Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

• İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ortak ataymış peh peh bana cahil diyorsunda hiç kendine bakmıyorsun be koçum.Ortak atayı da görmedin neden inanıyorsun ortak ataya.Darvin görmüş mü ortak atayı .d.d.d.d.d

Ortak atamiz maymundan öte fareye kadar gidiyor.Sen aslinda bir sicansin B)

Sitelerde Paylaş

şu yazdıkların cehaletini ve seviyeni gösteriyor fazlasıyla..

ortak atayı gözümle görmedik inanmayalım öyle mi??

sen cahil bile değilsin, başka birşeysin sen...

Ortak ataya inanıyorsun allaha inanmıyorsun öylemi asıl cahil sensin cahilinde cahili.

Ortak atayı kim oluşturdu kendi kendine hiçlikte mi oluştu

insanların amacı ne niye ölüyoruz

niye yaşıyoruz

neden iyilik yapıyoruz

neden kötülük yapıyoruz

neden sevişiyoruz

neden çocuk doğuruyoruz

açıklayın bana bunları

Sitelerde Paylaş

Dünya kendi kendine oluşmuşmuş gülerim ben buna kıçım bile gülüyor şu anda.

Peki nasıl oluşmuş, allah denen bedevi masalı mı oluşturmuş? Sen onu gördün mü, oluştururken gördün mü?

Velakin şu var. dünya oluşmuş, oluşurken olan her şeyde işte burada, dünyanın ta kendisinde. Bunlara bakınca dünyanın zaten kendi kendine oluştuğunu görüyorsun. Ama sen kıçını yayıp mhiraba oturup ahkam kesmekten, bunu göremiyorsunki. aldır o kıçını, eline bir kazma kürek al, bir kaz bakalım sağını solunu, orası nasıl oluşmuş, eskiden ne olmuş, ne bitmiş...

Olur mu hiç, oturup orada kıçından osuruktan teyyare sallyıp bedevi putçuğunu sayıklamak varken, kim araştıracak, di mi?

Sitelerde Paylaş

Peki nasıl oluşmuş, allah denen bedevi masalı mı oluşturmuş? Sen onu gördün mü, oluştururken gördün mü?

Velakin şu var. dünya oluşmuş, oluşurken olan her şeyde işte burada, dünyanın ta kendisinde. Bunlara bakınca dünyanın zaten kendi kendine oluştuğunu görüyorsun. Ama sen kıçını yayıp mhiraba oturup ahkam kesmekten, bunu göremiyorsunki. aldır o kıçını, eline bir kazma kürek al, bir kaz bakalım sağını solunu, orası nasıl oluşmuş, eskiden ne olmuş, ne bitmiş...

Olur mu hiç, oturup orada kıçından osuruktan teyyare sallyıp bedevi putçuğunu sayıklamak varken, kim araştıracak, di mi?

Bana ortak atanın fosilini bul.

Dünyanın oluşumunun bilimsel bir yargıyla açıklanması dünyayı bir yaratıcının yaratmadığı anlamına gelmez canım benim.

Sitelerde Paylaş

Ben insanım sen kendini illa bi tür olarak görüyorsan sorun yok .d

Bu foruma takılan müslümanlar arasında seviyesi en düşük olanlardan birisin sen.

Hakikatler denen adam bile kendi çapında fikirler ortaya atıyor, sen sadece başkalarının fikirlerini eleştirmektesin.

Sen açıkla da görelim Dünya'nın oluşumunu görelim ne biliyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ben ortak ataya inanmıyorum ama sen sıçan olabilirsin çünkü ortak ataya inanıyorsun canım benim .d

İnanıp inanmaman bir şeyi değiştirmiyor.

Ortak atayı görmek için, sana bir tane şundan lazım:

220px-DNA-Sequencers_from_Flickr_57080968.jpg

Artık tek yapman gereken, bir damal başka canlıdan kan, tükrük, kıl vs. koymak buna. Birde kendi kanından bir damla. Bu alet sana o canlıyla senin ne kadar yakın araba olduğunuzu gösterecektir.

Mesela, bir fare koyarsan, %90 filan akraban çıkacak. Yaklaşık 50 milyon yıl filan önce aynı ortak atanız varmış çıkacak mesela.

Ama buna gülüp geçersin sen eminim. O zaman şöyle yapalım, kolay olsun.

Babanın bir eşek olmadığını nasıl kanıtlarsın?

Eğer evrim teorisi yanlışsa, senin babanda bir eşek, sende bir eşekoğlueşek olursunuz. Emin olabilirsin bundan. Buna göre, buyur, söyle bakalım, evrim bir masal ve babanın bir eşek olmadığının kanıtı, bekliyoruz...

Sitelerde Paylaş

>>> Dünyanın oluşumunun bilimsel bir yargıyla açıklanması dünyayı bir yaratıcının yaratmadığı anlamına gelmez canım benim.

Bak sende bunda haklısın.

Velakin, olmayan bri yaratıcının hiç bir şeyi yaratamayacağı gerçeği de değişmez elbette. Yaratıcı yok ki dünyayı yaratmış olsun.. Hepsi bu zaten.

Sitelerde Paylaş

Bu foruma takılan müslümanlar arasında seviyesi en düşük olanlardan birisin sen.

Hakikatler denen adam bile kendi çapında fikirler ortaya atıyor, sen sadece başkalarının fikirlerini eleştirmektesin.

Sen açıkla da görelim Dünya'nın oluşumunu görelim ne biliyorsun.

Evet ateist hakaretleri teker teker başladı.Benim tezim belli canım benim.Dünyayıda evrenide Allahım yarattı.

