Jump to content

Tesitlerin tüm ileri sürdüğü düşünsel tasarımlarda ciddi şekilde zeka noksanlığı var...

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her ne kadar ifade ediş şekli iticide olsa ben bu konuda ateist bakışa katılıyorum. Adamın militan ateistliği, diğer başlıklardaki görüşleri nedeniyle düzgün değerlendirilmediğine inanıyorum.

Baştan sona okuyun ateist bakış teistlerin teizm ve ateizm ile ilgili konularda ortaya sunduğu argümanlarda zeka eksikliği olduğunu söylüyor. Ama teistlerin bu konular dışında günlük yaşamda ne bileyim ev inşa ederken, uzaya adam gönderirken böyle bir durumdan muzdarip olduklarına dair bir ifadesi yok, çünkü o hesapları yaparken tanrıyı, dinlerini inançlarını vs. ortaya katmıyorlar. Veyahut dinler zeka yoksunu durumlardır demiyor(ama sorarsan der velakin başlığın konusu ve iddiası o değil).

Ama adamlar ne zaman dinlerini, inançlarını ateizme karşı savunmaya kalksalar ortaya koydukları argümanlar komikleşiyor, günlük yaşamda gayet mantıklı makul olabilecek tipler bir anda kafayı sıyırıp, mantıklarını zekalarını vs. kaybediyorlar, beyin tutulması yaşıyorlar. Buna itirazı olan var mı, teistlerin dinlerini, inançlarını ateizme karşı savunurken ortaya koyduğu tek mantıklı, tutarlı argüman var mı diye soruyor defaatle, daha henüz örnek vermiş olabilen yok. Hep konu başka yerlere kaymış. Ateist bakış öyle veya böyle derdini anlatamamış.

Sitelerde Paylaş

Ateist bakış öyle veya böyle derdini anlatamamış.

Sen anladığına göre anlatabilmişim.

Konu anlatamamak değil.

Duygusal davrananlar var.

Gereksiz şeyler...

Şimdi ben Ateizmin üstün yönlerini vurgulayınca veya Ateizm karşısındaki sanrıların eksikliklerini vurgulayınca bu birilerinin hoşuna gitmiyor.

Neden gitmediğini bilmiyorum.

Bunları da dayanaklandırıyorum üstelik.

Boş konuşmuyorum yani.

Defalarca da sordum.

Gerekçe de sunulmuyor.

Nanik nanik yapıp.

Sen aptalsın salaksın diyip kaçıyorlar.

Günün birinde umarım sebebini anlatırlar.

Doğru anlamışsın.

Ben aynen senin dediğini dedim.

İtirazlar var.

Ama örnek vermiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Teistleri ve özellikle Müslüman'ları zeka ve bilinç noksanlığı ile suçlamak yanlış bence.

Çünkü zeka ve bilinç eksiklileri bir sapkınlığa inanmak ve onun uğruna her türlü ahlaksızlığa, kanunsuzluğa ve teröre baş vurmak için yasal ve kabul edilebilir mazeretler değil.

Müslümanlarda zeka ve bilinc eksik olamaz. Çünkü ne yaptıklarını, nasıl yaptıklarını, neden yaptıklarını onlar çok iyi biliyorlar.

Zeka ve bilinç eksiklikleri onlarda olsa olsa alternatif boyutlara sahip sapkın ve sürekli olarak onlarla beslenen değer yargıları olabilir.

Bir Müslüman teröristin beline bomba bağlayıp onları masum insanların bulunduğu bir kalabalığın içinde patlatması bir zeka ve bilinç eksikliği ve kusuru değildir.

Şeytani ve habis bir davranış türüdür ve o davranş türünde zeka ve bilinç eksik olamaz. Çünkü o eylemi yerine getirmeyi yeterince bilince ve zekaya sahip olmak gerektirir.

Onlardan yoksun insanlar anlamlı ve amaçlı bir davranış sergileyemezler ve son derece vahşi terörist bir eylemi başaramazlar.

Ayrıca o eylemlerini bu şekilde bir mazeretle savunmalarına olanak verilmemelidir sapık Müslümanların.

