Jump to content

Kendini kandıranlar ateistlerdir...

Recommended Posts

gönderildi (düzenlendi)

Ben bunun cevabını çok kolay verebilirim.Tüm canlıların yaşama amacı üremektir.Buna insan da dahil.

Pek de güzel saçmalamış olursun bunu dersen. Sebep ile amacı karıştırmış olursun. Tüm canlıların çevrende olamasının sebebi üremiş olmalarıdır, bunun sonucu varsın bu amaç olduğu için değil.

İnsanların yaşama amacı çocuk yapmaktır.Bir an önce evlenmeye bakar insanlar.

Daha sonra tüm değerli vaktini ve ömrünü çocuklarını büyütmek için harcar.

Bunun mantıksal bir açıklaması olamaz,insan kendi hayatını isteye isteye heba etmemeli.

Bu genlerin buyurduğu bir diktadır ve seçme şansınız çok sınırlıdır.

Dostum sen de konuya iyi bir giriş yapmışsın ama sonra saçmalamışsın.

Yaşamın hiçbir anlamı olmadığını, anlam veya amaç dediğimiz şeylerin beyinlerimizin birer yorumu olduğunu söyledikten sonra, insanların üremesini mutlak bir amaç olarak yansıtmak hiç oldu mu şimdi..

Alpcakir bir ateist olarak tutarlı konuşuyor, anne baban ürediği için sen varsın, bir çokları gibi sen de üremeyebilirsin, doğanın senin üremeni sağlamak gibi nihai bir amacı yok, nasıl programlanmışsan onu yapacaksındır, hayatın anlamı dediğimiz yemek yemek, üremek, üstünlük sağlamak vs gibi faaliyetler gerçekte hiç bir amacı olmayan nükleik asitlerin kendilerini kopyalama faaliyetlerinin sonucudurlar, onlar da fizik kanunlarına göre yapmak zorunda oldukları şeyi yapıyorlar işte, ekşici bir arkadaşın dediği gibi bu fiiler en çok büyük taşlarla küçük taşları farklı hatlar boyunca sahile dizen dalgaların hayatın anlamını taşları sıralamakta bulması kadar anlamlı olabilirler, içerisinde eriyik halde silisyum bulunan bir kaba daldırılmış saf bir silis çubuğun çevresinde kendisinin aynısı kristaller oluşturması ne kadar anlamlıysa yemek yemek-üremek doğrultusundaki bir hayat da o kadar anlamlıdır.

Hem daha önce hayatın nasıl geçirilirse geçirilsin hepsi boşa gidecek zaten falan diyordun, bir ateistin çocuklarını büyütmekle uğraşıp hayatını heba etmiş olmasını neden yadırgıyorsun?

Çocukları için harcadığı zaman neye göre değersiz oldu, ya da onun yerine yapacakları neye göre değerli oldu şimdi?

Bırakalım da en çok ondan zevk alıyorlarsa onunla kendilerini kandırsınlar, ateist olarak tutarlı olmak istiyorsan bu hakkı onlara vermelisin(:

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 829
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hem daha önce hayatın nasıl geçirilirse geçirilsin hepsi boşa gidecek zaten falan diyordun, bir ateistin çocuklarını büyütmekle uğraşıp hayatını heba etmiş olmasını neden yadırgıyorsun?

Kimseyi yadırgamıyorum da insanların ortaya amaç diye koyduğu argümanlarla yaptıkları şeylerin çeliştiğini söylüyorum.

İnsanlar birey oldukları,akıl ve mantığın yolunu izlediklerini söyleyip yine genlerinin emirlerini harfi harfine yerine getirirler.

Çocukları için harcadığı zaman neye göre değersiz oldu, ya da onun yerine yapacakları neye göre değerli oldu şimdi?

Bu tür soruları ölümden öncesi ve ölümden sonrası diye değerlendirmek gerek.Ölümden sonrasını düşünürsek nasıl yaşadığının bir farkı yok.

Hayat sürecinde düşünürsek,hayatta pek çok alanda kullandığımız bir takım kurallar var.

Mesela bir esnaf toptancıdan aldığı malı daha düşük fiyata satmaz.Bu mantığa aykırı bir tutum olur.

Ben çalışıyorsam,vakit harcıyorsam bunun karşılığını da almalıyım diye düşünür insan.

Çocuk yetiştirmekse tüm paranızı bir kuyuya dökmekten daha az karlıdır.Çünkü paranızla beraber zamanınızı da alır.

Ve hiçbir şey vermez.Ben mantığımla hareket ederim diyen bir insanın bunu yapması kadar komik bir durum olamaz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Insanlar çocuk yapmak için evlenirlermiş,durun eccik gülem :-)))).

