Jump to content

Ateistforum'u ve genel olarak ateizmi bir "underground" oluşum olarak mı görüyorsunuz?

22 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ateist Bakış,

Sen bana ne anlatıyorsun? Neyi anlatmaya çalıştığın da aslen belli değil.

Ben özgürüm kardeşim. İstediğim her yerde kendini belirten, sosyal yaşama çekincesiz karışan, insanlarla ilişkileri son derece iyi, bulunduğu çevreye bilincini de taşımayı öğrenmiş bir bireyim.

Benim bir sorunum yok gerçeği aktarmada. Senin sorunun var.

Ne anlatıyorsun sen bana Allah aşkına..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ateist Bakış,

Ben özgürüm kardeşim. İstediğim her yerde kendini belirten, sosyal yaşama çekincesiz karışan, insanlarla ilişkileri son derece iyi, bulunduğu çevreye bilincini de taşımayı öğrenmiş bir bireyim.

AB senin de erkeklerin kollektif bilincin de hep yaşattıkları detansı mitolojik kahramanlardan etkilenip, anarşist bir tavra bürünmeni istiyor..

AB ye söylemek lazım 'sen Agamemnon isen IFeel ancak Iphigenia olur'..diye..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist Bakış,

Yazılara geri dön istersen.

Ben sana beyaz Adamın Zencisi dedim.

Çünkü benimsediğin tarzda görüldüğü üzere fedakarlık yapan, taviz veren taraf sen oluyorsun.

Yani teizm güneşi etrafında dönen gezegenlerle birlikte dönüyorsun.

Ben bu yanlış diyorum.

Sen sosyallikten ondan bundan bahsediyorsun.

Buna Beyaz Adam Zencisi davranışı denir.

Beyaz adamı mutlu etmek için tüm tavizleri verir.

Şimdi tutup da kardeşlik, barış, sevgi türküleri söyleme.

Sen, tüm inanç sistemleri ve hayatları SENİN GİBİ OLMAMAK olan insanlar arasında, onlara karşı bir şeyler anlatmak, bir şeyleri beğenmelerini sağlamak gibi tuhaf amaçlarla yaşıyorsun. Sanki onlara bir şeyler ispat etmede mecburmuşsun gibi. Sanki memnun etmek zorundaymışsın gibi.

Ateistler cennete girecekmiymiş bir sorsana?

Ben bunu dedim.

Bunu yapabilirsin.

Ama buna DOĞRU diyemezsin.

Beyazlar arasındaki bir toplantıda garsonluk yapan ve beyazların "Zenciler aşağılıktır, onlar iğrenç insanlardır" diye naralarına aldırmamaya ve onlarla sosyalleşmeye çalışan bir zenci.

Beyaz Adam Zencisi.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AB senin de erkeklerin kollektif bilincin de hep yaşattıkları detansı mitolojik kahramanlardan etkilenip, anarşist bir tavra bürünmeni istiyor..

Ben herkes kafasını kaldırsın diyorum.

Beyaz adam zenciliği yapmanın alemi yok.

Artık şovalye zırhlarınızı giyip yüzlerinizdeki demiri kapatın.

Sitelerde Paylaş

Ha bir de bunların çiftleşmesinden ortaya çıkan melez ırk var ki,asıl beteri onlardır..Cuma'ya falan giderler..İlla ki gözüne zenci kestirmek istiyorsan,kardeşi kardeşe kırdırmak istiyorsan tüfeğini onlara doğrult..Hani site de hacı tarafından yaratılan müslüman ateisti kavramı var ya işte o "melezler" onlar oluyor..Biraz ondan biraz bundan..

Ama burada en iyi ve mantıklı seçim bence beyazlarla mücadele olmalı..E bizi bu tür davranışlarla bir arada yaşamak zorunda bırakan da o beyazlar zenciler değil mi?..

Beyaz zenciler toplumun yüzde doksanını oluşturuyorsa eğer , kendileriyle uyum içinde yaşamak gibi doğal bir hal hasıl oluyor..