Dünyada mevcut Müslümanlar arasında bu ahlaksızlığa, terörizme ve cinayetlere baş vurmaktan çeknmeyecek milyonların olduğunu düşünüyorum.

Eğer onlar zeka ve bilinç eksikliğinden muzdarip olsalardı, 911 terörizmini başarı ile sonlandıramazlardı.

Sapık ve terörist Müslümanlara bir takım mazeretler bulmaya çalışmayın.

Bulamazsınız.

Onları izleyen ve destekleyen milyonlara da mazeret tanımıyorum. Onların beyninde alternatif yargılmaya önem veren bir takım değişiklikler olabilir.

Ama onlar yine de bu iğrenç terörizm suçunu paylaşan, habis ve ahlaksız terörist İslam'dan sorumlu bireylerdir.

Zeka eksikliği ve kusurlu bilinç delilik düzeyine çıkarsa yasal bir mazeret oluşturabilirler.

Ona biz delilik diyebiliriz.

Ama bütün Müslümanların ya da çoğunun, hatta yalnız birçoğunun deli olduğunu düşünmek yanlıştır.

Onların sadece kötü ve ahlaksız olduklarını bilmek yeter bence.

Sitelerde Paylaş

Teistleri ve özellikle Müslüman'ları zeka ve bilinç noksanlığı ile suçlamak yanlış bence.

İyi de Hacı heriflerin bizlere bırak beyin jimnastiği yaptırmayı, düşünmeye değer kabul edeceğimiz sundukları hiç bir argüman yok.

Şimdi eğer birisi taş atıp seni vuramıyorsa (buna bizleri düşünce olarak zorlayacak argümanlar diyelim) o zaman sen ondan KESİN OLARAK YÜKSEKSİNDİR.

Bunun başka açıklamaıs olur mu?

Çünkü zeka ve bilinç eksiklileri bir sapkınlığa inanmak ve onun uğruna her türlü ahlaksızlığa, kanunsuzluğa ve teröre baş vurmak için yasal ve kabul edilebilir mazeretler değil.

Müslümanlarda zeka ve bilinc eksik olamaz. Çünkü ne yaptıklarını, nasıl yaptıklarını, neden yaptıklarını onlar çok iyi biliyorlar.

Zeka ve bilinç eksiklikleri onlarda olsa olsa alternatif boyutlara sahip sapkın ve sürekli olarak onlarla beslenen değer yargıları olabilir.

Bir Müslüman teröristin beline bomba bağlayıp onları masum insanların bulunduğu bir kalabalığın içinde patlatması bir zeka ve bilinç eksikliği ve kusuru değildir.

Şeytani ve habis bir davranış türüdür ve o davranş türünde zeka ve bilinç eksik olamaz. Çünkü o eylemi yerine getirmeyi yeterince bilince ve zekaya sahip olmak gerektirir.

Onlardan yoksun insanlar anlamlı ve amaçlı bir davranış sergileyemezler ve son derece vahşi terörist bir eylemi başaramazlar.

Ayrıca o eylemlerini bu şekilde bir mazeretle savunmalarına olanak verilmemelidir sapık Müslümanların.

Dünyada mevcut Müslümanlar arasında bu ahlaksızlığa, terörizme ve cinayetlere baş vurmaktan çeknmeyecek milyonların olduğunu düşünüyorum.

Eğer onlar zeka ve bilinç eksikliğinden muzdarip olsalardı, 911 terörizmini başarı ile sonlandıramazlardı.

Bu alet yapmaya girer. (planlama yani)

Onla ilgili bir şey demedim ki zaten.

Taklitle veya tasarımla alet ve plan yapabilirler (genelde taklitle yapıyorlar)

Bunun bu konuyla hiç alakası yok.

Sapık ve terörist Müslümanlara bir takım mazeretler bulmaya çalışmayın.

Bulamazsınız.

Onları izleyen ve destekleyen milyonlara da mazeret tanımıyorum. Onların beyninde alternatif yargılmaya önem veren bir takım değişiklikler olabilir.

Ama onlar yine de bu iğrenç terörizm suçunu paylaşan, habis ve ahlaksız terörist İslam'dan sorumlu bireylerdir.