Çocuk yapmak için evlenen genç %10 u bile bulmaz.

Peki hankı uslu ,ınsanların çocuk yapmak için evlendigini ileri sürebilir.

Almanya

Fıransa

Avusturya gibi ülkelerde çocuk sevgisi yokmuku ya 1 ya 2 yada hiç çocuk yapmıyorlar.

Yalnız Istanbulda 80,000 kimsesiz çocuk var , tüm Türkiyedeyse reisi cumhurun söyledigine göre 3,5 milyon kimsesiz çocuk var ükemizde.

Bunun içinmi yanıp tutuşüyoruz çocuk yapmamız için.

Halbuku Avrupanın pek çok ülkesinde kimsesiz çocuk yoktur.

Kimsesiz çocuğun kimsesi devlettir.

Çocuk istismeri çok sert karşılık görür.

Bizdeyse sokaklar kimsesiz çocuk doludur.

Bunu bülen baş........kan en az 3 çocuk yapın demezmi?

Insafın kurusun senin İr.........p

Evlenmekte ecele etmemizin birinci nedeni ATAŞIMIZA buzlu su sıkmah.

Islam ülkeleri harıcında evlenenler çok azdır.

Nedeni ATAŞLARINA evlenmedende buzlu su sıhacah birilerini çoh rahat bulabilmeleri.

Bu ataş öyle bir hınzır bir şeyki göccük baş böyyük başı gandırıp YASSAH olan buzlu suya götüriy,yahalanıncada,böyyük başı şeriet ganunu SALLANDURIY.

Düşünün ,yaşam pahasına ınsanlar ataşlarını söndürmek istiyler.

Halıyla bu ilşkide tohum tarlaya ekiliy,tarlada tohumda sağlamsa tarla gücünü gösteriy.

Ben ataıst degilim emme doğru söylemek gerekirse ataıstlar müslümenlerden % 99 kellim daha dinder sayılır eger dinler gerçek olsaydı.

Bence müslümenler bırahın % 100 hiçmi hiç buYÜCEGÜCÜ tanımamahdalar.

Yaptıhları MÜŞRİK dediklerinin aynısını yapmah.

Açın bu konuları yazan belgeleri ohuyun.

Zatan müslümenlerin yanliş yolda olduğu PERİŞEN , BERBET ,YOKSUL ,ÇARASIZ ,ÇIPLAH , HASTA yaşamlarındanda anlaşılmahdadır.

Onlar istedikleri kadar ahsını iddie etsinler.

KENDİLERİNİ KENDİLERİ KANDIRAN ınançlılardan biride MÜSLÜMENLERDİR , ateisler degil.

Ataıstlar bir BİG BENGİN öncesinde yanılıyorlar.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Avrupanın pek çok ülkesinde kimsesiz çocuk yoktur.

Kimsesiz çocuğun kimsesi devlettir.

Çocuk istismeri çok sert karşılık görür.

Bizdeyse sokaklar kimsesiz çocuk doludur.

Tolonbeg

İşe bööööle:

HANGİ ÜLKEDE ÇOCUKLAR RİNGDE DÖVÜŞTÜRÜLÜYOR

http://www.odatv.com/n.php?n=hangi-ulkede-cocuklar-ringde-dovusturuluyor-2209111200

Sitelerde Paylaş

cüpüş türkiyede bunun federasyonu vardır. Dahası şehirlerde ilkokuldaki küçük kız çocukları arasında kikboks yaygındır.sen devam et uçuşlara.

http://www.kickboks.gov.tr/

İyi de ben Türkiye'nin dini bütün bir yaşantı içinde olduğunu nerde söyledim. Tersine ben Türkiye'de İslam'ın örneği olarak sadece Fatih, Çarşambayı örnek veririm.

Sitelerde Paylaş

Tahmin ettiğim gibi yine bütün mallar toplanmış, yazdıklarımı g.tleriyle okudukları için söylemediğim bir sürü şeyi o.surup durmuşlar.

Size hayattan zevk alamazsınız mı dedim, hayatın anlamı yoksa neden intihar etmiyorsunuz diye size bir dayatma mı yaptım, ulan hiç mi müslümanlara olan tartışmama denk gelmediniz, tanrıya inanıp ona dua ettiğimi nerenizden uyduruyorsunuz?(:

Hah işte en büyük malımızda teşrif etmişler, kendi kendime ''bu konular bunu aşar ne b.k yemeye geldi acaba'' diyordum ki, konuya herhangi bir cevap vermek için değil hakaret amaçlı geldiğini görünce şaşkınlığım da gitti. Açtığı onlarca saçma sapan başlıkta müslümanlarca ayar manyağı yapılan ateistlerin yüz karası gelmiş bana neler söylüyor hahahaha..

