Jump to content

Ateist Kadınlar ve İslam

Recommended Posts

Muhammedin allahı takmayışının örnekleri daha çok. Yahudi kabilelerinden Beni Nadr kabilesi teslim olup sürgün gitmeyi kabul ettiği için kan dökememişti. Kan dökmek için gözünü Beni Kurayza kabilesine dikti. Onların da savaşsız çıkıp gitmelerini engellemek için savaşa kışkırttı. Hurmalıklarını yaktırdı. Halbuki yeryüzünde bozguncu olmayın filan diye ayetlerle kandırıyordu milleti. Bu müslümanlar arasında hoşnutsuzluk yarattı. Ganimet olarak elde edilecek hurmalıklar yakılıyordu. "Hani biz bozguncu değildik?" diye söylentiler olunca Muhammed vahiy aldığını söyleyip hurmalıkların allahın emriyle yakıldığını uydurdu.

Yahudiler kışkırtmalara rağmen savaşa çıkmadılar. Buna rağmen Muhammed bütün erkeklerin öldürülmesini emretti. Bir çukur kazılıp Yahudilerin kafaları kesilmeye başlandı. Çocukların etekleri açılıp bakılarak ergen olduğuna karar verilenler çukurun başına götürüldü, kafaları kesildi.

Öğlene kadar süren kafa kesme işinden Ali'nin kollarına ağrılar girdi. Gölgeden katliamı izleyen Muhammed "öğle sıcağında kafa kesme, dinlen de öğleden sonra devam et" dedi.

Öğleden sonra kafa kesme devam etti. Çukur yahudilerle doldu. Muhammed de istediği kanı böylece akıttı. Çünkü bu kabile peygamberin kendilerinden geleceğini iddia ediyorlardı ve bunlara kini vardı...

Bir alttaki uyduruk islam bakış açısını da bunu da okudum farklı kaynaklardan da okudum ve islamın ne denli iğrençlik kokan bir orta çağ üfürüğü olduğuna yeniden karar verdim.

Muhammede nabbaş diyor ki "ya muhammed!" dedi, "benî nadir yahudilerinin teslim olmalarındaki gibi kanımızı dökme, mal ve silahlar senin olsun! kadınlarımız ve çocuklarımızı alıp memleketinden çıkıp gidelim. her cins silah hariç olmak üzere, her âile için bir devenin taşıyabileceği gerekli eşyayı götürmemize müsâade et!" muhammed ise hayır kabul edemem diyor.

Bunun üzerine yeniden bir teklif yapıyor "öyle ise kanımızı bize bağışla. sadece kadınlarımızı ve çocuklarımızı alıp gidelim. malları olduğu gibi bırakalım!" ama muhammed yine "hayır" diye cevaplıyor.

Ve kesim işlemi başlıyor. İnsanlık suçu bir din olan islamiyet iş başına koyuluyor. Kurban bayramında kesilen hayvanları hatırlayın teker teker kesilip kanlar fışkırıyor feryadlar duyuluyor. Aynen bu şekilde, insanlar sabhtan akşama kadar kesiliyor. Yahudiler teker teker kesilirken kadınlar ve çocuklar feryad ederek saçlarını yolmuşlar kıyafetlerini yırtmışlar.

Sonsuz barış ve hoşgörü vaad eden muhammed kafası kesilmişlere dönerek "ey domuz ve maymun kardeşleri! yediniz mi! işte haliniz; görün bakalım" diyor ve sağ kalan kadınlara muhammedin ordusu tecavüze başlıyor...

Mecbur kalıp islamı kabule diyorlar...

Katliam...

Sonra da papa isamiyet kılıçlarla yayıldı denince yok öyle şey olmadı deyip karşı çıkıyor bu arap devşirmeleri... Gidin önce tarihinizi öğrenin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 394
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben tam tersi olduğunu düşünüyorum. Kadınların ateist olduklarını söylemeleri erkeklere göre daha kolay. Bunu hem kendimden hem de ateist kadın arkadaşlarımdan biliyorum. Hatta yukarıda yazdığım anneannem örneği de böyle olduğunu gösteriyor.

Erkekler kadınları aslen pek ciddiye almaz bizim toplumda. Kadın ufak ufak, şakayla karışık, ortamın hoş bir anında bir şeyler çıtlatmaya başlayabilir ve devamı gelir.

