Jump to content

Bu Ülke de İslamiyet Sayesinde Yaşıyoruz

Recommended Posts

siz türklüğünüzü arap putuna satmışsınız :)

o zaman düz mantık uygulayalım..

türkler 3000 yıl dır şanlı bir tarihe sahip

islam 1500 yıl..

islam olmadan önce de çeşitli dinlere inanan türkler varlığını sürdürmüşlerdir..

Bugün islam olmasa Türklük daha çok yaşanır,Türkiye çok daha güçlü ve güzel bir ülke olacaktı..

İslam olmasaydı da buinsanlar canını seve seve verirlerdi..Elbette cennet gayalinin etkisini yadsıyamayız.. ama sırf bu insanlar cennet için savaşmışlardır demek o şehitlere ağır bir hakarettir!

"ateist biraderler"

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

çanakkale savaşını hurafelerle dolduran zihniyet çanakkalede 250 şehit vermemiz neden gerekti diye de sormalıdır.

dine, tassuba gömülen çağdışı kalan milletler diğer milletlerin avı olmuştur.

modern türkiyeyi yine dine, tassuba gömmek istiyorlar. bunu kim istiyor? dindarlar mı? hayır emperyalistler. ama bunu dindarların görmesi imkansız.

yunanlı izmire çıkacakken halife fetva veriyor yunanlar bizim dostumuzdur onlara hoşgeldin diyin onlar bizi mustafa kemal ve milliyetçilik belasından kurtaracaktır diye.

dine ve tassuba gömülen, aklını terkeden milletler bu hatalarını ya özgürlüklerini kaybederek (ırak, afganistan vd) yada bizim gibi milyonlarca şehit vererek öderler.

yine dine, taassuba gömmek isteyen sizler gelecekte akacak her kanın sorumluluğunu üstlendiğinizin farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
çanakkale savaşını hurafelerle dolduran zihniyet çanakkalede 250 şehit vermemiz neden gerekti diye de sormalıdır.

dine, tassuba gömülen çağdışı kalan milletler diğer milletlerin avı olmuştur.

modern türkiyeyi yine dine, tassuba gömmek istiyorlar. bunu kim istiyor? dindarlar mı? hayır emperyalistler. ama bunu dindarların görmesi imkansız.

yunanlı izmire çıkacakken halife fetva veriyor yunanlar bizim dostumuzdur onlara hoşgeldin diyin onlar bizi mustafa kemal ve milliyetçilik belasından kurtaracaktır diye.

dine ve tassuba gömülen, aklını terkeden milletler bu hatalarını ya özgürlüklerini kaybederek (ırak, afganistan vd) yada bizim gibi milyonlarca şehit vererek öderler.

yine dine, taassuba gömmek isteyen sizler gelecekte akacak her kanın sorumluluğunu üstlendiğinizin farkında değilsiniz.

Boş muhabbet yapma burda senin zorun Müslümanım deyipte Müslüman olmayanlarsa burada İslamiyet'e laf edemezsin ettirmem! Kafanız hiç basmıyor. Sizin bilimle vs. işiniz olmaz. Sizin işiniz işinize geldiği gibi anlayıp karşıdakinin kafasını ütülemek. Bu arada tv de izlediğin sahte politikacı Müslümanları da burada anlatmasan iyi olur.

tarihinde ByPoSeiDoN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ByPoSeiDoN, iman gucu sayesinde kazanildi dedigin savasin nasil kazanildigi tarih kitaplarinda gayet acikca anlatilir. Iman gucunun etkisi askerlerin motive olmasindan ibarettir. Askerlerin motive olmasina katkisi olmasi dolayisiyla iman gucu sayesinde kazanilmistir diyemeyiz.

Bir japon askeri Amerikan tankinin altina atlayip, elindeki bombayla hem kendini hem de tanki imha ediyorsa, onu motive eden seylerden bahsetmek mumkundur, ancak bu motivasyonu sadece iman gucune baglarsan sacmalamis olursun.

