Jump to content

yaşar nuri öztürk torunu yaşında birisi ile evlenecek

Recommended Posts

Ateist yaparsa aynen dediğin gibi, "ateist zaten bunlar" olur. Kıyametler kopar, hele de ateistliğini ilan etmiş bir kadın olursa bu, ülkeye sığdırmazlar Alimallah..

Ama Seda Sayan vb. rol model(!) müslüman kadınlar yapınca "helal olsun, dürüst kadın, gizlemiyor saklamıyor" der, arkasında durup savunurlar.

Ateist de yapsa müslüman da yapsa sıkıntılı ilişkiler bunlar. Aradaki yaş farkı absürd çünkü.

Bi oluru yok mudur yav IFeel.? Kaç yaş farka kadar olursa olur ajaba? Hayır kötü niyetimden sormuyorum, hani topluma uyum sağlama babında söledim ...Eksiğimiz nedir bizim yani

:)

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bi oluru yok mudur yav IFeel.? Kaç yaş farka kadar olursa olur ajaba? Hayır kötü niyetimden sormuyorum, hani topluma uyum sağlama babında söledim ...Eksiğimiz nedir bizim yani

:)

Valla bilmiyorum ki hayatım.. Kadınlar kendilerinden küçük adamlarla pek anlaşamazlar, yapamazlar. Genelleme yapıyorum tabii. Yoksa gerçekten kafası çalışan, neyin ne olduğunu anlamış, aklı beyni gelişmiş bir erkek, birkaç yaş küçük de olsa önemli olmaz. Bence tabii...

Aslında ters bir orantı var ortada yaw.. Valla. Yani aslen kadın yaşlandıkça daha genç yaştaki bir erkekle olmalı gib geldi şimdi...

Kadın 35'den hatta 38-40'dan sonra kadınlığının doruğunda oluyor, seksüel anlamda en tepede oluyor hormonlarıyla filan. Bu durumda Yaşar Nuri'nin karısı ayvayı yedi zaten..

Diyorum ki, kadın yaşlandıkça daha genç erkeklerle beraber olmalı sanki.. Fiziken öylesi daha mantıklı digibi diyorum..

Demek bu durumda başka sakıncalar var ki zihinsel uyumu engellemiş doğa. 50 yaşındaki bir kadın 30 yaşındaki bir adamdan ne anlasın.. 30 yaşındaki bir adam gencecik kadınlar dururken 50 yaşındakiyle neden beraber olsun.

Kafam karıştı.. Herkes üç aşağı beş yukarı dengini bulsun, ben de saçmalamak zorunda kalmayayım..

Hem toplum kimin umurunda be Placebo?

Sen hiç bu toplum kadar iki yüzlü bir başka toplum gördün mü? Bizimki kadar çarpık bir ahlak anlayışına sahip kaç tane ülke vardır acaba..

Kadınlar bir telden erkekler başka bir telden çalar, birbirlerini kadırır, yuvarlanır giderler işte..

Sitelerde Paylaş

Aristo'ya göre ideal evlilik yaşı erkeklerde 37, kızlarda 17'ymiş. Somut bir nedeni yok. Çünkü kendisi o yaştayken o yaşta bir kızla evlenmiş.

Aradaki fark büyük gibi görülebilir ama gene de, 52 yaşındayken 9 yaşındaki kız çocuğuyla gerdeğe girmekten iyidir (Muhammed-Ayşe olayı.)

tarihinde satsuma56 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kafam karıştı.. Herkes üç aşağı beş yukarı dengini bulsun, ben de saçmalamak zorunda kalmayayım..

Sen hiç bu toplum kadar iki yüzlü bir başka toplum gördün mü? Bizimki kadar çarpık bir ahlak anlayışına sahip kaç tane ülke vardır acaba..

Kadınlar bir telden erkekler başka bir telden çalar, birbirlerini kadırır, yuvarlanır giderler işte..

Görmedim işte ya ondan yazıyorum..Bu ülkede homoseksüelleri ve travestileri taşlarlar, alay ederler,ama en çok sevilen ve en iyi iki sanatçısı Bülent Ersoy ve Zeki Müren'dir..Toplum çok mutaassıptır, ama kadınlarının en sevdiği ve programları raiting yapan sanatçısı ağzından dular ve Allah kitap lafı düşmeyen, çok ve genç eşli Seda Sayan'dır..Biz ise zararsız,kendi halinde,normalleri savunan ateistleriz..B.kları yerler yerler, bize sapık diye saldırırlar..Hay Allaam..Hani dedim,bu kadar üzerimize geliyorlar sex manyakları diye ya,onlardan olursak belki demeyi bırakırlar.Kendilerinden sayarlar..:)

Sitelerde Paylaş

Yahu ne desem boş olacak, onun için bi' şey demiyorum.