Zeka eksikliği ve kusurlu bilinç delilik düzeyine çıkarsa yasal bir mazeret oluşturabilirler.

Ona biz delilik diyebiliriz.

Ama bütün Müslümanların ya da çoğunun, hatta yalnız birçoğunun deli olduğunu düşünmek yanlıştır.

Onların sadece kötü ve ahlaksız olduklarını bilmek yeter bence.

Ayrıca zarar verme eğilimi de bir kusur ve tehdittir.

Zarar verme eğilimi olmasına rağmen henüz insanlara zarar vermemiş bir sürü virüs ve bakteriyi sorgusuz sualsiz yokediyoruz.

Tolerans göstermiyoruz yani.

Bu da öyle bir zarar verme eğilimi.

Ve bu bir Kusur ve Standart dışılık.

Çünkü bu virüse, bakteriye dönüşenler insanlardan birileri.

Sitelerde Paylaş

İyi de Hacı heriflerin bizlere bırak beyin jimnastiği yaptırmayı, düşünmeye değer kabul edeceğimiz sundukları hiç bir argüman yok.

Şimdi eğer birisi taş atıp seni vuramıyorsa (buna bizleri düşünce olarak zorlayacak argümanlar diyelim) o zaman sen ondan KESİN OLARAK YÜKSEKSİNDİR.

Bunun başka açıklamaıs olur mu?

Bu alet yapmaya girer. (planlama yani)

Onla ilgili bir şey demedim ki zaten.

Taklitle veya tasarımla alet ve plan yapabilirler (genelde taklitle yapıyorlar)

Bunun bu konuyla hiç alakası yok.

Ayrıca zarar verme eğilimi de bir kusur ve tehdittir.

Zarar verme eğilimi olmasına rağmen henüz insanlara zarar vermemiş bir sürü virüs ve bakteriyi sorgusuz sualsiz yokediyoruz.

Tolerans göstermiyoruz yani.

Bu da öyle bir zarar verme eğilimi.

Ve bu bir Kusur ve Standart dışılık.

Çünkü bu virüse, bakteriye dönüşenler insanlardan birileri.

İyi de zekalarını kusurlu bulduğun o adamlar senden daha zeki..

Seni parmağında oynatıyorlar.

Kendini ve kendin gibileri zeka özürlü bulmadan onları zeka özürlü bulamazsın.

Kendini zeka özürlü bulmuyorsan elinde tek bir seçenek var.

Onların alternatif bir zeka, akıl, ahlaksal değerler ve bilince sahip olduklarını kabul edeceksin.

Yoksa aptallar tarafından hükmedilmek, manüple edilmek, itilip kakılmak ne ateist zekası ve bilinci ile bağdaşır, ne de ateist gurur ve onuru.

Sitelerde Paylaş

selam

sn Hacı

rusya'nın afganistan ve çeçenistan'da israil'in filistin'de fransa'nın cezayirde abdn'in vietnam'somali'ırak'afganistan'da italya'nın libyada ingiltere'nin kenya'da çin'nin uygur türklerine yaptığı katliamların asimilasyonun ve sömürünün ahlaki boyutunu açıklamanızı rica ediyorum!

her zaman ifade ve işaret ettiğim noktayı tekrar ifade ediyorum...

soru ve sorunlara evrensel pencereden bakmadığımız insan doğasında var olan iyilik ve kötülüğün farkında olmadığımız iyilik ve kötülüğün din ideoloji üstü bir kavram olduğunu kavrayamadığımız müddetçe soru ve sorunlara mevcut paradigmanın isteği yönünde yaklaşacak hiçbir zaman gerçek manada çözüm projeleri üretemeyeceğiz."MD"

Sitelerde Paylaş

İyi de zekalarını kusurlu bulduğun o adamlar senden daha zeki..

Seni parmağında oynatıyorlar.

Kendini ve kendin gibileri zeka özürlü bulmadan onları zeka özürlü bulamazsın.

Kendini zeka özürlü bulmuyorsan elinde tek bir seçenek var.

Onların alternatif bir zeka, akıl, ahlaksal değerler ve bilince sahip olduklarını kabul edeceksin.

