Jump to content

Hacı'nın Yeri

Recommended Posts

Sevgili Hacı tam bir Arıntürk. Amerika'da tıbba kabul o kadar kolay değil,bir işletme gibi değil mesela. Amerika'da sağlık denince akla gelen ilk isim Mehmet Öz oluyor. Orda bu alanda Türklerin yer alması aslında gerekli,beyin göçü gibi gözükse de,orası başka bir arena. O yüzden bu sitenin sahbinin böyle bir insan olmasının bir farkı olmalı ki var.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Arkadaşlar ben konu açmak istedim ama konu açamazsınız yazıyor. Bu yüzden açmak isteyip de açamadığım bir kaç konu oldu nedenini bilmek isterim. Birde David icke in Türkçe alt yazılı veya ingilizce alt yazılı videolarının izleneceği bir site var mı? Yotube da ki David icke videolarının çoğu alt yazısız. Hacı yardımcı olursan sevinirim..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben konu açmak istedim ama konu açamazsınız yazıyor. Bu yüzden açmak isteyip de açamadığım bir kaç konu oldu nedenini bilmek isterim. Birde David icke in Türkçe alt yazılı veya ingilizce alt yazılı videolarının izleneceği bir site var mı? Yotube da ki David icke videolarının çoğu alt yazısız. Hacı yardımcı olursan sevinirim..

20 ileti yazdıktan sonra konu açabilirsin.

Sitelerde Paylaş

SAĞDUYU harikasın müdür çok teşekkürler .. Ben normalde eyvallah diye teşekkür ederim :) ama burası yeri değil :)

Zaten açacağım başlık biraz bunla alakalı olacak. Bu üçüncü iletim kaldı 17 ileti. 1 yazıp yolla, 2 yaz yol 3,4.....17 ye kadar yaz yolla böylece tamamlansın 20 ama ayıp olur öylede ya.. Neyse ben bunu gerçek iletilerle doldururum biraz zaman alır böyle ama en azından açacağım metini biraz daha düzenleyerek yazarım yani tamamen bir çırpıda doğaçlama olmaz..

SAĞDUYU tekrardan teşekkürler....

Sitelerde Paylaş

SAĞDUYU harikasın müdür çok teşekkürler .. Ben normalde eyvallah diye teşekkür ederim :) ama burası yeri değil :)

Zaten açacağım başlık biraz bunla alakalı olacak. Bu üçüncü iletim kaldı 17 ileti. 1 yazıp yolla, 2 yaz yol 3,4.....17 ye kadar yaz yolla böylece tamamlansın 20 ama ayıp olur öylede ya.. Neyse ben bunu gerçek iletilerle doldururum biraz zaman alır böyle ama en azından açacağım metini biraz daha düzenleyerek yazarım yani tamamen bir çırpıda doğaçlama olmaz..

SAĞDUYU tekrardan teşekkürler....

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim.

Sitelerde Paylaş

Son beş yılda pek değişmedim. Sakal bırakmıştım. Belki onu asarım.

ateist hiciv mizah bölümünde şöyle bir yazı var: Bildiğiniz gibi, hemen herkeste hafif de olsa bir telepati duygusu vardır. Herkes telepatisttir yani...

herhalde bu yazdığınız şakadır. yani şaka olmalı.

Sitelerde Paylaş

David İcke yeni tanıdığım bir isim. Bazı düşüncelerimin aynısını onun söylediğini de gördüm bu da onun diğer söyleşi v.s şeylerini takip etmeme neden oldu. Ama sadece bir kaç yerde altyazılı konuşmalarını bulabildim. Geri kalanlarda ne türkçe ne ingilizce alt yazı yok. İngilizce de pratiğim çok iyi değil konuşmaları anlayamıyorum. Neyse kısacası bu kişi hakkında pek bilgim yok. Şimdilik neyi savunduğunuda bilmiyorum linkleri haftasonu okurum. Ama sizin bu adam hakkında bilginiz varsa bir kaç kelimeye yada paragrafla açıklayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Alman televizyonunun bir yayınında bir tartışma vardı.

