Jump to content

Bilinmeyen Soruları Sorma Başlığı

Recommended Posts

Biraz değişiklik olsun dedim . Ve bu başlığı açtım . Hepimizin cevabını bilmediği soruları vardır .

Cevabını alamıyacağımızı bilsekte soralım .

Soru sormak özgürlüktür .

Soru 1;

İnsan türünün yok oluşu neye bağlı olacak çok merak ediyorum .

Soru 2;

dinozorlar nasıl yok oldu ? Ayrıntılarını çok merak ediyorum .

Soru 3;

İki farklı cins diye birşey olmasaydı canlılık nasıl çoğalabilirdi bunu da merak ediyorum .

Soru 4;

Herhangi bir ışık kaynağından çıkan fotonların nasıl bu kadar hızlı yol aldığını bilmiyorum ve merak ediyorum .

soru 5;

Galaksideki muazzam büyüklüğe karşı ( tabi bize göre muazzam ) Neden sadece bizim dünyamızda canlılık var bunu merak ediyorum .

Canlılığın neden var olduğunu merak ediyorum .

soru 6;

Büyük patlama olmadan önce ne vardı merak ediyorum .

Sitelerde Paylaş

Biraz değişiklik olsun dedim . Ve bu başlığı açtım . Hepimizin cevabını bilmediği soruları vardır .

Cevabını alamıyacağımızı bilsekte soralım .

Soru sormak özgürlüktür .

Soru 1;

İnsan türünün yok oluşu neye bağlı olacak çok merak ediyorum .

Soru 2;

dinozorlar nasıl yok oldu ? Ayrıntılarını çok merak ediyorum .

Soru 3;

İki farklı cins diye birşey olmasaydı canlılık nasıl çoğalabilirdi bunu da merak ediyorum .

Soru 4;

Herhangi bir ışık kaynağından çıkan fotonların nasıl bu kadar hızlı yol aldığını bilmiyorum ve merak ediyorum .

soru 5;

Galaksideki muazzam büyüklüğe karşı ( tabi bize göre muazzam ) Neden sadece bizim dünyamızda canlılık var bunu merak ediyorum .

Canlılığın neden var olduğunu merak ediyorum .

soru 6;

Büyük patlama olmadan önce ne vardı merak ediyorum .

Insan türü kendi aptalligi yüzünden yok olacaktir,Dinazorlar da evrim gecirerek baska türe dönüsmüs olabilirler,örnegin kuslar,ülkeyi yönetenler,bölünerek cogalirdi,kari derdinden kurtulurduk,isik hizli degil biz yavasiz,mesela bir isik en yakin yildiza 4,5 yilda gidiyor,canlilik baska gezegenlerde de olabilir,gitmesekte görmesekte vardirlar,canlilik tesadüfen olusmus,büyük patlamadan önce enerji yine vardi ve madde seklinde bir formata girdi,ileride baska kiliklarada girebilir ama biz görmeyiz,orda oluruz tabikisine B)

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ben 5 inci soruyu yanıtlıyım.

Evren lerde yalnız canlı olarah biz variz demek yanlıştır.

Çünkü ınsanoğlu evreni öğrenmeye daha yeni başlamıştır.

Daha biz kendi güneş sistemimizi bile doğru dürüst tanıyabilmiş degiliz.

Güneş sistemimizin çapı

30 ışık yılı yani

283, 821, 914, 177, 430 km olan güneş sisteminde güneş de dahil olmak üzere toplam 10 gezegen vardır.

Güneş sistemimiz SAMAN YOLUNDA bir noktadır.

Güneş sistemimizin en yakın komsusuna gidebilmek için saatta 80,000 km süretle giden bir gemi o uyduya 50,000 bin yıl sonra ancak varabılır.

Bukadar muazzamlar muazzamı bir evrende canlı olarah nasıl yalnız kendimizi düşünebiliriz.

belkide yüzlerce ,binlerce dünyeler vardır.

Demek istiyorumki, biz olduğumuza göre bu evrende,başkalarıda vardı

Bizim güneşin 9 denem gezegenleri vardır, güneşe olan uzaklıklarına göre sırasıyla

Merkür,

Venüs,

Dünya,

Mars,

Jüpiter,

Satürn,

Uranüs

ve Neptün ‘dür.

Devamı: http://www.bilgiustam.com/gunes-sistemi-nedir-gezegenler-ve-uydulari-ne

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...