Jump to content

Ateist Kadınlar ve İslam

Recommended Posts

Bir keresinde Kadın biyoloğun, (okumuş-laik belli bir kültür seviyesinde) çocuğunun biz nasıl geldik dünyaya dediğinde; evrimle ilgili hiçbir cevabı bulunmadığına şahit oldum. Cevap Adem-havva.

Kadınlardaki inançsızlığın azlığı iki temel husustan kaynaklandığını düşünüyorum.

1) Ahlak kavramı ebevynlerce kız çocukları yetiştirilirken günah olarak işleniliyor. Ahlaksız kadın olmamak için günahkar olmamanın çevirisini yapıyorlar.

2) Din, erkekler için "erk" iken kadınlar için "yaşam stili" olabiliyor. Mevlütler, mezar ziyaretleri vs.

3) Bu yaşam stilinde örneğin çocuğuna bunu yapma! demenin bir yolu din. Dolayısyla gerçekte içsel olmayan din içselmiş gibi gösterilerek sosyal yaşamda kullanılıyor. Çünkü kadınlar için hesapçılık gerçekçilikten önce geliyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 394
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Duruma bakılırsa anlaşılıyor ki kadınların kafası gerçekten erkeklerden daha çok çalışıyor. Kadınlar olgun ve dirençlidir. Hem annedirler. İçlerindeki o muazzam şefkat duygusunu veren sonsuz şefkat ve merhamet sahibini gayet iyi bilirler.

Diyorsun ki kadın ateistlerin sayılarının az olması, kadınların aklının daha çok çalıştığının delili.

Akıllı kadın ateist olur mu hiç... Ona o aklı ve duyguları verenin Allah olduğunu gayet iyi bilirler.

Bizim söylediğimizi ters okumaktır bu. İlginç bir durum.

Sitelerde Paylaş

Kadın ezilmiyor değil. Kadının hangi yollarla ezildiğini hepimiz aşağı yukarı biliyoruz ama kadının da bu durumdan hiç şikayetçi olmadığı kesin. Bu ezilme konusu en iyi: duygu sömürüsü, kendi gündemini oluşturma ve devam ettirme, ekmek elden su gölden yaşamı sürdürme, her durumda haklı görünme gibi avantajlar sağlıyor kadına. Fakat hiçbir şey yapmadan bunu yaşamaya da devam ediyor. Bu durumda kadını ezen aslen erkek değil, kendisi oluyor.

Kadınlar suçlu. Mahalleyi bırakın koca köyü tek başına beş dakika içinde birbirine katmaya, adamlara birbirini kırdırmaya gücü yeten kadını kimseler ezemez valla.. Suçunu ortaya çıkardığınızda hemen sizin söylediğiniz gibi ezilen zavallı kadın oluverir mesela, sonra biz olanı biteni unutup onu anlamaya çalışırız vs..

Bold yaptığım ilk cümleniz, daha ilk iletimde değindiğim, özellikle vurgulamak istediğim iki sorundan biriydi.

İşte kadına İslam'da ayrılan yer, tam da bu tatmine hizmet ediyor olmasın? Annelik kısımını tatmin ettiği kesin. Analık kutsaldır, yücedir, cennet onların ayakları altındadır falan ama bedeni hakkında sürekli seksüel birtakım alış verişler yapılması hoşuna mı gidiyor acaba?

Bana öyle geliyor. Din ve benzeri öğretiler nedeniyle tatminsizler hem, hem de tatmini dönüp oradaki yerlerinde arıyorlar. Hani şu klasik "katilin suç alanına geri dönmesi" meselesi gibi..

Hep kısır döngü.

Birinci paragrafta söylediklerinize katılıyorum. Durumu şöyle ifade ediyorum ben; eğer kadın bu düzen içinde kendine yer buluyor ve avantaj sağlıyor ise ezilen-ezen,ötekileştirilmişlik vs yoktur. Hatta riyakarlık vardır; hem düzeni sahiplenip hem de şikayet etmek riyakarlıktır.

