Jump to content

Kendini kandıranlar ateistlerdir...

Recommended Posts

Hatta şöyle sayfanın başına alayım rahat okunsun..

Ya brutal, evet hayatın anlamı yok .

Evet aslında anlam diye nitelendirdiğimiz şeyler ( onur , haysiyet , iyilik vs ) Aslında kendi kafamızdan uydurduğumuz saçmalıklar .

Ve hepimiz kendi uydurduğumuz şeylere inanıp bunlar üzerinden hayatı devam ettiriyoruz .

Ve bu böyle olduğu için ben şu an bu yazıyı yazabiliyorum . Bu böyle olduğu için şu an insanlık hala hayatta .

Kendimizi kandırdığımız için anladın mı . Bunu mu duymak istiyorsun baştan beri ? Al işte duydun .

Kurduğum cümlelerde de gayet samimiyim .

Bende kendim uydurduğum yada başkaları tarafından uydurulmuş değerleri benimsiyorum . Yada hayatımı bu anlamlar üzerine sürdürüyorum .

Bunların farkında olup bile bile hayatımı bir kenarda bırakacak değilim . Bunların farkındayım ama devam etmek için kendimi kandırmam gerekiyor .

Bende kendimi kandırmaya devam edip yaşayıp gidiyorum . Ok ?

İnsan türünün kopmleks beyin yapısının dezavantajlarında biri karmaşık bilince sahip olmasıdır . Yani insanın sahip olduğu farkındalık diğer tüm canlılardan üst boyuttadır . Bu farkındalığı aşmak için geliştirdiğimiz bir takım sürü gereksinimleri var . Bu gereksinimlerden bir taneside kendi uydurduğuna inanmacadır .

Doğanın basit canlılarında biri olup , Hayatın sadece neslinin devam ettirip bir köşeye çekildikten sonra bitirmekten ibaret olup , Evrendeki herşeyin Göremediğimiz parçacıkların başının altından çıktığını bilip hala yaşamaya devam ediyorsak bunu tek bir nedeni var . Oda kendimizi kandırmamızdır .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 829
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Brutal , iletiyi yalama yapmuşsın. yeter .

Everest, ateistlerin teistlere madara olmamak için içinde tuttukları gerçekleri iletinize dökmüşsünüz resmen. Evet ateizm budur, boş beleş yaşayalım, üreyelim, ölelim diye düşünüp kendini kandırırlar..

Sitelerde Paylaş

ama kötü yakalamış..

Bi kötülük yapmadı valla kendi rızamla yeptım herşeyi . Suçlu benim hakim bey :lol:

Şansına küs, senden daha açıklayıcı bir ileti yazan olmadı, kendini kandırmayı kabullenemedikleri sürece konunun özeti olarak yerini almaya davam edecek(:

İyide o iletiyi yazmakla benimde kendimi kandırma olasılığım yokmuydu ? Herkesin düşüncesi kendini bağlar .

Sitelerde Paylaş

Everest, ateistlerin teistlere madara olmamak için içinde tuttukları gerçekleri iletinize dökmüşsünüz resmen. Evet ateizm budur, boş beleş yaşayalım, üreyelim, ölelim diye düşünüp kendini kandırırlar..

Arkadaş anlamıyorsunuz heralde . Ortada madara olma olmama gibi bir durum yok . Her ateist her fikri benimseyebilir . Sadece tanrı fikrini benimseyemez o zamanda ateist olmaktan çıkar . Paradoks oluşur anlıyacağın .

Sitelerde Paylaş

Arkadaş anlamıyorsunuz heralde . Ortada madara olma olmama gibi bir durum yok . Her ateist her fikri benimseyebilir . Sadece tanrı fikrini benimseyemez o zamanda ateist olmaktan çıkar . Paradoks oluşur anlıyacağın .

Ben seni ayakta alkışlıyorum...

Sitelerde Paylaş

Bi kötülük yapmadı valla kendi rızamla yeptım herşeyi . Suçlu benim hakim bey :lol:

İyide o iletiyi yazmakla benimde kendimi kandırma olasılığım yokmuydu ? Herkesin düşüncesi kendini bağlar .

Selam everest. Seni tekrar gördüğüme çok sevindim..:)

Sen o iletiyi yazmasaydın BRUTAL ne yapardı bilmem..

Aslında sen "hay lanet olsun, al sana istediklerini söyleyeyim de sus artık" tadında yazmışsın ama nafile...

Adam durup durup taşıyor, başlığına ateist çekmek için "çığırtkan" olarak kullanıyor.

Ama artık ateistler onun bu numaralarını yemiyor..

Sitelerde Paylaş

Yine imzalık bir ileti. Sırf onca zaman emek verdiğin ateizmden çıkmamak için tanırya inanmıyorsun. Zaten inansam ateist olamam, o yüzden inanmayayım olsun bitsin diyorsun.. :D

Sitelerde Paylaş

Aslında sen "hay lanet olsun, al sana istediklerini söyleyeyim de sus artık" tadında yazmışsın ama nafile...