Bir de yukarıda senin uyumu taviz olarak kavradığını gördüm..Farklı şeyler bunlar..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha bir de bunların çiftleşmesinden ortaya çıkan melez ırk var ki,asıl beteri onlardır..Cuma'ya falan giderler..İlla ki gözüne zenci kestirmek istiyorsan,kardeşi kardeşe kırdırmak istiyorsan tüfeğini onlara doğrult..Hani site de hacı tarafından yaratılan müslüman ateisti kavramı var ya işte o "melezler" onlar oluyor..Biraz ondan biraz bundan..

Ben kimseye tüfek doğrultmuyorum.

Ama dünyada tüfeklerin zamanı da gelecektir.

Bu büyük ihtimalle benim yaşamımın son zamanlarına denk gelir veya ben öldükten sonra olur.

Ama burada en iyi ve mantıklı seçim bence beyazlarla mücadele olmalı..

Mücadele evet.

Ben de bundan başkasını söylemiyorum.

Mücadele hayatın tüm alanlarına genişletilmelidir.

Yahu Kuzey İrlandada ekmek almak, market alışveriş yapmak için kuyrukta bile birbirlerine taviz vermiyor Protestan ve Katolikler.

Yaşam alanlarını ayırmakta buldular çareyi ama halen daha diken üstünde.

Bu tür konularda derinlikli bakmak lazım olaylara.

Sadece bugünü düşünerek olmuyor böyle şeyler.

Uzun vadeli bir bakış lazım.

Taviz vermemk lazım.

Yaşamın taviz vermemene bağlı.

Verirsen ölürsün.

E bizi bu tür davranışlarla bir arada yaşamak zorunda bırakan da o beyazlar zenciler değil mi?..

Beyaz zenciler toplumun yüzde doksanını oluşturuyorsa eğer , kendileriyle uyum içinde yaşamak gibi doğal bir hal hasıl oluyor..

Bir de yukarıda senin uyumu taviz olarak kavradığını gördüm..Farklı şeyler bunlar..

Uyum bu konuda bir tavizdir.

Çünkü karşıdaki dişli belli (islamın dişlileri belli)

O dişlilere denk gelmesi için kendi dişlilerini eline törpü alıp ayarlama durumu var.

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood'un söylediklerinin tamamına katılıyorum.

Ateist olmak artık insanların ilgisini bile çekmiyor.

Her zaman söylemişimdir ateist olmanın problemi Türk ateistlerinin kendilerini bir halt zannetmelerinden kaynaklanır.

İnanın insanlar bir iki soru sorup, nihayetinde 'herkesin kendi tercihidir' demekten başka bir şey yapmıyorlar.

Nurcu bir arkadaşla yurtta aynı odada kalıyordum.

Her gün oruç tutardı. Sahurda beraber malzeme alırdık o sahurda yemek yerdi, biz de acıktığımız için.

Ben ve diğer arkadaşın ateist olduğunu bilirdi ama en ufak bir sorun bile olmadı ki kendisi cemaatlerde falan kalmış bir insan.

Cesaret edin diyeceğim ama cesarete bile gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Beyazlar arasındaki bir toplantıda garsonluk yapan ve beyazların "Zenciler aşağılıktır, onlar iğrenç insanlardır" diye naralarına aldırmamaya ve onlarla sosyalleşmeye çalışan bir zenci.

Yanlış.

Onlarla sosyalleşmeye çalışırken onları dönüştürmeyi başaran bir zenci.

Aynı buradaki 'Sen hiç Kürtlere benzemiyorsun' sözü gibi.

Görünüşte övgü özünde hakaret barındırır; ama insanları dönüştürmek önemlidir ve dönüştürebilen insan sayısı ne kadar fazlaysa insanların fikirleri o kadar değişir.

Kısacası sen akıllı bir zenciden bahsediyorsun ateist bakış, senin gibi saplantılı biri değil.

Sitelerde Paylaş

Yahu yok, anarşist takılalım dediği filan yok onun.

Yok sayalım, görmeyelim, muhatap almayalım falan istiyor o. Elitist bir yaklaşım gibi sunuyor bazen ama onunki daha başka bir şey. İzole yaşayalım ve onlarla hiç ilişki kurmayalım istiyor. İlişkide bulununca taviz vermek zorunda kalırız sanıyor.

Ateist Bakış,

Ben senin gibi düşünen ve söylediğin gibi yaşayan biri değilim. İnsanlarla herhangi bir sorun yaşamadan, bildiğim gibi devam ediyorum hayatıma. Sağlıklı insan çevresiyle ilişki halinde yaşar; aksi asosyal, sorunlu ve takıntılı bir kişiliğe işaret eder.

