Jump to content

Ateistler Allaha İnanmanız İçin Ne Lazım?

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bence soruyu allahın gerçekliği ile alakalı ne düşünüyosunuz diye sorsaydın bu soruna mantıklı cvplar alabilirdin nedenmi çünkü inanmak kelimesinin türkçe sözlüğü karşılığına baktığın zaman zaten soyut olan bazı şeyler için kullanıldığını görürsün. yani soyut şeyler üzerinde tartışmanın bir anlamı yok zaten olmayan bişeyi ispatlayabileceğini de zannetmiyorum varsa bile ki çok düşük bir ihtimal sence tanrı denen bu şey inasanlardan ne istiyo niçin bu çok çok kudretli şey insanların gündelik hayatlarıyla ilgileniyo bu şeyin yapacak çok daha önemli işleri yokmu ben şahsıma ondan bir şey istemezken o neden bizlerden mantıksız şeyler yapmamızı bekliyo.

Sitelerde Paylaş

bence soruyu allahın gerçekliği ile alakalı ne düşünüyosunuz diye sorsaydın bu soruna mantıklı cvplar alabilirdin nedenmi çünkü inanmak kelimesinin türkçe sözlüğü karşılığına baktığın zaman zaten soyut olan bazı şeyler için kullanıldığını görürsün. yani soyut şeyler üzerinde tartışmanın bir anlamı yok zaten olmayan bişeyi ispatlayabileceğini de zannetmiyorum varsa bile ki çok düşük bir ihtimal sence tanrı denen bu şey inasanlardan ne istiyo niçin bu çok çok kudretli şey insanların gündelik hayatlarıyla ilgileniyo bu şeyin yapacak çok daha önemli işleri yokmu ben şahsıma ondan bir şey istemezken o neden bizlerden mantıksız şeyler yapmamızı bekliyo.

Yazınla Nick'inin hakkını vermişsin...

Sitelerde Paylaş
1-bana olmayan bir şey söyleyin? hayalde,maddede, olmayan bişey olsun bu öyle bişey olsunki hiç kimsenin daha önce algılamadığı bişey olsun.

Allah. Daha kimsenin onu algilamadigini düsünüyorum, cünkü yokogluyok o!

2-bir adam 5 yaşında bir çocuga tecavüz ettiginde ve sucunu örtbas ettiginde bu cezasız mı kalacak ..?

Yakalanmazsa evet yanina kar kalacak adi serefsizin.

3-Tanrı için Eee hani nerde?

Dünyada yok. Yalnız kafalarınızın içinde diyen sizler Tanrıyı nasıl idrak edebilirsiniz Tanrı kendini size göre nasıl ortya koymalıydı ya da koymalı?

Deprem olmamaliydi, canlilar birbirini yememeliydi, sakat dogumlar olmamaliydi.

5 duyumuzla mı algılamamız gerekiyor?

Nerede arıyorsunuz ya da arıyormusunuz?

Cevap ücte yazdiklarimi algilamak bes duyu organimiz ile mümkün.

Allaha şu şu olursa inanırım diyebileceğiniz bir kaç madde yazın lütfen.

Deprem olmayacak, canlilar birbirini yemeyecek sakat dogum olmayacak.

Sitelerde Paylaş

Allah'a inanmak neden önemli , ona tapmak neden önemli?

Allah var olsa bile, bu neyi değiştirecek?

Allah'a inanmamız için hiçbir şey gerekmiyor. Çünkü Allah yok.

Var olsa bile bu gene bir şeyi değiştirmez.

Aklı başında biri Allah gibi bir varlığa tapmaz.

Allah dediğiniz şey cinsiyetçi, işkenceci, megaloman bir sapıktan başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

Allaha şu şu olursa inanırım diyebileceğiniz bir kaç madde yazın lütfen.

Merakımı gidermeme yardımcı olursanız sevinirim. Eminim bunu merak eden çok insan vardır.

saygılarımla...

Bana özel mucizelere şahit olmam lazım.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

İmhotep,in usunu begendim valla ,ne yalan süliyim.

Eger

Allah,

Got

Dio

Rab

Bog

Ilahlar varsa öteki dünyeyi degül bu dünyede cennet cehennemi inşe etsinlerde ben onlara gayıtsız şartsız ınanayım.

Bu Ilahlar HASAN SABBAH gederde olamadılar.

Hasan Sabbah yaptığı muazzam KALAYI KEBİRİNDE hem cennet yapmıştı hemide cehennem.

Dediklerini yapanları cennetine,

Dediklerini yapmayanlarıda cehennemine atıyordu.

Cenneti din kiteplerinin anlattığı cennetin aynı,

Eruk memeli 16 lıh bekire gızlar.

Gaşları KEMEN ,kirpikleriyse YAY kimin.

Etrefe saçılmış inci deneleri kimin pas parlah pırlanta gibi oğlanlar.

Altın gayrolalar

Atlas yatahlar

Baş ucunda guvvat macunları

Şarap dereleri

Cıbıldah SEKİLER gedehleri uzatırken ye beni deyiyler.

Hasan Sabbah bu dünyede bunları başarırkan Ilahlar işi öteye pırahıyor.