Kaldi ki Turk tarihine acip, bakarsan Turkler icin neden asker millet dendigini gayet iyi anlarsin. Islamiyetten once kadiniyla erkegiyle hep birlikte savasan Turk milletinde devsirmelerden kurulu Musluman bir ordu yoktu, ancak bu insanlar kendilerini savas icin motive edebiliyorlardi

Keza Cingiz Kaan ve Hulagu Kaan Muslumanlari keserlerken, iman gucu Muslumanlari kurtaramamisti, nitekim, daha sonradan Turk askerlerinin karinlarini desen Araplari da kurtaramadi ve somurge haline geldiler.

Yani iman gucu dedigin sey inancli insanlari motive etmekle birlikte, bu motivasyon kaynaginin yerine bir Japon askerinin ya da Islamiyetten onceki Turk askerinin vatan sevgisini koyabiliriz. Biz ne kadar Musluman bir toplum da olsak, bizleri motive eden vatan sevgimiz, diger Musluman toplumlarla kiyaslanamaz.

Sitelerde Paylaş

Dinciler son yıllarda Çanakkale Savaşı'na önemli ölçüde yatırım yapmaya başladılar. Bir hurafe turizmi geliştirerek dinci rehberler eşliğinde Çanakkale'ye turlar düzenliyorlar ve Çanakkale Savaşı'nı bir din iman mücadelesi ölçeğine taşıyıp onu bu ölçüde sahiplenmeye çalışıyorlar. Bunu da sanıyorum Kurtuluş Savaşı'nı -ki böylece cumhuriyeti- görmezden geldiklerini, onu önemsemediklerini hatta sahiplenmek dahi istemediklerini göstermek için yapıyorlar. İman gücü Çanakkale'de vardı ise aynı şey Kurtuluş Savaşı'nda da vardı ama hiç bir hurafe turizminin Sakarya'ya, Kocatepe'ye tur düzenlediğini duymadım çünkü oralarda başkomutan Atatürk'tü ve bu savaşlar bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş fermanıydı. Ama bu dincilere göre Atatürk Çanakkale Savaşı'nda önemsiz bir komutandı, bu da onların Çanakkale Savaşı'nı sahiplenmeleri için harika bir fırsat, başkomutan bir Alman olsa da... Dolayısıyla aslında sahiplendikleri şey savaşın kendisi değil, o savaşı kazandırdığına iman etmek istedikleri iman gücü, din, İslam. Ve böylece de vatan sevgisinden bihaber olarak gerçekten de Araplaşmış olduklarının hakkını veriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu is imanla olsaydi

1- Araplar israil ve abd nin kucagina oturmus olmazlardi

2- Islamdan onceki Turk tarihi, 3500 yillik olduguna gore, islamin getirisimi, goturusumu daha coktur diye dusunmelisiniz

3- ABD bugunku durumunu islamami borcludur?

4- Turklerin bugunku konumu, gurur duyulacak bir seviyedemidirki, iyi bir durumdaymisiz gibi, bunu ialamin sayesinde yaptik diyebiliyorsunuz.

Bugunku durumumuz, islam sayesinde degil, islama ragmen diye aciklanabilir. Islama baglilik arttikca, rezillik, kaybetmeler ve geri kalmislikta artiyor. Bunun delili, islam ulkelerinin, islama bagliligiyla orantili geri kalmisligidir.

Sitelerde Paylaş

ateistlerde mandik hadasi var , bugüne bakip gecmisle bir tutu yorsunuz , unutuyunuz ise Islam medeniyeti eskiden dunyada tek medeniyeti ,

Islami istemeyen türklern gitsinler yakutistana , orda eski türk kültürüne uygun yasarlar eskimolarla beraber ,

yari göcebeler , sunu okuyun

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=3045&hl=

Sitelerde Paylaş
Boş muhabbet yapma burda senin zorun Müslümanım deyipte Müslüman olmayanlarsa burada İslamiyet'e laf edemezsin ettirmem! Kafanız hiç basmıyor. Sizin bilimle vs. işiniz olmaz. Sizin işiniz işinize geldiği gibi anlayıp karşıdakinin kafasını ütülemek. Bu arada tv de izlediğin sahte politikacı Müslümanları da burada anlatmasan iyi olur.

