Jump to content

Bir teist ateist taklidi yapabilir mi?

Recommended Posts

Yani Allah için yapmayacağın şey yoktur senin. (Bu zaten malum aslında)

Dünyada en çok sevdiğin insanları ve evlatlarını Allah için feda ederim diyorsun.

İşte aklını, fikrini, hayatını, sevdiklerini zihnindeki muhayyel bir varlığa satan insana ne denebilir ki...

insanın her davranışının altında bir kar zarar hesabı yatar...

eğer insan sevdiklerini allah için feda edebiliyosa allahın ona o sevdiklerininin aynısını yada daha güzelini verebileceğini hesaplamış olabilir...

allah sahip olduğu her şeyi ona zaten hiç yokken baştan vermiştir...

bu yüzden allah her şeyi geri alamaya hak sahibi olandır...

kar zarar hesabı atesit teist herkesin ortak özelliğidir...

ateist daha materyelist ve yakın karları dikkate alır manevi ve uhrevi karları yok sayar...

teist hem maddi hem de uhrevi karları gözettiğini düşünür...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani Allah için yapmayacağın şey yoktur senin. (Bu zaten malum aslında)

Dünyada en çok sevdiğin insanları ve evlatlarını Allah için feda ederim diyorsun.

İşte aklını, fikrini, hayatını, sevdiklerini zihnindeki muhayyel bir varlığa satan insana ne denebilir ki...

Yakınlarını satmaktan feda etmekten kastın nedir acaba ?

Eğer benim ailem ateist olsaydı onları keseceğimi falanmı düşünüyorsun :)

Kuran,sünneti bilen kavrayabilmiş kişilerin nasıl davranacağı açıktır.Bunun dışındaki tüm yorumlar karalama kampanyasından başka bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş

Yanlis, ateist olmak icin dusunmek lazim, dinini secmiyorsun bile, annen baban neyse osun, onun uzerinde dusunup ateist olmak yurek ister.

1- Ateistin düşünme potansiyeli, teistin düşünme potansiyelinden daha azdır.

2- Annen-baban ateist mi?

a- Annen-baban ateist olduğu için mi ateistsin?

3- Ne iş yapıyorsun?

a- Müneccimlik mi?

Sitelerde Paylaş

İnsan taklidi yapan bir sürü hayvanoğlu hayvan görmüş biri olarak söylüyorum, evet bu tipler her kılığa girebilir...

Karşılarındakini kandırdıklarını sanarken, asıl kananlar kendileridir...

Cuma namazından beri gelmeyen ateistler, deistler, panteistler...

Sırf kaleyi içten fethedeceğini sanarak ateistlerin içine girip, ekran arkasında namazını kılıp sonra klavyede ateistlere canım cicim ben de sizdenim yapanlar...

Ohooo oyuncu çok bu konuda ...

katılıyorum. masum hayvanın ne günahı var, hiç bir inek görmedim ki ben de sizin gibi insanım desin. bilinçli münafıklık yapan müslüman, islamı ne kadar anlamış ve tatbik etmiştir? Örnek aldığı peygamberin tarzı bu mudur? O (haşa) putperestlerin içine girip ben de sizdenim mi demiş? Neyse davası söylemiş. Sana istediğini verelim bu işten vazgeç demişler, reddetmiş. Kendisini tam ifade edemeyen, kimliğini açıkça söyleyemeyen, bu eziklik içerisinde mış gibi miş gibi yaşayan adam tehlikelidir. Münafık, kafirden beterdir. Kimseyi inanmaya zorlayamazsın, adam inanmıyorum der mevzu orada biter. Münafık öyle değildir. İki yüzlü bir şahsiyetsizdir. Bu şahsiyetsizlik inanmayanların arasına girip inandığı halde ben de inanmıyorum diyen için de benzerdir. İnandığını ifşa edemiyorsan bari sus be kardeşim, yalana dolana başvurma denir adama.

Sitelerde Paylaş

eğer insan sevdiklerini allah için feda edebiliyosa allahın ona o sevdiklerininin aynısını yada daha güzelini verebileceğini hesaplamış olabilir...

ateist daha materyelist ve yakın karları dikkate alır manevi ve uhrevi karları yok sayar...

Ateist uhrevi dünya diye bir şey olmadığını bildiği için onu yok sayar. Gerçeklerle yaşar, binlerce yıl evvel yaratılmış fantezilere yatırım yapmaz.

Sitelerde Paylaş

Ateist uhrevi dünya diye bir şey olmadığını bildiği için onu yok sayar. Gerçeklerle yaşar, binlerce yıl evvel yaratılmış fantezilere yatırım yapmaz.

ya varsa deyip teist gibi ahirete yatırım ...

ya yoksa deyip ateist gibi dünyaya yatırım...

yapanları her iki kesimde münafık sayıp dışlıyorlar...

belki de en akıllıcası budur...