Halbuku ÖTE YUH.

Bizim güneş sistemimizin ölümüme yeni enerjisinin bitimine daha 7 milyer yıl var,

yeddi milyer yıl sonra bizim güneş sistemi ölcek ve yerinden ayrılıp enerji yüklenmeye gidecek.Enerjisini yüklenmiş başka güneş sistemi bizimkinin yerini alacah.

Bizimkide enerji dolmada 7 milyar yıl galacah,dolum işi bittimi dolum hanadan ayrılıp boşalan başka bir güneş sistemin yerini alacak.

Bizim güneş sistemi boşalan başka bir sistemin yerine gelip oturacah, güneş sistemimizde YAŞAM sıfırdan başlayacah, bu hal evrenlerde devem edip gedecek.

Yeniiii anlayacağınız ahırat deye birşey yok.

Cennete hızınızı pırahmayın.

Çünkü cennette cehennemde bu dünyede.

HÖRÜLER

GILMANLARDA burada

Şarap

Şerbet dereleride burada.

Bizim HAMSİLERİN bir ata sözü vardır.

Tünya kavrulmiş pir AVUÇ funduktur,

AŞK olsun, oni beceripde yeyebilene.

İştahanıza gem vurmayın,

bu dünyede

Yeyin

İçin

Ve..................

Kimseye zarar vermeden,arzularınızı yerine getirin.

Ilahlardan

Cendermelerden

Polıslerden

Mehkemelerden

Hakımlardan

Savcılardan gormayın.

VICDANINIZDAN korkun.

Benden dimesi.

Anam çocuhkan bana derdiki,UŞŞAĞUM haçan penumla tarlaya kelursan sağa bir çif Trabzon lastığından ayakkabı alacuğum.

Normalda köy öğretmenlerin çocuhlarının harıcında kimsenin ayağında ayakkabı yohdu.

Bu Ilahlarda bizi bele gandırıylar gibime geliy.

Layeğlemun gaybı YÜCEGÜC.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya Güneş Evren gördüğümüz yada görmediğimiz ama bildiğimiz her şey için bunlar kendiliğinden mi oluştu? Hadi diyelim ki Güneş tesadüfen oluştu Dünya da öyle. O zaman bana ilk olan şeyi söyleyin. İlk olan, madde mi ne derseniz nasıl bir varlık (yani var olan birşey) hem kendini oluşturmuş hem de diğer herşeyi oluşturmaya vesile olmuş. Bazı şeylerde somutluk aranmaz hisler de soyut sevmek özlemek gibi ama biz sizde onlar yok demiyoruz. Yada beyin somut ama zeka soyut bir kavram sizde olmadığını inkar etmiyoruz elbette ki var ama yok.

1000 kilo bala 1 kilo sirke katarsın. Yediğinde sirkenin tadını almazsın ama tarttığında 1001 kilo çıkar. Bazı şeyler böyledir işte hem vardır hem de yok...

Sitelerde Paylaş

Dünya Güneş Evren gördüğümüz yada görmediğimiz ama bildiğimiz her şey için bunlar kendiliğinden mi oluştu? Hadi diyelim ki Güneş tesadüfen oluştu Dünya da öyle. O zaman bana ilk olan şeyi söyleyin. İlk olan, madde mi ne derseniz nasıl bir varlık (yani var olan birşey) hem kendini oluşturmuş hem de diğer herşeyi oluşturmaya vesile olmuş. Bazı şeylerde somutluk aranmaz hisler de soyut sevmek özlemek gibi ama biz sizde onlar yok demiyoruz. Yada beyin somut ama zeka soyut bir kavram sizde olmadığını inkar etmiyoruz elbette ki var ama yok.

1000 kilo bala 1 kilo sirke katarsın. Yediğinde sirkenin tadını almazsın ama tarttığında 1001 kilo çıkar. Bazı şeyler böyledir işte hem vardır hem de yok...

Olmayan bir varlığın sevgisini özlemini nasıl hissedebilirizki,beyinin içindeki zeka soyut ama beyin somut bak kendinde söylüyorsun beyin somut,bal sirke olayıyla hiç bir alakası yok bal ve sirke somut 2 madde allahın somutluğunu ispatlayabilirmisin ? tabiki ispatlayamassın ,tanrı insanları yaratmadı insanlar tanrıyı yarattı ? mantıklı dimi

Sitelerde Paylaş

Olmayan bir varlığın sevgisini özlemini nasıl hissedebilirizki,beyinin içindeki zeka soyut ama beyin somut bak kendinde söylüyorsun beyin somut,bal sirke olayıyla hiç bir alakası yok bal ve sirke somut 2 madde allahın somutluğunu ispatlayabilirmisin ? tabiki ispatlayamassın ,tanrı insanları yaratmadı insanlar tanrıyı yarattı ? mantıklı dimi

Zekanın beynin içinde olduğunu nerden biliyorsun? 'Olmayan' bir varlığa sevgi ve özlem hisleri yok diyorsunuz. Olan bir varlığa da mı hissetmediniz?

