Jump to content

Türban Serbestisi Türkiyede sonun başlangıcıdır..

Recommended Posts

çünkü bu türkçenle etsen etsen "kem küm" edersin

İmla kurallarını kastediyorsanız hiç hata yapmamış.

Cümle kuruluşunda da hata yok.

Bu Türkçenle derken ne demek istediğinizi biraz açıklar mısınız?

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türban artık her yerde. Yakında ilkokula da düşecek

O yüzden o saçma sapan "özgürlük" masallarınızı gidip aptallara veya görgüsüz liberallere anlatın.

Türban taksınmış, ne olurmuş, inancı öyleymiş, özgürlükmüş, demokrasiymiş..

Türban takmak, takva takılmak istiyorsa gitsin evinde oturup kocasını beklesin kardeşim.

Kimsenin aptal saptal dini inancı için başkasına baskı kurma hakkı yok. Yasalar belli. Bu ülkede ciddi bir din tehdidi oluşmaya başlayınca türban da yasaklandı.

Üç beş şirret kendini yollara atıp "Ben Atatürk'ü değil Humeyni'yi seviyoruuuum. İngilizler ülkeyi ele geçireydi ben ibadetimi daha özgür yapardım" dedi, bizim akıl evveller olayı görmezden gelip "Ama herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değil ki" ye indirgedi olayı.

Türban takmak isteyen otursun evinde. Ondan bilimci de olmaz başka bir halt da.

Dini öyle emrediyor çünkü. Madem dinine uygun yaşamak istiyor, ben de çıkar bunu söylerim, bu da benim dibine dek hakkımdır.

Yok öyle yağma, yok öyle özgürlükçü geçinip de din getirmek.

Ülkenin anası ağlamış dinden, bunlar utanmadan hala paranoya diyor.

Ateistleri sanalda avlıyorlar utanmazlar! Ne paranoyasıymış bu! Geçtim hadi bu forumu, Ekşi Sözlük'teki 50 ateisti bir anda topladı bu hükumetin savcısı polisi.

Muhammed'in önüne Hz. yazmadı diye insanları tek tek sorguladılar. Dine küfrediyorlar, saygı göstermiyorlar dediler..

Okullarda çocukların arasına 1 metre engel koyumaya kalkıyorlar bugün! Cinsel istismardan koruyorlarmış. İnternet sansürü keza..

Azıcık sesi çıkanı Ergenekon vs deyip içeri tıkıyorlar, yargılamaya bile gerek duymadan senelerce orada tutuyorlar.

Paranoyaymış!

ilk defa bir insanın "özgürlük istemiyorum" dediğine şahit oluyorum

hem de bu kişi ateist olduğunu iddia ediyor

ne diyebilirim ki, mantığın çöktüğü yer heralde

ben özgür olmak istemiyorum, benim yerime "ordu" karar versin ve ülkeyi yönetsin

birgün benim ateist düşüncelerim bu yönetimce sakıncalı görülürse ben de ateistlikten vazgeçerim önemli değil

benim özbenliğim yok

"varlığım türk varlığına armağan olsun"

seksenli yıllarda ben, ateist olduğumu bildiği halde bana sözlüde ayetel kürsüyü soran hocaya

ben müslüman değilim bana bunu soramazsın dediğim için, lisenin tarihinde sınıfta kalan tek öğrenci payesini kazandığımda yönetimde o postallarını yaladığınız "orgeneraller" vardı...

kenan evren denen "şey" mitinglerde elinde kuranla geziyordu, en çok imam hatip lisesini onlar açtı

frankenstein misali şimdi de utanmadan yarattığı canavarın düşmanıy"mış" gibi davranıyor postallılar

pehhhh

akp hiçbir işe yaramıyorsa da bu işe yarıyor işte hep söylüyorum

kimin demokrasi ve özgürlük istediğini kabak gibi çıkarttı ortaya

takke düştü kel göründü

inanın "ulusalcı cephenin" (tkp ve mhp nin aynı safta durduğu oksimoron cephe :)) bu durumuna katıla katıla gülüyorum