Benim sorularıma cevap verirmisin lütfen .d

Bizim amacımız ne

niye ölüyoruz

niye yaşıyoruz

neden hasta oluyoruz

neden ortak atanızdan bi iz yok

neden neden enden boşlukta kaldım lütfen beni bilgilendir .d

Sitelerde Paylaş

>>> Dünyanın oluşumunun bilimsel bir yargıyla açıklanması dünyayı bir yaratıcının yaratmadığı anlamına gelmez canım benim.

Bak sende bunda haklısın.

Velakin, olmayan bri yaratıcının hiç bir şeyi yaratamayacağı gerçeği de değişmez elbette. Yaratıcı yok ki dünyayı yaratmış olsun.. Hepsi bu zaten.

Peki ya varsa?

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

YENİDEN BAŞLAYALIM NE DERSİNİZ EN BAŞDAN YARATANIN BU FIRSATI YOK ŞİMDİLİK OLSA AYNEN ŞUNA BENZER BİŞİY YAPARDI DÜNYA İÇİN AMA BENCE ÖLÜME SIR BEKLEMEKDEN BAŞKA ÇARE YOK

Şimdi birlikte cevabını arayacağımız sorulara birlikte kafa yoracağımız cevabını birlikte bulamayarak bir olacağımız şeylere yaklaşalım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi?

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz?

ve benzeri soruların cevabları soruları hepimizin kafasını kurcalamıyormu ?

o halde birlikte soralım aynı cevapları vermesekde şunu fark edelim sorular aynı ...merakımız aynı tıpkı şey gibi ; bademler gibi herbirinin yağı bir ....cevapları farklı olabilir ama sorular bir....... tıpkı bademlerin yağı gibi ......

Sitelerde Paylaş

İnanıp inanmaman bir şeyi değiştirmiyor.

Ortak atayı görmek için, sana bir tane şundan lazım:

220px-DNA-Sequencers_from_Flickr_57080968.jpg

Artık tek yapman gereken, bir damal başka canlıdan kan, tükrük, kıl vs. koymak buna. Birde kendi kanından bir damla. Bu alet sana o canlıyla senin ne kadar yakın araba olduğunuzu gösterecektir.

Mesela, bir fare koyarsan, %90 filan akraban çıkacak. Yaklaşık 50 milyon yıl filan önce aynı ortak atanız varmış çıkacak mesela.

Ama buna gülüp geçersin sen eminim. O zaman şöyle yapalım, kolay olsun.

Babanın bir eşek olmadığını nasıl kanıtlarsın?

Eğer evrim teorisi yanlışsa, senin babanda bir eşek, sende bir eşekoğlueşek olursunuz. Emin olabilirsin bundan. Buna göre, buyur, söyle bakalım, evrim bir masal ve babanın bir eşek olmadığının kanıtı, bekliyoruz...

Evet hakaretler başladı ateiste bak be :D

Sitelerde Paylaş

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz?

bole sormalıydın bence arkadaş

doğrusu bu ?

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

YENİDEN BAŞLAYALIM NE DERSİNİZ EN BAŞDAN YARATANIN BU FIRSATI YOK ŞİMDİLİK OLSA AYNEN ŞUNA BENZER BİŞİY YAPARDI DÜNYA İÇİN AMA BENCE ÖLÜME SIR BEKLEMEKDEN BAŞKA ÇARE YOK

Şimdi birlikte cevabını arayacağımız sorulara birlikte kafa yoracağımız cevabını birlikte bulamayarak bir olacağımız şeylere yaklaşalım.

o halde birlikte soralım aynı cevapları vermesekde şunu fark edelim sorular aynı ...merakımız aynı tıpkı şey gibi ; bademler gibi herbirinin yağı bir ....cevapları farklı olabilir ama sorular bir....... tıpkı bademlerin yağı gibi ......

Cevap veriyorum yüce yaradanımız Allahımız yaptırdı.

Sitelerde Paylaş

Evet ateist hakaretleri teker teker başladı.Benim tezim belli canım benim.Dünyayıda evrenide Allahım yarattı.

Benim sorularıma cevap verirmisin lütfen .d

Bizim amacımız ne

niye ölüyoruz

niye yaşıyoruz

neden hasta oluyoruz

neden ortak atanızdan bi iz yok

neden neden enden boşlukta kaldım lütfen beni bilgilendir .d

Soruma soruyla cevap verip kaçamazsın.

Bu sorularının bilimsel cevaplarını araştırsana her şeyi biz mi öğreteceğiz sana. :lol:

Sorduklarının düzeyi hiçbir şey bilmediğinin ispatı zaten.

Anlat bakalım evrenin kaç günde oluştunu, söyle bakalım Dünya'nın yaşını. Bakalım ne biliyorsun?

Allah bir anda mı yarattı yani. :lol:

Evrim hakkında bilgi istersen forumda evrim rehberi diye bir bölüm var, sana her şeyi burada anlatacak değiliz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Peki ya varsa?

Olsa dükkan senin, ama yok. Dilersen sana süper zenciyi yollarız, ya varsa hesabı, ister misin?

Evet hakaretler başladı ateiste bak be :D

Hakareti filan yok bunun ceyo... İşte gerçek bu. Eğer evrim teorisi yalansa, o zaman banada bir eşek. Babanın bir eşek olamayacağı gerçeği, ancak evrim teorisi %100 kesin bir doğruysa geçerli.

Ve zırlamayı bırak, olay gayet basit. Babanın bir eşek olmadığını göstermen isteniyor senden. Çok mu zor?

Yada baban cidden bir eşekki, sende bunun böyle olmadığını gösteremiyorsun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...