Jump to content

İslam İçin Bir Kurtuluş Yolu...

Recommended Posts

bu lokma biras buyuk olmus onurcum
O zaman bu lokmayi yemezsiniz ennazzamcim :lol: Yenilikciler etrafta kol geziyorlar ve sadece Turkce ibadeti hayata gecirebilseler bile bizler icin yeterlidir.... tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sevgili ateist:

Sen de çok iyi biliyorsun ki islamın bitmesi kimseye birşey sağlamayacak, o bitecek yerine başka bir şey ikame olacak, yazımda da buna değindim birazcık. Bu yüzden elimizde olanın hakkını vermek durumundayız, islam kaka bir anlayış değildir ama bunu kaka yapanlar maalesef çıkarcı zihniyetlerdir...

Sevgiyle kalasın...

Uygulamaları değiştirilmeye dirençli bir din nasıl olacak da günlük hayata uydurulacak?

Başımızda laik laik diye gezen, müslüman ve laik olunmaz demiş bir insan var, onun tutumu ne olacak bunun üzerinde?

Sitelerde Paylaş
Bir an için Yaşar Nuri'nin bir yazısını okuduğumu zannettim.

Bence sorulması gereken doğru soru islamın nasıl kurtulacağı değil, insanın islamdan nısıl kurtulacağı.

ben bu sorunun cevabını buldum biz bu muslumanlarla niye ugraşıyoruzki mesela benim annem hayatta bildigi üc iş var

1 yemek yapmak evi temizlemek

2 saat 11ile 5 arasında uyumak

3 kuran okumak ve namaz kılmak

aneme ne zaman dinile ilgili birşey söylesem 1 hafta benimle konuşmaz arkadaşlar ise din le ilgili birşey söyledigim zaman suratıma israil askeri gibi bakıyorlar yok aga yok bu muslumanların laftan anlıyacakları yok en iyisi hepsini temizleyelim siz başlayın ben ev halkının alayını katledip size katılırım bu islamiyetten başka turlü kurtulmanın imkani yooook

baba babaaaa nerdesin nedir senden cektigim hersene bana kurban kestiriyon

bu sene seni kesecem kıbleyide aramıyacam :lol::lol:

Sitelerde Paylaş
ben bu sorunun cevabını buldum biz bu muslumanlarla niye ugraşıyoruzki mesela benim annem hayatta bildigi üc iş var

1 yemek yapmak evi temizlemek

2 saat 11ile 5 arasında uyumak

3 kuran okumak ve namaz kılmak

aneme ne zaman dinile ilgili birşey söylesem 1 hafta benimle konuşmaz arkadaşlar ise din le ilgili birşey söyledigim zaman suratıma israil askeri gibi bakıyorlar yok aga yok bu muslumanların laftan anlıyacakları yok en iyisi hepsini temizleyelim siz başlayın ben ev halkının alayını katledip size katılırım bu islamiyetten başka turlü kurtulmanın imkani yooook

bu sene seni kesecem kıbleyide aramıyacam :lol::lol:

Müslümanlardan kurtulmayı kastemedim, "Haram aylar çıktığında, müslümanları bulduğunuz yerde öldürün. Onları yakalayın, onları hapsedin" diyecek kadar cani değilim. İnsanı islamdan, genel olarakta dinlerin

baskısından kurtarmanın gerekliliğini belirttim. Sakın annene,babana bi şey yapmaya kalkma :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

yalakalık olurda bukadar olmaz yav.hristiyanlara yağ çekip bu dini övmekte nerden çıktı.gene ne entrikalar çeviriyorsun hacı.çok seviyorsan hristiyan olabilirsin biz dinimizden memnunuz.ayıca tam tersi islam her türlü insana kucak açmaktadır hristiyanlık çok katı bir dindir.

Sitelerde Paylaş
Müslümanlardan kurtulmayı kastemedim, "Haram aylar çıktığında, müslümanları bulduğunuz yerde öldürün. Onları yakalayın, onları hapsedin" diyecek kadar cani değilim. İnsanı islamdan, genel olarakta dinlerin

baskısından kurtarmanın gerekliliğini belirttim. Sakın annene,babana bi şey yapmaya kalkma :rolleyes:

senin yaptiyin iftira , Müslümanlar anadoluda nerde insan kesiyorki birde o ayetin basinda savasi baslatan onlar

bu sene seni kesecem kıbleyide aramıyacam

:lol::lol::lol:

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateistler islam içinden çıkmış bireyler oluğ eskiden müslümanlardı.islamı yok etme çalışmalarının olacağını sanmıyorum.ha olsa bile bubir hayaldir yani bükemediğiniz bileği öpeceksiniz başka çare yok.biz sizin değil siz bizim emrimizdesiniz çünkü çoğunluğu biz oluşturuyoruz.bizim kurallarımıza uymak zorundasınız.

hacı biraz entrika çevirmekle beraber güzel şeylere değinmiş.ama şuda varki insanların hepsini değiştirmek zor.ayrıca bu şahsa göre değişir.insanın hoşgörülü olmasına bağlı olan birşey.

