Jump to content

Ateistforum'u ve genel olarak ateizmi bir "underground" oluşum olarak mı görüyorsunuz?

22 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

İşte ben de sana diyorum ki senin başkalarının yanlışları üzerinde düşünce tasarlama hakkın yok.

Sen hariç herkes için 'sen' dış kapının dış mandalısın.

Ben HERKES değilim.

Ortam elemanıyım.

Güneş dünyadan büyüktür.

Bu gerçeği yanlış sonuca bağlayıp, dünya büyüktür deme hakkı yok hiçbir varlığın.

Zaten insandan başkası da ortamı manüple etmiyor.

Oh ne güzel yöntem :)

Sen istediğini söyle, karışamazsın de.

Sen şimdi durduğun yerden 500 metre yukarı zıplayabiliyor musun?

Zıplayamıyorsun.

O kural sana karışınca ağzını açıp itiraz ediyor musun?

Edemezsin, aptal derler.

O zaman bu yaptığın ne senin?

Resmen aptallık.

Buna deniyor.

Senin YANLIŞ üretme özgürlüğün ve hakkın yok.

Var diyorsan, şu anda yerinden zıpla 500 metre yukarıya bizzat kendin o zaman o hakkı elde edersin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ya hu kardeşim ben Halep'te 50 arşın atlarım.

Bunu sana kanıtlama gibi bir zorunluluğum var mı?

Hayır, yok.

Sen arşını getirsen bile, canım istemediği için atlamama hakkına sahibim.

Benim yanlış üretme özgürlüğüm var, kendi yanlışıma inanma özgürlüğüm de.

Ha sen benim yanlışıma inanmıyorsan, o senin kendi problemin.

Sitelerde Paylaş

Şuraya bak.

Ateistlerin işi inançlara kalmış.

O bir şeye inanıyor, öbürü başka şeye.

Konuyu dağıttığım için özür dilerim Mantık.

Ben buradaki bu konu dışı tartışmalara devam etmeyeceğim.

Bunla ilgili bir başlık açıp gündeme taşıyacağım (ilerleyen saatlerde veya yarın olabilir)

Konu dışı tartışma için konu içindekilerden özür dilerim.

Bu kadar.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.

Olay sadece bir noktada bitiyor.

2x2=6, dünya bir küptür, güneş dünyadan küçüktür, islam doğrudur, çocuklar katledilebilir vb diye sonsuza uzanan bir YANLIŞLAR listesinden, İslamı, dolayısıyla teistleri ve diğer türevlerini çekip çıkaran saflar lütfen gerekçesini belirtsinler.

Bugün İslamı o listeden çıkaran adam, yarın 2x2=6 seçeneğini de çıkarır ve doğru yapar.

Konuyu yeteri kadar dağıttık, senin bu her başlıkta yazıp durduğun saçmalıkları fazlasıyla yanıtladık.

Şu forumda ben de dahil, senin bu düşüncelerine katılan tek bir tane sağlıklı insana rastlamadım. Yanlış olan sensin çünkü. İlgisiz örnekler verip konuyu dağıtıyorsun ayrıca, bin ayrı parçaya bölüyorsun.

İnsan kompleks bir canlıdır. Milyonlarca yıldır binlerce savunma mekanizması geliştirmiştir, saçma şeylere inanmak da bunlardan biri ve hatta en önemlisidir. Bu durumu görenler vardır (bizler mesela) ve değiştirmek için türlü metotlar geliştirip denerler. Ve bunu aptalca bir kinle değil, bilimsel yollarla yaparlar.

Sen bilimsel değil, duygusalsın. Tepkiselsin. İnsan beyni senin düşündüğün gibi çalışmaz öncelikle. İnanç meselesi evvela psikolojik bir savunma olduğu için kolay yıkılmaz.

"Ben öyle dediysem öyledir, çünkü ben gerçeklik algısı açık tek türüm" diye yaklaşırsan itersin, kendine de faydan olmaz.

Bu yaklaşımın itici, zarar verici. Sen kimsin ki? Ateist olmak mı tek özelliğin?

Senin gerçeklik algının nasıl çalıştığından kime ne? O seninle birlikte geberip gidecekse, kimseye bir faydan dokunmayacaksa, bir grup gerçeklik algısı doğru çalışan adamla bir arada yaşayıp diğer insanları böyle hasta vs. ilan edip dışlayacak ve aşağılayacaksan, kendi küçük dünyanda uğraşır durursun.

Masal anlatma. Gerçeklik algın doğru filan çalışmıyor senin. Karşındaki koskoca gerçeği göremiyorsun sen daha.

Kendini ateistleri düzeltip savaşçı haline getirmeye adamışsın, bu belli ama yeter artık.

Bizim çok daha önemli sorunlarımız var. Bak şu başlıkta yazılanlara, hedeflenenlere?

Ne yapalım şimdi biz?

