Jump to content

Tesitlerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var...

Recommended Posts

İfadelerinize dikkat edin, karşınızdaki kişiye hakaret etmeyin. Ağzına hakim olamayan kişi kendini biliyor, artık bu son uyarımdır, bir daha benzerini görürsem forumdan atacağım...

Böyle şeyler yazacağına yazdıklarımın çarpıtılmasına engel ol!

Ok?

beni burada it kopuk sürüsüyle uğraştırıp ondan sonra gelip "yazdıklarınıza dikkat edin cıs yaparım ha?" hikayesi okuma.

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazdıklarının çarpıtılmasını engellemek bizim işimiz mi? Karşındaki şahıs yazdıklarını çarpıtıyorsa, yazdıklarını çarpıttığını belirtir bir yazı asarsın, o kişi yellenir, sen muhatap almazsın. Bunu yapmak yerine adama hakaret edersen, gelir seni uyarırız...

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarının çarpıtılmasını engellemek bizim işimiz mi? Karşındaki şahıs yazdıklarını çarpıtıyorsa, yazdıklarını çarpıttığını belirtir bir yazı asarsın, o kişi yellenir, sen muhatap almazsın. Bunu yapmak yerine adama hakaret edersen, gelir seni uyarırız...

Sen de haklısın da.

Forum da hüsnü niyet yani bona fide ile ilgili de kurallar olmalı.

Bona fide alenen yazılmaz hukukta ama her türlü hukuki durumda ona bakılır.

Yani kişinin iyi niyeti suistimal edip etmediğine "her hangi bir kanun olmasa bile" bakılır.

Her yerde.

Futbolcu davalarından ceza davalarına kadar.

Hüsnü niyeti suistimal ettirmemek sizin işiniz bence.

İnsanlarda BONA FİDE olmalı.

Burada o yok.

Hüsnü niyet değil, art niyet var.

Alenen görülüyor yukarıda.

Normalde burası bir paralı site olsaydı, ve ben kuralları ihlal etmiş olsaydım(şu durumdaki küfürle), siz beni atmış olsaydınız, paralı üyelik aşamasındaki kurallar da aynen sizin şimdiki kurallarınız olsaydı, ben tüketici hakları davasını BONA FİDE ile kazanırdım.

Çünkü HÜSNÜ NİYETİ ihlal etmiş diğer kullanıcı.

Bu bağlamda iyi niyetin temini de görevlerinizden biri.

tarihinde Birinci Tekil Şahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EQ, IQ kadar önemli..

duygusal, ruhsal, beyinsel...

hepsi önemli tabi..

IQ, EQ, SQ psikiyatrinin olmazsa olmaz tahlil/gözlem yöntemleri..

teşhis ve tanı açısından da sıkça başvurulan metodlar bunlar..

kanımca, kişilerin dini/dogmatik inançlarının,

zeka konusunda "belirleyici" bir etkisi yok..

evet etkisi vardır dolaylı olarak, ancak o etki "belirleyici" değildir bence.

evet dindarlar daha kaderci, daha teslimiyetçi, daha aciz belki..

fakat sıradan teistler arasında, dini öncelikli kılmayan gayet seküler/laik yaşayan insanlarda var

sorulduğunda, sanki bir prosedürmüş gibi hangi dinin mensubu olduğunu söylerler,

ancak günlük hayatlarında; dine yada dogmalara tek bir an bile ayırmazlar..

non-teistlerin kendi duygularıyla, daha kolay başedebildiklerini,

kendileriyle ve egolarıyla daha barışık olduğunu da gözlemlemek mümkün..

ancak bilimsel açıdan elimizde kesinleşmiş veriler olmadan,

genelleme yapmaktan kaçınmakda lazım..

benim yazdıklarım psikiyatrik değil, daha çok sosyolojik tespitler zaten..

illaki "şu şöyledir" gibi bir iddiam yok "zeka" konusunda..

Sitelerde Paylaş

Konulara baktım da..

İğnenin bile yapanı var , bir tablo kendi kendine olur mu ,malzemeleri

koysak kendiliğinden bir şey çıkar mı , yok inek süt veriyor da ağaç

meyve veriyor da arı bal yapıyor da bunlar sebepsiz mi tarzı şeyler

onlarca defa sorulmuş. Farklı farklı kişilerin hep aynı örnekleri vermesi garip yahu.

Mesela din hocam derste bir ateistin görmediğim şeye inanmam da şeytan ateşte nasıl

acı çekecek de falan demesi üzerine geçen olayı anlatmıştı hala bunun anlatılması da

ilginç..

Aslında tüm soruları bu düzen sebepsiz mi diyerek sorabilirsiniz bence .

Hayır illa arıya süte girilecekse de başka örnekler verilse hiç fena olmayacak. :lol:

Adamlar Düzeni İnkar Ediyorlar.Bizde arı inek gibi şeylerden örnek verdik.

Hem Örnek bol.

Şimdi..Kuş Uçmayı Nerde Öğrenmiş.Köpek Havlamayı,Kedi miyavlamayı...vs.

Mesela bu bulutlar niye yağmur yağdırıyor...gibi bir sürü örnek.

FakkaaT! Bunlar Körükörüne inanmış Ateistler.Hiç Kafalarını Çalıştırmıyorlar.Kafaları yok demiyorum, Kafaları Var Fakat Kullanmayı Bilmiyorlar.Ah bir kullansalar nasıl hayrette kalacaklar.

