Jump to content

Kendini kandıranlar ateistlerdir...

Recommended Posts

• İleti 829
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gerçek ateist nihilisttir

gerisi yalancıdır

Nerden ne yazacagını bilmeyen birisiniz..Saçma sapan düşüncelerinizin aksi ortada olsada inanamıyorsunuz.Almışsınız bir virüsü atamıyorsunuz bünyenizden..Bilinmeyenlerden bir anlam çıkarıyorsunuz halbuki o bilinmeyenler şimdilik bilinmiyor..

Ruh demişsiniz ..Bende tek boynuzlu uçan ata inanıyor ona tapıyorum.. Bana onun olmadıgını kanıtlayın ..Eger kanıtlarsanız müslüman olucam..

Sitelerde Paylaş

Bu tip ateist iletilerine de forumda sıkça rastlamışımdır, müslümanlar bir şeylerin varolduğunu sanıyormuş da onlar aslında yalan olduğu için kendilerini kandırıyor oluyorlarmış.

Yahu zaten sizin yalan olarak gördüğünüz şeyler onlar için gerçek..

Kendilerini kandırdıklarından bahsedebilmeniz için, inandıkları şeylerin yalan olduğunu bildikleri halde görmezden gelip dini bir hayat yaşamaya gayret etmeleri lazım.

Onlara da müslüman denemez zaten..

Bu tabire uyan birileri varsa, onlarda ateistlerdir.

Mesela hayatın bir anlamı olmadığını bildikleri halde, bu gerçeği görmezden gelerek kendilerinin uydurduğu bir çok değişik anlam için yaşamaya uğraşıp dururlar..

Yaptıklarının aslında hiçbir anlamı olmadığını bildikleri halde kendini kandırıyorlardır, bu deyim onlara çok güzel yakışır(:

bu cümleyi kurduğuna göre sence de hayatın bir "anlamı" yok (bildikleri halde demişsin çünkü, "öyle düşündükleri halde" değil)

eee ne demiş oluyorsun sen şimdi

evet hayatın bir anlamı olmadığını biliyoruz, yazdıklarına bakılırsa sen de biliyorsun

neymiş benim uydurduğum bir çok değişik anlam (gerçi bu bile komik) yaşamaya uğraşıp durduğum.. tek bir örnek verir misin?

Sitelerde Paylaş

Ateist ne uyduruyormuş anlam olaraktan, aslında var olmayan, bir söylesen hadi, böyle salak laflar edeceğine?

Doğadaki nesnelerden farklı olarak özgür irade sahibi birer kişilikleri olduğunu, eylemlerinin zihinleri dışında bir anlamı olduğunu falan uyduruyorlar ne olacak,

senin için buraya gelip yazılanlara cevap vermenin anlamı ne mesela, seni allah karşıtı yazılar yazmaya motive eden şey ne?

Sitelerde Paylaş

Ruhu açıklamak yoksa önceki mesajlarda niye açıklamaya çalıştınız.

Benlik, duyguları yaşama, iade nasıl bir maddesel süreç?

Ruhu açıklamaktan kastımız bu.

Yoksa casper gibi değil

Ruh dediğiniz şey (psikiyatride bir ruhtan sözedilir, akıl ve ruh sağlığı deriz falan ama o dinsel anlamdaki ruh değildir.

Yukarıda da yazdığım gibi sizin duygularınızın, düşüncelerinizin, algılarınızın, bilincinizin, kişiliğinizin vs. toplamıdır ruh ve tümü de beyindeki birtakım kimyasal süreçlerin sonucudur.

Beynimiz de diğer organlar gibi hastalanır, kimi bağlantılar kopar, bir şeyler aksar ve biz sorun yaşarız. İlaçlarla ve birtakım psikoterapik yöntemlerin yardımıyla düzeltmeye çalışırız.

Bu durum bile, yani müdahale edip değiştirip düzeltme yapabilmemiz bile maddesel süreçlerin sonucu olduğumuzu gösteriyor.

