Jump to content

Bu forumda risale elestirisinin yeri

Recommended Posts

Su konuda aciklama bekliyorum.

Risale-i nur'lar hasta bir zihinden çıkmış anlaşılmaz sözlerdir. Bu sözler Ateistforum'da tartışılamaz. Onlarca kere söylediğimiz gibi yeri ancak tavanarasıdır...

Bu sözleri tartışmaya değer bulanlar, tavanarasında tartışmalıdır...

Ayni mantikla, kuran, dinler, ve bilumum sacmaliklari sadece tavanarasinda elestirebiliriz diye anliyorum. Yaniliyor muyum?

Sitelerde Paylaş

Ayni mantikla, kuran, dinler, ve bilumum sacmaliklari sadece tavanarasinda elestirebiliriz diye anliyorum. Yaniliyor muyum?

Aslında sen haklısın.

Risalelerin saçmalığının bir bakıma gündeme taşınması lazım forumda.

Çünkü bu Nurcular çok yüzsüz ve arsız olduklarından, burada Kurana ve İslama yöneltilen eleştirileri kendilerindeki Risaleden milletin habersiz olduğu ve o kaynaktan görmedikleri için tüm dünyada insanların islamı yanlış anladığı propagandasını yürütüyorlar.

Ben sana destek veriyorum.

Risale çürütme başlığı açılsın ve iğnelensin hatta.

Bu salakların kendilerini islamdan izole yansıttıkları propagandanın da sonu gelsin.

Ben seni destekliyorum.

Forumda risalenin saçmalığını vurgulayıcı çalışmalar gerek.

Ciddi şekilde ele alıp milleti aydınlatmak gerek.

Çünkü o Eski Türkçe metinler içerisinde insanlar tam olarak neden bahsedildiğini anlamıyor ve bu nurcu liderleri de onları propaganda amaçlı her yere çekiyorlar.

Risale grubu oluşturulsun.

5-6 ayda Ana hatlarıyla tüm saçmalıkları Normal İnsanların anlayacağı şekilde ortaya çıkmaya başlar.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun, çünkü risaleler, yazanı bir deli olan paçavralar. Bunu Nur dinine inanan bir kişiye de söyleseniz (deli ve paçavra dışında)itiraz gelmez. Ama Kuran bu konumda değil, sen ne dersen de, inanırları o yazıların Allah katından geldiğini söyleyecektir... Ayrıca Nur dinine inananların sayısı ile İslam isimli dinin inanırları arasında mukayese edilemeyecek kadar büyük fark vardır ve Nur dinini İslam dünyası bile sallamaz...

O nedenle bir delinin icat ettiği ve anlaşılmaz sözlerle ürettiği yazılarla bu forumun kirletilmesine izin vermemek doğru olan yaptırımdır...

Kendi adıma önerim şudur; nurcu siteler Ateist görüşlere yer versin, Ateistforum da delinin paçavralarına izin versin...

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun, çünkü risaleler, yazanı bir deli olan paçavralar. Bunu Nur dinine inanan bir kişiye de söyleseniz (deli ve paçavra dışında)itiraz gelmez.

Eski bir nurcu olarak soyluyorum; bu konuda cok yaniliyorsun. Risalelerin Allah'tan gelen bir ilhamla yazdirildigini savunurlar.

Ama Kuran bu konumda değil, sen ne dersen de, inanırları o yazıların Allah katından geldiğini söyleyecektir... Ayrıca Nur dinine inananların sayısı ile İslam isimli dinin inanırları arasında mukayese edilemeyecek kadar büyük fark vardır ve Nur dinini İslam dünyası bile sallamaz...

Nurculari cok kucumsememen gerekiyor. Etkileri hemen hemen her yerde gorulebiliyor. Fetullahcilarin da bir nurcu kolu oldugunu dusunursen ne dedigimi daha iyi anlarsin. Ben bunu yakindan biliyorum ve hepinizi uyarmayi kendime bir gorev olarak goruyorum.

O nedenle bir delinin icat ettiği ve anlaşılmaz sözlerle ürettiği yazılarla bu forumun kirletilmesine izin vermemek doğru olan yaptırımdır...

Forumu steril tutmak amac mi? En basta irkcilik ile ilgili yazilarin cope atilip, irkcilik yapan yazarlarin uyeliklerinin sonlandirilmasi gerekirdi, oyle olsaydi.

Kendi adıma önerim şudur; nurcu siteler Ateist görüşlere yer versin, Ateistforum da delinin paçavralarına izin versin...

Nurcu/Islami siteler, ateizmi yeterince elestirip, yerden yere vuruyor zaten. Biz niye kendi ustunlugumuz olan, akil ve mantik yoluyla risaleleri elestirmeyelim?

Benim onerim de su (a la ateist bakis); risaleler ile ilgili ozel bir baslik acilsin, elestiriler orada yapilsin, risaleden copy/paste goruldugu zaman direk silinsin, ama nurcu zirvalari ibret-i alem olarak ifsa edilsin. Bunlarin sacmaligi, cemaatin zararlari iyice gozler onune serilsin. Nurcular icinden kurtulmus kimseler tecrubelerini paylassin.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun, çünkü risaleler, yazanı bir deli olan paçavralar. Bunu Nur dinine inanan bir kişiye de söyleseniz (deli ve paçavra dışında)itiraz gelmez. Ama Kuran bu konumda değil, sen ne dersen de, inanırları o yazıların Allah katından geldiğini söyleyecektir... Ayrıca Nur dinine inananların sayısı ile İslam isimli dinin inanırları arasında mukayese edilemeyecek kadar büyük fark vardır ve Nur dinini İslam dünyası bile sallamaz...

