Jump to content

Forumda Yalan Söylemek Serbest mi?

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hayir kim oldugunu bastan beri biliyorum paranoya filan yok.

Var canım var. Diğer insanların örneğin liboşların sana yok yere saldırdığı durumlar olmuştur, bu bir saldırı değil. Çok basitçe halledebileceği, cevabını verebileceği bir konumu olsa bu duruma düşürmez insan kendini cigi. Biraz düşün, biraz kendine bak..

Sitelerde Paylaş

Ne alakasi var Nesimi,

Bu kacinci biliyor musun?

Her defasinda farkli farkli isimlerle girip girip yazilanlarla degil benimle ugrasmakta...Soruyorum arkadasa gercek ismin nedir diye utancindan yazamiyor ama ben biliyorum kim oldugunu ve isin aci tarafi yönetimde bilmekte.

Her defasinda senin yazdiklarinla degilde devamli seninle ugrasan farkli farkli isimleri kulananlar olursa ne yapacaksin söyler misin?

Bu hastanin ortaya cikmasiyla yönetim töhmet altina düsmüstür...Ben devamli bu hasta kompleksliyle farkli farkli isimlerle her geldiginde ugrasmak zorunda miyim?

Bu ne bicim anlayistir?

cigi, sen aklını kendinle bozmuşsun, sana soru soran ve sorularını takip eden her yeni üye sana takıntılı olduğu için gelip soruyor sanıyorsun.

İşin esas küçültücü yanı, ikide bir yönetimi karıştırman. Sanki senin için özellikle gelen ve sana saran birileri oluyor ve biz onları tanıyıp koruyoruz gibi yazıp duruyorsun.

CANDEMİ nickli üye, eski bir yazar olduğunu kendisi açıklamış zaten. Benim bunu bilmem için yazılarını okumam yetti ama sen cigi sendromu olan biriymiş gibi görmek istediğin için durumu başka türlü yordun.

Yönetim neden töhmet altında kalsın?! Biz her yeni üyelik alan kişinin kim olduğunu tespit etmek, ille de peşine düşüp öğrenmek zorunda mıyız? Ayrıca ben bilsem bile deşifre eder miyim sanıyorsun?

İnsanlar çok özel nedenlerle üyeliklerini sonlandırıp yeni üyelik alabilirler. Atılmış olmaları da gerekmez. Ben CANDEMİ'nin eski nicklerini bilmiyorum ancak bilsem de bunu belirtmem. Bu onun tercihidir, bizim görevimiz de milletin peşine düşüp eski nicklerini deşifre etmek değil, kararlarına saygı gösterip rahat yazabilmelerini sağlamaya çalışmaktır.

Troller bu forumda barınmamıştır. Tacizci, sorunlu kişiler de barınmamıştır. Ancak sen, sana her soru soranı böyle troll, sapık vs. ilan edip üstüne bir de yönetimi töhmet altında bırakacak şeyler söylersen, sorun yaratan kişinin kendisi oluyorsun demektir.

Ayıptır. İki sayfa dolusu küfür etmişsin, karşılığında sana küfür bile etmemiş birini, absürd sayılabilecek iddialarını kanıtlamanı istediği için troll ve sapık ilan edip, sırf senin için gelmiş gibi gösteriyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ne alakasi var Nesimi,

Bu kacinci biliyor musun?

Her defasinda farkli farkli isimlerle girip girip yazilanlarla degil benimle ugrasmakta...Soruyorum arkadasa gercek ismin nedir diye utancindan yazamiyor ama ben biliyorum kim oldugunu ve isin aci tarafi yönetimde bilmekte.

Her defasinda senin yazdiklarinla degilde devamli seninle ugrasan farkli farkli isimleri kulananlar olursa ne yapacaksin söyler misin?

Bu hastanin ortaya cikmasiyla yönetim töhmet altina düsmüstür...Ben devamli bu hasta kompleksliyle farkli farkli isimlerle her geldiginde ugrasmak zorunda miyim?

Bu ne bicim anlayistir?

Sevgili Cigi,

Bu üyeyle yaptığınız tartışmaların tümünü okumadığım için durum hakkında yargıya varamıyorum. Ama (altını çizerek belirtiyorum) bildiğim kadarıyla, eğer aya çıkma meselesi ile sınırlıysa, o başlıkta senin kişiliğinle uğraştığına dair net bir ibare yok. Sen NASA özgün video kayıtlarını vermiyor öyleyse bu düzmecedir gibi bir mantık yürütmüşsün o da kendince nedenler ileri sürerek (ki bunda da son derece haklı ayrıca) senin bu garip kanıtlama tarzını çürütmeye çalışmış. Dediğim gibi bu şahıs (inan bana kendisinin kim olduğuna dair hiçbir düşüncem yok!) senin kişiliğine saldırmışsa, sana hakaret etmişse ya da trolvari yanıtlar vermişse yönetimin bu adama haksızz yere arka çıkması için bir neden yok. Gereğini yapacaklardır. Üstelik sen burada ateislerin ve yönetimdekilerin önemli bir bölümünün sevdiği ve takdir ettiği birisin de.