Yoksa aptallar tarafından hükmedilmek, manüple edilmek, itilip kakılmak ne ateist zekası ve bilinci ile bağdaşır, ne de ateist gurur ve onuru.

Beni nasıl parmağında oynatıyorlar?

Ne demek bu?

Sitelerde Paylaş

Beni nasıl parmağında oynatıyorlar?

Ne demek bu?

Anlamıyorsun öyle mi?

Dedim ya onlar senden daha zeki..

Ya da sen apaçık bir salaksın.

Bütün insanlığın onlar tarafından nasıl manüple edildiğini ve itilip kakıldığını göremiyorsun..

Sitelerde Paylaş

selam

sn Hacı

rusya'nın afganistan ve çeçenistan'da israil'in filistin'de fransa'nın cezayirde abdn'in vietnam'somali'ırak'afganistan'da italya'nın libyada ingiltere'nin kenya'da çin'nin uygur türklerine yaptığı katliamların asimilasyonun ve sömürünün ahlaki boyutunu açıklamanızı rica ediyorum!

her zaman ifade ve işaret ettiğim noktayı tekrar ifade ediyorum...

soru ve sorunlara evrensel pencereden bakmadığımız insan doğasında var olan iyilik ve kötülüğün farkında olmadığımız iyilik ve kötülüğün din ideoloji üstü bir kavram olduğunu kavrayamadığımız müddetçe soru ve sorunlara mevcut paradigmanın isteği yönünde yaklaşacak hiçbir zaman gerçek manada çözüm projeleri üretemeyeceğiz."MD"

Kötülükleri, ahlaksızlıkları, terörizmi karşılaştırmalı olarak incelemekle büyük bir hata yapıyorsun sen kardşim.

Her katliam, her jenosit, her ahlaksızlık ve her terörist etkinlik yalnız kendisi açısından değerlendirilmeli ve yorumlanmalıdır.

Onları karşılaştırma hepsine karşı yapılacak en büyük haksızlık, hatta hakarettir.

Büyük manzaraya bakmak istiyorsan onu çok ayrı bir başlık altında ve karşılaştırma yapmadan incelemen gerekir.

Başka türlü bir evrensel pencereden bakamazsın.

Senin baktığın pencere çok dar ve sınırlı.

Herşeyi göremediğin gibi, bazılarını birbirleri ile karıştırıyorsun.

Onların hepsi farklı olgular ve olaylar.. Hepsi de insanlık suçu ama, karşılaştırdığın zaman başka bir nitelik kazanıyorlar..

İnsanlık suçu olmaktan çıkıp, insanın doğası oluyorlar..

Bu da onları eleştirmek ve doğru değerlendirmek için pek akıllı bir yaklaşım değil...

Sitelerde Paylaş

Anlamıyorsun öyle mi?

Dedim ya onlar senden daha zeki..

Ya da sen apaçık bir salaksın.

Bütün insanlığın onlar tarafından nasıl manüple edildiğini ve itilip kakıldığını göremiyorsun..

Bu mu? :) (Bunu herkes biliyor)

Peki ben salağım göremiyorum, peki sen bunu gören süper zeka bir ateist olarak ne yapıyorsun sevgili Hacı?

Dur tahmin edeyim.

Hiçbir şey.

Ben en azından kendimden nefret ettirmeyi başarıyorum.

Sen? Onlara ölmesinler diye kendi kanından kan bile bağışlıyorsun.

Bu tür muhabbetler yapma benle.

Sen duygusal bir hayvansın.

Tartıştığın biriyle sonsuza kadar karşılıklı pozisyon alıyorsun.

Adam doğru mu söylüyor, yanlış mı söylüyor şeyinde değil.

Bari akıllı olduğunu iddia ediyorsun, bir akıllılık yap da teknik olarak seni nasıl ignor listeme ekleyebilirim onu söyle.

Çünkü bu üyeyi ignore edemezsiniz diyor sistem.

Sitelerde Paylaş

Bu mu? :) (Bunu herkes biliyor)

Peki ben salağım göremiyorum, peki sen bunu gören süper zeka bir ateist olarak ne yapıyorsun sevgili Hacı?

Dur tahmin edeyim.

Hiçbir şey.

