Jump to content

Türban Serbestisi Türkiyede sonun başlangıcıdır..

Recommended Posts

Arkadaşım, birilerini mücadele etmemekle ve mücadele etmedikleri gibi rakı kavun eşliğinde keyif çattıklarını iddia eden de sen:

Gel gör ki asıl rakı kavun eşliğinde keyif çatan, 'şarap çanağıma dokunmayan dinci bin yaşasın' mantığıyla pasif pasif yaşayan da sen:

Evet evet, bu başlıkta Atatürkçülerin değil, asıl senin takken düştü, kelin göründü.

Ha, bu arada yarasın!

nerenizle okuyorsunuz gerçekten merak ediyorum

biri çıkıp diyor ki akp şöyle yaptı böyle baskı kurdu

ben de diyorum 2002 deki hayatımla şimdiki hayatım arasında (sen içkiye takmışsın onu baz al) hiçbir fark yok

eeee akp iktidar olmadan önceki hayatımla şimdiki hayatım arasında bir fark yoksa siz neden bahsediyorsunuz o halde

fark ne ???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kendini dinsiz olarak niteleyenler, az olabilir ama geri kalanların yarıdan fazlası da dinsiz gibi yaşamaktadır. O yüzden şeriat kurallarını getirmek biraz zordur türkiye'de ama bazen kararlı, kendini adamış azınlığında çoğunluğa galip geldiği durumlarda yok değil. Hatta bu forumdaki müslümanların bile şeriat isteyeceğini sanmam. Hürriyetin tadını alan bir insan, ne diye bunu tehlikeye atsın ki?

Bu durumlar daha önce çok konuşuldu aslında.

Bana göre de Taliban veya İran tarzı İslami düzeni getirmezler sevgili searcher.

( İsterler aslında, fakat hani şu ‘büyük ağabey’ var ya, çok kızar çoookk! ‘’Ulan kendine biraz çeki düzen ver de etrafa örnek ol! Senle böyle mi anlaşmıştık at pazarlıkçısı görgüsüz’’ diye fırça atabilir. )

Taliban düzeni gelmez tamam da sadece devlet katmanlarının değil, her köşe başının dinci cemaatlerle doldurulduğu ve farklı düşünen insanların her tarafta baskı gördüğü, muhalefetin tamamen susturulduğu birazcık gıkını çıkaranın içeri atıldığı bir ülkenin demokrasiyle, cumhuriyetle artık ne alakası kalmıştır?

Farklı düşünenlere nefes alma hakkı vermeleri yeterli görülüyorsa ona bir şey diyemem tabii.

O kadar özgürlüğe otlar da sahip.

Sitelerde Paylaş

ben de diyorum 2002 deki hayatımla şimdiki hayatım arasında (sen içkiye takmışsın onu baz al) hiçbir fark yok

eeee akp iktidar olmadan önceki hayatımla şimdiki hayatım arasında bir fark yoksa siz neden bahsediyorsunuz o halde

fark ne ???

Yok, sen başkalarını mücadele etmek yerine kavun yeyip rakı içmekle suçlamışsın da, yorumlarına bir de baktım ki mücadele etmek yerine kavun yeyip rakı içen meğerse senmişsin.

Ben de senin bu çelişkini ortaya koydum.

Yorumlarını tekrar mı sokayım gözüne, yoksa dinciler gibi dans etmeyi mi tercih edersin?

Sitelerde Paylaş

Yok, sen başkalarını mücadele etmek yerine kavun yeyip rakı içmekle suçlamışsın da, yorumlarına bir de baktım ki mücadele etmek yerine kavun yeyip rakı içen meğerse senmişsin.

Ben de senin bu çelişkini ortaya koydum.

Yorumlarını tekrar mı sokayım gözüne, yoksa dinciler gibi dans etmeyi mi tercih edersin?

senin gibi bir terbiyesize cevap veremem midem kaldırmaz

önce okuma yazma öğren baştan sona neler yazmışım oku

pis herif

Sitelerde Paylaş

senin gibi bir terbiyesize cevap veremem midem kaldırmaz

önce okuma yazma öğren baştan sona neler yazmışım oku

pis herif

Hadi ordan dingil.

Okuma yazma öğrenecekmişim.

Her bir yorumunda bir yığın yazım hatası yapan sensin ve çelişkilerin yüzüne serpilince işi artık adiliğe vuran da sensin.

