Jump to content

Hacı'nın Yeri

Recommended Posts

Bay Haci Öncelikle Haccın adalet ve özgürlük seramonisi olduğunu bilmek gerekmekte ,muhtemelen Hacc konusunda bir fikrin yok ama hacı olmuşsun üzülme zaten Hacca gidenlerin çoğu ne yaptığının farkında değil Hacc bir özgürlük ve devrim manifestosudur. Bilirmisin Arafat irfan yani bilgi demektir.Bilgi eylemin başıdır.Meşar Şuur bilinç demektir.Yani bilgiyi içselleştirmek gereklidir.Saay özgürlük yürüşüdür ve Yalnız Rabbinin çizgisinden yürümek demektir.Kısaca Hacc Mustazaf (ezilmiş) halkların bir kogresidir Kısa bir bilgi verdim gerekirse açarız ancak sen Hala Hacı mısın bilmek isterim Çünkü Hacı bir devrim savaşcısıdır

Ateistten hacı olur mu yahu? Belli ki özellikle, ironik olsun diye alınmış bir isim "hacı".

Adamı İslam devrimcisi filan ilan edeceksin neredeyse..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

feel good un ...geri kalmış ülkelerin dini müslümanlık adı altındaki başlığa yazdığı yazıyı

Bu konudaki açıklamanı bekliyorum...saygılar..

site bu anlayıştaysa vay halimize diyorum...

80 yıldır uygulanmayan tek yöntem buydu...kaynağın köküne inmek...

demekki önemsiz bir mesele imiş.......

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim gerek kalmadı hacı bey..

konu yönetimin görüşü değişmiş..

rahatsız ettim ama feel good un ayrıldığını bilmiyordum

Utanmaz arlanmaz, yalancı adam..

Ben yönetici olsam ne değişecek? Düşüncelerimi yazmayacak mıyım? Benim kendime ait düşüncelerimiin hepsini sen yönetime mi malediyordun bugüne dek? Aklından zorun mu var senin?

Ayrıca bırak Hacı'yı, yönetimin hepsini topla başına istersen, hepsi de benim söylediğim şeyi söyleyecektir. Senin gibi kafayı Kur'an'a gömmüş birkaç müslüman kafalıdan başka herkes bilir ki dinler sistemler sunarlar onlarla mücadele çok yönlüdür, çok zordur. Bu yüzyılda hala bu kadar çetin belaysa bu zıkkım, nedeni saçma bir kutsal kitap olamaz...

Kur'an ayetlerini inançlının gözüne sokmakla din bitmez, bu iş mücadelenin sadece bir ayağıdır ve genele bakınca devede kulak bile değildir.

Git Kur'an ayetlerini İslam aleminin gözüne sok da dinden çıkar, düzelt hadi! Hadi git yap, madem tek doğru mücadele yöntemi bu.. Açtığın başlıkta müslüman ülkelerin neden cahil kaldıklarını soruyordun, değil mi? Coğrafik, sosyolojik, antropolojik ve politik en küçük bir yaklaşım göstermeden suçu sadece Kur'an'a atıyordun. O Kur'an gökten zembille inmiş gibi..

İşte şimdi diyorum ki git de İslam ülkelerini düzelt hadi Kur'an okuyarak.

Kafayı yemişsin sen.. Gelmiş de siteyi sorguluyor, beni şikayet ediyor küçük aklınca. Yönetici olsam ne değişecekti acaba, neyin hesabını soruyor olacaktın..

Sitelerde Paylaş

feel good un ...geri kalmış ülkelerin dini müslümanlık adı altındaki başlığa yazdığı yazıyı

Bu konudaki açıklamanı bekliyorum...saygılar..

site bu anlayıştaysa vay halimize diyorum...

80 yıldır uygulanmayan tek yöntem buydu...kaynağın köküne inmek...

demekki önemsiz bir mesele imiş.......

Turan Dursun'lar İlhan Arsel'ler, daha da en başta Mustafa Kemal'ler neydi? Turan Dursun neden öldürüldü?

Peki ya bu siteler yıllardır ne yapıyor? "Karnıyarık en güzel nasıl pişirilir"i mi anlatıyor? Senden başka kimse Kur'an bilmiyor, bu sitede bir sen mi varsın veya senin gibi sabah akşam Kur'an'la yatıp kalkıp buraya düşen "Bakın ne buldum? P... Allah" diyenler mi var sanıyorsun?

Bu site geçtiğimiz günlerde 12. yılını doldurdu. Sen şurada birkaç aylık üye olarak gelip de misyon sorgulamaya kalkarsan alırsın cevabını. Buradan kimler gelip geçti, kimler ne müthiş katkılarda bulundu, ne çarpıcı eleştiriler sundu, var mı haberin?

Sana ne demiştim? Sen giderken biz dönüyorduk.