Ben kadın olarak ateist olduğumu çok rahat söyleyebiliyorum çünkü erkekler birbirine saldırabilirken bana bunu yapamıyor. Yapamaz. Dinler ve susar. Nurcusu da susar, bilmemnecisi de. Öyle de oldu.

Aslında kadınlar, kadın olmanın doğal gücünü avantajlarını ne yazık ki yanlış yerlerde, saçma amaçlar peşinde kullanıyor.

Bu biraz da ortama bağlı sanırım.

Ben de rahatça söyleyebiliyorum, İzmir gibi bir yerde konuşmak o kadar zor değil. Ama Bursa'ya dindar akrabalarımın yanına gittiğimde susuyorum mecbur. Konuşsam nolur, bir şey olmaz, beni bir an önce evime yollarlar. Ha deli kuzenim suratıma yumruğu indirir mi bilelem tabi. Ama onların ailesinde bir birey olarak yaşasam eminim sıkıntı yaşardım. Sorgulayamazdım, sorgulasam bile farkettirmezdim. Yaşam tarzım onların yaşam tarzlarına uymadığı için zamanla onlardan kopardım. Bir süre sonra belki de farkettirirdim kendimi ve dışlanırdım, belki dayak yerdim belki daha kötü şeyler olurdu.

Aslında böyle genellemelerden hoşlanmam ama yaptım işte bir tane. Yoksa insanın bu konulardaki davranışları ortama göre değişiyor. Yaşadığım yerde kadın olsun erkek olsun uygun muhabbet ortamı bulduğunda konuşabilir. Ama bahsettiğim akraba tiplerinin bol bulunduğu, mahalle baskısının fazla olduğu yerde biraz zor. :)

Düşündükçe anladım. Yok, kadın erkek olmakla alakası yok bu durumun. Bazı örnekler belirdi kafamda. Ortamda mahalle baskısı olduktan sonra gerçekten farketmiyor.

Kırmızı cümleye katılıyorum. Ama saçma amaçları merak ettim. :)

tarihinde Slania tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında nedeni çok basit...

Sadece anne gözüyle bakmak yeterli..

Ben annemden bilirim..

örneğin Ateist bir çocuğun annesi ateist olur..

çocuğu ne olursa o olur..

Fakat islamı ve dinleri ve toplumu tanıyan kadınlar..

Çocuğunu Tehlikelere atmak istemezler...

Eğer Bir Annenin çocuğu azınlık içindeyse tehlikeye maruz kalabilir..

İslamın bütün pisliğini görmezden gelir..

Çocuğu ateist olursa evlenemeyebilir..

Toplumdan soyutlanabilir..

Dindarlar kötülük yapabilir gibi işler başına gelebilir..

Gençliğinde devrimci hararetli bir baba çocuğunu uzak tutmak isteyebilir..

işte Türkiyede yaşanan budur..

Merak etmeyin..kadın islamiyetin rezaletini bilirde..başka alternatif nedir bilmez...

Savaşlar sonrası mağlup olan toplumların galiplerin dinine kolay geçiş yapmalarının nedeni de budur..

ABD islam ülkelerini istila etsin..hristiyanlaştırmak ta istesin...

Ateistler kalır ama.. müslümanların hepsi 10 sene içinde hristiyan olur...

olma nedenide yukardaki nedendir..

kadınlar kargaşa ve zorlukları sevmezler..yaşayalım ve gidelim derdindedirler...

birde ateist olan kadın altın günlere-ine katılamaz.. :D .

kadınlar erkeklere göre toplu yaşamayı severler..erkek toplumdan soyutlayabilir...

Mesela ben herkesle tartışıyorum..konuşuyorum.. kimse umurumda değil..benim gibi düşünmeyen isterse benimle konuşayabilir..kendisi bilir deyip takmıyorum...ilkeller için din önemli oluyor..mesela o hindu olsa bile ben konuşurum ama..müslüman başka dinden olanı babası bile olsa öldürmek zorunda

Eşim Agnostik..ama o pek bu işlere girmez konuşmaz..daha yumuşak olarak konuşur..

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu biraz da ortama bağlı sanırım.

