Jump to content

Ateist Kadınlar ve İslam

Recommended Posts

Benim tezim, yaratılışları gereği kadınların genelinin erkeklerden daha vicdanlı olması. İman da vicdan ile alakalı olduğu için kadın ateistlerin erkek ateistlere göre daha az olmasıdır. Cinselliğe girmeden bu konuda bilimsel bir fikri olan varsa buyursun gelsin, ben buradayım.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=17275

Sitelerde Paylaş
  • İleti 394
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her insan esit zekada degildir. Kimisi dahi, kimisi dusuk zekadadir. Ayrica her insanin cevresi ve egitim sansi cok farklidir. Ornegin hakkaride dogan bir insan ile izmirde new york da dogan,ya da somalide dogan insan farkli yasam standartlarindadir. Her insan bilgiye esit mesafede degildir.

Allah adil-i mutlaktir. Bu dunya bir imtihan dunyasidir. Eger iman zeka, ilim ile ilgili olsa idi esit bir yaris olmazdi.

Her dogan bebek masumdur, saftir, temizdir. Hitler de bebekti, stalin de, ocalan da. Bu insanlar belli bir yasa kadar normal siradan insanlardi. Cani olarak dogmadilar. Allah insanlari belli bir vicdan seviyesinde yaratir. Zeka, cevre, zenginlik ise cok cok farkli olabilir. Iman vicdanla ilgili olmasi lazim gelir. Eger oyle olmazsa adaletli bir imtihan olmaz.

Hitler gibi insanlar karsilarina cikan iyi ve kotu seceneklerden vicdanlarinin sesini dinlemediklerinden hep kotu olani sectikleri icin vicdanlari korelmistir. Vicdansiz hale gelmislerdir. Bu insanlara guzel bir seyi kabul ettirmek imkansizdir. Kendi karanliklarinda bogulmuslar, ruhlari tedavi kabul etmeyecek sekilde hastalanmistir.

Iste ateistler de vicdanlarinin sesini dinlemedikleri icin, hep iki secenekten yani iman ve inkar seceneklerinden hep inkari tercih ettiklerinden iman onlara gittikce uzaklasmistir. Inkar karanliginin icinde daha derinlere dogru yol aldiklarindan imanin aydinligindan uzaklasmaktadirlar. Tipki bir magaranin derinliklerine dalmak gibi. Bu magaradan tek bir cikis yolu vardir. Dinlenmeye dinlenmeye sesi iyice kisilmis olan vicdanlarinin ciliz sesine kulak vererek imanin uzaklarda gorulen sonuuklesmis olan aydinligina dogru yol almalari gerekir. Bu yolda yurudukce isik giderek guclenecek ve en sonunda karanlik magaradan yani inkardan kurtulusa ulasilacaktir.

Sitelerde Paylaş

Her insan esit zekada degildir. Kimisi dahi, kimisi dusuk zekadadir. Ayrica her insanin cevresi ve egitim sansi cok farklidir. Ornegin hakkaride dogan bir insan ile izmirde new york da dogan,ya da somalide dogan insan farkli yasam standartlarindadir. Her insan bilgiye esit mesafede degildir.

Allah adil-i mutlaktir. Bu dunya bir imtihan dunyasidir. Eger iman zeka, ilim ile ilgili olsa idi esit bir yaris olmazdi.

Her dogan bebek masumdur, saftir, temizdir. Hitler de bebekti, stalin de, ocalan da. Bu insanlar belli bir yasa kadar normal siradan insanlardi. Cani olarak dogmadilar. Allah insanlari belli bir vicdan seviyesinde yaratir. Zeka, cevre, zenginlik ise cok cok farkli olabilir. Iman vicdanla ilgili olmasi lazim gelir. Eger oyle olmazsa adaletli bir imtihan olmaz.

