Jump to content

Ateist Kadınlar ve İslam

Recommended Posts

Birkaç yıl önce bir kez konuşmaya çalıştığımız bir konuyu tekrar gündeme getirmek ve o dönemde forumda olmayan arkadaşların da düşüncelerini bilmek istedim.

Sizler de dikkat ettiniz mi bilmiyorum, ateist nüfus içinde yer alan kadın sayısı oldukça az. Net bir ateist sayısı tespit edilmiş olmadığından genel oranı bilmiyoruz; ancak çevremize, Ateistforum gibi forumlara veya benzeri sitelere, gazeteci ve yazarlara, medyada görünen yüzlere vs. bakıldığında görünen o ki ateist kadın sayısı erkek sayısından çok daha az.

Hrıstiyan ya da Musevi alemde durum nedir, onu tam olarak bilmiyorum ama Türkiye gibi hem laik hem de Müslüman kalmakta direten bir ülkede ateist bir kadına rastlamak daha zor gibi... İslam�la yönetilen ülkelere hiç değinmeyeceğim çünkü oralarda durum çok daha içler acısı.

Sadece İslam değil, tüm dinler genel itibariyle kadına düşmandır. İslam dininin günümüzde neredeyse değişmeden pratik edilen bir din olması ve bizlerin laik bile olsa Müslüman bir ülkede yaşamamız nedeniyle, bizi şimdilik bu din ve onun eline doğmuş kadınlar ilgilendiriyor.

Benim gördüğüm ve çok emin olduğum şey, kadınların dinlerine daha fazla sahip çıkıp sevdiği ve savunduğu gerçeğidir.

Türk Müslüman kadınlar Kur'an'ı kendi ana dillerinde değil, Kur'an'ın dilinde, yani Arapça okurlar. Anlamadıkları bir gerçektir, merak edip Türkçesini okumazlar ve bizlerin burada sıklıkla konuştuğu kadını aşağılayan o ayetleri tam olarak bilmezler. Buna rağmen kulaktan dolma da olsa edinmiş oldukları genel kabulleri, rahatsız edici olmaktan uzak değildir.

Örtünen kadına "Ne güzel dininin gereğini yerine getiriyorsun, Allah kabul etsin. Keşke biz de yapabilsek" derler mesela... İstese bal gibi de yapar, onu tutan yok fakat içinden gelmez. Laik bir ülkede özgürce dolaşma şansı bulmuş ve bundan vazgeçmek istememiş olduğu açıktır. Hep diyoruz ya, bu din aslen kadının doğasına aykırı diye?..

Peki ne oluyor, bu dinde ne buluyorlar da böylesi bağlanıyor, erkekten çok daha fazla sahiplenip savunuyorlar?

Daha da ilginç olan şey, Kur�an�ı kendi ana dilinde okumuş olup onu iyi bilen kadınların da çok ciddi Kur�an savunuru olmasıdır. Bu tür forumlara gelip İslam�ı savunan, o ayetleri binbir metotla empoze etmeye çalışan kadınlar vardır.

Bana öyle geliyor ki, onlara bunu yaptıran şey sadece inanma ihtiyacı veya bu dine doğmuş olmak değildir. Bizler burada bu işe akıl sır erdiremiyoruz, İslam savunucusu kadınları şaşkınlık içinde izleyip kızıyor ve bazen �onursuz� olmakla suçluyoruz ama acaba o kadar basit mi..

Kadınlar bu dinde ne buluyorlar da reddetmekten öte sıkı sıkıya sarılıyorlar?

Ve neden ateist/deist/panteist kadın sayısı İslam aleminde �İslam�a rağmen� az?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 394
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ifeelcim sana bi örnekle bunu açıklamak isterdim lakin bulamadım,islam aslında tam kadına göredir,dışarıdan zahiren çirkin diye görünen o mevzular iman ettiğinde gerçeği gördüğünde peçesini indiren güzele benziyor emin ol bu böyle..kadının ruhundan anlayan bi adam çirkinde olsa ilgi çekicidir bilirsin,islamda böyledir, ruhuna göre tam bedenine göre,seni kadınlığın miracına ulaştıran annelik verene hamd ettiren ve daha sayamayacağım bi çok sebepten ötürü.

