Jump to content

Namaz Kılmayanı Öldürün

Recommended Posts

• İleti 344
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)

ben kendi dinimi çok iyi biliyorum. Ve senden öğrenecek değilim. Sen kendi kafanda kurduğun din üzerinden yorumlar yapıyor ve kaynaklar getiriyorsun. Ve dinden çıkmak senin bahsettiğin kadar basit bir olgu da değildir. Ne namazda zorlama olur. Ne de başka ibadetlerde. Ama ben ne dersem diyeyim sen inanmak istediğine inanacaksın. Mesele yok. Devam...

Bak Musab, ben net, açık ve kaynaklarla konuşurum. Bakara 256 İslam dinine ilk giriş için geçerlidir.

Sana Türkiye'nin en güvenilir İslami internet sitesinden kaynak vereceğim.

Kendi dininden korkmuyorsan bunları oku. Burada da dinden çıkanın öldürülmesi gerektiği en ince ayrıntısına kadar anlatılmış.

İslami site: www.sorularlaislamiyet.com

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yorumu bende bişeyler yazayım diyemi yazdın acaba ?

meallerin değişmesinden asıl kaynak olan kuranın değiştiğini söylemek nasıl bir mantıkdır ?

gerçek ve gerçek olmayan hadislerin ayrımı uzun zaman önce yapıldı.Şuanki zamanla ilgili bir durum değil

İşinize geldimi islam alemlerini takmayan,hadislere palavra diyenler kendi lehlerinde kullanacak bir yorum çakma bir hadis bulunca sımsıkı sarılıyorlar gerçek kabul ediyorlar.Ne kadar ironik öyle değilmi

meallerin değişmesi kuranın değişmesidir. iletişimde bir kural vardır. " konuşurken senin ne anlatmak isteğin önemli değil, karşıdakinin ne anladığı önemli " kuran ne anlatmak isterse istesin ben arapça bilmeyen bir türk olarak kutsal kitabı anlamak ve öğrenmek için bir mealden yararlanmak zorundayım. nedense kuranın onlarca değişik meali var. örneğin bu günkü diyanet mealinde ayetler çağa daha uygun olarak gösteriliyor. elmalıda ise 100 yıl öncesinin zamanına. tek olan kuranın niye olarca değişik meali var.burada küçük çeviri farklılıklarından değil başlı başına değişik tercümeler söz konusu. ki bu mealleri hazırlayanlar çok iyi arapça bilenler. işin bir yerinde kuranı anlamak için arapça bilmekte yetmiyor. buda mutlak bir iletişim hatasının kanıtıdır. allah kullarıyla konuşamıyor. tefsirlere hiç girmiyorum orda tam bir muamma.

hadisler konusunda müslümanlar arasında tam bir karışıklık bahsetmeye gerek yok.

islam alimlerinin bazı sallamasyonları bu forumda bir kaç hafta önce konu olmuştu zaten.

Sitelerde Paylaş

Bak Musab, ben net, açık ve kaynaklarla konuşurum. Bakara 256 İslam dinine ilk giriş için geçerlidir.

Kendi dininden korkmuyorsan bunları oku. Burada da dinden çıkanın öldürülmesi gerektiği en ince ayrıntısına kadar anlatılmış.

tam bir komedi ya :) adam link vermiş ama kendi okumamış herhalde :)

Dur ben sana özetini yazayım da öğren :)

Hz.Ömer yapılanlardan üzüldüğünü,bunları yapanların bu iş yapılırken yanında olmadığını söylüyor.Hz.Ömer ki halifedir yapılanı doğru bulmamış.Dinden çıkanın öldürüleceği farz olsaydı yahut peygamber efendimizin bir sözü olsaydı herhalde Hz.Ömer gibi bir şahsiyet halife bunu uygulamakta bir sakınca görmezdi.

Bu işe bazı fıkıh alimlerinin onay verdiği yazıyor.Hz.Ömer gibi bir halifenin böyle bir uygulamaya üzülmesi onay vermemesi böyle bir farzın olmadığını gösteriyor.

