Jump to content

İslam İçin Bir Kurtuluş Yolu...

Recommended Posts

Dinler hiç kuşkusuz en eski ve köklü sosyal kurumlardır.

Çoğu kere sosyal kurumlar yok olmazlar.

Zamanla değişirler ve çağdaşlaşırlar.

Bir tür evrime uğrarlar.

Bu normal bir süreçtir.

Değişmeyen dinler yok olmaya mahkumdurlar.

Değişmeyen her şey zamanla yok olacaktır..

Bunun bilinen bir istisnası yoktur.

İslam da zamanla değişmektedir, Hristiyanlık ve diğer dinler de..

Hristiyanlıkta bu değişikliği gözlemlemek mümkündür.

Ağır bir baskıya maruz kalan Katoliklikte bazı ilkeler değişmeye zorlanmaktadır.

Papazların evlenmesi, boşanma ve düşük gibi konularda Papalığın tutumu yumuşamaya başlamıştır.

Artık onlara karşı eskisi kadar sert bir tepki gösterilmemektedir.

Zamanla sanki onların kabul edileceği izlenimi uyandırılmaktadır.

Bu bağlamda İslam daha katı ve değişmez gibi görünmekte ise de bu görünüş yanıltıcıdır.

Elbette İslam da değişmekte ve zamana uymaktadır.

Hristiyanlık, özellikle son yıllarda açlık, fakirlik ve düşkünlük ve hastalıklarla mücadele etmeye başlayan bir dine dönüşmeye başlamıştır.

Bu önemli bir değişimdir ve Hristiyanlığın geleceği bu değişime bağlıdır.

İslam henüz bu konuda hemen hiç bir atılımda bulunmamıştır.

Hayat kadınları, sokak çocukları, alkolik ve illegal ilaç kullananlar, hatta fakir ve düşkünler ve hastalar İslam için istenmeyen kesimi oluşturmaya devam etmektedirler.

İslam güçlü erkeklerin dini olmaya devam etmektedir.

Bence İslam için tek kurtuluş bu yanlış stratejiden uzaklaşmak ve İslam'ın insanlığa hitabetmesini sağlamaktır.

İslam'ı başa geçmek, çıkar sağlamak için bir araç olarak kullananlar elbette İslam'ın bu şekilde domestike edilmesine itiraz edeceklerdir.

İslam'ın insanlığa hitabetmesi demek, ondan kadın erkek, orospu, eşcinsel, fakir, hasta ve düşkün bütün Müslüman'ların yararlanabilmesi demektir.

İslam'da çok gelişmiş bir alt yapı mevcuttur.

Ama bu alt yapı 1400 yıldır değişmemiş olup, yalnız Allah'a tapma ilkesi üzerine kurulmuştur.

Bu mevcut kaynakların yeterince etkili olarak kullanılmamasından, hatta abüz edilmesinden başka bir şey değildir.

Bu alt yapıyı kullanarak halka ulaşmak, onu yetiştirmek, eğitmek, gerekirse tedavi etmek ve desteklemek hem mümkündür, hem de çok kolay ve etkilidir.

Bence İslam dininin ilerde yok olmaması veya yok olma sürecini uzatması için böyle bir sosyal kuruma dönüşmesi gerekmektedir.

Ama bu değişime birilerinin çıkarı için teşebbüs edilmemelidir.

İslam'ı bu şekilde kurtarmak, hem ona hem de insanlığa hizmet etmek demektir.

İslam henüz insanlığın bütün sorunlarına hitabeden bir din olamamıştır.

Oysa 21'nci yüzyılda dinlerin amacı bu olmalıdır.

İslam da Hristiyanlık gibi, insanlığın her türlü sorunlarına hitabeden bir din olmakla hem kendini, hem de insanlığı kurtaracaktır.

İslam'dan çok şeyler mi bekliyorum yoksa..

Bu konuda ne düşünüyorsunuz...

Selamlar....

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dinler hiç kuşkusuz en eski ve köklü sosyal kurumlardır.

Çoğu kere sosyal kurumlar yok olmazlar.

Zamanla değişirler ve çağdaşlaşırlar.

Bir tür evrime uğrarlar.

Bu normal bir süreçtir.

Değişmeyen dinler yok olmaya mahkumdurlar.

Değişmeyen her şey zamanla yok olacaktır..

Bunun bilinen bir istisnası yoktur.

İslam da zamanla değişmektedir, Hristiyanlık ve diğer dinler de..

