Jump to content

hz muhammedin puta tapanlara ofkesi.

Recommended Posts

Lokman-25. Andolsun, eğer onlara, “Gökleri ve yeri kim yarattı?” diye sorsan, mutlaka “Allah” derler. De ki: “Hamd, Allah’a mahsustur.” Fakat onların çoğu bilmezler.

Zümer-3. İyi bilin ki, halis din yalnız Allah’ındır. O’nu bırakıp da başka dostlar edinenler, “Biz onlara sadece, bizi Allah’a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz” diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez.

Putperestler de Allah'a inanır ve hitap ederken Allah derlerdi. Lebbeyk allahümme lebbeyk telbiyeleri putperestlerden kalmadır.

İslam öncesi şiirlerde de Allah geçer.

El-İlah, Allah sözcüğünün türetildiği kelimedir.

Muhtemelen putperestler çok eskiden El-İlah diyorlardı ve telaffuzda i kayboluyor, "Ellah" olarak söyleniyordu.

tamam buyuk yuce bir tek tanrı inançları vardı demek kı, bu ayetlerede bakacak olursak ,

ama buna ay tanrısı diyebilirmiyiz ..

yada el-ilah en yuce tanrı demekse , muhammed buna ne diycek ki yıne tanrı diycek.

Sitelerde Paylaş

hak din sami din ne fark eder. hristiyanın tanırısını kabul eden biri putperestın tanrısını nie kabul etmıyor...

Yukaridaki kendi kurguladigin satirda biraz acemilik yapmissin. Kendi kurguladigin diyorum; cunku bu tur bir iddiayi hic bir yerde goremezsin.

Ustelik, Muslumanlar bu iddialarin cevaplarini sana verdiginde senin savunacak bir sozun kalmaz.

Mesela her hangi bir Musluman senin bu yazina karsi su cevabi verse senin cevabin ne olur?

----------------------

CEVAP

Boyle bir tabir yoktur. Sadece semavi dinler tabiri gecer. Bunlar Hiristiyanligi ve Yahudiligi hak din gibi gostermeye calisan misyonerlerin sinsi bir oyunudur. Ibrahimi dinler diye milleti toptan gayri muslim yapmaya calisiyorlar. Allahu teâlânin, Islamiyet’i gondererek yururlukten kaldirdigi bozuk dinleri (Hiristiyanlikla Yahudiligi) yururluge koymaya ve ehl-i kitap denilen gayri muslimleri musluman gostermeye gayret ediyorlar.

Allahu teâlâ, o dinler bozuldugu icin, son olarak Islam dinini gondermistir. O dinler bozulmamis bile olsa, sonraki gelen din onceki dini nesh eder, yururlukten kaldirir. Onun icin Hiristiyanligi, Yahudiligi hak din gibi gostermeye calismakta bir art niyet yoksa, misyonerlerin tuzagina dusmekten baska sey degildir.

Kur’an-i kerimde mealen buyuruluyor ki:

(Ibrahim, ne Yahudi, ne de Hiristiyan idi; o, Allah’i bir taniyan dogru bir Musluman idi; musriklerden de degildi.) (Al-i Imran 67)

-----------------------------

Oncelike bu olaya bakis acisi cok onemli. Soyle ki; Muhammed kendisi gercekten inancli biri miydi?

Eger Ayni zaman icinde gelisen, ayni ozellikleri gosteren (olay, dusunce vb.), paralel kosutlar birbiriyle ortusuyorsa ki bu liderlik savasi olabilir, o zaman mevcut liderin ardindan gitmek en dogru secenek olurdu.

Fakat kendisi tamamen sahsina ait olan bu (tanri olma) karari kendinden baska bir buyuk olmadigi ( korkabilecegi her hangi bir yaratici) bilinciyle almistir.

