Jump to content

Namaz Kılmayanı Öldürün

Recommended Posts

1.kitap, sünnet ve icma ile sabit olan namaz, farz-ı ayn bir ibadettir. bu hususta müslümanlar arasında her hangi bir ihtilaf söz konusu değildir.

allah teâlâ “namazı kılın, zekâtı verin. rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.” diye buyurur.namazın farz olduğuna dair icma eden âlimler, onu inkâr edenin kâfir olduğu konusunda da icma etmişlerdir. bu konuda her hangi bir ihtilaf söz konusu değildir.

bu denli önemli bir ibadeti müslüman olanın yerine getirmemesi düşünülemez. hatta o kadar ki sadece baş işareti (ima) yapabilecek olan bir hastanın dahi namazı terk etmesine ruhsat verilmemiştir. namaz, bu önemine rağmen terkedilecek olursa onu terk eden hem dünyada hem de ahirette cezalandırılır.

namazı terk etmenin dünyadaki cezasına gelince: hanefi fakihlerine göre; namazın farz bir ibadet olduğunu kabul ettiği halde, onu sırf tembelliği veya umursamazlığından terk eden kişinin cezası; hapsedilmesi ve namaz kılıncaya kadar dövülmesidir. bu durumda ya tövbe edip namazını kılar, ya da hapishanede ölür. orucu terk edenin cezası da budur.

şafîî, malikî ve hanbelîlere göre namazı terk eden kişi mürted (dinden dönen) gibi üç gün tövbe etmeye çağrılır. tövbe etmezse öldürülür.

ahmed bin hanbel (allah ondan razı olsun)'e göre; hiçbir özür olmaksızın namazı terk eden kâfir olacağından dolayı öldürülür.

umursamazlığı veya tembelliğinden dolayı namazı terk eden kişi, önce namaz kılmaya çağrılır. ona “namaz kılarsan ne güzel! kılmazsan seni katledeceğiz denir. bu davetten sonra kılarsa, ne güzel! kılmazsa katli vacib olur. ancak katledilmeden önce üç gün hapsedilir. bu günler içerisinde her namaz vakti, namaz kılmaya çağrılır, katledilmekle korkutulur. yine de namaz kılmazsa katledilir.

(Yazı alıntıdır.)

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 344
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Namazı terk eden günah işlemiş olur. Dinden çıkmaz. Fakat günahta süreklilik yapan, günahı alışkanlık haline getirir ki, tövbe etmezse imanında zedelenmeler ve tahripler meydana gelir. Ve günahları onu imanından edebilir.Günaha karşı en güzel ilaç tövbedir.

Size en basit örneği vereyim. Namazını dosdoğru kılan birisi bu ateist forumda istediği kadar yazışsın, onun imanında şüpheye yol açamazsınız. Namaz onu korur. Dosdoğru kılınan namaz onu birçok müsibetten ve çirkin işten korur. Muhakkak yapmasına engel olur. MUHAKKAK.

Tevbe etmekte bir ibadettir. Hatta kelime-i tevhidten sonra en büyük ibadetlerden biridir.

Siz hiç tevbe ettiniz mi ?

Sitelerde Paylaş

Namazı terk eden günah işlemiş olur. Dinden çıkmaz. Fakat günahta süreklilik yapan, günahı alışkanlık haline getirir ki, tövbe etmezse imanında zedelenmeler ve tahripler meydana gelir. Ve günahları onu imanından edebilir.Günaha karşı en güzel ilaç tövbedir.

Size en basit örneği vereyim. Namazını dosdoğru kılan birisi bu ateist forumda istediği kadar yazışsın, onun imanında şüpheye yol açamazsınız. Namaz onu korur. Dosdoğru kılınan namaz onu birçok müsibetten ve çirkin işten korur. Muhakkak yapmasına engel olur. MUHAKKAK.

Tevbe etmekte bir ibadettir. Hatta kelime-i tevhidten sonra en büyük ibadetlerden biridir.

Siz hiç tevbe ettiniz mi ?

Kıvırmadan cevap ver Musab.:)

Namaz kılmayan insanların öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musun? Düşünmüyor musun?

Senden bunun cevabını bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Namaz kılmayan insanların öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musun? Düşünmüyor musun?

kesinlikle hayır. Böyle birşey mümkün olabilir mi ya ! Namaz kılmayan müslümanlar var. Onları geçtim. Savaş hali dışında bir kafiri bile öldüremezsin. Siz dini çok yanlış tanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

kesinlikle hayır. Böyle birşey mümkün olabilir mi ya ! Namaz kılmayan müslümanlar var. Onları geçtim. Savaş hali dışında bir kafiri bile öldüremezsin. Siz dini çok yanlış tanıyorsunuz.

