Jump to content

mum söndü saçmalığı!

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aramızda psikoloji konusunda bilgili kimseler var mı? Bir konuyu ciddi biçimde merak ediyorum. Müslümanlardaki cinsellik ve ana-bacı saplantısı nedir acaba? Onları bu derece paranoyak yapan nedir? Öyle ki dinlerini tebliğ konusunda arkasına saklandıkları argümanlar arasında neredeyse ilk sırayı alıyor. Ahlak kavramına ilk olarak ana-bacı penceresinden bakıyorlar. Kadınlarını mülk olarak görüyor, islamın temel eksenine de bunu koyuyorlar sanırım. İslamı kabul etmeyenler için de sık sık bu ana-bacı saldırısını yapıyorlar. Yok efendim maymunlar gibi ensest ilişkiye girer miymişiz, evrime inanıyorsak anamızın bacımızın önüne gelenle cinsel ilişkisine karışmamalıymışız, mum söndü oynayanlar da önüne anası bacısı gelse affetmezmiş vs vs...

Bu sendromun bir adı var mıdır psikolojide?

Sitelerde Paylaş

Bu yalan ve iftiranın sunniler ile alakası yoktur.. Tarihsel süreç içinde baktığınız zaman tamamen yeniçeri ocağını ve osmanlıyı içten parçalamak için dışardan içimize sokulan bir fitnedir.. Bu fitne Cumhuriyetin kuruluşu sırasında kurucuları tarafından çeşitli amaçlar ile alevlendirilmiş ve kullanılmıştır... Yoksa aklı başında hiç bir sunni buna taraf olmaz ve aleviler için böyle bir görüşü kabul etmez...

Sitelerde Paylaş
Bu yalan ve iftiranın sunniler ile alakası yoktur.. Tarihsel süreç içinde baktığınız zaman tamamen yeniçeri ocağını ve osmanlıyı içten parçalamak için dışardan içimize sokulan bir fitnedir.. Bu fitne Cumhuriyetin kuruluşu sırasında kurucuları tarafından çeşitli amaçlar ile alevlendirilmiş ve kullanılmıştır... Yoksa aklı başında hiç bir sunni buna taraf olmaz ve aleviler için böyle bir görüşü kabul etmez...

Şimdi şöyle bir düşünüyorum da güç bela yurttan defedilen düşman bir tarafta fırsat kolluyor, zorla bastırılmış isyanların hayaletleri etrafta geziniyor ve bir ülke doğmak üzere... Cumhuriyetin kurucunları ne diye böyle bir tartışmanın fitilini yakmak istesin? Bela mı arıyor bu cumhuriyet kurucuları?

Kısaca "hadi ordan len!" diyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu iftiranin birinci dereceden muhatabi butun alevilerden ziyade Kizilbaslardir. Bunlar gibi iftiralar sayesinde cikarilan fetvaya gore, Turkmen Kizilbaslarin kani helal kabul edilmis ve Dogu Anadolu´da buyuk bir Turkmen katliami gerceklestirilmistir.

Katliamdan kacabilenler de ya Sunni Hanefi Turkmenlerin ya da Sunni Safi Kurtlerin aralarina yerlesip, zamanla Sunnilesmislerdir. Yani bugun kendisini Sunni bilen kimselerin bircogunun kokeni Alevidir.

Tabi Yavuz´un gerceklestirdigi bu katliamin baska bir benzeri de Sii Safevi ulkesinde gerceklestirilmis ve orada da Sunniler katledilmistir. Yani bu iftiralar ve katliamlar siyasidir.....

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

SORU 93: MumSöndürmek Nedir? Aleviler Mum SöndüYapar mı?

CEVAP: Mum söndürmek kavramı, Aleviler?in anne, bacı tanımaksızın cinsel ilişkiye girdiklerini ifade etmek için kullanılan bir kavramdır. Ne yazıkki bazı bağnaz kesimler yakın zamana kadar bu iftirayı Aleviler için yapıyorlardı.Hatta saygın sayılan; ?Redhaus? gibi BernaMoran?ın Türkçe sözlüğü gibi piyasada bulunan 10 civarındaki sözlükte bu kavrama bu anlamın verildiği görülmüştür.

Bu tamamen yalandır. Alevi toplumunun namus anlayışı ile diğer Türkler arasında bir fark yoktur.Bu, Alevi düşmanı bağnaz bazı kişi ve çevrelerin iftiralarıdır. Bunun olası kaynağı ise, Aleviler?in kadın-erkek ilişkilerinde daha eşitlikçi, özgür bir anlayışlarının olmasıdır. Bu zihniyette kadın ve erkeğin göz, göze gelmesi göz zinası sayılırken, Aleviler de kadın-erkek birlikte ibadet yapılması bu tutucu kesimleri rahatsız etmektedir. Bu iftiranın kaynağı Alevi toplumundaki kadın-erkek ilişkilerindeki eşitlikçi tutumdur.

tarihinde Nektar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İftiradır...ensest iftirası vardır bir de mum söndüyle ilişkilendirilen.her tür dini inanç biçimi benim için bir şey ifade etmese de alevilikte bir söz vardır 'eline,beline,diline sahip ol!' böyle bir önerisi bulunan kültür,inanç biçimi için yapılmış en uygunsuz iftiradır.

ve bu iftiraya inanan karşıt mezhepte ailelerin çocuklarıda bu yalanları duyar...sonra çok bilmiş gibi konuşurlar,müslüman o ve ailesidir çünkü.'onlar mum söndü yapıyorlarmış...' ki bunu binbir güzel küfürle süsleyip de söylüyorlar.'anasını bacısını' diye...hatta 'o zaten alevi...' diyerek boşluğa her türlü hakareti yapıştırabiliyorlar.

cahil,fesat ebeveyinler ve yetişdirdikleri ürünler...