Biri papaz

Biri belediye başkanı

İki kişide ambulans helikopterden

Biride olayı yaşayan mühendis.

Mühendisi dinleyelim.

Tırafık kazasında bir arabanın benim arabaya çarptığını net bir şekilde gördüm.

Ağır yaralanmışım.

Ambulans helikoptere beni koyup doktor üzerimde çalışmaya başladı.

Birde ne görsün benim kalp durmuş.

Çalıştırmaya uğraşdı ama başaramadı.

Hastanaya götürülüşümü orda yapılan müdeheleyi aynısıyla gördüm. Benim kalp hastahanede çalıştırıldı.Kalbim çalıştırınca görüntümde kesildi. Ve görüyürsünüzkü bu olayı yaşayan ben bu gün sizinleyim..

Gelelim madalyanın öte yüzüne.

Arabadan çıkarılmamı

Sedyeye konmamı

Sedyeyle helikoptere konmamı

Benim için uğraş içinde olanları

Helikopterin nerelerden geçtıgini

Hastanede ayıkana kadar benimle kimlerin ilgilenip ne yaptığını net bir şekilde gördüm.

Halbuku ben ölmüştüm yani kalbim durmuştu.

Sedyede sırt üstü yatırılmıştım.

Yüzümde örtülüydü.

Ben bu olanları

kişiler ,ne yaptıklarını

Ambulans helikopterin geçtigi yerleri nasıl gördüm?

Yayındakilerin duydukları kendilerini şok etmişti.

Papaz ınanılır gibi degil dedi.

Belediye başkanı birşey söyleyemeyecegim dedi.

İlk yardımdan iki kişi olayda uğraş verenler gerçekten mühendisin anlattığı gibi uğraş vermiş o tavırlarda bulunmuştuk dediler.

Nasıl tüm olayın detaylarını gördü bilemiyeceyiz .

Tabi çok şeyler konuşulduda ben özetini verdim size.

Buna ne diyeceksiniz.

Buna mümkün degil olamaz dersekte ,demesekte bazı olaylar gösteriyürkü INSANNIN daha çok bilinmeyen , tanınmayan yanları var sanırım..

Evet ne diyürsünüz buna.

Çocukluğumdada şöyle bir şey gelmişti başıma.

Kış günü,yerlerde kar var.

Ben bizim köyden komşu köye gitmek için köyden ayrıldım.

Her taraf bembeyez kardı.

Günlük güneşlik.

Ama etrefde ne ses vardı nede soluk.

Herkes evine çekilmişti.

Ben yürürken sol taraftan fıdanlığın içinden ki fidanlığın içide net olarah görünüyor.

Bir ses.Tolon ,yarın şehire gidecekmısın demezmi?

Durdum her tarafa baktım kimseler yoktu.

Her tarafı net olarak görüyordum.

Çevremi son olarak iyice gözden geçirip kimselerin olmadığını görünce.

Saçlarım kirpi dikenleri gibi dikildi ve ben bir koşmaya başladımkı ayaklarım yere deymiyürdü sanki uçuyordum köye yüz metre kala korkum uçak gibi sanki yere iniş yaptım ve normal yürümeye başladım.

Pekiiiiii dümdüz arazıda,benden başka kimsenin olmadığı görünen bu ovada kim bana dedi Tolon yarın şehire gidecekmisin?

Sanırım ınsanı ınsanlar daha yeterince tanıyamamış,ınsanda kendininde bilemedigi bazı gızlı sırlar mevcut,öyle görünüyür.

Ne dersiniz?

Tolon

deist misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Hacı , İnsan beyninde din ve inançların muhafaza edildiği bir bölge var. Eğer bir yaratıcı yoksa beynimizde neden böyle bir bölge var.? Bloğun da bu konu hakkında bir makale yazmanı isterim.

İnsan beyninde din ve inançların muhafaza edildiği bir bölge yok.