Bende fıkıh alimlerine değil HZ.ömer,Hz.peygambere,ayetlere bakarım

Sitelerde Paylaş

İşte Halid b. Velid (r.a)'in başından geçen bir hâdise karşısında Allah Resûlü (s.a.s)'nün hâlet-i ruhiyesi. Hz. Halid, dinin irtidat mevzuundaki prensiplerini değerlendirmede acele davranıp bir infazda bulunur. Bu haber Allah Resûlü (s.a.s)'ne ulaşınca çok üzülür ve ellerini kaldırarak: "Allah'ım Halid'in yaptığından sana sığınırım" diyerek Cenâb-ı Hakk'a ilticada bulunur.[2>

Allah Resûlü (s.a.s)'nün bu hassasiyeti, etrafındakilerde de aynı şekilde ma'kes bulmuştur. Mesela Yemame'den dönen birisine, Hz. Ömer (r.a) ciddî birşeyin olup olmadığını sorar. Gelen zât, ciddî ve önemli birşeyin olmadığını, sadece içlerinden birinin irtidat ettiğini söyler. Hz. Ömer (r.a) heyecanla yerinden doğrulur ve, "Ona ne yaptınız?" diye sorar. Adam, "Öldürdük" deyince, Hz. Ömer (r.a) aynen Allah Resûlü (s.a.s) gibi bir iç geçirir ve adama hitaben, "Onu bir yere hapsedip bir müddet bekletmeli değil miydiniz?" der. Sonra da ellerini kaldırır ve Rabbine karşı şu niyazda bulunur: "Allah'ım, kasem ederim bunlar bu işi yaparken ben yanlarında yoktum. Ve yine kasem ederim, duyduğum zaman da yaptıklarından hoşnut olmadım

Birader, senin kaynak diye verdiğin yerden olduğu gibi kopyala yapıştır yaptım.

Bu mu kaynak diye getirdiğin. Savunduğunu çürütüyor senin kaynak diye önümüze koyduğun...

Sitelerde Paylaş

Ve ASLA ve ASLA ve ASLA dinde zorlama yoktur. BAKARA 256

Başka kaynak ister misin ?

Birçok hüküm gibi,bu da islamın farklı evlerinde tabiri caizse muhammed'in keyfine göre değişen bir hükümdür.

İslamın ilk yıllarında şarabın serbest olması,daha sonra sarhoşken ibadetin yasaklanması,daha sonra şarabın tümden yasaklanması gibi.

Bazı hükümlerin halifelerce,şeyhülislamlarca zamanın şartlarına göre tekrar yorumlanıp revize edildiği olmuştur.

Fakat başlıktaki metinde yazdığı gibi bu hüküm dört büyük mezhep imamının üzerinde hemfikir olduğu bir hükümdür.

Sizin islam çiçek dinidir böcek dinidir diye yakarmanız bu gerçeği değiştirmez,en iyi ihtimalle sizi dinden çıkarır.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hz.Ömer yapılanlardan üzüldüğünü,bunları yapanların bu iş yapılırken yanında olmadığını söylüyor.Hz.Ömer ki halifedir yapılanı doğru bulmamış.Dinden çıkanın öldürüleceği farz olsaydı yahut peygamber efendimizin bir sözü olsaydı herhalde Hz.Ömer gibi bir şahsiyet halife bunu uygulamakta bir sakınca görmezdi.

Bu işe bazı fıkıh alimlerinin onay verdiği yazıyor.Hz.Ömer gibi bir halifenin böyle bir uygulamaya üzülmesi onay vermemesi böyle bir farzın olmadığını gösteriyor.

Insan bu duruma geldiği zaman, çöküş derecelerinin en aşağılarına düşmüştür. Böyle bir insanın hayatının korunmasının hiç bir geçerli sebebi yoktur. Çünkü onun hayatında ulaşılması gereken ne yüce bir gaye, ne de şerefli bir maksat kalmıştır.

Kör müsün sen yahu? :) Yukarıda koyu yaptığım yer de orada yazıyor.

Ömer hakkındaki olayı da okumamışsın. Ömer onlara adamı idam etmeden önce neden onu hapsedip, tövbe için mühlet vermediklerini sormuş, yani beğenmediği şey öldürülmesi değil, mühlet verilmeden öldürülmesi. B)

Sitelerde Paylaş

Sorma kardeş, bunların dinden niye çıktıkları belli oldu, :lol:

Vurun kellelerini :lol:

Sitelerde Paylaş

:D komedı olan ne acaba

verdıgı sıtede buna tam onay vermıyor ama bu yanlıs demıyor.

ayrıca hz omerın sınırlenmesının nedenı adamı hapsetmeden oldurulmesı..

yanı once hapsedıcen tovbe etmezse oldurcen dıyor ..

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Bir üstteki iletimi oku. Ömer olayını başka bir yerinden anlamış bu DIESEL denen herif, dinden çıkıyorsun.