Sitelerde Paylaş

ben böyle bir saçmalığa tabiki inanmıyorum,inanasım gelmiyor !

yahu arkadas nasıl anadolu insanı ! dünyada en kutsal gördüğü ailesini böyle şeyler yapabilir !

ben anlamıyorum,buun ''aşşalık bir sunii uydurması'' olduğunada inanmıyorum ( sünniyim +aşşalık+ kısmında kasıt sezdim ) bu uydurma olsa olsa tam abd+israil memlekette istikrarsızlık çıkarmaktadır..Nedir nedir nedir ???? bknz malatya !!!

arkadaşlar böyle meseleleri konuşarak çözmek lazım,çıkıp koıl kola omuz omuza verip

-yok lan bizde böyle

-yok bizim anadolumuzda böyle ahlaksızlar

diyip hep beraber yürümek lazım karanlığın üzerine !

Allah bizi bize kırdıranların belasını versin ! Bizi bizle düşman edenler Allah belasını versin !

Sitelerde Paylaş

Mum söndü olayı yani kuzu bayramı yada dört kalp bayramı alevilerde değil sebataycılar da vardır

Sebataylarda kuzu bayramı geceye özgü bir bayramdır bu bayramda evli kadın ve erkekler bulunur

Eğlence bittikten sonra mumlar söndürülür bu geceden doğacak çocuklar kutsal sayılır

Sitelerde Paylaş
Mum söndü tabiri saçmalık değil, aşşağılık bir sünni yalanıdır. Yüzyıllar boyu bu yalan Alevileri kötülemek, halkın gözünde çirkin göstermek için kuşaktan kuşağa anlatılmıştır. Ne yazik ki gerçeği bilmeyen önemli sayıdaki sünni kesim hala bu yalanı gerçek sanmaktadır..

hayır.sünnilerle alakalı birşey değil.bu aleviler çok değişik insanlar.bunlar birbirlerine bile iftira atabilecek bi yapıya sahipler

evet bence bi iftira.hemde iğrenç bi iftira.kim bu iftirayı attıysa Allah belasını versin.

Sitelerde Paylaş
bu aleviler çok değişik insanlar.bunlar birbirlerine bile iftira atabilecek bi yapıya sahipler

lan APTAL!! .. kendince hakaret mi ediyosun alevilere .. nerde gördün alevilerin hepsinin birbirlerine iftira attıklarını .. insanları nası genelleyerek dillendiriyosun.. adam gibi yazı yaz!!! <_<

Sitelerde Paylaş

hayır.sünnilerle alakalı birşey değil.bu aleviler çok değişik insanlar.bunlar birbirlerine bile iftira atabilecek bi yapıya sahipler

bence sen ne dediini bilmiosun sünniler iftira attılar alevilere

snn gibi zihniyetler ne ateistlere ne başkalarına hak tanımıo artık kabul edin dünya sizin şeyşnşzşn etrafında dönmüo

inanmak bi saçmalık ama keşke o insanlara biras benzeebilseydin

Sitelerde Paylaş
lan APTAL!! .. kendince hakaret mi ediyosun alevilere .. nerde gördün alevilerin hepsinin birbirlerine iftira attıklarını .. insanları nası genelleyerek dillendiriyosun.. adam gibi yazı yaz!!! <_<

inekliği zorluyorsun sangre.bu adamların mum yaktıklarını kim görüyodu.bi sünninin ne işi var cem evinde? demekki kendi aralarından birileri atmış bu iftirayı.zzaten ben alevileri din kardeşim olarak görmüyorum.benim peygamberimi tanımayan yada ona ortak<ali> yapan bi grup benim din kardeşim olamaz.benim için bi hristiyandan farkı yok yani.

Sitelerde Paylaş

evet bence bi iftira.hemde iğrenç bi iftira.kim bu iftirayı attıysa Allah belasını versin.

Al işte, ben boşuna alevileri sunnilere tercih ederim demiyorum,

Adam utanmadan iftiralara devam ediyor,

Sokaktaki 10 sünniden 9'u alevilerin mum söndü yaptığına inanır,

Kendilerini ahlak bekçisi ilan edip her türlü rezilliği yapan bu arkadaşlara bir alkış...

Sitelerde Paylaş
inekliği zorluyorsun sangre.bu adamların mum yaktıklarını kim görüyodu.bi sünninin ne işi var cem evinde? demekki kendi aralarından birileri atmış bu iftirayı.zzaten ben alevileri din kardeşim olarak görmüyorum.benim peygamberimi tanımayan yada ona ortak<ali> yapan bi grup benim din kardeşim olamaz.benim için bi hristiyandan farkı yok yani.

hay senin mantığına <_< .. hayatta görüp görebileceğin bütün ikiliklerin nedeni siyasidir .. böyle düz mantık yürüterek hiçbi yere varamazsın.. bu kavramı devlet ortaya atmıştır, devlet sünniler yoluyla yaymıştır ve sünnilerin bi çoğuda buna gerçek diye inanmıştır hepsi bu..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...