Hristiyanlıkta bu değişikliği gözlemlemek mümkündür.

Ağır bir baskıya maruz kalan Katoliklikte bazı ilkeler değişmeye zorlanmaktadır.

Papazların evlenmesi, boşanma ve düşük gibi konularda Papalığın tutumu yumuşamaya başlamıştır.

Artık onlara karşı eskisi kadar sert bir tepki gösterilmemektedir.

Zamanla sanki onların kabul edileceği izlenimi uyandırılmaktadır.

Bu bağlamda İslam daha katı ve değişmez gibi görünmekte ise de bu görünüş yanıltıcıdır.

Elbette İslam da değişmekte ve zamana uymaktadır.

Hristiyanlık, özellikle son yıllarda açlık, fakirlik ve düşkünlük ve hastalıklarla mücadele etmeye başlayan bir dine dönüşmeye başlamıştır.

Bu önemli bir değişimdir ve Hristiyanlığın geleceği bu değişime bağlıdır.

İslam henüz bu konuda hemen hiç bir atılımda bulunmamıştır.

Hayat kadınları, sokak çocukları, alkolik ve illegal ilaç kullananlar, hatta fakir ve düşkünler ve hastalar İslam için istenmeyen kesimi oluşturmaya devam etmektedirler.

İslam güçlü erkeklerin dini olmaya devam etmektedir.

Bence İslam için tek kurtuluş bu yanlış stratejiden uzaklaşmak ve İslam'ın insanlığa hitabetmesini sağlamaktır.

İslam'ı başa geçmek, çıkar sağlamak için bir araç olarak kullananlar elbette İslam'ın bu şekilde domestike edilmesine itiraz edeceklerdir.

İslam'ın insanlığa hitabetmesi demek, ondan kadın erkek, orospu, eşcinsel, fakir, hasta ve düşkün bütün Müslüman'ların yararlanabilmesi demektir.

İslam'da çok gelişmiş bir alt yapı mevcuttur.

Ama bu alt yapı 1400 yıldır değişmemiş olup, yalnız Allah'a tapma ilkesi üzerine kurulmuştur.

Bu mevcut kaynakların yeterince etkili olarak kullanılmamasından, hatta abüz edilmesinden başka bir şey değildir.

Bu alt yapıyı kullanarak halka ulaşmak, onu yetiştirmek, eğitmek, gerekirse tedavi etmek ve desteklemek hem mümkündür, hem de çok kolay ve etkilidir.

Bence İslam dininin ilerde yok olmaması veya yok olma sürecini uzatması için böyle bir sosyal kuruma dönüşmesi gerekmektedir.

Ama bu değişime birilerinin çıkarı için teşebbüs edilmemelidir.

İslam'ı bu şekilde kurtarmak, hem ona hem de insanlığa hizmet etmek demektir.

İslam henüz insanlığın bütün sorunlarına hitabeden bir din olamamıştır.

Oysa 21'nci yüzyılda dinlerin amacı bu olmalıdır.

İslam da Hristiyanlık gibi, insanlığın her türlü sorunlarına hitabeden bir din olmakla hem kendini, hem de insanlığı kurtaracaktır.

İslam'dan çok şeyler mi bekliyorum yoksa..

Bu konuda ne düşünüyorsunuz...

Selamlar....

HACI

Sevgili hacı:

Seni tanımasam mükemmel bir inananın kaleminden çıkmış sözler der ve altına imzamı atarım, hoş yine de atarım imzamı, çünkü gerçekten yapılması gerekenleri o kadar güzel ve objektif bir yaklaşımla yazmışsın ki takdir etmemek elde değil.

İslamdan çok şey beklemiyorsun, yapması gerekeni bekliyorsun ve bu da bize yani inanıyoruz diyenlere düşüyor. Ben burada sürekli yazıyorum, insan olmamız bizi birleştirmeye yeter diyorum ancak adını ne koyarsak koyalım, ister emperyalist güçler, ister derin devlet, ister rant kaygısı duyanlar, bunlar yeryüzünde maalesef olacaklardır. Ha bu söylemim benim umutsuz olduğum anlamına gelmesin, bu varlıklarını sürdüren asalak sürüsünü yok edemeyiz ancak etkisiz hale getirebiliriz, benim bütün savunduğum bu düşüncedir. Çünkü insanlar örflerinden, geleneklerinden, alışkanlıklarından, atalarından kolay vazgeçmezler, bunun da nedeni düşünmeye ve akletmeye göre programlanmış olmasına rağmen bunun tam tersi icraat etmesinden kaynaklıdır ki bunun da altında yatan tamamen öz bencillik dürtüsü ve bir takım şeylerden korkmadır. Bu anlamda ateistleri takdir ediyorum, düşündükleri için, sorguladıkları için ama şuna asla prim vermiyorum. Bir şeyi reddetmek, başka bir şeyi kabul etmek manasında olmamalı. Merkeze insanı koymalı ve herkesin üzerine düşeni gereğiyle yapması sağlanmalı, bunun için de eller değil gerekirse kafalar taşların altına konmalı diyorum..