Khalkedon,

O yazılar hakkında internette aksi yönde kaynak yok.

Ciddi tehlike oluşturuluyor.

Hep deli saçması vs diye geçiyoruz ama kurandan kaçanları o çatı altına yolluyoruz.

Ve adamlar büyüyor.

Üstelik %90'ı da ne dediğini anlamıyor ama kurandan daha fazla saygı duyuyor.

Ayrıca bu adam ateist.

Saçmalığını vurgulayalım diyor.

Yoksa risale sempatizanlığı için değil.

Risalede uzman olanların o saçmalıkların rezaletini ortaya dökmesi gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Açıklamaların bana Nur risalelerinin Ateistforum'da yayınlanması ve cevaplanması için yeterli gerekçeler vermedi...

Hala paçavraların ciddiye alınmak yerine çöpe atılması gerektiğini iddia ediyorum...

Bu pacavralari kuran ve hadisten sonra kutsal kabul edenlerin sayisini, nufuzunu ve tehlikesini goremiyorsaniz size diyecek baska lafim yok.

Ayrica risaleler ateist forumda yayinlansin diye birsey de demedim.

Sitelerde Paylaş
Bu pacavralari kuran ve hadisten sonra kutsal kabul edenlerin sayisini, nufuzunu ve tehlikesini goremiyorsaniz size diyecek baska lafim yok.

Yahu biz ramazanda bira içecek bir yer bulamıyoruz. Oysa ki eskiden bulurduk. Bu gün ülkenin başındaki felaket risale kaynaklı değil. Aslen tehlikenin kökenini görmek gerek. Paçavralar bir ayrıntı, hatta ayrıntı bile değil...

Ayrica risaleler ateist forumda yayinlansin diye birsey de demedim.

Yayınlanmadan nasıl cevaplanacak?

Sitelerde Paylaş

Yahu biz ramazanda bira içecek bir yer bulamıyoruz. Oysa ki eskiden bulurduk. Bu gün ülkenin başındaki felaket risale kaynaklı değil. Aslen tehlikenin kökenini görmek gerek. Paçavralar bir ayrıntı, hatta ayrıntı bile değil...

Yayınlanmadan nasıl cevaplanacak?

Ben nurcu iken, risalelerin ateizme karsi verilmis en iyi cevap ve ispatlari icerdigini dusunurdum. Anlayarak (fakat sorgulamadan) okurdum. Bir gun birileri risalelerde mantik hatalari oldugunu soyledi. O andan itibaren iyice arastirip oyle birsey olamayacagini, ustad gibi buyuk bir dahinin oyle bir hata yapmayacagini ispatlamaya giristim kendimce. Geldigim noktayi goruyorsun.

Bu adamlarin cikar iliskilerine sekte vuramayacagimiza gore, isimiz yine ayrintilarla olacaktir. En azindan saf anadolu delikanlilarini onceden uyarmak bizim gorevimiz olmali.

Su baslikta yazdiklarima bakarsan yayinlamadan nasil elestirilebilecegini gorursun.

Sitelerde Paylaş

Bu adamlarin cikar iliskilerine sekte vuramayacagimiza gore, isimiz yine ayrintilarla olacaktir. En azindan saf anadolu delikanlilarini onceden uyarmak bizim gorevimiz olmali.

Su baslikta yazdiklarima bakarsan yayinlamadan nasil elestirilebilecegini gorursun.

Saf Anadolu delikanlılarını korumamız mümkün değil. İşin başı cehalet. Okumaktan nefret eden bir toplum var karşımızda. Emin ol bunlar Kuran'ı okumadıkları gibi, paçavraları da okumazlar. Zaten okusalar bir şey anlamazlar. Onların aklına lafla, konuşarak giriyorlar. Bütün vilayetlerde dershaneler bunların elinde. Pijama partisi, çiğ köfte partisi, mantı partisi, bedava ders, şifre-mifre diyerek genecik dimağları zehirleyip kendilerine bağlıyorlar. Finansman sıkıntıları yok. Buları engellemek risalelerin ipliğini pazara çıkartmakla olmaz. En azından ben öyle düşünüyorum. Ama yarar sağlayacağını, birilerini uyaracağını düşünüyorsanız eleştiri yazılarınızı yazın...

Sitelerde Paylaş

Bilirkisi arkadasim neler hissettiklerini cok iyi anliyorum fakat canli hayatta olan mücadele esastir.Yani bunlara karsi mücadele edecek olusumlar varsa internet destegi gercekten bir anlam kazanir diye düsünüyorum.

Fetosculara ve dolayisi ile deli Saide durmadan yaglanip yalakanan hatta onlarin kuruluslarinda dahi utanmadan calisan sözüm ona aydin olan cakma sahtekar libos/neolibos ateistler var oldugu sürece deli saidin sacma sapan zirvalarini anlatmaya gerek yok...

Yalakalar zaten deli sacmasi olduklarini bilmekteler fakat yalanlarla donatilmis filmini belgeselini yapabilecek kadar para düskünleridirler.

Pante'nin konu hakkinda calismalari oldugunu biliyorum ama arastirip bulmam gerekir.Veya calismalarin nerde olduklarina dair kendisinden yardim isteyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...