Sitelerde Paylaş

lütfen panteistler, deistler, agnostikler, falanlar filanlar... kendilerini ateist grubunda saymasınlar...

komik bir durum oluyor... beyninizde en ufak bir şüphe varsa ateist denemezsiniz...

hep derim... ateistler bi tarafa diğer hepsi bir tarafa...

çünkü teistler hariç herkes antiteist olabilir ama sadece ateistler ateisttir...

Sitelerde Paylaş

Yakınlarını satmaktan feda etmekten kastın nedir acaba ?

Eğer benim ailem ateist olsaydı onları keseceğimi falanmı düşünüyorsun :)

Kuran,sünneti bilen kavrayabilmiş kişilerin nasıl davranacağı açıktır.Bunun dışındaki tüm yorumlar karalama kampanyasından başka bir şey değildir.

Ben ailenizi öldürebilirsiniz demedim.

Müslüman cennet için yedi sülalesini ardında bırakan bir adamdır.

Yanlış yazmışsın... Cennet için değil, Allah için...

Üstelik yedi sülalesini değil, on yedi sülalesini ardında bırakır.

Bu ifade üzerine yazdım.

Yazan kişi Allah için sülalemi bile ardımda bırakırım demiş.

Buna istinaden yazdım.

Ama şu da var tabii: Siz şunu asla söyleyemezsiniz.

"Ailemin ve sevdiğim insanların olmayacağı bir cenneti istemem."

Yani ailen ve sevdiklerin ebedi işkence çekerken sen gidip cennette alem yapabileceksin.

Bu da bir nevi satmadır.

Diyebilirsin ki ailem kötüyse ben ne yapayım?

İyi de ailen belki budist. Kötü değil ama budist.

Sırf budist oldukları için cayır cayır yanarken sen de cennette keyif yapacaksın. Hem de ebedi.

Sitelerde Paylaş

Sevdiklerinin aynısını nasıl verecek?

Kopyalarını mı cennette verecek?

Asılları cehennemde mi olacak?

Allah herşeyi vermiş ve geri de almak istiyorsa buna ne denir?

O telefonu sana ben hediye ettim. Benim istemediğim kişilerle görüşürsen geri alırım demekle arasında bir fark yoktur.

Bu durumda da telefonsuz kalmamak için hediye verenin dediklerini yapmak gerekir diyorsanız buna denir?

Ateist olmayan şeylerle kendini avutmaz ve kandırmaz.

Sevdiklerimiz üzerinden kâr-zarar hesabı yapıyorsak burada bir hata var demektir.

Sitelerde Paylaş

lütfen panteistler, deistler, agnostikler, falanlar filanlar... kendilerini ateist grubunda saymasınlar...

komik bir durum oluyor... beyninizde en ufak bir şüphe varsa ateist denemezsiniz...

hep derim... ateistler bi tarafa diğer hepsi bir tarafa...

çünkü teistler hariç herkes antiteist olabilir ama sadece ateistler ateisttir...

Çok doğru.

Kurtulun artık şu tanrı martavalından...

Sitelerde Paylaş

Ben ailenizi öldürebilirsiniz demedim.

Bu ifade üzerine yazdım.

Yazan kişi Allah için sülalemi bile ardımda bırakırım demiş.

Buna istinaden yazdım.

Yani ailen ve sevdiklerin ebedi işkence çekerken sen gidip cennette alem yapabileceksin.

Bu da bir nevi satmadır.

Sırf budist oldukları için cayır cayır yanarken sen de cennette keyif yapacaksın. Hem de ebedi.

"Ailemin ve sevdiğim insanların olmayacağı bir cenneti istemem." BU CÜMLEYİ BİR İNCELEYELİM O ZMAN

mesala dünyevi örneklerle bakalım bu cümleye.Sen babanı çok seviyorsun ve baban bir suç işliyor.Sende babanı çok sevmene rağmen babanın suçlu olduğunu biliyorsun.Mahkemeye çıkıyor ve hakim cezasını çekmesi için onu hapse atıyor.Sen şimdi kalkıp babanı çok sevmene rağmen bende hapse girmek istiyorum dermisin ? Benide hapse atında babamın işlediği suçlardan bende ömür boyu hapiste kalayım dermisin ?

Eğer hayır diyorsan ne diye müslümanları eleştiriyorsun ?

Eğer evet diyorsan bunun yorumunu okuyanlara bırakıyorum :)

onlar cennetteyken nasıl olurda sen cennette keyf sürersin diye başlayan bir cümle samimiyetten uzakdır.