Sen kendi dinini bilmiyorsan ben ne yapayım. ^_^

Farkında olmadan dinden çıkıyorsun seni de katlederler sonra. ^_^

Aşağıdaki paragrafı bir İslami siteden aldım. Oku ve kendi dinini öğren.:)

İslam devleti sınırları içinde yaşayan Müslüman bir erkeğin İslam dinini terk ederek başka bir dine geçmesi veya dinsizliği tercih etmesi (irtidat) durumunda hüküm bellidir. Akıl-baliğ erkek bir Müslüman, aklı başındayken (sarhoşluk, cünun vb. bir hal yokken), herhangi bir zorlama söz konusu değilken dinden dönen bir Müslümanın dinden dönmesine yol açan etkenler araştırılır ve ortadan kaldırılır. Kendisi ile konuşulur ve fikrî/ilmî şüpheleri ehil kimselerle müzakere etmesi sağlanarak ortadan kaldırılır ve düşünüp tevbe etmesi için süre verilir. Bütün bunlardan sonra irtidadında ısrar ederse öldürülür.

Bu yazıyı İslami bir siteden aldım. Çok sayıda sahih hadiste belirtildiği gibi dinden dönen müslümanın cezası ölümdür. Savaş hali dışındaki kafirin öldürülmemesinden kasıt başka dine mensup olanlardır, bir müslüman dinden çıkarsa öldürülür. (Ateist olmanın da cezası ölümdür demek istemiş :huh: ).

Bunları oldukça güvenilir bir İslami siteden aldım.

Kapı gibi kaynak: Dinden çıkanı öldürün

Sitelerde Paylaş

namaz kılmayanın yada namazı terkedenin öldürüleceği tamamen yanlış bir bilgidir.Eğer kalben namaz kılmayı terkeden birine namaz kılmassan öldürüleceği hükmünü verirseniz o kişi ölüm korkusuyla kalbinde olmadığı halde gösteriş olarak namaz kılar.Buda münafıklığa yol açar.Din münafıklığa izin vermez.Üstelik namazı terkeden biri belki sonra pişman olup töbe edip tekrar namaza başlama ihtimalini ortanan kaldırırsınız yani töbe kapısını kapatırsınız.

o mezhepin veya şunun böyle hüküm vermesi onun doğru olduğu anlamına gelmez.

Sitelerde Paylaş

İslam devleti sınırları içinde yaşayan Müslüman bir erkeğin İslam dinini terk ederek başka bir dine geçmesi veya dinsizliği tercih etmesi (irtidat) durumunda hüküm bellidir. Akıl-baliğ erkek bir Müslüman, aklı başındayken (sarhoşluk, cünun vb. bir hal yokken), herhangi bir zorlama söz konusu değilken dinden dönen bir Müslümanın dinden dönmesine yol açan etkenler araştırılır ve ortadan kaldırılır. Kendisi ile konuşulur ve fikrî/ilmî şüpheleri ehil kimselerle müzakere etmesi sağlanarak ortadan kaldırılır ve düşünüp tevbe etmesi için süre verilir. Bütün bunlardan sonra irtidadında ısrar ederse öldürülür.

Bu yazıyı İslami bir siteden aldım. Çok sayıda sahih hadiste belirtildiği gibi dinden dönen müslümanın cezası ölümdür. Savaş hali dışındaki kafirin öldürülmemesinden kasıt başka dine mensup olanlardır, bir müslüman dinden çıkarsa öldürülür. (Ateist olmanın da cezası ölümdür demek istemiş :huh: ).

dostum sen kendinle çelişiyorsun. Namaz kılmayan öldürülür mü diye sordun ilk baş, hayır dedik. Kafir öldürülür mü dedin hayır dedik. En son dinden dönenin hükmü nedir diye soruyorsun. Şimdi sen hanginin cevabını istiyorsun. Önce bunda bir kararlı ol. Bizde ona göre cevap yazalım

Sitelerde Paylaş

namaz kılmayanın yada namazı terkedenin öldürüleceği tamamen yanlış bir bilgidir.Eğer kalben namaz kılmayı terkeden birine namaz kılmassan öldürüleceği hükmünü verirseniz o kişi ölüm korkusuyla kalbinde olmadığı halde gösteriş olarak namaz kılar.Buda münafıklığa yol açar.Din münafıklığa izin vermez.Üstelik namazı terkeden biri belki sonra pişman olup töbe edip tekrar namaza başlama ihtimalini ortanan kaldırırsınız yani töbe kapısını kapatırsınız.

o mezhepin veya şunun böyle hüküm vermesi onun doğru olduğu anlamına gelmez.

senın muhammed muslumanlıgı yaymak ıçın zengılere deve yagdırmıs

ınsanda bıraz utanma olur. ha got korkusu ha para tesvıkı arada fark goremıyorum.

