Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

Gene boş boş konuyorsunuz.Ben sorularıma cevab arıyorum.Hala tatmin olmadım.Ben şüpheci bir adamım.Yapım bu.Ben küçüklüğümden beri Müslümanım.Eğer ben bu kanıtları bulmasaydım şu an -ALLAH KORUSUN- sizler gibi dinsiz olrdm.Ama olmadım.

Aslın bizim tartıştığımız konu şundan ibaret.

"Ben diyorum ki Başbakan var siz diyorsunuz Atma Koçum Başbakan falan yok.Ben kanun ve nizama bakarak Başbakanı görmeden var diyorum.Siz hadi ordan Burada düzen yok.Kanun falan yok.Siz sırf Başbakanı inkar etmek için kanunu inkar ediyorsunuz.

Hayır!Sizler göreceksiniz.Ben sizlere bilimsel delilleri sunayım da görün.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gene boş boş konuyorsunuz.Ben sorularıma cevab arıyorum.Hala tatmin olmadım.Ben şüpheci bir adamım.Yapım bu.Ben küçüklüğümden beri Müslümanım.Eğer ben bu kanıtları bulmasaydım şu an -ALLAH KORUSUN- sizler gibi dinsiz olrdm.Ama olmadım.

Aslın bizim tartıştığımız konu şundan ibaret.

"Ben diyorum ki Başbakan var siz diyorsunuz Atma Koçum Başbakan falan yok.Ben kanun ve nizama bakarak Başbakanı görmeden var diyorum.Siz hadi ordan Burada düzen yok.Kanun falan yok.Siz sırf Başbakanı inkar etmek için kanunu inkar ediyorsunuz.

Arkadaşım.

Düzenin olup olmadığını sen bizden daha iyi bilirsin,

Çünkü düzülen sensin.

Sitelerde Paylaş

Siz sırf Başbakanı inkar etmek için kanunu inkar ediyorsunuz.

(:

bize sunacağın bilimsel deliller:

arı bal kovan inek ot süt börtü böcek ağaç gibi olmasın ama (:

çünkü çok yorucu oluyor yani..

bize delil sunmadan önce, kendin küçük bi araştırma yap bence..

he bi de, başbakan var diye kanun var değil..

kanun var birilerini başbakan ilan eden (:

oysa sen, seni idare edip yönetecek kanunlara muhtaç mısın ?

o kanunlar olmasa, çıkıp katil mi olacaksın ?

o kanunlar olmasa, güneş bi daha doğmayacakmı mesela ?

yada şöyle soralım:

sana bir kanun mu lazım cami avlusuna terkedilmiş bi bebeği doyurman için ?

Sitelerde Paylaş

he işte onu bekliyorum ben de.. bilimsel açıklamalarını bekliyorum.. tanrı ile evren, dünya, insan ve yaratma eylemiyle ilgili, neden-sonuç ilişkilerine dayanan, somut ve nesnel bilimsel bir açıklama.. dört gözle bekliyorum..

ama arkadaşın da dediği gibi, sayıklamadan üfürmeden..

bakın arılar ne güzel çiçekler ne hoş kokuyor güneş ne güzel parlıyor, bunlar allahın hikmetidir, gibisinden fantastik sayıklamalar istemiyoruz.. bilimsel açıklama istiyoruz...

Sitelerde Paylaş

Şu dakikalarda araştırmamı yaparken silere şunu söyleyeyim "Bu Forumdaki Tüm Ateistler Köşeye SIKIŞTILAR.Fakat Az Kaldı Bunlar Onların Son ÇIRPINIŞLARI" Bunu söylediğimin sebebini onlar daha iyi biliyorlar.

keskı sunsan tobe ederız sarap akan nehirlerde hurilerle fantazı yapmak kım ıstemez :D

fazla bilimi arastırma bence çunku ortada mukemmel bir nizam yok. karma karasık bir evren var.

