Jump to content

Arapça ilk ögretime geldi..

Recommended Posts

laik mi (:

araplaştırma değil,inanç özgürlüğüdür bu,ingilizce ilede ingilizleştiriyorsun mantığı ilemi hareket edelim yani,adam müslüman türkçeden iyi bilmesi gerek arapçayı

İngilizce evrensel bir din, mantığın yanlış olmasından önce komik.

Adam müslümanmış da Arapçayı Türkçeden daha iyi bilmesi gerekiyormuş.

Bence bununla da kalmaması gerek, Mekkede falan yaşamalı.Kutsal topraklar değil mi, yanlış mıyım?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrenselliğin bencesi olmaz.Neyse tamam sen haklısın.

Kendimden utanıyorum.

Kolay kolay cevap vermeden ayrılmam,

Kolay kolay kimseye hakaret de etmem.

Ama sen farklısın;

Seni özel kılan birşey var.

Senin beynin incelenmeli.

İsrafsın.

Sitelerde Paylaş

Bu haberi duyunca çok üzüldüm.Günden güne geriliyoruz..

Ben laik bi ülkede yaşadığımıza inanmıyorum..

Türkiye laik değil..

Ezan sesinden rahatsız oluyorum...Sabah akşam sürekli ezan sesi dinlemek zorunda kalıyorum.O sevmediğim sesi sırf türkiyede yaşıyorum diye dinlemek zorunda kalıyorsam Bence türkiye yeteri kadar laik değil..

Okularda arapça eğitimle bir adım daha atıldı..

Yawaş yawaş islamı insanlar üzerinde daha etkin kılmak istiyorlar..

Ufacık cocukların beynini yıkamak istiyorlar..Çok yazık..

Sitelerde Paylaş

o evrenselliği oluşturan toplum ingilizlerden oluştuğu için evrenselleşmiş,ve bu bir kural değildir,nasıl ki dünya dili ingilizce ise ahiret dilide arapça bunu bilip öğrenemk farz,kuranı okumak anlamak farz,buna engel olunması özgürlüğe bir darbeydi.herneyse.

Sitelerde Paylaş

kur'an elden alınınca,sadece arapçayı okuyup ne dediği kavranılmayınca yalancı,sahtekar,güvenilir olmayan,hırsız,sarhoş..vesayir tipli müslümanlar türedi..bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktu! demeden edemedim . :huh:

Sitelerde Paylaş

Senin öbür dünyandan banane, otur evinde öğren.Sana farz bana değil.Farzla peynir gemisi yürümez.5 vakit kafamızı sikiyorsunuz zaten.

Bu başlıktaki iletilerin tarafsız biri tarafından okunmalı tamamen.Cahilliğin ve aptallığın resmi.

Şu an kendime inanamıyorum, biri benle dalga mı geçiyor çıldırmak üzereyim?

Sitelerde Paylaş

Bir müslümanın onaylaması gayet normal, bunu düşünerek okuyordum zaten.

Ama dediğim gibi, sende bi anormallik var.Sen embesil seviyesinde yorumlar yapıyorsun şu tartışmada, bana istediğini söylesen küfretsen bile daha iyi bu kadar şikayetçi olmam.Ben senden bir görüş bir cevap bekliyorum her mesajında saçmalıyorsun.Lütfen düzgün tartışalım bidahakine şu an kendimi dalga geçiliyor gibi hissediyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben de Rusça istiyorum, hani benim özgürlüğüm.

Sayı diyorsanız referandum yapalım, Rusça dersi isteyenler Arapçadan daha fazla çıkar.

Beynim su kaynattı neydi bu ya.Neyse ben kedimle uyuyuyım.

Dil ögrenmek iyidir,Rusca ögrenmek istiyorsan ögren,herseyi devletten bekleme B)

Sitelerde Paylaş

neden çıldırmak üzeresin ki?

bir müslümanın arapçayı dil olarak öğrenilmesini onaylamasınımı ?

Neden müslümanların arapça ögrenmesi gerekiyor ?