Örtünen kadına "Ne güzel dininin gereğini yerine getiriyorsun, Allah kabul etsin. Keşke biz de yapabilsek" derler mesela... İstese bal gibi de yapar, onu tutan yok fakat içinden gelmez. Laik bir ülkede özgürce dolaşma şansı bulmuş ve bundan vazgeçmek istememiş olduğu açıktır. Hep diyoruz ya, bu din aslen kadının doğasına aykırı diye?..

burada haklısın ama örtünen kadınlarda oldukça fazla,özellikle genç kızlar bu gün gibi ortada,bunlar nasıl bunca laikliğe rağmen onca çevrelerine rağmen bunu yapabiliyorlar?

kadınların dine bağlanmasının diğer yönüde kadınların fıtratı doğası ile alakalı bence,yaptıkları işi tam yapma çabası,hakkını verme güdüsü,şahsen ben çok az dini erkek tanırım,müslümandır ama çoğu yerde geniştir,erkeklerin her yaptığı iş yarım olduğu için dindede sallanıyorlar (:

Sitelerde Paylaş

ateistler özgür sexi savunmaya ve yaşamaya meyillidirler...

hepsi olmaybilir tabi ama imaj budur...

bu imaj ise bizim toplumumuzda geçer akçe değildir...

evlenmek için öncelik getirmez...

atesitlik ne zamanki itibarlı ve kazanclı konuma gelirse ateist kadınlar da çoğalır erkekler de ...

Sitelerde Paylaş

ifeelcim sana bi örnekle bunu açıklamak isterdim lakin bulamadım,islam aslında tam kadına göredir,dışarıdan zahiren çirkin diye görünen o mevzular iman ettiğinde gerçeği gördüğünde peçesini indiren güzele benziyor emin ol bu böyle..kadının ruhundan anlayan bi adam çirkinde olsa ilgi çekicidir bilirsin,islamda böyledir, ruhuna göre tam bedenine göre,seni kadınlığın miracına ulaştıran annelik verene hamd ettiren ve daha sayamayacağım bi çok sebepten ötürü.

burada haklısın ama örtünen kadınlarda oldukça fazla,özellikle genç kızlar bu gün gibi ortada,bunlar nasıl bunca laikliğe rağmen onca çevrelerine rağmen bunu yapabiliyorlar?

kadınların dine bağlanmasının diğer yönüde kadınların fıtratı doğası ile alakalı bence,yaptıkları işi tam yapma çabası,hakkını verme güdüsü,şahsen ben çok az dini erkek tanırım,müslümandır ama çoğu yerde geniştir,erkeklerin her yaptığı iş yarım olduğu için dindede sallanıyorlar (:

İslam kadına göre değildir Mechule. Bu koca bir yalan, yanılgı. İslam kadını kadınlığından çıkarıyor bir kere.

Ayrıca dindar bir erkeğin kadın ruhundan anlayacağını da hiç sanmıyorum. Hatta bana sorarsan mümkün değil.

Fakat sen, İslam'daki her tür baskıyı, haksızlığı vs. zaten gönüllü olarak kabul ediyorsun. Erkeğin çok eşliliğini bile ona hak görüyor, savunuyorsun. Örtünmek ve diğer her şey de dahil.

Fıtrat dediğiniz şey ne, tam olarak anlamıyorum ama onun insan doğası gibi bir şey olduğunu sanıyorum.

Böyle bakınca da İslam kadına aykırı. Kadının bütün içgüdü ve güdülerini baskı altına alan, şeddet kullanarak onu köle yapan bir din. Sen böyle düşünmüyor, bu durumdan hoşlanıyorsun ayrıca.

Yani Mechuleciğim sen, tam bir umutsuz vakasın. Sen bu tecavüzü gönüllü kabullenmişsin kısacası.

Ama işte bu nasıl oluyor, neden oluyor, onu anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

atesitlik ne zamanki itibarlı ve kazanclı konuma gelirse ateist kadınlar da çoğalır erkekler de ...

Ateist kadın deyince akla ilk bu imaj geliyor, öyle değil mi Kireç?

Ateistler özgür seksi savunur, dolayısıyla ateist kızlara güvenilmez. Onlar zaten bakire olmazlar ama, evlenilmez de onlarla. Kocalarını aldatırlar, canlarının istediğiyle yatarlar, Allah muhafaza çocuğun bizden olup olmadığından da emin olamayız..

