Jump to content

Ateist Kadınlar ve İslam

Recommended Posts

bakire kız bulamayacaklarını bildikleri için aramıyorlar. eğer bulabileceklerine inansalar onlar da ararlardı

Ya hu adamlar tecrübeli olmayan kızla beraber olmuyorlar. Orada kızlar bakire oluşlarından utanıyor. Bu o erkeklerin de istediği bir şey. Bakire kızlarla tecrübesiz saftirik ya da hasta herhalde bu diye dalga geçiyorlar. Sen onları asla anlayamazsın, sen "bakire olmayan kadın kullanılmıştır" mantığında yetişmişsin. O erkekler ise kadın da erkek de insandır ve cinsel ihtiyaçları vardır mantığında yetişmiş. Eğer bakire kız isteği erkeklerin doğasında olsa, para onlarda, müslüman ülkelerden kız getirir de evlenirler. Yıllardır yurtdışındayım, hiç aman karım da bakire olsa diyen erkek görmedim. Beni sevsin, ben de onu seveyim yeter diyor buradaki erkekler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 394
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bakire kız bulamayacaklarını bildikleri için aramıyorlar. eğer bulabileceklerine inansalar onlar da ararlardı

ben ilk Avrupalı bir erkekle beraber oldum, bakire olduğumu duyunca nasıl bu yaşa kadar yapmadın diye şaşırdı. müslüman olduğumu duyunca da "hmm, baskılar desene" deyip halime acıdı. onlar için kadın seks yapınca değeri azalan bir mal değil, kadın onlar için bir insan. senin beynin çocukluktan itibaren kadının değerinin bedeninin ellenmişliğiyle doğru orantılı olduğu fikriyle yıkanmış.

Sitelerde Paylaş

ben ilk Avrupalı bir erkekle beraber oldum, bakire olduğumu duyunca nasıl bu yaşa kadar yapmadın diye şaşırdı. müslüman olduğumu duyunca da "hmm, baskılar desene" deyip halime acıdı. onlar için kadın seks yapınca değeri azalan bir mal değil, kadın onlar için bir insan. senin beynin çocukluktan itibaren kadının değerinin bedeninin ellenmişliğiyle doğru orantılı olduğu fikriyle yıkanmış.

Yahu adam sizinle birlikte olabilmek için söylemiş. Bakire olduğunu öğrenince aferim bu şekilde devam et, keşke bizim kızlarda bakire olsalardı mı diyecekti? Bu konu gittikçe zıvanadan çıkmaya başladı. Size hayırlı geceler diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Yahu adam sizinle birlikte olabilmek için söylemiş. Bakire olduğunu öğrenince aferim bu şekilde devam et, keşke bizim kızlarda bakire olsalardı mı diyecekti? Bu konu gittikçe zıvanadan çıkmaya başladı. Size hayırlı geceler diliyorum.

Yine kendi kafana göre söylüyorsun. Kendin gibi beyni yıkanmış erkeklerle karıştırıyorsun o erkekleri. O şu an kendi ülkesinden daha önce pek çok erkek arkadaşı olmuş bir kızla evli. istese benim gibi bir müslüman kızla evlenirdi. onlar için kadın bakire ya da değil, bir önemi yok. diğer arkadaşın dediği gibi, onların parası var, isteseler türkiye gibi ülkelerden kızlarla evlenirler (gerçi bakire kız türkiyede bile yok denecek kadar az ya neyse). ama dertleri bekaret değil, kafa yapısının uyuşması. konunun zıvanadan çıktığı yok, siz bu kadar gerçeği kaldıramadınız.

Sitelerde Paylaş

Ya sen kendi ülkenin mantığında düşünmekten ne zaman vazgeçeceksin? :D Burda bir kız sırf bakire (tecrübesiz) diye gerek sevgililik gerekse evlilik anlamında onu reddeden erkek dolu. Bu ülkeler için cinsellik bir ihtiyaç, kadın için de erkek için de. Ve erkekler kadınlara "bir kadına erkek eli değmişse o kadın değersizdir" şeklinde yanaşmıyor. Cinsellik Türkiye'deki kızlar için de bir ihtiyaç ama baskı var, o yüzden onlar da gizli gizli yapıyorlar. Burda hiçbir erkek "aferin bu şekilde devam et" demez, canın isterse yap, istemezse yapma der. Ayrıca dediğim gibi, bakire kız isteği cidden erkeğin doğasında olsaydı, dünyanın öbür ucunda da olsa gider bakire kızlarla evlenirlerdi. Dünyanın öbür ucuna gidecek kadar da, bir kızın tüm maddi isteğini karşılayacak kadar da paraları var bu adamların. Ama yine de sevdikleri kadınlarla evleniyorlar. Demek ki erkeğin doğasıyla bir alakası yokmuş, kişinin beynine sokulan fikirlerle bir alakası varmış. Hem Türkiye'de bile çok erkek var bunları takmayan. Ayrıca bir erkek kendi bakir değilse bakire kız istemesi de komikmiş. Öylelerine ya diktirmiş ya da anal-oral tecrübe yaşamışlar olur zaten. Kızlar gözünü açtı.