Hala bilmediğimiz şeyler varsa da çok büyük bir kısmını çözdük, çözmeye de devam ediyoruz.

Sitelerde Paylaş

>>> Doğadaki nesnelerden farklı olarak özgür irade sahibi birer kişilikleri olduğunu, eylemlerinin zihinleri dışında bir anlamı olduğunu falan uyduruyorlar ne olacak,

Aha bak burası ateist kaynıyor, sor bakalım hiç böyle bir şey uyduran var mı?

Ben hiç doğadaki nesnelerden farlı özgür irade sahibi olduğunu sayıklayan bir ateist görmedim, sen gördün mü? Doğada her şey kendi özgür iradesiyle varolur gider. Kedinin yatıp uyumak yada çöpleri karıştırmak için özgür iradesinden öte bir şeyi olduğu görülmemiştir mesela..

Sen ise, işte böyle kendi uydurup kendi inanan ahmağın tekisin sadece.

Evet, buyur, kimmiş o ateist bir göster hadi?

Sitelerde Paylaş

Nerden ne yazacagını bilmeyen birisiniz..Saçma sapan düşüncelerinizin aksi ortada olsada inanamıyorsunuz.Almışsınız bir virüsü atamıyorsunuz bünyenizden..Bilinmeyenlerden bir anlam çıkarıyorsunuz halbuki o bilinmeyenler şimdilik bilinmiyor..

Ruh demişsiniz ..Bende tek boynuzlu uçan ata inanıyor ona tapıyorum.. Bana onun olmadıgını kanıtlayın ..Eger kanıtlarsanız müslüman olucam..

Senin uçan atın kimseyi ilgilendirmez ama nerden gelip nereye gittiğimiz hepimizi ilgilendiriyor.

Ayrıca benim bilgim senin bilgini döver tipi tartışmalar yerine

bahsettiğimiz bilinmezleri aydınlatmaya çaba gsterelim.

Tutup da casper gibi bir ruhtan bahsetmedim hiçbir zaman.

Maddenin iletişimi nasıl olurda yaşanmışlığı doğuruyor.

Brutal dışlanıyor çünkü kısır bir düşünce döngüsünü su yüzüne çıkarmak istiyor.

Sitelerde Paylaş

Ben zaten biliyorum, sen biraz bir şeyler öğren. Getirdiklerinden başka ekleyeceklerin var, bir zahmet azıcık çabala.

Memetikle çevre faktörünün ayrı ayrı şeyler olduğunu söyleyen biri kusura bakma hiç bi b.k bilmiyordur.

Sitelerde Paylaş

>>> Senin uçan atın kimseyi ilgilendirmez ama nerden gelip nereye gittiğimiz hepimizi ilgilendiriyor.

Cevap o kadar basitki, gözünün önünde, açık, seçik, gayet kesin. Anana sor, nerden geliyorsun, mezarlığa bak, nereye gidiyorsun. yok daha ötesi onikinciboyut...

>>> bahsettiğimiz bilinmezleri aydınlatmaya çaba gsterelim.

göstersek ne oluyor ki? Siz aydınlatma denince, işkembeden uydurma ile aydınlanacağınızı sanıyorsunuz. Oysa işkembeden ancak malum şey çıkabiliyor haliyle, hiç kimseyi aydınlatmış olmuyor, bilakis, ortalığı kesif bir pis koku kaplıyor sadece..

>>> Maddenin iletişimi nasıl olurda yaşanmışlığı doğuruyor.

İşte burda, önünde bak, maddenin iletişim aynen gördüğün gibi yaşanmışlığı varedip duruyor. Ama sen gözünün önündeki bu şeyi görmeyip, kıçından tanrılar filan uydurmaya çıkıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ruh dediğiniz şey (psikiyatride bir ruhtan sözedilir, akıl ve ruh sağlığı deriz falan ama o dinsel anlamdaki ruh değildir.

