Jump to content

Cennet'e gitmek...

Recommended Posts

Inananlar bu dunyanin sadece bir test yeri olduguna inanir ve iyiliklerinin ve ibadetlerinin onu cennete goturecegini dusunur. (Hiristiyanlik ve Musevilik hakkinda fazla bir sey bilmiyorum o yuzden Islam'i baz almak durumundayim) Peki bu durumda insan bu dunyada neden rahat etmek ister? Mal mulk edinme sebebi nedir? Neden yalan soyler? Mesela bu forumda bile kendisine inancli diyen insanlar celiskili konularda kivirir? Bunlar durustluge golge dusurmez mi? Ya da inanca? Sonsuza kadar size vad edilen cennete ulasmak yerine bu dunyanin hirslarina ne diye kendinizi kaptiriyorsunuz? Neden gunah isliyor inanclilar? Inancli oldugunu iddia eden bunca inan hapislerde ne ariyor? Kul hakki yiyenler? Hic gunahsiz misiniz? Gunah islediyseniz seytana uydugunuzun bilincinde miydiniz yoksa bilmeden mi yaptiniz?

tarihinde denizbahar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendi adıma şunları söyleyebilirim evet ben de zaman zaman günah işliyorum ama büyük günahlardan şirk koşmak, adam öldürmek, namuslu bir kadına iftira atmak vs. gibi uzak duruyorum. Diğer günahlar için ise Allah'dan af diliyorum.

Bir de bu dünya için Rabbim şöyle buyuruyor: "Yiyin, için israf etmeyin."

Ben de bunu uyguluyorum.

Sitelerde Paylaş

ya yoksa diye şüphe eden biri o anda dinden çıkmıştır isterse hiç günah işlemesin.

nerede yazıyor bu .. sen arada günah işlerken cehennemin vücudunu mu inkar etmiş oluyorsun yoksa azabı hafife mi almış oluyorsun. Her iki seçeneğe göre de imanın şüpheli..

Sitelerde Paylaş

nerede yazıyor bu .. sen arada günah işlerken cehennemin vücudunu mu inkar etmiş oluyorsun yoksa azabı hafife mi almış oluyorsun. Her iki seçeneğe göre de imanın şüpheli..

Mümin Suresi 59- Kıyamet günü mutlaka gelecektir, bunda hiç şüphe yoktur. Fakat insanların çoğu buna inanmazlar.

Sitelerde Paylaş

Muhammed başkalarına hep sabırlı olmalarını, şükretmelerini, ve kendisine itaat etmelerini istemiş.

Sabrederseniz size altın bilezikler verilecek, meyveleri gümüş tepsilerde yiyeceksiniz, sürüyle kadın verilecek size. Bolluk, refah, saltanat, vs...

Ama tabi tüm bunların hepsi 'öldükten sonra' verilecek. Şimdi değil. Sonra da değil. Önce bi öl, ondan sonra. Sen evvela bana itaat et, Bana karşı gelme. Beni eleştirme.

Hey gibi Muhammed!

Halbuki sen 7'den 70'e nice kadınları aldın koynuna. Bal şerbetlerini içip içip bir gece Ayşe'nin, öbür gece Safiye'nin, öbür gece Cüveyriye'nin, cariye Marya'nın, listendeki (zimmetine geçirdiğin) nice kadınların koynunda sabahladın. Yetmedi, evlatlığının elinden karısını 2 ateyle alıp, onun da tadına baktın.

Fakirlikten evlenemeyen gençlere ise 'oruç tutun, böylece nefsinizi köreltin!' dedin.

Dünya malı, mülkü fanidir dedin. Kendin külçe külçe altının gümüşün sahibi oldun. Dönüm dönüm arazileri, hurmalıkları zimmetine geçirdin.

Müslümanlar ''Muhammed fakirdi, karnı açtı, garibandı'' derler.

100 deve kurban kesecek kadar servete, sürüyle kadına bakabilecek kadar rahatlığa sahip birinin garibanlığı buysa, yerim öyle garibanlığı ben.

Muhammed insanlara cennette ne vaad etmişse, hepsini kendisi yeryüzünde, hayatın ta kendisinde yaşamıştır.

Para, mal, mülk, kadın, saltanat.

Muhammed hangisinden geri kalmış?

Cennete kadar bekleyemedi mi? Sabredemedi mi?

Değil!

Bu cennet-cehennem masallarının toplumu gütmek için fevkalade bir araç olduğunu benden bile çok daha iyi biliyordu.

Sitelerde Paylaş

""Muhammed insanlara cennette ne vaad etmişse, hepsini kendisi yeryüzünde, hayatın ta kendisinde yaşamıştır.

Para, mal, mülk, kadın, saltanat."""

Senin bu yazdıklarına ateistten başkası inanmaz.

Bu dediklerimin hepsini ''İslam Tarihi'' kitabında bulursun.

Herhangi bir islami kitap satan bir dükkana git. Muhammed'in kaç tane kadının koynuna girdiğini, Veda haccında 100 deve kesecek kadar servete sahip olduğunu, Medine çevresinde hangi arazileri, hurmalıkları mülkiyetine geçirdiğini bulursun.

Ganimetlerin (talan ve yapmanın) 1/5'i Muhammedindir.

Allah Muhammed'e seslenip; ''Seni fakir bulup zengin etmedi mi?'' (Duha-8) der.

Ne de olsa en sevgili kulu!...

Hepsi İslam'ın kendi kaynaklarında.