Bu başlığa geldiğinden beri terbiyesizlik yapan birisi varsa o da yine sensin.

Önce sen bir haddini bileceksin.

Mikrop.

Sitelerde Paylaş

gıyım tarzı ınsanın kısılıgını gosterır.

zorla gıyımını degıstırırsen kısılk degısır mi?

hayır

o zaman ınsana zorunlu olarak ne gıydırırsen gıydır sorun çozulmez.

gıyım tarzı kısılıgıyle uyusmazsa ınsan mutsuz olur.

demekkı her sey serbest olmalı.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan dingil.

Okuma yazma öğrenecekmişim.

Her bir yorumunda bir yığın yazım hatası yapan sensin ve çelişkilerin yüzüne serpilince işi artık adiliğe vuran da sensin.

Bu başlığa geldiğinden beri terbiyesizlik yapan birisi varsa o da yine sensin.

Önce sen bir haddini bileceksin.

Mikrop.

hala konuyla ilgili "tek bir " cümlen yok

ne türbanla ilgili

ne özgürlükle ilgili

dil ile grameri dahi ayıramıyorsun daha ne diyim

yazım hatam olabilir ama senin ki yazım hatası değil

"dilini bilmiyorsun"

tek bir cümle kur "başlık" ile ilgili

tek bir cümle

kuramazsın...

Sitelerde Paylaş

fark ne ???

yakup hala yanıt verecek soruma ???

Sitelerde Paylaş

hala konuyla ilgili "tek bir " cümlen yok

ne türbanla ilgili

ne özgürlükle ilgili

dil ile grameri dahi ayıramıyorsun daha ne diyim

yazım hatam olabilir ama senin ki yazım hatası değil

"dilini bilmiyorsun"

tek bir cümle kur "başlık" ile ilgili

tek bir cümle

kuramazsın...

AKP'nin faşizanlıklarıyla ilgili gerek bu başlıkta gerekse diğer başka başlıklarda bir yığın argüman ileri sürüldü.

Oturup da aynı şeyleri teker teker buraya yazacak değiliz. Yeterince yazılmış zaten. Önce sen bir oku, anlamaya çalış.

Başlık boyunca insanlar dilinin döndüğünce anlatmış.

Senin şu anda AKP tarafından mağdur edilmemiş olman baz alınamaz.

Sen de çıkıyorsun içkini baz alarak ''ben eskiden de rahat rahat içiyordum, şimdi de rahat rahat içiyorum, o halde AKP'yle pek sorunum yok'' diyorsun.

İşte tabii AKP arasıra içkiye zam yapıyormuş felan işte, sen de bundan biraz rahatsızmışsın felan filan...

Onu bunu okuduğunu anlamamakla felan suçlayıp durma.

İnsanlar okuduğunu gayet iyi anlıyor.

Orada işte tüm yorumlar.

Sitelerde Paylaş

AKP'nin faşizanlıklarıyla ilgili gerek bu başlıkta gerekse diğer başka başlıklarda bir yığın argüman ileri sürüldü.

Oturup da aynı şeyleri teker teker buraya yazacak değiliz. Yeterince yazılmış zaten. Önce sen bir oku, anlamaya çalış.

Başlık boyunca insanlar dilinin döndüğünce anlatmış.

Senin şu anda AKP tarafından mağdur edilmemiş olman baz alınamaz.

Sen de çıkıyorsun içkini baz alarak ''ben eskiden de rahat rahat içiyordum, şimdi de rahat rahat içiyorum, o halde AKP'yle pek sorunum yok'' diyorsun.

İşte tabii AKP arasıra içkiye zam yapıyormuş felan işte, sen de bundan biraz rahatsızmışsın felan filan...

Onu bunu okuduğunu anlamamakla felan suçlayıp durma.

eee ne demiş oldun sen şimdi türbanla ve özgürlükle ilgili ????

başlığı oku kardeşim başlığı !!!

ve varsa söyleyecek birşeyin türban serbestisi ile ilgili söyle...

İnsanlar okuduğunu gayet iyi anlıyor.

Orada işte tüm yorumlar.

eeeee

başlıkla ilgili ne söylemiş oldun şimdi

türban serbistisi ile ilgili ne düşünüyorsun onu söyle

özgürlük nerde başlar nerde biter senin için onu söyle

tarihinde ulyses tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fark ne ???

yakup hala yanıt verecek soruma ???