Hitler gibi insanlar karsilarina cikan iyi ve kotu seceneklerden vicdanlarinin sesini dinlemediklerinden hep kotu olani sectikleri icin vicdanlari korelmistir. Vicdansiz hale gelmislerdir. Bu insanlara guzel bir seyi kabul ettirmek imkansizdir. Kendi karanliklarinda bogulmuslar, ruhlari tedavi kabul etmeyecek sekilde hastalanmistir.

Iste ateistler de vicdanlarinin sesini dinlemedikleri icin, hep iki secenekten yani iman ve inkar seceneklerinden hep inkari tercih ettiklerinden iman onlara gittikce uzaklasmistir. Inkar karanliginin icinde daha derinlere dogru yol aldiklarindan imanin aydinligindan uzaklasmaktadirlar. Tipki bir magaranin derinliklerine dalmak gibi. Bu magaradan tek bir cikis yolu vardir. Dinlenmeye dinlenmeye sesi iyice kisilmis olan vicdanlarinin ciliz sesine kulak vererek imanin uzaklarda gorulen sonuuklesmis olan aydinligina dogru yol almalari gerekir. Bu yolda yurudukce isik giderek guclenecek ve en sonunda karanlik magaradan yani inkardan kurtulusa ulasilacaktir.

Kelimeleri farklı anlamlarda kullanıyoruz galiba. Vicdan, iman ve akıl'ın size göre tanımlarını rica ediyorum çünkü ben iman (inanış diyelim) ile vicdanın en ufak bir ilgisini göremiyorum. Dünyada binlerce, onbinlerce din/inanış ve dinsiz milyarlar varken vicdanın sadece iman ile ilişkilendirilmesini anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Vicdan nedir?

Basit anlamıyla vicdan, bizim iç sesimizdir. Doğru ve yanlışın ne olduğu hakkında çabuk karar vermemizi sağlayan duygudur. Eylemlerimizin ahlaken değerli olup olmadığına karar verebilmemiz için bizi uyaran, yargılayan, gerektiğinde suçlayan, doğru olduğunda ise onaylayan özel bir bilinçtir.

Akıldan ve beş duyu organından bağımsız çalışır, güvenilirdir.

Bir gerçeği vicdanen biliyorsak ve eminsek, akıl yoluyla getirilen tüm aksi deliller bizim için hiçbir şey ifade etmeyecek, demogojiden ileri gitmeyecektir.

Herkesi kandırıp ikna edebiliriz, ancak vicdanımızı asla.

Bu tanıma katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu daha açıklayıcı bir tanım olmuş.

vicdanın her insanda en saf ve temiz bir halde tastamam olarak verildiğini yani fabrika çıkışı standart bir özelliğimiz olduğunu düşünüyorum...

her insanın dişleri doğuştan tertemiz ve çürüksüz olarak gelişir...

dışarıdan verilmez...

eğer dişlerine iyi bakmazsa o zaman çürür zarar görür...

vicdansız olma biraz da vicdanının sesini dinle deriz kötülük yapmak üzere olan birisine...

herkeste olduğunu biliriz aslında...

vicdansız dediğimiz kimse de de vardır ama artık onun sesini dinlemeyi bırakmıştır...

akılsız dediğimiz kimse de akıl olduğunu bildiğimiz halde aklını kullanamdağını belirtmek istediğimiz gibi...

vicdan ve akıl bizim neremiz dedir...

içimizi açıp baksak neremizde karşımıza çıkar...

o bizim her yerimize sinmiş bizle var olan bir şeydir...

canlılık gibi vicdanlılıkta bir özelliğimizdir...

çocuklar vicdanın en temiz ve bozulmamışına sahiptir...

o yüzde çocuktan al haberi derler...

her insana hayatı boyunca doğasında kendisine verilen bu vicdana uygun yaşayıp yaşamadığı konusunda sorumluluk yüklenmiştir...

bu sorumluluğu vicdan sürekli hatırlatır durur...

en psikopat insanda bile vardır...

hatta bazılarını bir gece yataklarından kaldırıp intihar ettiren de sürekli bastırıp durdukları bu vicdanın sesini susturmanın başka yolu olmadığını düşünmeleri olmuştur...