Sitelerde Paylaş

Şu dakikalarda araştırmamı yaparken silere şunu söyleyeyim "Bu Forumdaki Tüm Ateistler Köşeye SIKIŞTILAR.Fakat Az Kaldı Bunlar Onların Son ÇIRPINIŞLARI" Bunu söylediğimin sebebini onlar daha iyi biliyorlar.

Köseye sikisan kedi aslana saldirir...

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

Foruma ilk kayit oldugumdan beri soyluyorum. Hep de soylemeye devam edecegim. Din bir afyondur. Insanlari uyutmak, duzene sokmak, korku ile ahlaki saglamaya yarayan bir durumdur. Kendi tasarimini kendisi sorgulayan bir Tanri kavraminin olmasi mumkun degildir. Ancak!, bu arkadasin dedigi gibi bu kadar her seyi ic guduye baglamak, tesadufe yormak hayatimizin bir rastlanti olduguna yol acar. Herseyi bilsek mum gibi sonuk oluruz. Ama bilmiyoruz. Olmayan dini doguran sey de bu esrardir. Nasil olduk, nerden geldik, bu 272 milyar gezegen bir insan irki icin yaratilmasi sacma ve bu uzayda tek oldugumuza hawking bile inanmiyor. Peki kim? Ya da ne bizi yaratti? Adina Tanri de, okuz de, mal de, ne dersen de biz nerden geldik evrenin olusumu bu duzen dedigimiz ya da bize duzen gelen olayin kaynagi nedir?!!! Bunu TAMAMEN tesadufe baglamak bence mantiksiz insanlarin yorumudur. Sorgulayci kusku icinde olan insanlar zeki insanlardir ve er gec dogruyu bulacaklardir!.

Sitelerde Paylaş

Foruma ilk kayit oldugumdan beri soyluyorum. Hep de soylemeye devam edecegim. Din bir afyondur. Insanlari uyutmak, duzene sokmak, korku ile ahlaki saglamaya yarayan bir durumdur. Kendi tasarimini kendisi sorgulayan bir Tanri kavraminin olmasi mumkun degildir. Ancak!, bu arkadasin dedigi gibi bu kadar her seyi ic guduye baglamak, tesadufe yormak hayatimizin bir rastlanti olduguna yol acar. Herseyi bilsek mum gibi sonuk oluruz. Ama bilmiyoruz. Olmayan dini doguran sey de bu esrardir. Nasil olduk, nerden geldik, bu 272 milyar gezegen bir insan irki icin yaratilmasi sacma ve bu uzayda tek oldugumuza hawking bile inanmiyor. Peki kim? Ya da ne bizi yaratti? Adina Tanri de, okuz de, mal de, ne dersen de biz nerden geldik evrenin olusumu bu duzen dedigimiz ya da bize duzen gelen olayin kaynagi nedir?!!! Bunu TAMAMEN tesadufe baglamak bence mantiksiz insanlarin yorumudur. Sorgulayci kusku icinde olan insanlar zeki insanlardir ve er gec dogruyu bulacaklardir!.

Tesadüf değil zaten Allah yarattı.

Sitelerde Paylaş

allah yaratmış diyorsun madem,

ne halt etmeye yaratmış onu da söylesene bi zahmet

canı mı sıkılmış tekbaşına ?

neden yaratmış ?

Sitelerde Paylaş

Allah dedigin isim Muhammed- in tatpigi bu putun adi olarak bilinmektedir. Ayrica Allah, Tanri ya da Yehova. Neden Allah? Musluman oldugun icin mi? Bir yaraticinin 99 tane ismi olmaz. Tek bir adi vardir. Din tam bir sacmaliktir. Benim derdim dinle degil, onu zaten eledim.

Sitelerde Paylaş

allah yaratmış diyorsun madem,

ne halt etmeye yaratmış onu da söylesene bi zahmet

canı mı sıkılmış tekbaşına ?

neden yaratmış ?