ama yavaş yavaş yenilginin kabulu başladı gibi sanki

kemalist solcuların (ne demekse) takıldığı meyhanelerde biraz zaman geçirin anlarsınız o yenilginin hüznünü ama bir o kadar da kızgınlığımı

yılların geyiği devam ediyor

"yok abi atatürk on sene daha yaşasaydı bak neler olurdu" :))

sadece on sene daha yaşamış olurdu o kadar anlayın artık

hatta popularitesi biraz düşük olurdu bana kalırsa

saygılar

Sitelerde Paylaş

ilk defa bir insanın "özgürlük istemiyorum" dediğine şahit oluyorum

hem de bu kişi ateist olduğunu iddia ediyor

ne diyebilirim ki, mantığın çöktüğü yer heralde

ben özgür olmak istemiyorum, benim yerime "ordu" karar versin ve ülkeyi yönetsin

birgün benim ateist düşüncelerim bu yönetimce sakıncalı görülürse ben de ateistlikten vazgeçerim önemli değil

benim özbenliğim yok

"varlığım türk varlığına armağan olsun"

seksenli yıllarda ben, ateist olduğumu bildiği halde bana sözlüde ayetel kürsüyü soran hocaya

ben müslüman değilim bana bunu soramazsın dediğim için, lisenin tarihinde sınıfta kalan tek öğrenci payesini kazandığımda yönetimde o postallarını yaladığınız "orgeneraller" vardı...

kenan evren denen "şey" mitinglerde elinde kuranla geziyordu, en çok imam hatip lisesini onlar açtı

frankenstein misali şimdi de utanmadan yarattığı canavarın düşmanıy"mış" gibi davranıyor postallılar

pehhhh

takke düştü kel göründü

inanın "ulusalcı cephenin" (tkp ve mhp nin aynı safta durduğu oksimoron cephe :)) bu durumuna katıla katıla gülüyorum

ama yavaş yavaş yenilginin kabulu başladı gibi sanki

kemalist solcuların (ne demekse) takıldığı meyhanelerde biraz zaman geçirin anlarsınız o yenilginin hüznünü ama bir o kadar da kızgınlığımı

yılların geyiği devam ediyor

"yok abi atatürk on sene daha yaşasaydı bak neler olurdu" :))

sadece on sene daha yaşamış olurdu o kadar anlayın artık

hatta popularitesi biraz düşük olurdu bana kalırsa

saygılar

Bunlar çok bayatladı be ulyses..

Bana Kemalist de, ulusalcı faşist de, puta tapar de, postal yalayıcı de, paşasever de.. Hiç ruhum duymaz inan..

Ben senin gibi türbana özgürlük diyen eski solcuları genel olarak "döküntü" olarak niteliyorum. 68'lilerin kırıntıları olduklarını söylüyorum.

Türbana özgürlük isteyen adam, kendi geleceğini dinciye emanet ediyor demektir. Ben salak değilim. Bu saldırılarla çekinecek kadar ahmak hele, hiç değilim.

Türban takmak isteyen gitsin evinde otursun kardeşim. Üniversiteler medrese olmuş, ülke Fethullah'ın poisinin faşizmi altında kalmış, çoluk çocuk türbana büründürülmüş, efendiler hala Atatürkçü kovalıyor..

O çok savunduğun türbanlılar seni bir kaşık suda boğar, tek milim kıpırdatmaz yerinden. Sana yazdım işte, ateist avında bu insanlar. Dİğer olanı biteni de görüyor olmalısın.

Dinci askere saldırır ki kendi ordusunu kursun, Allah adına savaştırsın. Senin gibi beyni yıkanmış dinozorlar da hala 30 sene öncesinin travmasıyla dinciyi besler.

Birbirinize çoksunuz valla..

Sitelerde Paylaş

Bunlar çok bayatladı be ulyses..

Bana Kemalist de, ulusalcı faşist de, puta tapar de, postal yalayıcı de, paşasever de.. Hiç ruhum duymaz inan..