Sitelerde Paylaş

Bu linkte ayrıntılı vicdan tanımı yapılıyor. İnsanın vicdanının sesini dinleyerek iman edebileceği anlatılıyor.

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/2163/vicdan.html

Bu linkte ise dinin, kişinin hem özel yaşamına hem de toplumsal yaşamına uygulanması gerektiğini, vicdana hapsedilmesinin yanlışlığı anlatılıyor.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/12785/din-vicdan-isidir-vicdanda-kalmalidir-dusuncesi-islamda-gecerli-mi.html

Sitelerde Paylaş

Psikopatların (vaye sosyopatların) vicdanlarının olmadığı, suçluluk veya pişmanlık hissetmedikleri bilinmekte.

Kalplerini yarıp içine baktınız da mı vicdanlarının olmadığını gördünüz?

Evet bazı insanlar vicdanlarının sesine kulak vermeye vermeye vicdanları da susmuştur. Ama kulak verince yavaş yavaş vicdanları uyanır. Nadir de olsa bu tarz örnekler mevcut.

Bediüzzaman ile aynı koğuşta yatan dört kişinin katili olan Mehmet ismindeki bir şahıs, kısa surede Kur'an'ı okumayı öğrendi, son yirmi iki sureyi ezberledi ve mahpuslara imamlık yapmaya başladı. Daha sonra bediüzzamana etrafı saran karıncaları öldürmenin caiz olup olmadığını soracak vicdani seviyeye gelmiştir.[kaynak: Şahiner, Son Şahitler, Süleyman Hünkar maddesi, c.II, s.268-273)

Sitelerde Paylaş

Bizim churchill'in ex aşkı kürt said olmuş "BEDİÜZZAMAN". HAHAHA. Ulan bu dünya ne bilim adamları ne edebiyatçılar ne sporcular görmüştür ama hiçbirisi de "yüzyılın adamı" dememiştir kendisine bu ne biçim bir ego arkadaş? Sen goethe misin? Tesla mısın? Einstein mısın? HAHAHA :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Evet bazı insanlar vicdanlarının sesine kulak vermeye vermeye vicdanları da susmuştur. Ama kulak verince yavaş yavaş vicdanları uyanır. Nadir de olsa bu tarz örnekler mevcut.

Bediüzzaman ile aynı koğuşta yatan dört kişinin katili olan Mehmet ismindeki bir şahıs, kısa surede Kur'an'ı okumayı öğrendi, son yirmi iki sureyi ezberledi ve mahpuslara imamlık yapmaya başladı. Daha sonra bediüzzamana etrafı saran karıncaları öldürmenin caiz olup olmadığını soracak vicdani seviyeye gelmiştir.[kaynak: Şahiner, Son Şahitler, Süleyman Hünkar maddesi, c.II, s.268-273)

Ben o sorunun cevabını biliyorum. Asrın alimi falan olmaya gerek yok Karıncaların önüne bir kuran yaprağı koyarsın. Yerlerse bilirsin ki karıncalar müsllüman değildir. Hepsini öldürürsün Ama yemezlerse , hatta kuran yaprağı var diye üzerine basıp saygısızlık olmaması için yollarını değiştiriyorlarsa bilirsinki karıncalar müslümandır dokunmazsın Olay budur yani Efendim ? Ne dediniz ? Duyamadım ! Haa yerdeki kuran yaprağınımı soruyorsunuz ? Tabiiki onu israf edip allahı gücendirmemek gerekir. Tuvalete giderken yanınıza alın malüm hapishanlerde 3 katlı rulo tuvalet kağıdı dağıtmıyorlar mahkumlara .....