Sen de zaten ancak onlar kadar doğal olduğun için gerçekleri düşünüp idrak edemediğinden, kendini kandırmana ek bir çaba harcamana gerek yok, müslümanlar gibi sen de kendini kandırmıyorsun rahat ol sen..

Bence de kendini fazla kasıp bu felsefi konulara cevap vermeye çalışma..

Tanriya inandigini diger yazilarindan bilmekteyim...

Hakikaten bende bazen "hayatlarindan oldukca memnun müslüman ateistlerle ugrasmaya dahi degmez" diye düsünmekteyim...

Keza müslümanlara kuranin icinde neler oldugunu desifre etmeyi de...

Ateistforuma üye oldugumdan bu yana onun bunun yazilarindan cimbizlama harekati calismalarinin devamli ön planda oldugunu gördüm...Dolayisi ile yazarlarla özellikle ateistlerle ugrasarak burayi bir nevi tatmin ve hobi olarak kullanmaktasin.

Su forumda degerli ateistler ve panteistler bulunmakta ama hepsi o kadar...Hic kimse bos yere kem küm etmesin cünkü bu sene Türkiye'nin bir cok yerinde ayni senin gibi durumda icler acisi olan hatta cok daha bilgili ateistlerle birebir tartistim.

Müslüman gibi düsünüp konusup yasayan iclerinden kendi kendilerine su kurnazligi yapan kiyamet gibi ateist bozuntulari...

Dinleri dogmalari kullanmak icin ellerinden geleni ardina koymayan ülkeler ve onlarin yöneticileri azalmamakta aksine cogalmaktadir.Dolayisi ile özgürlüklerinden ödün vermek istemeyen ateist harekette yerinde durmamakta yeni argümanlar üretmektedir.Bende yillardir bu sekilde olan ateist hareketin icinde olan birisiyim...Onun icin sen ve senin gibi wikipedia ateistlerine bunu anlatamam cünkü kafalariniz almaz.

Zihniyet olarak müslümanlar 400 sene gerideler ama sizlerde 200 sene geridesiniz.Abartmiyorum...Cünkü sistem ve yasam sekli düsüncelerin gelisip ilerlemelerinin önlerini acar.

Sevgili Denizbahar'in yazisini cimbizlayip alinti yaparak "kendini kandiran ateistler" basligini acmak etik midir?

Neden dogru düzgün bir baslik acamiyorsun?Kapasiten o kadar...Debelenip esinerek bir halt yaptigini sanmaktasin.

Bana mal demektesin ama bu mal kuran ayetlerini parmaginin ucunda fildir fildir döndermektedir.Keyif veya hobi olsun diye onlarla ugrasilmiyor ama sen bunu dahi farkedemiyorsun.Bu siteyi her gün yüzlerce insanin okumakta olduklarindan haberin var mi?

Yok...

Nasil bir amac güderek Ateistforumda yazmaktasin?

Genc bilgili parlayan ateistler bizlerin dolayisi ile Türkiye'nin umutlaridir ama maalesef o kadar azlar ki.

Sitelerde Paylaş
Insanlar çocuk yapmak için evlenirlermiş,durun eccik gülem :-)))).

Çocuk yapmak için evlenen genç %10 u bile bulmaz.

Peki hankı uslu ,ınsanların çocuk yapmak için evlendigini ileri sürebilir.

Valla tolon dede,ben kendi gözlemlerimden yola çıkarak bu sonuca vardım.

Senin dediğin gibi olsaydı bile insanların mantığıyla değil içgüdüleriyle hareket ettikleri sonucuna varırdık.

Babam bir seferinde demişti ki,eğer zengin olsaydım 8-10 tane çocuk yapardım.

Yine senin dediğin gibi olsaydı çocuk yapan evli çiftlerin oranı %10 olmalıydı,halbuki %99.

Çocuğu olmayan çiftlerse doktor doktor gezip çare arıyor,adaklar adıyor,türbelerde çaput bağlıyor.

Halbuki göbek atmaları lazımdı senin dediğin doğru olsaydı.

Sitelerde Paylaş

Geri zekalı Brutal,

Biz genlerimizin esiri, kölesi falan değiliz. Temel birtakım içgüdülerimizin olması, bizleri aklı, zekası ve iradesi olmayan kurulmuş robotlar yapıyor değil.