Maneviyatla ilgili bölgeler var. Akıllı insan beyni o bölgeler aracılığı ile çekilen acı ve ızdıraplara karşı, depresyona girmemek için kendini korumaya, teselli etmeye çalışıyor. Dinler ve inançlar o bölgelere sonradan giren ve o bölgeleri kullanarak insanları kendilerine mahkum eden parazitler.

Maneviyatla ilgili yöreler insanın en zayıf ve duyarlı tarafı.

O yöreleri kuvvetli olan insanlar evrimsel olarak seçildikleri için, insanların çoğu dinlerin ve sapkın inançların tuzağına kolaylıkla düşüyor.

Sitelerde Paylaş

Hacı , İnsan beyninde din ve inançların muhafaza edildiği bir bölge var. Eğer bir yaratıcı yoksa beynimizde neden böyle bir bölge var.? Bloğun da bu konu hakkında bir makale yazmanı isterim.

Ciddi misin? Hangi cihazlarla gözlemleniyor bu bölge? Hangi din ve inançlar depolanmış? Sonradan istersek biz de din ve inanç ekleyebiliyor muyuz?

Sitelerde Paylaş

DİNLER VE MANEVİYAT

Gerekli olduklarına inanılan dinler, masum, hatta zararlı olmayan, kurumlar değilerdir.
İnsanlığa zararlıdırlar. Dinler için insan manaviyatını kemiren parazitlerdir bile diyebiliriz.

Milyonlarca imam, hoca, papaz, haham, priest, milyarlarca inanıra dinleri sunmakta, onların maneviyatına hitebederek hükmetmekte, beyinlerini yıkamakta ve toplumları yönlendirmektedir.

Hiç kuşkusuz bunda birçok yanlışlıklar, saçmalıklar, tutarsızlıklar ve insan aklı ile uyuşmayan çelişkiler vardır.
İnsanlık çağdaş ölçülerle açıkça değersiz ve bilgisiz oldukları çok iyi bilinen din adamları ve onların hizmetçileri, destekleyicileri ve yardakçıları tarafından aldatılmaktadır.

Dinlerin insana kazandırdıkları maneviyattan başka bir şey değildir.

Dinler insanlarda mevcut maneviyat denen ve tatmin edilmesi gereken bazı müphem hisleri tatmin eden bir araçtır.
Daha doğrusu araçlardan biridir.

Maneviyat nedir? Yalnız dinlerle mi tatmin edilir?

Maneviyat, insanların tatmin etmekle yükümlü oldukları ilginç ve çok karmaşık bir güdüler veya duygular demetidir.

Tanımını yapmak sanıldığından çok daha zordur.
Neden vardır? Nedir? Önce bunların yanıtını vermeye çalışalım.

Maneviyat muhtemelen, insan denen canlının içinde yaşadığı koşullara uymasını sağlayan bir tür içgüdüdür.

Canlıların yaşamı son derece travmatiktir.
Canlıların çoğu için yaşam, yalnız geçici bir süre için trajik ve travmatiktir.
Canlıların çoğunun beyni ileriyi ve geçmişi yeterince değerlendiremez.
İnsanlar için dayanması olanaksız olarak nitelendirilen stresler, acıklı, hüzünlü ve trajik anılar, hayvanların beynine kaydedilmez.
Anılar ya kısa bir süre içinde silinirler, ya da hiç kaydedilmezler.

Çeşitli nedenlerden dolayı evrime uğrayarak gelişen ve büyüyen insan beyni, geçmişi kaydedip, gelecekle ilgili planlar yaparak insana doğada ilginç bir avantaj sağlarken, onu aynı zamanda duyarlı bir yaratık da yapmaktadır.

Çocuğunu, eşini, ailesini kaybeden bir insan için yaşam, çekilmesi, tahammül edilmesi olanaksız bir işkenceye dönüşebilir.
İnsan maneviyatı işte bu gibi durumlarda devreye girerek insanlarda yaşama güç ve arzusunu artırır.
Gerçekte hiç bir anlamı olmayan yaşamın bir anlam kazanmasını sağlar.