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Baydı artık bu vicdan imandan gelir saçmalığı.

+1

ne vicdan, ne ahlak, ne de adalet/hukuk

hiçbir tanrı'nın tekeline yada insafına teslim edilememeli derim (:

Sitelerde Paylaş

Benim tezim, yaratılışları gereği kadınların genelinin erkeklerden daha vicdanlı olması. İman da vicdan ile alakalı olduğu için kadın ateistlerin erkek ateistlere göre daha az olmasıdır. Cinselliğe girmeden bu konuda bilimsel bir fikri olan varsa buyursun gelsin, ben buradayım.

Demişsin merakeden dostum ve sonrasında yazdığın tüm tanımlamalar bilimden ve gerçeklerden uzak inançsal bakışla vicdanı imana indirgeme oyunu.

Bu arada öyle aykırı söylemlerin varki bilimin yanına bile uğramaz. Kalbi beyin sananların yazdığı bir kitabı referans sayarak vicdan olgusunun kalp merkezli bir duygu olduğunu sanman ise ayrı bir yanlış.

Vicdan dediğiniz olay empati kurma, bunu acıma, şefkat vesaire tüm duyguları devreye sokarak(vücuttaki biyokimyasal tepkimeler) beyninizdeki karar verme mekanizmasını harekete geçirerek doğru olanı bulmaya çalışma sürecidir. Düşüncedir duygularla desteklenmiş. Duyusal olarak beyinde harekete geçen oluşan bu düşünsel olay vücuttaki biyokimyasal tepkileri devreye sokarak birebir olmasada karşıdaki kişinin yada nesnenin nasıl düşünüp duygusal tepki vereceğini hesaplamaya, algılamaya çalışmasıdır kişinin.

Bunun tümüde somut (biyokimyasal) olaylardır.Vicdan diye özel bir duyu yok. Duygu ve düşüncelerin harmanlanıp beyinde bir çıkarım elde etmesi var.Buda kişiden kişiye çok değişkendir. Vicdan dediğiniz kısacası insanın kendini başka canlı veya nesne konumunda görerek düşünmesidir.

İman iman dediğiniz ise sadece düşünsel olarak bir şeye kendinizi kanalize edip onu mutlak doğru kabul edecek şekilde beyninizi şartlandırmanızdır.Yani inandırmanızdır.Yanlışlığını doğruluğunu sorgulamak yerine birebir onu doğru kabul edip başkalarına bu kabul ettiğiniz doğruların zararı olup olmadığını sorgulamaktan kaçtığınız için imanda vijdan devre dışı kalır.Yani tam tersi iman vicdansızlık olayıdır.

Çünkü iman dediğiniz ,beyninizin şartlanmış olarak kabul ettiği bu doğrular asla vicdan dediğiniz aslında empati olayını devre dışı bırakarak asla ve asla devreye girmesine izin vermez.Bu nedenle boş verin iman vicdan işidir lafını. Tam tersine vicdansızlığın önde gidenidir.

Açın insanlık tarihini ve okuyun dinler adına peygamberiniz dahil iman dolu kalpleri ile ne çok vicdansızca katliamlar yapılmıştır insanoğlu tarafından. Kendi inancınızı yalanlayan saidi nursi gibi kişilerin ipiylede boş yere vicdan iman diye kuyuya dalmayın.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Bu linkte ayrıntılı vicdan tanımı yapılıyor. İnsanın vicdanının sesini dinleyerek iman edebileceği anlatılıyor.

Kendinden geçme, dalma mı... Yapmayın merakeden, alkol uyuşturucunun etkisi ya da uyku hali bunlar. Bu tanımı yapan insanlarda, bu tanıma güvenen sizlerde hiç vicdan yok mu... Adamlar dilin tarihinde saçlarını ağartıp kafayı kırıp tanımlar oluşturuyorlar. Rica ediyorum bir sözlük açın.