Ben senin gibi türbana özgürlük diyen eski solcuları genel olarak "döküntü" olarak niteliyorum. 68'lilerin kırıntıları olduklarını söylüyorum.

Türbana özgürlük isteyen adam, kendi geleceğini dinciye emanet ediyor demektir. Ben salak değilim. Bu saldırılarla çekinecek kadar ahmak hele, hiç değilim.

Türban takmak isteyen gitsin evinde otursun kardeşim. Üniversiteler medrese olmuş, ülke Fethullah'ın poisinin faşizmi altında kalmış, çoluk çocuk türbana büründürülmüş, efendiler hala Atatürkçü kocalıyor..

O çok savunduğun türbanlılar seni bir kaşık suda boğar, tek milim kıpırdatmaz yerinden. Sana yazdım işte, ateist avında bu insanlar. Dİğer olanı biteni de görüyor olmalısın.

Dinci askere saldırır ki kendi ordusunu kursun, Allah adına savaştırsın. Senin gibi beyni yıkanmış dinozorlar da hala 30 sene öncesinin travmasıyla dinciyi besler.

Birbirinize çoksunuz valla..

"korku (kanser) tüm bedenini sarmış yapacak birşey yok

68 de daha doğmamıştım :)

Sitelerde Paylaş

Dinciye verilecek özgürlüğün simgesidir türban. Basit bir numaradır.

Ülkenin özgürlük ve demokrasi aşıkları, özgürlüğü Allah'ın türbanına indirgemiş, diğer olan biteni görmezden geliyor.

Adamın ettiği lafa bak:

pehhhh

takke düştü kel göründü

AKP din baskısı kurdu, resmen diktatörlük yapıyor ve attığı her adımı "ileri demokrasi" olarak göstermeye çalışıyor, bizim aydınlar da herkesten önce düşüyor oltaya.

Böyle bir eziklik görmedim ben. Daha ne kadar yaranacaksınız bu dincilere bilmiyorum.

Hepiniz kafayı yemişsiniz.

Demek sizin özgürlük ve demokrasi anlayışınız şeriatçıları daha fazla tolere ediyor..

Utanın kendinizden.

Sitelerde Paylaş

Gerçek müslümanlar bizi mürtedin katli hükmü çerçevesinde idam etmek için can atıyorlar.

Dinlere taviz vermek kendi kuyumuzu kazmaktır.

mücadele et o halde

birilerinden (ordu) medet umma

o birilerinin bugün düşmanı müslümanlar ise dün de bizdik

işte bunu kafanız bir türlü almıyor

yarın da biz ordunun düşmanları olabiliriz

askerin ideolojisi olmaz

tek bir derdi vardır iktidarının devamı

dün koministler düşmandı iktidarları için

bugün müslümanlar

geleceğinden endişe mi ediyorsun o zaman elini taşın altına koyacaksın

rakı kavun eşliğinde "ordu neden darbe yapmıyor" bir mücadele değildir

konformizmdir bu

"ben rakımı rahat içeyim de önemli değil sosyalist olduğumu, ateist olduğumu söylemesem de olur"

çocukluğuyla hiçbir yere varamazsınız anlayın artık

Sitelerde Paylaş

"korku (kanser) tüm bedenini sarmış yapacak birşey yok

68 de daha doğmamıştım :)

68'de doğmuş olman gerekmiyordu zaten. 68'liler dediğimiz o dönemin üniversitelileri. Babam gibi..

Siz birtakım solcu/sosyalist/komünistler, onarın kırıntılarısınız işte.

Askerle bozmuşsunuz aklınızı. Tıpkı AKP gibi.

Ben bu konuda daima nettim. Türban takmak isteyen evinde oturacak, hanım hanımcık koca bekleyecek.

Hem ben türbanın özgürlük getirmediğini bilecek kadar akla sahibim. İslam'ı iyi bilirim.

Burada spor olsun diye yazıp durmadık bunca zaman.

Ama tabii bulnar şimdilik bş çünkü güç dincide. Türban üniversiteye de girer, meclise de girer, türbanlı doktorumuz hakimimiz de olur Allah'ın izniyle..