Öyle tabii. Yani iç disiplin geliştirmemiş, neyin ne olduğunu anlama ve içgüdülerini tanıma fırsatı tanınmamış kişi için tek engelleyici fonksiyon Allah'tır. Allah'tan korkmayan, ona inanmayan insan her tür aşırılığı yapar. Kadınsa hele, daha da fena bu toplumda.

Ben ve benim gibi kadınlar bu önyargıyı hiç takmıyoruz, konusu açıldığında da analarından doğduğuna pişman etmekte hiç sıkıntı çekmiyoruz kendi iki yüzlülükleriyle yüzleştirerek falan ama sonuç olarak doğrusun. Böyle düşünüyorlar.

Sitelerde Paylaş

aslında bu konuyu ben de çok merak etmiştim. yalnızca islamda değil, hristiyanlıkta da kadınlar herzaman erkeklerin önünde bayrak taşıyıcı oluyorlar. hristiyanlık islam gibi kadını sürekli aşşağılayıp yerden yere vurmuyor, o ayrı. yalnızca dinlerde değil; falcı - büyücü gibi saçmalıklarda da kadınları çok daha fazla görürüz. kanımca bu beyinlerinin farklı oluşuyla ilgili..

Sitelerde Paylaş

Birgün 'deist' bir kız arkadaşımla oturuyoruz.Kendisi gayet modern, hoş ve biraz bile açık giyinmemişti.Yanımızdan 2 tane ninja geçti.(Üzgünüm bu tabirden ama kadın olduklarından bile emin değilken çarşaflı kadın diyemem.) 2side cık cık cık ayıp tü tü yazık diyerek, acıyan gözlerle bakıp uzaklaştılar.

Kız o gün akşama kadar üzgün ve moralsizdi.Yani hiç umursamadığınız bir kişi bile size, giyiminize saçınıza laf etse insanın içine oturuyor.Biz onlardan nefret etsekte, o gün o 2 ninjanın tavırları -bende olmasa da- dışlanmışlık hissi bıraktı.

Arap ve islam kültüründe kadınlar ticarette kullanılır, alınıp satılırlardı.Bu kültür bizi mahvetmiştir.Kadını değersizleştirmiştir.Bir bakirelik etiketi yapılmış, iyilik, namus sadakat vb herşey onun içine yazılmıştır.Bugün bir erkek aldattığında yada daha önceden ilişkiye girdiğinde yani bakir olmadığında bu anlaşılabilinirken, kadın yaptığında olmaz, onlar duygusal, aklı o erkekte kalır gibi durumlardan bahsediliyor.

Ve ne yazık ki bir ticari ürün olarak kadını, bugünki kızlar, kadınlarda destekliyor.İnanı

lmaz ama onlarda kendilerini böyle görüyorlar, yukarıdaki söylediklerime bir erkek olarak ben karşı çıkarken bunu destekleyen, onaylayan karşı cins(?) görüyorum, tanıyorum.

Yazık, kendi kendine değerlerini düşürenlere.Bu kültür nasıl bir insan beynini böyle uyuşturabilir, anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Milliyet gazetesinin 2007 yılında yaptığı ankette, türbanlı kızların %64'ünün 'Evlenince kocam isterse başımı açarım' dediğini biliyor muydunuz?

Bu, neredeyse 2/3'lük yüksek bir oran. Demek ki olay inanıp inanmamak meselesi değil, kızların pasif ve kişiliksiz yetişmesi.

Onlar için İslam olmuş, Hıristiyanlık olmuş, o da pek fark etmiyor:

Bir pazar günü Beyoğlu'ndaki Sen Antuan kilisesine girin: Meryem Ana ikonasının önünde ne kadar çok türbanlı kızın mum yakıp dilek dilediğine şaşırırsınız. Ya da bir Ağustos pazar günü, hayırlı bir kısmet bulmak için Büyükada'daki Aya Yorgi yokuşunda yol kenarındaki çalılara ip bağlayan kızların çokluğuna.. Sinagoglara gidenleri de vardır, kim bilir?

Toplumdaki ağırlıklı görüş neyse, onu izliyor ama fırsatını bulunca da, kestirmeden bir çıkış yolu arıyorlar.

