Jump to content

Dr. Masaru Emoto'nun su molekkülleri üzerindeki deneyi Allah diyor

Recommended Posts

Kendisi Müslüman olmayan Japon bilim adamı Dr. Masaru Emoto'nun dini (ve özellikle islami) kelime ve sembollerin su molekküleri üzerindeki değişimlerini bilimsel olarak ispatlayan çalışmaları enteresan bir örnektir. Bilmiyorsanız araştırın ve bu mükemmel tespiti gözlerinizle görün. Dr. Masura Emoto'nun resmi sitesinde Allah'ın 99 isminin su molekülleri üzerindeki etkilerini 2006 yılında yaptığı gözlemlerde ispatladığını http://www.masaru-emoto.net/ web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Konuyla alakalı detaylı bilgi veren web siteleri :

http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm (bir ropörtaj)

http://www.unitedearth.com.au/watercrystals.html (su kristallerinin görüntüleri)

http://www.spiritofmaat.com/archive/aug1/consciouswater.html

http://www.discoveringislam.org/islamic_miracles_today.htm (çeşitli video ve söyleşiler)

http://www.masaru-emoto.net/english/ediary200608.html (resmi sitesinden konuyla ilgili açıklamalar)

Allah'ın 99 isminin su molekküleri üzerindeki değişimini gösteren deneylerini materyalizm penceresinden bir değerlendirebilir misiniz ateist arkadaşlar?

Sitelerde Paylaş

müslüman olmuş mu olmamış mı bilmiyorum. bu açıkçası beni çok ilgilendirmiyor.

müslüman olmamışsa da olması yakındır :)

bilirkisi, peki aksini ispatlayan bir delil var mı? yoksa milyon dolar teklif eden sadece hodri meydan mı demiş?

Bu doğru olmadığının kanıtı mıdır?

tarihinde haybenbe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir şeyler saçmalamadan önce verdiğiniz linkleri bi kontrol etseniz hiç fena olmaz. Allahın 99 ismiyle alakalı bir konu hiç bir linkte geçmiyor. Sanırım adamın deney yaptığı sular müslüman değilmiş, bence zemzemle denemeli.

Ha linklerin birinde bir shopping sekmesi var ki çok ilginç. ( http://www.spiritofmaat.com/maatshop/ )

Bu herif genelde sevgi temalı şeyler söylemiş sulara sonra da bakın ne güzel şekiller ortaya çıktı demiş iş bundan ibaret.

Dinle ilgili olarak budist rahiplere okuyup üflettiği sular var sadece. Saçmalık. Hiç bir bilimsel yanı yok herhangi bir şekilde fotoğraflarını çekmiş, beğendiklerinin altına güzel şeyler yazmış geçmiş.

Birde yaptığını iddia ettiği deneyleri, çift-kör deneyler şeklinde bilim adamlarının gözü önünde yapsın da bizde inanalım.

Zaten bu herif eski bir şarlatandır bunu herkes biliyor. Zaman geçtikçe tekrar tekrar kullanılır. Bu üfürükçüye itibar edenlerin hala olması çok enteresan.

Zamanında James Randi deneyleri dediğim şekile tekrarlayıp aynı sonuçlara ulaşması durumunda kendisine aleni olarak 1 milyon dolar vereceğini açıklamıştır. Sonuç tabii ki fos.

Sitelerde Paylaş

Konuyu yokyaa gayet güzel yanıtlamış.

Su molekülleri gayet oynak moleküllerdir. Ses ile istediğiniz dalgalanmaları yaratabilirsiniz. Tıpkı su üstüne dökülen yağlı boyalar ile yaratılmış güzel desenler gibi (Ebru sanatı) Çeşitli sesler sesin frekansı ile uyumlu dalgalanmalar yaratabilir ve bu dalgalanmalar ile gayet hoş desenler, manzaralar ortaya çıkarılabilir. (Buz kristalleri de soğuk nedeniyle oluşmuş güzel desenli kristallerdir) Müslümanlar için allah, Budistler için buda, Yahudiler için yahuda, kızılderililer için manitu yazısına benzer desenler elde edilebilir. Ve her din inanırı, bunu kendi tanrılarının kanıtı olduğuna inanabilir.

Mesele bu tür desenlerin nasıl elde edildiğindedir. Ne allah ne de suda keramet vardır. Lazer ışınları ile de pek çok güzel gösteriler hazırlanabiliyor. Ama kimse lazer ışınında allahı aramıyor.

