Jump to content

Muhammed'in hanimlari muminlerin anasidir.

Recommended Posts

Onu bunu bilmem. Evlatlığını şahsi çıkarları uğruna reddeden bir insana zaten baba falan denilmez.

Kaldı ki zamanında evlatlığına babalık yaparken iyiydi. Sonradan ne olduysa, fikirlerinde 180° sapma oluyor.

Şok olma meselesine gelince; yazılarınızı okuyup anlamaya çalışmaktan, başım ağrıyor.

Benim hatırım için biraz düzgün yazamazmısınız ? :D

Benim gördüğüm ve anladığım kadarı ile, işin içinde gönül işleri ve kıskançlık olduğu, gün gibi ortada.

:D

bazen mesaj yazar gibi yazıyorum

birde konuşur gibi yazıyorum

bir de herhalde iyi yazanlardan değilim yazar olurdum iyi yazsaydım

Gönül işi değil

uydurulan sözlerde: kapı aralıktı içeriye girdi. kollarını açık gördü gönlü kaydı derler

yalan

peygamberimiz ehlinde izin almadıkca bir yere girmeyiniz der

nasıl öyle izin almadan girsinler

sonra birisinin kapısına geldiği zaman O hane sahibine dualar ederdi.. hane sahipleri de kapıyı mahsus geç açarlardı

geç açtıklarında peyamberimizden çok özür dilerler daha fazla duay--ı seniyelerinizi toplamak için geç açtık derlerdi..

sonra zeynep peygamberimiz kucağında büyümüştür o zamanda kolarını açık görüyordu

hem o zaman zeynep daha genç ve güzeldi

ve istese Zeyde vermeden kendide alabilirdi....

hazreti zeynep peygamberimize çok kuvvetli aşıktı

peygamberimiz onu zeyde verince ses çıkar madı aşkın şanı maşukun rızasıdır

ama hep Allaah duaları ediyordu Allahda duasını kabul etti

babalar evlatlarının boşadıklarını kenara attıkları eşlerini gerekirse alabilirler.

böylelikle O kanara atılmış Eş alıştığı ünsiyeti olduğu aileden ayrılmaz

ayrılması sıkıntılık veriyorsa

bir sürü hikmeti var

Allahın açıklayacağını nefsinde gizliyordu

çünkü Allahın açıklayacağı şey babalar evlatlarının boşadığı kadını alabilirler hükmüydü

Bu hükmü Bugün iyi düşünemeyen insanlar dahi eleştiriyorlar

peygamberimizin çekindiği şey de: işte buydu Yaratılışındaki gayeyi unutmuş şehvetine esir olmuş İnsanların yapacakları bir alay dedikoduydu

bu dedikodu Ümmetine yeni girmiş İmanlı gençleri kandırabilirdi

Allahta azar işiteceğini bildiği halde sırf ümmetine duyduğu merhametten dolayı O hükmü nefsinde saklıyordu sakladı

okey

bilmem anlatabildim okuyanlar iyi okusunlar hiç değilse iki kere okusunlar anlamadılarsa

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gönül işi değil

uydurulan sözlerde: kapı aralıktı içeriye girdi. kollarını açık gördü gönlü kaydı derler

yalan

peygamberimiz ehlinde izin almadıkca bir yere girmeyiniz der

nasıl öyle izin almadan girsinler

sonra birisinin kapısına geldiği zaman O hane sahibine dualar ederdi.. hane sahipleri de kapıyı mahsus geç açarlardı

geç açtıklarında peyamberimizden çok özür dilerler daha fazla duay--ı seniyelerinizi toplamak için geç açtık derlerdi..

sonra zeynep peygamberimiz kucağında büyümüştür o zamanda kolarını açık görüyordu

hem o zaman zeynep daha genç ve güzeldi

ve istese Zeyde vermeden kendide alabilirdi....

hazreti zeynep peygamberimize çok kuvvetli aşıktı

peygamberimiz onu zeyde verince ses çıkar madı aşkın şanı maşukun rızasıdır

ama hep Allaah duaları ediyordu Allahda duasını kabul etti

babalar evlatlarının boşadıklarını kenara attıkları eşlerini gerekirse alabilirler.