ben dine taassuba gömülüp akıldan uzaklaşmaktan bahsediyorum. ayrıca islamiyet ve diğer bütün dinler de bal gibi eleştirilirler. dünyada islamla yönetilen ülkelere baktığımızda islamiyetin geri bıraktırıcı etkisini görebiliyoruz. direk islamla yönetilen ülkelerdeki bu geri kalmışlığı başka neye yoracağız tesadüfe mi?

Sitelerde Paylaş
Dürüstlük, erdemlilik, yüksek irade gibi kavramlar vardır. Ama senin bunlarla işin olmaz, kendininde böyle birisi olamayacağını yazmışsın. Ateistlerin çoğuda bu özelliklere sahiptir. Ben bir ateist olarak ne başkasının malına nede namusuna göz dikerim. Çelik gibi bir iradem vardır. Dürüstlüğümden ödün vermem. Bunlar insanı yücelten değerlerdir, hiçbir karşılık beklemeksizin bu erdemlere sahip olmak. Ama gelin görünki hırsızlık, tecavüz, sahtekarlık hep bu suçları işleyen insanlar müslüman.

siz müslüman bi toplum olduğunuz için böylesiniz.islamdan kalan izler bunlar.amerikadaki bi ateist için aynı şeyi söyleyemeyiz.adam bir numaralı piskopat olabilir.

Sitelerde Paylaş
SADRAZAM TEVFİK PAŞA
Yüksek Komiser Amiral Calt Horpe’un raporundan:
*İngiltere ile gizli bir anlaşmaya varılarak Osmanlı Devleti’nin kalan ülkesinin birliğinin ve İngiltere’ye bağlılığının sağlanmasını istedi. 06.06.1919
*Ankara Sevr Antlaşmasını kabul etmelidir. 04.11.1920 tarihinde A.İzzet Paşa kuruluna verdiği talimat.
*Anadolu’yu boşaltmaları karşılığında, Trakya Yunanlılara bırakılabilir. 19.09.1921 Bakanlar kurulun.

SADRAZAM SALİH PAŞA
İngiltere’ye direnip durmak gereksiz ve tehlikelidir. 20.08.1921

HARİCİYE NAZIRI MUSTAFA REŞİT PAŞA: Kendim, kabinedeki arkadaşlarım, sultan ve geniş bir halk kitlesi adına katiyet ve ciddiyetle temin ederim ki umumun arzusu, İngiltere tarafından idare edilmekliğimizdir. 16.12.1918 İngiltere ordu Komutanı General Milne’e

HARİCİYE NAZIRI SEFA BEY: Hükümet Ermenilere toprak verilmesini kabul ediyor. 29.01.1921 İngiliz yüksek komiseri Rumbold’a

ADLİYE NAZIRI ALİ RÜŞTİ’NİN DEMECİ:
General Paraskevopulos’un ordusu, şimdi sürat ve şiddetle harekâta devam eyleyecek olursa, birkaç haftada Ankara surları önünde bulunacaktır. Yunan ordusunun başarısı için dua ediniz. Bu ordu bizim ordumuzdur. 12.07.1920

NAZIR RIZA TEVFİK:
Anadolu direnişi bir blöftür. Avrupa medeniyeti Anadolu’yu bu zararlı haşereden temizleyecektir. Hüküm galibindir. Medeniyeti temsil eden İngiltere gibi bir devlete itiraz etmek küstahlıktır. 1920