tarihinde BlueStreak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya sen kendi ülkenin mantığında düşünmekten ne zaman vazgeçeceksin? :D Burda bir kız sırf bakire (tecrübesiz) diye gerek sevgililik gerekse evlilik anlamında onu reddeden erkek dolu. Bu ülkeler için cinsellik bir ihtiyaç, kadın için de erkek için de. Ve erkekler kadınlara "bir kadına erkek eli değmişse o kadın değersizdir" şeklinde yanaşmıyor. Cinsellik Türkiye'deki kızlar için de bir ihtiyaç ama baskı var, o yüzden onlar da gizli gizli yapıyorlar. Burda hiçbir erkek "aferin bu şekilde devam et" demez, canın isterse yap, istemezse yapma der. Ayrıca dediğim gibi, bakire kız isteği cidden erkeğin doğasında olsaydı, dünyanın öbür ucunda da olsa gider bakire kızlarla evlenirlerdi. Dünyanın öbür ucuna gidecek kadar da, bir kızın tüm maddi isteğini karşılayacak kadar da paraları var bu adamların. Ama yine de sevdikleri kadınlarla evleniyorlar. Demek ki erkeğin doğasıyla bir alakası yokmuş, kişinin beynine sokulan fikirlerle bir alakası varmış. Hem Türkiye'de bile çok erkek var bunları takmayan. Ayrıca bir erkek kendi bakir değilse bakire kız istemesi de komikmiş. Öylelerine ya diktirmiş ya da anal-oral tecrübe yaşamışlar olur zaten. Kızlar gözünü açtı.

merakeden o ülkelerde de yaşasa anlayamaz, adama beraber olduğum bir erkeğin konu hakkındaki fikrini söylüyorum, diyor ki seninle beraber olmak için demiştir, tam da senin bahsettiğin kafanın insanı bu. isteyerek beraber olduğum bir çocuktu, ne düşündüğü umurumda bile değildi. ama o örneğimi bile neye çekti :). bu toplumun bu ikiyüzlü kuralları nasıl işlemişse beyinlerine, gitse o ülkelere görse nasıl bir hayat olduğunu, ilizyon bu der, o derece :).

Sitelerde Paylaş

Kadınların erkek baskısı ve çocuk doğurma kaygısı olmadan sevişmek isteyebileceği gerçeğini hazmedemeyen

ve bunu kadınlardan duyduğu için

dişi hayvanlardan, kadın insanlardan, kendinden ve sevişmek isteyen bütün dünyadan tiksinen

merakeden kaçar...

Sitelerde Paylaş

İSTER İNANÇLI OLSUN İSTER İNANÇSIZ HALEN KADIN 1 NUMARALI SATILIK BİR MALZEME

İster İnançlı olsun ister inançsız, halen erkekler de satılık bir malzeme. Kendi açtığım başlıkta bol bol örneklerini okuyabilirsin. erkeğin/kadının/erkek çocukların/kız çocukların satılık bir malzeme olmasının nedeni dinsizlik ya da dindarlık değil. Kötü insanların marifeti bu. Ve bir insan kötüyse müslüman olduğu halde de yapıyordur kötülüğü, inançsız olduğu halde de.

Bir kadın/erkek inançsızsa, ister 1 tane karşı cinsle beraber olur, ister 4. Bu kendi bileceği iştir ve adalet vardır. Oysa İslam'da erkek 4'e kadar eş alabilirken (ve bu durum aslında maddi imkanı olmayan kadının halinin suistimal edilmesidir. Biliyorsun ki maddi durumu iyi olmayan kadın/erkek karşı cinsin 4. eşi olmayı kabul edebilir, bu mecburiyettendir. Maddi durumu iyi olduğu halde nadiren de olsa bu durumu kabul edecek olan vardır (karısını paylaşmaktan haz duyan erkekler devar sonuçta) ama bu o kişinin fantezisidir). Ama bu İslam kadına sadece 1 eş hakkı vermiştir. Salt adaletsizliktir.