böylelikle O kanara atılmış Eş alıştığı ünsiyeti olduğu aileden ayrılmaz

ayrılması sıkıntılık veriyorsa

bir sürü hikmeti var

Bak sen bu yazdıklarınla burdakileri dine felan döndüremezsin,yazın baştan aşağı saçmalık dolu.Zeynep peygambere aşıkmışta,zeynep peygamberin elinde büyümüşte.Bunlar dünyada ki milyarlarca insanı neden ilgilendirsin.Milletin işi gücü yok bu saçma şeylerde hikmet mi arayacak.

Sitelerde Paylaş

Yuhhh da değil artık, yetmez çünkü, çüşşşş!

Senin dinini savunmak için başvurmayacağın bir ahlaksızlık var mı bilader misin bacı mısın, heralde ikide bir ayyyy diye çığlık attığına göre bacı olmalısın!

Ülen 4/23 ayetinizi nerene soktun be! Bu ayette oğullarınızın karıları size haramdır yazıyor yahu! Sana çüş demeyim de ne deyim, oha mı deyim acaba?

Sakın oğlunuzla evliyken haram diyor filan deme! Ayette hiç öyle bir ifade yok, mutlaklık var. Şunlar size haram kılındı deyip listeliyor. Hiç bunların haramlığı şu durumda kalkar filan yazmıyor. Öyle bir iddiada bulunursan herifin anası da babası ölünce haramlıktan çıkar demek olur. Sakın böyle bir saçmalamaya kalkışma, o zaman çüşü de ohayı da hepsini iyice hak edersin.

Ülen manyadın mı sen, zaten oğlunun karısını almadı demek için evlatlık oğul demek değildir diyor be! Buna da kafan basmıyorsa sen keçileri iyiden kaçırmışsın. Herif bunun için zaten ben hiç bir herifin babası değilim diyor! Bunu da anlamadım dersen sana çüş de oha da bişşş de layıktır. Hepsini hak ettin. Öyle bir sıçradın ki, batırmadığın yer kalmadı! Gök gürültülü sağnak yağış mübarek! Ne ayet bıraktın ne bir şey, hepsini sıvadın!

Sitelerde Paylaş

Yuhhh da değil artık, yetmez çünkü, çüşşşş!

Senin dinini savunmak için başvurmayacağın bir ahlaksızlık var mı bilader misin bacı mısın, heralde ikide bir ayyyy diye çığlık attığına göre bacı olmalısın!

Ülen 4/23 ayetinizi nerene soktun be! Bu ayette oğullarınızın karıları size haramdır yazıyor yahu! Sana çüş demeyim de ne deyim, oha mı deyim acaba?

Sakın oğlunuzla evliyken haram diyor filan deme! Ayette hiç öyle bir ifade yok, mutlaklık var. Şunlar size haram kılındı deyip listeliyor. Hiç bunların haramlığı şu durumda kalkar filan yazmıyor. Öyle bir iddiada bulunursan herifin anası da babası ölünce haramlıktan çıkar demek olur. Sakın böyle bir saçmalamaya kalkışma, o zaman çüşü de ohayı da hepsini iyice hak edersin.

Ülen manyadın mı sen, zaten oğlunun karısını almadı demek için evlatlık oğul demek değildir diyor be! Buna da kafan basmıyorsa sen keçileri iyiden kaçırmışsın. Herif bunun için zaten ben hiç bir herifin babası değilim diyor! Bunu da anlamadım dersen sana çüş de oha da bişşş de layıktır. Hepsini hak ettin. Öyle bir sıçradın ki, batırmadığın yer kalmadı! Gök gürültülü sağnak yağış mübarek! Ne ayet bıraktın ne bir şey, hepsini sıvadın!

Sayın ne oluyoruz olur olmaz feryatı figan eyleyen arkadaşım

ben kadın kız değilim erkek adamım :D ve evlatlarını diyerek evlatlıkları kastettim yani oğul edindiklerini...