Ben en azından kendimden nefret ettirmeyi başarıyorum.

Sen? Onlara ölmesinler diye kendi kanından kan bile bağışlıyorsun.

Bu tür muhabbetler yapma benle.

Tartıştığın biriyle sonsuza kadar karşılıklı pozisyon alıyorsun.

Adam doğru mu söylüyor, yanlış mı söylüyor şeyinde değil.

Bari akıllı olduğunu iddia ediyorsun, bir akıllılık yap da teknik olarak seni nasıl ignor listeme ekleyebilirim onu söyle.

Çünkü bu üyeyi ignore edemezsiniz diyor sistem.

Sana ben hep söylüyorum.

Sen savını savunmuyorsun. Kendini savunuyorsun. Bunu da çoğu kere karşı tarafa saldırarak yapıyorsun.

Ortaya bir düşünce kırıntısı at, tartışalım.

Ama şimdiye kadar tartışmaya değer bilimsel düzeyde tek bir düşünce kırıntısına bile sahip olduğunu gözlemlemedim.

Duygusal olmak ne demek? Suç mu duygusal olmak.

Ateizmle bağdaşmayan bir sapkınlık mı? Nedir duygusal olmak?

Senin bilmediğin birşey duygusal olmak diyeceğim ama öfkelenip bağırıp çağırmak için de birinin duygusal olması lazım.

Küfür ve hakeret etmesi için de..

Yani sen ne olduğunu bilmeyen bir meczupsun aynı zamanda.

Senin kendinden nefret etmen de duygusallık değil mi?

Sen ne olduğunu, nasıl biri olduğunu bileyen ve onları bizlerden öğrenen biri olduğun için bütün bu argümanlar sana ağır geliyor.

Kendini bizim aracılığımızla tanıyorsun. Bizim gözümüzde ne isen, osun aslında zaten.

Kendi gözlerinde gördüğün kendini yanlış tanıyorsun..

Bize savını savun. Kendini değil..

Sitelerde Paylaş

Sana ben hep söylüyorum.

Sen savını savunmuyorsun. Kendini savunuyorsun. Bunu da çoğu kere karşı tarafa saldırarak yapıyorsun.

Ortaya bir düşünce kırıntısı at, tartışalım.

Ama şimdiye kadar tartışmaya değer bilimsel düzeyde tek bir düşünce kırıntısına bile sahip olduğunu gözlemlemedim.

Duygusal olmak ne demek? Suç mu duygusal olmak.

Ateizmle bağdaşmayan bir sapkınlık mı? Nedir duygusal olmak?

Senin bilmediğin birşey duygusal olmak diyeceğim ama öfkelenip bağırıp çağırmak için de birinin duygusal olması lazım.

Küfür ve hakeret etmesi için de..

Yani sen ne olduğunu bilmeyen bir meczupsun aynı zamanda.

Senin kendinden nefret etmen de duygusallık değil mi?

Sen ne olduğunu, nasıl biri olduğunu bileyen ve onları bizlerden öğrenen biri olduğun için bütün bu argümanlar sana ağır geliyor.

Kendini bizim aracılığımızla tanıyorsun. Bizim gözümüzde ne isen, osun aslında zaten.

Kendi gözlerinde gördüğün kendini yanlış tanıyorsun..

Bize savını savun. Kendini değil..

Küfürümü ederim yoluma bakarım.

Kişilikle ilgili konuya gelince.

Bu başlıkta konuyu kişiliğe getiren sensin.

Aslında sen bir bakıma bu zeka noksanlarından birisin.

Duygusallığa gelince.

Duygusallık inanç denilen meretin akla sattığı bir afyondur.

Tüm dogmalara bakarsan görürsün onu.

Teist hem bir teisttir hem de azılı bir duygusal

Panteist hem bir panteisttir hem de azılı bir duygusal

Kısacası sanrılıların hepsi hem sanrılıdırlar hem de duygusal.

Duygusallığın bilimde yeri yoktur.

DNA'yı, Atomu, Evreni araştırırken duygusallık yoktur.

Bu bağlamda sen ne bilimselsin ne de akil.

Bunu sana ciddi söylüyorum.

Bana küfür etmeye gelince.