Sitelerde Paylaş

Kadınların erkek baskısı ve çocuk doğurma kaygısı olmadan sevişmek isteyebileceği gerçeğini hazmedemeyen

dişi hayvanlardan, kadın insanlardan, kendinden ve sevişmek isteyen bütün dünyadan tiksinen

merakeden kaçar...

Nefis yazmışsın. Eline sağlık.

Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi.

Sitelerde Paylaş

Belli bir bilgi birikimi ve bilince ulaşmış kadınlarda dahi erkekegemen bu inançların derin izleri bir erkeğe oranla çok daha uzun süreli kalmakta. Hatta belki yanlış anlaşılacak ama sado-mazoşist çağrışımlar görmekteyim inançlı kadınlarda. Kendi düştüğü ikinci sınıf insan durumunu bir başka kız çocuğuna(kendi çocuğuna dahi) aynen uygulayarak adeta kraldan çok kralcı kesilerek dine sarılmaktalar. Küçüklükten beri korkularla, tabularla öğretilenleri sorgulamak yerine kendine biçilen rolü kabulden bir adım öne gidip birde bunun gönüllü bekçiliğini üstleniyorlar.

Peki iyide neden? Aslında basit, çoğunluğu sorunu belli aileye ve çevreye boyun eğme, maddi imkansızlıklar, bilgiye yeterince ulaşamama, doğru yorumlama yetisine sahip bilince ulaşamama, oturup çocuk doğur, ev işleri dışında rahatını bozup çalışmamak vesaire. Çevremde o kadar çok inançlı dayak yiyen, aldatılan ve kocasıyla cinsel ilişkiden nefret eden kadın varki çoğuda getirsin parayı ne halt ederse etsin mantığı ile bırak sorgulamayı dine sığınarak kendini öbür dünyada rahat olurum diyerek , şükürle avutmakta.

Peki bilinçli kesimin sorunu nedir? Onların sorunuda öncelikle dışlanma korkusu ki öyle her kadının bizimki gibi bir toplumda yetişip hem sorgulayacak, hem kendine öğretilmiş tüm önyargıları yıkacak , hemde tek başına çoğu zaman, erkek egemen bir toplumda ekonomik mücadele verecek damgalanmadan,ayrıca eşi ve ailesi tarafından rededilmeyecek.Bunları aştı diyelim, çocuklarını bu toplumda yetiştirmek zorunda ve onları dinsel baskılardan arındırmadan nasıl yetiştirecek? Bunların hepsini aşmak bir erkek için kadına oranla daha kolayken bile erkekler dahi zorlanırken(şartlar gereği)siz çevrenizde din konusunda çok bilgili ve araştırma yapmış, tartışabilecek düzeyde kadın bile bulamazken ve bilinçli dediğiniz kadınların çoğunluğu din konusunu gündelik yaşamlarında çok nadir konuşacak, düşünecek zamana sahiptir.

Bilinç yetmiyor, bilgide gerek, çoğu kadınında din konusunda bilmekten çok öğretilenle yaşamını ve inancı kabul edip devam ettiği bir gerçektir. Belki binlerce yıllık bir süreçte, bu sado-mazoşist bakışın şekillenerek günümüzde kadını pasifize ettiğini söylemek ve belki bundan erkeğe yaranarak bir haz almaya dönüştüğünü düşünmek dahi yanlış olmaz.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

merakeden kaçar...

Niye kaçayım, ben bu forumdan atılmadığım sürece burada olmaktan memnunum.

Konu bakireliğe kaydığı için ve saat geç olduğu için çıktım.

Eğer vicdanı tartışacaksak ben tartışmaya her zaman açığım.

Sitelerde Paylaş

Nefis yazmışsın. Eline sağlık.

Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi.

Benim tezim, yaratılışları gereği kadınların genelinin erkeklerden daha vicdanlı olması. İman da vicdan ile alakalı olduğu için kadın ateistlerin erkek ateistlere göre daha az olmasıdır. Cinselliğe girmeden bu konuda bilimsel bir fikri olan varsa buyursun gelsin, ben buradayım.