Sen sürekli Tv'deki süslü yaldızlı laf bolluğu yapan badem bıyıklı tiplerin 'efenim, peygamberimiz açliktan karnına taş bağlardı' gibi yellenmelerini dinlersen, 'Sır kapısı, beşinci boyut, kalp gözü, baldır dalağı, vs gibi abidik gubidik programları izlersen, o badem bıyıklıların yorumlarına kulak vereceğine İslam'ın kendi kaynaklarını okumazsan, İslam'ın ne olduğunu, ne olmadığını göremezsin.

''Ateist uydurmaları bunlar!'' der geçer, ve bu iddianın içini dolduracak bir gram bilgi vermezsin karşındakine.

Hayber saldırısında

Sitelerde Paylaş

Muhammed den önce bölgede saray varmıydı ? Mekke nin zengin müşriklerinin sarayı varmıydı ? Dünyanın üçte birine el koyan Cengizin sarayı varmıydı? Çöl bedevileri için zenginlik, birkaç ev, birkaç çadır, hurmalık, bolca kadın ve deve sürüsüdür. Muhammedde de bunların hepsi var. On dan fazla kadınla aynı anda evli olduğunu ve karılarının ayrı ayrı evlerde oturduğunu düşünürsen, Muhammed in bunca evi ve onları geçindirebilecek imkanı olduğunu anlayabilirsin.

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet.

Güzel bir konuya parmak basılmış.

Madem kesinlikle var, ne halt etmeye günah işliyorsun?

Günah işleme mekanizması "KESİNLİKLE VAR" durumundan güç almaz.

Emin olmamadan, yok olmadan, inanmamaktan güç alır. (islam açısından bakılınca)

Yani ortada günah denen bir araba var ise bunun benzininin inanan bir insan olması imkansız.

Buna benzin inananların sistemine göre ancak ve ancak inanmamaktan gelir.

Günah denilen şeyin olmaması lazım.

Var ise müslüman inanmıyordur.

Bu kadar basit.

Günah işlemeyen müslüman olmadığına göre,

Tüm müslümanlar zaten inanmıyor.

Onların durumu parası bittikçe borç para almak için bir bankere cilve yapmaya benziyor.

İnanmıyor, sonra inanmamanın kendi dinindeki karşılığını görüyor ve sonra inanıyormuş gibi yapıyor.

Hepsi böyle.

tarihinde Birinci Tekil Şahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allah'ın Rahmetine sığınıyorum.

Şu benzerliğe bakın:

« Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim »

Al Capone

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahudilikte öbür dünya inancı yoktur. Hristiyanlıkta ise göksel krallığa girmek için iyi işler yapmak gerekmez İsayı tüm isanların günahı için ölen biri olarak görmek yeterlidir. Sorunun cevabı Yahudilik için, konuyla ilgili bir kitapta, yahudilerin kendilerini diğer insanlar için rehber olarak gördükleri, bu nedenle her alanda öncü olmaya çalıştıkları, ve tanrının yahudileri değil, yahudilerin tanrıyı seçtiği belirtiliyor. Hristiyanlık için ise müslümanlığa benzer sebepler geçerli.

tarihinde kitsonga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mantığa ters bir durum var. Yalan söylemek, hırsızlık yapmak, vs küçük büyük suçlar işlemek dine aykırı tamam ama insanın özünede ters. Bir insan dindar, o halde hiç bir suç işleyemez. Diğeride dinsiz her haltı yemekte hür. Olmaz böyle. Herkes kendi kapısının önünü temizlerse sokak tertemiz olur. Herkes kendine bakmalı. Dinli veya dinsiz.

Şöyle düşünmeli bence her insan suç işlerken. Bu suç bana karşı işlense ne hissederdim? Böyle düşünen insan suç işlemez. Küçük büyük günahlar yapmaz. Bunun dinle peygamberle bir ilgisi yok. Tarihte her toplumun insancıl kuralları vardı. İslamdan öncede vardı bu kurallar. Eğer cennet diye bir yer varsa islamdan önceki insanlarında içlerinden bilerek suç işlemeyenleri girecektir. Bunun islamla bir ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş

Inananlar bu dunyanin sadece bir test yeri olduguna inanir ve iyiliklerinin ve ibadetlerinin onu cennete goturecegini dusunur. (Hiristiyanlik ve Musevilik hakkinda fazla bir sey bilmiyorum o yuzden Islam'i baz almak durumundayim) Peki bu durumda insan bu dunyada neden rahat etmek ister? Mal mulk edinme sebebi nedir? Neden yalan soyler? Mesela bu forumda bile kendisine inancli diyen insanlar celiskili konularda kivirir? Bunlar durustluge golge dusurmez mi? Ya da inanca? Sonsuza kadar size vad edilen cennete ulasmak yerine bu dunyanin hirslarina ne diye kendinizi kaptiriyorsunuz? Neden gunah isliyor inanclilar? Inancli oldugunu iddia eden bunca inan hapislerde ne ariyor? Kul hakki yiyenler? Hic gunahsiz misiniz? Gunah islediyseniz seytana uydugunuzun bilincinde miydiniz yoksa bilmeden mi yaptiniz?

NECM 32

Onlar, ufak tefek kusurları dışında, büyük günahlardan ve çirkin işlerden uzak duran kimselerdir. Şüphesiz Rabbin, bağışlaması çok geniş olandır. Sizi, topraktan yarattığında da ve analarınızın karnında ceninler iken de, en iyi bilendir. Bunun için kendinizi temize çıkarmayın. Çünkü O, Allah’a karşı gelmekten sakınanları en iyi bilendir.

Anlayana yeterli bir ayet ama anlamayacağınızı biliyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...