Sitelerde Paylaş

Çok güvenilir islam sitesimi.Güvenilir tek kaynak vardır o da kuran dır.

Dinden çıkanın öldüreleceği konusunda sadece bir hadis vardır.Fakat o hadis üzerinde sahih olmadığına dair tartışma vardır.

Gerçi hangi akla hizmet kim bu hadisi sahih hadisler arasına koymuştur bilmiyorum.Bunu yapan kasten yaptıysa büyük bir günaha işlemiştir ayrıca.Dinde böyle bir şeyin olması mümkün değildir.Kuranda da buna dair bir ayet yoktur.

Sitelerde Paylaş

senın muhammed muslumanlıgı yaymak ıçın zengılere deve yagdırmıs

ınsanda bıraz utanma olur. ha got korkusu ha para tesvıkı arada fark goremıyorum.

ne diyorsun boş konuşma ya.Adam gibi verecek cevabın varsa yaz.

Sapık kendini tatmin etmek için söylediğin hakaretlerini kendine sakla

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

dostum sen kendinle çelişiyorsun. Namaz kılmayan öldürülür mü diye sordun ilk baş, hayır dedik. Kafir öldürülür mü dedin hayır dedik. En son dinden dönenin hükmü nedir diye soruyorsun. Şimdi sen hanginin cevabını istiyorsun. Önce bunda bir kararlı ol. Bizde ona göre cevap yazalım

Yahu diyorum ki müslümanlar daha kendi dinlerinden bihaber. Sana namaz kılmamanın böyle bir cezası olur mu dedim, sen namazın işlevinden söz ettin. Kaynak gösterdim, inkar ettin.Senin burun kıvırdığını görünce, ilk cevabındaki savaş hali dışında kafir bile öldürülmez sözünün dinden çıkmana sebep olduğundan, çünkü İslam'da Türkiye dışında her yerde kabul edildiği gibi dinsiz olmanın cezasının ölüm olduğundan bahsettim. Savaş hali iddiası Türkler tarafından uyduruldu, size göre bizim katlimiz bile vacip. Sana en güvenilir İslami sitelerden kaynak gösterdim bu sefer de hatanı anladığın için kıvırıyorsun. Kendi dininle yüzleş.

Evet, acilen tövbe et. B) Dinden çıkmış olabilirsin, şu anda deprem olur da ölürsen sonsuz cehennem alevleri seni bekler.

Neyse, en hoşlanmadığım şey net konuşmamaktır. Bu işin mezheple falan alakası yok. Hanefi mezhebi de bu cezalandırma ve zorlamalar konusunda hemfikirdir. Başlıktaki ilk entry de yazdım. Kendi dinini bilmiyorsun.

Sana kaynak olarak linkini verdiğim o yazıyı lütfen oku. İslami siteden kaynak: www.darulhikme.org.tr

Namazda zorlama olur mu? Evet!

Oruçta zorlama olur mu? Evet!

Dinden çıkmanın cezası ölüm mü? Evet!

Bunlar gerçekler. Din hakkında konuşmak istiyordunuz ya buyrun işte din hakkında konuşuyoruz. B)

Sitelerde Paylaş

ne diyorsun boş konuşma ya.Adam gibi verecek cevabın varsa yaz.

Sapık kendini tatmin etmek için söylediğin hakaretlerini kendine sakla

adam gıbı yazdım ıste ben napayım hadıs bılmıyorsan.

ayrıca oldurme konusuna gelırsek

musrik ayları çıkarınca kafirleri buldugunuz yerde oldurun kım dıyor acaba

Sitelerde Paylaş

Bu mezhepler başlangıçta bir çete gibi oluşmuşlardır. çete reisi de imamlarıdır.

Zaman içinde bölgelerine egemen olmuş, kendi zihniyetlerini hakim kılmışlardır.

Mezheplerine dahil olmayanları da suçlamışlardır. Mezhepsizlik, bir mezhebe dahil olmamak kafirlikle eşdeğer görülmüştür.

"Şeyhi olmayanın mürşidi şeytandır" dendikten sonra varın siz bir de mezhepsizliği düşünün.

Her mezhep kendi islam fıkhını yani hukukunu oluşturmuştur.

Bu fıkıhları içinde had cezaları, ta'zir cezaları bellidir.

Ve hak mezhep saydıkları 4 sünni mezhebinin fıkhında da namaz kılmayana ta'zir cezası vardır.

Ancak zaman içinde bu hükümleri uygulanamaz hale dönüşmüştür. Çünkü nüfus çoğalmış, yerleşim alanları genişlemiş, takibi olanaksızlaşmıştır.

Burada "namaz kılmayana ceza yoktur" diyenler bile bu mezheplere dahildirler. Ya Hanefidirler ya da Şafi.

