Jump to content

Allah Yok, Din Yalan

Recommended Posts

çok zarar verici uslup ile çizim yok ama yine müslüman ülkesinde olmamalı böyle birşey,buna kadar daha bir çok şey var ülkemde,ama burada koyulan o iğrenç karikatürler gibi bir yazara çizere bayan halimle girişirim gibime geliyor,sacını çekerim hiçbişi yapamazsam(:

Ben eski halimde olsaydım daha neler yapardım neler? :)

Sitelerde Paylaş

çok zarar verici uslup ile çizim yok ama yine müslüman ülkesinde olmamalı böyle birşey,buna kadar daha bir çok şey var ülkemde,ama burada koyulan o iğrenç karikatürler gibi bir yazara çizere bayan halimle girişirim gibime geliyor,sacını çekerim hiçbişi yapamazsam(:

Yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat edersen, belki yazdıklarından birşeyler anlaşılabilir.

Sitelerde Paylaş

hatta cimcirebilirsin de bence

Sitelerde Paylaş

Nereye kaçtınız müslümanlar? :) Siz de yorum yapın bakalım siz ne diyeceksiniz?

Bence bu adama cesaret ödülü verilmeli, helal olsun.

Ceza konusuna gelince, karikatürde suç teşkil eden olay caminin duvarına "Allah yok din yalan" diye yazmış olmasıdır. Bunu fikir olarak açıkca dile getirebilir ve cezada almaz zannımca ama camiyi bu konuda kullanması müslümanlara saygısızlık olarak nitelendirilmiş.

o ceza 3 aya kadar düşer :)

Sitelerde Paylaş

Ben de ateistcafe'de aynı konuda başlık açmıştım. Bunu görmemişim.

Evet, birşeyler yapmak gerek.

Ama merkezi Türkiye'de olan ateist bir kurum ya da dernek falan kurulursa bu konuda aktif olarak çalışanları çiğ çiğ yerler muhtemelen.

ABD temelli bir vakıf, dernek, vs türü birşey kursam, acaba başka ülkelerden üye kabulü mümkün olur mu onu araştıracağım.

Eğer mümkün oluyorsa, "Türkish Free-Thinkers", vs tarzı bir isimle açacağım bu kuruma üyeliğinizi ve katılımınızı isteyeceğim. Düşünür müsünüz?

Evet!

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

E madem bu kadar sinirine dokunuyor, neden buraya geliyorsun?

Burada da Allahına ve kitabına küfür ediliyor.

Bizi de mi yolda görsen saçımızı başımızı yolacaksın?

:D

Hem adam fikrini söyleyemez mi?

Siz neden o zaman İsaya Allahın oğlu değildir diyorsunuz?

Bu da Hristiyanlara hakarettir.

Sitelerde Paylaş

"Allah var,dinler gerçek"diyebilme hakkı var.ama "Allah yok,dinler yalan"deme hakkı yok.

karikatür,hicvetme amaçlı bir iletişim.herkesin duygu ve düşüncelerini,resimle,karikatürle,şarkıyla,şiirle,makaleyle vs. ifade edebilme hakkı var.

ateistlerle dalga geçen,cennetli cehennemli zebanili çizilmiş yüzlerce karikatür var.ama hiçbir ateistin yargı yoluna gittiğini görmedik.

çoğu tartışmada ateistlere "siz zaten maymunsunuz,kendiniz kabul ediyorsunuz"denir mesela..:)

baruter'e hapis istemi,apaçık temel hak ve özgürlüklerin ihlal edilmesidir.demek ki inanca dair karikatür çizebilmenin temel şartı müslüman olmak imiş.

Sitelerde Paylaş

muhammed karikatüristlerinin şakşakçılığını yapan aynı zihniyet atalarını kemoş kılığına sokan bir yunan yüzünden milleti 4 sene tüpsüz bırakır. ben yunan için acil servis tadında istiklal mahkemesini kurulmasını bekliyordum ama :rolleyes:^_^

Sitelerde Paylaş

Aziz Nesin'in işaret ettiği gibi Bahadır Baruter suçsuz bulunursa, "Allah yok, din yalan" söylemi doğru olur. Belki de Bahadır Baruter "Allah yok, .. yalancı" yazmak istedi de, yazamadı. Camilerin tavanında allah ve onun elçisinin isimi var netekim. O zaman başka olurdu gündem sanırsam. Ayarlarımızla oynardık gibime geliyor korkarım.

tarihinde ermanevren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...