Sitelerde Paylaş

sayın merakeden,

merak edip Internet'te ararsanız sayısız kaynak bulabilirsiniz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Psychopathy

http://www.cassiopaea.com/cassiopaea/psychopath_2.htm

http://tr.wikipedia.org/wiki/Psikopati

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sosyopat

Psikopatlık kalbe bakarak anlaşılmaz, ama anlamak için yapılan testler vardır: http://www.arkancide.com/psychopathy.htm

Sitelerde Paylaş

O kadar çok yanlış bilgi, varsayım ve çıkarım var ki düzeltmeye bile değmez. Her tarafından cehalet akan zavallı bir yazı bu.

Bu linkte ise dinin, kişinin hem özel yaşamına hem de toplumsal yaşamına uygulanması gerektiğini, vicdana hapsedilmesinin yanlışlığı anlatılıyor.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/12785/din-vicdan-isidir-vicdanda-kalmalidir-dusuncesi-islamda-gecerli-mi.html

Bu konu dışı. Politik İslamı veya dinin devlet ve ülke yönetimide söz sahibi olması gerektiğini iddia eden bir yazı.

Eğer bir gün laiklik gider de sizin mezhebiniz ve anlayışınız dışında bir İslam ülkeyi yönetmeye başlarsa, anlarsınız nasıl bir şey olduğunu.

Sitelerde Paylaş

Kendinden geçme, dalma mı... Yapmayın merakeden, alkol uyuşturucunun etkisi ya da uyku hali bunlar. Bu tanımı yapan insanlarda, bu tanıma güvenen sizlerde hiç vicdan yok mu... Adamlar dilin tarihinde saçlarını ağartıp kafayı kırıp tanımlar oluşturuyorlar. Rica ediyorum bir sözlük açın.

İşte iman vicdanla ilgilidir tezime en büyük kanıtı sundunuz.

Verdiğim linkten sadece ilk satırı okuyup ona itiraz etmişsiniz. O ilk satır zaten sözlük anlamıydı. Asıl konu sonraki paragrafta açıklanıyor. Sadece ilk satırı okuyup sayfayı kapattınız değil mi?

Lütfen elinizi vicdanınıza koyarak cevap veriniz. Okumadığınız bir yazıyı niye eleştiriyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

İşte iman vicdanla ilgilidir tezime en büyük kanıtı sundunuz.

Verdiğim linkten sadece ilk satırı okuyup ona itiraz etmişsiniz. O ilk satır zaten sözlük anlamıydı. Asıl konu sonraki paragrafta açıklanıyor. Sadece ilk satırı okuyup sayfayı kapattınız değil mi?

Lütfen elinizi vicdanınıza koyarak cevap veriniz. Okumadığınız bir yazıyı niye eleştiriyorsunuz?

Normelde yalan mı konuşuyorum ki şimdi elimi vicdanımı koyayım merakeden... İlk 8 paragrafı okumuşum.

Tasavvufi bir yazı olsaydı memnuniyetle eleştirirdim. Bilimsel bir yazı olsaydı görüşlerimi paylaşırdım. Ancak bilimi kullanmaya çalıştığı halde doğru bilimsel tanım ve ifadeler kullanmamış, elle tutulur bir yazı değil. Din bilim salatası yapılmak istenmiş ama bilimsel ifadeler yok.

Siz dilbilimsel bir kaynaktan (herhangi bir sözlük işinizi görecektir) vicdanın tanımına bakın. Daha detaylı anlamak isterseniz e-teist'in güzel açıklamasını bir kez daha okumaya çalışın. Vicdanın işleyiş sistemini ve vicdana etkiyen faktörleri anlatmış. Vicdanın ne olduğunu öğrenemezseniz beyhude açtığınız bu konuda cevap veren kimseyle konuşamazsınız.

