Jump to content

Arapça okunan duaya amin demek

Recommended Posts

(Ey Muhammed!) Dini yalan sayanı gördün mü? Öksüzü kakıştıran, yoksulu doyurmaya yanaşmayan kimse işte odur. Vay o namaz kılanların haline ki: Onlar kıldıkları namazdan gâfildirler. Onlar gösteriş yaparlar. Onlar basit şeyleri (ödünç) dahi vermezler.

Kureyş kabilesinin yaz ve kış yolculuklarında uzlaşması ve anlaşması sağlanmıştır. Öyleyse kendilerini açken doyuran ve korku içindeyken güven veren bu Kâbe'nin Rabbine kulluk etsinler.

Namaz Sureleri

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrı yada Allah Arapmı? diye sorulmuştu bu konudaki görüşleriniz nedir müslümanlar..Yada İsa'nın Tanrısı, yada Yahve.. Tanrının ırkı,dili oabilirmi özellikle Evreni yarattığını söyleyen bir Allahın dili neyce olmalı..Sirius'lular yada Mars'lılar gerçekten varsa onlarda Arapça'mı öğrenmek zorundalar?

Sitelerde Paylaş

hiç bir şekilde tanrının dili olamaz ona bir dil itham eden putperest olur.

kuranda şöyle bir ayet var mı?

müslümanlar arapça konuşmak zorundadır.

eğer böyle bir ayet varsa tanrı global düşünmüştür yoksa kalkıp kuran arapça okunmak zorundadır diyen din düşmanıdır, sahtekardır, putperesttir, insanları aldatmaya yönelik bunu savunuyordur insanlar gerçeği öğrenmesin diye.

Sitelerde Paylaş

ünlü yandaş enginar dıç efendinin yıllar önce bir yazısı vardı; " türklerden bir kişi çıksa ben mehdiyim dese hiçbir arap inanmaz, ama araplardan biri çıkıp ben mehdiyim dese arkasından giden birsürü türk şabalak çıkar. " benzeri bir anlatım içeriyordu.

adam yandaş mandaş ama bazen gerçekleri görebiliyor, bu konuda olduğu gibi. müslüman türklerde tam bir araplaşma olmuştur, araptan çok arapçıdırlar, araptan çok arapçacıdırlar. allahın emri falan yoktur arapça dua edin, arapça namaz kılın vs. ama bunlar kendilerine görev edinmişlerdir; yaşasın arapça kahrolsun öztürkçe.. bu kişilerin günlük yaşamda konuşmalarına bakarsanız zaten osmanlıca gibi bir dil konuşurlar.

tarihinde silver surfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

cehaletin gözü kör, kulağı sağır.

birde sarıklı, cübbeli, şalvarlı gezdiriyorlar garipleri. muhammet sarık mı taktı? cübbemi giydi? şalvarmı giydi?

hiç birisini yapmadı!

peki sen ne halt etmeye böyle tuhaf giyiniyorsun?

cehaletin gözü kör işte göremiyor kişi doğruyu yanlışı.

arapça bozuntusu konuşanlarda genelde bu arkadaşlardır.

tarihinde mocos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbadet Arapça olacaksa Allah insanları sadece Arapça konuştursaydı.

Bu kadar dil neden var?

Ama Müslümanlara göre Arapça en kutsal, en zengin dildir.

Adem Arapça konuşur. Yeryüzündeki ilk dil Arapçadır.

Cennette Arapça Konuşulur.

İbadet Arapça olmalıdır.

Arapça Türkçeye ya da başka dillere çevrilemez.

Çünkü Arapça çok zengin bir dildir.

Vs Vs Vs

Sitelerde Paylaş

Küçükken aileden ezberletilen zor'da kalınca oku sürekli dedikleri dualar'ın türkçelerini bulup okudum gerçekten aptallıkmış zamanında yaptıklarım hiç alakasız tanrı varsa bile n'apıyo lan bu mal demiştir :D misal kevser okurdum korkunca kısa diye ne diyor kevserde

Şüphesiz, Biz sana Kevser'i verdik.

Şu halde Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.

Doğrusu, asıl ebter (soyu kesik) olan sana kin duyandır.

buyur? ne alaka şimdi ben sıkıntıdayım yada bişeyden korktum ailemin öğrettiği gibi okuyorm bunu sonra amin diyorm peeh.

Sitelerde Paylaş

zorda kalınca insan Allah'a sığınıyor değil mi? zaten başka neye sığınacak?

O'nun gönderdiği kelam neyse onu vesile kılarak Allah'a yalvarıyoruz. İhtiva ettikleri manalar o anki sıkıntımızla ilgili olmasa bile, okunanın Allah kelamı olması, Allah'ın kapısından o kelam vesilesiyle yardım dilenmesi başlı başına bir anlam taşır. Allah da merhametlidir ve affedendir, yardım eder.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...