Onun içindir ki Hıristiyanlık ve Yahudilikte sayısız azize olmasına rağmen İslam'daki kadın ermişler bir elin parmaklarını geçmiyor.

Sitelerde Paylaş

kadın beyninin gelişmiş olduğu konular vardır; hayal kurma, güçlü sezgiler, daha iyi görme, daha iyi dinleme, daha dikkatli olma gibi. ancak erkeklere göre daha az gelişmiş yönleri de vardır; matematik - mantık gücü, üç boyutlu algı ( arabalarını park etmede zorlanırlar sözgelimi ) gibi.

din bir hayal ürünü olduğuna göre hayal gücü gelişmiş kadınların dinlere inanmasında öncelikli olarak uygun bir zemin oluyor. algısal düşünme ve matematik - mantık yetenekleri de çok gelişmediği için yeterince sorgulama yapamıyorlar ve gerçekleri göremiyorlar. bu aslında şuna benziyor; çalışmayan ve kocasının parasına muhtaç bir kadının; kocası onu aldattığı halde bunu görmemezlikten gelmesi ve kocasının her yalanına inanması gibi.

ayrıca, kadınlar sevgiye muhtaçtır; varoluşlarının amacı odur. dinlerde bunu çok güzel kullanır, allahı sev, allahta seni sevsin cennete göndersin vs. kocanı sev, ona köle ol ki allah seni cennetine alsın..

şunu da belirtmek gerek; bundan yaklaşık on yıl önce bilimsel bir araştırma sonucunda dine olan inancın tamamen genetik olduğu kanıtlanmıştı. ancak kilisenin aşırı baskısı ile bu araştırma gözardı edildi ve bir daha söz edilmedi. kadınlarda bu inanç genine daha sık rastlandığını düşünüyorum. yalnızca X kromozomu ile taşınan bir gen olabilir.

Sitelerde Paylaş

Hem yaşamsal fonsiyonlar kadınlar için hep bir numaradır, belki doğrusu da bu. Erkekler daha savaşçı, güdülenmiş, etkilenmeye hazırdır.

Kadın kendi ve çocuklarının yaşamıyla ilgilenir.

O yüzden mechule kısmen de haklıdır, onun yaşamdakalım mücadelesi birinin birinci veya dördüncü karısı olarak, iyi kötü bakılarak çocuklarını büyütmektir.

Bu haliyle de büyük olasılıkla kocasından daha uzun, belki de daha mutlu yaşayacaktır, Hug Hefner'in 2 karısı , onlarca da sevgilisi vardı, hepsi de mutlu görünüyorlardı, garip değil aslında.

Kadınlar daha uzun yaşar, daha az riskli yaşar, daha basit yaşar, çok az kadın kocası tarafından aldatıldıktan sonra onu kurşunlama ihtiyacı duyar ve böylesi da aslında daha iyidir.

özgür sex aslında müslümanlarda, köylerde , genel geçer eğitimli ateist ortalamasının eminim üzerindedir, ateist boşanma ortalamasını araştırsan, müslümandan düşük çıkar, tezattır bu, ama öyledir

Sitelerde Paylaş

Ateizm denince akla hemen sex geliyor nedense..Çünkü k.ça kaçmış tüm kafalar.Yahu TC de otel odaları fuhuştan geçilmiyor.Müslüman evli adamlarla, müslüman evli kadınlar birbirleriyle çatır çatır eşlerini boyuzluyor.Her bekarın bir sevgilisi var bu müslüman ülkede..Sokaklarda türbanlı kızlar erkek arkadaşlarıyla neredeyse sokak ortasında birbirlerine yumuluyorlar.Ondan sonra suçlusu ve sex düşkünü ateistler oluyor..Zaten bir avuç insanız ..Neymişiz biz yahu..Sex machine!!!!..

Ne cahil milletiz gerçekten..Bel altı düşünen sapık zihniyet bu işte..

Ateist kadın bu toplumun yüzde 000.02 sini oluşturuyorken, bu ülkede sex ve fuhuş neden bu kadar çok..E bunu yapan müslümanlar be kireçciğim yahu..

Yahudi ve hristiyanlarda da evlilik dışı cinsel ilişki yasak olmasına rağmen herkes çatır çatır maaşallah..Ateist kadına ve erkeğe bu yakıştırma nedendir?..