Allah bizi kendisini tanımak ve kendisine layık olacak şekilde ibadet etmek için yarattı. Bu vazifeyi yerine getirecek alet ve cihazları da yaratmıştır. Yani bizden istenen şeyler ile bunları karşılayacak sermaye muvazenelidir. Burada herhangi bir adaletsizlik olmadığını bütün insaf ve vicdan ehli bilir. Fakat Allah’ın bizi yaratırken bize sorup sormaması ise, tamamen Allah’ın iradesini kısıtlamak anlamına gelir.

Oysa “alimlerimizin ittifakı ile Allah - la yüs”el – dir. Yani yaptığı işlerden sorguya çekilmez. Ama kainatta yaptığı ve yarattığı herhangi bir hadisenin hikmetsiz veya adaletsiz olduğuna dair hiç kimse ağzını açamamaktadır. Çünkü, kainatta hikmetsiz ve abes olabilecek bir durum yoktur. Bütün kainatı didik didik araştıran bilim adamları bu ilahi hikmet karşısında hayrete düşmektedir.

1- Allah insanı imtihan için yarattı. Bu hikmet insanın yaratılmadan olamayacağı kesindir.

2- Allah kainatta tecelli ettiği cemal ve kemalini hem kendisi – kendine mahsus bir şekilde – görmek hem de başkalarının gözüyle görmek istiyor. Başkasının görmesi derken bunların başında insan gelmektedir. Bu hikmet de yine insanın yaratılmasını gerekli kılıyor.

3- İbadet için yarattı. Bu hikmetin yerine gelmesi için var olan birisi gerektir.

Yaratılmadan ibadetin yerine gelmesi mümkün değildir. Burada yaptığımız ibadetin miktarına göre cennette ki yerimiz hazırlanıyor.

4- Allah’ın herşeyden daha büyük olduğunu ilan etmek, ve Allah’ın emirlerini yaymak. Bu hikmetin yerine gelebilmesi için, hem tebliğ edenin hem de tebliğ edilenin yaratılması icap eder.

5- Bir çekirdeğin ağaç olması için toprağa girmesi gerektiği gibi, insanın da yetişip olgunlaşmsı ve terakkisi için dünya tarlasına gönderilmiştir.

6- Eğer başka alemde yaratılsaydık o zaman da neden bu alemde yaratıldık diye sormamız gerekecekti. İnsan için en mükemmel imtihan salonu bu olduğu için buraya gönderildik denilebilir.

Sitelerde Paylaş

Allah bizi kendisini tanımak ve kendisine layık olacak şekilde ibadet etmek için yarattı. Bu vazifeyi yerine getirecek alet ve cihazları da yaratmıştır. Yani bizden istenen şeyler ile bunları karşılayacak sermaye muvazenelidir. Burada herhangi bir adaletsizlik olmadığını bütün insaf ve vicdan ehli bilir. Fakat Allah’ın bizi yaratırken bize sorup sormaması ise, tamamen Allah’ın iradesini kısıtlamak anlamına gelir.

Oysa “alimlerimizin ittifakı ile Allah - la yüs”el – dir. Yani yaptığı işlerden sorguya çekilmez. Ama kainatta yaptığı ve yarattığı herhangi bir hadisenin hikmetsiz veya adaletsiz olduğuna dair hiç kimse ağzını açamamaktadır. Çünkü, kainatta hikmetsiz ve abes olabilecek bir durum yoktur. Bütün kainatı didik didik araştıran bilim adamları bu ilahi hikmet karşısında hayrete düşmektedir.

1- Allah insanı imtihan için yarattı. Bu hikmet insanın yaratılmadan olamayacağı kesindir.

2- Allah kainatta tecelli ettiği cemal ve kemalini hem kendisi – kendine mahsus bir şekilde – görmek hem de başkalarının gözüyle görmek istiyor. Başkasının görmesi derken bunların başında insan gelmektedir. Bu hikmet de yine insanın yaratılmasını gerekli kılıyor.

