Jump to content

Ateist Kadınlar ve İslam

Recommended Posts

Kurgulanmış haberlere ben inanmıyorum. Biz ne fadime şahinler Ali kalkancılar gördük. Siz de kanmayın artık. Aynı yemeği ısıtıp ısıtıp önünüze koyuyorlar.

Söz konusu din, iyi kulluk etmek olunca biz kadınların önüne konulan şey genelde yemek olmuyor...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 394
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başka işin yoksa bana yalancı deyip durma.

bu adam ateist ise kesin yalan söylüyordur deme bari.

Kesin yalan söylüyordur demiyorum sizin için doğru söylemişin yalan söylemişin bir önemi yoktur, diyorum. Bu sebeple sizin kendinizi kaynak göstermeniz bize bişey ifade etmiyor.

Sitelerde Paylaş

Allah akıl, fikir vermiş. Kullanmayı dene.

Mesela canım seks yapmak istemiyorsa, tecavüzden kaçınmak için birbiri ile çelişen 2 hormon ilacını alıp "hayız" süresini uzatmak bu verilen akıl fikri kullanmaya örnek sayılır mı?

Sitelerde Paylaş

Zaten şuan Türk erkeğinin çoğu metres bulup zinaya düşüyor. Kadında kendinde bulsun biraz kusuru. Yiyip yiyip şişmesin. Karadenizde kadınlara bir bakın. Uşakların çoğu Ruslarla otelde aşna fişnede.

Türk erkeği çok formunda etraf bisepsten, trisepsten, calf tan geçilmiyor Türk kadını kusuru kendinde bulacak? Rus kadınları o erkeklerle para karşılığı değil, isteyerek beraber olsun o zaman sorunu kendimizde ararız. Ya da aramayız, erkeklerin bir bildiği vardır diye düşünüp Kübadan, İtalyadan erkek ithal ederiz.

Sitelerde Paylaş

Türk erkeği çok formunda etraf bisepsten, trisepsten, calf tan geçilmiyor Türk kadını kusuru kendinde bulacak? Rus kadınları o erkeklerle para karşılığı değil, isteyerek beraber olsun o zaman sorunu kendimizde ararız. Ya da aramayız, erkeklerin bir bildiği vardır diye düşünüp Kübadan, İtalyadan erkek ithal ederiz.

Erkeğin hükümdar olduğu bir toplumda yaşıyorsan durum budur.

Sitelerde Paylaş

Allah akıl, fikir vermiş. Kullanmayı dene.

Önce allah sorgusuz sualsiz itaat emretmiş diyorsun sonra allah akıl fikir vermiş kullan diyorsun. Hem sorgusuz sualsiz itaat etmek hem de istemediğim durumdan kaçınmak için bulduğum metodu da beğenmiyorsun. Sen bir örnek ver öyleyse, kadın sorgusuz sualsiz itaat ederken aklını nasıl kullanacak?

Sitelerde Paylaş

Konu giderek dağılmış, Ifeelgood 'un ilk sorusu benim de üzerinde düşündüğüm bir konudur. Kadınlar neden düzene sahip çıkarlar ? ( din demedim dikkat ederseniz...) Kadınlar kendi aleyhlerinde olsa da toplumsal düzene, dine yani "müesses nizama" karşı çıkmaz aksine savunurlar, kısa vadedeki dezavantajı uzun vadede kendi lehlerine olacak stabiliteye kavuşmak için verilecek bir taviz gibi görürler. Kadınlar hep stabilite ararlar çocuk yetiştirecek, nesli ve kültürü aktaracak bireyler kadınlardır. Kültürün başat aktörleri (aktrisleri pek değil) dinin de peygamberi değiller ama sahipleniveriyorlar. Kürtlerin kadınları (erkeklerin anneleri) gelinlerinin ve kızlarının öldürülmeleri konusunda düzenle işbirliği yapıp suç ortağı oluyorlar.

Alkol etrafında arkadaşlarla yaptığımız bir muhabbettir, insanlar eşeysiz ürese ve tek cins erkek olsa hala mağaralarda yaşıyor olurduk deriz. Kadın iyisi ve kötüsü ile stabilite aradığı ve maceradan, bilinmezden daha çok korktuğu için (erkeğe göre)ateizm gemisine de pek binmek istemiyor (durduk yerde ne diye başımı derde sokucam ayol !). sağlıcakla kalınız.