Ateist kafa çalıştırılarak olunur.Eğitimin payı da vardır.Genel kültür,hayata bakış açısı,sorgulayıcılık ve zeka gerektirir ateizm..Yoksa sex tanrıya inanılarakta yapılabiliyor, ülkemize ve dünyaya bakıldığında görüldüğü gibi..

Aslında tam tersi bilimsel ateistlerin çoğu poligam davranmazlar.Çok sakıncalıdır çok eşlilik..Bir çok hastalığı beraberinde getirdiği gibi,gerçek doyumdan yoksun, sahte ilişkilerin sağlıksızlığına ortam yaratır bol sexli poligami.Paylaşımsızlık v.s. salt sex ilişkilerinde görülen şeylerdir..Zaten sorgulayıcı ve topluma nazaran daha zeki olan ateistler bu gibi geçici ilişkilerden zarar görmek istemezler. Tam tersi cahil insanların işidir çok eşlilik..

Lütfen bu gibi cahilane sexi yaklaşımları ateistlere biçmeyi bıraksın toplum..Çok komik bir yaklaşım bu ..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hem yaşamsal fonsiyonlar kadınlar için hep bir numaradır, belki doğrusu da bu. Erkekler daha savaşçı, güdülenmiş, etkilenmeye hazırdır.

Kadın kendi ve çocuklarının yaşamıyla ilgilenir.

O yüzden mechule kısmen de haklıdır, onun yaşamdakalım mücadelesi birinin birinci veya dördüncü karısı olarak, iyi kötü bakılarak çocuklarını büyütmektir.

bu açıklamanız çok güzel. yalnız, bu durumda benim aklıma takılan birşey var, şöyle ki;

iki bayan var. A ve B diyelim. A kocasının kendisinden başka kadın almasını engelliyor. B nin ise tek düşündüğü dediğiniz gibi kendi ve çocuklarının bakımı, kocasının harem kurması onu ilgilendirmiyor.

A, C ile evleniyor ve 5 çocukları oluyor diyelim. C nin erkek olarak ancak 5 çocuğa bakma yeterliliği olduğunu varsayıyoruz. 5 çocucuğun 5 i de A nın genlerini taşıyor.

B nin C ile evlendiğini düşünelim. B tek kadın olmayı umursamadığından, C, D ve E olarak iki kadın daha alıyor haremine. C nin bakma kapasitesi 5 olduğundan; B den 2, D den 2 ve E den 1 çocuğu oluyor.

sonuçta A nın 5 ad genetik taşıyıcısı varken B nin 2 ad oluyor. sonuçta doğada " tek eşililiği isteyen kadınların " diğer davranışta olanlara göre daha avantajlı olduğu ortaya çıkıyor.

siz ne dersiniz ?

Sitelerde Paylaş

IFeelGood yazında dikkatimi çeken kısma değinmek istiyorum. Demişsin ki '' Sadece İslam değil, tüm dinler genel itibariyle kadına düşmandır. İslam dininin günümüzde neredeyse değişmeden pratik edilen bir din olması ve bizlerin laik bile olsa müslüman bir ülkede yaşamamız nedeniyle, bizi şimdilik bu din ve onun eline doğmuş kadınlar ilgilendiriyor. ''

İslam Dini kadına asla düşman değildir. Kadına hakkettiği gerçek değeri her zaman vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Örneğin ; "Cennet annelerin ayağı altındadır. " diyen sadece İslam Dinidir. İslamiyet’in ilk şehidi bir kadındır. İlk Müslüman bir kadındır. Peygamberimizin soyu kızından devam eder. Hz. Ebubekir’in kitap haline getirdiği dünyadaki tek Kur’an-ı Kerim Hz.Ebubekir, Ömer, Osman dönemlerinde onlarca yıl bir kadının yanında kalmıştır. O dönemde ise Hıristiyanlar şunu tartışıyordu bir kadın İncil’e dokunabilir mi dokunamaz mı. Kur’an-ı Kerim’de Nisa (Kadınlar), Müntehine (imtihan edilen kadın), mücadele (mücadele eden kadın), Meryem (Hz. İsa’nın annesi )... gibi sure isimleri vardır. Fakat mesela, rical (erkekler) süresi yoktur. Bunun gibi sayısız örnek varken nasıl oluyorda İslam dini kadına düşman oluyor ? İslam dininde kadını aşağılayan TEK BİR TANE BİLE SURE , SÖZ VEYA KELİME YOKTUR ..

tarihinde Alexihan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aynı anda bir özlem de var dikkat edersen.

ateistler "özgür sex" ( x ile yazılıyor ) düşünüyorlar, yapıyorlar. Başka hiçbir cümlesinde "özgür" kelimesini kullanmayan adam, seks meselesine gelince, ayıla bayıla yazıyor.

