Jump to content

Tesitlerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var...

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tartışan kim?

Tekrar yazıyorum.

Tesitlerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var...

Yani burada konu teizmi savunmak ve ateizme karşı çıkmak için ileri sürdükleri düşünsel tasarımların hepsi ciddi şekilde zekadan yoksun.

Ben bunu diyorum.

Sen de gelmişsin o tartışılır mı bu tartışılır mı diyorsun.

O zaman lütfen bir tane ideal teist düşünsel tasarımı sun.

Hadi.

Burada neyin muhalefetini yapıyon sen ya?

Aptalın önde gideni sensin esas.

Forum elinin altında.

Zeka içeren bir teist düşünsel tasarımı sun.

tarihinde Birinci Tekil Şahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ama şey,bunu sen diyorsun(:

Akıllıca ve çok zekice diyen ateistler var mı?

Lütfen 2 kişi yaz.

Hadi sana avans veriyorum.

1 kişi olsun.

Bu arada bu başlıkta muhalefet eden saflar da umarım ne demek istediğimi anlarlar da daha fazla zeka noksanlığı sergilemezler.

Bana muhalefet eden HERİFLER buraya zekice ve akıllıca bir TEİST ARGÜMANI yazsın.

Bunun haricinde yazacaklarınız kendinizde kalsın.

DİKKATE ALINMAYACAKTIR!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

ya hu bize gerek yok sizler yiyorsunuz birbrinizi,kalkıp kendi zekasını öven bir başlık açan ateist,ona laf edeyim derken müslümanlara aciz cahil diye giydiren sayın hacı,komedisiniz.zerre aklınız olsa bu başlığı silerdiniz zaten!

Sitelerde Paylaş

Akıllıca ve çok zekice diyen ateistler var mı?

içinizden evet desenizde bunu dışa vuracak cesaret yok sizlerde,ego sorunundan kaynaklı olduğuna inanıyorum,hem bizlerin buna ihtiyacı yok,zekamızı kanıtlamaya gelmedik öyle bi amacımızda gayemizde yok,bi çok ince noktalar belirtmemize rağmen görmemekte ısrar ediyorsunuz misal halen birisi dünyanın düz olduğunu söyler diyor kuran,e ben kaç kere ayeti açıklayarak yazdım,sen direk ön yargıyla bakıyorsun bana gözümün üstündeki kaş bile sana uzaylı versiyonu gelebilir(:

Sitelerde Paylaş

Bana muhalefet eden HERİFLER buraya zekice ve akıllıca bir TEİST ARGÜMANI yazsın.

Bunun haricinde yazacaklarınız kendinizde kalsın.

DİKKATE ALINMAYACAKTIR!!!!!!!!!!!!

Konu bu değil. Akıllıca ve zekice bir argümanla hiçbirimiz karşılaşmadık, karşılaşmayacağız da. Ama bunun, onların düşük zekalar olmalarından kaynaklandığını düşünmedik. Bir sürü düşük zeka var aralarında, burası da doğru ama kullandıkları ezber argümanlar nedeniyle değil bu. Bir de dinlerin uyuşturup aptallaştırma özelliği vardır, bilirsin. Nurcular özellikle.

İnsanlara, senin yaklaştığın gibi yaklaşırsak, yani anlamalarının büsbütün imkansız olduğu bir mantığı kullanırsak burada yazmamızın bir anlamı olmaz.

"Bu yanlıştır, bilimsel değildir" deyince bitmiyor.

Başlıyor.

Sen başlamadan bitiriyorsun.

Sitelerde Paylaş

Konu bu değil. Akıllıca ve zekice bir argümanla hiçbirimiz karşılaşmadık, karşılaşmayacağız da. Ama bunun, onların düşük zekalar olmalarından kaynaklandığını düşünmedik. Bir sürü düşük zeka var aralarında, burası da doğru ama kullandıkları ezber argümanlar nedeniyle değil bu. Bir de dinlerin uyuşturup aptallaştırma özelliği vardır, bilirsin. Nurcular özellikle.

İnsanlara, senin yaklaştığın gibi yaklaşırsak, yani anlamalarının büsbütün imkansız olduğu bir mantığı kullanırsak burada yazmamızın bir anlamı olmaz.

"Bu yanlıştır, bilimsel değildir" deyince bitmiyor.

Başlıyor.

Sen başlamadan bitiriyorsun.

Aslında bu durum 1 şeyi tereddütsüz ispatlıyor.

Ateistlerin onlardan daha zeki olduğunu.

Satranç oyunu gibi düşün, ama kareler yerine tüm hayatın her alanı.

İşte adamların ileri sürdüğü her hamle aptal matı :D

Bu kesinlikle bizim onlardan zeki olduğumuzu ispatlar.