Dinler, kadının aldığı yanlış tatminlere hizmet etmekte etkili oluyor. Bu, günlük hayatta etkilerini ahlak, görgü kuralları vs ile sağlamlaştırıyor. Sonuç kadın birşeyleri didiklemeye pekte gerek duymuyor.

Sitelerde Paylaş

Diyorsun ki kadın ateistlerin sayılarının az olması, kadınların aklının daha çok çalıştığının delili.

Akıllı kadın ateist olur mu hiç... Ona o aklı ve duyguları verenin Allah olduğunu gayet iyi bilirler.

Bizim söylediğimizi ters okumaktır bu. İlginç bir durum.

Daha ziyade işine geldiği gibi okumaktır bu.

Sitelerde Paylaş

Çok defa yazdık ama yine de kısaca özetleyeyim.

Kadınlar örtülere çarşaflara hapsedilir, sosyal yaşama dahil edilmez, erkeğin kontrolü altındadır, erkeksiz bir yere çıkması yasaktır, erkeğin olduğu yerde çalışamaz, çocuklara analık kocaya karılık yapmaktan başka görevi yoktur.

Daha bir dolu şey var ama özetle Allah'ın kadına biçtiği rol bu. Kadını hiç sevmiyor, Öyle ki, muhatap bile almıyor, ona seslenmiyor, söyleyeceği bir şey varsa, kadına aktarması için erkeğe hitabediyor.

Cennet anaların ayağının altındadır lafı da kadına yüceltmez. Ana olmayan kadın, kadın değil midir? Analık kutsal bir iş midir de böyle yüceltilir?

Yok böyle bir şey. İçgüdülerimiz bize yetiyor gerçekten analık yapabilmemiz için. Dinler onu da kirletiyor.

Kendi geçmişimize bakarak bir örnek vereceğim.Erkeğin kadına karşı olan kontrolü islamdan önceki Türk Devletlerinde de vardı. Yani bu islam ile bağdaştırılamaz. Türklerde evin reisi 'erkektir' , ama moğollarda 'kadındır' .. Bunun din ile bir ilgisi yoktur. Allah kadını sevmiyor , muhattap almıyor diyorsun ama Kur'an-ı Kerimi bütün insanlığa gönderdiğini unutuyorsun. Kadın erkek ayırmadan okunulup anlaşılmasını istemiştir. Hiç kadın peygamber yoktur. (Gerçi bütün peygamberlerin adı bilinmiyor. Sadece sayısı geçiyor. ve bunu günümüzde ki islam alimleri tartışıyor.Kadın peygamber var mı yok mu diye.)

Sadece kadının değil , erkeğinde kadından habersiz bir yere çıkması uygun değildir. ' Yasak olduğunu ilk defa senden duydum ve bunun doğru olduğunu da pek sanmıoyurm. '' Kur'an-ı Kerim de direk kadına hitaben sureler vardır. Bunları anlatanda Peygamber efendimiz ve onun zevceleridir.

Analık ve Babalık tabii ki kutsal birşeydir. Önemli ve değerli birşeydir. İçgüdüsel olarak yapman onu farkında olmadan , refleks gereği yapıyor olman anlamına gelmiyor. İsteyerek yapman , vakit ayırman bunu önemli ve kutsal kılıyor.

Peygamber efendimiz "Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız." buyurmaktadır.

Ne Allah ne de Dinimiz Kadınlara karşı düşman değildir. Türban Allah'ın emridir. Erkeğe de verilen emirler ile yan yana konulduğu zaman ne kadar mükemmel bir uyum olduğunu farkedersin.

tarihinde Alexihan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türban'ın aslında makyajdan pek farkı yoktur.

Erkeğin kadını tercih etmesi için uygun olan makyaj ise makyaj yapacaktır kadın, türban ise türban giyecektir.