Sitelerde Paylaş
senin yaptiyin iftira , Müslümanlar anadoluda nerde insan kesiyorki birde o ayetin basinda savasi baslatan onlar

İftira nerde , anadolu nerde geçiyor? Tevbe suresinden bir alıntı yaptım sadece. Kurulmuş oyuncak gibi anında başlıyosun iftira diye. Dur bi, sakin ol henüz bir şey yazmadım. Erken oldu biraz cevabın.

Neyse, o haklı, bu önce başlattı, tesfircilere bakmak lazım gibi kıvırmaları anlarım da tevbe süresi gibi bir sureyi de insan hakları evrensel beyannamesi gibi göstermeye çalışmayın bari.

Sitelerde Paylaş

Sayin Haci'nin yazisini begeni ile okudum. Katilmadigim noktalar olsa, da dile getirdigi sekuler humanizm

icerigi ile pozitif bir yazi..

Oncelikle sunu kabul etmemiz gerekiyor; ateist ya da agnostik birey felsefesi sekuler humanizme dayanir.

Yani sekuler humanistler kendilerini ateist ya da agostik olarak tanimlarlar..Bu felsefe dogaustu guclere

bel baglamaz. Dogmalarla isi yoktur..Ancak entellektüel birikimleriyle kendilerinden farklı olanların düşüncelerini daha iyi

anlamak esasina dayanir..

Sekuler humanistler evrende neyin doğru ve gerçekci olduğunu anlamak için bilimsel metodları kullanirlar.

Bilimin, yaşamı anlama şeklimizi değiştirip, genişleteceğini ve belki de etik konuları ele alışımızı değiştireceğini kabul ederler.

Goruldugu gibi temeli bilime dayandigi icin bu felsefe, ateizm ile ortusuyor. Once de belirttigim gibi, ateistlerin buyuk bir cogunlugu kendilerini sekuler humanist olarak tanimlarlar.

Ancak, karsi dusunceyi curutmek adina kufur etmek, asagilamak sekuler humanizmin parcasi degildir..

Çünkü, inançlar, halkin yüzyIllardir yasattigi kültürün bir parçasidir ve kisinin en zor vazgecebildigi baslica seylerden biri inanclaridir.

Hakaret ve asagilama, acil olarak saldiri-savunma mekanizmasini harekete gecirerek, inancin radikallesmesine yol aciyor..

Gelinen bu noktada artik gercek ve yanlislarin ayrismasinin onemi kalmiyor ve masaya yatirilan bilimsel veriler ne olursa olsun red edilerek, olay yanlis da olsa, kisinin kendisini savunmasina yonelik bir prestij savasina donusuyor..

Bu baglamda ayni hatanin 1970 ve 1980 lerdeki siyasal ortaminda da yasandigini animsayalim..

Sol gorusun buyuk bir cogunlugu dine hakaretle saldirarak, halkla butunlesmeyi saglayamamislardi..

Onemli bir strateji hatasi degil mi!

Buyuk bir cogunlugunun musluman oldugu Turkiye'de, solun bir turlu toparlanamamasinin temelinde yatan nedenlerden birinin bu oldugunu dusunmek hic de yalnis olmaz..

Kisacasi rehberi bilim olan kisiye, kufur ve asagilama yakismaz.

Uslup onemli bir silahtir!

Sevgiler

Gaye

Sitelerde Paylaş
ateistler islam içinden çıkmış bireyler oluğ eskiden müslümanlardı.islamı yok etme çalışmalarının olacağını sanmıyorum.ha olsa bile bubir hayaldir yani bükemediğiniz bileği öpeceksiniz başka çare yok.biz sizin değil siz bizim emrimizdesiniz çünkü çoğunluğu biz oluşturuyoruz.bizim kurallarımıza uymak zorundasınız.

hacı biraz entrika çevirmekle beraber güzel şeylere değinmiş.ama şuda varki insanların hepsini değiştirmek zor.ayrıca bu şahsa göre değişir.insanın hoşgörülü olmasına bağlı olan birşey.

yok aga artık babamı yakalıyam cok uzaga gitti yusuf sen yenişehirdemi oturuyon dur ben yanına geleyim iki cay icer dertleşiriz hem sana bicak keleksiyonumu gösterecem :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Hacı şuan Yaşar Nuri, Bayraktar hoca vs akımının yapmak istediği şeyden bahsetmişsin. Yaşar nuriyi bu emelde kuran ayetlerini bile değiştiriyor. kuranı yavaş yavaş tam anlamı ile içindeki ilkellikleri eleyerek revize etmeye çalışyor.

aslında bu şunu getiriyor

1. insanlar yobazlıktan uzaklaşıyor

2. insanlar islamiyetten uzaklaşıyor ancak kendilerini daha çok islamı öğrendiklerini sanıyorlar.