İnanırlar benim düşmanım değil. Ben onların neden inandıklarını, inandıkları o şeylere neden sıkı sıkıya bağlı olduklarını bildiğim için zaten güçlü tarafım. Ben onlara değil, onlar bana benzemek ister. Bu hiç değişmemiştir çünkü doğru olan benim.

Maskesi olmayan, kimseye müdana etmeyen, doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen, iletişim kurmada başarılı, yardımlaşmadan dayanışmadan hoşlanan vs vs. insanlar, daima saygı görürler. Bu niteliklerin önemli bir bölümü, ateistlerde vardır. Biz insanlara düşman değiliz. Daima barışçıl çözümlerden yanayız ama aptal da değiliz. Eğer günün birinde gerekirse, elbette hepimiz kendimizi daha farklı yöntemlerle de savunuruz.

Ateist olanlar ve olmayanlar diye bir ayırım yapmak, bana göre tamamen saplantılı olmak demek.

Türkiye müslümanları bildiğin Arap alemi müslümanları gibi değildir. Sen Kur'an'da okuduğun o müslüman tipine Türkiye'de az rastlarsın. Sen daha ülkeni, ülkenin insanını tanımıyorsun.

Sen birazcık güvenli ol, birazcık diklen, karşında sus pus olur bu insanlar. Ama sus pus olabilmeleri için sen sağlam olmalısın. Dolayısıyla haklı.

Ben öyle ayırımcı, dışlayıcı, düşmansı tavırlar içindeki bir oluşumun içinde asla olmam. Böyle bir tavrı asla benimsemem. Açıkça ortadayım, bu toplumun içinde sevdiğim bu insanlarla yaşıyorum. Ve onlardan çok farklıyım. Onların bütün bunları görmesi, bilmesi ve kabullenmesi ki bunu ben talep ediyor değilim zaten, kendileriyle ilgilidir, onlar için iyidir. Ben zaten gerçeği bilen ve onunla yaşayanım. O insanlar olsa da olmasa da ben kendi gerçeklerimle ve doğrularımla yaşıyorum zaten. Dünyanın hangi köşesine gidersem gideyim değişmez bu.

Sitelerde Paylaş

everest,

Ateistlerin geneli kendini özgürce ifade ediyor. Edemeyen küçük bir kitle var ve onların da kendilerine ait çok özel gerekçeleri var belki, bir kısmı da henüz çok genç ve tecrübesiz insanlardan oluşuyor.

Bu yargı yanlış. Ateistler çevrelerinde kendilerini ifade edemiyorlar demek hem yanlış, hem de haksızca bir yargı.

Bu çok uçlu bir yapı. Burada ateistleri ezik, silik, pasif, korkak, çevrelerinde kabul görmek için müslüman takliti yapan kişiliksizler ordusu gibi göstermek, ayrıca kendini belirtemeyenlerin iyice içine kapanmasına ve umudunu yitirmesine neden olmak demek. Doğru değil üstelik.

Ben bir yığın ateist tanıyorum, hepsi de gayet rahat kendilerini belirtiyor gerektiğinde. Ateistliklerini de kimsenin gözüne sokmuyorlar ayrıca.

Özel yaşamımdakilerden başka, bu forumdaki büyük çoğunluğun da kendilerini istedikleri gibi ifade ettiklerini biliyorum. Dışlanmak, küçümsenmek vb. tepkiler almak kimsenin umurunda değil doğrusu.

Tekrarlıyorum, özel koşullar yaşayan insanlar vardır ve istisna denecek kadar azdır sayıları.

Bu koca bir yanılgı arkadaşım. Ateistler bu forumda gösterilmeye çalışıldığı gibi değildir bu ülkede.

İfeelgood öncelikle şunu belirtmeliyim ki çevreler değişkenlik gösterir . Üstüne üstlük bu değişken çevrelere ek olarak bakış açıları da değişkenlik gösterir .

Ben kendi kişisel görüşlerimi aktardım . Bu benim çevremdeki gözlemim , görmek istediğim değil .