Sevgiyle kalasın, ben yazını büyük bir zevkle okudum, defalarca da okunup yeni yeni ufuklar açabilecek bir yazı. Ancak nacizane bir şey demek istiyorum, bazen eleştirinin dozunu kaçırıyorsun, bu da bende şok etkisi yaratıyor:)

Selametle...

Sitelerde Paylaş

Haci agabey, seni fettullahcilarmi finanse etmeye basladi, yoksa musluman esinden tirsmaya baslayip, islamin kurtulus yollari adli bir kitapmi hazirlamaya basladin? Niye akil veriyorsunki bunlara? Islamin kurtulmasini degil, bitmesini istiyoruz degilmi?

Sitelerde Paylaş
Haci agabey, seni fettullahcilarmi finanse etmeye basladi, yoksa musluman esinden tirsmaya baslayip, islamin kurtulus yollari adli bir kitapmi hazirlamaya basladin? Niye akil veriyorsunki bunlara? Islamin kurtulmasini degil, bitmesini istiyoruz degilmi?

Sevgili ateist:

Sen de çok iyi biliyorsun ki islamın bitmesi kimseye birşey sağlamayacak, o bitecek yerine başka bir şey ikame olacak, yazımda da buna değindim birazcık. Bu yüzden elimizde olanın hakkını vermek durumundayız, islam kaka bir anlayış değildir ama bunu kaka yapanlar maalesef çıkarcı zihniyetlerdir...

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş

valla hacı abinin yazdıklarını ayakta alkışlayacaktım millet ne yapıyor lan bu deli bilgisayarın başında der diye yapamadım kusura kalma

islamın siyaset ve ticaret masalarından kalkıp vicdan meselesi olupta kulu ile allahı arasında kalırsa o islamdan türkiye cumhuriyetinin hicbir vatandaşına zarar gelmez

bizim ülkemizin dini muslumanlık yahudilik veya hıristiyanlıktanda kötü degildir

yaşar nuri ve edip yüksel bu modern dinin haberinini veriyorlar

zaten 4000 senelik musevilik 2000senelik hiristiyanlık yıkılmamişsa 1400 senelik islam hic yıkılmaz

Sitelerde Paylaş

Ben sadece gerçekçi olmaya çalışıyorum.

İslam büyük ve eski bir sosyal kurum..

Yakın bir gelecekte yok olacağa benzemiyor.

Ayrıca çok zengin bir alt yapısı var.

Ondan insanlık yararlanabilir.

Yalnız Allah'a tapmak için değil, her türlü insansal etkinlikler için o alt yapı kullanılabilir.

İslam kendi alt yapısını insanlık için değil, kendisini yaymak için kullanıyor.

Bu durum da İslam'ın insanlığa yararlı olmasını önlüyor, hatta zararlı oluyor..

İslam madem bir gerçek, hatta büyük bir gerçek, onu yadsıyarak bir şey elde edemeyiz.

İslam yarın yıkılacak bir din değil..

Biz İslam'ı yıkmak istiyoruz ama, bu pratik bir yaklaşım değil.

Tümüyle ütopik.. Fantazi..

Biz ateistlere hiç yakışmıyor bu şekilde düşünmek, hayal kurmak, gerçekleri görmemek..

Hristiyanlık gözlerimizin önünde değişiyor..

Çünkü Batı'da insanlar daha aydın.. Daha gerçekçi..

Onlara hitabeden bir din şeklini almak zorunda Hristiyanlık..

İslam henüz o düzeye gelmedi. Halkın İslam'dan beklentileri ona hizmet etmekle sınırlı.

Oysa halk İslam'ı kullanarak kendine hizmet edebilir.

Tabii bu İslam'ın halka hizmeti olacaktır..

İslam eşcinsellerle fahişelerin, fakir ve düşkünlerle hasta ve açların da dini olursa, bundan bütün insanlık yararlanmış olacaktır..