Sen duygusallık hastası olduğundan kendine birilerini düşman belirliyorsun.

Ben doğruyu da konuşsam, herşeyi tam senin anlayışınla paralel de savunup yapsam sen değişmeyeceksin.

Çünkü sen duygusal bir zavallısın.

Seni defalarca tozlu bir halı gibi silkeleyen ve gerçekten çelik gibi dimdik bir yapı ve sarsılmaz bir algıya sahip bu adama işleyen silahın yok.

O yüzden böyle hezeyanlarla, sağda solda çığırtkanlıklarla üzerime gelirsin.

Sonra da püskürtülürsün ve püskürtülünce de kişiselleştirmeden, savını savunmaktan bahsedersin.

Bu başlık ortada.

Senin ilk mesajın da orda duruyor.

Kolay değil di mi koskoca bir ömrü üstüne oturttuğun ilkelerin ucuz ve değersiz çıkması?

İnsan iki tane sistematik düşünce öğrenir yahu.

Kitaplar ne yazdıysa onları papağan gibi tekrar ettin de ne oldu?

Hani kuram?

Senden yaş olarak çok küçüğümdür ama en az 5 tane kendime has teori ve de gelecekte anlaşılacak çalışamalarım var.

Hem de öyle yabana atılacak şeyler değil. Madde dünyasından bol bol kanıtlarıyla birlikte.

Sen ne yaptın?

Hafızlık?

Kitapta ne yazıldıysa onun hafızlığını.

Şimdi kimmiş müslüman ateist?

Senin gibilerden nefret ederim ben.

Nefret ederim.

Nefret.

Kalın kafalı kasıtlı kötüler.

Sitelerde Paylaş

Ben diyorum iktidar,çoğunluk,güç bu ateistlerin elinde olsa bizi çiğ çiğ yerler diye.

Sen buradaki demokratik ortamı hangi İslamcı/dinci sitede bulabiliyorsun? Tek kelime aykırı laf edersen kendini kapı dışarı buluyorsun İslami forumlardan... Mürtede (fikren dini artık kabul etmeyene) ölüm cezasını reva görenler ateist mi?

HİÇ ZORLAMA OLMAYAN DEMOKRATİK VE GÜZEL DİNİMİZ

Peygamber’in “ne güzel kul” dediği Halid Bin Velid’in İranlı komutan Hürmüz’e yazdığı mektuptan: “Siz İslam dinine giriniz, emniyet ve güven içinde yaşamanıza devam edersiniz. Eğer İslam dinine girmezseniz bizim hâkimiyetimizi kabul ediniz. Zimmî olun, biz de sizi koruyalım. Başkalarının size taarruz etmesine fırsat vermeyelim. O takdirde bize cizye (haraç, baş vergisi) vermeniz gerekir. Yok, bunu da kabul etmezseniz size yapacak şeyimiz kalmamıştır. Aramızdaki hükmü Allah verecektir. Fakat biz öyle bir ordu ile gelmişiz ki bu ordunun erleri ölümü sizin hayatı sevdiğinizden fazla seven kimselerdir.”

İSLAMDA FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ ve MÜRTED (İSLÂM’DAN DÖNEN) KİMSENİN DURUMU

3989- İbn Ömer (r.a)’den rivâyete göre, Osman, Rasûlullah (s.a.v)’den şu hadisi işittiğini söylemiştir: “Şu üç durum dışında Müslüman’ı öldürmek caiz değildir. 1. Evli iken zina eden recm edilerek öldürülür. 2. Bile bile Müslüman’ı öldüren kısas yapılarak öldürülür. 3. Müslüman iken dinini değiştiren mürted olur ve öldürülür.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Diyet: 10)

3990- Osman b. Affan (r.a)’dan rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v)’den işittim şöyle diyordu: “Müslüman bir kimse şu üç durum dışında öldürülemez. 1. Evli iken zina eden 2. Bile bile Müslüman’ı öldüren. 3. Müslümanlıktan çıkıp irtidat eden kimse.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Diyet: 10)

3991- İbn Abbas (r.a)’tan rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Dinini değiştireni öldürün.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Diyet: 10)