Ama şu Yaşar Nuri ile dalga geçme meselesi haddinizi hayli aştı artık.

Bir kez daha yazıyorum, katolik nikahı yapmayacak şahıslar, istedikleri zaman medeni insanlar gibi, ahak yerine medeniyet kelimesini seçtim ki aklınız karışmasın, boşanırlar.

Yaşar Nuri 80 yaşına gelince karısı 40 yaşında olacak hesapları yapmanıza gerek yok, iki taraf mutlu olduğu sürece kimseyi ilgilendirmez bunların ilişkisi.

Hem terbiyesizce başkalarının özel hayatını ağza sakız edip, hem de kimseye ibret veremezsiniz.

Medeniyetsizlik yapmanın yeri burası, bunun bahanesi de tanrı inançsızlığı olmamalı.

Yaşar Nuri kanunlar çerçevesinde kaldığı sürece şikayet hakkınız yok, dedikodu hakkınız ise medeniyetinize kalmış.

Hoşunuza gitmiyorsa daha önce de söylediğim gibi "devrim" yapın.

Hayet.

Sürekli medya önünde bulunan kişilerin her hareketi ile ilgilenilir. Onun sadece olumlu yönleri ile değil, olumsuz yönleri hakkında da yorum yapılır.

Kendisinden yaşca çok kçük birisiyle evlenmak için elbette kanuni hakkı var. Sadece kanuni değil, şerri hakkı dahi var. Ne de olsa peygamberinin yolunda gidiyor, onun evliliklerini taklid ediyor.

Ama yorum yapanların da yorum yapma hakkı var. Tabi buna dalga geçmek de dahildir.

Madem hamama girmiş, öyleyse terleyecek!

Bu gayet doğal.

Haaaa

Yaşar Nuri 80 yaşına gelince karısı 40 yaşında olacak hesapları
yapma hakkımız da var.

80 yaşındaki Yaşar Nuri gibi bir medyatik bir babayiğide 40 yaşında bir kadını layık göremem. Demokrasilerde çareler tükenmez. "medeni insanlar gibi" boşanma hakkını kullanarak, ayrılır ve 20 yaşında bir kadınla tekrar evlenir.

Dalga geçmedim.

Sadece "medeni", hukuki ve demokratik haklarını hatırlattım.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Sürekli medya önünde bulunan kişilerin her hareketi ile ilgilenilir. Onun sadece olumlu yönleri ile değil, olumsuz yönleri hakkında da yorum yapılır.

Kendisinden yaşca çok kçük birisiyle evlenmak için elbette kanuni hakkı var. Sadece kanuni değil, şerri hakkı dahi var. Ne de olsa peygamberinin yolunda gidiyor, onun evliliklerini taklid ediyor.

Ama yorum yapanların da yorum yapma hakkı var. Tabi buna dalga geçmek de dahildir.

Madem hamama girmiş, öyleyse terleyecek!

Bu gayet doğal.

Haaaa

yapma hakkımız da var.

80 yaşındaki Yaşar Nuri gibi bir medyatik bir babayiğide 40 yaşında bir kadını layık göremem. Demokrasilerde çareler tükenmez. "medeni insanlar gibi" boşanma hakkını kullanarak, ayrılır ve 20 yaşında bir kadınla tekrar evlenir.

Dalga geçmedim.

Sadece "medeni", hukuki ve demokratik haklarını hatırlattım.

Sevgiler

Umuyorum şakadır yazdıklarınız, öyle değilse alla başka keder vermesin.

Sitelerde Paylaş

Valla bilmiyorum ki hayatım.. Kadınlar kendilerinden küçük adamlarla pek anlaşamazlar, yapamazlar. Genelleme yapıyorum tabii. Yoksa gerçekten kafası çalışan, neyin ne olduğunu anlamış, aklı beyni gelişmiş bir erkek, birkaç yaş küçük de olsa önemli olmaz. Bence tabii...

Aslında ters bir orantı var ortada yaw.. Valla. Yani aslen kadın yaşlandıkça daha genç yaştaki bir erkekle olmalı gib geldi şimdi...

Kadın 35'den hatta 38-40'dan sonra kadınlığının doruğunda oluyor, seksüel anlamda en tepede oluyor hormonlarıyla filan. Bu durumda Yaşar Nuri'nin karısı ayvayı yedi zaten..

Diyorum ki, kadın yaşlandıkça daha genç erkeklerle beraber olmalı sanki.. Fiziken öylesi daha mantıklı digibi diyorum..