Bir dönem afrika ormanlarında bir ağaca kalın bir zincir bağlanmış, ağaç büyüdükçe zincir ağaç gövdesi üzerine basınç yaparak iz bırakmış. Ağaç yaşlanıp kuruyup kesildikten sonra kereste olarak kullanılmak için hızara verildiğinde zincirin ağaç gövdesi üzerindeki izler bazı kesitlerde arapça allah yazısına benzer bir şekil ortaya çıkarmış. Bizim müslümanlar da mal bulmuş mağribi gibi konuyu tv ye taşımışlardı. Bir başkası balık üzerindeki desenleri allaha benzetir, bir başkası ormandaki ağaçların görünümünden allah yazısına benzer manzaraları seçip avatar olarak kullanır. vs. vs. vs.

Bizim haybenbe de bu konuyu bulmuş, utana sıkıla buraya taşımış, bizim fikrimizi soruyor.

He vallah! allah suya kendi adını arapça yazdırıyor. Bizim gibi inanmayan kafirlerin gözüne sokuyor. Kanıt istiyorsunuz ahanda size kanıt demek istiyor.

Ne diyeyim, allah akıl versin.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Gözü açık Emoto San 50.000 yen'e suyunuzun fotoğrafını çekiyoruz diyor. Eğer tanrıya inanıp onun yolundan gidersen tanrı da seni zengin eder. Böyle şeylere inanacak zavallılar çok ne de olsa. Din ve allah ineklerin süt verimini artırıyor deney yapmaya gerek yok.

Japonyada meydana gelen son depremlerin sorumlusu bu adam olabilir.

tarihinde ermanevren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuyu yokyaa gayet güzel yanıtlamış.

Su molekülleri gayet oynak moleküllerdir. Ses ile istediğiniz dalgalanmaları yaratabilirsiniz. Tıpkı su üstüne dökülen yağlı boyalar ile yaratılmış güzel desenler gibi (Ebru sanatı) Çeşitli sesler sesin frekansı ile uyumlu dalgalanmalar yaratabilir ve bu dalgalanmalar ile gayet hoş desenler, manzaralar ortaya çıkarılabilir. (Buz kristalleri de soğuk nedeniyle oluşmuş güzel desenli kristallerdir) Müslümanlar için allah, Budistler için buda, Yahudiler için yahuda, kızılderililer için manitu yazısına benzer desenler elde edilebilir. Ve her din inanırı, bunu kendi tanrılarının kanıtı olduğuna inanabilir.

Mesele bu tür desenlerin nasıl elde edildiğindedir. Ne allah ne de suda keramet vardır. Lazer ışınları ile de pek çok güzel gösteriler hazırlanabiliyor. Ama kimse lazer ışınında allahı aramıyor.

Bir dönem afrika ormanlarında bir ağaca kalın bir zincir bağlanmış, ağaç büyüdükçe zincir ağaç gövdesi üzerine basınç yaparak iz bırakmış. Ağaç yaşlanıp kuruyup kesildikten sonra kereste olarak kullanılmak için hızara verildiğinde zincirin ağaç gövdesi üzerindeki izler bazı kesitlerde arapça allah yazısına benzer bir şekil ortaya çıkarmış. Bizim müslümanlar da mal bulmuş mağribi gibi konuyu tv ye taşımışlardı. Bir başkası balık üzerindeki desenleri allaha benzetir, bir başkası ormandaki ağaçların görünümünden allah yazısına benzer manzaraları seçip avatar olarak kullanır. vs. vs. vs.

Bizim haybenbe de bu konuyu bulmuş, utana sıkıla buraya taşımış, bizim fikrimizi soruyor.

He vallah! allah suya kendi adını arapça yazdırıyor. Bizim gibi inanmayan kafirlerin gözüne sokuyor. Kanıt istiyorsunuz ahanda size kanıt demek istiyor.

Ne diyeyim, allah akıl versin.

Sevgiler.

sayın drekinci, bu konu madem bu kadar basitti de niye sansasyona sebep oldu. haber niteliği taşıyan tarafı nedir? sizden başka bu basit meseleyi farkeden çıkmamış mı? hay allah.

Sitelerde Paylaş

sayın drekinci, bu konu madem bu kadar basitti de niye sansasyona sebep oldu. haber niteliği taşıyan tarafı nedir? sizden başka bu basit meseleyi farkeden çıkmamış mı? hay allah.