Sitelerde Paylaş

Bizim buralarda, kucağında büyüttüğü kızı karı diye yatağına atanlara ne denir, biliyor musun?

Yanlışın var bayım biraderim hemşirem yada hemşerim

isteseydi zeyde vermeden öncce hemde bakire iken alabilirdi. demek ki bu istekle mistekle değil Allahın emriyle olan bir şey

saygılar

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12....

Sitelerde Paylaş

bakire iken alabilirdi.

Şimdi şöyle oluyor. Bu herif geç yaşına kadar yaşlı bir dulun hizmetçiliğini yapıyor, onun eski kocalarından olan kızlarına kızım diyor, hiç bir icraati olmuyor. Sonra yağmacılar yazdıkları uydurmalara bunu noterlik yapması için tutuyor ve karşılığında bol ganimet ve kadın rüşvet veriyorlar. Bu o yaşından sonra ne yapacağını şaşırıyor. İş işten geçtiği için bir halt edemiyor. Çocuk yaştakini alıyor, dulu alıyor kuzenini alıyor, nafile... Tık yok... Lan diyor evlatlığımın karısı fantezisi de beni ayağa kaldırmazsa artık başka olmaz deyip bunu boşatıp alıyor. Misafirleri filan kovuyor gidin işim var diye. Ama yine olmuyor. Artık o zaman bunu kullanan ekip resti çekip sana abşka kadın yok artık diyorlar.

İnanmıyorsanız ilgili bölümü okuyun kitabınızdan, görürsünüz, aynen böyle yazar. Fazlası bile yazar. Örneğin kadını dışarı salmak istemiyor, sadece anasına babasına gidebilir tanınmadan diyor. Gidip orda burda beceremediğini bütün kadınlara anlatmasın diye... Bu da fayda etmeyince dedikodumu yapanlar öldürüleceklerdir diye tehdit ediyor. İnanmıyorsan aç, oku, gözünü dört açıp dikkatli oku. Dediklerimin hepsi yazıyor orada...

Sitelerde Paylaş

Yanlışın var bayım biraderim hemşirem yada hemşerim

isteseydi zeyde vermeden öncce hemde bakire iken alabilirdi. demek ki bu istekle mistekle değil Allahın emriyle olan bir şey

saygılar

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12....

Bizim buralarda bu haltı Muhammed'e yediren Allah ise, ona da aynı şeyi derler.

Sitelerde Paylaş

Şaşırdım... Niye ikide bir ayyyy diye çığlık atıyorsun o zaman?

Ayyy diye çığlık atmıyorum

ve Hazreti Ebu Bekirde şaşırdıkları vakit çok güzel Ayyy derdi

bunu kafaya takmayın

Buradayı ayyyy...ayy ayol gibi bir ayyy değil

:)

Hay allahım ya

Ay nedir onu bile açıklamaya çalışıyoruz anlatıyoruz :D

Sitelerde Paylaş

Şimdi şöyle oluyor. Bu herif geç yaşına kadar yaşlı bir dulun hizmetçiliğini yapıyor, onun eski kocalarından olan kızlarına kızım diyor, hiç bir icraati olmuyor. Sonra yağmacılar yazdıkları uydurmalara bunu noterlik yapması için tutuyor ve karşılığında bol ganimet ve kadın rüşvet veriyorlar. Bu o yaşından sonra ne yapacağını şaşırıyor. İş işten geçtiği için bir halt edemiyor. Çocuk yaştakini alıyor, dulu alıyor kuzenini alıyor, nafile... Tık yok... Lan diyor evlatlığımın karısı fantezisi de beni ayağa kaldırmazsa artık başka olmaz deyip bunu boşatıp alıyor. Misafirleri filan kovuyor gidin işim var diye. Ama yine olmuyor. Artık o zaman bunu kullanan ekip resti çekip sana abşka kadın yok artık diyorlar.