Bu nedenledir ki; Hiristiyanlik ve Yahudiligi din olarak gormuyordu. Zaten onlarin din olduguna dair her hangi bir kanit da yoktu. Kitaplar ise; onun daha onceden bilincine vardigi insanlar tarafindan yazilmisti. O bunlari biliyordu.

Butun bunlara kosut olarak hiristiyanligi ve yahudiligi hak dinden gormesi dusunulebilir mi?

Onun tek bir amaci vardi. O, da: Kralligini ilan edebilmek.

Gecmis yillara ait boyle bir baslik acilmisti. "Muhammed inaclimiydi" seklinde sanirim... O baslikta da gorebilirsin.

Iste bu ayet her seyi acikliyor: ALI IMRAN 19. Allah nezdinde hak din Islâm’dir. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradir ki, aralarindaki kiskanclik yuzunden ayriliga dustuler. Allah’in âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah’in hesabi cok cabuktur.

Hatta Kur'an, baska dinlere inananlar veya hic bir dine inanmayanlar ile muslumanlarin dost olmasini yasakliyor. Insanlari babalariyla, kardesleriyle bile acik acik dusman hale getiriyor.

Bu emir defalarca tekrarlaniyor:

Tevbe/23

Nisa/144

Maide/51

Nisa/139

Maide/57

Al-i Imran/28

Ve hatta 'onlari buldugunuz yerde oldurun' deniyor:

Nisa/89

Sitelerde Paylaş

kuran tutarsız derim :)

O, sana Kitap'ı, önündekileri tasdikleyici olarak hak bir yoldan indirdi. Tevrat'ı ve İncil'i de indirmişti." (ALİ İMRAN SURESİ : 3 )

Ardından o peygamberlerin izleri üzere Meryem oğlu İsa'yı gönderdik. Tevrat'tan yanında bulunanı doğruluyordu. Ona İncil'i verdik. Hidayet ve ışık vardı onda. Tevrat'tan yanında olanı tasdikleyici idi. Doğruya ve güzele kılavuzdu, takvaya sarılanlara bir öğüt." (MAİDE SURESİ : 46)

De ki: "Biz Allah'a, bize indirilene, İbrahim, İsmail, İshak, Yakup ve torunlarına indirilene, Musa'ya, İsa'ya ve peygamberlere Rablerinden verilenlere iman ettik. Onlardan hiçbiri arasında ayrılık gözetmeyiz. Ve biz O'na teslim olmuşlarız." (ALİ İMRAN SURESİ : 84)

salla gitsin neyi tartısıyorsak yok zaten :)

Sitelerde Paylaş

tamam buyuk yuce bir tek tanrı inançları vardı demek kı, bu ayetlerede bakacak olursak ,

ama buna ay tanrısı diyebilirmiyiz ..

yada el-ilah en yuce tanrı demekse , muhammed buna ne diycek ki yıne tanrı diycek.

Hayır. Tanrı dese sadece İlah demesi gerekirdi ama çok tanrıcı ortamda cins isim olurdu.

Putperest Araplar "Allah" diyor, "Hübel" diyor, "Allat" diyor, "Aluzza" diyor.

Hanifler-monoteistler "Rahman" diyor, "Rab" diyor.

Muhammed, ilk surelerde Rab ve Rahman'ı kullanıyor.

Putperestler "Biz asla Rahman demeyiz" diyorlar. Çünkü Rahman, karşı oldukları Yemameli Müslim'in tanrısı.

Bunun üzerine "İster Allah deyin ister Rahman, en güzel isimler onundur" deniyor.

Sitelerde Paylaş

Hayır. Tanrı dese sadece İlah demesi gerekirdi ama çok tanrıcı ortamda cins isim olurdu.

Putperest Araplar "Allah" diyor, "Hübel" diyor, "Allat" diyor, "Aluzza" diyor.

Hanifler-monoteistler "Rahman" diyor, "Rab" diyor.

Muhammed, ilk surelerde Rab ve Rahman'ı kullanıyor.