Her birimizin yapmaktan büyük keyif aldığı şeyler vardır. Herkesinki başka başkadır. Bu arada çocuklar yaparız, onları müthiş bir mutlulukla büyütürüz; ilginçtir doğa bizi o hale getirmiştir ki, çocuklarımızn kötü kokuları bile bizi rahatsız etmez, hiçbir şeyleri hatta rahatsız etmez.

Meslekler ediniriz.. İsteriz ki sevdiğimiz işleri yapalım da hem keyif alalım, hem de daha verimli olalım. Dünyaya gelmişiz bir kere, yaşayacağız işte. Yaşamak istemeyen zaten kendini yok ediyor. Fakat biz biliyoruz ki onlar aramızdaki sağlıksızlar. Yani biz yaşamayı seçiyor, yaşamayı seviyoruz.

Geberik gideceğiz, geride bıraktığımız müthiş şeyler olsa bile onları bilmyeceğiz ölünce. Hiçbir şey bilmeyeceğiz.

Fakat ölmeden önce onları biliyor olmak, sonsuzluğa kalan o son dakika bütün bu olan bitene dışarıdan bakarak alaycı ama huzurlu bir gülümsemeyle vedalaşmak güzel. Çok güzel..

Geride iyi yetişmiş çocuklar bırakmak, yapılmış güzel işler bırakmak, bizim bu dünyadan geçtiğimizin delili. Bir yere ayak izi bırakmak gibi.. Ne bileyim uzaktaki bir gezegene gidip dünyaya ait bir şey bırakmak gibi.

Sen bunları anlamıyorsan, hissedemiyorsan senin salaklığın.

Senelerdir aynı saçma yerde debelenip duruyorsun, genlerin ve "ben"in birbirinden farklı şeyler olduğun zannınla bir adım ileriye gidemiyorsun.

Herkes yaşamına anlam katmak zorunda. Katamayanlar, bunu yapmayı beceremeyenler başarısız ve mutsuz oluyor, çoğu zaman da hasta.

Hayat her şeye rağmen, bütün acımasızlığı ve zorluğuna rağmen çok güzel, çok da anlamlı. Sen onu bulamadıysan senin eksikliğindir.

Sitelerde Paylaş

Valla tolon dede,ben kendi gözlemlerimden yola çıkarak bu sonuca vardım.

Senin dediğin gibi olsaydı bile insanların mantığıyla değil içgüdüleriyle hareket ettikleri sonucuna varırdık.

Babam bir seferinde demişti ki,eğer zengin olsaydım 8-10 tane çocuk yapardım.

Yine senin dediğin gibi olsaydı çocuk yapan evli çiftlerin oranı %10 olmalıydı,halbuki %99.

Çocuğu olmayan çiftlerse doktor doktor gezip çare arıyor,adaklar adıyor,türbelerde çaput bağlıyor.

Halbuki göbek atmaları lazımdı senin dediğin doğru olsaydı.

Peki bunun sakıncası ne? Çocuk yapmanın, çocuk yapabilmek için o nikah denen saçmalığa başvurmanın ne kötülüğü var?

İnsanız biz, insan. İçgüdülerimiz var, onları da tatmin edeceğiz tabii ki. Çocuk yapmak istemeyenler de bu içgüdüsünü tatmin edememiş olacak, bunda da bir sorun yok. İstemiyorsa istemiyordur, demek ki o içgüdüsü başedemeyeceği kadar güçlü değilmiş. Veya imkanları uygun olmadığı için çocuk yapmıyormuş. Uygun bir partnere rastlamamıştır, çocuk büyütebilmek konusunda kendini yeterli görmüyordur veya başka bir şey...

Evet, insanlığın ezici çoğunluğu çocuk yapıyor ve bu hep böyle olacak. Sadece çok sayıda üreyenleri engellemek lazım, doğurdukları çocuklara sahip çıkmalarını sağlamak lazım vs..

Siz insanı genlerinden, dolayısıyla içgüdülerinden falan ayrı bir hayvanmış gibi düşünüyorsunuz bazen.

Neyin neden olduğunu bilmek, onu anlamsız kılmıyor. Sorun sizde.