"Ay bu salakları ciddiye alıp da ne diye uğraşıyoruz ki, kendi gerçeklik algımız gayet güzel çalışıyor zaten, bu hastaları kendi halinde bırakalım, bize sataşırlarsa da 'haddinizi bilin, siz hastasınız ve bizim yanımıza yaklaşamazsınız'" deyip kapatalım.

Yaptığın şeyin, bu bakış açının ne kadar zarar verdiğinin farkında mısın? Engel oluyorsun bizlere. Senin bu aşağılayıcı küçümseyici tavrın insanların hevesini kırıyor, soğutuyor. Biz ateist, panteist, deist, agnostik ve hatta bu gibi insanları seven laik müslümanlar, bir araya gelerek bir şeyler yapma derdindeyiz.

Hepimizin birbirine ihtiyacı var, hepimiz aşağı yukarı aynı amaç peşindeyiz.

Daha özgür, daha huzurlu yaşayabileceğimiz bir ortama sahip olabilme, ateizmle ilgili yapılan kötücül propagandayı yıkıp bitirmek istiyoruz.

Bizim amacımız seninkiyle bağdaşmıyor. Sen bu amaca zarar veriyorsun çünkü saçma sapan düşüncelerinle insanları itiyor ve oyalıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Şuraya bak.

Ateistlerin işi inançlara kalmış.

O bir şeye inanıyor, öbürü başka şeye.

Konuyu dağıttığım için özür dilerim Mantık.

Ben buradaki bu konu dışı tartışmalara devam etmeyeceğim.

Bunla ilgili bir başlık açıp gündeme taşıyacağım (ilerleyen saatlerde veya yarın olabilir)

Konu dışı tartışma için konu içindekilerden özür dilerim.

Bu kadar.

Aynı anda yazıyormuşuz.

Yeni bir başlık açarsan aç tabii ama biliyoruz senin "küt" düşüncelerini. Her yerde her an yazıyorsun zaten.

Sitelerde Paylaş

Bizim amacımız seninkiyle bağdaşmıyor. Sen bu amaca zarar veriyorsun çünkü saçma sapan düşüncelerinle insanları itiyor ve oyalıyorsun.

Senin amacın ne?

Sanrılılar her zaman var olsunlar ama Ateizmi kötü bilmesinler mi? :)

Utanma söyle.

İçinizden hiçbirinizin bu dünyadan tüm sanrıların yok olması amacı yok mu? :)

Anormal adamlar.

Siz şuna kısaca "biz sanrılıların sirk zencisiyiz" desenize.

Bir de takiye yapıyorlar.

Amaçları varmış :)

Neymiş?

Millet Ateizmi kötü bilmesinmiş :)

Hayırdır?

Sanrı olan herşeyi YOKETME amacı ne zamandan beri sanrılara KENDİNİ SEVDİRME oldu?

ATEİZMİN AMACI İNSAN AKLINA VE BİLİNCİNE DÜŞMAN HER TÜRLÜ SANRIYI TAMAMEN YOKETMEKTİR.

VARLIK SAHNESİNDEN ADI BİR DAHA DUYULMAYACAK ŞEKİLDE SİLMEKTİR.

Yoksa gidip sanrılılara maymunluk yapmak değildir.

Sitelerde Paylaş

Ateizmin amacı tüm dünyayı ateist yapmak falan değildir. Olsa bence de iyi olur ama isteme amacım seninkinden tamamen farklı olur. Yöntemim ise senden hepten farklı olur.

Bu zenci analojisi de uygun değil zaten, tamamen mantıksız ve hatta saçma.

Biz bir avuç üstün ateist birbirimizi pohpohlayalım, diğerlerini sırf bir Tanrı'ya inandıkları için hasta ilan edip kapının dışında bırakalım yani..

Yok böyle bir şey. Biz burada mastürbasyon yapmıyoruz. Oyun oynamıyoruz. Ben o laik dediğimiz müslümanları senin gibi kırk tanesine tercih ederim hayatımın içinde Ateist Bakış.

Ateist olmak bir halt değil.

Kendimi sevdirmek gibi bir çabam olmaz benim. Ben ne kadar seversem o kadar sevilirim. Beni, benim gibiler sevsin diyenlerdenim. Onlar ateist olmuş, deist olmuş, müslüman olmuş farketmez.

Benim yegane kimliğim ateistliğim değil. Seninki ise o. Sımsıkı sarılmışsın ona.

O kimliğini elinden çekip alsalar kalırsın ortada..

Sitelerde Paylaş

Onlarca ateist adam, keyifleri son derece yerindeyken, tuzları pekala kuruyken, çevreleri son derece elitken çıkıyorlar ortaya, bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Ateizmi anlatıyorlar. Dinlerin dogmaların zararlarını, saçmalığını, kötülüğünü anlatıyorlar.

Bu insanlar ne peki? Onlar ne diye uğraşıyor?

Senden daha mı aptal onlar? İnsanların ayaklarına gidiyorlar bir şey anlatmak, bir şeyleri değiştirmek için.