İspatlamaz kanun yapar bunu.

Çünkü ortada sadece tek bir kulvar yok IFeelGood.

Tüm hayatın ve bilinenlerin her alanı var.

Ve hepsinde aptal matı oluyorlar.

Tek kulvar olsaydı ortada senin dediğin doğru olurdu.

Bunu genelleyemezdik.

Ama tüm kulvarlarda devam eden bir yarış var.

Ve ortada iki hamlede aptal matı olan adamlar var

Ve sen de bunun onların Satranç bilmediğini kanıtlamayacağını söylüyorsun :)

Bence sen kendini küçümsüyorsun.

Her ateist küçümsüyor.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu durum 1 şeyi tereddütsüz ispatlıyor.

Ateistlerin onlardan daha zeki olduğunu.

Satranç oyunu gibi düşün, ama kareler yerine tüm hayatın her alanı.

İşte adamların ileri sürdüğü her hamle aptal matı :D

Bu kesinlikle bizim onlardan zeki olduğumuzu ispatlar.

İspatlamaz kanun yapar bunu.

Çünkü ortada sadece tek bir kulvar yok IFeelGood.

Yüm hayatın ve bilinenlerin her alanı var.

Ve hepsinde aptal matı oluyorlar.

Tek kulvar olsaydı ortada senin dediğin doğru olurdu.

Bunu genelleyemezdik.

Her ateist küçümsüyor.

Ateistlerin genel olarak daha zeki oldukları sürekli tekrarlanan, yazılan çizilen bir şeydir Ateist Bakış. Zeki insanların ateizme eğilimli oldukları da bir başka gerçek.

Ben kendimi küçümsemiyorum ama bunu marifetmiş gibi de görmüyorum. Allah beni böyle yaratmış işte deyip geçiyorum.:)

Ateist olmak pek önemli bir övünç aracı değil. Olması gereken o...

Bak ben senden de narsist ve ukalaymışım, gördün mü?

Şu yazıyı okumamış mıydın basında?

Zeki insanların Tanrı'ya inanma ihtimali daha az...

Aydın elitin içerisinde ateistlerin oranı toplumun geri kalanına göre daima daha yüksek. 20'inci yüzyılda 137 gelişmiş ülkede yapılan araştırmalarda zeka seviyesinin yükseldiği, ancak buna paralel olarak tanrıya inancın da zayıfladığı görüldü.

Kuzey İrlanda'daki Ulster Üniversitesi'nden Profesör Richard Lynn'in araştırmasına göre dine bağlılık insanlığın zeka düzeyindeki yükselmeyle ters orantılı olarak değişiyor. Toplumların aydın eliti içinde ateistlerin oranı da daima toplumun geri kalanına göre daha yüksek.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, akademisyenlerin yalnızca yüzde 3,3'ünün Tanrı'ya inandığını gösterirken, aynı dönemde toplumun tümünde tanrıya inananların oranı yüzde 70'e yaklaşıyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde 1990'larda yapılan bir araştırma da Amerikan Bilimler Akademisi üyelerinin yalnızca yüzde 7'sinin tanrıya inancı olduğunu saptadı. Profesör Lynn'e göre, akademisyenlerin toplumun genelinden daha zeki olmaları tanrıya inançlarının daha zayıf olmasının da göstergesi.

Profesör aynı şekilde, çocukların çoğunun, ilkokula başladıklarında tanrıya inandığını ama yaşları büyüdükçe ve zekaları geliştikçe, bir çoğunun tanrının varlığından kuşkulanmaya başladığını belirtti. 20. yüzyılda 137 gelişmiş ülkede insanların tanrıya inancının zayıflamasını da genel zeka düzeyindeki gelişme ile açıkladı.

Sitelerde Paylaş

bole yazılara bence sabırla yaklasmalıyız napalım turkıyenın egıtım sevıyesı dusukse. hala evrim teorilerınde kı tartısmalarda saygı deger bilim adamlarına benım atam maymun degıl dige dalga geçen universte ogrencilerının oldugu bir ulkede yasıyoruz.. amaç ınsanların egıtım sevıyelerını yukseltmek degılmı bu tur sorular karsınsında da egıtıcı olmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin genel olarak daha zeki oldukları sürekli tekrarlanan, yazılan çizilen bir şeydir Ateist Bakış. Zeki insanların ateizme eğilimli oldukları da bir başka gerçek.

İşte onu diyorum ya,

Bu bir terazi meselesi.

Biz zeki isek onlar da zekadan noksan oluyor otomatik olarak.

Ve bu tescilli bir şeydir.

Ben kendimi küçümsemiyorum ama bunu marifetmiş gibi de görmüyorum. Allah beni böyle yaratmış işte deyip geçiyorum.:)

Ateist olmak pek önemli bir övünç aracı değil. Olması gereken o...