'''Hz. Ömer (r.a) aynen Allah Resûlü (s.a.s) gibi bir iç geçirir ve adama hitaben, "Onu bir yere hapsedip bir müddet bekletmeli değil miydiniz?" der'''

Bu cümleden kafası basan kişi ne anlar? Burada Ömer'in itirazı mürtedin öldürülmesine değil, hapsedilip tövbe için mühlet verilmemesinedir. Yoksa, her şeye rağmen tövbe etmeyen kişinin öldürülmesine o da sıcak bakıyor.

Sitelerde Paylaş

Önyargıları ve şabloncu zihniyetten kurtulunması lazım.Bu atesit yahut müslümanlar için değil bütün insanlık için geçerli olan bir ilke olmalı.Bir şablon çiziyorsunuz,bu şablonun içinede bütün her kezi oturtuyorsunuz.İnsanlar sizin çizdiğiniz şablona göre olmak zorunda mı?.Haa bu kolaycılık.Biraz farklı bir şey diyen olsa kıvırma deniliyor.Ne güzel.

Birisi çıkar der ki"Namaz kılmayanın katli vaciptir"sizde delillerini alırsınız,ona göre hükmünüzü verirsiniz.Ama daha kimse bir şey demeden döktürüyorsunuz.Kaynağınızda sorularla islamiyet.com.EEE ne olmuş yani.Ben ordaki insanların inandığı gibi inanmak zorunda mıyım.Gidin ordaki insanlarla fikir alışverişinde bulunun.Şu mezhebe göre böyleymiş buna göre böyleymiş.O saydığınız mezheplerin içinden onbinlerce imam çıktı yüzyıllar içinde hepsi bir şeyler söyledi .Ne olmuş yani.

Niyetiniz üzüm yimek olmadığı aşikar.Bağcıyımı döveceksiniz.İyi dövün ne olacak.Egonuz tatmin olacak mı?Bir maç daha mı kazanacaksınız.Tebrikler.

Sitelerde Paylaş

Birçok hüküm gibi,bu da islamın farklı evlerinde tabiri caizse muhammed'in keyfine göre değişen bir hükümdür.

İslamın ilk yıllarında şarabın serbest olması,daha sonra sarhoşken ibadetin yasaklanması,daha sonra şarabın tümden yasaklanması gibi.

Bazı hükümlerin halifelerce,şeyhülislamlarca zamanın şartlarına göre tekrar yorumlanıp revize edildiği olmuştur.

Fakat başlıktaki metinde yazdığı gibi bu hüküm dört büyük mezhep imamının üzerinde hemfikir olduğu bir hükümdür.

Sizin islam çiçek dinidir böcek dinidir diye yakarmanız bu gerçeği değiştirmez,en iyi ihtimalle sizi dinden çıkarır.

İster mezhep imamları olsun ister alim olsun.Kurana ve peygamberin, sahabenin uygulamalarından farklı uygulama içine girenler,farklı yorum yapanlar yanlış yapmıştır.Dinden çıkmamız için kurana peygamberein uygulamalarına ters bir şey yapmamız yada söylememiz gerekir, mezhep imamlarına yada şeyhülislamların söylediklerine değil.

Sapla samanı ayıramıyormusunuz arkadaş hala iddaa ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Yani şunu demek istiyorum ki, müminsin. Ama imanında şüpheye düşüyor ve imandan vazgeçiyorsun.

Son nefese kadar tekrar iman etmek için fırsatın var. Tevbe edersin. İman eder kurtuluşa erersin.

Olaki yine tevbeni bozdun. Dinden çıktın. Yine tevbe edersin, son nefes gelmeden. Yine kabul olur.

Olaki yine tevbeni bozdun. Dinden çıktın. Yine tevbe edersin, son nefes gelmeden. Yine kabul olur.

...................................................................................................

Son nefesi verdin mi ? İşte o zaman Allah asla kendisine şirk koşanları affetmez.

Artık anladım de ya !

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

bak ! ben sana şu kadar diyeyim. Son nefes...

Son nefese kadar iman etmen için yani tövbe etmen için fırsatın var.

Tevbeni bozarsan ne mi olur ?

Allah tevbeleri kabul edendir. Son nefese kadar tekrar tevbe kapın açık.

Anladın ?

Aynı şey senin için de geçerli çünkü sen de dinden çıktın. :)

Şeriat hükümlerini inkar etmek dinden çıkma sebebidir.

3 vakte kadar tövbe et, yoksa seni katletmeleri için gerçek müslümanları çağıracağım. :lol:

Sana kapı gibi kaynaklar, sahih hadisler sundum. Ömer olayını da yanlış anladığınızı yüzünüze vurdum. Bu kıssadan Ömer'in tövbe için mühlet verilmesi halinde mürtedin katline itirazı olmadığı ve bunu normal karşıladığı anlaşılıyor.