Ateistleri de onlar yargılar.

Olsun ama.. Yazık kadınlara, özgürlüklerini kazansınlar tabii. Yaşasın türban özgürlüğü..

Aydın, demokrat ve özgürlükçü ateist arkadaşlarına bir kıyak geçerler artık..

Olmaz olmaz deme. Bu av çoktan başladı...

Diyanet'e verilen yetkilere falan bir gözat istersen.

Elin değmişken kadın ve çocuklar üzerinde sürdürdükleri stratejileri falan da bir incele.

Hepsinin tek tek yerine getirildiğini göreceksin.

Türkiye giderek özgürleşiyor ulyses...

Sitelerde Paylaş

Dinciler işbaşına gelirse bundan senin gibi sosyalistlerin ( düzgün solculara lafım yok ) ne gibi bir menfaati olacak, ben en çok bunu merak ediyorum.

( Bu sorum dinci çanakçısı liberaller için de geçerlidir. Düzgün liberale de elbetteki sözüm yok. )

Dincinin gerçi geleceği mi kalmış, adamlar çöreklenmişler her tarafa.

E bu durumda sosyalistlerin çocuklara ‘şeker yedirme’ planları da hepten suya düşmüş olmuyor mu değerli kardeşim?!

Dinci biliyorsun geldi mi kesinlikle gitmez.

E sizin sosyalistler de telefon külübelerini parçalayarak sosyalizm getiremeyeceğine göre...

Tamam, sorun yaşamana sebep olan Kemalistlere kız da, senin yaptığına pireye kızıp yorgan yakmak denilmez mi?

Bak şu _melek_ rumuzlu şahıs var ya, şu an kıs kıs gülüyor ve iddia ediyorum senin gibi on sosyalisti suya götürür susuz getirir.

Ve unutma:

Sadece danaların en aptalı kendi kasabını kendi elleriyle seçer.

Sitelerde Paylaş

mücadele et o halde

askerin ideolojisi olmaz

bugün müslümanlar

konformizmdir bu

"ben rakımı rahat içeyim de önemli değil sosyalist olduğumu, ateist olduğumu söylemesem de olur"

Benim askerci olduğumu nereden çıkardın, nasıl bir yaftalamadır bu.

Ömrüm boyunca askeri zihniyetle mücadele ettim ben zaten, ulusalcılarla az tartışmadım.

Elbette normal şartlar altında ordunun siyase müdahalesi doğru değildir.

Hatta şu anda yapılacak bir darbe bizi 30 sene geriye götürür.

Ama müslüman çoğunluğa sahip tek laik ülke olmanın da bir bedeli vardır elbet.

İslam laik ve tarafsız yasalar altında barışçıl olarak yaşayamaz, İslam'ı ve emirlerini kişisel bir özgürlük olarak değerlendirmemek gerek.

Anadolu müslümanları bu anlayışın farkında olmayabilirler ama bu gelecekte de uyuyacakları anlamına gelmez.

Bir orta yol bulunmalı laikik mutklaka korunmalı.

Yoksa şu anda ılımlı olarak görülen parti ve akımlar da devletin doğal direnç mekanizmaları da tasviye edildiğinden, tabandan gelen baskılara boyun eymek ve radikalleşmek zorunda kalabilir.

İşlerin kontrolden çıkma ihtimali oldukça yüksek.

Müslümanlarla demokrasi işlemez çünkü.

İslam'a taviz verilmemelidir.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinciye verilecek özgürlüğün simgesidir türban. Basit bir numaradır.

Ülkenin özgürlük ve demokrasi aşıkları, özgürlüğü Allah'ın türbanına indirgemiş, diğer olan biteni görmezden geliyor.

Adamın ettiği lafa bak:

AKP din baskısı kurdu, resmen diktatörlük yapıyor ve attığı her adımı "ileri demokrasi" olarak göstermeye çalışıyor, bizim aydınlar da herkesten önce düşüyor oltaya.

Böyle bir eziklik görmedim ben. Daha ne kadar yaranacaksınız bu dincilere bilmiyorum.

