Jump to content

Yeni anayasa isteklerimiz

Recommended Posts

Her türlü dokunulmazlık kaldırılmalı.

Ülke topraklarının en az 1/3 ü doğal yaşama ayrılmalı.

Üretim araçları devletleştirilmeli.

Çok katlı hapishane tipi binalar yerine tek katlı bahçeli evler yapılmalı.

Doğum kontrolu uygulanmalı.

Resmi dil tek olmalı.

........

Sitelerde Paylaş

Sebep?

Özel fabrikaları,sanayi sitelerini dolaş.

Gereksiz sayıda işletme var.Örneğin tersaneler.

Doğayı tahrip ediyorlar.Üretim yok.

Dünyada ki senelik gemi ihtiyacını tek bir tersane az alanda üretim yaparak karşılayabilir.

İşçilerin çalışma saatleri neden yüksek?

İş kazaları neden oluyor?

Haklı olarak sebebi devlet diyeceksin.Günümüzde ki devlet özel sektör gibi çalışıyor.Seçilenlerin çoğu işveren veya işveren vekili.:)

Çimento fabrikaları batmasın diye gereksiz binalar yapılıyor.

Düzensiz şehirleşme var.

Üretilen mallar,otomobiller,cep telefonları,Pclerde kullandığımız işletim sistemleri ,pc programları,programlama dilleri,vb seyler her sene gereksiz yenileniyor.

Bozulmadan kullanılmaz hale getiriliyor.

Mürekkepli yazıcılar mürekkep fiyatına fiyatına satılıyor.

Aptallığı göremiyor musun?

Türkiye'nin tarımda dışa bağımlı duruma getiren gene özelleştirilme ve serbest piyasa ekonomisi.

Tarım alanlarının miras yolu kullanılamayacak şekilde bölünüyor.

Her çiftçinin traktörü biçerdöveri var.Ama ekecek yeri yok.

Verimsiz yerler var iken tarım alanlarına fabrikalar açılıyor.

Eğitim neden paralı?

Her köye universite açacaklar yakında.:)

Günümüzde ki devlet devlet değil özel sektördür.

Devlet vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını düzenli planlama ile ücretsiz sağlayabilir.

özel sektör sağlayamaz.Özel sektörün sağladığı yardımlar somali'ye yardım gibi olur.

Sitelerde Paylaş

Aydin ve saygin Türk hukukcularina güveniniz telasa panige gerek yok.

Mantik'in actigi konu dagilacak onu istemiyorum.Benim konu hakkinda olan düsüncelerim bilinmekte.Baska bir baslikta bunu tartisiriz Murat kardesim.

haklısın cigi kardeş..

bende o konuyu dağıtmak istemem (:

aydın ve saygın hukukçular kimler mesela ?

fakat "yeni anayasa" ekseninde, ateizm'in

senin düşüncelerine göre nasıl bir siyasi ideoloji ile bağdaşabileceğini merak ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Özel fabrikaları,sanayi sitelerini dolaş.

Gereksiz sayıda işletme var.Örneğin tersaneler.

Doğayı tahrip ediyorlar.Üretim yok.

Dünyada ki senelik gemi ihtiyacını tek bir tersane az alanda üretim yaparak karşılayabilir.

İşçilerin çalışma saatleri neden yüksek?

İş kazaları neden oluyor?

Haklı olarak sebebi devlet diyeceksin.Günümüzde ki devlet özel sektör gibi çalışıyor.Seçilenlerin çoğu işveren veya işveren vekili.:)

Çimento fabrikaları batmasın diye gereksiz binalar yapılıyor.

Düzensiz şehirleşme var.

Üretilen mallar,otomobiller,cep telefonları,Pclerde kullandığımız işletim sistemleri ,pc programları,programlama dilleri,vb seyler her sene gereksiz yenileniyor.

Bozulmadan kullanılmaz hale getiriliyor.

Mürekkepli yazıcılar mürekkep fiyatına fiyatına satılıyor.

Türkiye'nin tarımda dışa bağımlı duruma getiren gene özelleştirilme ve serbest piyasa ekonomisi.

Tarım alanlarının miras yolu kullanılamayacak şekilde bölünüyor.

Her çiftçinin traktörü biçerdöveri var.Ama ekecek yeri yok.

Verimsiz yerler var iken tarım alanlarına fabrikalar açılıyor.

Eğitim neden paralı?

Her köye universite açacaklar yakında.:)

Günümüzde ki devlet devlet değil özel sektördür.

Devlet vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını düzenli planlama ile ücretsiz sağlayabilir.

özel sektör sağlayamaz.Özel sektörün sağladığı yardımlar somali'ye yardım gibi olur.

Devletin, vatandaşın tüm ihtiyaçlarını düzenli planlamaa ile ücretsiz sağlamasına komünizm diyoruz. Komünizm ise insan yapısıdır,yürüyemez. Serbest piyasa ekonomisi ise insanlık kadar eskidir,doğal bir olgudur,insan yapımı değildir,her zaman varolacaktır. Sürekli çıkan krizlerin sebebi de serbest pazar ekonomisi değildir, keynesçiliğin bir sonucudur.

Ha "anayasada ben böyle madde görmek istiyorum arkadaş" diyebilirsin,saygı duyarım.

Sitelerde Paylaş

Yeni anayasa aydınlanmış olmalı. Yeni dünya şartlarına ve düzenine uygun, insancıl ve barışçıl, azınlık haklarına saygılı olmalı. Yeni Anayasa Düzeni'nde değişmeyecek maddeler olmamalı. Türkçe'nin yanı sıra, İngilizce ve Latince'de resmi dillerden biri olsun. Devlet dili de keza öyle olmalı. NATO marşı ulusal marş olmalı. Milli sloganımız ise '' Novus Ordo Seclorum '' olsun.

Şayet anayasa efendilerimizin hoşuna giderse, Türkiye'nin sırtı yere gelmez, garanti veriyorum.

tarihinde RothschildCocugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

anayasa kısa olmalı...

mümkünse bir sayfa kadar...

herkes anlayabilmeli...

anladığında da hah tamam işte bunu bende istiyordum demeli...

insanlara ait bir anayasa olduğu için öncelikle insana zarar vermemeli fayda vermeli...

kuşların anayasası olsaydı kuşlar öncelikle düşünülecek ve kuş türünün sağlığını ve bekasını sağlamak amacında olurdu...

kuşlar hür bir şekilde hür yaşamalı istediği böcekleri yiyebilmeli tarlalardan istediği gibi faydalanbilmeli falan feşmekan...

kuşlar istediği dilce cikcikleyebilmeli...

her kuş istediği kadar uçma hakkına sahip olmalı...

uçmak kuşların en birinci ve temel hakkıdır...

bunu kimse değiştirmemeli ve değimesi dahi teklif edilmemeli...

böyle buna benzer vesaireyle anayasayı bitirmeli...

Sitelerde Paylaş

Farklılıkları zenginlik olarak gören bir anayasaya ihtiyacımız var. Demokrat bir anayasa!

,Türkiye nin hassasiyetleri var,tek dil,tek din,tek bayrak,tek vatan düm teke düm tek neyimize yetmiyor.Mesala herseye Atatürk ismini vermisiz,ne güzel,mesala yolda on adam cevir ismini sor yarisi memettir,ücü ahmet,ikiside ali.Mesala tekrar yoldan on adam cevir sor,dokuzu Fenerlidir,biride siradan bir takimcidir.Tek olmak güzel,allahi tek yapip basimiza saldilar ya ordan biliyom ^_^

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...