Ben de rahatça söyleyebiliyorum, İzmir gibi bir yerde konuşmak o kadar zor değil. Ama Bursa'ya dindar akrabalarımın yanına gittiğimde susuyorum mecbur. Konuşsam nolur, bir şey olmaz, beni bir an önce evime yollarlar. Ha deli kuzenim suratıma yumruğu indirir mi bilelem tabi. Ama onların ailesinde bir birey olarak yaşasam eminim sıkıntı yaşardım. Sorgulayamazdım, sorgulasam bile farkettirmezdim. Yaşam tarzım onların yaşam tarzlarına uymadığı için zamanla onlardan kopardım. Bir süre sonra belki de farkettirirdim kendimi ve dışlanırdım, belki dayak yerdim belki daha kötü şeyler olurdu.

Aslında böyle genellemelerden hoşlanmam ama yaptım işte bir tane. Yoksa insanın bu konulardaki davranışları ortama göre değişiyor. Yaşadığım yerde kadın olsun erkek olsun uygun muhabbet ortamı bulduğunda konuşabilir. Ama bahsettiğim akraba tiplerinin bol bulunduğu, mahalle baskısının fazla olduğu yerde biraz zor. :)

Düşündükçe anladım. Yok, kadın erkek olmakla alakası yok bu durumun. Bazı örnekler belirdi kafamda. Ortamda mahalle baskısı olduktan sonra gerçekten farketmiyor.

Kırmızı cümleye katılıyorum. Ama saçma amaçları merak ettim. :)

Ateist olduğunu söyleyebilmek/söyleyememek konusu o kadar çetrefilli ki, yorum yapmak her zaman mümkün olmuyor. Yaşınız, bireysel özgürlüğünüzü ne kadar elde ettiğiniz, ait olduğunuz aile ve çevreden ayrılıp ayrılmadığınız, onlarla yaşıyorsanız dine bakışları vb. pekçok faktör var.

Ama ben, çook dindar aileden çıkmış gencecik bir kız arkadaşımı biliyorum. Direnciyle, ille de doğru bildiği gibi yaşamak inadıyla, o korkunç babası ve ona köle annesine boyun eğmeyişiyle, hayatımda iz bırakmıştır. Aynı yaşlardaydık ve ben onun çok güçlü kişiliğine büyük bir hayranlık beslerdim. Şimdilerde koca kadın oldu tabii, hala bildiği gibi yaşıyor. Çocuklarını da bildiği gibi yetiştirdi.

Yani aslında mahalle baskısı dediğimiz şeyle başetmek de mümkün ama herkesten aynı keskin direnci göstermesini beklemek zor. Benim arkadaşıma babası çarşaf giydirmek istiyordu ama o bir ateistti. Çok dayak yedi.. Umursamadı.

Kırmızı cümlede anlatmak istediğim biraz geniş bir alanı kapsıyor.

Kadınların "aptalca" bulduğunuz bütün aktivitelerini sayabilirsiniz. Gözlerine kestirdikleri paralı bir herifi kafalamak için harcadıkları güç, kadınsı zeka ve enerji..

Evdeki kocalarını elde tutmak ve aptal saptal işler için manipüle etmekte kullandıkları enerji ve güç...

Sevgi çiçek böcek olan dinlerini yaymak ve namuslu oldukları mesajını pekiştirmek için kullandıkları köylü kurnazı zekaları vs vs.. Yüzlerce şey sayabiliriz...

Sitelerde Paylaş

ben arkadaşlarıma soruyorum bazen erkekler bizden hem fiziksel olarak hemde akıl olarak daha üstündür bu yüzden dediklerini yapmalıyız allah öyle yaratmış gibi bir cevap aldım ve tartışmayı kestim .

En doğrusunu yapmışsın konuşmayı keserek :)

Acıyorum bu tipteki kadınlara ve hemcinsim olmasından da utanıyorum.

Sitelerde Paylaş

ben arkadaşlarıma soruyorum bazen erkekler bizden hem fiziksel olarak hemde akıl olarak daha üstündür bu yüzden dediklerini yapmalıyız allah öyle yaratmış gibi bir cevap aldım ve tartışmayı kestim .

Beyinleri güzel yıkanmış gariplerin. Ben erkeklerden daha az akıllıyım dese ya, ne hakla tüm kadınları katıyor ki şaşkın :).

Sitelerde Paylaş

Beyinleri güzel yıkanmış gariplerin. Ben erkeklerden daha az akıllıyım dese ya, ne hakla tüm kadınları katıyor ki şaşkın :).

Sitelerde Paylaş

Buna Bati dunyasi haric hemen her ulkede erkeklerin daha ustun olduguna inaniyorlar zaten. Turkiye'de de buna erkeklerin hemen hepsi inanir kadinlarin da cogunlugu inanir.