Önemli olan kadının diğer kadınlarla rekabetidir, kadın erkek için giyinmez, ve dahi soyunmaz. Diğer kadınlarla rekabet için soyunur (veya giyinir).

Sitelerde Paylaş

Türban'ın aslında makyajdan pek farkı yoktur.

Erkeğin kadını tercih etmesi için uygun olan makyaj ise makyaj yapacaktır kadın, türban ise türban giyecektir.

Önemli olan kadının diğer kadınlarla rekabetidir, kadın erkek için giyinmez, ve dahi soyunmaz. Diğer kadınlarla rekabet için soyunur (veya giyinir).

"Hangimiz kapıcaz bakalım en güçlü en iyi yaşatanını" şeklinde bir rekabet tabii ki söz konusu olabiliyor. Fakat bunun ucu yine geliyor erkeğe dayanıyor..Yani kadın hem kendisi, hem karşı cinsi, hem de kendi cinsi için giyiniyor..Ama en namuslu görünmek isteyeni bunu giysileriyle de belirtip karşı cinsine imajine ettirdiğin de tercih edilen oluyor..Hele bir de hizmetçi ruhu da varsa ve güzel de yemek yapıyorsa olay bitmiştir..Çoğu müslümanlarca mutlu olunacak kadın prototipi anlattığım modelce kazınılır annelerce oğullarının beyinlerine..Zaten erkeklerde de annesine benzeyenleri tercih etme sık görülünce bu kadınlar doğal olarak kendilerine biçilen bu rol modeli benimsiyorlar...

Sitelerde Paylaş

"Hangimiz kapıcaz bakalım en güçlü en iyi yaşatanını" şeklinde bir rekabet tabii ki söz konusu olabiliyor. Fakat bunun ucu yine geliyor erkeğe dayanıyor..Yani kadın hem kendisi, hem karşı cinsi, hem de kendi cinsi için giyiniyor..Ama en namuslu görünmek isteyeni bunu giysileriyle de belirtip karşı cinsine imajine ettirdiğin de tercih edilen oluyor..Hele bir de hizmetçi ruhu da varsa ve güzel de yemek yapıyorsa olay bitmiştir..Çoğu müslümanlarca mutlu olunacak kadın prototipi anlattığım modelce kazınılır annelerce oğullarının beyinlerine..Zaten erkeklerde de annesine benzeyenleri tercih etme sık görülünce bu kadınlar doğal olarak kendilerine biçilen bu rol modeli benimsiyorlar...

Erkekler, azıcık kapalı, hani şöyle ne azından üsturuplu (ne demekse?) giyinen, hanım hanımcık davranan, ev işinden yemekten falan anlayan "ev kızı" tipli kızları seçiyor değil mi? Ya da en azından eğilimleri o yönde. Hanım hanımcık, gözü açılmamış temiz kız..

Ateist kadınlar bu tür imajlar peşinde olmadıkları için rahat, doğal ve güvenliler. Oyun yok, numara yok. Neyse o..

Dişiliklerini de dibine kadar yaşamayı bildikleri için hepten kaçmak lazım onlardan. Onlarla evlenmek istemek hayli güç çünkü korkuturlar. Bu tür kadınlar vasat erkekleri korkuturlar.

O nedenle ateist kadınlar ateist erkeklerle (eğer mümkünse) birlikte olmalı. O birlikteliklerin büyük çoğunluğu çok başarılı biçimde devam eder, son derece dürüstçe sade hayatlar yaşanır. Benim gördüklerim öyle.

Peki sen, ateist erkeklerin önemli sayılacak bir miktarının da o hanım hanımcık, el değmemiş gözü açılmamış kızlardan istediklerini farkettin mi?

Yalnız bizim Türk erkekleri acayip kekleniyorlar.:) Bir kadın olarak söylüyorum bunu.

Hey Allah'ım.. Öyle şeker işler ki bunlar..

Sitelerde Paylaş

İslam kadına göre değildir Mechule. Bu koca bir yalan, yanılgı. İslam kadını kadınlığından çıkarıyor bir kere.