Senin bu yazdıklarını gören El-ezher mezunu gerçek bir müslüman senin müslüman olmadığına kanaat getirir.

Sitelerde Paylaş

Bir üstteki iletimi oku. Ömer olayını başka bir yerinden anlamış bu DIESEL denen herif, dinden çıkıyorsun.

'''Hz. Ömer (r.a) aynen Allah Resûlü (s.a.s) gibi bir iç geçirir ve adama hitaben, "Onu bir yere hapsedip bir müddet bekletmeli değil miydiniz?" der'''

Bu cümleden kafası basan kişi ne anlar? Burada Ömer'in itirazı mürtedin öldürülmesine değil, hapsedilip tövbe için mühlet verilmemesinedir. Yoksa, her şeye rağmen tövbe etmeyen kişinin öldürülmesine o da sıcak bakıyor.

Demekki ateist olmak böyle bir şey ya.Herşeyi tersten çarpıtarak anlamak.O yüzden bunlar bir türlü inanamıyor herhalde

Adam anlayamıyorki yazılanı anlasa o da iman edecek.Hep tersden anlıyor.

Kardeşim öldürmek geçiyormi cümlede ? öldürmek daha sonraki alimler tarafından ortaya atılmış.O ana kadar böyle bir uygulama yokki varsa gösterinde görelim.Nerenden uyduruyorsun o da öldürmek istiyordu diye.Nasıl bu kadar emin olabilirsin.EEE tabi sana göre böyle olması gerekirki doğru anlamış olasın :)

Sitelerde Paylaş

3 vakte kadar tövbe et, yoksa seni katletmeleri için gerçek müslümanları çağıracağım. :lol:

Sana kapı gibi kaynaklar, sahih hadisler sundum. Ömer olayını da yanlış anladığınızı yüzünüze vurdum. Bu kıssadan Ömer'in tövbe için mühlet verilmesi halinde mürtedin katline itirazı olmadığı ve bunu normal karşıladığı anlaşılıyor.

Senin bu yazdıklarını gören El-ezher mezunu gerçek bir müslüman senin müslüman olmadığına kanaat getirir.

ne kadar süre gözetim altında tutulması gerektiği yazıyor mu herhangi bir yerde ? Ya da bu şekilde cezanın uygulandığını gösteren bir kanıtın var mı ? Sahabeler döneminden ? Gözetim altında tutun. ve imanında şüpheye yol açan şeyleri ortadan kaldırın. Peki uygulama süresi. Bu nu da yaz bakalım... Uyanık. Yazdırma illa ki bunları bize.

Sitelerde Paylaş

Ben müslümanım diyen bir kimse hakkında; kimse müslüman olmadığına dair kanaat getiremez arkadaş !

Böyle bir şeye kanaat getiren asıl kafirdir. Bunun böyle olduğuna inanan da din bilgisinden yoksun olduğu halde, bilirmiş gibi bahse tutuşandan başkası değildir.

tarihinde musab-bin-umeyr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben müslümanım diyen bir kimse hakkında; kimse müslüman olmadığına dair kanaat getiremez arkadaş !

Böyle bir şeye kanaat getiren asıl kafirdir. Bunun böyle olduğuna inanan da din bilgisinden yoksun olduğu halde, bilirmiş gibi bahse tutuşandır.

Tekfir İslam'a göre iki ucu zehirli bir ok gibidir. Ortada tekfir varsa iki kişiden biri mutlaka kafirdir. Tekfir edilen kişi kafir değilse, tekfirci kafir olur. Bunları elbette biliyorum. Ama kafirliğe kanaat getirmekle, tekfir etmek arasındaki farkı bilmiyorsun sen daha. Bir kişinin müslüman olmadığından içten içe şüphelenmek ve içinden kanaat getirmek tekfir değildir. Tekfir, kafir olduğundan şüphelenen kişinin kafir olduğunu ilan etmek ve toplumda açıkça belirtmektir. Bu ince farkı öğrenmeden gelme.

Ayrıca mürtedin katli hakkında hala tam olarak emin değilsin. Mürtedin katli İslam'ın emri olup da sen inkar edersen kafir olursun. Bu riski göze alma derim.

Cübbeli Ahmet'in de bu konudaki bir vaazını izlemiştim, mürtedin katli uygulamasını kabul ediyor. Günümüzdeki bazı laik toplumlarda uygulanmaması İslam'ın bu hükmünü kaldırmaz diyordu. Alparslan Kuytul da bu görüşte. Yani mürtedin katli vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...