Jump to content

Allah mı Muhammed mi Daha Büyük?

Recommended Posts

iğrenç ötesi vakalar yokmu? şeyhinin abdest suyunu içenler, muzcu hocanın muzunu öpenler, vs vs. anadoluda şu bir gerçektir. diğer yerleri bilmem. adam veya kadın otuzuna kırkına kadar her haltı yer. bir ayağı çukura girince kurban olduğum demeye başlar.

kime? allaha. ne diye? es kaza cennete atar belki diye. cennete kendini o kadar şartlandırmıştırki evde karım ne yapar? ne yer ne içer? gece bi ihtiyacı varmı yokmu? çoluk çocuk nasıl. eğitimleri nasıl? ne yerler ne içerler. adamların umrunda bile değildir. hah bide 40 ından sonra kendini bi tarikata atarsa değme keyfine. geride kalanlar ne halt işlerse işlesin.

tartikat bence intiharın ta kendisi. babam tarikatta olduğu için biliyorum. ben yaşadığım için biliyorum. yahu bebesi gece ateşler içinde kıvranırken annesi başında beklerdi. adam horul horul uyurdu. bizim vatandaş recep tarikata girdi gece uykuyu felan yitirdi. beben dahamı değersizdi. o halde niye dünyaya getirdin.

bunun gibi daha nice olaylar. nice olaylar.

şimdi ben ve kardeşim dinden soğuguz. ikimizde nefret ediyoruz. sebep? sizce ne?

çocuklarımada asla öyle davranmayacağım. onların iyiliği için.

içimi dökmek için otuz yıl bekledim. üzerine alınan alınsın.

Sevgili Uzay,

Söylediklerinizle toplumumuzdaki bazı önemli noktalara değinmişsiniz. Babanızın sizi dinden soğuttuğunu söylemişsiniz. Madem dinden soğudunuz, dinden tamamen çıkın bence. İnanın bu şekilde gerçekleri şimdi olduğundan daha berrak görebileceksiniz. Perdenin arasından sızan ışığı görüyorunuz şu anda; neden perdeyi tamamen açıp ışığın tamamını görmüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Uzay,

Söylediklerinizle toplumumuzdaki bazı önemli noktalara değinmişsiniz. Babanızın sizi dinden soğuttuğunu söylemişsiniz. Madem dinden soğudunuz, dinden tamamen çıkın bence. İnanın bu şekilde gerçekleri şimdi olduğundan daha berrak görebileceksiniz. Perdenin arasından sızan ışığı görüyorunuz şu anda; neden perdeyi tamamen açıp ışığın tamamını görmüyorsunuz.

ortak (kayserililer sevdikleri veya kırmak istemedikleri insanlara böyle hitap ederler) çok kararsızım. bir kızım var. iyi kötü mutlu bir yuvam var. bize böyle aşılandı. ben dinden çıkarsam kızımda otomatikman çıkar. dinden çıkmakta pek iyi bişey değil. gençleri bi şeyin durdurması engellemesi lazım. ben bu dinin veya başka bir dinin veya ateistliğin mantıklı taraflarını kızıma aşılamak istiyorum açıkçası.

Sitelerde Paylaş

ortak (kayserililer sevdikleri veya kırmak istemedikleri insanlara böyle hitap ederler) çok kararsızım. bir kızım var. iyi kötü mutlu bir yuvam var. bize böyle aşılandı. ben dinden çıkarsam kızımda otomatikman çıkar. dinden çıkmakta pek iyi bişey değil. gençleri bi şeyin durdurması engellemesi lazım. ben bu dinin veya başka bir dinin veya ateistliğin mantıklı taraflarını kızıma aşılamak istiyorum açıkçası.

Sizi anlıyorum haklısınız sizin de söylediğiniz gibi sizin müslüman olmanızın sebebi ailenizin müslüman olmasıdır. Avrupa'da doğsaydınız Hristiyan, Hindistan'da doğsaydınız Hindu, Çin'de doğsaydınız budist, İsrail'de doğsaydınız Yahudi olacaktınız muhtemelen. Tarih boyunca 1000lerce din var oldu ve bu dinlerin herbiri kendisinin hak din olduğunu söyledi.

O dinlerin mensupları da tıpkı günümüzün tek tanrılı dinlerinin mensupları gibi kendilerinden olmayanların Tanrı/Tanrılar tarafından cezalandırılacağını söylediler. Bu dinlerin her birisine inananlar tapınaklarda ağlayarak, içtenlikle dualar ettiler, Tanrılarına kurbanlar sundular v.b. Antik Yunanlar Zeus'un; İslamiyet öncesi Pagan(putperest) araplar da en büyük tanrıları olan El-ilah'ın varlığından en az müslümanların Allah'ın varlığından emin oldukları kadar emindiler. Bugün eskiden kitleleri peşinden sürükleyen bu dinlerin gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Düşünün belki de 2000 yıl sonra bizim uygarlığımızı keşfeden bir araştırmacı defterine ''İnsanlar 2000 yıl önce İslam adı verilen monothist bir dine inanmışlardır'' diye not alabilir.