Ayrıca dindar bir erkeğin kadın ruhundan anlayacağını da hiç sanmıyorum. Hatta bana sorarsan mümkün değil.

Fakat sen, İslam'daki her tür baskıyı, haksızlığı vs. zaten gönüllü olarak kabul ediyorsun. Erkeğin çok eşliliğini bile ona hak görüyor, savunuyorsun. Örtünmek ve diğer her şey de dahil.

Fıtrat dediğiniz şey ne, tam olarak anlamıyorum ama onun insan doğası gibi bir şey olduğunu sanıyorum.

Böyle bakınca da İslam kadına aykırı. Kadının bütün içgüdü ve güdülerini baskı altına alan, şeddet kullanarak onu köle yapan bir din. Sen böyle düşünmüyor, bu durumdan hoşlanıyorsun ayrıca.

Yani Mechuleciğim sen, tam bir umutsuz vakasın. Sen bu tecavüzü gönüllü kabullenmişsin kısacası.

Ama işte bu nasıl oluyor, neden oluyor, onu anlamıyorum.

kadın bedeni her türlü reklamda kullanılmakta,meta olarak sadece,yapmayın bu her kadını mahveder,kadınlığından soğutur ki çokça örneği mevcut,islamda böyle değil kadın bedeni ile birlikte anılmaz,bunu ötelemiştir tesettürlü ile bel ölçü ile değil aklı fikri düşüncesi ile yer etmiştir kişilerin aklında,işte bu yüzden kadınlar daha çok dine bağlı,sığındıkları güvenli bir liman çünkü kötü dünyada huzur kokan bir yaşayış her kadını cezbeder,her müslüman kadın ahlaklıdır her türbanlı namusludur demiyorum maalesef ki bir çok açık arkadaşım vardır,kişilklerine hayran olduğum,ateist erkeklerde hanım hanımcık kızları ister demişiniz,oysa her tesettürlü hanım değildir,erkeklerde topluca bir sorun var bence ne istediklerini dahi bilmiyorlar çoğusu,ve bence kadınlar dışa dönük yaratılsa idi duygularını bukadar karıştırmasa idi fikirlerine savunmalarına peygamberlik bayanlara gelebilirdi

Sitelerde Paylaş

kadın bedeni her türlü reklamda kullanılmakta,meta olarak sadece,yapmayın bu her kadını mahveder,kadınlığından soğutur ki çokça örneği mevcut,islamda böyle değil kadın bedeni ile birlikte anılmaz,bunu ötelemiştir tesettürlü ile bel ölçü ile değil aklı fikri düşüncesi ile yer etmiştir kişilerin aklında,işte bu yüzden kadınlar daha çok dine bağlı,sığındıkları güvenli bir liman çünkü kötü dünyada huzur kokan bir yaşayış her kadını cezbeder,her müslüman kadın ahlaklıdır her türbanlı namusludur demiyorum maalesef ki bir çok açık arkadaşım vardır,kişilklerine hayran olduğum,ateist erkeklerde hanım hanımcık kızları ister demişiniz,oysa her tesettürlü hanım değildir,erkeklerde topluca bir sorun var bence ne istediklerini dahi bilmiyorlar çoğusu,ve bence kadınlar dışa dönük yaratılsa idi duygularını bukadar karıştırmasa idi fikirlerine savunmalarına peygamberlik bayanlara gelebilirdi

Mankenler de bedenleri üzerinden para kazanır Mechule. Buna o tesettür çarşaf reklamı yapan o mutevazı kadınlar da dahil. Yani bu söylediğin şeyin ucu birazcık açık.

Ben ve benim gibi milyonlarca açık kadın bedenlerini kullanmıyor o anlamda. Yani sen bedeni üzerinden o ya da bu biçimde para kazanan kadınla örtünmeyen bütün kadınları aynı kefeye koyuyorsun. O kese çok karışık, dengeyi bozar.

