) ın genlerine tüm insanların genetik kodlarını yazmayı bilmez mi? Birazcık olsun aklını kullan.Herşeyi bizden bekleme.

Sitelerde Paylaş

>>> Sayın anibal siz de keşke "mutasyon, seleksiyon nedir, simbioz" bunları bilmeseydiniz de benim düşündüğüm manada azıcık cahil kalsaydınız, inanın bunu sizin adınıza çok isterdim.

Kusura bakma birader, seni üzeceğini bilseydim, MIT'de 6 sene biyoloji okumaz, bir sürü şey yapıp, doçent filan olmazdım. Ama kader işte, n'aparsın, insan biyoloji üzerine akademik zımbırtıya bulaşınca, el mahkum bu mutasyon, seleksiyon, simbiyoz vs. nanlerini de öğreniveriyor arada...

>>> "Bizde sana soralım, allah evrimi yaparken gördünmü, yanında mıydın, nerden uyduruyorsun bu martavalı:" Bende onu diyorum zaten siz de aynı (söz de)ben durumundasınız, tutunacağınız hiç bir şey yokken sadece masallar icra ediyorsunuz. Sizinle bir gün gerçekten aynı dilleri saygı çerçevesinde konuşabilirsek, benim kanıtlarımı size anlatmaktan büyük keyif duyarım..

Bizim tutunacak şeyimiz çok. Bir türlü anlamadığınız şey, evrimin aha burada, gözünüzün önünde hatta taaa içinde olduğu. Yaşayan her canlı, o canlının geçmişinin bir kaydını zaten tutuyor. Evrimin tutnacak şeyi, bildiğin her şey. Peki ya senin? Bedevinin zekerinden, zekerinin keyfinden başka tutunabildiğin bir şey var mı?

Bu forumda evrime dair her şeyi bulabilirsin, kanlı canlı, sapına kadar. Elinle de tutabilirsin. Hepsinin yeri, yurdu, her şeyi var. Eğer evrimi görmek istiyorsan, elinde bir şey tutmana bile gerek yok, elinin kendisi zaten evrimin kapı gibi ispatı. Hiç sordun mu kendine, o tırnaklar ne halt iştir?

Bak tekrar edeyim, bu forumda evrime dair her şey var. Nerden mi biliyorum, bizzat ben yazdım da oradan.

Sana da gülüp geçmekten başka hiç bir şey yapamıyorum. Evet, biz mutasyon, seleksiyon vs. nedir öğrenmeseydik te, sen de ufak bir çocukken ishalden filan geberip gitseydin belki herkes için daha hayırlı olurdu...

Sitelerde Paylaş

Kanıtla o zaman bana evrimi.Doğal seçilim diyorsunuz yok tesadüf yok kendiliğinden.Ulan o DNA ya o bilgileri kim yazdı.Sen bir kromozomda kaç ansiklopedilik bilgi olduğunu biliyor musun?Tam 1000 Ciltlik Ansiklopedik bilgi var.Senin tesadüf ya da doğal seçilim demen 1000 Ciltlik bir Şaheserin yazarını inkar etmek gibi bir şey.Sen yazarı nasıl inkar edersin?

sen özürlü falan mısın?? internette istemediğin kadar bilgi var evrimle ilgili.. hepsi de bilimsel kabul görmüş yayınlar... neyi merak ediyorsan araştır oku.. çobanın mı var senin burda.. git oku öğren cahil herif...

sana sadece bir soru sorucam: kabul edelim ki evrim teorisi yanlış; o halde canlıların nasıl çoğalıp çeşitlendiğini açıklayan bilimsel bir açıklama getir bize.. dünya çapında kabul görmüş bilimsel alternatif bir açıklama.. ha getiremiyorsan öyle bilimsel bir açıklama, burda viyaklama boşuna..

ikincisi: evrim yanlış diyelim, o halde canlıları allahın yaratıp çeşitlendirdiğini bilimsel olarak bana kanıtla hadi.. madem bu kadar bilim sevdalısısın, bize bilimsel olarak kanıtla allahın yarattığını..

bu ikisini yapamıyorsan, burda daha fazla durma o zaman, defol git burdan.. alternatif bilimsel açıklama getirmeden bikbikleme burda...

bekliyorum bilimsel açıklamalarını.. görelim marifetini...

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma birader, seni üzeceğini bilseydim, MIT'de 6 sene biyoloji okumaz, bir sürü şey yapıp, doçent filan olmazdım. Ama kader işte, n'aparsın, insan biyoloji üzerine akademik zımbırtıya bulaşınca, el mahkum bu mutasyon, seleksiyon, simbiyoz vs. nanlerini de öğreniveriyor arada...

Okumussun Ama Adam Olamamışsın

Sitelerde Paylaş

Ey arkadaş.Yaratan yaratacağını bilmez mi? Koskoca Kainatı Yaratan Adem (as) ın genlerine tüm insanların genetik kodlarını yazmayı bilmez mi? Birazcık olsun aklını kullan.Herşeyi bizden bekleme.

