Jump to content

Evren neyin içinde genişliyor?

Recommended Posts

• İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arayış kurgusuna sahip romanlarda ana karakter sonunda başladığı yere geri döner. mesala "Simyacı"

Bir şeyleri kurtarmak için zorlanarak geliştirilimiş gibi duran teoriler, çok zarif bir biçimde bir yere (başladığımız yere) bağlanana kadar zorlamaymış gibi gelecek.

kolaysa başına gele....

Yani sözün kısası,bırakın kendinizi o yüce,şefkatli ellere.Ondan sonra da, artık düşünmeniz için dahi enerji harcamanıza gerek kalmayacak!!
Sitelerde Paylaş
Bu gibi konularda kaynağa gerek yok AteshBey..

Konuyu kimse bilmiyor.

Herkesin bu konuda yapacağı yorum tümüyle delilsiz olacak ve bir spekülasyonu geçemeyecektir.

Bir kaynak vermişsin ama, onu destekleyecek hemen hiç bir delil yoktur.

Evren sonsuza kadar genişleyecek mi?

Yoksa kendi üstüne çökecek mi?

Çökme çoktan başlamış bile olabilir..

Bize ışık hızında evrenden gelen bilgiler asında yüzmilyonlarca, hatta milyarlarca yıl öteden kaynak alıyor.

HACI

Spekülasyonu herkes yapar.

Ancak spekülasyonu değerli kılan şey, onu yapandır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Biz ve madde ayırımı yaparsak biz maddeden başka bir şeymişiz gibi bir anlam çıkıyor. Peki biz madde miyiz? Yoksa biz bilinç miyiz? Yoksa biz maddede miyiz? Yani maddede olan bilinçmiyiz? Hangisi?

Maddede olan bilinç isek, bilincimizin gelişkinliği oranında maddi organizmayı yöneten miyiz? Malum insanlar farklı faklı. Ve de insandan başka çeşit çeşit organizmalar var. Onlarda çok çok farklı farklı.

Ayrıca çok uç bir soru olacak ama evren canlı olabilir mi yada bir canlı organizmanın bir parçası olabilir mi, mesela bir hücresi?

Şimdi biz maddeyiz deyip kestirip atacaksınız biliyorum, ama ben genede sorayım dedim.

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...