Sevgili haybenbe,

Kütük üzerindeki allah yazısıda, balık üzerindeki allah yazısı da bayağı sansasyon yaratmıştı. Dinlerin ileri gelenleri, mollalar, kapitalistler her şeyi sömürürler. Sizin kafanızda o kadar çok insan var ki. Sizlere atılan bir yem bunlar. İlgi duyup 4 elle sarılırsanız elbette sansasyonel olur. Sonra bunların arkasındaki üç kağıt, basit neden, ortaya konulunca foss diye söner. Sansasyon atmasyon olur. Böyle şeylere öyle meraklısınız ki. Bunu yutturamadık başkasına bakalım diye her seferinde yeni bir saçmalık bulur önümüze getirirler. Sizler de her seferinde bu tür yemlerle zokayı yutar. Konuyu bizim önümüze getirirken, oltanın ucunda sallandığınızı bile farketmezsiniz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Isin baska bir komik tarafi, bu musluman tayfa icin kredibilite su anlama geliyor;

1. Isminin onune Dr. yazacaksin

2. Allah vardir diyeceksin

Gerisi muhim degil. Ne okudugun okula bakarlar nede okudugun dala. Boyle iktisat ogrenimi gormus sarlatanlari, adinin basina Dr. yaziyor diye bilim adami zannederler. Gariban bunlar gariban...

Dr. Yahya... yok olmadi begenmedim

Prof. Dr. Yahya... daha janjanli oldu bu, iyi iyi...

Sitelerde Paylaş

Isin baska bir komik tarafi, bu musluman tayfa icin kredibilite su anlama geliyor;

1. Isminin onune Dr. yazacaksin

2. Allah vardir diyeceksin

Gerisi muhim degil. Ne okudugun okula bakarlar nede okudugun dala. Boyle iktisat ogrenimi gormus sarlatanlari, adinin basina Dr. yaziyor diye bilim adami zannederler. Gariban bunlar gariban...

Dr. Yahya... yok olmadi begenmedim

Prof. Dr. Yahya... daha janjanli oldu bu, iyi iyi...

:D

Yahya Başkanım,

Gel senlen şu 'İbret Üreticileri Odası'nı yeniden açalım.

Sen burada yokken müslüman arkadaşlarımız ne ibretlik paylaşımlarda bulundu, haberin yok.

Böyle giderse ateistforum ibretlik yorum ve başlıklardan geçilmez olacak valla.

Tedbiri elden bırakmamak gerek Yahya Başkanım. :)

Sitelerde Paylaş

Bu basligi acan talihsize sesleniyorum.

Kardesim, hala orda burda bilimden bahsedip duruyorsun, bilimden hicbir sey anlamadigin ortada.

Baltayi tasa vurdugun yuzune carpilinca, basligini terkedip baska yeni bir baslik aciyorsun, tekrar bilimsellikten dem vuruyorsun.

Bilimsellikte yanlislanma vardir, hatayi kabul etmek vardir. Once sen gelir hatani kabul edersin, sonra diger basliklarinda sana dogru durust cevap yazariz belki.

Yoksa, "benim sorularima niye cevap vermiyorsunuz?" diye aglamayi kes.

Sitelerde Paylaş

Sırada ne var Kirlian Fotoğrafları mı? Bir zaman da el, beden aurası fotoğrafları vardı.

Temel gitmiş yahudinin birine bir tokat atmış. Yahudi ne oluyor kardeşim demiş.

Temel de siz Hz. İsa'yı çarmıha germişsiniz onun için vurdum demiş.

Yahudi kardeşim 2000 yıl önceydi o diyince.

Temel ben anlamam ben yeni duyuyorum demiş.

Her eli klavye tutan okumadan gelip burda din pazarlamaya kalkarsa bu forumda aynı konular dinler ortadan kalkıncaya kadar devam eder.

Git oku diyince de cevap veremediler diye bas bas bağırır.

Sitelerde Paylaş

Sırada ne var Kirlian Fotoğrafları mı? Bir zaman da el, beden aurası fotoğrafları vardı.

Temel gitmiş yahudinin birine bir tokat atmış. Yahudi ne oluyor kardeşim demiş.

Temel de siz Hz. İsa'yı çarmıha germişsiniz onun için vurdum demiş.

Yahudi kardeşim 2000 yıl önceydi o diyince.

Temel ben anlamam ben yeni duyuyorum demiş.

Her eli klavye tutan okumadan gelip burda din pazarlamaya kalkarsa bu forumda aynı konular dinler ortadan kalkıncaya kadar devam eder.

Git oku diyince de cevap veremediler diye bas bas bağırır.

Bu arkadas onu da savunmustu. Hatta kolu kopmus birinin kolunun aurasi fotograflanabiliyormus diyordu. Hadi bul getir dedim, bekliyorum (baska bir baslikta tabii).

Beni sinirlendiren sey; bir yerde kafaya yedikten sonra, utanmadan yeni bir baslik acip, dogru durust arastirmadan baska bir sacmalik ortaya atmalari.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...