İnsan beynini bazı yöreleri, bu tümüyle insansal yeteneğin icra edilmesini sağlamaya özelleşmişlerdir.

Temporal lobda ve civarında lokalize olan bazı nöral devreler, insanlarda maneviyatın manifestasyonundan sorumludurlar.
Bu beyin yöresi, ilginç olarak, Allah ve müzik arasında bir ayrım yapmaz.

İnsan henüz çocuk iken nelere maruz kaldı ise, ilerde onların manifest olmasına arabuluculuk eder.
Avrupa’nın ileri ülkelerinde o beyin yöreleri, müzik, edebiyat, güzel sanatlar, spor, çeşitli hobiler tarafından işgal edilirlerken, dinsiz bir toplum olan çinliler arasında başka türlü değerler tarafından işgal edilmişlerdir.

Maneviyat insanın en önemli güdülerinden biridir.
İnsanlar çoğu kere küçük yaştan itibaen nasıl tek bir dili ana dilleri olarak öğreniyorlasa, maneviyatla ilgili beyin yörelerini de hemen hemen aynı şekilde, belki de ilerde bir daha değiştirememek üzere, modifiye ederler ve bir süre sonra oraları diğer değerlere kapatırlar.

Çok az insanda o yöreler başka değerlere sonrada açılabilirler.
Biz onlara ateist diyoruz.

Belki de o yörelerin belli bir yük taşıma limiti vardır.
Onlar din ve bazı diğer ritüalistik geleneklerle işgal edilince, geride yer kalmayabilir ve bu yüzden artık diğer değerlere, onlar kadar önem verilmeyebilir.

Bu nedenden dolayı dine düşkün insanlarda din dışında kalan diğer manevi değerler yeterince gelişmemiş olabilirler.

Bazı insanlarda ise maneviyatla ilgili beyin yöreleri, herhangi bir nedenden dolayı, dinle irreversible olarak satüre olmayabilir ve geçici bir süre için dine maruz kalsalar bile, ilerde onlardan kurtulmak mümkün olabilir.

İşte o insanlar ateizmin kurucuları ve idame ettiricileridirler.

Tabii sorun bu kadar basit olmayabilir.
Yine de sonuç değişmeyecektir.

Önemli olan dinlerin, insanların daha mutlu ve esen yaşamaları için gerekli maneviyatla ilgili beyin yörelerine yerleşen parazitik sosyal kurumlar olduğunun bilinmesidir.

Dindarlığa düşkün Müslüman’ların kaybedecekleri çok şey vardır ama, onlara neleri kaybettiklerini açıklamaya bile olanak yoktur.
Çünkü onların maneviyatla ilgili beyin yöreleri İslam tarafından işgal edilmiş ve diğer değerlerin oralara penetre olmaları önlenmiştir.

Gurur ve onurlarını da İslam’a kaptıran bu zavallı garibanlar için artık yapılacak fazla bir şey yoktur.

Bu eğilimi bir kanseri erken tanımak gibi, zamanında tanıyıp yok etmek, tek kurtuluş yoludur.

İslam ve diğer dinleri pratik eden insanlar için yaşamın oldukça ilkel bir anlamı vardır.
Bu anlamı onlar, kendilerinden de bir şeyler katarak, zenginleştiremezler.

Bir ömrü saçma ve değersiz bir din uğrana kaybettiklerini anlamalarına bile olanak yoktur.

Umarım Müslüman’ların nasıl bir kayba uğradıklarını şimdi daha iyi anlıyorsunuzdur.

Dindarlar..

Bence Paskal’ın kumarını oynamaktan vazgeçmeli ve ya varsa hipotezi ile kendinizi aldatmamalısınız.

Yaşamı dolu dolu, insanca duygularla yararli bir şekilde yaşamalı ve dünyada mevcut bütün insansal zevklerden dürüstçe tad almaya çalışmalısınız.
Hepsini deneyimleyemezsiniz belki ama, önemli bir kısmından alacağınız zevk ve hazla, zengin ve yararlı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Ben sadece hatırlatıyorum..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...