Türban ya da genel anlamıyla tesettür, direkt olarak seks getirir akla. Bunu çok defa konuştuk. Ne düşünüyorsun, ne hissediyorsun, ne istiyorsun da örtüyorsun kafanı, kolunu bacağını? Niye?

Cevap belli: Erkeği tahrik etmemek için. Yani sen örtünerek tahrik etmem amacı güttüğünü söylüyorsun ve tahrik olmayacağı varsa da dikkat kesiliyor konuya.

Anladın mı demek istediğimi?

Hani şimdilerde RTÜK sigara içilen sahnelerde o sigarayın olduğu bölgeyi dejenere eder. Sözde sigarayı göstermiyor ki çocuklar falan görüp de özenmesin.

Aslında doğal haline bıraksa çocuk farketmeyecek bile. İlgilenmeyecek. Ama orada öyle bir dejenere ediyor ki o görüntüyü, dikkat kesilmemek imkansız. Çocuk da "orada ne var ki?" diye merak ediyor. Merak etmeyip bileni de sigarayı hatırlayıp durumla dalga geçiyor. Ve bu sırada aslında tahrik oluyor vs..

Örtünün bir şeyleri gizlediği kesin tabi Mechule'ciğim.. Çok pis bir oyun var ortada, kadın da erkek de misler gibi oynuyor.

Sitelerde Paylaş

bana düşen örtünmektir,oturup kalkman ile konuşman ile yürümen ile bunu tamamlamaktır yinede bakan olmaz mı olur ama bu benim sorunum değil,zaten ne diyoruz müslüman bir erkek bakmamalı diğer halleri konuşmaya lüzüm yok çocuğa tecavüz eden bir ülke burası tesettürlü içinde elbette bir dünya fantazi üretir o kendi sapkınlığı,adam sapıksa kadınada ihtiyacı yok bunlar ayrı,tesettür güvenli bir zırha girmektir sadece,savaşın ortasında kalkanının herkeste kalın olması gibi düşün,konu tek tesettür değil beden örtünmesi değil yani fikrinde hallerinde islama uygun olmalı yoksa beden örtüp her haltı yemek kişilik bozukluğudur,burada değinmek istediğim yer şu hemcinsim olarak bilirsin bunu kadın nekadar güçlüde olsa başını yaslayacağı bir omuz arar,sırtını dayayacağı bir yer,güvenli emin huzurlu,islam işte tam bu..

Sitelerde Paylaş

İyi de Mechule, bize de kimseler bakmıyor ki. Sözkonusu olan gözle taciz vs. ise, bizi de durduk yerde kimse taciz etmiyor. Ben son derece rahat giyinen biriyim üstelik, hiç öyle sapık sapık bakışlar arasında dolaşıyormuşum hissine kapılmadım ki çok dikkatli biriyimdir.

Bu nedir biliyor musun mechule?

Kadının kendini bilmesi, kendini taşımasıdır. O yüzden sizler sürekli "ama tesettürlü olup neler neler yapanlar da var, onların da çok fenalarını görüyoruz" demek zorunda kalıyorsunuz.

İki farklı kadın ve birbirinin aynısı iki elbise düşün. Çok dikkat çekici, dekolte olsun bu giysi. Kadınların ikisi de güzel kadınlar olsun, hatta biri diğerinden daha güzel olsun.

O elbiseyi iki kadına da giydirelim.

Erkekler, kendini nasıl taşıması gerektiğini bilen kadının yanına yöresine yaklaşamazken, diğeri daha çirkince bile olsa, vücut diliyle verdiği mesaj yüzünden ardında kuyruk oluşturacaktır.

Doyumlu, neyin ne olduğunu bilen kadına kimseler yanaşamaz, bir halt da yapamaz.

Örtü mörtü hikaye.. Örtü kadını kadınlığından, insanlığından çıkarır, sekse davet eder.