Sitelerde Paylaş

ateistllik madem ki insanın doğasına uygun diyorsunuz. ateistler madem ölümden sonra yok olacaklarına da inanıyorlar?

peki bu üreme çoğalma isteği nereden ileri geliyor? Kadınların bitmek tükenmez çocuk yapma isteğini kim açıklayacak?

ateistlerin şöyle demesi gerekmez miydi :

"ben bu dünyada her türlü acı çektim zaten yok olup da gideceğim, ömrümün yarısı geçti bir şey anlamadım, istediklerimi elde edemedim. böyle bir dünyaya çocuk niye yapayım, o da yok olup gidecek. belki benden daha çabuk yok olacak üç günlük hayatımı daha da acınacak hale getirecek"

Sitelerde Paylaş

ateistllik madem ki insanın doğasına uygun diyorsunuz. ateistler madem ölümden sonra yok olacaklarına da inanıyorlar?

peki bu üreme çoğalma isteği nereden ileri geliyor? Kadınların bitmek tükenmez çocuk yapma isteğini kim açıklayacak?

ateistlerin şöyle demesi gerekmez miydi :

"ben bu dünyada her türlü acı çektim zaten yok olup da gideceğim, ömrümün yarısı geçti bir şey anlamadım, istediklerimi elde edemedim. böyle bir dünyaya çocuk niye yapayım, o da yok olup gidecek. belki benden daha çabuk yok olacak üç günlük hayatımı daha da acınacak hale getirecek"

Madem müslümanlar öldükten sonra yok olacaklarına inanmıyorlar ve cennete veya cehemme gideceklerine eminler, ne diye yeni doğmuş bebeklerini öldürüp kısa yoldan cennete uğurlamıyorlar?

Cahil adam,

Üremek bir iç güdüyse, ölüme rağmen ürersin, tıpkı öleceğini bilmene rağmen yaşadığın gibi.

Ateistler o zaman kendilerini de öldürsün.. Sonuç olarak ölünce yok olacaklarsa, yaşamanın da anlamı yok, bu ızdırap niye sürsün 80 yıl boyu?

Kadınların ve tabii erkeklerin de bitmek tükenmek bilmez üreme isteği doğadan geliyor. Allah getirip koymadı herhalde içimize onu..

Yoksa sen onu da mı Allah istedi diye yapıyoruz sanıyordun?

Sitelerde Paylaş
Peki bunun sakıncası ne? Çocuk yapmanın, çocuk yapabilmek için o nikah denen saçmalığa başvurmanın ne kötülüğü var?

Şu kötülüğü var insanlar bu hızla çoğalmaya devam ederse ileride insanları çok ciddi sorunlar bekliyor.

İkincisi piyasada inanılmaz bir insan devalüasyonu var.İnsanlar ortalama bir yaşam standartına sahip olmak için bile hayatlarının 15-20 yılını okuyarak geçirmek zorunda.O kadar çok rakip var ki öne çıkmak için çok büyük fedakarlıklar yapmak zorundasınız.Yani arz-talep dengesi yok,bir talep varsa 10 arz var.Yeni doğan birini işte bu zorluklar bekliyor.Tabii bu zorlukları sadece o kişi değil ailesi de çekiyor.Çocuklarını hayata hazırlamak için devamlı zorluk çekmek zorundalar.Neredeyse sırf çocukları için yaşıyorlar desek yanlış olmaz.

Yani olaya üretim olarak baktığınızda piyasaya hiç ihtiyaç olmayan bir ürün sürüyorsunuz.Bu ürünü hazırlamak için bin bir zorluklar çekiyorsunuz.Halbuki o ürünün aynısından piyasada zibil gibi var ve hiç ihtiyaç yok.Sırf içgüdülerimi tatmin edeceğim diye bu akıl ve mantığa her yönüyle ters olan bu işe girişmek insan aklına hakaret oluyor.

Bunu savunmak için şunu kabul etmek zorundasınız:"Ben mantığımla hareket etmiyorum,hayvansal içgüdülerim bana ne söylerse hiçbir koşula bakmadan bunu yerine getirmeye bakıyorum.İşte ben böyle yaşıyorum."

Sitelerde Paylaş

Madem müslümanlar öldükten sonra yok olacaklarına inanmıyorlar ve cennete veya cehemme gideceklerine eminler, ne diye yeni doğmuş bebeklerini öldürüp kısa yoldan cennete uğurlamıyorlar?

Cahil adam,

Üremek bir iç güdüyse, ölüme rağmen ürersin, tıpkı öleceğini bilmene rağmen yaşadığın gibi.

Ateistler o zaman kendilerini de öldürsün.. Sonuç olarak ölünce yok olacaklarsa, yaşamanın da anlamı yok, bu ızdırap niye sürsün 80 yıl boyu?

Kadınların ve tabii erkeklerin de bitmek tükenmek bilmez üreme isteği doğadan geliyor. Allah getirip koymadı herhalde içimize onu..