Yukarıda da yazdığım gibi sizin duygularınızın, düşüncelerinizin, algılarınızın, bilincinizin, kişiliğinizin vs. toplamıdır ruh ve tümü de beyindeki birtakım kimyasal süreçlerin sonucudur.

Beynimiz de diğer organlar gibi hastalanır, kimi bağlantılar kopar, bir şeyler aksar ve biz sorun yaşarız. İlaçlarla ve birtakım psikoterapik yöntemlerin yardımıyla düzeltmeye çalışırız.

Bu durum bile, yani müdahale edip değiştirip düzeltme yapabilmemiz bile maddesel süreçlerin sonucu olduğumuzu gösteriyor.

Hala bilmediğimiz şeyler varsa da çok büyük bir kısmını çözdük, çözmeye de devam ediyoruz.

Burda yazdıklarınıza itiraz eden yok ki.

Bu kimyasal nöronsal iletişim&etkileşim sırasında irade denen bir sonuç doğamaz.

İrade imajiner diyenler bu yüzden derler böyle.

İmajiner bir irade de siz yaratın hadi.

nöronlara ve kimyasal sürece gerek yok.

silikon ve elektiriksel süreç yeterli.

Sitelerde Paylaş

Senin uçan atın kimseyi ilgilendirmez ama nerden gelip nereye gittiğimiz hepimizi ilgilendiriyor.

Ayrıca benim bilgim senin bilgini döver tipi tartışmalar yerine

bahsettiğimiz bilinmezleri aydınlatmaya çaba gsterelim.

Tutup da casper gibi bir ruhtan bahsetmedim hiçbir zaman.

Maddenin iletişimi nasıl olurda yaşanmışlığı doğuruyor.

Brutal dışlanıyor çünkü kısır bir düşünce döngüsünü su yüzüne çıkarmak istiyor.

Neden ilğilendirmiyor ki:( üzüldüm şimdi..

Bir yerden gelip bir yere gittiğimizi nerden çıkardınız? Yolculuk yapıyoruzda bizim mi haberimiz yok?

Maddenin iletişimi nasıl oluyorda yaşanmışlığı dogruluyor yazmışsınız..

Bir örnek verebilirmisiniz?

Yoksa anlamını bilmeden kurdugunuz diğer cümlelerden biriside bu mu?

Sitelerde Paylaş

>>> Doğadaki nesnelerden farklı olarak özgür irade sahibi birer kişilikleri olduğunu, eylemlerinin zihinleri dışında bir anlamı olduğunu falan uyduruyorlar ne olacak,

Aha bak burası ateist kaynıyor, sor bakalım hiç böyle bir şey uyduran var mı?

Ben hiç doğadaki nesnelerden farlı özgür irade sahibi olduğunu sayıklayan bir ateist görmedim, sen gördün mü? Doğada her şey kendi özgür iradesiyle varolur gider. Kedinin yatıp uyumak yada çöpleri karıştırmak için özgür iradesinden öte bir şeyi olduğu görülmemiştir mesela..

Sen ise, işte böyle kendi uydurup kendi inanan ahmağın tekisin sadece.

Evet, buyur, kimmiş o ateist bir göster hadi?

Ohooo istemediğin kadar var onlardan, al güncel birini örnek olarak vereyim sana(:

Doğada iyi-kötü, doğru-yanlış vs yoktur, o kimyasal süreçleri kontrol eden eşleyici moleküller uyduruyor tüm bunları(: Benlik de bu yalanlardan biri, senin yukarıda yazdığın gibi o hormonları bilinçli bir şekilde kontrol ettiğin falan yok, beynindeki bu bilinçsiz süreçler tarafından alınan kararları uygulamak zorundasın.

Kim demiş o kararları uygulamak zorunda olduğumu? Ben alıyorum o kararları. O süreçler yardımcı oluyor, ben alıyorum.