Sitelerde Paylaş

ifeel ben ne diyorum işte,aynısını,tesettür hikaye diyorum bende,tesettür bedene giyilen tek kumaş değildir diyorum bende,açık olup çok düzgünler var diyorum,tesettür herşey değildir diyorum,ama erkekler bunu kavrayamıyor diyorum,Rahman da tesettürlüyü cennette koydum koyuyorum demiyor ki iffet ayrıdır,lütfen anla artık beni,aynı düşüncedeyim burada seninle

Sitelerde Paylaş

Mechule son yazılarında nedense 'ne istediğini bilen erkek yok' , 'erkekler tesettür konusunu kavrayamıyor' felan demişsin burdaki asıl amacını merak ettim.

Yukardaki savaşa giderken giyilen kalın zırh meselende baya komik, altıüstü dışarı çıkıyorsun.Ne bu sosyallik fobin.

Sen kendi kafanda erkekler tarafından tacize uğruyorum diye fakir edebiyatı yapıyorsun.Sonrada gelip nereye saldırdığını bilmeden etrafa saçmalıyorsun.

Bakan olur diye sana düşen örtünmekmiş, bence hiç sokağa çıkma.

Sitelerde Paylaş

Galiba asil sorun toplumun kadina bictigi rolle ilgili, ya da doganin diyelim, genetik sifrene gore cocuk istiyorsun, bunu da sana verip cocugunu buyutecek ve seni destekleyecek erkek istiyorsun ve sonucta bedeli neyse onu oduyorsun. Bu bedel kimi toplumda daha cok kiminde daha az. Yetistigin ortamin sana cizgidi limitlerin otesine gecmek zor, durup duruken ne diye aykiri olasin ki, senden hanim hanimcik, guzel, becerikli olman bekleniyor, dini butun olursan arti aliyorsun. Ne gerek var, yok kariyer yok ateizm, hele de ateizm kolay kolay kimsenin aklina gelmeyen dini sorgulamak, kimse ugrasmak istemiyor.

Sitelerde Paylaş

O nedenle ateist kadınlar ateist erkeklerle (eğer mümkünse) birlikte olmalı. O birlikteliklerin büyük çoğunluğu çok başarılı biçimde devam eder, son derece dürüstçe sade hayatlar yaşanır. Benim gördüklerim öyle.

Peki sen, ateist erkeklerin önemli sayılacak bir miktarının da o hanım hanımcık, el değmemiş gözü açılmamış kızlardan istediklerini farkettin mi?

Yalnız bizim Türk erkekleri acayip kekleniyorlar.:) Bir kadın olarak söylüyorum bunu.

Hey Allah'ım.. Öyle şeker işler ki bunlar..

Ateist olsun,müslüman olsun toplumun gelenek ve göreneklerinden yeterince nasiplenmiş Türk erkeklerinin çoğu işlerine geleni tercih ediyorlar..Toplumun bilinçaltı kullanma - kullanılma odaklı ilişkilerine alışkın yapıdaki beyinler, maalesef aşk evliliklerinde dahi kısa zaman içinde masumiyetlerinden yitip, karşılıklı alışveriş şekline dönüşmek zorunda kalıyor..Çünkü toplumun yapısı böyle..İlla bir kullanan, bir kullanılan olmak zorunda bunlar için..Mantıkları

topluma göre düzenlenmiş..

İnsan, bizim gibi arap zihniyetini benimsemiş toplumlarda kadın erkek ayrımcılığı kaçınılmaz olduğu için,sahteden hayali bir üst insan (erkek) imajı yaratıyor. Bir üst 'ün olduğu kabullenilince, bir de alt olmak zorunluluğu çıkıyor ortaya..Ateist erkekler de bu toplumun ürünü olduğu için ,durduk yere ,hiç bir işe yaramayan angut ve beceriksiz adamlar olsalar bile ,hiç değilse bir kadından üstün oldukları duygusu hoşlarına gidiyor..Ruhları okşanıyor.Bu yüzden ikinci sınıf, söz dinleyen kadın modeline onlar da sıkıca bağlanıyor..Durup dururken birileri bunlara bir hak vermiş, neden geri vermek istesinler ki kurnaz üçkağıtçılar...