Ne sanıyorsun sen kendini? Forum adabından, tartışma adabından, ahlaktan bîhaber, okumaktan aciz adam gelmiş, sitenin amacını soruyor..

Üç beş şakşakçı ilgili ilgisiz her başlığı uzun uzun ayetlerle doldurarak birbirinizi pohpohlayıp durunca bir şey sandınız kendinizi, müslümanlara küfürler hakaretler etmek için birbirinizi kollamaya başladınız.

Ben de buna izin vermem işte. Bunu yapabilmem için ne yönetici olmam gerekir ne de müslüman.

Sen benim yazmamı çirkince yöntemlerle engellemeye, ortalığı sinsice birbirine katmaya kalkarsan karşında "hazır ol" durmam.

Canına okurum senin.

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim gerek kalmadı hacı bey..

konu yönetimin görüşü değişmiş..

rahatsız ettim ama feel good un ayrıldığını bilmiyordum

Sana cevabını IFeelGood gayet güzel vermiş. Tatmin olmadın mı?

Ateistforumun ilkeleri ve kuruluş nedeni için aşağıdaki adrese bakabilirsin.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=46428

Yönetimin görüşü değişmiş değil. Başından beri aynı.

Senin İslam hakkındaki görüşlerin de henüz değişmiş değil.

Aynı minval üzere devam ediyorsun.

Muhammed ve Kur'an hakkında gerekli gereksiz ayrıntıların içinde kayboluyor, neden eleştirildiğini anlamıyor ve demagoji ve polemik yapıyorsun.

Bu forumda sen ve küçük bir azınlık bütün yazarlara verilen hakları suistimal ediyor ve o hakları size veren forumu ve yönetimi suçluyorsunuz.

Eğer burası sandığınız gibi bir forum olsaydı, ben şimdi bu iletiyi yazmıyor olacaktım. Çünkü bu iletinin hitabettiği bir grubun burada yazması önlenmiş ve onların forumla ilişkisi kesilmiş olacaktı.

Hala burada olduğunuza göre Ateistforum ve yönetimi hakkındaki düşünceleriniz yanlış..

Tabii bizim tahammülümüzün bir sınırı var. O sınıra tecavüz etmeye başladınız. Kılıfınızı zorluyorsunuz.

Sizi susturmak bizim için bir sorun değil. Ama buna en son çare olarak başvurmak istiyoruz.

Çünkü Ateistforum'da kanunlara aykırı olmaması koşulu ile, ne kadar sapık olurlarsa olsunlar, her türlü inanç ve düşüncenin belirtilmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz.

Buna rağmen, kişilere sataşmak ve forumda huzursuzluğa ve gerilime neden olmak gibi, bazı davranışlara tahammülümüz yok.

Şimdilik hatırlatıyorum. Umarım bizi bazı önlemler almak zorunda bırakmazsınız.

Sitelerde Paylaş

Utanmaz arlanmaz, yalancı adam..

Kur'an ayetlerini inançlının gözüne sokmakla din bitmez, bu iş mücadelenin sadece bir ayağıdır ve genele bakınca devede kulak bile değildir.

Git Kur'an ayetlerini İslam aleminin gözüne sok da dinden çıkar,

Kafayı yemişsin sen.. Gelmiş de siteyi sorguluyor, beni şikayet ediyor küçük aklınca. Yönetici olsam ne değişecekti acaba, neyin hesabını soruyor olacaktın..

Sen şurada birkaç aylık üye olarak gelip de misyon sorgulamaya kalkarsan alırsın cevabını. Buradan kimler gelip geçti, kimler ne müthiş katkılarda bulundu, ne çarpıcı eleştiriler sundu, var mı haberin?

Sana ne demiştim? Sen giderken biz dönüyorduk.

Ne sanıyorsun sen kendini? Forum adabından, tartışma adabından, ahlaktan bîhaber, okumaktan aciz adam gelmiş, sitenin amacını soruyor..

Üç beş şakşakçı ilgili ilgisiz her başlığı uzun uzun ayetlerle doldurarak birbirinizi pohpohlayıp durunca bir şey sandınız kendinizi, müslümanlara küfürler hakaretler etmek için birbirinizi kollamaya başladınız.

Ben de buna izin vermem işte. Bunu yapabilmem için ne yönetici olmam gerekir ne de müslüman.

ortalığı sinsice birbirine katmaya kalkarsan karşında "hazır ol" durmam.

Canına okurum senin.

Sana cevabını IFeelGood gayet güzel vermiş. Tatmin olmadın mı?

Ateistforumun ilkeleri ve kuruluş nedeni için aşağıdaki adrese bakabilirsin.

http://www.ateistfor...showtopic=46428

Yönetimin görüşü değişmiş değil. Başından beri aynı.