Sitelerde Paylaş

Benim tezim, yaratılışları gereği kadınların genelinin erkeklerden daha vicdanlı olması. İman da vicdan ile alakalı olduğu için kadın ateistlerin erkek ateistlere göre daha az olmasıdır. Cinselliğe girmeden bu konuda bilimsel bir fikri olan varsa buyursun gelsin, ben buradayım.

"Asil vicdansiz olan anneler kiz cocuklarinin erken yaslarda erkek arkadas edinecek sekilde sokaga birakan annelerdir. Erkekler ic gudusel olarak cinsellige meyillidir. Dinden imandan yoksun erkekler kadinlari ve kizlari cinsel obje olarak gorur. Vicdansiz olan erkekler kadinlari cok kolay aldatir, evlenmemislerse arkalarina bile bakmadan yuz ustu giderler. Bu arada terk edilen kiz bu olayi erkekler kadar kolay hazmedemez. Ruhsal bunalima girer. Toplumda bu sekilde yuzlerce ornek var"

Bu yorumunla tezinin ve başlığın konusunun dışına çıkıp, Türkiye odaklı şahsi gözlemlerinle desteklediğin kadının ve erkeğin cinselliği ile alakalı fikirlerini ilk sen beyan ettin. E sen kaynağı belli bir zümre -ki o zümrenin ataerkil olduğu, erkeğe rahatlık varken, kadına rahatlığın olmadığı, bu yüzden de erkeklerin her türlü ortamda açık açık, kadınlarınsa gizli gizli beraberlikler yaşadığı herkesçe biliniyor- olan fikirlerinle "kadın budur, erkek de budur" gibi cümleler kurarsan, tabii ki de global ve mantıklı düşünen kişilerden söylediklerinin yanlış olduğuna dair cevaplar alacaktın. Sırf bahsetmiş olduğun tezin (cinsellikle alakası olmayan) hakkında konuşmak istiyorduysan, cinselliği hiç bulaştırmayacaktın, ha bulaştırdın, o zaman gelecek cevaplardan hoşnutsuz olman gibi bir durum olmamalı.

Sitelerde Paylaş

Ben o konuya vicdan ile ilgili tezime delil sunabilmek için girmiştim, yoksa cinselliği tartışmak gibi bir niyetim yoktu. Ama konu başlığı kadınlarla ilgili olduğu için konu sanırım ister istemez cinselliğe kayacak gibi görünüyor.

Peki imanın vicdan ile ilgili olduğu konusuna ne diyorsunuz? Buna bir itirazınız var mı?

Sitelerde Paylaş

Ben o konuya vicdan ile ilgili tezime delil sunabilmek için girmiştim, yoksa cinselliği tartışmak gibi bir niyetim yoktu. Ama konu başlığı kadınlarla ilgili olduğu için konu sanırım ister istemez cinselliğe kayacak gibi görünüyor.

Peki imanın vicdan ile ilgili olduğu konusuna ne diyorsunuz? Buna bir itirazınız var mı?

İmanın vicdan ile ne ilgisi var sizce?

Sitelerde Paylaş

Allah melekler ruh gibi varliklar gozle gorulmuyorm deneylerle de tespit edilmiyor.

Sadece akil yurutme ile bulunabiliyor. Ateistler de akil yurutme ile bunlarin olmadigini soyluyor. Yoksa yoklugunu onlar da ispatlayamiyor.

Bu durumda insan akli ve mantigiyla bas basadir.

Simdi hic bir igne ustasiz olur mu? Bir koy muhtarsiz olur mu? Bir kitap katipsiz olur mu? Gibi mantiki sorulara cevap verirken vicdan devreye girer. Eger kisi inanmak istemezse bu sorulara evet olur, dogada her sey kendi kendine oluyor, cunku yapani gormuyoruz diye cevap verir. Oysa ki vicdan, insaf et. Sen hic kendi kendine olusan bir bina, araba, kopru, kitap gordun mu de bu iddiayi ortaya atiyorsun der. Kisi de vicdaninin sesini dinlemez, gozumle gormedigim hic bir seye inanmam der.

Sitelerde Paylaş

Allah melekler ruh gibi varliklar gozle gorulmuyorm deneylerle de tespit edilmiyor.

Sadece akil yurutme ile bulunabiliyor. Ateistler de akil yurutme ile bunlarin olmadigini soyluyor. Yoksa yoklugunu onlar da ispatlayamiyor.