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mechule son yazılarında nedense 'ne istediğini bilen erkek yok' , 'erkekler tesettür konusunu kavrayamıyor' felan demişsin burdaki asıl amacını merak ettim.

Yukardaki savaşa giderken giyilen kalın zırh meselende baya komik, altıüstü dışarı çıkıyorsun.Ne bu sosyallik fobin.

Sen kendi kafanda erkekler tarafından tacize uğruyorum diye fakir edebiyatı yapıyorsun.Sonrada gelip nereye saldırdığını bilmeden etrafa saçmalıyorsun.

Bakan olur diye sana düşen örtünmekmiş, bence hiç sokağa çıkma.

öncelikle ne gibi bir amacım olur ki ? bu konu kadınlarla ilgili olunca elbetteki erkeklere laf edilir,ben erkekler tarafından tacize uğruyorum gibi kelam etmedim neyi nereden bulup algılıyorsun merak ettim doğrusu,tesettür bunları engellemez sapık olan için fark etmez diyorum,tesettür beden örtüsü değildir sadece ahlakınında tesettürlü olması gerek mümine ise,bakan olur diye örtünme olmaz dedim mübarek nasıl ters okuyorsun nasıl başarıyorsun bunu,bana düşen örtünmektir,erkek bakıyorsa halen o onu ilgilendirir benim sorunum değil dendi yukarıda,müslüman erkeğe gözünü haramdan çevir bakma denmezdi o zaman dimi sadece kadınlar örtünsün erkekler zaten bakmaz diye bir kural yok,erkeklerin ne istediğini bilememesine gelince evet bu böyle,dinsiz adam bile tesettürlü biriyle evlenebilir sizler tuhafsınız çünkü,konu kadın erkek ilişkisi değil .

tarihinde mechule_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist erkekler de bu toplumun ürünü olduğu için ,durduk yere ,hiç bir işe yaramayan angut ve beceriksiz adamlar olsalar bile ,hiç değilse bir kadından üstün oldukları duygusu hoşlarına gidiyor..Ruhları okşanıyor.Bu yüzden ikinci sınıf, söz dinleyen kadın modeline onlar da sıkıca bağlanıyor..Durup dururken birileri bunlara bir hak vermiş, neden geri vermek istesinler ki kurnaz üçkağıtçılar...

de şu var placebo kadın erkek eşit değildir evet ama bu erkeğin önde olduğunada işaret değildir ki,bunu kim demiş,ozaman adam evlat sahibi olamıyor doğuramıyor bu adamı bizden gerimi yapar,bence yapar(:

Sitelerde Paylaş

Ateist erkekler de bu toplumun ürünü olduğu için ,durduk yere ,hiç bir işe yaramayan angut ve beceriksiz adamlar olsalar bile ,hiç değilse bir kadından üstün oldukları duygusu hoşlarına gidiyor..Ruhları okşanıyor.Bu yüzden ikinci sınıf, söz dinleyen kadın modeline onlar da sıkıca bağlanıyor..Durup dururken birileri bunlara bir hak vermiş, neden geri vermek istesinler ki kurnaz üçkağıtçılar...

de şu var placebo kadın erkek eşit değildir evet ama bu erkeğin önde olduğunada işaret değildir ki,bunu kim demiş,ozaman adam evlat sahibi olamıyor doğuramıyor bu adamı bizden gerimi yapar,bence yapar(:

Evet mechuleciğim,erkek ve kadın anatomik olarak eşit değillerdir.Ama insani yaşama ve haklar anlamında eşittirler..Aslında bu adamlar bizi iyi keklemişler.Biz çocuk doğurabiliyoruz, onlar doğuramıyorlar..Bize mecburlar yani..Bu yüzden vur tepelerine kölesi olma..Nanik... :p

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...