Yoksa sen onu da mı Allah istedi diye yapıyoruz sanıyordun?

cahil olmadığını sanan adam,

içgüdü nedir bir defa... neyse bu bahsi başka başlıkta tartışalım.

biz de seninle aynı şeyi düşünüyoruz. Allah inancı olmadığında yaşamanın ne anlamı kalır? Sonuç olarak ölümle yok olacaksanız yaşamın ne anlamı olur? bu ızdırap niye sürsün?

demek ki akıl ve doğa birbiriyle çelişiyor. Akıl üremenin gereksiz olduğunu söylüyor. Doğa üreme isteğini veriyor (nasıl oluyorsa)

İnsanı en güzel surette yaratan Allah, neslin devamının sağlanması için insan fıtratına harika programlar yerleştirmiştir. Anne babanın alacağı çocuk sorumluluğu kolay alınacak türden değildir. Çocukluğu, gençliği her türlü sıkıntıyla geçer. Ama gel gelelim çocuk sevgisi Allah tarafından öyle mükemmel biçimde insana verilmiştir ki tüm sıkıntıları örter. Çocuğu 9 ay karnında taşıyan, doğumundan sonra da her türlü bakımı ve eğitimiyle ilgilenen anneye Allah öyle bir şefkat öyle bir merhamet derc etmiştir ki çocuğun bakımının tüm zorlukları birden yok oluverir. Herkes kendi çocuğunu en çok sever. Bu sevgi yıllar boyunca sürer. Anne 80 yaşına da gelse çocuğu 60 yaşında da olsa içinden onu kucağına alıp sevmek gelir. İşte sonsuz merhametin bir yansıması budur. 3 dakikalık bir zevk için mi ürüyoruz sandın?

Sitelerde Paylaş

Nadiren foruma giriyorum ama her defasinda brutalin buna benzer bir mesajini goruyorum. Yillardir boyle. Hep ayni soruyu sorar ateistlere. Verilen cevaplari anlamaz. Gecmiste kimler buna neler anlatmaya kalkti da basaramadi. Ne yontemler denediler ne diller doktuler. Eskiden kalin kafali oldugunu dusunurduk ama bu durum kafa kalinligi ile filan aciklanabileck gibi degil. Tartisanlara sabir diliyorum..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Çocuk yapmak güzel şey,emmeee

Zamanında

Yerinde

Vede gerekli sayıda.

Sen kalk,Allah rızgını verir deyenFelleh gardaşımızın yazdığına güvenip VELETLERİ sıralarsan Somali müslümenleri gibi günde 1000 dene ınsanın açlıhdan öldügünü Allahla barabar seyredersin.

Ama buda müslümenleri uyandırmaya yetmez.

Onlar hala Allah ınsanın rızgını getirip verdigine ınanırlar

Bu yüzdende müslümenler yarışırlar birbirleriyle.

Helede Türkıyyada yaşayan ASLANLAR 50 yılda 50 milyon yarattılar her yaşda.

Buda gösteriyürki AKLIN BİTTİGİ YERDE DİN ve IMAN başlıyor.

Belgemi isteyisiniz,Islamı kıtaplar ve çoh dinder HEDEF TURAN formunun milliyetci vede SENTEZCİLERİ.

yüzlerce cahal bırahılmış kadın gidiyür YATIRA ,yatırın etrefinde göbek atarah dolanıp şüle sesleniyür ölmüşe.

Al sana bir gübek( yeni mama) ver bana bir bebek,deyebülüyür müslümen,

Atatürkcüler kötü ,

Çünkü ÖLÜYE ŞEY verıp çocuh istemiyürler.

Bu Türk halkını bu duruma düşürenleri YÜCEGÜÇ ötede bir yahalarsaaaaaa vay geldi onların başlarınada.

Söyleyin bahalım Allah kimi seviy

Müsülümenimi yohsa

Gavırımı?

Siz sevdiginizemi YARDIM edersiniz yohsa düşmeninizemi?

Usluyamı

Yohsa ussuzamı?

Özellikle dinder kendini sananlar yanıtlasınlar.

Tanrıyı gerçek kimligiyle tanıyanlara sözümüz yohdur.

Erdoğan begle avanasıgüney Asya feleket bölgesinin üstünde helikopterle bölgeyi dolanırkan çoh dinder bir vekil şöyle der.

Başbakanım şuraya bah,aşağıda yalnız bir cami ayahda,ötekileri sel silmiş götürmüş.

Allah camıyı gorumuş deyince ,başbahan şöyle yanıt vermiş.

Öteki bineleride gorurdu cami kadar sağlam yapılsaydılar.