Aslında islamiyeti ne kadar yanlış tanıtsa da din hakkındaki tabuların yıkılabileceğini gösterdi yaşar nuri. hem de çok farklı bir strateji izleyerek! Turan Dursun gibi yapsaysı daha dürüst olacaktı, ancak daha çok tepki alacak, canı tehlikeye girecekti..

Sitelerde Paylaş
yok aga artık babamı yakalıyam cok uzaga gitti yusuf sen yenişehirdemi oturuyon dur ben yanına geleyim iki cay icer dertleşiriz hem sana bicak keleksiyonumu gösterecem :rolleyes:

evet yenişehirde oturuyom.organize saanayidede çalışıoym.maşallah hakkımda herşeyi öğrenmişsin.yoksa dün işyerine gelip ben soran senmiydin. :lol:

Sitelerde Paylaş

hacının yazılarını beğeniyorum bellki okumuş mürekkep yutmuş biri.yanlız islama önyargılı olduğu için sadece hrisriyanlığı övmüş islamı yermiş.hristiyanlık hacının dediği gibi bir din değil.aksine çok yobaz bir din.rahip ve rahibelerin hiç evlenmedikleride herkesin malumu.sonra kiliselerdeki ahlaksızlık rahibelerle rahipler arasındaki yasak ilişkiler vs yani bu din din olmaktan çıkmış arkadaşlar.öyle iki tane sokak kadınının yanağını okşamayla bu işler dönmez.papaz neden sokak kadınlarına iyi davranıyor? çünkü çıkarı var.bu kızlarla gönül eğlendiriyor.ayrıca fakirlere filan yardım ettikleri yok bu pinti hristiyanların.bunlar paralarını entel dantel işlere harcalar.gidip bi açık artırmaya binlerce dolara bi dandik resim alırlarda 2 tane fakire yardım etmezler bunlar.

Sitelerde Paylaş

Ben Haci agabeyimi elestirirken bile hiciv yaparim. Fettullahci gibi hakaret edecek kadar salak degilim. O ne dedigini bilir ve rastgele sallamaz. Elbette diger arkadaslarinda vurguladigi sey aninda bendede düsünce olarak belirdi. Islam yok olmayacagina göre, düzene ayak uydurmasi mantikli. Aksi halde, bizi kendisine uydurmaya kalkacaktir ve bu maalesef medeni yollardan olmayacaktir.

Haci agabeyin, islamin kurtulusu savinda belirttigi nokta, aslinda bizimde kurtulusumuz demektir. Bizi kendine uydurma yerine, kendini bize uydurmasi, bizimde fanatik ateist olmamizi engelleyecek ve bu ilkelligi kendimize uydurmus olmanin rahatligini yasayacagiz. Tipki hristiyanligin bugünkü durumu gibi.

Bazi müslüman arkadaslar bile, benim yaptigim sakayi, Haci agabeyimin ciddi ciddi islamin kurtulus yollari aradigina verip, tebrik ettiler. Haci, döverken bile önce öper.

Sitelerde Paylaş

yanılıyorsun ateist.hacının demek istediğini anladım ben.hacı islamın ateizme karışmamasını vurgulamış.ama bu imkansız.siz bizim emrimizdesiniz çünkü biz güçlüyüz.siz bizim içimizden çıkan bi grupsunuz.bizim emrimiz dışında hareket edemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

bu yazdığım yanlış anlaşılmasın.bu benim fikrim değil.bu toplum kuralları.bunu kimse değiştiremez.ben babasından korktuğu için abdest alıp cuma namazı kılan bayramlarda milletle bayramlaşan çevreye müslümanmış gibi gözüken ateist tanıyorum.benim eniştemin kardeşi.kendisi koyu ateisttir.geçtiğimiz cuma günü babasının korkusundan bide baktım abdest alıyo.bizle beraber abdest aldı ve tam yanımda namaz kıldı.kim bilebilir onun ateist olduğunu.bu toplum baskısını önlemek çok zordur.çünkü bunun bayramı var seyranı var cuma sı var yani her türlü karşınıza çıkar.artık böyle idare edeceksiniz.ha bana kalsa herkes özgürse söylesin ama işte herkes benim gibi düşünmüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...