Jump to content

peygamberimizin Zeynep binti Cahş (r) ile evliliği

Recommended Posts

Muhammed, evlatlığının karısını elinden aldığı gibi, kayınbiraderinin karısını da elinden alıp evlenmiştir.

Bir İslamcı siteden alıntı:

'Hz. Ümmü Habîbe: Kureyş’in Emeviler kolundan Ebû Süfyân’ın kızıdır. Ubeydullah bin Cahş ile evli iken, birlikte Habeşistan’a hicret etmişlerdi. Ubeydullah orada Hıristiyan oldu, Üm­mü Habîbe ise müslüman olarak kaldı. Bunun üzerine Hz. Muhammed, (Habeş Kralı) Necâşî’ye bir heyet göndererek Ümmü Habîbe’ye talip oldu. Necâşî, Hz. Muhammed’le onu nikahladı. Necâşî, Hz. Peygamber adına Ümmü Habîbe’ye mehir verdi. Bu olay hicretin yedinci senesinde meydana geldi.'

(Kaynak: http://www.islamhouse.com/p/69762)

Burada sözü edilen Ümmü Habibe'nin kocası Ubeydullah, Muhammed'in Zeyd'den boşatıp evlendiği Zeyneb'in ağabeyi olup babalarının adı Cahş'dır. Muhammed, kayınbiraderinin dul karısıyla da evlenmiş. Hem de bu sefer, siyasi gücünün verdiği itibarı kullanarak !...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bu evliliği bir müslümana sorduğumda bana şöyle dedi: 'Allah Teala onları (Muhammet, Zeyd ve Zeynep) denemiştir. İmanlarını ölçmüştür.

Diyelim ki öyle:

Soru:1. Allah nre zamandan beri kullarını böyle ahlaksız! yöntemlerle deniyor.

Soru:2. Eldeki kadından olan Zeyd birgünde koca değiştiren Zeynep ve yeni bir kadına daha sahip olan Muhammet gerçekten bu testi geçmişler midir?

Soru: 3. Allah akraba evliliğinin kötülüğünde haberdar değil mi?

Sitelerde Paylaş
zeynep binti cahş ile evlilik meselesi şunu söylemeden gecemeyecem tüm dünyanın bedeninin tesadüf olduğuna inanan beyniniz şu zerre hadiseyemi takılıyor enteresan,o zamanı bu zamana göre değerlendirmeden bi bakın konuya kimsesiz dul kalmasındansa O fahri kainatın eşi olmasında o zamanın şartlarında sakınca yok ki Rabb onaylamışsa ötesi yoktur zaten,hz Aişe validemizdede 9yaş olması sacma geliyor ilk bakışta haklısınız eyvallah ama o zaman şartları ve arap kızları olgun vücut olarakta ve kimsesiz yanlış yollara sapmasındansa Efendimin himayesinde güzel ahlaklı hanım oldu buna takılacak kadar önemsemeniz sevindiriyor beni

sen aişeyi kimsesiz mi sanıyon

ebu bekirin kızı kimsezmiydi dana

9 yaşında kötü yola sapacaktı öylemi ?

Sitelerde Paylaş
,hz Aişe validemizdede 9yaş olması sacma geliyor ilk bakışta haklısınız eyvallah ama o zaman şartları ve arap kızları olgun vücut olarakta ve kimsesiz yanlış yollara sapmasındansa Efendimin himayesinde güzel ahlaklı hanım oldu buna takılacak kadar önemsemeniz sevindiriyor beni

"Ve ben dokuz yaşındayken benimle gerdeğe girdi. Medine'ye göçmüştük. Haris İbn Hazrec oğullarına konuk olduk. O sırada sıtmaya yakalandım. Saçlarım döküldü. Saçlarım yeniden geldi; bölükler oluştu. Annem Ümmü Ruman bana geldi. Arkadaşlarım ile birlikte salıncakta sallanıyorduk. Annem beni çağırdı. Yanına gittim. Benden ne istediğini bilmiyordum. Elimi tutup alıp götürdü. Evin kapısına gelince durdu. Soluk soluğa kalmıştım. Sonunda soluğum biraz yatıştı. Annem, sonra biraz su alıp yüzüme başıma değdirdi. Sonra beni eve soktu. Bir de baktım ki bir takım Medineli kadınlar. Evdeler. Bana şöyle demeye başladılar:

-Hayırlı, bereketli olsun. İyi şanslar.

Annem beni bu kadınlara teslim etti. Bunlar benim saçımı başımı yıkadılar, beni güzel bir biçimde hazırladılar. Peygamberle birden karşılaşmaktan başka hiçbir şey beni korkutmamıştı. Kadınlar, beni ona teslim ettiler. Ve ben o sıralar 9 yaşındaydım."

sahih-i buhari

ebu bekirin kızını sahipsiz sanmanı cahilliğine veriyorum.

ama 9 yaşındaki salıncakta sallanan arkadaşlarıyla oyun oynayan çocuğu olgun kabuletmene ne sıfat yakıştırsam bilemiyorum.

unutmadan sen şimdi buhari kim tanımayabilirsin.

onuda bi zahmet araştır.

kabadayı edasıyla ulen ne varsa sorun her boku biliyorum artisliğinide sanırım birdaha yapmazsın.

tarihinde darius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed'in Zeynep ile evliliği kuranda yazılı olmayıp sadece hadis kaynaklı olsaydı, müslümanların çok büyük çoğunluğu bu evliliği inkar edecekti. Aynı Ayşe'nin 9 yaşında evlendiğini inkar ettikleri gibi

Sitelerde Paylaş
Muhammed'in Zeynep ile evliliği kuranda yazılı olmayıp sadece hadis kaynaklı olsaydı, müslümanların çok büyük çoğunluğu bu evliliği inkar edecekti. Aynı Ayşe'nin 9 yaşında evlendiğini inkar ettikleri gibi

Evlenmek Allah'ın helal ettiği zina ise yasak ettiği bir iştir.

Sitelerde Paylaş

Evlenmek Allah'ın helal ettiği zina ise yasak ettiği bir iştir.

sen bu cümleden bunumu anladın.

yok kimse bu kadar saf olamaz herhalde dalga geçiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...