Ama ya mezheplerinin fıkhını bilmemektedirler ya da uygulamada olmaması nedeniyle reddetmektedirler.

Sitelerde Paylaş

adam gıbı yazdım ıste ben napayım hadıs bılmıyorsan.

ayrıca oldurme konusuna gelırsek

musrik ayları çıkarınca kafirleri buldugunuz yerde oldurun kım dıyor acaba

sen daha ordamısın

çarpıttığınız o ayetin açıklamasını 1.000 kere burda yaptık.

açta adam gibi öğren o ayetin açıklamalarını.

Turan Dursunun sitesinden falan öğrenmeye kalkışırsan olduğun yerde sayarsın ama biraz ufkunu genişlette farklı adam gibi kaynaklardan araştır.Beni şimdi 1.001. kere açıklama yaptırmak zorunda bırakma lütfen

Sitelerde Paylaş

DEĞİŞEN İSLAM

bü öldürülme meselesi islamın değiştinin güzel bi örneği. kuran değişmez diyorlar ama kelimelerin meali değişiyor. hadisler sahih ve sahih değil diye zamanın genel ahlak kurallarına göre ayrılıyor. islam alimlerinin yazıları görüşleri gene zamana göre çok üzerinde duruluyor veya gerektiğinde sümen altı ediliyor hiç kimse bunları duymuyor. örnek bu mürtedlik meselesinde.

Sitelerde Paylaş

Yahu diyorum ki müslümanlar daha kendi dinlerinden bihaber. Sana namaz kılmamanın böyle bir cezası olur mu dedim, sen namazın işlevinden söz ettin. Kaynak gösterdim, inkar ettin.Senin burun kıvırdığını görünce, ilk cevabındaki savaş hali dışında kafir bile öldürülmez sözünün dinden çıkmana sebep olduğundan, çünkü İslam'da Türkiye dışında her yerde kabul edildiği gibi dinsiz olmanın cezasının ölüm olduğundan bahsettim. Savaş hali iddiası Türkler tarafından uyduruldu, size göre bizim katlimiz bile vacip. Sana en güvenilir İslami sitelerden kaynak gösterdim bu sefer de hatanı anladığın için kıvırıyorsun. Kendi dininle yüzleş.

Evet, acilen tövbe et. B) Dinden çıkmış olabilirsin, şu anda deprem olur da ölürsen sonsuz cehennem alevleri seni bekler.

Neyse, en hoşlanmadığım şey net konuşmamaktır. Bu işin mezheple falan alakası yok. Hanefi mezhebi de bu cezalandırma ve zorlamalar konusunda hemfikirdir. Başlıktaki ilk entry de yazdım. Kendi dinini bilmiyorsun.

Sana kaynak olarak linkini verdiğim o yazıyı lütfen oku. İslami siteden kaynak: www.darulhikme.org.tr

Namazda zorlama olur mu? Evet!

Oruçta zorlama olur mu? Evet!

Dinden çıkmanın cezası ölüm mü? Evet!

Bunlar gerçekler. Din hakkında konuşmak istiyordunuz ya buyrun işte din hakkında konuşuyoruz. B)

ben kendi dinimi çok iyi biliyorum. Ve senden öğrenecek değilim. Sen kendi kafanda kurduğun din üzerinden yorumlar yapıyor ve kaynaklar getiriyorsun. Ve dinden çıkmak senin bahsettiğin kadar basit bir olgu da değildir. Ne namazda zorlama olur. Ne de başka ibadetlerde. Ama ben ne dersem diyeyim sen inanmak istediğine inanacaksın. Mesele yok. Devam...

Sitelerde Paylaş

DEĞİŞEN İSLAM

bü öldürülme meselesi islamın değiştinin güzel bi örneği. kuran değişmez diyorlar ama kelimelerin meali değişiyor. hadisler sahih ve sahih değil diye zamanın genel ahlak kurallarına göre ayrılıyor. islam alimlerinin yazıları görüşleri gene zamana göre çok üzerinde duruluyor veya gerektiğinde sümen altı ediliyor hiç kimse bunları duymuyor. örnek bu mürtedlik meselesinde.

Bu yorumu bende bişeyler yazayım diyemi yazdın acaba ?

meallerin değişmesinden asıl kaynak olan kuranın değiştiğini söylemek nasıl bir mantıkdır ?

gerçek ve gerçek olmayan hadislerin ayrımı uzun zaman önce yapıldı.Şuanki zamanla ilgili bir durum değil

İşinize geldimi islam alemlerini takmayan,hadislere palavra diyenler kendi lehlerinde kullanacak bir yorum çakma bir hadis bulunca sımsıkı sarılıyorlar gerçek kabul ediyorlar.Ne kadar ironik öyle değilmi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...