Demek bu durumda başka sakıncalar var ki zihinsel uyumu engellemiş doğa. 50 yaşındaki bir kadın 30 yaşındaki bir adamdan ne anlasın.. 30 yaşındaki bir adam gencecik kadınlar dururken 50 yaşındakiyle neden beraber olsun.

yazma arkadaş yazma :D ellerim kaşınıyor cevap yazmamak için ...

Sitelerde Paylaş

yaşar nuri öztürk'ün 25 yaşlarında bir kadına aşık olmasında ahlak dışı bir durum yok...çok insani bir zaaf.

ancak yaşar nuri öztürk,yaşı kaç olursa olsun bir kadına aşık olup ta,aşkını tv kanallarında program program gezerek deşifre edecek bir adam hiç değil.şimdiye değin,özel hayatını hep gizlemiş olan,ser verip sır vermeyen,eski karısının basına sızdırdığı aldatma belgelerine sinirlenip medyayı eleştiren bu adamın şimdi tv lardan ilan-ı aşk etmesi pek inandırıcı değil.

kuvvetli ihtimal,bir süre önce ayrıldığı ve "yaşça genç olduğundan emin olduğum"başka bir kadına mesaj veriyor şimdilerde...

senden daha gencini/güzelini bulabilirim/buldum mesajıdır bu.

içsel dünyasında depremler yaşayan tek insan yaşar nuri değildir elbet...hepimizin zaafları var :)

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Umuyorum şakadır yazdıklarınız, öyle değilse alla başka keder vermesin.

Medya karşına çıkıp arz-endam edenlerin özel hayatlarının her yönü hakkında yorum yapma ve dalga geçme konusunda gayet ciddiyim.

Diğer cümlelerimde ise dalga geçme hakkımı kullandım.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Sevgili zensen.

Hmmmm. Demek iğne kendisine battığında medyaya sinirlenmiş.

Vah vah vaaaaahhhhh.

kuvvetli ihtimal,bir süre önce ayrıldığı ve "yaşça genç olduğundan emin olduğum"başka bir kadına mesaj veriyor şimdilerde...

senden daha gencini/güzelini bulabilirim/buldum mesajıdır bu.

Demekki, "özel hayatını hep gizleyip,ser verip sır vermemek" için tv-de milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor.

Muhatabına şahsen gidip "senden daha gencini/güzelini bulabilirim/buldum" demek cesaretini gösteremiyor (zaaf meselesi).

Ama medyanın karşısına çıkınca dili açılıyor ve özel hayatında kendisinden çok genç birisi olduğunu söyleyebiliyor.

Eh zaaftır. Olur böyle vakalar.

Eeey medya!

Sen nelere kaadirsin!

Dilsizi bülbül gibi şakıtırsın.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

YAŞAR Nuri Öztürk'ten bomba üzerine bomba... Ünlü İlahiyat Profesörü, TNT kanalında yayınlanan Elif Aktuğ ve Oya Germen'in sunduğu 'Canlı Hayat' programında, '25 yaşında kumral sevgilim var. Hayatımda hiç alyans takmadım ama bu defa takacağım' demişti.

....

tarihinde alpcakir tarafından düzenlendi
Küfür nedeniyle ileti düzenlendi. Lütfen iletilerimize dikkat edelim.
Sitelerde Paylaş

merhaba dreimalAli

ihtimal yaşar nuri öztürk muhattap kabul edilmiyordur..tam tersi de olabilir.

medium=ileten

media=iletenler

anlamına gelir...bir çeşit posta güvercini gibi :)yüz yüze iletişime oranla şok etkisi de çok yüksektir.

Yav sevgili zensen.

Olayın, senin görüşüne göre, püf noktasını yine kaçırmışsın. Hala da görmemek için direnir gibisin.

İletinde adamı sütten çıkmış ak kaşığa benzettin önce. Karısının bilgi sızdırması vs. gibi. Medyada arz-ı endam eden YN değilmiş gibi.

Kim kime, nasıl entrikalar yapıyor bilmem. Hiç bir fikrim yok. Bu yüzden yorum da yapmadım.

Fakat peşinden belirttiğin garip bir durum...

SAna göre YN birilerine mesaaj vermek istiyor.

Ama TV başına geçince genç sevgilisi olduğunu söylüyor.

Muhatabı mesajı almışmıdır bilmem. Hiç önemi de yok.

Ama, media = iletenler aracılığı ile milletin gözünün içine baka baka yalan söylettin adama.

Kaş yaparken, göz çıkarır gibi olmuştu senin iletin.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Yav sevgili zensen.

Olayın, senin görüşüne göre, püf noktasını yine kaçırmışsın. Hala da görmemek için direnir gibisin.