İNGİLİZ MUHARİPLER DERNEĞİ BAŞKANI, ADLİYE NEZARETİ MÜSTEŞARI VE YAYAZ SAİT MOLLA:
*İngiltere Osmanlı Devleti’nin yönetimine el koyarsa, saltanat ve hilafet İngilizlerin elinde bulunduğunu gören Mısır ve Hindistan Müslümanlarının da İngiltere’ye dost olmanın gereğine inanacakları 05.05.1919
*İngiliz mandasını istediğinizi bütün itilaf temsilcilerine, hükümete ve gazetelere bildiriniz. 23.05.1919 Belediyelere genelge
*Milli hareket boşa gitmeye mahkûmdur. 01.05.1920

ŞEYHÜLİSLAM MUSTAFA SABRİ’NİN BAŞKANLIĞINDAKİ ANADOLU CEMİYETİ ADLI VAHDETTİNCİ ÖRGÜT İSTANBUL’DAKİ YUNAN BAŞ KOMİSERLİĞİNE ÖNERİSİ:
Amaç Ankara hükümetine karşı, Yunanistan’ın yardımıyla, sultanın ve Yunanistan’ın himayesi altında bir Batı Anadolu devletinin kurulmasıdır….. Kemalist kuvvetler bastırılacak, bütün Anadolu Mustafa kemal’in elinden kurtulacaktır….. Bunun için kurulacak gönüllü Anadolu ordusunun talim ve silahlarından Yunan başkomutanı sorumlu olacak, bir miktar yunan subayının bu orduya katılması sağlanacak….. Yunanistan, masraflarını karşılamak üzere cemiyete 100.000 Türk lirası verecek 09.12.1921

ÇERKEZ ETHEM’İN YUNAN UÇAKLARIYLA TÜRK CEPHESİNE ATILAN BİLDİRİSİ:
Kardeşlerim, Yunanlılara pekiyi tanırım. Dinimizi, namusumuzu, hürriyetimizi müdafaa ediyorlar. Yunan ordusu şehitlerinizi ve köylerinizi işgal ettiği zaman korkmayınız. İşgal edilmiş yerlerde hüküm süren asayiş ve hürriyetten siz de yararlanacaksınız. 27.03.1921

JANDARMA GENEL KOMUTANI KEMAL PAŞA:
Yunanla çarpışmaktan vazgeçiniz. Zira bu teşebbüsünüz beyhudedir. 03.08.1919

ADANA VALİSİ ABDURRAHMAN’IN DEMECİ:
Ayaklanmak için sebep yoktur. Fransızlar bizim iyiliğimizi istiyorlar. 05.11.1920

İZMİR VALİSİ KAMBUR İZZETTİN’İN DEMECİ:
Yunan kuvvetlerinin özel bir tören ve saygı ile karşılanması 26.05.1919

DELİBAŞ MEHMET:
*Hilafetin müttefiki olan İngilizler Pınarbaşı’na doğru geliyorlar. Onlarla birlik olup Kuva-i Milliyecileri yeneceğiz. 1920
*Kim milliyetçilerle birlikte Yunana karşı giderse Şer’an kâfirdir. 1920

KONYA’NIN 27 KÖYÜNÜN EŞRAFININ İNGİLİZ TEMSİLCİSİNE BAŞVURUSU:
Milliyetçileri ezmek için İngiliz hükümetinin bize yardım elini uzatması 28.Ekim.1920

MUTASARRIF AZNAVUR AHMET:
Padişah Yunanlılara karşı harp edilmesine razı değildir. Yunanlılar bizim dostumuzdur. Padişahın emir ve rızası hilafına olarak, onlara silah çekmek küfürdür, isyandır. 1920

DİVİTLİ EŞREF HOCA:
İngilizlere meydan okuyoruz. Bu en büyük küfürdür. 1920

İSLAMI YÜCELTME DERNEĞİNİN BİLDİRİSİ:
Yunan ordusu hilafetin ordusu sayılır. Hiç te zararlı bir topluluk değildir. Asıl kafası koparılacak mahlûkat Ankara’dadır. 1920

MEDRESE HOCALARI DERNEĞİ (CEMİYET-İ MÜDERRİSSİN)
Kuva-i milliyeciler kudurmuş haydutlardır