Dimek çoh ender müslümenlerin bazı şeylere gafası çalışıyor.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aranızda az da olsa akıllı adamlar çıkmıyor da değil haklarını vermemek olmaz ne güzel de anlamış konuyu(:

Yalnız ben agnostik olduğum için benim sizler gibi kesin doğrularım yok, dolayısıyla o doğruları görmezden gelip gerçek olmayan şeyler uydurup kendimi kandırmaya çalışma gibi bir durumum da olmuyor, agnostikliği sana da tavsiye ederim(:

Pek şaşkınsın brutal, kesin doğruların yokmuş. Yani ifade ettiğin hiçbir şey bi anlam ifade etmeyebilir, doğru olmayabilir demeye getiriyorsun. Yani sana göre allah da olabilir, herhangi bir tanrıdan bahsetmiyorum, 2x2=4 olmayabilir falan mı?. Bence sen kasma gel ben sana ateizmi tavsiye ediyorum. Yok eğer bazı konularda kesin olduğuna kanaat ettiğin doğrular varsa hayatın anlamının olup olmadığı bu konulara dahil değil mi?

Neyse konumuza dönelim. Ne dedik senin için;

>>>>ama kendisine göre de aynı ateistler gibi hayatın anlamı yok

Ateistsin demedik sana göre de aynı ateistler gibi hayatın anlamı yok dedik. Eee o takdirde kendini niye bu grubun dışına alıyorsun diye sorduk.

Aynı dingil cevabı vermen de kurtarmaz bu durumda diyeceğin şey hayatın anlamı olup olmadığını bilmiyorum ise neden yaşadığını dahi bilmediğin anlamına gelir, neden yaşıyorsun ki? Bilmiyorum o takdirde yaşamalıyım gibi bir motivasyonun mu var?

Bir gün bilinebileceğine dair umudun mu var? Varsa skimsonik agnostik filan mısın yoksa. Hayatın anlamı zaten bilinemeyecek o takdirde bana ne filan da demiyorsun, derdin ne? Bu ve benzer konuları gündeme getirip getirip duruyorsun agnostik kalmak pek hoşuna gitmiyor zannedersem ama seni ikna edebilecek adam bulamadın herhalde.

Bak sorularım bile alakasız oldu alakasız saçmalaman yüzünden. Ama seninle alakalı bu sorular.

Sitelerde Paylaş

Geri zekalı Brutal,

Tekrar hoşgeldin ifeelgood, umarım balıklama daldığın bu başlıkta da diğerlerinde olduğu gibi cevap veremeden kaçmazsın.

Şimdi bakalım neler yumurtlayacaksın..

Biz genlerimizin esiri, kölesi falan değiliz. Temel birtakım içgüdülerimizin olması, bizleri aklı, zekası ve iradesi olmayan kurulmuş robotlar yapıyor değil.

İyide bunlar önceki konunun mevzusuydu be ifeelgood, burada aksine kendini kandırma gibi bir insan iradesini varsayarak tartışıyorum.

Her birimizin yapmaktan büyük keyif aldığı şeyler vardır. Herkesinki başka başkadır. Bu arada çocuklar yaparız, onları müthiş bir mutlulukla büyütürüz; ilginçtir doğa bizi o hale getirmiştir ki, çocuklarımızn kötü kokuları bile bizi rahatsız etmez, hiçbir şeyleri hatta rahatsız etmez.

Yalnız doğanın böyle bir amacı olduğunu söylemiyorsun değil mi, yani doğada öyle bir ortam oluşur ki işler tersine dönebilir, insanlığın soyu tamamen tükenebilir, doğada bir amaç yoktur değil mi?

Meslekler ediniriz.. İsteriz ki sevdiğimiz işleri yapalım da hem keyif alalım, hem de daha verimli olalım. Dünyaya gelmişiz bir kere, yaşayacağız işte. Yaşamak istemeyen zaten kendini yok ediyor. Fakat biz biliyoruz ki onlar aramızdaki sağlıksızlar. Yani biz yaşamayı seçiyor, yaşamayı seviyoruz.

Yine diğer konulardaki gibi sağlıksız nitelendirmeleri, neye göre sağlıksız olduklarını söylüyorsunuz önce onu bir anlayalım?

Hem hayatın aslında anlamsız olduğunu kabul ediyorsunuz, hem de bu anlamsızlıkta oyalanmayı gereksiz görenleri hasta olarak nitelendiriyorsunuz.

Buna göre o insanların fikri yani beyinsel olarak hasta olduklarını söyleyemezsin, yoksa hormonları falan senin gibi çalışmadığı için mi hasta oluyor?

Geberik gideceğiz, geride bıraktığımız müthiş şeyler olsa bile onları bilmyeceğiz ölünce. Hiçbir şey bilmeyeceğiz.