Putperestler "Biz asla Rahman demeyiz" diyorlar. Çünkü Rahman, karşı oldukları Yemameli Müslim'in tanrısı.

Bunun üzerine "İster Allah deyin ister Rahman, en güzel isimler onundur" deniyor.

sayın pante;

sagolun bende biliyordum bunlarıda bir an için islamı kaynaklar ve hristiyan kaynaklar yanılttı :)

sımdı anladım.

Sitelerde Paylaş

putlara özel bir gıcıklığı varmıştır belki...

vela udvane ila ale zzalimin...

düşmanlık ancak zalimleredir...

zalim kimdir ...

zulmedendir...

zulm nedir...

bir şeyi layık olduğu yerden başka yere koymaya zulum denir...

her şeyi layık olduğu yere koymaya adalet denir...

etrafı karıştırmayın...

Şimdi Müşrikler zalim mi?Neye göre zalim,bu zalimlliğin ölçüsü ne?Dikkat et putperest demedim Müşrik dedim ve ''Alah böyle buyurdu'' gibi bir cevap benim için hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

Sadece allah isimli putu kabul etmediklerinden olsa gerek el-uzza ile el-manat ı da kabul ettikleri için olabilir.B)

Bu videodaki şu resim İnternette Allah ve 3 kızı Lat,Menat ve Uzza olarak dönüyor(ki kimi anlatımlarda Uzza Allah'ın karısıdır);

294050_154740467940024_135133669900704_311814_1010690_n.jpg

Fakat El-İlah ne de 3 kızıyla hiçbir ilgisi yok.Bu resim M.Ö 21. yüzyıla ait ve bir Hükümdarın sarayında kabul törenini anlatıyor.Bir kimse Hükümdarın huzuruna kabul edilmek için belli teşrifata uymak zorundaydı.Tıpkı padişahın huzuruna çıkan birinin önce secde edip sonra aklındakileri söylemesi gibi.Resimdeki hilal sembolü ise Ay Tanrısı Nanna'nın sembolüdür,El-İlah ile tek bağlantısı bu olabilir.

Muhammed'in puta taparlara öfkesi bu putperestlikten sağlanan rantiyeci bir kesim olması ve bu kesimin halka kendi inanç/ideoloji ve yaşam biçimini dayatması ve taciz etmesi sebebiyledir.

Putperestlerin yahut putperestlerden belli bir kesimin halka inançlarını dayatıp taciz ettiklerini sanmıyorum.O devirde şu büyük dinler birarada yaşıyorlardı:Putperestlik,Hristiyanlık ve Yahudilik ve Sabilik(İbrahim'in yolunda olan Sabilere ise Hanif deniyor).Bunlar hep bir aradaydı,kimsenin inancını dayattığını sanmam.Millet rahat rahat şiirlerine bile konu edebiliyordu inançlarını,hatta Kabe'ye asılıyordu bu şiirler.Tüm bunlar ortadayken baskı yapıldığına inanmak zor.Zaten bildiğim kadarıyla Cahiliye devirinin Cahiliye devri olduğuna dair hiçbir kaynak yok İslam'i kaynaklardan başka ki onlarında ne kadar düzenbazllıkla dokulu olduğunu hepimiz biliyoruz.Cahliye devri,baskı devri,karanlık devir her ne ise İslam'la birlikte başladı ve bin yılı aşkın süredir de devam ediyor.

kitsonga, eklediğin videoyu izleyince doğal olarak mantığıma ters düşen bir kaç soru oluştu, videoyu hazırlayan arkadaşım sorularıma yanıt verirse çok sevinirim.

Videoda demişsinki: İslam öncesi araplar, şeytanlara, meleklere ve cinlere inanırlardı.

Şeytan bildiğiniz gibi kötülüğü simgelemektedir.

Melekler iyiliği simgelemektedir.

Cinler göremediğimiz varlıklardır.

1: Nesneye yani puta daha doğrusu elle tutulur, gözle görülür şeye inanan ilkel insanlar şeytana yani ruhani bir varlığa inandılar mı?

