Jump to content

Mars'a Insanli Yolculuk ve Gereken Teknoloji

Recommended Posts

• İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi ne derdimiz var marsla filan diyenleri görüyorum. Ama şu husus gözden kaçıyor. Herşeyden önce bizim dünyanında ciddi rektifiyeye ihtiyacı var. Denizler kirlendi ve dahada kirleniyor. çöller var ki, mars'ı aratmazlar. Hava kirliliği en azından lokal olarak bir sorun. Rüzgar enerjisi vs. diyoruz, az kirletelim diyoruz ama, o işlerde gelecek pek yok. Nükleer daha başka bir bela. Ne kalıyor geriye?

Alintida ki dusuncelerine katiliyorum Anibal ama dunya rektefe edilirse ve nufus belli bir oranda tutulmaya calisilirsa ne gerek var o kadar harcamalara diyebiliriz.Marsa gidecek dunyalinin oldukca donanimli olmasi ve zorlanmamasi gerekir diye dusunuyorum.

Venus projesi hakkinda dusuncelerini ogrenebilirmiyim, tasarimlarini inceleme olanagi buldun mu?

Sitelerde Paylaş

Günes sistemi uzay bazinda avucumuzun icinde,yakin gelecekte Satürn ün bir uydusunda kahveni yudumlarken o muhtesem manzarayi seyretmek hayal degil ^_^

KaraCat fazla film izliyorsun gibi...Insanin dunya sartlarina uygun bir metabolizmasi bulunmakta baska gezegenler uzay gemilerinden izlenebilir ama gezegene inip kahve icemezsin.Belki icilir de milyon yillarin gecmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi ne derdimiz var marsla filan diyenleri görüyorum. Ama şu husus gözden kaçıyor. Herşeyden önce bizim dünyanında ciddi rektifiyeye ihtiyacı var. Denizler kirlendi ve dahada kirleniyor. çöller var ki, mars'ı aratmazlar. Hava kirliliği en azından lokal olarak bir sorun. Rüzgar enerjisi vs. diyoruz, az kirletelim diyoruz ama, o işlerde gelecek pek yok. Nükleer daha başka bir bela. Ne kalıyor geriye?

Geriye kalan şey şu mesela. Atıyorum çölü yaşanabilir bir yer yapabilmek. İşte size yarın marstada kullanabileceğiniz bir teknoloji.

anibal, çöllerle ne uğraşırsın çölünde tadı ayrı yaşında mevsiminde.

http://www.youtube.com/watch?v=-N4hRGk5ZK8&feature=player_detailpage

artı çölün rengi de muhteşem sanki birisi boyamış gibi.

pardon, çölü beğenene kadar genler elenip durduydu değilmi.

dünyanın uzaydan görünüşü de harika. sürüngen atalarımız uzaya çıkmış, dünyanın görüntüsünü beğenmeyenler elenmiş ölmüş. B)

Sitelerde Paylaş

onikinci, sen buna çöl mü diyorsun? geçen sene, hoş daha bir sene olmadı da, olduğumuz yeri bir görseydin sen. sahrada da çalıştım, orası cennetmiş meğer.

Alintida ki dusuncelerine katiliyorum Anibal ama dunya rektefe edilirse ve nufus belli bir oranda tutulmaya calisilirsa ne gerek var o kadar harcamalara diyebiliriz.Marsa gidecek dunyalinin oldukca donanimli olmasi ve zorlanmamasi gerekir diye dusunuyorum.

nüfus belli bir oranda tutulamaz cigi. hayatın anlamı açıktır, nettir: üremek. biz üremek için varız. ha, hayat yeniden kodlanabilir. ama bu emin olunki ihtiraslarımıza doğru yapılır. az üresin insanlar diye değil. olay biraz ekonomi - biyoloji bağıntısı. kabaca malthus filan meselesi.

Diğer yandan, marsa harcayacağın paradan daha fazlasını kazanman zaten söz konusu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...