Onlarda yoktur nerde sevginiz yada özleminiz? Kalbinizde mi? Olsa görünürdü. Size göre yokmuş demekki.

Size göre olmayan bir varlığa sevgi ve özlem olmaz. Peki Tanrı yoksa insanlar niye onu yaratsın? Özledi mi Sevdi mi İhtiyaç mı duydu? Olmayan birşey hakkında niye öyle düşünsün? Öyle değil mi?

Bal ve sirke olayında da somut diyorsun ama bala karıştırdıktan sonra sirkeyi göremezsin öyle değil mi? O da somut ama görünmüyor???

(cevap verecekseniz lütfen sorulara cevap verin başka konulara geçmeyin)

Sitelerde Paylaş

bir ateistin allaha inanması için önce tanrıya inanıyor olması şarttır (ki bu durumda deist olur). (tanrı = ilah)

tanrı olsaydı mükemmel olmak zorundaydı çünkü mükemmel değilse zaten onu tanımak gerekmez.

bu durumda tanrının en büyük zaafı mükemmel olması oluyor çünkü elimizde onu inceleyeceğimiz bir kriter oluyor.

tanrının olduğu iddia edilen sözlere bakılıp tek açık bile varsa tanrıya ait olduğu çürütülmüş olur.

bir olayı kimin yaptığını bilmek ile kimin yapmadığını bilmek arasındaki farkı anlamak şarttır.

örnek: her insanın bir babası vardır. X kişisi bir babadır. Y kişisi de bir insandır. o halde Y nin babası X dir. yargısı doğru değildir.

gerçek tanrı olsaydı sahte tanrılara seyirci kalmazdı.

Sitelerde Paylaş

ya sen salak falan mısın? allaha inanmak için allahın "var" olması lazım.. başka birşey gerekmez.. varlığını bilimsel olarak kanıtlayacaksın o zaman tamam. hala salak saçma yazmaya doymadınız be..

sanki ortada bir allah var da biz mahsustan inanmıyoruz.. malsınız hepiniz mall..

Tamam başlık saçma ama kabul et ki bir yaratıcıya inanmak için değil, onu bilmek için onun var olduğunu bilmen gerek.

Sitelerde Paylaş

bir ateistin allaha inanması için önce tanrıya inanıyor olması şarttır (ki bu durumda deist olur). (tanrı = ilah)

tanrı olsaydı mükemmel olmak zorundaydı çünkü mükemmel değilse zaten onu tanımak gerekmez.

bu durumda tanrının en büyük zaafı mükemmel olması oluyor çünkü elimizde onu inceleyeceğimiz bir kriter oluyor.

tanrının olduğu iddia edilen sözlere bakılıp tek açık bile varsa tanrıya ait olduğu çürütülmüş olur.

bir olayı kimin yaptığını bilmek ile kimin yapmadığını bilmek arasındaki farkı anlamak şarttır.

örnek: her insanın bir babası vardır. X kişisi bir babadır. Y kişisi de bir insandır. o halde Y nin babası X dir. yargısı doğru değildir.

gerçek tanrı olsaydı sahte tanrılara seyirci kalmazdı.

Tanrıya muhteşem olması gerekir diyorsun sonrada seyirci kalmazdı diyorsun. Seyirci kalmayan sen olurdun Allah da sabır da sonsuzdur. Adaletlidir de senin ne yapacağını inanıp inanmayacağını biliyor ama yinede sana fırsat veriyor sonradan ben o zaman değişirdim demeyesin diye. iyiyi veya kötüyü her ne seçimi yapacaksan senin elinde ama her ne yaparsan yap Allah onu biliyor. Bu sistem muhteşemliği anlatmaya yeter de objektif düşünene

Sitelerde Paylaş

Bu ateistlerin bir kısmı için söylüyorum inanmaları mümkün değildir.

Adam hani Allah nerde(haşa) diyor, rabbim kendisini gösterse bu sefer bakın gördünüzmü kendisini göstermeden bizi inandıramıyor diyecek

mucize istiyorlar,

mucize göstersek,kadıköyden kabataşa suyun üstünde yürüyerek geçsek bu sefer gördünüzmü yüzme bilmiyor diyecekler.

bu ateistlere laf anlatmanın imkanı yok arkadaş.Adamlar inanmamak için 40 takla atıyorlar.

Üretilen bahanelere tek çare o yakıcı cehennem azabı o zaman da iş işten geçmiş olacak.

Sitelerde Paylaş

Bu ateistlerin bir kısmı için söylüyorum inanmaları mümkün değildir.

Adam hani Allah nerde(haşa) diyor, rabbim kendisini gösterse bu sefer bakın gördünüzmü kendisini göstermeden bizi inandıramıyor diyecek

mucize istiyorlar,

mucize göstersek,kadıköyden kabataşa suyun üstünde yürüyerek geçsek bu sefer gördünüzmü yüzme bilmiyor diyecekler.

bu ateistlere laf anlatmanın imkanı yok arkadaş.Adamlar inanmamak için 40 takla atıyorlar.

Üretilen bahanelere tek çare o yakıcı cehennem azabı o zaman da iş işten geçmiş olacak.

Yazinin dogrusu,yazinin tersisi B)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...