Sitelerde Paylaş

Hem Örnek bol.

FakkaaT! Bunlar Körükörüne inanmış Ateistler.Hiç Kafalarını Çalıştırmıyorlar.Kafaları yok demiyorum, Kafaları Var Fakat Kullanmayı Bilmiyorlar.Ah bir kullansalar nasıl hayrette kalacaklar.

Hakikatler,

Senin geçen hafta açtığın bir başlık vardı ya hani şu arılar, süt veren inekler, meyvelerle ilgili. Bugün açtığım bir başlıkta yazdığım bu yazıda senin bu iddialarına da cevap verdim. Sana cevap olan bu kısmı da koyu renkle çizdim. Oku o yazımı dikkatlice sonra da inanmasan bile en azından biz ateistlerin bunlar hakkında ne düşündüğümüzü bil. Biz senin gönderdiklerini okuyoruz bir zahmet sen de bizimkini oku lütfen.

Sonra da orada yazıklarıma katılıp katılmadığını o başlığımın altına yaz, ben eleştiriye açığım.

Orada sadece müslümanlara değil, bazı ateistelere de cevap verdim.

Linkini veriyorum, mutlaka oku ve altına yorum yaz lütfen.

İşte bu link: LİNK

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hem Örnek bol.

Bu başlığı onaylayıcı nitelikte bir örnek oluşturduğun için teşekkür ederim.

Bu adamın yazdıklarına bakarak lütfen herhangi birisi bana bu adamın zekadan noksan olmadığını kantılasın.

Sitelerde Paylaş

"Tesitlerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var..." Bu çok ciddi bir iddia. Böylesine ciddi bir iddiayı ortaya atan SÜPER ZEKALI kişininde başlığında yekten "Teist" yerine "Tesit" yazması düşündürücü. Şimdi ben noksan zekamla düşünüyorum "acaba sayın baKIÇ tesit kelimesi ile ne kast etmiş olabilir?"

a) Tesit, insanlığın evrim sürecinde dünyada biriken radyasyondan olumsuz yönde etkilenip ciddi şekilde zeka noksanlığına uğrayarak oluşmuş yeni bir türdür.

b)Tesit(eng):Kutlamak, tebrik. (gereksiz yere yapılan aptalca tebriklerin ne kadar zeka yoksunu olduğunu anlatmaya çalışıyor)

c) Taşıt: Taşıtların tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var, bence bu noksanlığın giderilmesi hem sürücü hem de yolcu emniyeti için son derece önemli bir konudur. (yazacakken imla hatası yapmış olabilir)

d) Testis: Testislerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var, bu zeka noksanlığın temelinde çiftlerin aralarında 'aşk' olmadan 'meşk' yapmaları yatmaktadır. Aşk olmayınca testislerin deşajlarında ileri sürülen düşünsel tasarımlar açısından hep bir noksanlık baş göstermektedir. (yazacakken imla hatası yapmış olabilir)

tarihinde Kemalist Müttaki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Tesitlerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var..." Bu çok ciddi bir iddia. Böylesine ciddi bir iddiayı ortaya atan SÜPER ZEKALI kişininde başlığında yekten "Teist" yerine "Tesit" yazması düşündürücü. Şimdi ben noksan zekamla düşünüyorum "acaba sayın baKIÇ tesit kelimesi ile ne kast etmiş olabilir?"

a) Tesit, insanlığın evrim sürecinde dünyada biriken radyasyondan olumsuz yönde etkilenip ciddi şekilde zeka noksanlığına uğrayarak oluşmuş yeni bir türdür.

b)Tesit(eng):Kutlamak, tebrik. (gereksiz yere yapılan aptalca tebriklerin ne kadar zeka yoksunu olduğunu anlatmaya çalışıyor)

c) Taşıt: Taşıtların tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var, bence bu noksanlığın giderilmesi hem sürücü hem de yolcu emniyeti için son derece önemli bir konudur. (yazacakken imla hatası yapmış olabilir)

d) Testis: Testislerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var, bu zeka noksanlığın temelinde çiftlerin aralarında 'aşk' olmadan 'meşk' yapmaları yatmaktadır. Aşk olmayınca testislerin deşajlarında ileri sürülen düşünsel tasarımlar açısından hep bir noksanlık baş göstermektedir. (yazacakken imla hatası yapmış olabilir)

Al bir örnek daha. :D

Benim zeka noksanlığı vurguma karşı gerçekleştirilen intikam organizasyonu zeka noksanlığı içeriyor.

Bu insanların ciddi sorunları var.

Bilinci bozuklar

ve

Bilinci normal çalışanlar diye yaptığım bilişsel sınıflandırmaya bu başlık da bir kanıttır.

İyi okuyun teistleri.

Özellikle yeni nesil.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Bu sorunu kimse ciddi ciddi masaya yatıracak gündeme getirmedi sanırım daha önce.

Ancak bu sorunun çok ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Sitede karşı veya destekleyici argümanlarla teizmi savunan veya ateizmi eleştiren teistlerin ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var.

Argüman bile sayılmayacak şeyler ileri sürüyorlar.

"Yok ağaç odunmuş odun nereden limon vermeyi bilirmiş?"

Bu durumla ilgili forumun bir önlem alması gerektiğini düşünüyorum.

Beyanı ifadeyi kısıtlamadan bir önlem düşünülmeli.

Katılıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...