Tamam arkadaşım, sana AKP'nin 'ileri demokrasisi'yle mutluluklar diliyorum.

Daha ne diyeyim.

Hem yakışıyor abime! :)

Sitelerde Paylaş

Tamam arkadaşım, sana AKP'nin 'ileri demokrasisi'yle mutluluklar diliyorum.

Daha ne diyeyim.

Hem yakışıyor abime! :)

demokrasinin ilerisi gerisi olmaz

akp ile de işim olmaz mhp ile de chp ile de

şu kadarını söyleyeyim, empati kurmaya çalış

herkesle, her ırkla, her inançla...

kimse senin ( ya da benim) gibi düşünmek ya da yaşamak zorunda değil

farklılıklarımızla barış içinde yaşayabiliriz

bence bu mümkün...

saygılar

Sitelerde Paylaş

laf kalabalığından başka birşey var mı?

yok

soruya cevap var mı o da yok

eeeee

kardeşim ben neden senin benimsediklerini benimsemek zorundayım şunu bir anlat

geyik yapma

soruya cevap ver

istediğin lafı etmekten de çekinme

çünkü bu türkçenle etsen etsen "kem küm" edersin

Sen daha sorunu sormadan ben ilk mesajımda cevabını vermiştim zaten aklı kısa insanlar anlayamaz. Okumaktan pek haz etmeyen insanlar da anlayamaz, hani şöyle cümlenin içine birden fazla fiil girdiğinde yada devrik olduğunda falan sıkıntı yaratıyor olabilir sende. Bu senin problemin tabii ki.

Neyse, kapıdan kovsanız bacadan geliriz. Bizim gidecek ikinci bir memleketimiz yok. Bu yüzden sonuna kadar sahip çıkmaya niyetliyiz.

Ha senin gibi gidecek başka yeri olanlar çekip gitsede, bizleri sorunlarımızla başbaşa bıraksa çok memnun oluruz.

Şimdi Atatürkçüler sana bugüne kadar her ne yaptılarsa ben onlar adına özür diliyorum senden. Önce şu önyargılarından kurtul.

Gelelim türban meselesine, şimdi bu anlattıklarımı anlayabilmek için 80 90arası ıq puanına sahip olman yeterli olacaktır.

1)Ülkede bir özgürlük takıntısıdır almış başını gidiyor. Türban takmak ne zaman özgürlük oldu? Sen bu ülkenin neresinde yaşıyorsun bilmem ama bu ülkenin birçok yerinde türban takmamak özgürlüktür. Ailelerin, daha yaşı çift basamaklı rakamlara basmadan kız çocuklarına yaptığı baskıları bilmediğin için böyle rahat konuşman doğal. Fakat afedersin senin hayatında 10 senedir birşey değişmemişti, muhtemelen uzayda yaşıyorsun.

2)Reşit olduktan sonra isteyen istediğini giysin canıma minnet. Bazen bornozla gezesim gelmiyor değil. İşin şakası bir yana tabii, gelelim esas meseleye.

Uğraştığımız mesele özgürlük meselesi falan değildir. Meseleyle ilgili olarak, Atatürk 10 sene daha yaşasaydı ne olurdu diyorsunya ben sana cevap vereyim.

Dediğim ideolojiler daha çok benimsenecek idi. Atatürk kendini örnek alacak nesilleri yetiştiremeden ölmüştür.Eğer yaşasaydı şuan bulunduğumuz konumdan daha laik olurduk, bu açık. Bir bez parçasını cumhuriyete karşı tehdit olarak algılamamızın sebebi budur: laik olmamamız. Bir bez parçasının nelere alet edildiğini görmemek için söylediğim gibi kör olmaktan fazlası gerekir.

3)Peki nereye gidiyoruz? Tarih okumayan insanların, gittiğimiz yönü kestirmesi beklenemez tabii ki. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak denir buna.

İran olurmuyuz? Oluruz. Hakimlerin savcıların, "tecavüze uğrayan tecavüzcü ile evlensin" dediği bir ülkede yaşıyoruz. Güvendiğimiz tek bir kurum, kuruluş dahi kalmadı. Cumhuriyet, özgürlük düşmanları her yerde. Paraya tapan müslümanlar her yerde.