HACI

Sitelerde Paylaş

Bu arada dün Edip Yüksel'le konuştum..

Sesi iyi geliyordu.. Hayatından memnundu..

Selamı var..

Arada bir forumda yazmayı düşünüyor..

Ama aşırı tepkilerden hoşlanmıyor..

Kimsenin hoşlanmadığı gibi..

Belki ben de onun 19'unda yazarım..

Eskiden bir ara orada da yazıyordum..

Edip Yüksel bana gerçekten ılımlı bir Müslüman gibi geliyor.

Fetullah gibi birisi değil..

Halkına ve insanlığa gerçekten yardım etmeye çalışıyor..

Tabii bu yardımın İslam'la sınırlı olması onun açısından handikap..

Bütün yapılacak İslam'ı kendisinden yararlanacak bir tarzda yorumlayabilmek..

Bu da zor.. Çok zor..

HACI

Sitelerde Paylaş

enteresan....

hangi açıdan zengin bir altyapı, vahşeti, şiddeti ve cinselliğin zenginliği oldukça doğru...

islam, iflah olmaz, iyileştirilemez, hafifletilemez....

sadece insanlara o şekilde yutturulmaya çalışılır bence....

islam dünyası için artık çok geç kalınmıştır....

kuralları değiştirilemez, değiştirmek isteyenler yokedilir....

Sitelerde Paylaş
.....

İslam madem bir gerçek, hatta büyük bir gerçek, onu yadsıyarak bir şey elde edemeyiz.

Biz ateistlere hiç yakışmıyor bu şekilde düşünmek, hayal kurmak, gerçekleri görmemek..

.....

"Bükemediğin eli öpeceksin." diyorsun herhalde sevgili Hacı.

Ben buna katılmıyor, sinir oluyor ve klavyeyi parçalıyorum.

Tıpkı muhammed'in mantığını kullanıyor hata yapıyorsunuz;

11/13-
Yoksa "onu kendi uydurdu" mu diyorlar? O halde sen de onlara de ki: "Haydi siz de onun gibi uydurulmuş on sûre getirin. Allah'dan başka çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın. Eğer doğru söylüyorsanız" (bunu yaparsınız).

11/14-
Yok eğer bunun üzerine size cevap vermedilerse, artık bilin ki, bu Kur'ân ancak Allah'ın ilmiyle indirilmiştir. O'ndan başka ilâh yoktur.
Artık müslüman oluyorsunuz, değil mi?

Hayır Muhammed hazretleri, olmuyoruz, çok beklersin.

Ben bugün arapça ezan dinlemekten, (Şuan okuyor hoca lanet sesi ile)

Annemin ne anlama geldiğini bilmeden arapça dua okuyup namaz kılmasından,

Oruç tutmadığım için toplumdan dışlanmamdan,

Rahatsızım...!

Ne yani, buna son veremiyorum diye ben arapların kıçını yalamak zorunda mıyım?

Yada ailemin yalamasını izlemek zorunda mıyım?

Hayır Hacı, hayır.

Sitelerde Paylaş
enteresan....

hangi açıdan zengin bir altyapı, vahşeti, şiddeti ve cinselliğin zenginliği oldukça doğru...

islam, iflah olmaz, iyileştirilemez, hafifletilemez....

sadece insanlara o şekilde yutturulmaya çalışılır bence....

islam dünyası için artık çok geç kalınmıştır....

kuralları değiştirilemez, değiştirmek isteyenler yokedilir....

Alt yapı deyince ne anlıyorsunuz?

Bu öylesine zengin bir alt yapı ki, İstanbul'dan başlayan bir fısıltı anında nerdeyse anında Pakistan'a, Çin'e ulaşıyor..

Terörizm de bu alt yapıyı kullanıyor, diğer dinsel dedikodu ve haberler de..

Biz halkımızın esenliği ve mutluluğu için neden kullanmayalım!

Bu bir gerçek.. Nasıl ve hangi hakla yadsıyorsunuz?

Reddetmekle elinize ne geçiyor..

Evet.. İslam belki de artık asla kurtulamayacak kadar çukura batmış bir din olabilir.

Ama kendi haline bırakılırsa batsa bile, yerine gelecek yeni din ondan daha iyi olmayacak..

Ben sadece düşünce jimnastiği yapıyorum. Veya beyin jimnastiği..

Bazı gerçekleri gözler önüne seriyor ve onlarla insanlığa nasıl hizmet edebileceğimizi tartışıyorum..