Ruhani bir varlığa inanmış olan bir toplum Muhammet'in iddaa ettiği Allah'ın ( bir anlamda ruhani bir şeyin ) varlığına neden inanmadılar?

Şeytanı ne olarak biliyorlardı?

a: Kötülük tanrısımı?

b: İyilik tanrısımı?

c: Öylesine bir tanrı mı?

d: Şeytan işte ne bileyim canım sende yazdık işte :)

Melekler.

a: Melekler kime hizmet ediyormuş?

b: Görevleri neymiş?

c: Yoksa meleklerin hepsi tanrımıydı?

d: Bilmiyorum abi kafam karıştı :)

İşin en ilginç yanı ise cinleri bilmeleri, cinleri nereden biliyorlardı?

Bu gözle görülmeyen ruhani varlıklara inanma ihtiyacını neden duydular?

Cinler onlar için bir ulusmuymuş yoksa üç beş kaldırım mühendisi mi?

Cevap için bulunacağın emeğe şimdiden teşekkür ediyorum.

Ruh,melek,cin bunlar hep Pagan,putperest inanışlardan çalınmadır.Muhammed'den önce bunlara inanılıyordu hatta Cebrail,Mikail gibi melekler isimleriyle biliniyordu.Zaten Mikail nerenin olduğunu hatırlayamasam da şimdi bir Tanrı'ydı.Zaten İslam'daki haliyle bile Sümer'deki Hava Tanrısı Enlil'e karşılık geliyor.

Hatta şairler bu Cinlerden ilham alıyorlardı her şairin bir Cini vardı.Ve ilham verirken şairi boğacak gibi sardığına inanılır tıpkı Cebrail'in Muhammed'i sarıp sarmalaması gibi.Yani Muhammed'in cini de Cebrail di.

Putperestlerde şeytan inancı olduğunu sanmam.Onlarda sadece ruh inancı vardır,saf kötülük ya da saf iyilik yoktur.Eğer ruhlara karşı ibadetini yerine getirirsen onlar da sana yarar sağlarlar eğer getirmezsen zarar verirler inancı vardır.Her nesnenin bir ruhu olduğuna inanılıp(Animizm) bunlara ritüeller yapılır,kurbanlar flan kesilirdi çünkü dediğim gibi bu nesne ruhlarının yaşayan insanlara iyi ya da kötü şekilde müdahale edebileceklerine inanılıyordu.Kısacası putperestlik inancı zaten ruhani varlık inancından dolayı doğmuştur.

Ruhani bir varlığa inanmak demek her şarlatanın sözüne inanmak demek değildir.Dolayısıyla inanmamaları normaldir.Zaten putperestlik ve Müşriklikle İslam arasındaki birkaç fark onları İslam'dan uzak tutar.Onlar haykıra haykıra ''ben çok Tanrılıyım'' demek ister mesela ama İslam çok Tanrılı olduğunu her zaman gizlemek zorundadır.Çok Tanrılıyım demek yerine Tek Tanrılı çok melekliyim der mesela.İslam da her ne kadar Çok Tanrılı bir inanç olsa da sonuç olarak kısıtlamaya gidiyor Tanrıya tanrı değil de melek dedirtiyor.Kısacası inanmamaları normaldir,herkesin gönlü bilir.

Dediğim gibi putperestlikte ya da Paganlıkda saf kötülük yoktur.Örneğin Mısır Tanrılarından Seth'e kaos Tanrısı olarak tapınılırdı,ondan herkes korkardı ama yine de saf kötü değiildi aynı zamanda Mısır'ı düşman saldırılarından koruduğuna,yani iyi yanına da inanılıyordu.Daha pek çok örnek sayılabilir buna.İslam Şeytanı yani iyi Tanrı'nın karşısına kötü Tanrı inancını(dualizm)Zerdüştlük,Hristiyanlık,Sabiilik vb. gibi dinlerden araklamıştır yani kitaplı dinlerden.Kısacası putperestler şeytana inanmaz her iyinin içinde kötü,her kötünün içinde de iyi vardır inancı yaygındır.