4)Ne yapmalıyız? Buraya kadar yazdıklarım benim fikirimdir insanlar beğenmiyorsa alternatifini söylesin, yanlış varsa yanlışı söylesin. Tartışalım, ama körü körüne değil herkes okusun bilgi sahibi olsun, özellikle de benim gibi cahiller. Okuyup aydınlanan insan zaten kendi kararını verebilecek kapasiteye erişir, ona zorla uygulattırılan yönde gitmez. Herkes ot gibi yaşamasın etrafını gözlemlesin neler olup bittiğinin farkında olsun. 10 sene önce neleri tartışıyorduk şimdi neleri tartışıyoruz, ne aşama kaydetmişiz sorsun herkes kendine. 10 senedir bu ülkede değişen birşey olmadı demek bu işin şaklabanlığından başka bişey değildir.

Sitelerde Paylaş

Meseleyi "insanların giyimlerine karışmak" biçiminde algılayan ya da söylenenleri çarpıtmak amacı gütmek için bu yola başvuranlardan hiç hoşlanmıyorum ben de.

Bir kere bu ülkede herkes istediği giyiniyor, hep de giyinmiştir. Milyonlarca başı kapalı kadın vardır. Kimi öyle bağlar kimi böyle... Kimi türban takar, kimi çarşaf giyer, kimi bone kollanır kimi başka tür bir eşarpla örter başını. Kimse kimseye karışmamıştır, ne diye karışsın.. Kim nasıl isterse öyle giyer.

Fakat dini sembollerin kullanılmasının yasak olduğu alanlar vardır. Bunlar resmi kurumlar ki içlerine devlet daireleri, ilk, orta yüksek okullar, üniversiteler, özel olmayan bankalar vs. dir. Kamusal alan dedikleri şey zaman zaman tartışılmışmıştır, sınırları konusunda net bir uzlaşma yoktur belki ama genel anlamıyla bellidir.

Türban çok güçlü bir dini simgedir. Özgürlükçülerin (türban ve özgürlük nasıl bir araya gelebiliyor, o da ayrı tartışma konusudur zaten) hristiyanlığı simgeleyen kolye vb. örnekler vererek "onları da mı almayacaksınız" şeklindeki sığ yaklaşımları, türbanın verdiği çok güçlü mesajı gölgelemeye yetmez. Türban belli bir siyasi amacın açık ve net bayrağıdır, o amaç ise dini bütün alanlarda hakim kılmaktır.

Ayrıca neden sadece türbana özgürlük istenmektedir? Nedir türbanın ayrıcalığı? Kılık Kıyafet Yasası bellidir, orada neden sadece türban seçilip cımbızlanır?

Siz türbana resmi kurumlarda özgürlük tanırsanız, ardı arkası kesilmez daha şiddetli taleplerle başedemeyecek duruma gelirsiniz. Kadınlar her yerde örtünmeye zorlanacaktır çünkü İslam yayılmacı, dayatmacı bir dindir. Türbanı her yere sokmak için bunca yıldır bunca yolu deneyen insanlar, daha fazlasını istediğini artık saklamamaktadır zaten.

Ülkenin başbakanı oligarşik bir düzen getirmek istediklerini açıkça beyan etmiştir, hem de defalarca. Yargı büsbütün dincinin elindedir.

Basın dincinin kontrolündedir.

Basılmamış kitapların yazarları hapse atılmaktadır bu ülkede.

Karşıt bütün sesler birer birer Ergenekon ya da Balyoz adı altında hapse atılmaktadır.

Karikatürünün bir köşesinde "Allah yok din yalan" yazan karikatürist hapis istemiyle yargılanmıştır bu ülkede.

İnternette, Muhammed'in adının önüne Hz. yazmadığı için onlarca insanı polis evinden alıp götürmüştür.

Başbakan, alevi olduğunu bildiği (başta Kılıçdaroğlu olmak üzere) partye karşı insanları "Ateist bunlar, ateist" diyerek kışkırtabilmektedir.

Üniversitelerin fizik, kimya ve biyoloji bölümlerini kapatacağını söylemektedir YÖK'çüler.

Cemaatten olmayana iş verilmemekte, herkes "kendilerinden" olmaya zorlanmaktadır.

Küçük çocuklar artık okullara türbanlarıyla girebilmekte, aileler okul kapılarına bu çocuklarla dayanmaktadır.

Din eğitiminin 4. sınıftan 1. sınıfa düşürülmesi gerektiği, Eğitim Şur'ası'nda karara bağlanmıştır.