Sex kelimesinden ziyade özgür kelimesini tekrarlıyoruz.

Özgür , özgür, özgür.

O sırada beyin hurilere kayıyor :)

Özgür, defterimize 100 kere yazıyoruz :)

Sitelerde Paylaş

bu açıklamanız çok güzel. yalnız, bu durumda benim aklıma takılan birşey var, şöyle ki;

iki bayan var. A ve B diyelim. A kocasının kendisinden başka kadın almasını engelliyor. B nin ise tek düşündüğü dediğiniz gibi kendi ve çocuklarının bakımı, kocasının harem kurması onu ilgilendirmiyor.

A, C ile evleniyor ve 5 çocukları oluyor diyelim. C nin erkek olarak ancak 5 çocuğa bakma yeterliliği olduğunu varsayıyoruz. 5 çocucuğun 5 i de A nın genlerini taşıyor.

B nin C ile evlendiğini düşünelim. B tek kadın olmayı umursamadığından, C, D ve E olarak iki kadın daha alıyor haremine. C nin bakma kapasitesi 5 olduğundan; B den 2, D den 2 ve E den 1 çocuğu oluyor.

sonuçta A nın 5 ad genetik taşıyıcısı varken B nin 2 ad oluyor. sonuçta doğada " tek eşililiği isteyen kadınların " diğer davranışta olanlara göre daha avantajlı olduğu ortaya çıkıyor.

siz ne dersiniz ?

Her zaman değil, hamilelik süresi uzayıp zorlaştıkça tek eşlilik davranışı artıyor, ama bu şart değil. Temel olan tek eşlilik hareketinin dişinin ve çocuklarının yaşamını koruyor olması.

Mesela dişi penguenler , tek eşli olduğu halde yabancı erkeklerden seks karşılığı çakıl taşı kabul ediyor, kendini ve yavruyu korumak için, garip , belki ahlak kriterlerimize uymuyor ama böyle.

A ve B örneği salt doğrular değil, eşler her zaman aldatabilir, A'nın ille de 5 çocuğu olmayabilir, önemli olan tek eşlilik duygusunun hamile bireyin ve çocukların korunması olan ilişkisi.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood yazında dikkatimi çeken kısma değinmek istiyorum. Demişsin ki '' Sadece İslam değil, tüm dinler genel itibariyle kadına düşmandır. İslam dininin günümüzde neredeyse değişmeden pratik edilen bir din olması ve bizlerin laik bile olsa müslüman bir ülkede yaşamamız nedeniyle, bizi şimdilik bu din ve onun eline doğmuş kadınlar ilgilendiriyor. ''

İslam Dini kadına asla düşman değildir. Kadına hakkettiği gerçek değeri her zaman vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Örneğin ; "Cennet annelerin ayağı altındadır. " diyen sadece İslam Dinidir. İslamiyet’in ilk şehidi bir kadındır. İlk Müslüman bir kadındır. Peygamberimizin soyu kızından devam eder. Hz. Ebubekir’in kitap haline getirdiği dünyadaki tek Kur’an-ı Kerim Hz.Ebubekir, Ömer, Osman dönemlerinde onlarca yıl bir kadının yanında kalmıştır. O dönemde ise Hıristiyanlar şunu tartışıyordu bir kadın İncil’e dokunabilir mi dokunamaz mı. Kur’an-ı Kerim’de Nisa (Kadınlar), Müntehine (imtihan edilen kadın), mücadele (mücadele eden kadın), Meryem (Hz. İsa’nın annesi )... gibi sure isimleri vardır. Fakat mesela, rical (erkekler) süresi yoktur. Bunun gibi sayısız örnek varken nasıl oluyorda İslam dini kadına düşman oluyor ? İslam dininde kadını aşağılayan TEK BİR TANE BİLE SURE , SÖZ VEYA KELİME YOKTUR ..

