Jump to content

Arapça ilk ögretime geldi..

Recommended Posts

Bu ders asla okutulmamalı, seçmeli bile olmamalı, külliyen yasaklanmalı.

Burada bir yabancı dil olarak Arapça seçilmiş gibi görünüyor olabilir lakin o öyle değildir.

Arapça olarak saat sormayı, isim sormayı, sayıları ve renkleri öğreteceklerini sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Bunlar, Arap dili dersi görünümünde sınıfı Kuran kursuna çevirecek ve sadece İslami eğitim verilecek.

Bunu gerçeği herkes görüyor, demogoji yapmayın.

Söylemedi demeyin.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ders asla okutulmamalı, seçmeli bile olmamalı, külliyen yasaklanmalı.

Burada bir yabancı dil olarak Arapça seçilmiş gibi görünüyor olabilir lakin o öyle değildir.

Arapça olarak saat sormayı, isim sormayı, sayıları ve renkleri öğreteceklerini sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Bunlar, Arap dili dersi görünümünde sınıfı Kuran kursuna çevirecek ve sadece İslami eğitim verilecek.

Bunu gerçeği herkes görüyor, demogoji yapmayın.

Söylemedi demeyin.

Biliyoruz,minareye kilif uyduruyorlar ama ögrenemezler arapcayi,tembel insanlar...

Sitelerde Paylaş

daha ortada fol yok yumurta yok Arapçanın "a" sından korkudan altlarına yapıcaklar yahu :)

korkmayın bu kadar ya, yada korkun :) valla ateist olmakta zor be kardeşim.

Bence sen bizden daha çok kork.

Biz sorununda ne olacagını biliyoruz siz ne olacagını bilmiyorsun.

O "a" harfi başınıza çok iş açacak.

Ağzınız açık kalacak aaa diye.

Daha olmuş olanları göremiyorsun ki arabcanın "a"sından diyorsun.

Şeffaflık getirecegiz dediler sansür getirdiler.

Şeriat getirmeyecegiz dediler ateist forumu engellediler arabca dil dersi koydular.

Sitelerde Paylaş

Sen sanıyormusun özgür iradelerinizle okudugunuza inanmadıgınızı söyleyebileceksiniz?

Bunun bazı güçler tarafından oynanan bir oyun oldugunu göremiyormusun?

Minareyi çalan kılıfını hazırlar diye boşuna demezler.

Sen hayır ben Kurana inanmıyorum diyeceksin de buna izin verecekler buna gerçekten inanıyormusun?

Ha benm sözüme güvenmiyormusun o zaman gidişatın hangi yöne doğru oldugunu bir incele istersen..

İranda inanmayan kadınlar başlarını açabildiler mi?

Hayır sokakta dayak atılarak zorla kapattırıldılar....

İster uyu ister biliyorum zannetmeye devam et.

Sen nereye karşıt görüş bildiriyosun linç ederler adamı taşa tutarlar ya allahuekber kafir diye allah yolunda sevap işledik sanarlar ondan sonra.

Sitelerde Paylaş

Seçmeli Olması Tamamen Göstermeliktir . Aşamalı Gidecektir

Yavaş Yavaş Şeriat Geliyor İnceden İnceden

Bakalım Biz Ateisler Napacaz İzleyelim Ve Görelim Hos geldin,hayirli seyirler...

tarihinde KaraCat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seçmeli Olması Tamamen Göstermeliktir . Aşamalı Gidecektir

Yavaş Yavaş Şeriat Geliyor İnceden İnceden

Bakalım Biz Ateisler Napacaz İzleyelim Ve Görelim Hos geldin,hayirli seyirler...

Aynı düşündüğümüze Sevindim :D:D

tarihinde brk1125 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

difficulty, bu konuşmada şeriatçı bir kullanıcıyla yaptığınız neredeyse kişisel boyuta taşınmış argümanları okudum, söyleyeceklerim de şudur:

O ADAM APTAL DEĞİLDİR; dincidir, şeriatçıdır, aynı anda da özgürlük düşmanıdır.