YAZAR VE NAZIR ALİ KEMAL:
*Düşmanlar teşkilat-ı milliye’den bin kere daha iyidir. 23.04.1920
*Ankara’dakilerin yunanlılara hala meydan okumalarına çılgınlıktan başka bir sıfat verilemez. Yunanlılarla aramızda akılca ve ilimce de kuvvet bakımından ve her açıdan bu kadar fark varken onlarla muharebeye girişilemez. 07.08.1920
*Kars alındı. Demek ki işlemediğimiz bir hata kalmıştı. Ermenistan’a taarruz ile onu da tamamladık… Ankara yaranı nihayet meramlarına erdiler. Ermenistan’a yürüdüler Kars’ı işgal ettiler. 07.17.10/11.11.1920
*Avrupa ile başa çıkmayı asırlardan beri Asya’nın hangi kavmi başardı ki biz başarabilelim. 06.02.1921

YAZAR REFİ CEVDET ULUNAY:

*Türkler kendi güçleri ile adam olamaz. İngilizler elimizden tutarak bizi kurtaracak. 21.05.1919
*İstiklal diye bağıranlar kötü niyetlidir. 31.08.1919
*Tek çarenin galiplerle uyuşmak ve anlaşmak olacağı bu kafasızlarca ne zaman anlaşılacak? 23.03.1920
*Milli hareketi yok etmek millet için var olma meselesidir…. O alçaklara karşı çıkanlar, dine, halifeye, millete unutulmaz hizmette bulunmuş olacaklardır. 04.04.1920
*Yunanistan kısa zamanda Mustafa Kemal kuvvetleri denen çapulcuları tamamen tepeleyeceklerdir. 08.09.1920
Anadolu ile değil, Yunanistan’la anlaşmalıyız. 15.10.1920

EDİRNE TEM’İN GAZETESİNDEN:
Müftü Hilmi Efendi, Selimiye camii’nden hürriyetin ve adaletin saygıdeğer temsilcisi olan Venizelos hazretlerinin sağlığı için güzel bir dua okumuş ve hazır bulunanlar şükran duygularını belirterek duaya katılmışlardır. 13.08.1920

Sitelerde Paylaş
Dürüstlük, erdemlilik, yüksek irade gibi kavramlar vardır. Ama senin bunlarla işin olmaz, kendininde böyle birisi olamayacağını yazmışsın. Ateistlerin çoğuda bu özelliklere sahiptir. Ben bir ateist olarak ne başkasının malına nede namusuna göz dikerim. Çelik gibi bir iradem vardır. Dürüstlüğümden ödün vermem. Bunlar insanı yücelten değerlerdir, hiçbir karşılık beklemeksizin bu erdemlere sahip olmak. Ama gelin görünki hırsızlık, tecavüz, sahtekarlık hep bu suçları işleyen insanlar müslüman.

böyle olduğuna dair bi delilin varmı.ispatliyamazsan özür diliceksin.dilemezsen zorla diletmesinide bilirim ben.

bu tür şeyleri herkes yapabilir.zaten yapan kişi müslümansa dinden çıkar.

Sitelerde Paylaş

Kadınların en hayırlısı, kocasına en çok itaat edendir

Sözüyle bir kadının kocasına ne kadar hürmetli olduğunu yazmıştınız daha önce

Ya şehitlik mertebesi;

Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz, onlar diridirler

ayeti kerimesinden müslümanların etkilenemeyeceğini nerden biliyorsunuz

O zaman yaşayan insanlar vatan topraklarında kafirlerin hüküm sürmemesi için mücadele etmişlerdir

Çünkü vatan olmasa, secde edecek toprakları da olmayacaktır

İslamiyetin insanlara vermiş olduğu manevi değerler vardır

Ben şahsen dünyada iki şey için canımı veririm

Biri dinim, diğeri vatanım

Sitelerde Paylaş
Ben şuanda bu ülke de yaşıyorsak İslamiyet sayesinde yaşadığımıza inanıyorum. Bu kanıya nereden vardığıma gelince;