Sitelerde Paylaş

Benim kendimden sonra (küçüklüğümde) ilk tanıdığım ateist bir kadındı benden 15-20 yaş falan büyüktü belki. Bir otobüste seyahat edeken tanıştık ve başkalarınında bizi duyabilecekleri bir şekilde ateizm , allahın uydurmalığı ve dinlerin saçmalığı üzerine sohbet etmiştik. Hayatımın en güzel anlarından biriydi çoğu zaman içimden düşündüklerimi ilk defa gayet rahat bir şekilde başkasıyla konuşabiliyordum.

Fakat ara sıra etrafıma baktığımda insanların baya tedirgin ve korku dolu olduğunu hatta bi şeyler mırıldandıklarını göz ucuyla görebiliyordum Her halde bu konnuşmalardan dolayı allahın öfkelenip otobüsü bir uçurumdan aşağı yuvarlayacağını falan düşünüyorlardı. :lol: Boşverin az olsun öz olsun bir kadın ateist oldu mu en azından toplumda erkekler gibi korkaklık yapmazlar. Ve başkalarını bir erkekten çok daha hızlı etkileyebilirler.

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden "ateist erkekler ve islam" diye bir başlık yok ta "ateist kadınlar ve islam" diye bir başlık var ? (acaba)

Başlığa konu olan ilk yazıda neden böyle bir başlık açıldığı çok net anlatılıyor.

Ateist kadın çok az da onun için. Bu saçma ve kadın düşmanı dine rağmen kadınlar onu daha çok sahiplenip savunuyor.

Biz de bunun neden böyle olduğu konusunda düşünüyoruz ve konuşuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ateist kadinlarin ateist erkeklere gore daha az olmasinin nedeni kadinlarin duygusal zekasinin erkeklere gore daha fazla olmasindan kaynaklanir. Iman da vicdan ile ilgili oldugundan vicdaninin sesini dinlemeyen insanlar dini inkar eder

Kadın ateistler duygusuzdur, vicdansızdır yani.. Öyle mi?

Hep bu duygu, ruh, kadının çiçek böcek olması masallarıyla uyuttunuz milleti. Kadınlar da ezik olmaya alışmış, akıllarının erkeklerden kısa olduğuna inanmış ki kris-ez'in iletisi tam da bunu anlatıyor.

Ateist kadınlar hem IQ hem de EQ olarak da siz din savunucusu müslüman erkekler ve kadınlardan çok daha üstünler. Burası su götürmez..

Vicdanı ve duygusal zekası gelişmiş hiçbir kadın bir erkeğe "al beni, tepe tepe kullan, sahibimsin; ama fiyatımı ödemek koşuluyla" demez. Çocuğunu küçücük yaşında "mal-meta" olarak büyütmez. Kendini sadece seks objesi zannedip de kendi bacağının arasına mahkum olmaz, onu da dünyanın en kıymetli şeyiymiş gibi namus adı altında pazarlamaz.

İnsanın vicdanı sızlar kız çocuğunu böyle büyütürken. Vicdanı olan kadın çocuğuna kıyamaz, ister ki aklına da bedenine de kendisi sahip çıksın.

Geç bu işleri..

Sitelerde Paylaş

Psikoloji de tanrının bilinç altındaki yansımasının ''baba'' türünde bişey olduğu belirtilmiştir yıllarca. Doğudur, nedense tanrı ana filan değildir.

Aynı zamanda sofu hristiyanlarda kadınların kendilerini isanın aşkına adamış olmalarını da göz önüne alırsak. Tanrının güçlü bir eril karakter olarak ''koca-baba'' gibi/yada karışımı gibi varolduğunu düşünebilirz kadın-bilinçaltında.

Tanrı ''koruyan'' bir ''sahiptir''. Sahiplenilme arzusunun kadında erkeğe oranla çok daha ağır basması da neden kadınların inanca daha meyilli olduğunu açıklıyor. -Başka açıklamalarda var tabi. Ama kadınların dine daha yatkın olması, sanki ateizmi de ''erkek işi'' bir hale sokuyor gibi, ''kadınlara yer yok ateizmde'' gibi...