Çok defa yazdık ama yine de kısaca özetleyeyim.

Kadınlar örtülere çarşaflara hapsedilir, sosyal yaşama dahil edilmez, erkeğin kontrolü altındadır, erkeksiz bir yere çıkması yasaktır, erkeğin olduğu yerde çalışamaz, çocuklara analık kocaya karılık yapmaktan başka görevi yoktur.

Daha bir dolu şey var ama özetle Allah'ın kadına biçtiği rol bu. Kadını hiç sevmiyor, Öyle ki, muhatap bile almıyor, ona seslenmiyor, söyleyeceği bir şey varsa, kadına aktarması için erkeğe hitabediyor.

Cennet anaların ayağının altındadır lafı da kadına yüceltmez. Ana olmayan kadın, kadın değil midir? Analık kutsal bir iş midir de böyle yüceltilir?

Yok böyle bir şey. İçgüdülerimiz bize yetiyor gerçekten analık yapabilmemiz için. Dinler onu da kirletiyor.

Sitelerde Paylaş

Ateizm denince akla hemen sex geliyor nedense..Çünkü k.ça kaçmış tüm kafalar.Yahu TC de otel odaları fuhuştan geçilmiyor.Müslüman evli adamlarla, müslüman evli kadınlar birbirleriyle çatır çatır eşlerini boyuzluyor.Her bekarın bir sevgilisi var bu müslüman ülkede..Sokaklarda türbanlı kızlar erkek arkadaşlarıyla neredeyse sokak ortasında birbirlerine yumuluyorlar.Ondan sonra suçlusu ve sex düşkünü ateistler oluyor..Zaten bir avuç insanız ..Neymişiz biz yahu..Sex machine!!!!..

Ne cahil milletiz gerçekten..Bel altı düşünen sapık zihniyet bu işte..

Ateist kadın bu toplumun yüzde 000.02 sini oluşturuyorken, bu ülkede sex ve fuhuş neden bu kadar çok..E bunu yapan müslümanlar be kireçciğim yahu..

Yahudi ve hristiyanlarda da evlilik dışı cinsel ilişki yasak olmasına rağmen herkes çatır çatır maaşallah..Ateist kadına ve erkeğe bu yakıştırma nedendir?..

Ateist kafa çalıştırılarak olunur.Eğitimin payı da vardır.Genel kültür,hayata bakış açısı,sorgulayıcılık ve zeka gerektirir ateizm..Yoksa sex tanrıya inanılarakta yapılabiliyor, ülkemize ve dünyaya bakıldığında görüldüğü gibi..

Aslında tam tersi bilimsel ateistlerin çoğu poligam davranmazlar.Çok sakıncalıdır çok eşlilik..Bir çok hastalığı beraberinde getirdiği gibi,gerçek doyumdan yoksun, sahte ilişkilerin sağlıksızlığına ortam yaratır bol sexli poligami.Paylaşımsızlık v.s. salt sex ilişkilerinde görülen şeylerdir..Zaten sorgulayıcı ve topluma nazaran daha zeki olan ateistler bu gibi geçici ilişkilerden zarar görmek istemezler. Tam tersi cahil insanların işidir çok eşlilik..

Lütfen bu gibi cahilane sexi yaklaşımları ateistlere biçmeyi bıraksın toplum..Çok komik bir yaklaşım bu ..

Placebo,

Ben aslında kadınların, dinde kendilerinden sürekli seks objesi olmak sıfatıyla sözedilmesi durumundan gizli gizli hoşlandıklarını düşünüyorum. Ciddiyim.

Kendilerini dişi mi hissediyorlar nedir, bir şekilde seviyorlar bu "tehlike" ilan edilme durumunu.

Ve aslen cinali'nin de dediği gibi, ateistlerden çok daha hareketli ve karmaşık seks hayatları var. Kadınların da öyle. Ateist kadın arkadaşlarımından hemen hiçbiri böyle dejenere, gizli kapaklı hayatlar yaşamazlar mesela.. Fakat inançlı, hatta tutucu bölgelerin kadınları epeyce entrikalı işler çevirirler.