Tanri olsam kanmis,beyinmis,sinir sistemiymis o kadar ugrasmazdim.Ici bos bir insan yaratirdim yeter,dna ymis,genmis ne geregi var ...

Sitelerde Paylaş

sen özürlü falan mısın?? internette istemediğin kadar bilgi var evrimle ilgili.. hepsi de bilimsel kabul görmüş yayınlar... neyi merak ediyorsan araştır oku.. çobanın mı var senin burda.. git oku öğren cahil herif...

sana sadece bir soru sorucam: kabul edelim ki evrim teorisi yanlış; o halde canlıların nasıl çoğalıp çeşitlendiğini açıklayan bilimsel bir açıklama getir bize.. dünya çapında kabul görmüş bilimsel alternatif bir açıklama.. ha getiremiyorsan öyle bilimsel bir açıklama, burda viyaklama boşuna..

ikincisi: evrim yanlış diyelim, o halde canlıları allahın yaratıp çeşitlendirdiğini bilimsel olarak bana kanıtla hadi.. madem bu kadar bilim sevdalısısın, bize bilimsel olarak kanıtla allahın yarattığını..

bu ikisini yapamıyorsan, burda daha fazla durma o zaman, defol git burdan.. alternatif bilimsel açıklama getirmeden bikbikleme burda...

bekliyorum bilimsel açıklamalarını.. görelim marifetini...

Koçum tek yaptığın şey ona buna saldırma defol mefol.Ben sana soru soracağım.

Bu dünya kendi kendine mi oluştu?

Hadi maymundan geldik diyelim.Maymun kendi kendinemi geldi bu dünyaya.

Güneş nasıl böyle milimetrik hesaplarla her yeri aydınlatıyor.

Son olarak ülekr çikolatalı gofret seviyormusun

Bana bunların bilimsel cevabını söyle.

Sitelerde Paylaş

>>> Ey arkadaş.Yaratan yaratacağını bilmez mi? Koskoca Kainatı Yaratan Adem (as) ın genlerine tüm insanların genetik kodlarını yazmayı bilmez mi? Birazcık olsun aklını kullan.Herşeyi bizden bekleme.

Bilmez, emin ol ki bilmez. Bırak genetik kodları, köpek kulübesi yapmayı bile bilmez.

Al bak, biliyormuymuş:

1048885-1111503-1272.jpg

Adem'in genetik kodlarına tüm insanlığı yazsaydı, bugün hepimizde o genetik kodu taşıyor olurduk, ya hepimiz zenci, ya hepimiz sarışın olurduk. Boylarımız, dudağımız, şuyumuz buyumuz her şeyimiz aynı olurdu. Demekki, Adem'den sonra DNA değişmiş, işte hepsi bu.

Eee, DNA Değişince bir şey oluyor muymuş? Yukardaki resimdeki zavallı bebekte DNA kurbanı. Değişen bir şey yok, onu bu hale getiren genler, hem anasında, hem babasında var. Ama bir araya gelince, bak ne oluyor?

Eğer bu gib bir sürü korkunç hastalığın bu genleri de Adem'de idiyse, o bir saat bile yaşayamaz, geberir giderdi. Yani, insanlardaki genlerin tamamının Adem'de ve Havva'da olması mümkün değil zaten.

Eğer öğrenmek istiyorsan, insan nüfusunun ortaya çıkması 250 bin yıl. Daha öncekiler insansı. En az nüfusumuz 2000 kişi kadar olmuş, 60 - 70 bin yıl önce. İlk insan bir dişi ve ilk erkekten yüzbinlerce yıl önce yaşamış vs. vs.

Yani senin bu adem masalın maalesef pek çürük, pek bir zırvalık sadece...

Sitelerde Paylaş

>>> Bu dünya kendi kendine mi oluştu?

Evet.

>>> Hadi maymundan geldik diyelim.Maymun kendi kendinemi geldi bu dünyaya.

Maymunda kend atasından geldi diyelim, yanlış olsun. Zira insan maymundan gelmedi. İnsanlar ve maymunlar, aynı ortak atalardan geldi.

>>> Güneş nasıl böyle milimetrik hesaplarla her yeri aydınlatıyor.

Aydınlatmıyor, dünyanın yarısı hep karanlık. VE milimetrik hesap filanda yok zaten, milyon kilometrelik sapıtmalar var ortada.

Denemesi basit. Temmuz ayında 2 gün boyunca üzerine bir şey giymeden güneşin altında durabilir misin? Dilersen ocak ayında da olur, aynı yerde. 6 ay bile geçmeden bir buz dolabı gibi soğuk, bir fırın gibi sıcak olan bu dünyanın nesine böyle tripler yaparsınız ki?

>>> Son olarak ülekr çikolatalı gofret seviyormusun

Severim ama, Nestle daha güzel. İstersen buyur gel, çekmecede bir kaç tane olacaktı...

>>> Bana bunların bilimsel cevabını söyle.

Bilim mi, sen mi, hadi ordan....

Sitelerde Paylaş

>>> Bu dünya kendi kendine mi oluştu?

Evet.

>>> Hadi maymundan geldik diyelim.Maymun kendi kendinemi geldi bu dünyaya.