Simdi hic bir igne ustasiz olur mu? Bir koy muhtarsiz olur mu? Bir kitap katipsiz olur mu? Gibi mantiki sorulara cevap verirken vicdan devreye girer. Eger kisi inanmak istemezse bu sorulara evet olur, dogada her sey kendi kendine oluyor, cunku yapani gormuyoruz diye cevap verir. Oysa ki vicdan, insaf et. Sen hic kendi kendine olusan bir bina, araba, kopru, kitap gordun mu de bu iddiayi ortaya atiyorsun der. Kisi de vicdaninin sesini dinlemez, gozumle gormedigim hic bir seye inanmam der.

Vicdan ahlak ve davranışlarla ilgili kişisel bir değerlendirme ve karar mekanizmasıdır. Bir şeyin olup olmadığını değerlendirme vicdan değil akılla ilgilidir (siz de demişsiniz akıl ve mantık diye). Kimsenin inancın vicdanla ilgili olduğu konusunda hemfikir olacağını sanmıyorum bu durumda.

Sitelerde Paylaş

sayın merakeden,

Olmayan şeyler akıl yürütme ile bulunamaz, var olduğuna inanılır. İnsanlar 2000 yıl boyunca akıl yürütme ile uzayın ether maddesi ile kaplı olması gerektiğine inanmışlar, sonra olmadığı ortaya çıkmış. Dağların tepesinde ki deniz kabuklarına bakmışlar, akıl yürütme ile eskiden küresel bir sel felaketi olduğuna inanmışlar ama plate tektonik teorisi ile bunun da yanlış olduğu ortaya çıkmış. Gözlem ve deney olmadan yapılan akıl yürütmenin yol açtığı yüzlerce, binlerce yanlış çıkarım örneği verilebilir.

Herhangi bir şeyin olmadığı ispatlanamaz. Siz Uçan Spagetti Canavarının olmadığını ispatlayabilir misiniz?

Mantiki veya mantık dışı olup ancak değerlendirme gerektiren (yani cognitive, kavramsal) herhangi bir soru vicdan ile cevaplanmaz. Akıl ile cevaplanır (reasoning). Verilen cevabın kalitesi ve doğruluğu aklın seviyesine ve elde ki bilgilere göre değişir. Vicdan ise doğruyu yanlıştan ayırt etmeye yarayan kişisel bir özelliktir, değişmez. İğne ustasının olup olmadığına vicdan değil akıl karar verir.

Vicdan ile verilen kararlar yeni bilgilerle değişmez, örneğin küçük bir çocuğa tecavüz edilmesi vicdanımızı rahatsız eder. Bu konu hakkında ne kadar yeni bilgi edinirsek edinelim böyle bir olayı kabul edilebilir bulmayız. Akıl ile verilen kararlarsa yeni bilgilerle değişir.

Sitelerde Paylaş

İman ve vicdan birbiriyle uyumsuz iki kavramdır. Dinlerdeki vicdan zorlamadır, sentetiktir ve aslında düşünülenin aksine gerçek vicdanı baskılar.

Bu konuyu tartışmıştık. Size link vereyim, bir gözatın isterseniz.

Kadınların erkeklerden daha vicdanlı olduğu fikrinize de hiç katılmıyorum. Bu, dinler ve gelenekler nedeniyle kadına atfedilmiş bir özellik ama aslı yok. Kadın da erkek de bu anlamda farksızdır aslında, hatta benim kişisel gözlemim, kadınların daha acımasız olabildiği yönündedir.

Sizlerin anneliğe bağladığı vicdanlı olma durumu, tam olarak annelik içgüdüleri nedeniyle kadını erkeğe göre daha sert ve kararlı, hatta acımasız yapar.

Kadınlar erkeklerden daha vicdanlı olsaydı, bugün dinlerin bütün o acımasız uygulamaları bitmişti arkadaşım.

Bir kadın toprağa gömülüp taşlanırken diğer kadınlar da ona taş atmaz, izlemezdi. Çoğu içten içe taşlanan kadının halinden sevinç duyuyor. İsteseler engeller, o kadını topraktan çıkarırlardı. Eğer gerçekten isteseler yaparlardı. Çoğunluk acımasız.

Küçücük yaşta evlendirilip hayat boyu ızdırap çekmiştir mesela, bir kız çocuğunun bu alçaklıktan nasıl da yaralandığını en iyi o bilir ama kendi kızını da kendi elleriyle o verir.

Size milyon tane örnek verebilirim bu konuda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...