Bak , kendini gösteren ateist sayısı azdır . Oldukça az . Ama dikkat et ateistliğini insanların gözüne sokan ateistlerin sayısından bahsetmiyorum . Onlardan hiç bahsetmedim zaten . Benim bahsettiğim ateistlerde ince bir ayrıntı var . Bunlar belirli bir tanıma sahip olurlar . Bu tanımlamalar onlara çevreleri tarafından veririlir ve bütün ateistlere ithaf edilir .

İşte sorunda burada . Ne idüğü belirsiz bireylerin gördüğü nadir insanların özelliklerini tüm o grupa yükleme sorunu .

Bu özellik ise hepimiz kabul edelim ki bir ayrıcalık değil . Bir farklılık da değil . Bu özellik zayıflık .

Ateistler zayıf olarak görülür , onlar yoldan çıkmış sapkınlardır toplumun genelinin gözünde . Bizim toplumumuzda özellikle .

Türkiyenin bir ucundaki ateistin tanımı türkiyenin öteki ucundaki ateistide etkiler .

Bu etkileşimin sonucudur ateistlerin teistlerin gözündeki zayıflığı .

Ateistler zayıftır demiyorum . Toplumun geneli tarafından bu şekilde görülüyor diyorum . Bu toplumun geneli işte bildiği hafif muhafazakardan koyu muhafazakara kadar olan bireyler topluluğu .

Bakma sen bu forumdaki teistlerin ateistlere karşı tavrına . Bunlar buraya ilk olarak şu düşünceyle gelmişlerdir ;

"Ulan şu ateistlere bi uğrayımda biraz imana getireyim yada dalga geçeyim vs ..." diye gelirler

En sonunda ağızlarının payını alır ateistlerin düşünce saygı duyar(onlar bile farkında olmadan duyarlar evet ) onlarla tartışmaya girmekten büyük haz duyarlar .

Ayrıca bu forumdaki ateistler gösterilmeye çalışıldıkları gibi değildir de nedir ki . Kim nasıl göstermek ister ateistleri burada . Biz ateistleri oldukları gibi görürüz . Teistlerin göstermeye çalıştığı şeyide gördüğümüzü zannetmiyorsundur .

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood'un söylediklerinin tamamına katılıyorum.

Ateist olmak artık insanların ilgisini bile çekmiyor.

Her zaman söylemişimdir ateist olmanın problemi Türk ateistlerinin kendilerini bir halt zannetmelerinden kaynaklanır.

İnanın insanlar bir iki soru sorup, nihayetinde 'herkesin kendi tercihidir' demekten başka bir şey yapmıyorlar.

Nurcu bir arkadaşla yurtta aynı odada kalıyordum.

Her gün oruç tutardı. Sahurda beraber malzeme alırdık o sahurda yemek yerdi, biz de acıktığımız için.

Ben ve diğer arkadaşın ateist olduğunu bilirdi ama en ufak bir sorun bile olmadı ki kendisi cemaatlerde falan kalmış bir insan.

Cesaret edin diyeceğim ama cesarete bile gerek yok.

Salak salak muhabbetler bunlar.

2x2=4 ile 2x2=5 ve 2x2=6 pekala dostça geçinebilir gibi bir şey saçmalıyorsun sen.

Laf anlamaz kütük kafalı herifler,

Bu bir tercih değil.

Sen Feneri tutarak, o Galatasarayı tutarak, öbürü de Zeytinburnunu tutarak

veya, Sen sarıyı sevip, öbürü kırmızıyı, öbürü de yeşili severek yaşamak gibi bir şey değil bu.

Senin saçmaladığın şey YANLIŞA KÖR OLARAK YAŞAMAKTIR.

Bunu yapıyorsan Birinin diğerini öldürmesine, ırza geçmelere, çocuk katletmelerine, kısaca her türlü ama her türlü yanlışa göz yumarak yaşayacaksın.

Ancak öyle sizlere özü sözü bir derim.

Tutmuşsunuz hepsi de YANLIŞLAR grubunda bulunan

1- 2x2=5

2- İslam

3- Totem

4- Adam öldürme

5- Irza geçme

6- Çocuk katletme

vs vs

Bu upuzun liste komple YANLIŞLAR grubunu oluştururken salak salak bana gelip de o listeden İSLAM yanlışını çıkarıp, adam öldürme ile, çocuk katletmeyi orada bıraktığın zaman senin aklından da, zekandan da şüphe ederim ben.

