Jump to content

"Ateist Bakış" ile Gönül Sohbetleri

Recommended Posts

Senin evrensel insandan farkın yok.

O, her ağzından çıkan cümleyi "evrensel" zannediyor.

Sen, "ateist bakış."

Sevgiler.

Neden boyle bir satasma geregi duydun? Senin duzeyin evrensel-insan'in dile getirdiklerini algilayacak duzeyde degil ki, zaten. Ancak boyle akilci ve duygusal aklinca satasmali yorum yaparsin.

Evrensel-insan yorumlarla degil; dile getirdiklerine gelen dusunce, bilgi iceren yanitlarla ilgilenir.

Oyuzden yukaridaki duygusal hezeyanin sadece seni baglar.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi evrensel birinin ikili, üçlü, dörtlü, beşli herşeye açık olması lazım.

Aramıza girmen gözlem verir.

Bu da bir fenomen olur.

:)

Rica eerim, benim sizleri gozlemlemem icin araniza girmeme gerek yok. Gerekirse de gozlemimi dile getiririm. B)

Ayrica fenomen olmaz, numenal bir acilim olur. B)

Sitelerde Paylaş

Rica eerim, benim sizleri gozlemlemem icin araniza girmeme gerek yok. Gerekirse de gozlemimi dile getiririm. B)

Ayrica fenomen olmaz, numenal bir acilim olur. B)

Hayır sen gözlemleneceksin ve bir fenomen olacaksın.

:)

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu karsiliklidir. Cunku benim disimda kalan ve bana yansiyan ve gozlem veren herseyde, benim icin gozlemlenen bir fenomendir. B)

Sewni temin ederim senin dışında bir şey bırakmamak için azami gayreti göstereceğiz.

Ayrıca gözlemlenen olduğun durumda, senin gözlem yeteneğin gereksiz olacağı için, bir şey ifade etmez.

Sitelerde Paylaş

Sewni temin ederim senin dışında bir şey bırakmamak için azami gayreti göstereceğiz.

Ayrıca gözlemlenen olduğun durumda, senin gözlem yeteneğin gereksiz olacağı için, bir şey ifade etmez.

Ilk cumlen insanlikdisi bir anlam ve iceriktedir.

Gozlem degozlemin yapilandirilmisligindan dolayi, hem gozlem vereni hem de gozlem alani icerir.

Dolayisiyle, insanoglu fenomeni hem gozlem verir,hem de gozlem alir. Yani hem gozlemlenir,hem de gozlemler.

Sitelerde Paylaş

Peki "senin disinda bir sey birakmamak" ifadesinin nasil bir "insanlik ici" anlam ve icerik icerdigini aciklar misin?

Senin bu aşağıdaki ifadede içerdiği anlam ve ve içeriğin zıttı.

Bu karsiliklidir. Cunku benim disimda kalan ve bana yansiyan ve gozlem veren herseyde, benim icin gozlemlenen bir fenomendir. B)

Sitelerde Paylaş

Seni huzura mı erdirmemi istiyorsun?

Ben konulara huzurun huzurlulugu ya da huzursuzlugu olarak yaklasmiyorum.

Yani benim gozlem algi ve sorgulamamin huzur karsitligi duragi yok.

Sadece numenal insanlasmanin surekli suregelen surec daimiligindeki bilgilenmesi, bilinclenmesi,birikim artimi, sorgulamasi, analitigi ve kritigi var.

Yani huzur karsitligi duragin herhangibirisinin noktasi yok, sadece numenal insanlasabilmenin virgullu sureci var.

Sitelerde Paylaş

Ben konulara huzurun huzurlulugu ya da huzursuzlugu olarak yaklasmiyorum.

Yani benim gozlem algi ve sorgulamamin huzur karsitligi duragi yok.

Sadece numenal insanlasmanin surekli suregelen surec daimiligindeki bilgilenmesi, bilinclenmesi,birikim artimi, sorgulamasi, analitigi ve kritigi var.

Yani huzur karsitligi duragin herhangibirisinin noktasi yok, sadece numenal insanlasabilmenin virgullu sureci var.

Tamam işte,

Ben de sana orayı tarif edecektim.

Kurtul sana sokulanlardan ve rahat et.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte,

Ben de sana orayı tarif edecektim.

Kurtul sana sokulanlardan ve rahat et.

Bana "sokulan" herseyi ben zaten cikarsama, curutme ve yanlislamanin analitik ve kritigiyle geri cikartiyorum.

Evrensel-insan zihniyetinin de yaptigi budur.

Oyuzden de bir serbest dusunur olarak; inanc, ideoloji, tanri ve din disiyim.

Sitelerde Paylaş

Bana "sokulan" herseyi ben zaten cikarsama, curutme ve yanlislamanin analitik ve kritigiyle geri cikartiyorum.

Evrensel-insan zihniyetinin de yaptigi budur.

Oyuzden de bir serbest dusunur olarak; inanc, ideoloji, tanri ve din disiyim.

Keşke bu dediklerini senin dışında bir referanstan daha teyit edebilseydik.

Sitelerde Paylaş

Keşke bu dediklerini senin dışında bir referanstan daha teyit edebilseydik.

Serbest dusunurlugu ve yapilandirmaci epistemolojiyi teyit edebilecegin linkleri vermistim.

Ayrica serbest dusunurler, beyin ve fonksiyonu olarak dunyanin en zinde, saglikli ve insanlik temelli beynine sahiptir.

Bunun da linkini istersen veririm.

Evrensel-insan zihniyeti ise, yukaridaki temeldeki yapilandirilmisligin yapi ve isleyisinin dogal zihniyet olarak insandisi ve insanlikdisi oldugunu ortaya koyar vebu sorundan nasil kurtulunacagini ve arinilacagini (senin deyiminle sokulanin cikarilacagini) ve insanoglu beyninin numenal yetisinin nasil bir devrim yapmasi gerektigini ortaya koyar.

Bu da evrensel-insan zihniyeti basliginda x ve y temel ve kokeni olarak yapi ve isleyis temelinde aciklanmistir.

Evrensel-insan zihniyeti, numenal yetinin yon ve yontemini veren bir metodoloji ve mantik butunlugudur ve bilimsellige, bilissellige ve temel ve taban olarak ta insanoglu fenomenine ve onun gozlemine dayanir.

Evrensel-insan zihniyeti kimseden birebir bir uygulama beklemez ve bunu da onermez. Yaptigi boyle bir metodun varligi ve bu metodun her beynin kendisine kendi algisinca uygulayabilecegi ve yine kendi algisi ve gozlemince bunu dusunce ve davranisa tasiyabilecegidir.

Bunun icin de on sart ve gereklilik birey (ben, bencillik, bireycilik, bananecilik degil) bilinci ve bunun tursel bilince yukseltilmesidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...