Muhammed ve Kur'an hakkında gerekli gereksiz ayrıntıların içinde kayboluyor, neden eleştirildiğini anlamıyor ve demagoji ve polemik yapıyorsun.

Bu forumda sen ve küçük bir azınlık bütün yazarlara verilen hakları suistimal ediyor ve o hakları size veren forumu ve yönetimi suçluyorsunuz.

Şimdilik hatırlatıyorum. Umarım bizi bazı önlemler almak zorunda bırakmazsınız.

Sanırım siz birileriyle beni karıştırdınız.....!!

yazıları okuyan herkesin seviyesini görmüştür...

Benim mücadelem bu siteye yada şahıslara bağlı değildir..

Biz kemalin aslanlarıyız..sokaktada yapıyoruz bu mücadeleyi...

Bu sitede olan herkes

benim yazdıklarımıda okumuştur...

Sizinkinide...

değerlendirmeyi yapacaktır herkes...

Umarım..

tek hakaret etmediğim halde hakaretlerinizi silmezsiniz..

konu kilitli olarak bırakılır..

İlginç ..ki ilginç..ortalığı karıştırmam ..falan..size hakaretlerim...

Lütfen bunu kanıtlayan alıntıları yayınlayın.....bekliyorum........

herkese bu söyleminiz inandırıcı gelmeyecektir sizi uyarayım..

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

merhabalar sayın hacı.

siteniz yeni üyesi olarak sizin sayfanıza sizden eğer cevap vermek isterseniz birkaç sorum olacak.

belkide herkes size hergün yüzlerce soru yöneltiyodur. sıkılmışssınızdır haklı olarak.

öncelikle belirteyim sizin fikirlerinize saygı duyuyorum. bilim ve mantık çerçevesinde ilerlediğinizi düşünerek.

size şöyle birşey sormak istiyorum.

insanlar uzun süren bir yaradılışla bu halini aldı ve evrim durmadan devam ediyor.

evrim eğer var ise, ruh denen enerji ne oluyor.

bu evrimini nasıl tamamladı ,

eğer cevabınız ruh vardır ise,

insan fiziki olarak et kemik kan gibi maddelerden bir araya gelirken,

elle tutulmayan ve görülmeyen ruh enerjisi nasıl enjekte oldu, ve nasıl bizden bağımsız,

uyurken yada belirli çalışmalarla kontrol altına alınarak,

astral seyehat gibi yada lucid rüyalar gibi henüz bilimin net bir şekilde açıklayamadığı bu olayları gerçekleştiriyor.

Sitelerde Paylaş

Ruh nedir? Ruh cansız maddeden oluşan canlı olma durumudur.

Ruhu vücuttan, etten kemikten, soyutlayamazsınız.

Canlılık enerji alış verişi yapan maddenin davranışlarının sürekliliği ile ilgili bir olgudur.

Ölüm bu sürekliliğin kesintiye uğramasıdır. Ölen canlının ruhu onunla birlikte ölür.

Çünkü canlılık diyebileceğimiz ruh maddeden oluşan vücudun dışında varlığını sürdüremez.

Ruhu maddeden oluşan vücuttan soyutlayamazsınız.

Vücudunuz canlı ise ruhunuz vardır. Değilse yoktur.

Sitelerde Paylaş

sayın hacı,

astral seyehati bilirsiniz.

peki bu konuda ne diyeceksiniz.

ben odamın içerisinde kendimi görüyorum.

mesela odama birileri girip biryerleri karıştırınca,

onu izliyorum, üstelik yatak örtüsü tamamen üzerimi kaplamış, yani vucudumun heryeri örtülü iken,

bu astral seyehati gerçekleştiren birçok kişi var,

şehir şehir dolaşanından tutun da, istediği bölgeye giden kişiler var,

bende sadece evimin içinde dolanabiliyorum, dışarılara yada başka yerlere nedne gitmiyorsun dersen,

enerji olarak yoğunluğu yada gördüklerimin etkisi nedeeniyle çekiniyorum,

üstelik astral seyehat bilim tarafından kabul edildimi bilmiyorum ama,

yatakta bedenim uyurken, odalarda dolaşan nedir, ben buna ruh diyorum,

bilim astral beden diyor.

sizce bu nedir sayın hacı..

saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Astral seyahat benim için fantezidir. Başka birşey olamaz.

Ben materyelistim kardeşim. Herşeyi madde ile açıklarım.

Maneviyatı bile..

Bu durumda diyebilirim ki astral seyahat beyinde vuku bulan kimyasal bir süreçtir.

İnsan görmek istediği herşeyi görebilir.