Müslümanlık her dilde uygulanmaycak kadar aciz bir din mi?

Sitelerde Paylaş

Eee, o atatürkçü ırkçıların devri geçti beyler..

Onlar kara bir leke olarak kalacak..

Hadi bahalım, gık deyin gık.

Gıkınız çıkmaz olacak gıkınız..!

Sizin gibi asalak, beyni Arapça okumaktan uyuşmuş, adeta papağana dönmüş şeriatçılar, Atatürk'ün adını anacak kadar adam olmadı daha..

ya hu bir müslüman zaten bunu ister,şeriat! eğer istemiyorsa zaten imanı zedelenmiştir,iran usulü bir şer'i hüküm değil kur'an usulü şer'İ hükümler tek hayalimiz,hayaldi gerçek oldu/oluyor inşallah(: iran gibi yolda kırbaçla dolanan tipler dinde yoktur,ülkemdede olmaz,ama arşın arşın hakka karşı yazıp çizilemez buna izin olmaz,olmamalıda zaten.

arapça dersi koyulacağını burada okudum,eğer doğru ise yandaş bir propaganda değil ise bu haber sevindirici,atanın sızlayan kemiklerine el-fatiha..

Bir şeriatçı daha..

Ne çok koymuş Atatürk'ün kurduğu bu düzen size.. İşiniz gücünüz, bütün sıkıntınız Ata..

Bunca senedir onun kurduğu bu ülkede, onun adını anmak, ona selam vermek, onun kurduğu bu sisteme seve seve uymak zorunda kaldınız, bundan sonra da kalacaksınız.

Bunu iyice belleyin.

Yok öyle üç beş çapulcuya fatiha okutmak falan...

Sizin gibilerin Atatürk'ün adını anması bile midemi bulandırıyor doğrusu.. Devir, sizin gibilerin ağzına adına din dedikleri o bir parmak balı çalarak ülkenin anasını ağlatmak isteyenlerin devri gibi görünüyor ama değil.

Atatürk bizim çocuklarımızı sizin o bedevi dininizin istediği gibi olmaktan kurtardı, çatır çatır yalan olduğunu söyledi. Sisteminizi yıktı, laik cumhuriyeti kurdu.

Daha ilk senede başladı evrim teorisini anlatmaya, Muhammed'in ne tür bir yalancı olduğunu haykırdı çocuklara gençlere.

Bu müthiş dinsiz adamın önünde senelrdir eğilmeye utanmadınız mı? Nasıl iki yüzlü, nasıl gurursz insanlarmışsınız..

Şimdi çocuklarımıza yine o bedevi dilini öğretmeye kalkacaklar öyle mi?

Tek bir dindar aile isterse, seçerse ne olayım...

İki yüzlüdür bu ülkenin dindarı. Tayyip gibi çocuklarını Amerika'da okutmak ister.. Abdullah Gül'ün oğlu bu sene Stanford'dan mezun oldu..

Hepsinin ayakları Amerika'da..

Sizin gibi cahiller bu Arap yaveleriyle(!) kafaları uyuştururken onlar malı götürüyor..

Arapça öğreteceklermiş çocuklarımıza..

Ata'nın kemiklerine el fatiha imiş..

Zavallı kullar sizi.. Nasıl da acınacak haliniz var, bilseniz...

Eğer bilseniz, görebilseniz şu halinizi, gördüğünüz drama dayanamaz bileklerinizi keserdiniz...

Sitelerde Paylaş

Bu işi zerre kadar ciddiye almayın bence. Kimse bizim çocuklarımıza bu saçma dili öğretemez, aileler de istemez zaten.

Herkes çocuğuna İngilizce eğitim aldırmanın derdinde. Hiç bakmayın bu salak saçma uygulamaya. Üç beş yobazdan veya entel dantelden başkası seçmez bu dersi, çocuklar isyan eder öncelikle.

Kur'an kimin umurunda ki.. Bu ülkede Arapça yeşermez, şeriat da tutmaz. Bu oyun bir süre daha gidecek, bir yerde bitecek.