Yahu övünmek neden algılıyorsunuz ki?

Bunu ben ifade ediyorum.

Söylüyorum.

Bundan bir kazanç olmuyor.

Ama bu bir gerçek.

Bizler teist, panteist, agnostik, deist ve ne kadar bilinci bozuk varsa bunların hepsinin argümanlarını ifade edildiği anda algılar algılamaz küçümsüyorsak, zeka noksanlığını görüyorsak, bu bizi onlardan zeki yapar.

Çünkü ortada bir gerçek var.

Sana o argümanı sunan adamın tüm bilişsel aktiviteleri, sana sunduğu argümanın altında gerçekleşiyor.

Örneğin bir Agnostiğin, "bilemediğimiz o kadar çok şey var ki, bu bilemediklerimiz arasında pek tabi ki bir tanrı olup olmaması ihtimali da vardır" demesini sen bir beyan algılıyorsun.

Ama ben burada tüm bilişsel mekanizması Bilinemezcilik adı verilen bir saçmalıkla kilitlenmiş ve bu kilit tüm bilişsel özelliklerinde onu sınırlandırarak onu benden daha aptal yapmış bir durum görüyorum.

Ve bu da gerçek.

Bak ben senden de narsist ve ukalaymışım, gördün mü?

Ukalalık ve narsistlik, eğer ispatlı gerekçelere dayanıyorsa iyi bir şey.

Bunu yargılamam. Aksine tebrik ederim.

Şu yazıyı okumamış mıydın basında?

Zeki insanların Tanrı'ya inanma ihtimali daha az...

Aydın elitin içerisinde ateistlerin oranı toplumun geri kalanına göre daima daha yüksek. 20'inci yüzyılda 137 gelişmiş ülkede yapılan araştırmalarda zeka seviyesinin yükseldiği, ancak buna paralel olarak tanrıya inancın da zayıfladığı görüldü.

Kuzey İrlanda'daki Ulster Üniversitesi'nden Profesör Richard Lynn'in araştırmasına göre dine bağlılık insanlığın zeka düzeyindeki yükselmeyle ters orantılı olarak değişiyor. Toplumların aydın eliti içinde ateistlerin oranı da daima toplumun geri kalanına göre daha yüksek.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, akademisyenlerin yalnızca yüzde 3,3'ünün Tanrı'ya inandığını gösterirken, aynı dönemde toplumun tümünde tanrıya inananların oranı yüzde 70'e yaklaşıyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde 1990'larda yapılan bir araştırma da Amerikan Bilimler Akademisi üyelerinin yalnızca yüzde 7'sinin tanrıya inancı olduğunu saptadı. Profesör Lynn'e göre, akademisyenlerin toplumun genelinden daha zeki olmaları tanrıya inançlarının daha zayıf olmasının da göstergesi.

Profesör aynı şekilde, çocukların çoğunun, ilkokula başladıklarında tanrıya inandığını ama yaşları büyüdükçe ve zekaları geliştikçe, bir çoğunun tanrının varlığından kuşkulanmaya başladığını belirtti. 20. yüzyılda 137 gelişmiş ülkede insanların tanrıya inancının zayıflamasını da genel zeka düzeyindeki gelişme ile açıkladı.

Bu tür yazıları okuyorum.

Ve tekni olarak bunlar doğru.

Tamamı doğru.

Ancak ortada başka ve devasa bir gerçek var.

İnsan ırkındaki bilinç çatallandı. Yani bir tür daha çıktı.

Bu durum tanrılar ve batıl inançların zamanında başladı ve şu anda biraz daha belirginleşti.

Yani evet.

O adamlar haklı ancak durum onların dediğinden çok daha karmaşık ve ciddi.

İki tane bilişsel tür var homo sapiensler içerisinde.

Bunlar gerçekliği normal algılayanlar ve gerçeklik algıları bozuk olanlar.

Şu ana kadar ki resimden görüldüğü kadarıyla bu gerçekliği normal algılayanlar türü ateistler grubu altında görülüyor (bu bayrak altında rastlanıyor ama ateistlerin tümü değil)

Ve diğer türden tüm bilişsel etkinlikler bakımından daha üstün.

Sitelerde Paylaş

Ama ben tahtada 3+3+4 = işleminde 10,00000001 veya 10,0000004 veya 9,00000 veya 8,00000 vb bir sürü işlem görüyorum.

Ve sizlere dönüp bakıyorum.

Sizler de aynı sonuçlara bakıyorsunuz.

Ve reaksiyonunuz sıfır.

Ben işte sizin reaksiyonunuzu sıfır yapan ve o sonucun yanlış da olsa tahtada durmasında sizi rahatsız etmeyen şey ne ise ondan istiyorum.