Sitelerde Paylaş

Kadının genlerinde çocuğunu güvenli bir limanda doğurmak ve büyütmek vardır. Sağlamcıdır, riske girmez. Mesela dikkat edin kadın şöforler direksiyonu nasıl tutar, çok yavaş araba kullanırlar.

Çoğu anne çocuğu için gözünü kırpmadan canını verir. Kendisini böyle bir durumda kıl kadar düşünmez. Ama ateizmi seçerse kadın bu saatten sonra çocuk yapmayı pek istemez. Çok sevdiğin ama birgün ölüp yok olacağını bildiğin bir canlıyı meydana getirmek istemez. Nasıl olsa yok olacak bunca emeğe niye gireyim der. Doğum sancısı, emzirme, büyütme bunlar çok zor işler. Yok olacağına inanınca bu derde ne diye katlanayım der.

Sitelerde Paylaş

sayın zula devraldım(:

cübbeli abim,dinin sizde bıraktığı keyif etkisidir bu lakin her doğru her yerde söylenmez bilirsin,inancsız birine erkek hükümdardır dersen bu ters etki yapar,çünkü dediğin kelamlar biraz senin erkek egonla çıkmış fikirler,kabul et(: eminim eşine böyle davranmıyorsun,erkek hükümdar falan değildir,öyle olmuş olsa idi koca karısının günahınıda çekerdi,nasıl ki o ülkenin başbakanı padişahı halkından sorumlu ve ceremeyi o çekiyorsa sizdede durum aynı olurdu,herkes kendinden sorumludur bu 1! anne bile evladından sorumlu değil bu ayetlerde geçer,erkeğin görevleri farklıdır sadece ve sorumluluğu fazladır,öyle her canı istediğinde herşey olmaz,kıstası kuralı vardır,gece namazına bile eşinden izin alıp kalkan bir peygamberin ümmetiyiz,lütfen göz ardı etmeyin bunları,

Sitelerde Paylaş

Kadının genlerinde çocuğunu güvenli bir limanda doğurmak ve büyütmek vardır. Sağlamcıdır, riske girmez. Mesela dikkat edin kadın şöforler direksiyonu nasıl tutar, çok yavaş araba kullanırlar.

Çoğu anne çocuğu için gözünü kırpmadan canını verir. Kendisini böyle bir durumda kıl kadar düşünmez. Ama ateizmi seçerse kadın bu saatten sonra çocuk yapmayı pek istemez. Çok sevdiğin ama birgün ölüp yok olacağını bildiğin bir canlıyı meydana getirmek istemez. Nasıl olsa yok olacak bunca emeğe niye gireyim der. Doğum sancısı, emzirme, büyütme bunlar çok zor işler. Yok olacağına inanınca bu derde ne diye katlanayım der.

Insanlarin sacmalama kapistesi artik beni sasirtmaya basladi, forumu kirletiyorsunuz, ne demek ateistten annelik yapmak istemezsin. Annelik yapmak isteyen birinin amaci neymis sana gore onu soyle bana, cennete gitmek mi? diger hayvanlarin yasamak ve cogalmak gudulerini aciklayabilir misin? Insanlara hizmet etmek icin mi yasamaya ve cogalmaya calisiyorlar?

Sitelerde Paylaş

sayın zula devraldım(:

cübbeli abim,dinin sizde bıraktığı keyif etkisidir bu lakin her doğru her yerde söylenmez bilirsin,inancsız birine erkek hükümdardır dersen bu ters etki yapar,çünkü dediğin kelamlar biraz senin erkek egonla çıkmış fikirler,kabul et(: eminim eşine böyle davranmıyorsun,erkek hükümdar falan değildir,öyle olmuş olsa idi koca karısının günahınıda çekerdi,nasıl ki o ülkenin başbakanı padişahı halkından sorumlu ve ceremeyi o çekiyorsa sizdede durum aynı olurdu,herkes kendinden sorumludur bu 1! anne bile evladından sorumlu değil bu ayetlerde geçer,erkeğin görevleri farklıdır sadece ve sorumluluğu fazladır,öyle her canı istediğinde herşey olmaz,kıstası kuralı vardır,gece namazına bile eşinden izin alıp kalkan bir peygamberin ümmetiyiz,lütfen göz ardı etmeyin bunları,

N'oldu meçhule İslama göre cübbeli doğru söylüyor.

Kocaya karşı gelinmez.

Öğrenemedin mi hala?

Seni dövmeye de hakkı var, istediği zaman beraber olmaya da.

Üzerine kuma getirmeye de.

Sen ise kocana itaat etmekle yükümlüsün.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...