Hem sonra, diyelim bu şahıs rahatsız ve sürekli seninle uğraşıyor; kimliğini de vermiyor. Yapacak şey basit: sadece yazdıklarına yanıt verir sataşmalarını görmezden gelir, geçer gidersin. Netteki hasta ruhlularla uğraşmak inan ki çok zor. Senin yaşadığını düşündüğün şey benim de çok sık başıma geldi. Hatta, bu husumet sadece nette de kalmadı. Gelip evimin kapısını çizdiler. Tehdit edildim ve ediliyorum. Kısacası bu durumu sağlıklı değerlendirmek gerek derim.

tarihinde Nesimi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Var canım var. Diğer insanların örneğin liboşların sana yok yere saldırdığı durumlar olmuştur, bu bir saldırı değil. Çok basitçe halledebileceği, cevabını verebileceği bir konumu olsa bu duruma düşürmez insan kendini cigi. Biraz düşün, biraz kendine bak..

Hayir bu bir yapi hayata bakis ve prensip meselesidir canim...Benim icin canli sanal farkli degillerdir onun icin yanlis kisiyle ugrasmaktasin.Bende prey animal özellikleri bulunur.

Ben kendime ne bakacagim sen bak su haline...Acinacak haldesin.

Sitelerde Paylaş

Burada ne döndüğünü bilmiyorum

Ancak bu forumda her üyenin endişe ve rahatsızlıkalrının tatmin edilmesi gerektiğinden eminim.

Bence yönetim ve sorumlular daha iyi bilir ama, bu tartışmanın özelden devam etmesi ve insanların birbirlerinin endişelerini özelden ortadan akldırması daha iyi.

Zaten anladığım kadarıyla olayın kahramanları maksimum 3-4 kişi falan (IFeelGood da dahil)

Özelden halledin yahu.

Aynı zihin yapısına sahip olduğunuz için bu tartışma sonsuza kadar bitmeyecektir.

Bilimsel ve rahat olarak özelden halledin.

Bilmem kötü mü konuşuyorum.

Sitelerde Paylaş

Hayir bu bir yapi hayata bakis ve prensip meselesidir canim...Benim icin canli sanal farkli degillerdir onun icin yanlis kisiyle ugrasmaktasin.Bende prey animal özellikleri bulunur.

Ben kendime ne bakacagim sen bak su haline...Acinacak haldesin.

Darmadağın oldun be cigi.. Bu hastalıklı yapıya benim anlatabileceğim bir şey yok.

tarihinde CANDEMİ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cigi,

Bu üyeyle yaptığınız tartışmaların tümünü okumadığım için durum hakkında yargıya varamıyorum. Ama (altını çizerek belirtiyorum) bildiğim kadarıyla, eğer aya çıkma meselesi ile sınırlıysa, o başlıkta senin kişiliğinle uğraştığına dair net bir ibare yok. Sen NASA özgün video kayıtlarını vermiyor öyleyse bu düzmecedir gibi bir mantık yürütmüşsün o da kendince nedenler ileri sürerek (ki bunda da son derece haklı ayrıca) senin bu garip kanıtlama tarzını çürütmeye çalışmış. Dediğim gibi bu şahıs (inan bana kendisinin kim olduğuna dair hiçbir düşüncem yok!) senin kişiliğine saldırmışsa, sana hakaret etmişse ya da trolvari yanıtlar vermişse yönetimin bu adama haksızz yere arka çıkması için bir neden yok. Gereğini yapacaklardır. Üstelik sen burada ateislerin ve yönetimdekilerin önemli bir bölümünün sevdiği ve takdir ettiği birisin de.

Hem sonra, diyelim bu şahıs rahatsız ve sürekli seninle uğraşıyor; kimliğini de vermiyor. Yapacak şey basit: sadece yazdıklarına yanıt verir sataşmalarını görmezden gelir, geçer gidersin. Netteki hasta ruhlularla uğraşmak inan ki çok zor. Senin yaşadığını düşündüğün şey benim de çok sık başıma geldi. Hatta, bu husumet sadece nette de kalmadı. Gelip evimin kapısını çizdiler. Tehdit edildim ve ediliyorum. Kısacası bu durumu sağlıklı değerlendirmek gerek derim.

Sevgili Nesimi,

Katildigim düsüncelerin var fakat bu gidip gidip geri gelenlerden artik bunaldim.Senin ki farkli bir konum...Adam siteye sadece birisine sardirmak icin giriyor ve egosunu tatmin ettikten sonra "üyeligimi silin" dedikten sonra cekip gidiyor.

Daha sonra tekrar ayni düsünce ile farkli bir isimle geri geliyor biraktigi yerden devam ediyor...Iyide burasi tartisma ve amaci olan bir platfrom degil mi?