Çanakkale savaşlarında, dedelerimizde İslamiyetin vermiş olduğu çok güçlü bir maneviyat vardı. Bunu kendi öz büyük dedelerimden biliyorum ama bilimsel olarakda kanıtı şu sözlerde veriyorum; En basitinden şehitliğe inanmasalardı canlarını bu vatan için vermezlerdi. Veya yine İslamiyet'de Hür olmayana cuma farz değildir deniliyor, hür olmamız için canlarını binlerce baba,oğul hatta 15 yaşında bile gençler canlarını veriyor. Ki o savaş sırasında yaşanan olayları ve mucizeleri bilmek için Çanakkale'ye gidip, Çanakkale'nin manevi laboratuvarına girmiş Mehmet amcadan gazi dedelerimizin yazdıklarını okuyup dinlemeniz gerekir. Eğer onlarda İslamiyet inancı olmasaydı, bu hayata bir kere geliyorum deyip canımı kimse için veremem derlerdi! Hele ki sizin gibi Allah'a inanmasalardı kaçıp giderlerdi. Siz de şuanda egemenlik altında olur böyle rahatlık içinde olamazdınız. O kadar şey düşünüyorsunuz da bunları hiç düşündünüz mü merak ettim. Demek istediğim inanmıyorsanız saygı duyun. Buyrun alalım cevapları ateist biraderler.

Sen evini korumak için benden iyi mi dövüşürsün? Şimdi araplar ülkeye saldırsa müslüman öldürüp cehenneme gitmeyeyim diye ilk kaçan siz olursunuz.

Sitelerde Paylaş

Doğru olabilrimi bilmiyorum ama savaşta ölen şehitlerin yanında uçan fetfa veren hocalarmı vardı.Evet içlerin bir güç vardır islam denmekte.Ama vatan aşkı olmasa o islam beş para etmez.Hristiyanı da atesitede bu ülke için kan verir.Senin sandığın gibi tek kan alan siz değil bu vatanda kim varsa müslümanıda gayriri müslümide osavaşta savaştı.Yani sen islam sayesinde yaşıyoruz demeyle kendini kandır.

Sitelerde Paylaş
Ben şuanda bu ülke de yaşıyorsak İslamiyet sayesinde yaşadığımıza inanıyorum. Bu kanıya nereden vardığıma gelince;

Çanakkale savaşlarında, dedelerimizde İslamiyetin vermiş olduğu çok güçlü bir maneviyat vardı. Bunu kendi öz büyük dedelerimden biliyorum ama bilimsel olarakda kanıtı şu sözlerde veriyorum; En basitinden şehitliğe inanmasalardı canlarını bu vatan için vermezlerdi. Veya yine İslamiyet'de Hür olmayana cuma farz değildir deniliyor, hür olmamız için canlarını binlerce baba,oğul hatta 15 yaşında bile gençler canlarını veriyor. Ki o savaş sırasında yaşanan olayları ve mucizeleri bilmek için Çanakkale'ye gidip, Çanakkale'nin manevi laboratuvarına girmiş Mehmet amcadan gazi dedelerimizin yazdıklarını okuyup dinlemeniz gerekir. Eğer onlarda İslamiyet inancı olmasaydı, bu hayata bir kere geliyorum deyip canımı kimse için veremem derlerdi! Hele ki sizin gibi Allah'a inanmasalardı kaçıp giderlerdi. Siz de şuanda egemenlik altında olur böyle rahatlık içinde olamazdınız. O kadar şey düşünüyorsunuz da bunları hiç düşündünüz mü merak ettim. Demek istediğim inanmıyorsanız saygı duyun. Buyrun alalım cevapları ateist biraderler.

aptal!

ben seve seve canimi veririm vatan icin..ne olacak? bir cok arkadasiminda boyle yapacagina eminim..

illa dinciler sehit olmaz..git simdi askeryeye komutanlarin %80'i ya deisttir ya ateist..!! sen hic vatan sevgisi diye birsey duymadin mi!

Mevzu Vatan ise gerisi teferruattir..:)

tarihinde obs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...