Maymunda kend atasından geldi diyelim, yanlış olsun. Zira insan maymundan gelmedi. İnsanlar ve maymunlar, aynı ortak atalardan geldi.

>>> Güneş nasıl böyle milimetrik hesaplarla her yeri aydınlatıyor.

Aydınlatmıyor, dünyanın yarısı hep karanlık. VE milimetrik hesap filanda yok zaten, milyon kilometrelik sapıtmalar var ortada.

Denemesi basit. Temmuz ayında 2 gün boyunca üzerine bir şey giymeden güneşin altında durabilir misin? Dilersen ocak ayında da olur, aynı yerde. 6 ay bile geçmeden bir buz dolabı gibi soğuk, bir fırın gibi sıcak olan bu dünyanın nesine böyle tripler yaparsınız ki?

>>> Son olarak ülekr çikolatalı gofret seviyormusun

Severim ama, Nestle daha güzel. İstersen buyur gel, çekmecede bir kaç tane olacaktı...

>>> Bana bunların bilimsel cevabını söyle.

Bilim mi, sen mi, hadi ordan....

Dünya kendi kendine oluşmuşmuş gülerim ben buna kıçım bile gülüyor şu anda.

Sitelerde Paylaş

Koçum tek yaptığın şey ona buna saldırma defol mefol.Ben sana soru soracağım.

Bu dünya kendi kendine mi oluştu?

Hadi maymundan geldik diyelim.Maymun kendi kendinemi geldi bu dünyaya.

Güneş nasıl böyle milimetrik hesaplarla her yeri aydınlatıyor.

Son olarak ülekr çikolatalı gofret seviyormusun

Bana bunların bilimsel cevabını söyle.

al işte bir cahil daha..

neden-sonuç ilişkisi, zorunluluk ve olasılık diye birşey duydun mu hiç?? işte koskoca evren bunların bir ürünü..

dünya kendi kendine oluşmadı, evrendeki fiziksel dönüşümlerin bir ürünü..

maymundan gelmedik, ikimiz ortak atadan geldik.. o ortak atanın da atası vardı.. vardı da vardı..

güneş sistemi milyarlarca yılda oluşan ve yerleşen bir sistem.. pırt diye bugünkü şekliyle ortaya çıkmadı.. güneş sistemimiz gibi oluşup sonradan yok olan çok sistem var.. yani senin sandığın gibi milimetrik mükemmel hesaplar falan yok ortada.. öyle olsaydı evrendeki bu dönüşümler olmazdı ve herşey sabit bir noktada kalırdı.. herşey kusursuz ve milimetrik olsaydı, evrende değişim diye birşey olmazdı... evren her an değiştiğine göre, demek ki mükemmel birşey değil... bunu kafan alıyor mu acaba?? o küçük beynin bunu alabiliyor mu???

boşuna demiyorum siz cahilsiniz diye.. şurda sordukların gösteriyor cehaletini..

bilmiyor olabilirsin, git öğren be adam..

böyle cahil zırvalara da son ver ya da sen de defol git cahil müslüman...

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

al işte bir cahil daha..

neden-sonuç ilişkisi, zorunluluk ve olasılık diye birşey duydun mu hiç?? işte koskoca evren bunların bir ürünü..

dünya kendi kendine oluşmadı, evrendeki fiziksel dönüşümlerin bir ürünü..

maymundan gelmedik, ikimiz ortak atadan geldik.. o ortak atanın da atası vardı.. vardı da vardı..

güneş sistemi milyarlarca yılda oluşan ve yerleşen bir sistem.. pırt diye bugünkü şekliyle ortaya çıkmadı.. güneş sistemimiz gibi oluşup sonradan yok olan çok sistem var.. yani senin sandığın gibi milimetrik mükemmel hesaplar falan yok ortada.. öyle olsaydı evrendeki bu dönüşümler olmadı ve herşey sabit bir noktada kalırdı.. herşey kusursuz ve milimetrik olsaydı, evrende değişim diye birşey olmazdı... evren her an değiştiğine göre, demek ki mükemmel birşey değil... bunu kafan alıyor mu acaba?? o küçük beynin bunu alabiliyor mu???

boşuna demiyorum siz cahilsiniz diye.. şurda sordukların gösteriyor cehaletini..

bilmiyor olabilirsin, git öğren be adam..

böyle cahil zırvalara da son ver ya da sen de defol git cahil müslüman...

ortak ataymış peh peh bana cahil diyorsunda hiç kendine bakmıyorsun be koçum.Ortak atayı da görmedin neden inanıyorsun ortak ataya.Darvin görmüş mü ortak atayı .d.d.d.d.d

Sitelerde Paylaş

ortak ataymış peh peh bana cahil diyorsunda hiç kendine bakmıyorsun be koçum.Ortak atayı da görmedin neden inanıyorsun ortak ataya.Darvin görmüş mü ortak atayı .d.d.d.d.d

şu yazdıkların cehaletini ve seviyeni gösteriyor fazlasıyla..

ortak atayı gözümle görmedik inanmayalım öyle mi??

sen cahil bile değilsin, başka birşeysin sen...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...