Bu mümkün olabilir veya olamaz.

Orası ayrı bir konu..

Ben sadece kendime düşen sorumluluğu yerine getiriyorum..

Burada sabahtan akşama kadar İslam'a sövmek ve Müslüman'lara saldırmakla kendi egonuzu tatmin etmek dışında ne elde ediyorsunuz?

Bu soruyu kendinize sorun ve gökte dolaşmaktan vaz geçerek, yere, aramıza inin..

HACI

Sitelerde Paylaş
Ben sadece gerçekçi olmaya çalışıyorum.

İslam büyük ve eski bir sosyal kurum..

Yakın bir gelecekte yok olacağa benzemiyor.

Ondan insanlık yararlanabilir.

Yalnız Allah'a tapmak için değil, her türlü insansal etkinlikler için o alt yapı kullanılabilir.

İslam kendi alt yapısını insanlık için değil, kendisini yaymak için kullanıyor.

Bu durum da İslam'ın insanlığa yararlı olmasını önlüyor, hatta zararlı oluyor..

Hristiyanlık gözlerimizin önünde değişiyor..

Çünkü Batı'da insanlar daha aydın.. Daha gerçekçi..

Onlara hitabeden bir din şeklini almak zorunda Hristiyanlık..

İslam henüz o düzeye gelmedi. Halkın İslam'dan beklentileri ona hizmet etmekle sınırlı.

Oysa halk İslam'ı kullanarak kendine hizmet edebilir.

Tabii bu İslam'ın halka hizmeti olacaktır..

İslam eşcinsellerle fahişelerin, fakir ve düşkünlerle hasta ve açların da dini olursa, bundan bütün insanlık yararlanmış olacaktır..

HACI

Ahirete, Yaradıcıya inanmasanızda; Sosyolojik açıdan Objektif olarak baktığınızda İslamiyetin insanlığa çok büyük maddi ve manevi faydaları var..

Özellikle Koyu olarak belirtiğim kısımlara katılmamak mümkün değil... Karşı olmak adına gerçeklere gözlerini yummak deve kuşunun yaptığından farklı bir davranış olmaz.. Hacı yı bu noktada tebrik ediyorum... Ve diğer ateistlerinde bu gerçeklere gözlerini yummayan bir duruş sergilemeleri gerktiğini düşünüyorum.. Yada hep birlikte insanlığı yok edip kurtulalım..

Sitelerde Paylaş
Alt yapı deyince ne anlıyorsunuz?

Bu öylesine zengin bir alt yapı ki, İstanbul'dan başlayan bir fısıltı anında nerdeyse anında Pakistan'a, Çin'e ulaşıyor..

Terörizm de bu alt yapıyı kullanıyor, diğer dinsel dedikodu ve haberler de..

Biz halkımızın esenliği ve mutluluğu için neden kullanmayalım!

Bu bir gerçek.. Nasıl ve hangi hakla yadsıyorsunuz?

Reddetmekle elinize ne geçiyor..

Evet.. İslam belki de artık asla kurtulamayacak kadar çukura batmış bir din olabilir.

Ama kendi haline bırakılırsa batsa bile, yerine gelecek yeni din ondan daha iyi olmayacak..

Ben sadece düşünce jimnastiği yapıyorum. Veya beyin jimnastiği..

Bazı gerçekleri gözler önüne seriyor ve onlarla insanlığa nasıl hizmet edebileceğimizi tartışıyorum..

Bu mümkün olabilir veya olamaz.

Orası ayrı bir konu..

Ben sadece kendime düşen sorumluluğu yerine getiriyorum..

Burada sabahtan akşama kadar İslam'a sövmek ve Müslüman'lara saldırmakla kendi egonuzu tatmin etmek dışında ne elde ediyorsunuz?

Bu soruyu kendinize sorun ve gökte dolaşmaktan vaz geçerek, yere, aramıza inin..

HACI

Halkın esenliğini ve mutluluğunu düşünerek zaten islamın ne kadar fasaryadan zengin olduğunu,

ilahiyatçılar kullanıyor... insanlara islamı iyilik ve güzellik ve hoşgörü dini diye yutturararak...

İslam bunun için kullanılamaz, bir zamanlar bir kadın vardı feminist islamcı, islamda kadın haklarının genişletilmesini savunan,

bir gün yok oldu ortadan ve ölüsü Hizbullahın mezarlığında bulundu... bu kadın çok esen ve mutlu yaşıyordu oysa....