Anibal'e tabii ki katılmıyorum çünkü o da özgür iradeyi yanlış tanımlıyor. Biz, sahip olduğumuz koşullarla birlikte biziz zaten. Beynimizin işleyiş süreci ayrı bir şey, o süreçle birlikte ortaya çıkanı nasıl değerlendirdiğimiz ayrı bir şey. Ben özgür iradeye sahip bir "insan"ım. İnsan da düşün üretebilen tek hayvan.

Biz genlerimizin esiri, kölesi falan değiliz. Temel birtakım içgüdülerimizin olması, bizleri aklı, zekası ve iradesi olmayan kurulmuş robotlar yapıyor değil.

Sitelerde Paylaş

>>> Ohooo istemediğin kadar var onlardan, al güncel birini örnek olarak vereyim sana(:

Veremedin gene... Gene kendin uydurup, kendin inandın..

Bak bakalım IFeelGood, eylemlerinin zihinleri dışında bir anlamı olduğunu mu söylüyor?

Sitelerde Paylaş

Burda yazdıklarınıza itiraz eden yok ki.

Bu kimyasal nöronsal iletişim&etkileşim sırasında irade denen bir sonuç doğamaz.

İrade imajiner diyenler bu yüzden derler böyle.

İmajiner bir irade de siz yaratın hadi.

nöronlara ve kimyasal sürece gerek yok.

silikon ve elektiriksel süreç yeterli.

Nedir peki irade dediğiniz şey?

Ya da şöyle sorayım:

Siz neye göre karar veriyorsunuz mesela?

Sihirli bir el mi yaptırıyor?

Biz çocukların "iradelerini kullanma ve dolayısıyla karar verme yetileri yok" deriz kimi konularda.

Kimi akıl hastalarının iradelerini kullanamayacaklarını, doğru kararlar alamayacaklarını söyler "ceza-i ehliyetleri yok" deriz.

Bunu neye göre yaparız?

Sitelerde Paylaş

bıraktığım yerde duruyorsun Tyler Durden

insan bir arpa boyu yol almaz mı?

tanrının varlığı da sorun senin için yokluğu da

ne zamandı hatırlamıyorum, belki 2 sene kadar önce, sana seni tanımlama cüretini göstermiştim ve sen "evet" demiştin

sen bir yaratıcının var olma ihitimalini seviyorsun demiştim, yılmaz erdoğan'ın bir şiirinden alıntıyla

aradan bu kadar zaman geçti ve görüyorum ki hala aynı yerdesin

yapacak bir şey yok...

Sitelerde Paylaş
Anibal'e tabii ki katılmıyorum çünkü o da özgür iradeyi yanlış tanımlıyor. Biz, sahip olduğumuz koşullarla birlikte biziz zaten. Beynimizin işleyiş süreci ayrı bir şey, o süreçle birlikte ortaya çıkanı nasıl değerlendirdiğimiz ayrı bir şey. Ben özgür iradeye sahip bir "insan"ım. İnsan da düşün üretebilen tek hayvan.

İnsan düşün üretebilen tek hayvan değil.

Ayırca genlerinin esirisin de, emin olabilirsin. Çoğu zaman özgür irade diye yaptığın şeyler, gnelerinin sana yaptırdığı şeyler olacaktır.

En basidi, çok susadın. Cebindeki parayla sinemaya mı gidersin, su mu alıp içersin?

Sitelerde Paylaş

>>> senin için buraya gelip yazılanlara cevap vermenin anlamı ne mesela, seni allah karşıtı yazılar yazmaya motive eden şey ne?

Biyoloji diye bir şey var, hücreler, hormonlar vs. haberin var mı senin ondan?

İyide bizde aynı şeyi diyoruz ya, buraya gelip yazılanlara cevap verme nedeninin basit bir memetik savaşı, hormonal aktivite falan olması, bunun doğada hiçbir anlamının olmayışı sizin gerçekliğiniz değil mi? Böyle bir gerçekliğin motivasyon kaynağı olduğunu söylemiyorsun heralde((:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...