Ateiste sürekli seks muhabbeti yapmalarının neden sanırım bu. Hani bir şey de anlamıyorlar yaptıklarından, dillerine vuruyor diyesim geliyor.

Sitelerde Paylaş

kadın beyninin gelişmiş olduğu konular vardır; hayal kurma, güçlü sezgiler, daha iyi görme, daha iyi dinleme, daha dikkatli olma gibi. ancak erkeklere göre daha az gelişmiş yönleri de vardır; matematik - mantık gücü, üç boyutlu algı ( arabalarını park etmede zorlanırlar sözgelimi ) gibi.

din bir hayal ürünü olduğuna göre hayal gücü gelişmiş kadınların dinlere inanmasında öncelikli olarak uygun bir zemin oluyor. algısal düşünme ve matematik - mantık yetenekleri de çok gelişmediği için yeterince sorgulama yapamıyorlar ve gerçekleri göremiyorlar. bu aslında şuna benziyor; çalışmayan ve kocasının parasına muhtaç bir kadının; kocası onu aldattığı halde bunu görmemezlikten gelmesi ve kocasının her yalanına inanması gibi....

.........

şunu da belirtmek gerek; bundan yaklaşık on yıl önce bilimsel bir araştırma sonucunda dine olan inancın tamamen genetik olduğu kanıtlanmıştı. ancak kilisenin aşırı baskısı ile bu araştırma gözardı edildi ve bir daha söz edilmedi. kadınlarda bu inanç genine daha sık rastlandığını düşünüyorum. yalnızca X kromozomu ile taşınan bir gen olabilir.

Yazılarının bu bölümüne katılıyorum doğrudur..

ayrıca, kadınlar sevgiye muhtaçtır; varoluşlarının amacı odur. dinlerde bunu çok güzel kullanır, allahı sev, allahta seni sevsin cennete göndersin vs. kocanı sev, ona köle ol ki allah seni cennetine alsın..

Tek katılmadığım nokta varoluş amaçlarının sevgi olduğu..Evrimsel olarakta eski toplum insanlarına bakacak olursak, en iyi üreyebileceğine inandığı,çoluğuna çocuğuna, kendisine göz kulak olabilecek,tehlikelerden koruyabilecek,güçlü erkek arar dişiler..Doğurgan oldukları için hormonal olarak erkeklerden biraz daha duygusal olurlar sadece..Prolaktin hormonu v.s. kadını çocuğuna karşı dişi bir kedi gibi tetikte, duyarlı ve anaç yapar .Kasları da erkeğe nazaran daha güçsüz olduğu için, bir erkeğin koruması ve şefkati onu tatmin ve memnun eder..

Evrimle beraber bu güç para olmuş durumda..Toplum kadın ve kızlarının durumuna bakarsanız fazla da duygusal davranmadıklarını görürsünüz..

İslamiyet kadınlarında ise bu konunun b..nun iyice çıkarıldığı görülür..Çünkü İslamiyette kadını çalıştırmak yoktur.Topluma tabu olarak perçinlenmiş bu gelenek ile erkek para getiren, kadın parayı yiyen prototiptir.E bu da kadınların çoğunun işine gelir...Dinle başlayan bu ekin, kadının ailesi ve çevresinden aldığı akıllarla birleşerek böyle bir tablo yaratır..Hele ailesi gelenekçi türk ailesi yapısına sahip, baskıcı bir aile ise, kadın o baskıdan kurtulmak için erkeği bir kurtuluş olarak görür..Bakımı için ailesine boyun eğeceğine, kocasına boyun eğmeyi, çocuk doğurup yetiştirmeyi daha evla görür..

Arada ailesinin "kaç yaşına geldin kendine iyi bir kısmet bulamadın" baskısından da kurtulmuş olur..Nakiti indirip alışverişe gitmek,günlerde dolaşmak,büyücü hacı hoca gezmek,tv de dizi seyrederek g.t büyütmek,sorumluluk almamanın getirdiği rahatlık, tercih edilen yapar kocayı..E günde iki çeşitte yemek yapıversin artık..Ne elektrik ne doğalgaz düşünen bir insan resmen..Kocasının baskısına ve hakaretlerine de boyun eğecek (adam iyi biriside olabilir ama bu da şans tabii.)..

Maalesef tablo bu..Ben egzagere etmiyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...