Sitelerde Paylaş

Benim kendimden sonra (küçüklüğümde) ilk tanıdığım ateist bir kadındı benden 15-20 yaş falan büyüktü belki. Bir otobüste seyahat edeken tanıştık ve başkalarınında bizi duyabilecekleri bir şekilde ateizm , allahın uydurmalığı ve dinlerin saçmalığı üzerine sohbet etmiştik. Hayatımın en güzel anlarından biriydi çoğu zaman içimden düşündüklerimi ilk defa gayet rahat bir şekilde başkasıyla konuşabiliyordum.

Benim kendimden sonra tanıdığım ilk ve tek ateist kadın benim yaşımdaydı. Ailesi ateist olmasına rağmen uzun süre namaz kılan türden bir müslümanken, yaşadığı acılardan ötürü allaha kızıp ateist olmuş. Kimsenin duyabileceği bir şekilde de ateizmi konuşmaz. Çünkü toplumun onayı çok önemli. Böyle de gıcık oluyorum...

Sizinki gibi bir tecrübe yaşamak isterdim.

Cinsellik dışında hiçbir noktada müslüman gibi yaşamayan ve neredeyse feminist olan

müslüman kadın arkadaşlarımsa

eski yazıtlarda da kuranda da kadınların

erkeklerin toprakları olduğundan bahsedildiğini keşfedince

Allah aşkıyla dolarak dinlerine daha çok sarılıyor. Böyle de...

Sitelerde Paylaş

Psikoloji de tanrının bilinç altındaki yansımasının ''baba'' türünde bişey olduğu belirtilmiştir yıllarca. Doğudur, nedense tanrı ana filan değildir.

Aynı zamanda sofu hristiyanlarda kadınların kendilerini isanın aşkına adamış olmalarını da göz önüne alırsak. Tanrının güçlü bir eril karakter olarak ''koca-baba'' gibi/yada karışımı gibi varolduğunu düşünebilirz kadın-bilinçaltında.

Tanrı ''koruyan'' bir ''sahiptir''. Sahiplenilme arzusunun kadında erkeğe oranla çok daha ağır basması da neden kadınların inanca daha meyilli olduğunu açıklıyor. -Başka açıklamalarda var tabi. Ama kadınların dine daha yatkın olması, sanki ateizmi de ''erkek işi'' bir hale sokuyor gibi, ''kadınlara yer yok ateizmde'' gibi...

Bu doğrultudan sapıyor olsam da kadınların baba sevgisiyle dini yönleri arasında bir ilişki olduğunu ben de düşünüyorum.

Babalarını çok seven kadınlar, babalarının doğru bulduğu her şeye

tereddütsüz inanma eğilimindeler.

"Babasının kızı" konumunu kaybetmemek için olması mümkün geliyor bana.

Ben de babamın kızı olmayı isterdim. Çok küçükken dine bakışımı konuşmaya başladığım için, zamanında görebilceğim şevkate layık görülmediğimi seziyorum. Neyse dövülmedim bari. pros cons...

Sitelerde Paylaş

Başlığa konu olan ilk yazıda neden böyle bir başlık açıldığı çok net anlatılıyor.

Ateist kadın çok az da onun için. Bu saçma ve kadın düşmanı dine rağmen kadınlar onu daha çok sahiplenip savunuyor.

Biz de bunun neden böyle olduğu konusunda düşünüyoruz ve konuşuyoruz.

İşte bende onu diyorum, konuyu baştan sona okudum zaten.

Neden "ateist kadınlar ve islam" diye bir başlık açılmaya gerek duyulmuş da "ateist erkekler ve islam" diye başlık açılmamış, diye düşünmek bile , bu başlığın ilk iletisindeki sorulara cevap.

Bu pozitif ayrıncılıktır, kadınları da sürekli arkadan iteklenmesi gereken insanlar olarak görmektir. Hani diyorsunuz ya "islam kadın düşmanı olmasına rağmen neden ateist kadınların oranı çok az ? Neden Müslüman kadınlar dinlerini bu kadar seviyor ?" diye, bu mantıkla biri çıkıp ta söyle bir soru da sorabilir; "neden islam tam erkeğin erkeğin keyfine göre olduğu halde dinden çıkıp ateist olanları çoğu erkek ?" yani olaya yanlış yerden bakılıyor, bu inanç meselesi.

Neden kadın ateistlerin sayısı erkeklere oranla daha az olduğunu öğrenmek istiyorsak

"kadının toplumda neden geri kaldığını" ve "eğitimli insanların nasıl dinlerine bağlı kalabildiğini" tartışmak daha sağlıklı olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...