Ben o sonuçlardan rahatsız olmak istemiyorum.

Ama ateistim ve her saniye rahatsız oluyorum.

Çünkü ben yanlışın neden yaşatıldığını anlayamıyorum.

Çünkü sen her şeyi bilgisayar gibi işleyip çıktısının aynı olmasını istiyorsun. Yok öyle bir şey. Her an yeni bir durum, her an yeni bir işlemdir, her algı farklı bir kombinasyondur. Kişilerin kabulleri kendini bağlar, makine gibi herkesten aynı çıktıyı beklemek aptallıktır. Sende sadece 1 ve 0 var. Bilmediğin ise 1'de elektrik akımı varken 0'da hiç elektrik akımı yok değil: 0'da zayıf elektrik akımı var ve bilgisayar bunu yok kabul edip işlem yapar, çünkü eşik altındadır. Siyah ve beyaz yani 1 ve 0 bilgisayarın içinde sanal bir durum ve sen sanalı doğaya aktarmaya kalkıyorsun. İnsan ve onun ürettiği düşünce, masallar senin o taptığın bilgisayarın çalışma koşullarından kat kat daha kaotik durumların ürünüdür. Birileri de panteist, agnostik, teist düşünceler üretecek ve onlarla dengesini bulacak.

Olaya bilinç evrimi olarak bakıp ateistliğe üstünlük veriyorsan ne yırtınıyorsun, ateizm diğerlerine göre daha donanımlıysa eninde sonunda baskın tip olur.

Sitelerde Paylaş

Olaya bilinç evrimi olarak bakıp ateistliğe üstünlük veriyorsan ne yırtınıyorsun, ateizm diğerlerine göre daha donanımlıysa eninde sonunda baskın tip olur.

Zaten baskın tip oldu.

Ben yırtınmıyorum.

Bunu ifade ediyorum.

Aslında sizin gibileri anlamak çok zor.

Madem Ateizm tek geçerli ve varsayılan değil, o zaman senin Manchester United takımı taraftarından ne farkın var?

Senin sözlerin o manaya geliyor.

Manchester United'ın yanında Liverpool'da var diyorsun.

Doğru ikisi de futbol takımı, ikisi de tamamen eşit düzlemde.

İkisinin taraftarının da tek geçerli varsayılan takımın o olduğuna dair ellerinde veri yok.

Sen Ateizmi böyle bir şey olarak kabul ediyorsan, senin Ateist olmanın hiçbir makul gerekçesi yok.

Zaten yukarıda diyorsun bunu "Ateizm diğerlerine göre daha donanımlı ise" bu bir ateistin cümlesi olamaz.

Bu bir varsayılan / geçerli durumdur.

iseli, eğerli, acabalı bir durum yoktur olamaz.

Sitelerde Paylaş

Zaten baskın tip oldu.

Ben yırtınmıyorum.

Bunu ifade ediyorum.

Madem Ateizm tek geçerli ve varsayılan değil, o zaman senin Manchester United takımı taraftarından ne farkın var?

İkisinin taraftarının da tek geçerli varsayılan takımın o olduğuna dair ellerinde veri yok.

Sen Ateizmi böyle bir şey olarak kabul ediyorsan, senin Ateist olmanın hiçbir makul gerekçesi yok.

Zaten yukarıda diyorsun bunu "Ateizm diğerlerine göre daha donanımlı ise" bu bir ateistin cümlesi olamaz.

Senin her şeyin çok kişisel olduğu için o şekilde anlatıyorum. Ateizm saf gerçeklik algısı diyen sen değil misin, bunu dedikten sonra daha ne yırtınıyorsun, rahat ol. Ateizmi kişiselleştirirsen böyle herkesin ne olduğu ne olmadığı ile kavga etmek zorunda kalır ve kafayı yersin. Bir zamanlar burada sana türk müslüman ateisti yaftası yapılırken nasıl rahatsız oluyorduysan pantesitler de agnostikelr de aynı rahatsızlığı hissediyor. Evrim olarak bak ve rahat ol. Benim ateistliğimden sana ne? Ateizm hiç bir şeydir. :D

Bir kere bu saçma sapan örnekleme huyunu bırak. Hala 1 ve 0 olayına indirgiyor Ateizm'e verdiğin kişisel eşik değeri ile yorumluyorsun. Ateizmin eşik değerini belirleyen sence nedir? Saf gerçeklik algısı olması mı sadece, yoksa sürü içinde liderlik kavgası da etken mi, sürünün devamlılığı için feda edilecek bireylerin olması etken midir, Grupların yönetimi, kaynakların kıtlığı,ya da sıcaklığın 30 derecenin altına düşmeyen bir yerde olmamız, ya da bir aşiretin tam ortasında dünyaya gelmemiz....vs..vs..vs.. Bu kadar kaotik bir ortamda eşik değerinin sendeki gibi olmasını bekleme. RAHAT OL ULAN. Baskın tip ise neden bilinç çatallandı, biz ilk başta saf gerçeklik algısına sahip bir tür değil miydik? Otur düşün RAHATLA.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar kaotik bir ortamda eşik değerinin sendeki gibi olmasını bekleme. RAHAT OL ULAN.