Üniversitelerin Atatürkçü olduğu bilinen rektörleri teker teker görevden alınmış, yerlerine dinciler getirilmiştir. Sadece üniversitelerde değil, ilk ve orta öğretim kurumlarında da Atatürkçü öğretmenler türlü iftiralarla soruşturmalara maruz bırakılmış, kadrolar kökten değiştirilmeye başlanmıştır. Sosyal demokrat olduğu bilinen sendikalara üye olan öğretmenler mimlenmiş ve teker teker suçlanmıştır.

Diyanet İşlerine, tarihte görülmemiş hak ve yetkiler verilmiş, adeta şeyhülislamlık mevkii kılınmıştır.

İnsanların evlerine imamlar gönderilmeye ve kadınlara özel din eğitimi verilmeye başlanmıştır. Giderek artacaktır bu eylemler, Diyanet'in çok ciddi projeleri vardır ve hükumetçe özellikle desteklenmektedir. Bu yetkilerden en önemlisi, internet de dahil olmak üzere Diyanet'in hoşuna gitmeyen dini yayın yapan, dini bilgi veren, dinle ilgili yorumda bulunan her yeri kapattırabilme yetkisidir. Diyanet İşleri tespit edecek, sonra gidip şikayette bulunacak ve yetkili tek dini otorite olarak tanındığı için onun kararı tanınacaktır.

Demek AKP geleli hiçbir şey değişmedi, rakı parasından başka ha...

Ve sen hala utanmadan insanları darbeci, postal yalayıcı diye şeriatçı ağzıyla yaftalıyor, tıpkı onlar gibi Atatürk'e saydırmayı özgürlükçülük ve demokratlık sayıyorsun.

Umurumda bile değil kime ne saydırdığın.

Fakat sınırını bil.

Senin gibi beyni atrofiye uğramışlar kenarda durup keyfine baksın, ele ayağa dolaşmasın yeter. Biz yapacağımızı biliriz, biliyoruz.

Sen hayaletlerle dövüşüp durmaya devam et...

Edit: Bahadır Baruter hapiste değildir, 1 yıl hapsi istenmektedir. İletide "hapistedir" demişim, düzelttim.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Meseleyi "insanların giyimlerine karışmak" biçiminde algılayan ya da söylenenleri çarpıtmak amacı gütmek için bu yola başvuranlardan hiç hoşlanmıyorum ben de.

Bir kere bu ülkede herkes istediği giyiniyor, hep de giyinmiştir. Milyonlarca başı kapalı kadın vardır. Kimi öyle bağlar kimi böyle... Kimi türban takar, kimi çarşaf giyer, kimi bone kollanır kimi başka tür bir eşarpla örter başını. Kimse kimseye karışmamıştır, ne diye karışsın.. Kim nasıl isterse öyle giyer.

Fakat dini sembollerin kullanılmasının yasak olduğu alanlar vardır. Bunlar resmi kurumlar ki içlerine devlet daireleri, ilk, orta yüksek okullar, üniversiteler, özel olmayan bankalar vs. dir. Kamusal alan dedikleri şey zaman zaman tartışılmışmıştır, sınırları konusunda net bir uzlaşma yoktur belki ama genel anlamıyla bellidir.

Türban çok güçlü bir dini simgedir. Özgürlükçülerin (türban ve özgürlük nasıl bir araya gelebiliyor, o da ayrı tartışma konusudur zaten) hristiyanlığı simgeleyen kolye vb. örnekler vererek "onları da mı almayacaksınız" şeklindeki sığ yaklaşımları, türbanın verdiği çok güçlü mesajı gölgelemeye yetmez. Türban belli bir siyasi amacın açık ve net bayrağıdır, o amaç ise dini bütün alanlarda hakim kılmaktır.

Ayrıca neden sadece türbana özgürlük istenmektedir? Nedir türbanın ayrıcalığı? Kılık Kıyafet Yasası bellidir, orada neden sadece türban seçilip cımbızlanır?

Siz türbana resmi kurumlarda özgürlük tanırsanız, ardı arkası kesilmez daha şiddetli taleplerle başedemeyecek duruma gelirsiniz. Kadınlar her yerde örtünmeye zorlanacaktır çünkü İslam yayılmacı, dayatmacı bir dindir. Türbanı her yere sokmak için bunca yıldır bunca yolu deneyen insanlar, daha fazlasını istediğini artık saklamamaktadır zaten.