Yanlış.

Onlarla sosyalleşmeye çalışırken onları dönüştürmeyi başaran bir zenci.

Aynı buradaki 'Sen hiç Kürtlere benzemiyorsun' sözü gibi.

Görünüşte övgü özünde hakaret barındırır; ama insanları dönüştürmek önemlidir ve dönüştürebilen insan sayısı ne kadar fazlaysa insanların fikirleri o kadar değişir.

Kısacası sen akıllı bir zenciden bahsediyorsun ateist bakış, senin gibi saplantılı biri değil.

Ne saçma şey.

Onları dönüştürmek :)

Lan sizler kafa mı çektiniz?

Ne demek dönüştürmek?

2x2=6 denilen sonucun dibinde kapı köpeği gibi yatıp da onun 4 olmasını mı bekleyeceksin?

Ne saçmalıyorsunuz siz?

Geri zekalı mısınız?

Bir de gelmiş o zavallı aklınla bana saplantılı tanımı yapıyorsun.

Şimdi YANLIŞLAR grubundan İslamı neye dayanarak çekip çıkarttığını ve Çocuk katletmeyi aynı grupta bıraktığını açıklayacak dayanak, mesnet, gerekçe yok, gelmişsin bana teşhis koyuyorsun.

Ucuz insanlarla uğraşamam ben.

Yazdıklarımı alıp da bir ufocu, bir ilimunatici, bir komplo teorisyeni vb şarlatanlarla aynı kefeye koyamazsın.

Benim yazdıklarıma daha aksi yönde kanıt sunabilmiş adam yok bu dünyada.

Sunamaz da.

Sorun bende değil sizlerde.

Sizler inanç mekanizmasını kullana kullana virüslü düşünür hale gelmişsiniz.

Sitelerde Paylaş

Ben bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.

Olay sadece bir noktada bitiyor.

2x2=6, dünya bir küptür, güneş dünyadan küçüktür, islam doğrudur, çocuklar katledilebilir vb diye sonsuza uzanan bir YANLIŞLAR listesinden, İslamı, dolayısıyla teistleri ve diğer türevlerini çekip çıkaran saflar lütfen gerekçesini belirtsinler.

Bugün İslamı o listeden çıkaran adam, yarın 2x2=6 seçeneğini de çıkarır ve doğru yapar.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin boktan cevaplar saplantılı olduğunun bir kanıtı.

İslamı doğru sınıfa koyduğumu söylemedim.

İnsanlar yanlış şeylere de inanabilir, bu benim sorunum değil.

Birinin gökte hilal bıyıklı bir tanrı inancına saygı gösterebilirim, bu onu doğruladığım anlamına gelmez.

Salaklık da doğru bir şey değil; ama senin salak olma hakkına da şu anda saygı duyuyorum ve bu salaklığı normal bir şeymiş gibi gördüğümü göstermez.

İkinci bir seçenek daha nefret, şiddet ve baskıyı artırmaktır; ama bu daha beter sonuçlar da doğurabilir.

Kazansan bile bu sefer aynı haltı yapma ihtimalin var.

Sadece baskı unsuru el değiştirmiş olur.

Kendi kendini komik duruma düşürme ateist bakış.

İnternette kağıttan kaplansın; ama gidip bunları bir müslümanın suratına karşı söyleyemezsin.

Sanal masturbasyon.

Keyfine bak, ne diyeyim :)

Sitelerde Paylaş

Verdiğin boktan cevaplar saplantılı olduğunun bir kanıtı.

İslamı doğru sınıfa koyduğumu söylemedim.

İnsanlar yanlış şeylere de inanabilir, bu benim sorunum değil.

Birinin gökte hilal bıyıklı bir tanrı inancına saygı gösterebilirim, bu onu doğruladığım anlamına gelmez.

Salaklık da doğru bir şey değil; ama senin salak olma hakkına da şu anda saygı duyuyorum ve bu salaklığı normal bir şeymiş gibi gördüğümü göstermez.

İkinci bir seçenek daha nefret, şiddet ve baskıyı artırmaktır; ama bu daha beter sonuçlar da doğurabilir.

Kazansan bile bu sefer aynı haltı yapma ihtimalin var.