Bunun sendeki bendeki gibi basite indirgenen bir sistemi yok ULAN!

Kendi kriterleri var.

Bu kriterlerin ne olduğunu sana sıralayamam ancak basit bir şekilde dilediğine "Sen neden Ateist değilsin?" veya "Sen neden .....'sın?" diye sorarsan durumu anlarsın.

Bilinçlerde fonksiyon bozukluğuna yol açan büyük sorunlar olduğunu görürsün.

Baskın tip ise neden bilinç çatallandı, biz ilk başta saf gerçeklik algısına sahip bir tür değil miydik?

Saf gerçeklik algısından kasıt Fonksiyonsuz algı değildir.

Mesela hayvanlar, bitkiler, böcekler, mikro canlılarda da saf gerçeklik algısı var.

Ama onlardaki FONKSİYONSUZ cinsten.

Bir nevi sıfır dirençli iletkenler.

İnsan da böyleydi.

Ta ki farkındalığın üzerinde bir farkındalık daha gelişene kadar.

O sayede tasarımlar arttı.

Mesela önceden insana verseydin bir yuvarlak kaya, bir küp kaya, bir silindirik kaya

Bunlara ilişkin tasarım alternatifleri sınırlıydı. Mesela bir silindir şeklindeki kayanın üzerine tahtayı koyarak bir hareket elde edilebileceği tasarımını bile yapamazdı.

Sonra bu yeteneklerde patlama oldu.

Patlama olurken çevreden alınan herşeyi yorumdan geçirmeye başladılar.

Mesela dünyayı aydınlatan ışığın ardını bilemediler ama tasarımlarla ışığın ardını doldurdular.

kökenini tasarladılar.

Geceyi, yağmuru, yemeği, diğer canlıları,

Kısacası bu yetenek herşeyin ardına tasarımla alakası olsun olmasın kendisine makul gelen bir hikayeyi atıyordu.

Haliyle topluma yön verenlerin hikayeleri de popüler oluyor, onun bilinmeyene yaptığı tasarımlar alınıyordu.

Denetim yoktu, çünkü denetim mekanizması BİLGİ ile olabilirdi ve ellerinde BİLGİ yoktu.

Zamanla bilgi elde edilmeye başladığında tasarımlarla çatışmaya başladı.

Öyle ki algısı bozuklar tarafından halen daha bilgi yerine tasarımlar tercih ediliyor.

Ve bu adamların sayısı 6 milyardan fazla.

İşte bu bir arıza olduğundan, bilinç çatallaştı.

Ve yeni tür çıktı.

Bu tür bilgiye veya ortama (doğa, evren) ters düşen tüm tasarımları tamamen reddediyor veya yok ediyor.

Diğer tür ise tasarımlara ters düşen bilgi veya ortamı (doğa, evren) tamamen reddediyor, yok ediyor veya onlardan kaçabilecek yeni bir tasarım yaratıyor.

Durum tam olarak bu şekilde.

Otur düşün RAHATLA.

Düşünmek ve rahatlamak bir arada olacak şey değil.

Rahatlamak istiyorsan düşünmeyeceksin.

Düşünmek istiyorsan da rahatı unutacaksın.

Sitelerde Paylaş

Her ateist küçümsüyor.

ortada bir yarış yok..

ama ateizm/teizm/deizm/agnostizm/panteizm vb. gibi kavramları,

kafasındaki hayali simülasyonda yarıştıran bazı rahatsız bilinçliler var (:

kendine ateist diyenler arasında,

ben henüz burda BTŞ dışında kendini küçümseyen biri görmedim..

ayrıca "her ateist" şeklinde bir genelleme yapmak

kimsenin haddine değil bence..

böyle bir genelleme yaparsanız,

karşınızdaki bağnazın da "her ateist ....." şeklinde sizin hakkınızda yapacakları anlamsız,

asılsız hatta zırvalık dolu genellemelere zemin hazırlamış,

ve bunu meşrulaştırmış olursunuz..

zekadan yoksun ateistlere daha önce de rastladığım için,

bu aptalca genellemeler beni hiç şaşırtmıyor açıkçası..