İslam dininin mensuplarının tanrıları Allah tarafından gönderildiğine inandığı kanunlar bütünü olan şeriat yasaları da aslında 10 000 yıl önce kuraklaşmaya bağlı bazı sosyolojik değişimler sonucunda zamanla ortaya çıkmış ve yazının bulunmasıyla ilk defa Eski Ahit'te yazıya geçmiştir ve Sümer mitolojisinden köken alır ve zamanla bu kurallar devlet ve yöneticiler tarafından halkı kontrol etmek gibi amaçlarla Tanrı sözüdür bu kitaplar denmiştir. Aslında kutsal kitaplar ortaya çıktığı yöre inansanının kollektif bilincinin sonucunda oluşmuştur ve tamamen insan ürünüdür. İslam'daki namaz, oruç v.b. ibadetler aslında putperest Araplarda da olup Güneş kültünden köken alır. Namazın neden Güneş'e göre ayarlandığını, insanların neden Kabe adı verilen binanın çevresinde 7 kez döndüğünü, orucun neden Güneş'in doğumuna yakın başlayıp, o battığında açıldığını hiç düşündünüz mü? Bu ibadetler Paganizmden gelmedir.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlara göre allah daha küçük ve az değerli olmalı. Allah'ın karikatürünü yapsan ya da hakkında fıkra yazsan sadece cık cık tövbe esssss... derler.

Bizler Hz Muhammed'ten korkmayız. O'nu severiz. O'nu korumaya çalışırız. Yaşadığı dönemde de ashab O'nu koruma görevini üstlenmişti. Ve O, bizim O'nu sevdiğimizden daha çok sever bizi. Ve bizim O'nu koruduğumuzdan daha büyük bir tehlikeye karşı bizi müdahafa eder. (etti ve etmeye devam ediyor.)

Allah'ın ise korunmaya ihtiyacı yoktur. Belki sizde farkındasınızdır. Kimse ne yaşadığı dönemde ne de şimdi Hz Muhammede karşı ne kin besledi ne de alay etti. Alay ettikleri, yalanladıkları ve kin besledikleri yalnız Allah. Aslında onlar (veya siz) Peygamberi yalanlamıyor. Onlar apaçık Allah'ın ayetlerini yalanlıyor ve alay ediyorlar.

Onların söylediklerinin mutlaka seni üzdüğünü biliyoruz. Fakat muhakkak ki; onlar seni yalanlamıyorlar. Lâkin zalimler, Allah'ın âyetleri ile cihad ediyorlar.

-enam 33-

tarihinde musab-bin-umeyr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En güzel din vicdandır.

Ahlaksa insanın kendi içindedir.

Vicdanı yoksa hangi dine mensup olursa olsun kızınızı ne siz ne kendisi durduramaz.

Ben de sizin gibi düşünüyordum ilk başlarda korkuyordum.

Ancak dinden çıkmamda yine vicdanım ve ahlaklı bir insan oluşum sayesinde oldu.

Dinleri incelediğiniz zaman ahlaksızlığı ve vicdansızlığı doğru birşeymiş gibi gösterildigini kendiniz farkedersiniz zaten.

Mesela islam dininde adam öldürmeyi talep etmekten çekinmeyen ayetler vardır.

Dayağa izin veren ayetler vardır.

Bu gibi şeyleri yapılabilrmiş gibi kabul ettikten sonra din denen şeylerin varlıgının ne anlamı varki?

Sitelerde Paylaş

Allah kainatı bile Muhammed'in yüzü suyu hürmetine yaratmıştır.

Yine Allah demiş ki Muhammede Sen olmasan dünyayı yaratmazdım.

Bunu özellikle burada Mechule sık sık dile getiriyor.

sayın kaşif,O'nu (asm) tanı zaten sevmemen imkansız..

sev demiyorum O'nu O'ndaki ince çizgileri kavra,hassasiyeti algıla,halen sevmiyorsan gel ben buradayım ..(:

(şimdi 4 kadından dem vurmayın gözünüzü sevem )

Sitelerde Paylaş

O'ndaki sevgiyi sürmek gerek bu ekseni kaymış dünyaya,sizin bile ihtiyacınız var,hayatı idame ettirmede başvurulacak mercii,eminim biriyle konuşurken tüm vücudunu konuştuğu kişiye dönerek dinlemesini duyunca vay be demişsinizdir!

Sitelerde Paylaş

sev demiyorum O'nu O'ndaki ince çizgileri kavra,hassasiyeti algıla,halen sevmiyorsan gel ben buradayım ..(:

Muhammedi sevmem için hiçbir sebep yok.

Üstelik yaşadığı bile meçhul.

Sitelerde Paylaş

Neden dem vurmayalım?

Anlattıgın adam o kadar hassaski karısının üstüne başka bir kadınla evlenebiliyor.

Böyle birşeyi hangi ahlak sahibi insan savunabilrki?

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...