Sadece baskı unsuru el değiştirmiş olur.

Kendi kendini komik duruma düşürme ateist bakış.

İnternette kağıttan kaplansın; ama gidip bunları bir müslümanın suratına karşı söyleyemezsin.

Sanal masturbasyon.

Keyfine bak, ne diyeyim :)

Sen 2x2=4 diyen adama da eşit, 2x2=6 diyen adama da eşit duruyorsan bu işte bir yanlışlık olduğu kesin.

Yani senin için hep birden, herkesin 10 çocuğu katletmiş adamlardan oluştuğu 20 milyonluk bir toplumda yaşasan da durum değişmezdi.

Bu adamlardan birine de saygı duyardın, masum ve düsürt adama da.

İnsan biraz düşünür yahu.

Hadi adalet ve evrensellik adına adamların inanışına saygı duyuyorsun.

Aynı saygıyı doğruya da duyuyorsun ama?

Bu nasıl iş?

Aynı iyi niyeti, aynı dostane davranışı, aynı saygıyı, aynı hoşgörüyü hem doğruyu yapana hem de yanlışı yapana gösteriyorsun. (müslüman ile ateisti ayırmıyorsun ya)

Bu durum senin kesinlikle muhakeme yeteneğinde arıza olduğunu gösterir.

Ayrıca kağıttan kaplan, kartondan kaplan, mukavvadan kaplan olup olmadığım konusunda benim HAYIR demem de senin EVAT ÖYLESİN demen de bir işe yaramaz.

Çünkü gözlem yok. Ben hayır derim sen evet dersin gezeriz.

Ama iddia senin olduğuna göre benim Hayırımdan önce bu iddiayı kanıtlarla tamamlamalısın.

Kaldı ki,

Kağıttan veya mukavvadan kaplan olsam bile, hani müslümana gösterdiğin saygı? :=)

Benim kağıttan kaplan inancım haketmiyor mu o saygıyı? :=)

Bak gördün mü?

Senin kafanın içinde "kağıttan kaplan" kavramı "islam" kavramından daha düşük seviyede.

Anladın mı şimdi bozuk olan mekanizmalarını? :)

Sitelerde Paylaş

Bak sürekli bir şeyler iddia ediyorsun; ama tarih seni yanlışlıyor zaten.

Seninki yamyamların arasında 'hepimiz kardeşiz, bu öfke ne diye' gezinmek gibi bir şey.

Ateisti ve müslümanı birbirinden ayırmadığım doğrudur.

Çünkü kendi istek ve arzularım ve benim yaerarıma olacak geniş ölçekli olaylar haricinde hiçbir şey beni enterese etmez.

Yani orda bir köy var uzakta. O köy ateist köyü olsa bile benim değil, hiç ilgimi çekmiyor.

Ben doğruya falan saygı duymuyorum.

Kendi zevk aldığım 'yanlışlarını' bile başkjalarının muhakeme insafına bırakmam.

Benim için bana haz veren şey doğrudur, olayın özü bu kadardır.

Başkası 'bu yanlış' diye kendisini paralasa bile umrumda değil.

O yüzden insanların yanlışları seni etkilemediği sürece, senin derdin değildir.

Sitelerde Paylaş

Ben doğruya falan saygı duymuyorum.

Kendi zevk aldığım 'yanlışlarını' bile başkjalarının muhakeme insafına bırakmam.

Benim için bana haz veren şey doğrudur, olayın özü bu kadardır.

Başkası 'bu yanlış' diye kendisini paralasa bile umrumda değil.

O yüzden insanların yanlışları seni etkilemediği sürece, senin derdin değildir.

Senin 2x2=4 sonucu için de kendi alternatif doğrun var mı?

Bu kesin sonuca saygı duymuyor musun?

Sitelerde Paylaş

Hayır ben o sonuca saygı duymuyorum.

Çünkü 2.2= 100 olsa bile benim açımdan hiçbir şey değişmiyor.

O zaman konuşulmaz ki senle.

Sen baştan desene ben akil değilim diye.

Kesinliğe sahip değilsen veya kesinliği kullanmıyorsan, kesinliği olan şeyler üzerinden düşünce tasarlayan adamların tasarımlarına söz söyleyip muhakeme yapma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...