çünkü bu genelleme zırvalıklarını daha önce teistlerde de çok gördük

"her ateist ahlaksızdır her ateist sadece gözüyle gördüğüne inanır vb" şeklinde..

bu anlamda BTŞ'nin yaptığı genellemelerin,

bir teistin, bizim hakkımızda yaptığı genellemelerden pek bir farkı yok..

İşte onu diyorum ya,

Bu bir terazi meselesi.

Biz zeki isek onlar da zekadan noksan oluyor otomatik olarak.

Ve bu tescilli bir şeydir.

Yahu övünmek neden algılıyorsunuz ki?

Bunu ben ifade ediyorum.

Söylüyorum.

Bundan bir kazanç olmuyor.

Ama bu bir gerçek.

Bizler teist, panteist, agnostik, deist ve ne kadar bilinci bozuk varsa bunların hepsinin argümanlarını ifade edildiği anda algılar algılamaz küçümsüyorsak, zeka noksanlığını görüyorsak, bu bizi onlardan zeki yapar.

Çünkü ortada bir gerçek var.

Sana o argümanı sunan adamın tüm bilişsel aktiviteleri, sana sunduğu argümanın altında gerçekleşiyor.

Örneğin bir Agnostiğin, "bilemediğimiz o kadar çok şey var ki, bu bilemediklerimiz arasında pek tabi ki bir tanrı olup olmaması ihtimali da vardır" demesini sen bir beyan algılıyorsun.

Ama ben burada tüm bilişsel mekanizması Bilinemezcilik adı verilen bir saçmalıkla kilitlenmiş ve bu kilit tüm bilişsel özelliklerinde onu sınırlandırarak onu benden daha aptal yapmış bir durum görüyorum.

Ve bu da gerçek.

Ukalalık ve narsistlik, eğer ispatlı gerekçelere dayanıyorsa iyi bir şey.

Bunu yargılamam. Aksine tebrik ederim.

Bu tür yazıları okuyorum.

Ve tekni olarak bunlar doğru.

Tamamı doğru.

Ancak ortada başka ve devasa bir gerçek var.

İnsan ırkındaki bilinç çatallandı. Yani bir tür daha çıktı.

Bu durum tanrılar ve batıl inançların zamanında başladı ve şu anda biraz daha belirginleşti.

Yani evet.

O adamlar haklı ancak durum onların dediğinden çok daha karmaşık ve ciddi.

İki tane bilişsel tür var homo sapiensler içerisinde.

Bunlar gerçekliği normal algılayanlar ve gerçeklik algıları bozuk olanlar.

Şu ana kadar ki resimden görüldüğü kadarıyla bu gerçekliği normal algılayanlar türü ateistler grubu altında görülüyor (bu bayrak altında rastlanıyor ama ateistlerin tümü değil)

Ve diğer türden tüm bilişsel etkinlikler bakımından daha üstün.

hayır, onların ifadelerini algılar algılamaz küçümsüyor olmak, kimseyi onlardan daha zeki yapmaz

bu bir zeka belirtisi değil, aşağılama belirtisidir..

algı eksikliği belirtisidir hatta..

teist biz inekten arıdan bahseder,

çünkü onun kaynak alarak aldığı kitaplarda bi ton masal vardır buna benzer..

ateistleri "allahı inkar eden(!) ahmaklar" olarak algılar bazı teistler hatta,

ve nerde bir ateist/ateizm kelimesi görseler,

o rahatsız(!) şuursuzlukla saldırırlar..

BTŞ gibiler ise, salt bir teist hatta agnostik yada panteist bile görseler,

aynı rahatsız şuursuzluk ile saldırır..

BTŞ gibiler, bence teistlerden daha teisttir o saldırı ve aşağılama konusunda (:

yani ateizmi; kendi inancına, bir tehdit, bir saldırı olarak algılayan teistlerin tepkisi her ne ise,

BTŞ'in tepkisi de aynı..

bunlar teistik ve bağnazca tepkiler..

bir ateiste yakışmayacak kadar ucuz ve dayanaksız..

bilimsel olmaktan çok uzak üstelik..

insan ırkındaki bilinç çatallandı <<<< diye bişey yok..

sen koydun o çatalı oraya BTŞ (:

ayrıca insan bir ırk değil, bir tür insan..

bilinci çatallanan biri var ise illaki, bence BTŞ'den başkasının bilinci değil o..

evrim bilgisinden yoksun biri anca "siyah/beyaz" şeklinde yanılıp,

aradaki gri ve tonlarını görmeyecek kadar kör olabilir..

kaldı ki bilinç çatallansa bile, bu bilimsel ve evrim süreci açısından

"yeni bir tür" iddiasını ortaya atmak için yeterli bir belirti değildir..

oysa BTŞ yeni bir tür iddiası ortaya almakla kalmamış,

o türün özelliklerine bile vakıf olabilmiş..