Bu düsüncede olanlara prim verilmemesi gerekir.Ben burayi oyun oynanan zaman gecirilen bir site olarak düsünmüyorum belki benim hatam bu olabilir.Onun icin site hakkinda farkli düsüncelere sahibim.

Arkadas simdiye kadar hangi isimlerle girip ciktigini yazamiyor cünkü sayisini unutmustur.Bu tip insanlarin Ateistforuma bir faydasi olmadigi düsüncesindeyim.

Sitelerde Paylaş

Darmadağın oldun be cigi.. Bu hastalıklı yapıya benim anlatabileceğim bir şey yok.

Kimin darmadagin oldugu yalan söyledigi belli oldu...Hadi aciklasana kimsin nesin simdiye kadar kac isimle bu siteye girip ciktin?

Yönetim biliyor diyorsun ama onlarda benim aciklamami istemekteler...Tam bir komedi.

Yalniz neden bu sitede oldugun ortaya cikti benim icin önemli olan odur.

Sitelerde Paylaş

Daha sonra tekrar ayni düsünce ile farkli bir isimle geri geliyor biraktigi yerden devam ediyor...Iyide burasi tartisma ve amaci olan bir platfrom degil mi?

Bu düsüncede olanlara prim verilmemesi gerekir.Ben burayi oyun oynanan zaman gecirilen bir site olarak düsünmüyorum belki benim hatam bu olabilir.Onun icin site hakkinda farkli düsüncelere sahibim.

Arkadas simdiye kadar hangi isimlerle girip ciktigini yazamiyor cünkü sayisini unutmustur.Bu tip insanlarin Ateistforuma bir faydasi olmadigi düsüncesindeyim.

Bak işte bu dürüstlük değil cigi.

Bunu sana defalarca anlattım bir daha söylüyorum. Sen benim kimliğimi tartışamaz bunu tartışma konusu yapamazsın. Sanalda insanların yazıları vardır. Şunu kim yazmış bunu kim yazmış ile değil ne yazılmış nasıl yazılmış ile bak önce. İlk önce de kendi yazdıklarına bak.

Yazılarıma, sorularıma karşı yazısal bir varlığın yok. Ve sen bunlara karşın küfür ettin. Bu nedenle de ceza aldın. Olay bu kadar basit. Bunların dışında kimliğime karşı öne sürdüğün her şey laf kalabalığı. İşin ve de gücün insanları hor görmek, aşağılamak, bir meslek sahiplerini tümden yargılamak. Sorun sadece Ay'a gitme başlığı değil, anayasa maddelerinin tartışıldığı başlıkta da vardı. Senin herhangi bir meslek grubunu toptan aşağılamaya hakkın yok ayrıca bunu tartabilecek bir donanıma sahip de değilsin.

Sitelerde Paylaş

Kimin darmadagin oldugu yalan söyledigi belli oldu...Hadi aciklasana kimsin nesin simdiye kadar kac isimle bu siteye girip ciktin?

Yönetim biliyor diyorsun ama onlarda benim aciklamami istemekteler...Tam bir komedi.

Okuduğunu anlama özürlüsün sen.

Ben burada istediğim kadar değişik nickle yazar bunu da gerek gördüğüm kişilere bildiririm. Beni bilmesi gereken bilir. Bu hakkımı herhangi bir nedenle herhangi bir kişinin tartışmasına açmıyorum. Burası sanal ortam ve kimliğimi gizli tutmak benim hakkım. Bunu sağlama yöntemi nick değiştirmek ise bunu da yaparım. Sen bunu tartışamazsın. Sen boşu boşuna konuşuyor, kendi ezilmişliğini bu konuya çekerek olaydan sıyrılmaya çalışıyorsun. Buna ancak senin zeka seviyende olanlar kanar.
Sitelerde Paylaş

cigi,

Kimin kim olduğu ne seni, ne beni ne de bir başkasını ilgilendirmez. Buradaki işimiz insanların kim olduklarıyla değil, ne yazdıklarıyla ilgilenmek.

İnsanlar türlü nedenlerle üyelik sonlandırabilir, bir süre sonra yeni bir üyelikle gelip yazabilirler. Canı isterse kendisini belirtir, istemezse de belirtmez. Bu da seni zerre kadar ilgilendirmez.

Ben burada bir dolu insanın eski nickini biliyorum. Ne olacak şimdi? Oturup da onları mı deşifre edeyim? Ahlaklı bir iş mi bu? İnsanlar bizlere güveniyor ve bilgilerini teslim ediyor burada.

Sırf gerilim yaratmak için, birilerini özenle taciz etmek için, forumu karıştırmak için, trollük yapmak için gelenler daima atılır, atılmışlardır. Sana takıntısı olan sadece bir kişi olmuştur geçmişte, o da her defa atılmıştır.

Yönetimi bir daha alet etme lütfen iddialarına.

Her şeyin bir sınırı var.

Kaliteli bir yer isteyen insan kaliteli yazar, kaliteli davranır. Forum yönetimi de kaliteyi sağlamak ve korumak için de tarafsız karar vermek zorundadır.

Bu kadar basittir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...