3992- İkrime (r.a)’den rivâyete göre, bir takım insanlar İslâm’dan çıkarak mürted oldular. Ali onları ateşle yakarak öldürdü. İbn Abbas diyor ki: Ben olsaydım onları yakmazdım. Çünkü Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Hiçbir kimseye Allah’ın azabıyla azap etmeyin.” (Yani ateşte yakmayın) Ben olsaydım onları öldürürdüm. Rasûlullah (s.a.v): “Dinini degiştireni öldürün” buyurmuştur. (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Diyet: 10)

3993- İbn Abbas (r.a)’tan rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Dinini değiştireni öldürün.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Diyet: 10)

3994- İbn Abbas (r.a)’tan rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Dinini değiştireni öldürün.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Diyet: 10)

3995- Hasan (r.a)’dan rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Dinini değiştireni öldürün.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Hudud: 25)

3996- İbn Abbas (r.a)’tan rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Dinini değiştireni öldürün.” (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Hudud: 25)

3997- Enes (r.a)’ten rivâyete göre, Ali’ye İslâm’ı terk edip puta tapmaya başlayan bir gurup zenciyi getirdiklerinde onları ateşle yakarak öldürmüştü. İbn Abbas, Rasûlullah (s.a.v): “Dinini değiştireni öldürün” buyurdu, dedi. (Ebû Davud, Hudud: 1; Tirmizî, Hudud: 25)

3998- Ebu Bürde b. Ebu Musa el Eş’arî (r.a)’nin babasından naklettiğine göre, Peygamber (s.a.v), Ebu Musa’yı Yemen’e gönderdi. Ondan sonra da Muaz b. Cebel’i gönderdi. Muaz, Yemen’e varınca oradakilere: Ey İnsanlar! Ben size Rasûlullah (s.a.v)’in elçisi olarak gönderildim. Ebu Musa Muaz’ın oturması için minder koymuştu. O sırada Müslüman olduktan sonra küfre dönen bir Yahudi getirildi. Bunun üzerine Muaz üç kere bu adam öldürülüp Allah ve Rasûlünün emri yerine getirilmeden o mindere oturmam dedi. Adam öldürüldü ve o da oturdu. (Buhârî, Meğazi: 62; Ebû Davud, Hudud: 1)

3999- Mus’ab b. Sa’d (r.a), babasından naklediyor ve şöyle diyor: Rasûlullah (s.a.v) Mekke fethi günü Mekkelilere eman verdi. Fakat dört erkekle iki kadına emân vermemişti. Onlar hakkında:“Onları Kâbe örtüsüne yapışmış halde bulsanız bile öldürün” buyurdu. Bunlar, Ebu Cehil’in oğlu İkrime, Hatal oğlu Abdullah, Subabe oğlu Mekîs, Sa’d b. ebi’s Serh oğlu Abdullah idi. Hatal oğlu Abdullah Kâbe’nin örtüsüne yapışmış olduğu halde öldürüldü. Bunu öldürmeye görevlendirilen Said b. Hureys ve Ammar b. Yasir idi. Bu iki görevliden daha genç olan Said önce giderek onu öldürdü. Subabe oğlu Mekîsi de Müslümanlar çarşıda yakalayıp öldürdüler. İkrime ise gemiye binerek kaçtı. Bir ara gemi fırtınaya yakalandı. Gemidekilerin hepsi birden: “İhlaslı ve samimi olun şu anda putlarınız ve ilâhlarınızın hiç birinin size bu gemide bir faydası olmaz” dediler. Bunun üzerine İkrime: “Vallahi denizde beni ihlâs ve samimiyetle Allah’a bağlanmaktan başka bir şey kurtarmazsa karada da kurtaramaz. Allah’ım sana söz veriyorum. Eğer beni şu anda içinde bulunduğum tehlikeden kurtarırsan Muhammed’e gidip O’nun eline yapışacak ve iman edeceğim, O’nu affedici ve ikram sahibi olarak bulurum” dedi. Gemiden kurtulan İkrime gelip Müslüman oldu. Sa’d b. ebi’s Serh oğlu Abdullah ise Osman b. Affan’ın yanında gizlendi. Rasûlullah (s.a.v) Mekkelileri biat etmek üzere çağırınca, Osman onu Rasûlüllaha getirdi. Ve Ey Allah'ın Rasûlü! Elini uzat da Abdullah biat etsin dedi. Bunun üzerine Abdullah üç defa başını kaldırıp Rasûlullah (s.a.v)’e baktı üçünde de Rasûlullah (s.a.v) elini uzatmadı üçüncüden sonra elini uzattı ve biat etti sonra da ashabına dönerek:“Biat etmesi için elimi uzatmadığımı gördüğünüz halde aranızdan aklı başında biri çıkıp ta niçin bunu öldürmedi” deyince Ashap: “Ey Allah'ın Rasûlü! Biz Senin kalbindekini ne bilelim, bize gözünle işaret ediverseydin” dediler. Rasûlullah (s.a.v)’de şöyle buyurdu: “Hiçbir Peygambere haince göz işareti yapmak yakışmaz.” (Buhârî, Meğazi: 62; Ebû Davud, Hudud: 1)