3- İbadet için yarattı. Bu hikmetin yerine gelmesi için var olan birisi gerektir.

Yaratılmadan ibadetin yerine gelmesi mümkün değildir. Burada yaptığımız ibadetin miktarına göre cennette ki yerimiz hazırlanıyor.

4- Allah’ın herşeyden daha büyük olduğunu ilan etmek, ve Allah’ın emirlerini yaymak. Bu hikmetin yerine gelebilmesi için, hem tebliğ edenin hem de tebliğ edilenin yaratılması icap eder.

5- Bir çekirdeğin ağaç olması için toprağa girmesi gerektiği gibi, insanın da yetişip olgunlaşmsı ve terakkisi için dünya tarlasına gönderilmiştir.

6- Eğer başka alemde yaratılsaydık o zaman da neden bu alemde yaratıldık diye sormamız gerekecekti. İnsan için en mükemmel imtihan salonu bu olduğu için buraya gönderildik denilebilir.

yukarda tanımını yaptığın tanrı, baya şizofrenik bir hastaya benziyor..

kendi tecellisini görmek için yaratıyor.. egosu var o zaman bu tanrınızın..

bakalım neler yaratabilirim demiş bakalım nasıl tecelli edecek cemalim felan demiş.. ve yaratmış..

sahiden de, amatör ressamlara benziyor bu tanrı.. hiçte etkilenmedim çizdiği resimden...

üstelik egosu da yetmemiş kendisine, bir de kendi yarattıklarından ibadet istemiş

onları zoraki bir imtihana tabi tutmuş..

kafayı sıyırmış olsa gerek bu tanrı..

çünkü zaten kendisinde varolan kendisinde bulunan araç ve gereçlerden malzemelerden yaratabilir..

sonrada o kendi yaratıklarını, yine kendi yarattığı cehennemle tehdit ediyor..

diyorki uslu durun yoksa yakarım (:

şizofrenik bir aşçının, kendi malzemeleri ve kendi üslubuyla pişirdiği yemeği beğenmeyip

o yemeğe, dan dun girişip dövmesi, yada ateşe atıp hepten yakması ile aynı şey bu (:

ayrıca 4. madde de çok komik..

ne demek herşeyden büyük olduğunu iddia etmek.. bi kendisi var zaten o aşamada..

henüz bişeyi yaratmamış..

başka tanrılar da var da, onlara mı büyüklük ilan ediyor.. ?????

Sitelerde Paylaş

Bunlar senin yorumun. Allah adına konuşma, yorum yapma. Buna şirk koşmak da denir sizin dinde.

Allah bizi neden yarattığını yoruma yer bırakmaksızın, tek bir kısa cümlede açık ve net ifade ediyor.

Zariyat 56 - Diyanet İşleri:

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Sitelerde Paylaş

yukarda tanımını yaptığın tanrı, baya şizofrenik bir hastaya benziyor..

kendi tecellisini görmek için yaratıyor.. egosu var o zaman bu tanrınızın..

bakalım neler yaratabilirim demiş bakalım nasıl tecelli edecek cemalim felan demiş.. ve yaratmış..

sahiden de, amatör ressamlara benziyor bu tanrı.. hiçte etkilenmedim çizdiği resimden...

üstelik egosu da yetmemiş kendisine, bir de kendi yarattıklarından ibadet istemiş

onları zoraki bir imtihana tabi tutmuş..

kafayı sıyırmış olsa gerek bu tanrı..