İnanmıyorsanız ilgili bölümü okuyun kitabınızdan, görürsünüz, aynen böyle yazar. Fazlası bile yazar. Örneğin kadını dışarı salmak istemiyor, sadece anasına babasına gidebilir tanınmadan diyor. Gidip orda burda beceremediğini bütün kadınlara anlatmasın diye... Bu da fayda etmeyince dedikodumu yapanlar öldürüleceklerdir diye tehdit ediyor. İnanmıyorsan aç, oku, gözünü dört açıp dikkatli oku. Dediklerimin hepsi yazıyor orada...

Bu söylediğin şeyler tarihi şahsiyete uymayan sözler olduğu çok bariz belli iken nası böyle saçma sapan uydurmalara cesaret edip curet edebiliyorsun anlamıyorum hayret ediyorum :D

Etrafında Çook ahmak budala insanlar varda bunlara inanacaklarını mı sanıyorsun

valla yanılmıyor olabilirsin :D

Sitelerde Paylaş

Diyorum ya, bu olayın anlatıldığı bölümü okuyun diye... Orada yazıyor, ben yazmadım o bölümü. Kendileri yazmış, anlatmışlar. Öyle aptes alıp besmele çekip filan okursan gözüne perde iner, göremezsin. Önyargılı okur, anlayamazsın. Aptes filan almayacak, besmele filan çekmeyecek, roman okur gibi okuyacaksın. O zaman görürsün. İşin sırrı burda.

Tarih dediğin ise baştan aşağı yalan. Bu kitabı ise fazla oynayamamışlar. Yazdıkları gibi büyük ölçüde kalmış. O yüzden sağlamdır, güvenebilirsin. Hoş, hadis kitaplarını da fazla oynayamamışlardır, yazıldıkları gibi kalmıştır. Tarih ise baştan aşağı uydurma, yalan...

Sitelerde Paylaş

Bizim buralarda bu haltı Muhammed'e yediren Allah ise, ona da aynı şeyi derler.

35 yaşındaydı zeynep

yani kimse kız değildi

kızı alıp karı diye koymadılar yani

ne kadar art niyetli kötü düşünceli yanlış frekanslı birisin...

Allahım ya :D

Sitelerde Paylaş

Bekirde şaşırdıkları vakit çok güzel Ayyy derdi

Bu zırvayı daha önce de duydum ama bunu nerenizden uyduruyorsunuz şaşıyorum. Sesini neyle kaydetmişler? Yutupta vidyosu var mı? Bekir hangi türmüş? Üçüncü mü? Öbürleri ne dermiş? Ohşşş filan derler miymiş?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu zırvayı daha önce de duydum ama bunu nerenizden uyduruyorsunuz şaşıyorum. Sesini neyle kaydetmişler? Yutupta vidyosu var mı? Bekir hangi türmüş? Üçüncü mü? Öbürleri ne dermiş? Ohşşş filan derler miymiş?

tabi var :)

ciddi söylüyorum

bir gün Fen Bin sene önce gelmiş İnsanların sesini bu semadan toplıycaklar

gerçi 1400 küsur sene oldu ama artık bilmem :)

İyi geceler Allah rahatlık versin Hepinizi doğru güvenilir makul bilgilerle selamlıyorum

baybay diyorum

yatarken ne denirdi unuttum :D

Sitelerde Paylaş

tabi var :)

ciddi söylüyorum

bir gün Fen Bin sene önce gelmiş İnsanların sesini bu semadan toplıycaklar

gerçi 1400 küsur sene oldu ama artık bilmem :)

İyi geceler Allah rahatlık versin Hepinizi doğru güvenilir makul bilgilerle selamlıyorum

baybay diyorum

yatarken ne denirdi unuttum :D

O 1400 yıl önceki çöl bedevileri sizlerin bu durumunu görselerdi kahkalarla gülerlerdi size bizim etraftaki kabileleri soymak için uydurduğumuz puta 1400 yılda inanan ne kadar çok gerizekalı olmuş diye.

Sitelerde Paylaş

Gönül işi değil

yalan

.....

.....

.....

okey

Kusura bakmayınız; Okey değil, benim böyle hikayelere karnım tok. Biraz daha inandırıcı olmalısınız. :D

Ben birinin babası isem veya ona babalık yapmaya karar vemişsem, o öyledir değişmez.