Eğer ailem inançsız ve bu nedenle cehennemde yanacaksa benim yapacak bir şeyim yok.Tercihi kendileri yaptı.

kimse zorlamadı.Tabiki üzülürüm ben cennetteyken onların cehenemde olmasına.Kim üzülmez.

Sitelerde Paylaş

"Ailemin ve sevdiğim insanların olmayacağı bir cenneti istemem." BU CÜMLEYİ BİR İNCELEYELİM O ZMAN

mesala dünyevi örneklerle bakalım bu cümleye.Sen babanı çok seviyorsun ve baban bir suç işliyor.Sende babanı çok sevmene rağmen babanın suçlu olduğunu biliyorsun.Mahkemeye çıkıyor ve hakim cezasını çekmesi için onu hapse atıyor.Sen şimdi kalkıp babanı çok sevmene rağmen bende hapse girmek istiyorum dermisin ? Benide hapse atında babamın işlediği suçlardan bende ömür boyu hapiste kalayım dermisin ?

Eğer hayır diyorsan ne diye müslümanları eleştiriyorsun ?

Eğer evet diyorsan bunun yorumunu okuyanlara bırakıyorum :)

onlar cennetteyken nasıl olurda sen cennette keyf sürersin diye başlayan bir cümle samimiyetten uzakdır.

Eğer ailem inançsız ve bu nedenle cehennemde yanacaksa benim yapacak bir şeyim yok.Tercihi kendileri yaptı.

kimse zorlamadı.Tabiki üzülürüm ben cennetteyken onların cehenemde olmasına.Kim üzülmez.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun.

Katil babadan bahseden kim?

ben kötü değil ama budistler dedim.

Kendi halindeler, adam öldürmemişler, hırsızlık vs yapmamışlar; ama budistler.

Şimdi ebedi cehennemde yanarlarken sen de cennette olacaksın dedim.

Buna gönlün razı olacak mı dedim. Sen de evet yapacak bir şey yok dedin.

Yani üzülürüm ama ebedi zevkime de devam ederim diyorsun değil mi?

Şöyle düşün:

Şeriatın geçerli olduğu bir ülkede yaşadığını farzet.

Oğlun dinden çıktı. Sonra bunu duyan polis oğlunu arıyor. Ceza: müebbet hapis ya da idam.

Elinde de onu kaçırmak için fırsat olsa kaçırır mısın yoksa teslim mi edersin?

Şimdi ahirette bu ihtimal yok deme. Yukarıdaki soruya cevap ver.

Sitelerde Paylaş

Ben ne diyorum sen ne diyorsun.

Katil babadan bahseden kim?

ben kötü değil ama budistler dedim.

Kendi halindeler, adam öldürmemişler, hırsızlık vs yapmamışlar; ama budistler.

Şimdi ebedi cehennemde yanarlarken sen de cennette olacaksın dedim.

Buna gönlün razı olacak mı dedim. Sen de evet yapacak bir şey yok dedin.

Yani üzülürüm ama ebedi zevkime de devam ederim diyorsun değil mi?

Şöyle düşün:

Oğlun dinden çıktı. Sonra bunu duyan polis oğlunu arıyor. Ceza: müebbet hapis ya da idam.

Şimdi ahirette bu ihtimal yok deme. Yukarıdaki soruya cevap ver.

Bence sen kıvırma.Ben örnek verirken babanın katil olduğunu söylemedim zaten.Suç işlemiş dedim.

Budist olmakta cehenneme girmek için yeterli bir sebeptir ayrıca başka günah işlmesine gerek yoktur.

Şunu kafanıza sokun artık sizi ve herşeyin yaratıcısı olan rabbi inkar etmek basit bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş
Sen bir deistsin.

Bu nednele iddiaya girdiğiniz konu bir teistin ateist taklidi yapıp yapamayacağı değil,

Bir deistin ateist taklidi yapıp yapamayacağı olacak.

Bildik teist kalıbına uymuyorum diye deist olacak değilim.

Sanırım bir yazımda,

"Dine ve Kuran'a inanıyorum ancak

Tanrı'nın ve ölüm ötesinin varlığına inandığım gibi kesinkes değil, din-Kitap için daha çok başka çare yok, olmalı gibi bakıyorum"

benzeri birşey yazmıştım.

Bu beni deist yapar mı, sanmıyorum.

baya uzun süredir ateist forumda olup az çok düşünce yapılarını anladığım için taklidini yapabilirim sanırım...

bir ara gerçekten atesit gibi düşünmek olaylara bakmak istedim gerçekten...

ama hep onu yok gibi düşünmek büyük saygısızlık gibi geldiği için tam olarak bunu yapamadım...