Melekler...İyi Tanrı'nın askerleridir,kötü Tanrı şeytanın askerlerine karşı savaşırlar.Bunlar da Çok Tanrılı dinlerden tek tanrılı dinlere geçişte varlıklarını kaybetmeyip sadece cinsleri değiştirilip,Tanrılıktan melekliğe geçirilmiş varlıklardır.

Meleklerin şefaat edeceklerine inanılırdı,Putperestlerin ve ilkel Paganların Tanrıları her yerde değildi,herşeyi görüp işitemezlerdi.7 katlı yahut çok katlı gök modeline bunun için inanılıyordu.En üst katta Tanrı vardı.Ve buna bir şekilde ulaşmak gerekiyordu onun için aracılık,şahitlik,,şefaat gibi inançlar doğdu.Sabilikten örnek verirsek;

Onlar 7 gezegenin ilk altısına melekleri,7.ye ise Tanrıyı yerleştirmişlerdi.Gezegenler birer melekti yani bu 7 gezegen en saygın gezegendi elbetteki melekler 7den çoktu ama diğerleri başka gezegenlerde oturuyorlardı.Sabiler gezegenlere tapmazlardı gezegenlere yönelip tapınmalarını Meleklere gösterirlerdi ki 7. kattaki herşeyi göremeyen Tanrı'ya yaptıkları bu ibadeti melekler iletsin.

Müşriklikde de putlar bu amaçla kullanılıyordu,putlara tapıyor değillerdi o putların simgeledikleri meleklere ibadetlerini gösteriyorlardı ki o melekler 7. gökteki Tanrı'ya ibadet ettiklerini iletinler(aracılık),kıyamet günü şefaatçi,şahit olsunlar.

Ben bu cin inancının(gerçek olabileceklerine inancımı bir kenara bırakırsak) hayaller,rüyalar,halisünasyonlar,şizofrenik vb. vakalar gibi olaylar yüzünden doğduğuna inanıyorum,gerçekte cin diye birşey olmasa bile ilkel insan bunların gerçek olduğunu sanıp cinlere inanmaya hatta tapınmaya çok kolay bir şekilde başlayabilir.Tabi ki bunda Astral Seyehat,Durugörü,Telekinezi gibi Paranormal olayların da çok büyük etkisi var.Yani insan beyni cin inancının doğması için ne gerekliyse herşeyi sağlıyor,doğmamasına imkan yok.

Bana sormamışsın ama ilgimi çeken sorular olduğu için kendimce cevaplamaya çalışıyım dedim.

sayın pante ;

muhammed once ben tanrıının elçisiy demiyormu,

sonra diyorki hristiyanlıgın ve yahudilerin kuralları artık geçersız diyor bu yenı kurallara gore iman ediceksiniz.

yanı tanrı insanlara kızıyor ve daha sert kurallar koyuyor ,

putperestın tanrısını getırdıgıne dair benim supelerim var, sonuçta tanrı her yerde tanrı, el-ilah olsa allahın adı tamam derdım de.

ne diyceklerki baska.

Bugünkü Arapçasıyla Allah yazısı bile El-İlah'ı kanıtlıyor.Bunun için şuraya göz atabilirsin;

http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=17031

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi Müşrikler zalim mi?Neye göre zalim,bu zalimlliğin ölçüsü ne?Dikkat et putperest demedim Müşrik dedim ve ''Alah böyle buyurdu'' gibi bir cevap benim için hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

kuranda geçen kafir müşrik gibi sıfatların hepsi o dönemdeki zalimler için kullanılmıştır...

zalim de bildiğiniz kötü insan...

kötülük eden...

kötü insan kimdir nasıldır derseniz onu sizin irfanınıza bırakıyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...