Öz oğlum olmuş, evlatlığım olmuş farketmez. Benim için ikisinin arasında fark yoktur, olmamalıdır.

Siz ikisinin arasında bir fark görüyorsanız, sakın çocuk sahibi olmayınız. O çocuğa yazık. :wacko:

Bunun neticesinde onun eşine yani gelinime yan gözle bakmak, kibarca söylemek gerekirse, hoş değildir.

Uzun lafın kısası, oğlumun eşi, boşansa bile, benim kutsalımdır. Başka türlüsü yamuktur, bence.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayınız; Okey değil, benim böyle hikayelere karnım tok. Biraz daha inandırıcı olmalısınız. :D

Ben birinin babası isem veya ona babalık yapmaya karar vemişsem, o öyledir değişmez.

Öz oğlum olmuş, evlatlığım olmuş farketmez. Benim için ikisinin arasında fark yoktur, olmamalıdır.

Siz ikisinin arasında bir fark görüyorsanız, sakın çocuk sahibi olmayınız. O çocuğa yazık. :wacko:

Bunun neticesinde onun eşine yani gelinime yan gözle bakmak, kibarca söylemek gerekirse, hoş değildir.

Uzun lafın kısası, oğlumun eşi, boşansa bile, benim kutsalımdır. Başka türlüsü yamuktur, bence.

sayın güzel arkadaşım bak anlamadığınız şey şu

Hakikaten Allahın emriyle değil

zeynepe ilgi duymuştu biçimine getirdi aldı diyorsanız

şu sorulara tatmin edici cevap vermelisiniz: Zeynep peygamberimizin kollarında büyümüştü.. pek ala zeyde vermeden kendide alabilirdi.

niye zeyde versin! zeyde verirse evlatlıkları almak derdi var bir dert dahamı çıkardı başına

ya ne kadar saçma

verme zeyde beklet

hatta peyamberimiz bu kızı ne zaman evlendireceksiniz diye ailesine soruyordu

hadi evlendirin gibi..

bir atesit dediki efendim hazreti haticeden korkuyordu

Allah Allah tarihe uygun rivayetlerde şöyle yazıyor

hazreti Muhammed vahy aldığında Ben peygamberim dediğinde,

hazreti hatice ona: ben zaten sizde o sıfatları vakityle gördümde zevceniz oldum demiştir

böyle diyince peygamberimiz çok şaşırmıştır

ve hazreti hatice yaşlı yaşlı bütün huzurunu terk etmiş bütün mal varlığını islam için harcanmış

şiddetli boykot yıllarını görmüş yaşamıştır...

şiddetli boykotta neler oldu neler git oku

müslümanlar yarı aç yarı tok gezdilier

müslümanlar layıkı ile avret yerlerini örtemiyorlardı

öndeki saf secdeden kalmadan arkadaki saf secdeden kalmasın diyordu peygamberimiz

işte o zaman altın ve ipek kullanmanın aleyhinde oldular hepsine kafir dedi

çünkü altın ve ipek kullananlar müslüman gözüken münafıklardı

bu kadar zor şartları hazreti hatice yaşadı Ehhh demez miydi...

dememiş

hatta hazreti Muhamemde ilk iman edeni karısıydı

ve ilk olarak ey kocam değilde "Ey allahın elçisi" diyen hazreti haticeydi

bir insan kendisini hariçte cali bükülmeler eğilmelerle ben şuyum buyum diye tanıttırabilir ama kendi karısına tanıttıramaz ben seni biliyorum der.

onun için yok hazreti haticeden korkuyordu zaynebi alamadı gibi sözleri çok saçma

ikinci dereceden şaçmada

hazreti Muhammed gibi bir şahsiyet ne dese kabul ettiren bir şahsiyet

bir kadında mı çekinicek

çekinseydi, yaşlı kadının bütün malı bütün huzuru, ben Allahı elçisiyim davasına gider miydi?

ne Allahın elçisi, sen benm kocamsın, sahtekarlığa kalkmışsın demez miydi?

o yaşlı kadın bütün malını mülkünü alıp onu terketmez miydi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...