Sitelerde Paylaş

sayın hacı,

astral seyehat konusunu size sormam,

sizin görüşlerinize ve inandıklarınıza sekte yada zede vurmak için değildir.

samimiyetimle söylüyorum, bu konudaki tek amacım , sadece bilime inanan bir kişinin ,

objektif olarak bilimsel bakış açısını öğrenmek.

beticede hiçbirşeye inanmayan bir insan için bu durum eğer gerçek olduğunu anlarsa,

kendi fikirlerine nasıl bir ışık yakacağıdır.

bir nevi hergün size yöneltilen klişe sorulardan ziyade,

konu olarak biliminde bir isim verdiği astral seyehat.

lakin bu seyehat öyle birşeyki, haz almanın yada yapamadıklarını yapmanın verdiği hissiyat , çok güzel bir duygu.

örneğin evinizin içinde olup biteni uyurken görmek, yada binanın diğer tarafındakileri görmek.

fiziki bir yapı yok madde yok ama siz varsınız.

yatağa bakıyorsunuz kendinizi görüyorsunuz , aynaya bakıyorsunuz aynada görünmüyorsunuz.

kendiniz odakladığınız zaman anında amerikada yada japonyada olabiliyorsunuz.

tabiki bunu bu işin ehli kişiler gayet iyi yapıyorlar.

benimkisi doğal kendiliğinden oluşuyor amerikaya gitmedim hiç.

hatta sokağın görüntüsünden baska yere cesaret edemedim.

korku verici hissiyat olduğu için. direk bedenime dönüyorum.

kendinizi görmek çok farklı bir his bir duygu bilimsel olarak bunu sizin, objektif yorumlarınıza sunmak istiyorum.

eminimki herkes için değişik ve farklı bir ışık yakacaksınız.

neticede siz bilim insanısınız.

bilim bu konuya net bir yanıt vermesede çeşitli tezleri var ama henüz tam bir fikir birliği oluşmadı.

lakin beyinin bir yansıması olmadığını biliyorlar.

sizin takdirinize sunuyorum.

saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Astral seyahat dediğiniz yeni çağ inanç ve pratiklerinden sadece biridir, en küçük bir bilimsel yanı yoktur.

O yüzden bilimsel bir konudur ve bilimcilerin çeşitli tezleri vardır demeyelim. Hiç böyle tezler yok.

Bilime göre astral seyahat, olsa olsa yeni bir inanç formu olur, böyle tanımlar. Paranormal, para-psişik eğilimlerden sadece biridir bu.

Sitelerde Paylaş

sayın mrs. missing...

hiçbir fikre sahip olmadığınız gayet açık ve net.

bilim nasıl kabul etmedi dersin,

bilim dalı patenti gibimi sandın, astral seyehat var veya yok,

sayısız insan bunu sonradan kazandığı yetenek ile gerçekleştiriyor.

birçok kişide doğuştan bu özelliğe sahip, sadece sonradan geliştirebiliyorlar.

siz bu konunun hakimi yada uzmanı dahi olmadığınız halde nasıl böyle kesin bir şekilde red edebilirsiniz aklım almıyor.

bunu araştırırsanız gerçekliğinin % 99 olduğunu anlarsınız, hatta isterseniz siz bile başarabilirsiniz.

ayrıca paranormal olay diyorsunuz tam komedi gibi, lütfen paranormal olaylarla astral seyehatı karıstırmayın.

cin, demon, peri, ifrit, adını her kültür farklı koymus binlerce varlığın getirdiği ve insan hayatını etkilediği durumlar kategorisine girer.

astral seyehat yolculuktur.

isterseniz paranormal olaylar yaşarsınız isterseniz gezip eğlenirsiniz.

nasıl ki, uçak biletinizi alıp hawai adalarına tatilede gidebilirseniz,

yada suriyeye gidip savaşın içinede atılabilirsiniz. bununla aynı,

aradaki ince nokta kaptan sizssiniz, keyfiniz siz ve kahyanız.

ben bunların tamamını yapıyorum demiyorum zaten.

bu yolculuğa çıkabiliyorum, sadece sizin ilgi alanınıza girmeyen varlıkları görmek çok korkutucu olabiliyor.

boyutlar arası geçiş desem yada nasıl tarif etsem bilim insanı olan sizssiniz,

nasılsa anlamayacaksınız ama,

her boyutun varlık formları baskadır, bunu gözünüzle birebir görünce ben gördüğüm için bukadar net bir şekilde yazıyorum.

sizde görebilseydiniz eminim bir anlam isterdiniz, yada bir cevap bilimsel bir açıklama.

bunları hacı beye sormamdaki amaç, ben onun gerçekten bilimsel olarak bakış açısına sahip olduğunu hissettiğim içindir.

birde kendine özel bir sayfası var hacının yeri,

her konuya bu yasananlar yazılamadığı için buraya ayzdım.

bunu yasayan biri olarak , belirtiyorum.

eğer sizde isterseniz doğruluğunu öğrenebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...