Gerçekten ben de, bu iddianın ne denli kolay olduğunu görüp atladıktan sonra,

Numara da olsa Allah'a ve elçilerine küfür etmek zorunda kalır mıyım diye düşündüm.

Ancak senin sorunun bu değil: Kendi içinde bir sorgulama bu. Tecrübe etmen gerek.

Yok olduğunu düşünmek saygısızlık olur mu diye vazgeçmişsin ya

Bence hiç de saygısızlık olmaz. Küfür etmek başka, yok olduğunu düşünmek başka.

Sitelerde Paylaş

Bence sen kıvırma.Ben örnek verirken babanın katil olduğunu söylemedim zaten.Suç işlemiş dedim.

Budist olmakta cehenneme girmek için yeterli bir sebeptir ayrıca başka günah işlmesine gerek yoktur.

Şunu kafanıza sokun artık sizi ve herşeyin yaratıcısı olan rabbi inkar etmek basit bir şey değildir.

Sana göre Ailenin sırf budist oldukları için ceza görmesi normal.

Tamam düşünceni anladım.

Ama şu soruya da cevap ver:

Sitelerde Paylaş

Bu da bir nevi satmadır.

Güzel kardeşim; benim günahımdan ailemdeki herhangi bir ferdin, ailemdeki herhangi bir ferdin günahından da benim sorumluluğum yoktur, olamaz.

Herkes Allah'a karşı sorumludur. Ve o Allah ile kulu arasındaki bir iştir. Kimse hesap gününün sahibinin kararına isyan edemez.

Sen burdaki gibi, Allah'a dikleneceğini falan zannediyorsun herhalde orda.

Dizlerinin bağı çözülüp, dilin tutulacak dilin...

Alemlerin Rabbinin huzurunda olacaksın. Hey gidi hey. Patronunun önünde bile yaka paça kapanan insanoğlunun şu cesaretine bak.

Sitelerde Paylaş

peki "ailemi ve sevdiklerimin olduğu bir cehenneme ben de girip yanarım" diyen var mı?

diyelim ki babanız hapse girdi, sen de mi giriyorsunuz? hadi daha da hafifletelim, babanıza trafik cezası yazdılar, aynı cezayı siz de mi ödüyorsunuz?

kimse yakınlarının cehenneme girmesini istemez. bu yüzden her namazda anneye babaya, aileye, müslümanların selameti için dua edilir.

merak etmeyin, herkes sevdikleriyle beraberdir orada...

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim; benim günahımdan ailemdeki herhangi bir ferdin, ailemdeki herhangi bir ferdin günahından da benim sorumluluğum yoktur, olamaz.

Herkes Allah'a karşı sorumludur. Ve o Allah ile kulu arasındaki bir iştir. Kimse hesap gününün sahibinin kararına isyan edemez.

Sen burdaki gibi, Allah'a dikleneceğini falan zannediyorsun herhalde orda.

Dizlerinin bağı çözülüp, dilin tutulacak dilin...

Alemlerin Rabbinin huzurunda olacaksın. Hey gidi hey. Patronunun önünde bile yaka paça kapanan insanoğlunun şu cesaretine bak.

Sadece sevdiklerinin müslüman olmadığı için cehennemde yanmalarına sesimi çıkaramam diyorsan diyecek bir şey yok.

Ben ailenin cezasını çek demedim.

Peki cennetteki yasak meyveyi yiyen kim? Ben miyim ki imtihana tabi tutuluyorum?

Mürtet evladının infazına razı olur musun onu söyle.

peki "ailemi ve sevdiklerimin olduğu bir cehenneme ben de girip yanarım" diyen var mı?

diyelim ki babanız hapse girdi, sen de mi giriyorsunuz? hadi daha da hafifletelim, babanıza trafik cezası yazdılar, aynı cezayı siz de mi ödüyorsunuz?

kimse yakınlarının cehenneme girmesini istemez. bu yüzden her namazda anneye babaya, aileye, müslümanların selameti için dua edilir.

merak etmeyin, herkes sevdikleriyle beraberdir orada...

Ben cezalarına ortak ol demedim.

Herkes sevdikleriyle nasıl beraber olacakmış?

Sen cennettesin, oğlun cehennemde ??

Sitelerde Paylaş

Bilen bilir, bir haftalık ateist olma iddiamı çarşamba günü itibariyle bitirdim. Fazla ileti yazamadım, yazdığım bir tanesiyle bir müslümanı inandırdım ancak. Çok meşgul olmam ve ateistliğin çok sıkıcı olması yüzünden böyle oldu. Kendimi iddiayı kaybetmiş sayıyorum. Ateist taklidi yapmak dayanılmaz sıkıcı olması sebebiyle çok zormuş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...