O ADAM İÇKİLİ/SARHUŞ FALAN DA DEĞİLDİR; tekrarlıyorum şeriatçıdır.

ateist olarak ya da genelde mantıklı insanlar olarak dinci ile sarhoşu ayırt etmemizin biraz zor olması normal :D onlar zaten arapçanın ister A sını bilmesinler ister edebiyatına kadar bilsinler, dini hiçbir zaman tarafsız olarak öğrenmemişler. YAHU ADAM TAŞLAMAYI MAKUL BİR CEZA OLARAK GÖREN VE RUH HASTASI OLMAYAN KAÇ KİŞİ BULABİLİRİZ Kİ?

İşte kuran'ın bu tarafına hiç bakmamışlar, ya da bakmaya çalıştıklarında çevre/imam tarafından korkunç tehditlerle ''yerlerine getirilmişler'' (Yok çarpılacaksın, yok cehennemde yanıcan yok bilmem ne)

Aslında pek çok vakalarda bir ateist, birçok inançlı insandan kuranı/tevratı/incili daha çok detayıyla, zihniyetiyle bildiği için bunun hiç adil olmayan taraflarını görebilmiş olurlar. (ve bunu saçma görüp inanmazlar doğal olarak) Zaten dinin barbar özellikleri din adamları tarafından açıklanınca çok deneyimli bir şekilde örtülür, yok öyle yazıyor ama bu şekildedir diyip, şüpheci sualcı susana kadar lafı döndürüp duruyorlar...

onlara göre onlar gibi düşünmeyen muhtemelen dini zerre kadar bilmediği için böyledir, ya da ''kötü'' biri olduğu içindir... Kısacası onların beyni o kadar yıkanmış sulanmış ki o ''sen ne içtin??'' diye sorduğun adamın tarzındakiler genellikle i-ç-m-e-z fakat sarhoş kadar körlerdir. Enerjimize yazık diyeceğim; fakat ben de devam ediyorum eleştirmeye. İnsan bir yere kadar saçmalıklar dinleyip tepkisiz kalabilir.

---Affederseniz şeriat mı istiyorsunuz? Aranızda kadın delisi kazanovalar da vardır her yerde olduğu gibi; işte şeriatçı bir ülkede bunun cezası ölümdür... Hala kararlıysanız bu konuda beyler, ALIN SİZE ŞERİAT! Ama nolur benden olabildikçe uzak bir yerde. Her sabah kalkıp kusarsam sonunda midem zehirlenir çünkü.

Sitelerde Paylaş

Biz kimmişiz ki?

Galiba ateistliğiniz kendinizden içeri, Atatürk arapça biliyordu ve bu onun size gösterdiği yolu göstermesine mani olmadı.

Öğrenmeyin, ama öğrenecek şeyiniz kalmadı sanmanız hiçbir anlama gelmez.

Yok olacağız demek, kedi canını senin.

Siz yok olmayacak mısınız?

Belki Platon'un harikalar diyarına transferiniz gerçekleşir, "sonraki dünyalarda" sizin kötü kopylarınız oluşur.

Tövbe tövbe, mövbe sövbe.

Amerika'da imamlardan oluşan bir topluluk ki bu kişiler önemli isimler evrim teorisini kabul edip ders olarak çocuklara verilmesini istemişler hatta bu yönde imza toplamışlar..Dünya Evrimi ilk okullarda ögrettirmeye çalışırken biz yakında civi yazısını ögreticez çocuklara:))

İşte sizin Temsilcileriniz bile şekilden şekile giriyor bilimin gerçekleri karşısında.. Artık yaratılışın hikaye oldugunu herkes anlıyor..Durum böyleyken yok olmaya mahkumsunuz..Ben yerinde olsam üzülmez aksine sevinirdim beynime kavuştugum için..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...