Sen burada oturup da önüne gelene "2.2=4 eder, bunu da saf olarak gören sadece ateist bilinçtir, geri kalanların hepsi sanrılı hastalardır" diyerek halledebileceğini sanıyorsun ve bizim hepimizi maymunluk yapmakla suçluyorsun ya hani..

İnsan biraz saygılı olur, biraz geniş düşünür.

Benim gibi 40 tanesine tercih edersin

Peki 41 olursa?

Benim gibi 41 taneyi müslümanlara mı tercih edersin?

Maksimum rakam 40 mı?

Değilse, rakam kaç?

Sayı 41 olursa maşaallah IFeelGood müslüman olur, Ateist Bakış da muradına erer.

Sitelerde Paylaş

Ateistforum bence teizm oldugu sürece varolabilecek bir duruma sahip. Dinlerin birden bire ipi cekilse ve kimse dinlere inanmasa ateist diye bir terim anlamsizlasacak. Bu durumda deizm teizmlerin yerini alacak. Sanirim bu seferde antideistler olusacak bugünde varlar ama antiteistlere karsi daha aktif durumdayiz. Antideist pek su an gerekli degil.

Bence ateistforumun unterground la alakasi yok gibi. Bir antidin dünya görüsü ve catisi olmayan bir akim.

Ateistforum ve benzerlerinin yerini ilerde Düsünce Dünyasi gibi forumlarin alacagi kesin.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Onlarca ateist adam, keyifleri son derece yerindeyken, tuzları pekala kuruyken, çevreleri son derece elitken çıkıyorlar ortaya, bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Ateizmi anlatıyorlar. Dinlerin dogmaların zararlarını, saçmalığını, kötülüğünü anlatıyorlar.

Ben de onlardanım.

Tuzum kuruyken bir mücadele ediyorum.

Bu insanlar ne peki? Onlar ne diye uğraşıyor?

Senden daha mı aptal onlar? İnsanların ayaklarına gidiyorlar bir şey anlatmak, bir şeyleri değiştirmek için.

Laflar eyleme geçmek içindir.

Ömür boyu lak lak etmek için değil.

Bunca yıldır Ateizm kendine ait baskın yerler vey oluşumlar yaratamadıysa, evet aptallar.

Sonuç vermeyecek işe girişmişler.

Adama para veriyon da zorla öğretmenlik yapıyor dünyada,

Herifler tutmuşlar gönüllü sanrılı ve bozuk bilinçli öğretmenliğine girişmişler

Hayır kurumu gibi :)

Sen burada otur da önüne gelene "2.2=4 eder, bunu da saf olarak gören sadece ateist bilinçtir, geri kalanların hepsi sanrılı hastalardır" diyerek halledebileceğini sanıyorsun ve bizim hepimizi maymunluk yapmakla suçluyorsun ya hani..

Ben aynı şeyleri söylüyorsam istikrar vardır.

İstikrar ve hedeften şaşmama, eğer bilimsel olarak benim söylediklerimin aksini kanıtlayamıyorsan başlı başına bir DOĞRULUK belirtisidir.

Dikkat edin bakın, benim söylediklerime bilimsel metodlar üretemiyorsunuz.

Sadece YORUM ve GÖRÜŞ eksenli bir karşı çıkış ve muhalefet var.

Bu durum zaten beni haklı yapar.

İnsan biraz saygılı olur, biraz geniş düşünür.

Burada başarısızlık var IFeelGood,

Bunca yıldır izlenen politika, yol, strateji tam bir fiyasko.

Masum insanlar ölmüş.

Ateistler masum insanları koruyacak kalkan sistemi bile geliştirememiş.

Bir sürü insan öldürülmüş hesabı sorulmamış.

Bir sürü insan baskı görüyor hesabı sorulmuyor.

Ben başarısız bir stratejiye saygı mı duyacağım?

Hayır.

O stratejiyi uygulayan çiçekli böcekli polyannacılık oynayan ateistler de gün gelecek öldürülen masumlar için hesap verecekler.

Yeni nesli ben görüyorum merak etme.

Tam istenilen sertlik ve enerjideler.

Bilinçlerini arıtma ve stratejilerinde de ben ölmeden önce rehber bırakacağım.

O rehbere bakınca büyük çoğunluğu "ortalığı saran bu sarmaşıkları neden kesip temizlemiyoruz? Ne bu pasiflik?" sözünü söylediği anda gerisi çorap söküğü gibi gelecek.

Sayı 41 olursa maşaallah IFeelGood müslüman olur, Ateist Bakış da muradına erer.

Ben burada sana şunu sordum.

Benden kaç tane verilirse sen laik müslümanları değil beni tercih edersin?

Yukarıda dedin ya, sendne 40 tanesine tercih ederim diye?

İşte o rakamı soruyorum.

Bendne kaç tane olunca laik müslümanları değil beni tercih edersin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...