özellikleri ise tek tip.. bknz: BTŞ

BTŞ'nin özellikleri ile benzeşmeyen her insan

non-teist bile olsa ateist bile olsa, panteist yada hristiyan bile olsa farketmiyor BTŞ'e göre,

başka bir tür o insan çünkü : ))))

üstelik şunu bile diyor BTŞ:

"Ve diğer türden tüm bilişsel etkinlikler bakımından daha üstün. " <<< diyor mesela..

bi zamanlar emeviler de, kendi ırklarının,

dini inançları aracılığıyla "islam sayesinde"

kendilerini başkalarından "üstün" ilan etmişti..

kendi sonları oldu tabi bu bi süre sonra..

bağnaz bir müslüman da aynı üstünlük iddiasında

tarikatçı bir katolik de aynı üstünlük iddiasında

sionist bir yahudi de aynı üstünlük iddiasında..

kendine ateist diyen BTŞ için bi hayli teistik tepkiler bunlar.

ve ateistlerin tepkilerine hiç ama hiç benzemiyor.

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten baskın tip oldu.

Ben yırtınmıyorum.

Bunu ifade ediyorum.

türden çıkmış bu kez tiplere girilmiş..

zenci tip, sarı tip, çekik gözlü tip vb. gibi baskın tip..

baskın tip <<< BTŞ'e göre ateist bu tip..

oysa nedense

etrafımızda, sokakta,

işyerinde vb. hiç öyle baskın/dediğim dedik bir ateist tipi göremiyoruz BTŞ haricinde...

nerde görüyoruz peki.. o baskın tipi ?

sadece sanal ortamda..

mesela o baskın tip, en çok aşırı dinci hatta hizbullah yanlısı sitelerde görülür..

o sitelerden birine gidip tek ateist cümle bile yazarsanız,

alacağınız tepki BTŞ'nin verdiği tepkilere çok benzer..

bu liverpool örneği de güzel olmuş

itiraf etmiş BTŞ orda kendi algısındaki rahatsızlıkları..

çünkü BTŞ için ateist olmak, fenerli yada beşiktaşlı yada cimbomlu olmak gibi bişey..

sadece önemli bir fark var arada..

BTŞ'nin savunduğu biçimdeki ateizm'in tek 1 taraftarı var, o da kendisi heralde (:

hoş: başka taraftarları bile olsa,

bu da o tarz bir ateizmin; malesef teizmden farkı kalmadığını gösterir bize (:

bakın bir de şöyle bir durum var:

"Ateizm diğerlerine göre daha donanımlı ise" bu bir ateistin cümlesi olamaz. <<< diyor BTŞ

yani bu ne demek ?

ateistlerin hangi tür ne tarz cümleler kuracağına "ben karar verebilirim anca" demek

kendini otorite yerine koyan, zavallı bir bilince dair sözler bunlar..

kendine ateistim diyen her katılmcı, bundan sonra BTŞ'ye dilekçe yazmalı..

neden ve hangi argümanlarla ateist olduğunu yazmalı o dilekçede

BTŞ bunu okuyup, kendi ilerizekasıyla(!) onayladıktan sonra anca o kişi kendine ateist diyebilir.

aksi takdirde BTŞ onay vermeden,

kimse kendine ateist felan demesin, yoksa BTŞ onu ateizm'den afaroz bile eder (:

bknz: vatikan

Sitelerde Paylaş

Bana bunları yazma arkadaşım.

Eğer itirazın varsa ZEKA PIRILTISI OLAN VEYA ZEKİCİ BİR YAPI İÇEREN BİR TEİST TASARIMI (ARGÜMANI) YAZ BURAYA.

Sayfalarca siyah ve düzensiz yazı yazmana gerek yok.

Al bir teist argümanını,

"BTŞ sen zeka noksanlığı var diyorsun ama şurada zeka var" de.

Bu kadar basit...

Sitelerde Paylaş

Bana bunları yazma arkadaşım.

Eğer itirazın varsa ZEKA PIRILTISI OLAN VEYA ZEKİCİ BİR YAPI İÇEREN BİR TEİST TASARIMI (ARGÜMANI) YAZ BURAYA.

Sayfalarca siyah ve düzensiz yazı yazmana gerek yok.

Al bir teist argümanını,

"BTŞ sen zeka noksanlığı var diyorsun ama şurada zeka var" de.

Bu kadar basit...

"BTŞ sen zeka noksanlığı var diyorsun ama şurada zeka var"

teistler, uçak yada araba hatta bina, şato ,villa , malikane bile tasarlıyorlar düşünsel anlamda..