Sitelerde Paylaş

(:

BTŞ'e göre teistleri zeka noksanı yapan, duyguları ise,

o halde bütün insanlar zeka noksanı (:

duygusallık insanı zeka noksanı yapmaz,

fakat duygularıyla başedemiyorsa insan,

onları kontrol altında tutamıyorsa, bu da kendine zarar verir en çok (:

herhangi bi zırvalığı zeka ile ilişkilendirmek için,

önce zeka ile ilgili kriterler belirlenmeli..

bknz: IQ testleri (:

Sitelerde Paylaş

(:

BTŞ'e göre teistleri zeka noksanı yapan, duyguları ise,

o halde bütün insanlar zeka noksanı (:

duygusallık insanı zeka noksanı yapmaz,

fakat duygularıyla başedemiyorsa insan,

onları kontrol altında tutamıyorsa, bu da kendine zarar verir en çok (:

herhangi bi zırvalığı zeka ile ilişkilendirmek için,

önce zeka ile ilgili kriterler belirlenmeli..

bknz: IQ testleri (:

Ben burada zeka noksanı yapan duygu mu dedim?

Duygu da sağlıklı bir muhakemenin düşmanıdır.

Duygu bilimde yoktur.

Zorla küfür mü istiyorsun pzvnk?

Senin aptal saptal cımbızlama anlamandan bana ne ulan?

Sitelerde Paylaş

Duygu da sağlıklı bir muhakemenin düşmanıdır.

Duygu bilimde yoktur.

Zorla küfür mü istiyorsun pzvnk?

Senin aptal saptal cımbızlama anlamandan bana ne ulan?

"senin kulaklarına göre bir ağız" değil burda konuşan gerizekalı BTŞ

dolayısıyla, kendi zeka noksanlığınla yüzleşemeyip,

etrafa saldırmaktan başka elinden bişey de gelmiyor..

bilimde duygu var diyen olmadı sana burda...

fakat sen "bilim" değilsin.. insansın..

yukarda duygusal insanları aşağıladın..

sanki ateistlerde hiç duygu yokmuş gibi düşünen teistlerin dümen suyuna su kattın böylece..

bunun farkındalığında bile olamayacak kadar zeka noksanı olduğun için de,

etrafına saldırmaya devam ediyorsun (:

tipik teistik tepkiler bunlar.. şaşırmıyorum ben artık (:

biz onların da yüzleşemediği kendi acziyetlerini yüzlerine vurunca,

aynı bu senin verdiğin tepkileri veriyorlar (:

küfür edenler bile var aralarında senin gibi BTŞ (:

her söz sahibine aittir "pzvnk"

aynen iade ederim.

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında sen bir bakıma bu zeka noksanlarından birisin.

Duygusallığa gelince.

Duygusallık inanç denilen meretin akla sattığı bir afyondur.

Tüm dogmalara bakarsan görürsün onu.

Teist hem bir teisttir hem de azılı bir duygusal

Panteist hem bir panteisttir hem de azılı bir duygusal

Kısacası sanrılıların hepsi hem sanrılıdırlar hem de duygusal.

-yorumsuz-

Sitelerde Paylaş

edit.

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...