Hepiniz kafayı yemişsiniz.

Demek sizin özgürlük ve demokrasi anlayışınız şeriatçıları daha fazla tolere ediyor..

Utanın kendinizden.

gerçi kemoterapi de işe yaramaz görünüyor artık ama

ateistforum dostluğumuz var ne de olsa (en azından benim açımdan var, insanları hele ki düşüncelerinden dolayı kolay harcamam, en azından gittiği yere kadar denerim)

akp 2002 de iktidara geldi (gelmez olaydı)

2011 deyiz ve şöyle bir düşünüyorum, 9 yılda bu ülkede türbanlı sayısında bir artış göremedim (belki ben göremedim bilmiyorum)

hala aynı barlara gidiyorum herhangi bir sorun yaşamadım

şahsıma herhangi bir baskı görmedim (üstelik devlet memuruyum düşünün)

sizin hissedip de benim hissetmediğim, akp nin kurduğunu söylediğiniz o "din baskısı" nedir merak ediyorum...

bütün bunlara rağmen herifleri sevmiyorum çünkü alkole zırt pırt zam yapıyorlar, daha dün yeni bir zam geldi malum

adam çıkmış "üzüm yiyin" diyor

gülüyorum ama size de gülüyorum

ortada bu kadar abartılacak bir durum yok, en azından bana göre yok

"like a rolling stones"

taş yuvarlandı ne akp durdurabilir

ne de ordu

dünya bambaşka yerlere akıyor

devam edeceğim...

saygılar

Sitelerde Paylaş

tabi ki bir veri yok elimde ama % 1-2 lerdedir tahminim

Yine de çok az değiliz yani.

%1 bile 700 000 kişi eder.

700 000 tane non-teist olması çok ilginç geldi hakikaten.

Az değil yani birçok ilin nüfusundan fazla.

Gerçekten o kadar kalabalıksak güzel bir şey.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, birilerini mücadele etmemekle ve mücadele etmedikleri gibi rakı kavun eşliğinde keyif çattıklarını iddia eden de sen:

mücadele et o halde

askerin ideolojisi olmaz

bugün müslümanlar

konformizmdir bu

Gel gör ki asıl rakı kavun eşliğinde keyif çatan, 'şarap çanağıma dokunmayan dinci bin yaşasın' mantığıyla pasif pasif yaşayan da sen:

gerçi kemoterapi de işe yaramaz görünüyor artık ama

ateistforum dostluğumuz var ne de olsa (en azından benim açımdan var, insanları hele ki düşüncelerinden dolayı kolay harcamam, en azından gittiği yere kadar denerim)

akp 2002 de iktidara geldi (gelmez olaydı)

2011 deyiz ve şöyle bir düşünüyorum, 9 yılda bu ülkede türbanlı sayısında bir artış göremedim (belki ben göremedim bilmiyorum)

hala aynı barlara gidiyorum herhangi bir sorun yaşamadım

şahsıma herhangi bir baskı görmedim (üstelik devlet memuruyum düşünün)

sizin hissedip de benim hissetmediğim, akp nin kurduğunu söylediğiniz o "din baskısı" nedir merak ediyorum...

bütün bunlara rağmen herifleri sevmiyorum çünkü alkole zırt pırt zam yapıyorlar, daha dün yeni bir zam geldi malum

adam çıkmış "üzüm yiyin" diyor

gülüyorum ama size de gülüyorum

ortada bu kadar abartılacak bir durum yok, en azından bana göre yok

"like a rolling stones"

taş yuvarlandı ne akp durdurabilir

ne de ordu

dünya bambaşka yerlere akıyor

devam edeceğim...

saygılar

Evet evet, bu başlıkta Atatürkçülerin değil, asıl senin takken düştü, kelin göründü.

Ha, bu arada yarasın!

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim askerci olduğumu nereden çıkardın, nasıl bir yaftalamadır bu.

Ömrüm boyunca askeri zihniyetle mücadele ettim ben zaten, ulusalcılarla az tartışmadım.

Elbette normal şartlar altında ordunun siyase müdahalesi doğru değildir.