Ülkenin başbakanı oligarşik bir düzen getirmek istediklerini açıkça beyan etmiştir, hem de defalarca. Yargı büsbütün dincinin elindedir.

Basın dincinin kontrolündedir.

Basılmamış kitapların yazarları hapse atılmaktadır bu ülkede.

Karşıt bütün sesler birer birer Ergenekon ya da Balyoz adı altında hapse atılmaktadır.

Karikatürünün bir köşesinde "Allah yok din yalan" yazan karikatürist hapse atılmıştır bu ülkede.

İnternette, Muhammed'in adının önüne Hz. yazmadığı için onlarca insanı polis evinden alıp götürmüştür.

Başbakan, alevi olduğunu bildiği (başta Kılıçdaroğlu olmak üzere) partye karşı insanları "Ateist bunlar, ateist" diyerek kışkırtabilmektedir.

Üniversitelerin fizik, kimya ve biyoloji bölümlerini kapatacağını söylemektedir YÖK'çüler.

Cemaatten olmayana iş verilmemekte, herkes "kendilerinden" olmaya zorlanmaktadır.

Küçük çocuklar artık okullara türbanlarıyla girebilmekte, aileler okul kapılarına bu çocuklarla dayanmaktadır.

Din eğitiminin 4. sınıftan 1. sınıfa düşürülmesi gerektiği, Eğitim Şur'ası'nda karara bağlanmıştır.

Üniversitelerin Atatürkçü olduğu bilinen rektörleri teker teker görevden alınmış, yerlerine dinciler getirilmiştir. Sadece üniversitelerde değil, ilk ve orta öğretim kurumlarında da Atatürkçü öğretmenler türlü iftiralarla soruşturmalara maruz bırakılmış, kadrolar kökten değiştirilmeye başlanmıştır. Sosyal demokrat olduğu bilinen sendikalara üye olan öğretmenler mimlenmiş ve teker teker suçlanmıştır.

Diyanet İşlerine, tarihte görülmemiş hak ve yetkiler verilmiş, adeta şeyhülislamlık mevkii kılınmıştır.

İnsanların evlerine imamlar gönderilmeye ve kadınlara özel din eğitimi verilmeye başlanmıştır. Giderek artacaktır bu eylemler, Diyanet'in çok ciddi projeleri vardır ve hükumetçe özellikle desteklenmektedir. Bu yetkilerden en önemlisi, internet de dahil olmak üzere Diyanet'in hoşuna gitmeyen dini yayın yapan, dini bilgi veren, dinle ilgili yorumda bulunan her yeri kapattırabilme yetkisidir. Diyanet İşleri tespit edecek, sonra gidip şikayette bulunacak ve yetkili tek dini otorite olarak tanındığı için onun kararı tanınacaktır.

Demek AKP geleli hiçbir şey değişmedi, rakı parasından başka ha...

Ve sen hala utanmadan insanları darbeci, postal yalayıcı diye şeriatçı ağzıyla yaftalıyor, tıpkı onlar gibi Atatürk'e saydırmayı özgürlükçülük ve demokratlık sayıyorsun.

Umurumda bile değil kime ne saydırdığın.

Fakat sınırını bil.

Senin gibi beyni atrofiye uğramışlar kenarda durup keyfine baksın, ele ayağa dolaşmasın yeter. Biz yapacağımızı biliriz, biliyoruz.

Sen hayaletlerle dövüşüp durmaya devam et...

"sen kimsin ki" benim "sınırımı" belirliyorsun saygısız...

elinize ayağınıza dolaşmaya zaten niyetim yok, uzaktan izlemek daha eğlenceli sizin "korkudan neye saldıracağını bilemeyen" halinizi izlemek

demek "yapacağınızı biliyorsunuz"

merakla bekliyorum :))

Sitelerde Paylaş

"sen kimsin ki" benim "sınırımı" belirliyorsun saygısız...

elinize ayağınıza dolaşmaya zaten niyetim yok, uzaktan izlemek daha eğlenceli sizin "korkudan neye saldıracağını bilemeyen" halinizi izlemek

demek "yapacağınızı biliyorsunuz"

merakla bekliyorum :))

Saygısızın büyüğü sensin, dangalak adam. Önüne gelene darbeci, postal yalayıcı, bilmem neci diye yaftalayıp sıyrılıyorsun akşamdan beri, tek şikayetin rakıya yapılan zammış.