Açıkçası bir kelimenin anlamını bile bilmeden kullanmaya çalışmanız beni rahatsız etti. Korkarım böyle devam ederseniz sizi kaçırmak için cinsel içerikli yazılara başlayacağım.

Sitelerde Paylaş

Bence sorunun cevabı çok karmaşık ve uzun değil, benim tezim şudur;

Bence semavi dinler kadınlara yeterince iyi şartlar ve haklar sunmamasına rağmen onları fazlaca elde etmesinin sebebi egoya oynamaları.

Bakirelik ve namusluluk kavramı!

İslamiyette tesettür ile kapanmları namusları sürekli muhafa etmezi yani kutsallığını temizliğini korumaları konusu işlenir.

Bir insana böyle temiz kalırsan sen çok kutsal ve mükemmel bir varlıksın ne kadar temiz safsın diye onun egosu üzerine oynarsan kazanmaman zaten mümkün değil.

İnsan doğası gereği zaten belirli şartlara uyduğunda kutsallaştırılıp yüzceltilir ise bu egosunu okşar ve hoşuna gider!

Bence sebep bu ;)

Aynı şey aslında erkekler içinde geçerli mesela hayatı boyunca cinsel ilişkiye girmeyen evlenmeyen rahipler nasıl böyle kalmaya dayanabilmektedir?

Nasıl bakir kalabilmektedir.

Gayet basit çünkü insandan daha üstün bir sınıfa ruhban sınıfına aitdir, daha kutsaldır tanrıya daha yakındır, tanrı bazında daha makbuldür, daha iyi ödüllendirilecektir, vesayre vesayre...

Yani olay sınıf ayrımı üzerinden egoya oynamakdan başka bir şey değil!

Bu yüzden semavi dinlere kadınların ilgisi fazla ateist oranları ise çok çok düşük.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ateist olduğunu söyleyebilmek/söyleyememek konusu o kadar çetrefilli ki, yorum yapmak her zaman mümkün olmuyor. Yaşınız, bireysel özgürlüğünüzü ne kadar elde ettiğiniz, ait olduğunuz aile ve çevreden ayrılıp ayrılmadığınız, onlarla yaşıyorsanız dine bakışları vb. pekçok faktör var.

Ama ben, çook dindar aileden çıkmış gencecik bir kız arkadaşımı biliyorum. Direnciyle, ille de doğru bildiği gibi yaşamak inadıyla, o korkunç babası ve ona köle annesine boyun eğmeyişiyle, hayatımda iz bırakmıştır. Aynı yaşlardaydık ve ben onun çok güçlü kişiliğine büyük bir hayranlık beslerdim. Şimdilerde koca kadın oldu tabii, hala bildiği gibi yaşıyor. Çocuklarını da bildiği gibi yetiştirdi.

Yani aslında mahalle baskısı dediğimiz şeyle başetmek de mümkün ama herkesten aynı keskin direnci göstermesini beklemek zor. Benim arkadaşıma babası çarşaf giydirmek istiyordu ama o bir ateistti. Çok dayak yedi.. Umursamadı.

Kırmızı cümlede anlatmak istediğim biraz geniş bir alanı kapsıyor.

Kadınların "aptalca" bulduğunuz bütün aktivitelerini sayabilirsiniz. Gözlerine kestirdikleri paralı bir herifi kafalamak için harcadıkları güç, kadınsı zeka ve enerji..

Evdeki kocalarını elde tutmak ve aptal saptal işler için manipüle etmekte kullandıkları enerji ve güç...

Sevgi çiçek böcek olan dinlerini yaymak ve namuslu oldukları mesajını pekiştirmek için kullandıkları köylü kurnazı zekaları vs vs.. Yüzlerce şey sayabiliriz...