Mümkün olduğunca az hasarla kurtulalım, önemli olan o.

Sitelerde Paylaş

İlköğretim ve lise boyunca ingilizce eğitimi görüp de ingilizcesi what is your name'den öte gidemeyen çok insan tanıyorum.Devlet okullarında verilen yabancı dil eğitimi tamamen faydasızdır.Bu dil ingilizce de olsa arapça da olsa değişen bir şey olmayacak.4-5 yıl boyunca arapça dersi alan öğrenciler adını söylemek ve saati sormak dışında arapça konuşamayacaklar.Bunları tecrübelerime ve gözlemlerime dayanarak söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

laik mi (:

araplaştırma değil,inanç özgürlüğüdür bu,ingilizce ilede ingilizleştiriyorsun mantığı ilemi hareket edelim yani,adam müslüman türkçeden iyi bilmesi gerek arapçayı

Bu bakış açısıyla gittiğiniz sürece çölden başka bir yere varmanız pek beklenemez. Dünyada arapça ve ingilizce konuşan ülke ve toplumları bir araştırırsan aradaki farkı kavrayabilirsin.

Sitelerde Paylaş

İlköğretim ve lise boyunca ingilizce eğitimi görüp de ingilizcesi what is your name'den öte gidemeyen çok insan tanıyorum.

İngilizcesi bunun ötesine geçse ne olacak ?

İngilizce bir dil' midir ki geçsin, Türkçeye en yakın dil Kore dilidir.

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de Rusça istiyorum, hani benim özgürlüğüm.

Sayı diyorsanız referandum yapalım, Rusça dersi isteyenler Arapçadan daha fazla çıkar.

Beynim su kaynattı neydi bu ya.Neyse ben kedimle uyuyuyım.

Niye yazın antalyada sıkıntı çekmemek içinmi, ama uğraşma rus kadınları beş para etmez.. :)

Bende kürtce istiyorum B)

Kürtçe diye bir dil yoktur, 4 dili karıştırıp ortalığa saçmalıklar dökmek dil değildir, mağara konuşmalarıdır. :)

arapça çok lazım bir dil ya, ingilizce koysunlar madem bir dil ihtiyacı hissediliyorsa.

Kelt kültüründen gelmeyen kimse ingilizce konuşamaz, buna İngilterede yaşayan ingiliz vatandaşlarıda dahildir, sadece ezberlerler ezberleri bittiği an dilleride biter.

80 sonrası ülkede 2 tane boş kafalı grup oluştu biri ısrarla arapça öğrenmek isteyip konuşamayanlar diğeri ısrarla İngilizce konuşmaya çalışıp 250 kelimenin ötesinde kendini ifade edemeyen grup. :)

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben olsam seçmeli Çuvaşça isterdim. (ne kadar ciddi olduğumu bilemezsiniz). Tabi benimki yüz yıl sonra olabilecek bir ütopya. Türkçenin en uzak tek eski akrabasını (bir de Halaçça var) seçmeli de olsa öğrenmek, büyük ufuklar açardı. Ticari ve bel altı düşünen insan familyasına bunu anlatamazsın tabi, o Rusça der.

Kelt kültüründen gelmeyen kimse ingilizce konuşamaz, buna İngilterede yaşayan ingiliz vatandaşlarıda dahildir, sadece ezberlerler ezberleri bittiği an dilleride biter.

Çok doğru bir tespit. İngilizce bir ezberler dili. Kendi kökü var, ama biz yabancılar onu benimseyemiyoruz.

Bizim anasütü gibi benimsediğimiz kendi dilimiz var.

Ancak, böyle de olsa bir küresel anlaşma dili, lingua franka olarak çok faydalı. Bir Slavla, Arapla alfabeleri farklı olduğu halde anlaşabiliyoruz. Bunun ötesinde derslerin İngilizce görülmesi gibi durumları acınacak derecede sefil ve rezil buluyorum.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...