Cevap versene yazdıklarıma, çok özgürlükçü ve demokrat AKP'nin şu yaptıklarını açıklasana.

Olmaz ama. Sen otur hayaletlerle uğraş, uydurduğunuz Kemalizm dinine küfür savur falan filan..

Sen kesin AKP'ye oy vermişsindir.. Valla..

Beynin atrofiye uğramış diyorum ya, şaka yapmıyorum. İnsan olan biteni senin değerlendirdiğin gibi değerlendirmek için önemli bir hücre kaybı yaşamış olmalı..

Tuhaf olansa sosyalist filan olduğunu söylemen.

Yaw ne zamandır sosyalistler dinciye hak ve özgürlük istemeye başladı da karşılığında Atatürk'e ve Atatürkçü'ye böyle irin kusuyor?

Sitelerde Paylaş

Saygısızın büyüğü sensin, dangalak adam. Önüne gelene darbeci, postal yalayıcı, bilmem neci diye yaftalayıp sıyrılıyorsun akşamdan beri, tek şikayetin rakıya yapılan zammış.

Cevap versene yazdıklarıma, çok özgürlükçü ve demokrat AKP'nin şu yaptıklarını açıklasana.

Olmaz ama. Sen otur hayaletlerle uğraş, uydurduğunuz Kemalizm dinine küfür savur falan filan..

Sen kesin AKP'ye oy vermişsindir.. Valla..

Beynin atrofiye uğramış diyorum ya, şaka yapmıyorum. İnsan olan biteni senin değerlendirdiğin gibi değerlendirmek için önemli bir hücre kaybı yaşamış olmalı..

Tuhaf olansa sosyalist filan olduğunu söylemen.

Yaw ne zamandır sosyalistler dinciye hak ve özgürlük istemeye başladı da karşılığında Atatürk'e ve Atatürkçü'ye böyle irin kusuyor?

1.- kime oy verdiğimi sorman yeterli olurdu, böylece "kesin akp ye oy vermişsindir" diyerek çuvallamazdın....yaklaşık 20 yıldır oy kullanmıyorum, yani daha akp nin a'sı dahi yokken bile ben oy kullanmıyordum

2.- gözümün içine baka baka utanmadan yalan söyleyen biri bir de BANA ders vermeye kalkıyor...

"allah yok din yalan" nedeniyle bahadır baruter yargılanıyor, dava daha yeni başladı, savcı 1 yıla kadar hapis istiyor, baruter "hapiste DEĞİL"

eğer birisi bile bile YALAN söylüyorsa, ne ideolojisine bakarım ne düşündüklerine, ne dinine

asla saygı duymam, ama iyi oluyor, öğrenmiş oluyoruz kişiliklerinizi

Sitelerde Paylaş

1.- kime oy verdiğimi sorman yeterli olurdu, böylece "kesin akp ye oy vermişsindir" diyerek çuvallamazdın....yaklaşık 20 yıldır oy kullanmıyorum, yani daha akp nin a'sı dahi yokken bile ben oy kullanmıyordum

2.- gözümün içine baka baka utanmadan yalan söyleyen biri bir de BANA ders vermeye kalkıyor...

"allah yok din yalan" nedeniyle bahadır baruter yargılanıyor, dava daha yeni başladı, savcı 1 yıla kadar hapis istiyor, baruter "hapiste DEĞİL"

eğer birisi bile bile YALAN söylüyorsa, ne ideolojisine bakarım ne düşündüklerine, ne dinine

asla saygı duymam, ama iyi oluyor, öğrenmiş oluyoruz kişiliklerinizi

Aman dalga geçtim AKP'ye oy verdiğini söylerken. Gerçekten öyle düşünsem en küçük bir yorumda bulunmazdım, kimsenin oyuyla ilgili yorum yapmadım bugüne dek, sormadım da.

Evet, Bahadır hapiste değil, hapsi isteniyor. Ama böyle bir hatayı, bu kadar iyi bilinenbir bir olayı göz göre göre, bile bile çapıtıp insanları kandırmaya kalkacak kadar salak olamam.

Belli ki hızla yazarken "hapiste" demişim.

Sen bana saygı duyma zaten. Bin tane rezil ithamın, ağız dolusu yaftan var, sorulara da tek bir yanıtın yok insanlara saldırmaktan başka.

Kendi kişiliğine bak bir zahmet.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...