üstelik hiçbirinde de öyle zeka noksanlığı felan görünmüyor..

gayet sağlam ve başarılı tasarımlar yapabilen teistler var çok sayıda(!) (:

bunu dediğim zaman ise,

demagojiye girmiştin gayet çaresiz bi tarzda hemde (:

demekki neymiş: zeka göstergesi değilmiş ateizm/teizm yada başka bişey (:

ayrıca dünyanın her yerinde daha iyi tahsilli olanların

dogmalar hakkında daha doğru daha sağlıklı tespitler yaptığını iddia etmiş olsan

buna pek kimsenin itirazı olmazdı bence (:

doğru ve sağlıklı bir tespit olurdu bu sosyolojik açıdan da bilimsel açıdan da..

ama yok, ben ateistim, öyleyse daha zekiyim dersen -ki malesef diyorsun

orda zeka değil, başka bişey daha çok dikkat çekiyor (:

çünkü aynı argümanı teistlerde kullanıyor..

biz teistiz, öyleyse daha zekiyiz diyor o zavallılar (:

Sitelerde Paylaş

Bunun sendeki bendeki gibi basite indirgenen bir sistemi yok ULAN!

Kendi kriterleri var.

Bu kriterlerin ne olduğunu sana sıralayamam ancak basit bir şekilde dilediğine "Sen neden Ateist değilsin?" veya "Sen neden .....'sın?" diye sorarsan durumu anlarsın.

Bilinçlerde fonksiyon bozukluğuna yol açan büyük sorunlar olduğunu görürsün.

Boş konuşma. Kişilere sorduğun ve aldığın cevapları genelleyeceksin ama sen bana sıralayamıyorsun öyle mi? Büyük sorunlar varsa vardır, bunların olmasını doğal karşılmamızı anlamayan sensin unuttun bak yine.

Saf gerçeklik algısından kasıt Fonksiyonsuz algı değildir.

Mesela hayvanlar, bitkiler, böcekler, mikro canlılarda da saf gerçeklik algısı var.

Ama onlardaki FONKSİYONSUZ cinsten.

Bir nevi sıfır dirençli iletkenler.

İnsan da böyleydi.

Ta ki farkındalığın üzerinde bir farkındalık daha gelişene kadar.

O sayede tasarımlar arttı.

Mesela önceden insana verseydin bir yuvarlak kaya, bir küp kaya, bir silindirik kaya

Bunlara ilişkin tasarım alternatifleri sınırlıydı. Mesela bir silindir şeklindeki kayanın üzerine tahtayı koyarak bir hareket elde edilebileceği tasarımını bile yapamazdı.

Sonra bu yeteneklerde patlama oldu.

Patlama olurken çevreden alınan herşeyi yorumdan geçirmeye başladılar.

Mesela dünyayı aydınlatan ışığın ardını bilemediler ama tasarımlarla ışığın ardını doldurdular.

kökenini tasarladılar.

Geceyi, yağmuru, yemeği, diğer canlıları,

Kısacası bu yetenek herşeyin ardına tasarımla alakası olsun olmasın kendisine makul gelen bir hikayeyi atıyordu.

Haliyle topluma yön verenlerin hikayeleri de popüler oluyor, onun bilinmeyene yaptığı tasarımlar alınıyordu.

Denetim yoktu, çünkü denetim mekanizması BİLGİ ile olabilirdi ve ellerinde BİLGİ yoktu.

Zamanla bilgi elde edilmeye başladığında tasarımlarla çatışmaya başladı.

Öyle ki algısı bozuklar tarafından halen daha bilgi yerine tasarımlar tercih ediliyor.

Ve bu adamların sayısı 6 milyardan fazla.

İşte bu bir arıza olduğundan, bilinç çatallaştı.

Ve yeni tür çıktı.

Bu tür bilgiye veya ortama (doğa, evren) ters düşen tüm tasarımları tamamen reddediyor veya yok ediyor.

Eee.. ne güzel işte bak bir süreç gibi anlatmışsın. Ne güzel doğal değil mi?

Diğer tür ise tasarımlara ters düşen bilgi veya ortamı (doğa, evren) tamamen reddediyor, yok ediyor veya onlardan kaçabilecek yeni bir tasarım yaratıyor.

Durum tam olarak bu şekilde.

Ve bu türler beraber yaşıyor. Sen bize gelip diyorsun ki ya bunları doğal karşılamayalım. Niye lan? Tanrı mı yarattı bu türü de doğal karşılamıyorsun? Eksiği gediği zararı beyin yıkayıcılığı vardır bilmem nedir hepsi doğaldır, doğal..

Düşünmek ve rahatlamak bir arada olacak şey değil.

Rahatlamak istiyorsan düşünmeyeceksin.

Düşünmek istiyorsan da rahatı unutacaksın.

Gerçeklik algısı ile düşünürsen rahatlarsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...