Fakat ölmeden önce onları biliyor olmak, sonsuzluğa kalan o son dakika bütün bu olan bitene dışarıdan bakarak alaycı ama huzurlu bir gülümsemeyle vedalaşmak güzel. Çok güzel..

Geride iyi yetişmiş çocuklar bırakmak, yapılmış güzel işler bırakmak, bizim bu dünyadan geçtiğimizin delili. Bir yere ayak izi bırakmak gibi.. Ne bileyim uzaktaki bir gezegene gidip dünyaya ait bir şey bırakmak gibi.

Sen bunları anlamıyorsan, hissedemiyorsan senin salaklığın.

Puuhahahaa sonsuzluğa kalan o son dakika bütün olan bitene dışarıdan alaycı ama huzurlu bir gülümsemeyle mi bakacaksın, nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorsunuz siz ya, düşün ifeelgood düşün, tüm bu saçmaladıklarının zihninin dışında hiçbir anlamı olmadığını düşün, ne gördüğün gibi bir dünya var ne uydurduğun gibi duygular var, bir rüyada yaşıyorsun ve bir gün son bulacak hepsi bu, bu gerçekliğin neyini hissedeceğim yahu, bunun saçma olduğunu anlamamak için salak olmak lazım aslında..

Senelerdir aynı saçma yerde debelenip duruyorsun, genlerin ve "ben"in birbirinden farklı şeyler olduğun zannınla bir adım ileriye gidemiyorsun.

Bak şimdi, bir kere bu ayrımı yapan sizlersiniz, hemen daha bir ileti sonra şunu yazmışsın mesela ''demek ki o içgüdüsü başedemeyeceği kadar güçlü değilmiş''

Ne demek şimdi bu, bir yanda genler ve yönettikleri içgüdüleri var, bir yanda da bununla başeden bir ''sen'' mi varsın yani?!

Aynı şeyi ''biz artık genlerin esiri değiliz, artık onlar üzerinde oynuyor değiştirebiliyoruz'' söylemiyle de çok yapıyorsunuz, hani ''ben'' dediğiniz şey genler falan filandı, nasıl oldu da onlarla savaşıp başeden karşı koyan ''özgür irade'' sahibi bir şey olup çıktınız?

Benim söylediğim şey, sizin gerçekliğinizde ne ''ben'' diye birşey var ne de temel bileşenlerinizden ayrı çalışan özgür irade sahibi birşey var, bunlar zihninizin uydurduğu şeyler.

Bunu bir türlü kafanız basmadığı halde gelip beni anlayışsızlıkla itham edip duruyorsunuz, hatta anibal hacı vs gibi bilumum ateistlerden aynı ifadeleri getirip yüzünüze vurmam bile salaklığınıza çare olmuyor..

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Pek şaşkınsın brutal, kesin doğruların yokmuş. Yani ifade ettiğin hiçbir şey bi anlam ifade etmeyebilir, doğru olmayabilir demeye getiriyorsun.

Ben böyle bir şey söylemedim, neyi tartışıyorsak o konu hakkında konuştum, burada konuşulan hayatın anlamının olup olmadığı değil miydi, kendimizi kandırıp kandırmadığımızın buna bağlı olduğunu kabul ettin ya, buradan böyle şapşalca bir genellemeye nasıl ulaştın?

Yani sana göre allah da olabilir, herhangi bir tanrıdan bahsetmiyorum, 2x2=4 olmayabilir falan mı?.

Hayır allah olamaz, neden olamaz diyebiliyorum, çünkü kendisinin gayette akıllan kavranacağını, bizim mantığımızla yaptıklarında tutarlılık bulacağımızı falan iddia eden bir tanrıyı, kendi bilgine dayanarak yoklayabilirsin..herhangi bir tanrı için olamaz diyemem tabi, 2x2=4 ün de doğada değilde bizim algımıza göre varolduğunu biliyorsundur heralde..

Yok eğer bazı konularda kesin olduğuna kanaat ettiğin doğrular varsa hayatın anlamının olup olmadığı bu konulara dahil değil mi?

Değil tabiki, nerden bilebilirim ki ben hayatın bir anlamı olup olmadığını, varoluşunun anlamı olarak bir sürü aksini ispatlayamayacağın şey uyduramam mı yani?

Aynı dingil cevabı vermen de kurtarmaz bu durumda diyeceğin şey hayatın anlamı olup olmadığını bilmiyorum ise neden yaşadığını dahi bilmediğin anlamına gelir, neden yaşıyorsun ki?

Yaşamak için hayatın anlamını neden bilmem gerekli olsun, bilmiyor oluşum intihar etmemi mi gerektiriyor yani?

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...