Adam durup durup taşıyor, başlığına ateist çekmek için "çığırtkan" olarak kullanıyor.

Kendi rızasıyla yazmış lütfennn... :lol:

Sitelerde Paylaş

Sanada selam İFeelGood .

Hayır o değilde otun b.kun olasılığından bahseden brutal neden benim o iletiyi yazarak benim kendimi kandırma olasılığım dahilinde algılamamışta kesin ve net bir yargı olarak algılamış orası şüpheli . Belkide asıl inanmak istediği yanıt o olduğu içindir :D

Sitelerde Paylaş

Bunu söyleyerek kendini kandırabildin mi bari(:

Her ateist her fikri benimseyemez, tanrı yoksa gerçekler yukarıdaki yazdıkların gibi olmak zorundadır, aksini nasıl savlayabilecekler ki?

Sitelerde Paylaş

Sanada selam İFeelGood .

Hayır o değilde otun b.kun olasılığından bahseden brutal neden benim o iletiyi yazarak benim kendimi kandırma olasılığım dahilinde algılamamışta kesin ve net bir yargı olarak algılamış orası şüpheli . Belkide asıl inanmak istediği yanıt o olduğu içindir :D

Gemiyi kurtarma cabaları :D :D

Sitelerde Paylaş

Kendi rızasıyla yazmış lütfennn... :lol:

Evet, tabii ki kendi rızasıyla yazdı. Sizler yenisiniz, BRUTAL'ın bu konuyu binlerce yıldır sorup da milleti nasıl bezdirdiğini bilmiyorsunuz..

Everest kendini feda eden ateist.:)

Ayrıca yazdığı gibi de düşünebilir, muhtemelen düşünüyor da. Yoksa niye yazsın.

Ama genel olarak ateistleri temsil eden düşünceler olmak zorunda değil onlar. Sizlerin görmek ve empoze etmek istediği ateist tipini beslediğini düşündüğünüz için sevdiniz o iletiyi.

Kendini kandırmak ve uydurmak bölümü dışında söylediği her şey doğru zaten. İlginç ama, bu konu ahlaka kadar gider...

Onu da bir başka başlıkta konuştuk.

Sitelerde Paylaş

Her ateist her fikri benimseyemez, tanrı yoksa gerçekler yukarıdaki yazdıkların gibi olmak zorundadır, aksini nasıl savlayabilecekler ki?

Yine tuttu manyaklığın, krize düştün yine.

Niye onun yazdığı gibi olmak zorundaymışız? Allah mı öyle söylüyor?

Onlarca, hatta belki bunca zamandır yüzlerce ateist sana aksini söyledi, nedenlerini de gayet güzel açıkladı ama senin o kafan bir türlü almadı.

Sitelerde Paylaş

Var var, bunun gibi birkaç kabullenme daha var da bu kadar net ve etkileyici değil(:

sen bu iletiyi ve sonradan yazdıklarını yeteri kadar okumadın heralde, bunun kıvırılacak bir tarafı yok, ben işimi sağlama alırım(:

Sitelerde Paylaş

Kendimi hergün nelerle kandırıyorum bi bilsen ...

Hep dediğim gibi . Benim düşündüklerim , benim inandıklarım beni bağlar . Ben yalnızca"ateist" terimi altında bir gruba dahil olabilirim . Ve bu kavramla çelişmeyecek istediğim fikri benimseyebilirim . Bu benim kişisel özgürlüğüm . İstersen bi daha benimseyemezsin de :)

Sitelerde Paylaş
Ayrıca yazdığı gibi de düşünebilir, muhtemelen düşünüyor da. Yoksa niye yazsın.

Aranızda özel mesajlaşma oldu heralde, aksini iddia ediyordun birden aydınlandın(:

Ama genel olarak ateistleri temsil eden düşünceler olmak zorunda değil onlar. Sizlerin görmek ve empoze etmek istediği ateist tipini beslediğini düşündüğünüz için sevdiniz o iletiyi.

Kendini kandırmak ve uydurmak bölümü dışında söylediği her şey doğru zaten. İlginç ama, bu konu ahlaka kadar gider...

söylediği herşey kendini nasıl kandırdığının bir açıklaması zaten, diğer yazdıkları doğruysa ve sen buna bağlayamıyorsan o senin kafasızlığın(:

Niye onun yazdığı gibi olmak zorundaymışız? Allah mı öyle söylüyor?

Aynı şeyleri yazdırmayacaksın heralde bana, önceki sayfalarda niye böyle olması gerektiğini açıkladım ama nafile..

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben yalnızca"ateist" terimi altında bir gruba dahil olabilirim . Ve bu kavramla çelişmeyecek istediğim fikri benimseyebilirim .

Öyleyse yukarıda yazdıklarının tam tersi olan, hayatın bir anlamı olduğu ve duyguların evrim sürecindeki uydarmalardan ibaret olmadığı gibi fikirlerle tanrısızlığı çelişmeyecek şekilde biraraya getir bakalım nasıl olacak..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...