İnsanlığa yararlı olacak olan islamın yok olmasıdır, islam yok olmadıkça vahşeti de pisliği de, sefilliği de sürer....

İslamı iyi bir şeymiş gibi empoze etmek sadece, daha çok insanı uyutmaya yarar....

Bugün islamı kullanıp iktidara gelenler bile, islamın ılımlısı olmaz diye kabullenmişler...

Kendi haline de bırakılmamalı elbette, ama hıristiyanlık nasıl kiliseye tıkıldıysa, islam da camiye tıkılmalı, zaten o zaman etkisi azalır ve hafifler....

Bu arada sn. hacı, belki başkalarını kastetmiş de olabilirsiniz ama bana cevap verdiğiniz yazıda kullandığınız için söylüyorum... ben kimseye sövmem, kimseye de saldırmam.... ama bana sen de müslüman gibi yaşayacaksın diye dayatılırsa buna isyan ederim sadece....

Sitelerde Paylaş

ne acidirki Ateist forumdaki gibi cogu Islami forumda ( camiler de dahil), fikirlermi aciklayamiyorum ,

belki Müslümanlarin bu durumda olmasinin sebeblerinden biride bu olmali, hürr düsünceye (ben kendim icin tek demiyorum burdaki öbür Müslümanlar icinde aynisi gecerli bence ) mudahele var coyu yerde ,

niye bu durumdayis konusunu bile acamiyorum

Sitelerde Paylaş

Haci'ya katildigim ve katilmadigim ifadeler var yazisinda.

Islamin zengin bir alt yapisi olduguna ve insanliga yararli olabilecegi fikrine katilmiyorum. Islam bu dunyaya gelmis en kotu dindir. Kimseye hic bir yarari olamaz.

Ama Islam'in yok edilemeyecegi gorusune katiliyorum. Madem ki yok olmayacak, o zaman bari mumkun oldugunca zararsiz hale gelsin diyorum. Gercekci bir yaklasimla E Yuksel gibileri destekleyenleri anliyorum ama bu caba bile sonucsuz kalacaktir. Cunku Islam'da ne kadar yobaz olursan o kadar makbulsundur.

Sitelerde Paylaş
Sevgili ateist, insanlarin deist ya da ateist olabilmeleri icin tartisabilmeleri ve Islam karsiti bilgilere ulasabilmeleri gerekmektedir. Acak bagnaz bir din anlayisi mevcut oldugu surece bu mumkun olamayacagina gore, Islam´in yenilikciler tarafindan degistirilmesi bizlerin cok isine yarayacaktir.
Değiştirilemez kuralları olan kitap olarak "Kuranı" değiştirmeden "islam"ı değiştirmek nasıl mümkün olabilir?
Mesela 19´cular Kuran´daki bazi ayetlerin ekleme olduklarina inaniyorlar. Adamlarin anlayisi yayilsa, ciplak namaz kilmaktan tut da Turkce ibadete kadar aklina gelmeyecek yenilikleri hayata gecirmekte kararlilar.

Bugun hadisleri reddedenler yarin Kuran´daki bazi ayetleri de reddecekler veya bugun icin gecerli olmadigini iddia edip, sadece begendigi ayetler uzerine yeni bir din insa edeceklerdir....

Sitelerde Paylaş

6 yıl önce aşağıdaki başlığı açmıştım Alternatiforum'da..

İlginç tepkiler gelmişti..

Bakalım sizden nasıl bir tepki gelecek?

O zaman biraz sert girmiştim.

Sert girmeyi severdim..

Umarım kimse üstüne alınmaz..

OROSPULUK VE ISLAM

January 9 2002 at 3:59 AM HACI

--------------------------------------------------------------------------------

Islam neden orospulari sevmez...

Islam neden ahlaksizlari sevmez.........

Orospularin Allah'i yok mudur?

Fahiseler sahipsiz midir?

AYNI SORU HRISTIYANLARA DA YONELTILMISTIR..

HEYYYYYYYYYYYTTTTTTTTTTTT...... SENANTUAN...

KATOLIKLER OROSPULARI SEVER MI?

ONLARI ARALARINDA GORMEK ISTER MI?

ISTERSE NE YAPAR?

ISTEMEZSE NEDEN?

AHLAKSIZ DINDARLAR SIZI..

ASIL SIZSINIZ BU DUNYANIN DUZENINI BOZAN...

OROSPULAR DEGIL..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...