İletinde adamı sütten çıkmış ak kaşığa benzettin önce. Karısının bilgi sızdırması vs. gibi. Medyada arz-ı endam eden YN değilmiş gibi.

Kim kime, nasıl entrikalar yapıyor bilmem. Hiç bir fikrim yok. Bu yüzden yorum da yapmadım.

Fakat peşinden belirttiğin garip bir durum...

SAna göre YN birilerine mesaaj vermek istiyor.

Ama TV başına geçince genç sevgilisi olduğunu söylüyor.

Muhatabı mesajı almışmıdır bilmem. Hiç önemi de yok.

Ama, media = iletenler aracılığı ile milletin gözünün içine baka baka yalan söylettin adama.

Kaş yaparken, göz çıkarır gibi olmuştu senin iletin.

Sevgiler

aslında olaya ak-kara,iyi-kötü ekseninde bakmamıştım.

şu anda yaşar nuri bekar bir adam.genç bir kadına aşık olduğunu söylüyor.fakat yaş farkı oldukça fazla.ben yaş farkının bu denli çok olduğu bir ilişkiyi tasvip etmiyorum zaten.ama bir ahlaksızlık olarak da görmüyorum.çünkü en nihayetinde ergenli yaşları çoktan geçmiş 25 yaşında bir kadından bahsediliyor.aradaki yaş farkı uzun vadede mutlaka sorunlara yol açar.fakat "aşk"modunda olan bir adamın hesap yapma yetisi azalır.aşk,mantığın değil duyguların hakimiyetinde olan bir sürec.bu açıdan yaşar nuri'yi ahlaksızlıkla suçlayamam.

bu haberi bir magazin programında izledim.yaşar nuri'ye 25 yaşındaki bu genç kadının kim olduğu ve ne zaman evlenmeyi düşündüğü soruldu.adamın cevabı "hemen ne evlenmesi!ben 25-30 yaş arası hoşlandığım kadınlar var,aşık olduğumda alyans da takarım,evlenirim de"oldu.

her bekar erkek genç kadınlara aşık olabilir.tabiatın kanunu değil mi bu?

yaşar nuri'nin birdenbire tv ları gezip te böyle bir açıklama yapmasını inandırıcı bulmamamın sebebi de bu :)

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın bazı ülkelerinde daha az ama bu ülkede daha çok olmak üzere, erkeğin ciddi anlamda kimlik sorunu vardır.

Ateisti, müslümanı, agnostiği, bu kimlik sorunuyla aynılaşıvermektedir.

Olağanüstü aşağılık kompleksiyle büyüyen erkeklerin, hangi fikir ya da sınıfa ait olursa olsun, kafaları aynı şekilde çalışır ve egoları aynı kalıplarla şişer ya da söner.

Erkekliğin en önemli kıstası seks yaşantısı ile sınırlı olduğu sürece de bu olaylara hep rastlanacak, iki yüzlülük hep devam edecek.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Para evlilikleri. Para herşeyi satın alır. 70 lik bir dedeyle sadece parası için 18 yaşında evlenmeye hazır olan çok kadın vardır. Tabi bunun terside geçerli 70 lik bir neneyle 18 yaşında evlenmeye hazır olan çok sayıda erkekte vardır.

Dünyadaki en büyük tanrı para tanrısıdır. İslamın tanrısının lideride para tanrısıdır. Zaten islam dini gamimet için kuruldu. Çok sayıda insan gamimeti duyunca müslüman oldular. Muhammed müslümanlarla ganimet pazarlığı bile yaptı.

Enfal Suresi 1. Ayet - Sana savaş ganimetlerini soruyorlar. De ki: Ganimetler Allah ve Peygamber’e aittir. O halde siz gerçek müminler iseniz Allah’tan korkun, aranızı düzeltin, Allah ve Resûlüne itaat edin.
Enfal Suresi 69. Ayet - Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının.
Fetih Suresi 19. Ayet - Allah onları, elde edecekleri birçok ganimetlerle de mükâfatlandırdı. Allah kudretli, hikmet sahibi ve hükümrandır.

Ganimet peşinde koşan bir Allah, Cariye peşinde koşan bir Allah, hırsızlık yapan bir Allah.

Sitelerde Paylaş

Başlıkta, yaş farkı "10 yaşa kadar çok normaldir" denilmiş. neye göre, kime göre?

2 insan karakter olarak yakınsa, çiftlerden biri ebeveyn gibi durmuyorsa, 20 yaş fark bile sorun olmaz.

70 yaşındaki bir adamın 25 yaşındaki birisiyle evlenmesi, garip bir durum tabiyki. ama bunun sadece doğru olmadığını söyleyebiliriz.

Bir insanla parası için evlenenler, zaten mutlu olamaz. kendisine kötülük yapar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...