çünkü zaten kendisinde varolan kendisinde bulunan araç ve gereçlerden malzemelerden yaratabilir..

sonrada o kendi yaratıklarını, yine kendi yarattığı cehennemle tehdit ediyor..

diyorki uslu durun yoksa yakarım (:

şizofrenik bir aşçının, kendi malzemeleri ve kendi üslubuyla pişirdiği yemeği beğenmeyip

o yemeğe, dan dun girişip dövmesi, yada ateşe atıp hepten yakması ile aynı şey bu (:

ayrıca 4. madde de çok komik..

ne demek herşeyden büyük olduğunu iddia etmek.. bi kendisi var zaten o aşamada..

henüz bişeyi yaratmamış..

başka tanrılar da var da, onlara mı büyüklük ilan ediyor.. ?????

çok komiksin koçum çok komik anlıyorsun ama anlamamazlıktan geliyorsun siz ve sizin gibiler laf cambazlığını çok iyi yapıyorsunuz.Hayır iddia etmiyor zaten en büyük kesin bir bilgi bu Allah insanları sınamak istedi bunu bir oyun gibi düşün oyunu kazananlar ödülü alacak kaybedenlere cezayı verecek Allah.

Sitelerde Paylaş

Bunlar senin yorumun. Allah adına konuşma, yorum yapma. Buna şirk koşmak da denir sizin dinde.

Allah bizi neden yarattığını yoruma yer bırakmaksızın, tek bir kısa cümlede açık ve net ifade ediyor.

Zariyat 56 - Diyanet İşleri:

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Benim dediğimde o zaten e akıllı adam.3. maddeye bak

Sitelerde Paylaş

çok komiksin koçum çok komik anlıyorsun ama anlamamazlıktan geliyorsun siz ve sizin gibiler laf cambazlığını çok iyi yapıyorsunuz.Hayır iddia etmiyor zaten en büyük kesin bir bilgi bu Allah insanları sınamak istedi bunu bir oyun gibi düşün oyunu kazananlar ödülü alacak kaybedenlere cezayı verecek Allah.

hımmm.. allah oyunu pek seviyor o zaman..

sims 3 var bi de.. onun gibi bi oyun mu oynuyor bizle sence (:

sizin tanrınız oyunlara, imtihanlara neden ihtiyaç duyuyor.. ????

tekbaşına kendi kendine yetememişmi o tanrı ?

hani yalnızlık allaha mahsustu ?

değilmiş demek..

Sitelerde Paylaş

4- Allahın herşeyden daha büyük olduğunu ilan etmek, ve Allahın emirlerini yaymak.

Soru 1= Evrenin hakimi her şeyi bilen,gören, yaratan, bir şeye ol deyince olması yeten bir yaratıcının insanı imtihan için yaratması akla mantıklı bir hikaye midir? Her şeyi bildiğine göre hangi insanın cennete cehenneme gideceğini de bilen bir yaratıcının insanı sınava tutması nasıl bir mantığın eseridir? Cevabı belli olan sınav olabilir mi?

Soru 3= Allah'ın ibadete ne ihtiyacı var? İbadet var ise 4 kitap neden var? İnsanları değiştirmeye kalksa bile Tanrı nasıl olur da değiştirmeye kalkan varlıkları yok etmez? İbadetin miktarı dediğin durum Tanrı'yı övmek midir? Övülme derecesine göre cennet cehennem kavramı yaratmak sadistlik değil midir? Her dakika övülmek isteyen bir tanrı olabilir mi?

Soru 4= Allah ibadet için yaratsaydı zaten beynimizi aklımızı ibadet kavramına göre yaratırdı. Yaratmasa bile şu an dünyada gökte yazacak olan ya da dinin yaratıcısının varlığına KESİN kanıt tek bir ses tek bir meleğin inmesi ya da tek bir mucizevi olay yetmez midir? Herşeyi bilen Tanrının gönderdiği kitap nasıl olur da sorgulanır? İnsan parmağı 5 tanedir. Bu kesindir sorgulanamaz. Neden Tanrı buna benzer kesin bir durum yaratmamıştır?

Bu soruların cevabını verin ben her gün namaz kılacağım. ( Ayetlerden bahsetmedim bile... )

Saygılar;

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...