Hatta şu anda yapılacak bir darbe bizi 30 sene geriye götürür.

Ama müslüman çoğunluğa sahip tek laik ülke olmanın da bir bedeli vardır elbet.

İslam laik ve tarafsız yasalar altında barışçıl olarak yaşayamaz, İslam'ı ve emirlerini kişisel bir özgürlük olarak değerlendirmemek gerek.

Anadolu müslümanları bu anlayışın farkında olmayabilirler ama bu gelecekte de uyuyacakları anlamına gelmez.

Bir orta yol bulunmalı laikik mutklaka korunmalı.

Yoksa şu anda ılımlı olarak görülen parti ve akımlar da devletin doğal direnç mekanizmaları da tasviye edildiğinden, tabandan gelen baskılara boyun eymek ve radikalleşmek zorunda kalabilir.

İşlerin kontrolden çıkma ihtimali oldukça yüksek.

Müslümanlarla demokrasi işlemez çünkü.

İslam'a taviz verilmemelidir.

öncelikle özür dilerim seni şahsen darbeci olarak yaftalamamıştım, son günlerdeki genel eğilimden dolayı böyle söylemiş olabilirim, kesinlikle direk seni tanımlamak için söylemedim

neyse, "neci" olduğunu sen benden daha iyi bilirsin sonuçta...

yalnız ikinci paragrafın başındaki "ama" düşündürüyor beni zaten

"normal şartlar altında ordunun siyasete müdahalesi doğru değildir" cümlesi otomatik olarak bir "alt metin" içerir:

şartlar normal değilse ordu müdahale edebilir anlamına gelmez mi senin bu cümlen ??

Sitelerde Paylaş

68'de doğmuş olman gerekmiyordu zaten. 68'liler dediğimiz o dönemin üniversitelileri. Babam gibi..

Siz birtakım solcu/sosyalist/komünistler, onarın kırıntılarısınız işte.

Askerle bozmuşsunuz aklınızı. Tıpkı AKP gibi.

Ben bu konuda daima nettim. Türban takmak isteyen evinde oturacak, hanım hanımcık koca bekleyecek.

Hem ben türbanın özgürlük getirmediğini bilecek kadar akla sahibim. İslam'ı iyi bilirim.

Burada spor olsun diye yazıp durmadık bunca zaman.

Ama tabii bulnar şimdilik bş çünkü güç dincide. Türban üniversiteye de girer, meclise de girer, türbanlı doktorumuz hakimimiz de olur Allah'ın izniyle..

Ateistleri de onlar yargılar.

Olsun ama.. Yazık kadınlara, özgürlüklerini kazansınlar tabii. Yaşasın türban özgürlüğü..

Aydın, demokrat ve özgürlükçü ateist arkadaşlarına bir kıyak geçerler artık..

Olmaz olmaz deme. Bu av çoktan başladı...

Diyanet'e verilen yetkilere falan bir gözat istersen.

Elin değmişken kadın ve çocuklar üzerinde sürdürdükleri stratejileri falan da bir incele.

Hepsinin tek tek yerine getirildiğini göreceksin.

Türkiye giderek özgürleşiyor ulyses...

"türban takmak isteyen evinde oturacak, hanım hanımcık koca bekleyecek"

sebep ???

sen neden evde oturup hanım hanımcık koca beklemeyeceksin de o bekleyecek

seni ondan üstün kılan şey ne, kafandaki "kılların" gözükmesi mi ?

en azından senden beklemezdim bu "çiğliği"

Sitelerde Paylaş

kendini dinsiz olarak niteleyenler, az olabilir ama geri kalanların yarıdan fazlası da dinsiz gibi yaşamaktadır. O yüzden şeriat kurallarını getirmek biraz zordur türkiye'de ama bazen kararlı, kendini adamış azınlığında çoğunluğa galip geldiği durumlarda yok değil. Hatta bu forumdaki müslümanların bile şeriat isteyeceğini sanmam. Hürriyetin tadını alan bir insan, ne diye bunu tehlikeye atsın ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...