Ben bile çekiniyorsam ulu orta konuşmaya, baskının fazla olduğu çevrede insanların susması ve felsefelerini gizli yaşaması çok doğal aslında. Ama bahsettiğiniz tipte kadınlar istisna mı acaba? Cesur, herşeyi göze alabilen, korkusuz... Bu siteye bile üye olup yazmanın çok zor olduğunu düşünüyorum, hani o açıdan bakıyoruz ya bir de, buradaki ateist kadınların sayısını da göz önünde bulunduruyoruz. Genel olarak evin erkeği hakim evdeki bilgisayara. O yüzden üye olmak, yazmak zor... Ziyaretçi olarak vakit geçiriyor olabilirler belki de. :)

Mesela benim annem hep diyor, fazla sesini çıkarma pisi pisine gidersin diye. Haksız da değil, insanlar canına gelebilecek zararları da göz önünde bulunduyor. Ama ben çok büyük konuşuyorum bu konuda. Bahsettiğiniz arkadaşınızın yerinde olsam aynı şekilde davranırdım. Kendimi bildim bileli mantıklı düşünen bir insanım ve gerçek İslamın da mantıklı olmadığını düşünürdüm hep. O duruma katlanamazdım herhalde. Baba baskısı olmadan yetiştiğimden olsa gerek en ufak mantıksız baskıya katlanam ben. 'O eteği giyme' lafı bile beni çıldırtmaya yetebilir, kara çarşaf... Of diyorum off. :)

Ama söz konusu can oldu mu işte orada takılıyorum. Ölmek için gelmedim ben bu dünyaya. Belki bir süre baskı altında yaşarım ama o kafamı kullanır bir şeyler yapar hayatımı bu çirkinikten kurtarırdım. Ne olursa olsun, fikir veya beden esaretine katlanamam...

Ah biliyorum o kurnaz zekayı bilmez miyim.. :) İki senedir pembe temalı malum foruma üyeyim, neler gördüm neler...

Ateist kadinlarin ateist erkeklere gore daha az olmasinin nedeni kadinlarin duygusal zekasinin erkeklere gore daha fazla olmasindan kaynaklanir. Iman da vicdan ile ilgili oldugundan vicdaninin sesini dinlemeyen insanlar dini inkar eder

Ben vicdanım ve mantığım sayesinde kurtuldum din denen illetten.

Mantığım çelişkileri sorguladı, vicdanım ikinci sınıf vatandaşlığa, köleliğe, korkunç cezalara ve işkencelere katlanamadı.

Zekayı cinsiyete ve ırka göre genellemek ne kadar doğru?

Bu arada sen nereden biliyorsun erkeğin sekse kadından daha çok düşkün olduğunu? Çok örnek gördün sanırım. :)

Neyse BlueStreak ve Gokmavi en mantıklı biçimde açıklamış yeterince...

Ama eklemeden edemeyeceğim; kadının kendi vücudundan utandığı, orgazmı yaşamayı bırak orgazmın ne olduğunu bile bilmediği bir ülkede normaldir tabi böyle düşünmen. Kadınlarımız namuslu ya malum, ne anlarlar cinsellikten...

Ve merak ediyorum; hayvanların çiftleşmesi, erkek hayvanın dişi hayvana tecavüz etmesi mi? Dişi hayvan hiç istekli değil, öyle mi? Hayvan besliyor musun bilmiyorum ama benim zamanında çok kedim oldu, evimiz zemin katta olduğu için kedilerim sokağa çıkabiliyorlardı. Bahçemiz de vardı, gözlemleme fırsatım oluyordu. Genelde şöyle oluyor; dişi kedi bir çok erkek kediye cilve yapıyor, yerlerde yuvarlanıyor, miyavlıyor ve erkek kedileri bir süre oyalıyor. En son seçtiği erkek kediyle çiftleşiyor. Ama dikkatini çekerim tecavüzüne uğramıyor, kendi isteğiyle çiftleşiyor. Daha sonra seçtiği bir kaç erkekle daha çiftleşiyor. Böylece hamile kalma şansı artıyor.

tarihinde Slania tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...