Jump to content

mum söndü saçmalığı!

Recommended Posts

Al işte, ben boşuna alevileri sunnilere tercih ederim demiyorum,

Adam utanmadan iftiralara devam ediyor,

Sokaktaki 10 sünniden 9'u alevilerin mum söndü yaptığına inanır,

Kendilerini ahlak bekçisi ilan edip her türlü rezilliği yapan bu arkadaşlara bir alkış...

ben böyle birşeye inanmıyorumki zaten.inanıyorum dedinmmi? klavyemden çıkmadı böyle bi söz.sadeece bu iftirayı atanlar alevilerin içindeki kişilerdir.çünkü bunlarda değişik gruplar var.dedesi nenesi anneannesi halası bilmem neyi :lol: bu adamlar çok yobaz kişilerdir.birbirlerine bile iftira atar bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

inekliği zorluyorsun sangre.bu adamların mum yaktıklarını kim görüyodu.bi sünninin ne işi var cem evinde? demekki kendi aralarından birileri atmış bu iftirayı.zzaten ben alevileri din kardeşim olarak görmüyorum.benim peygamberimi tanımayan yada ona ortak<ali> yapan bi grup benim din kardeşim olamaz.benim için bi hristiyandan farkı yok yani.

iste senin gibi yobazlar ne konustugunu bilmez madem peygamberine inaniyosun neden peygamberin vasiyetini yerine getirip aliyi ilk halife yapmadiniz hak muhammed ali diyen insanlarin aliyi nasi ortak kostugunu soyluyosun cem evinin kapilari herkese aciktir hic sunninin gelmedigini mi soyluosun insani insan oldugu icin seven saygi duyan alevilerle sen tabiki bir olmassin senin gibi yobazlardan her sey beklenir

Sitelerde Paylaş

ewet war

ben alewi bi aileden geliorum we sizin dediiniz gibi mum söndü falan da yapmıoruz

ortada bi iftira bi tutarsızlık war

mum söndü mum söndü die yırtınırsınız

muhammedin karılarla sefa sürmesine caiz diye bakarsınız sewiyeni bi kere daa görmüş oldum

Sitelerde Paylaş
ben böyle birşeye inanmıyorumki zaten.inanıyorum dedinmmi? klavyemden çıkmadı böyle bi söz.sadeece bu iftirayı atanlar alevilerin içindeki kişilerdir.çünkü bunlarda değişik gruplar var.dedesi nenesi anneannesi halası bilmem neyi :lol: bu adamlar çok yobaz kişilerdir.birbirlerine bile iftira atar bunlar.

yusuf adam gibi yazı yazmazsan ağzıma gelen bütün küfürleri ederim sana... alevilerin ne gibi yobazlığını gördün??.. ve birbirlerine nerde iftira attıklarını gördün.

Sitelerde Paylaş
ewet war

ben alewi bi aileden geliorum we sizin dediiniz gibi mum söndü falan da yapmıoruz

ortada bi iftira bi tutarsızlık war

mum söndü mum söndü die yırtınırsınız

muhammedin karılarla sefa sürmesine caiz diye bakarsınız sewiyeni bi kere daa görmüş oldum

dostum ben böyle birşeye inanmıyorum.bu iftirayı atanlarda alevilerin içinden birileri..çünkü kendi içlerinde iç çekişmeler yaşayan bi grup aleviler.

Sitelerde Paylaş
yusuf adam gibi yazı yazmazsan ağzıma gelen bütün küfürleri ederim sana... alevilerin ne gibi yobazlığını gördün??.. ve birbirlerine nerde iftira attıklarını gördün.

ateistler ne iş? neden alevileri savunuyorsunuz? gene ne entrika çeviriyorsunuz siz?

Sitelerde Paylaş
dostum ben böyle birşeye inanmıyorum.bu iftirayı atanlarda alevilerin içinden birileri..çünkü kendi içlerinde iç çekişmeler yaşayan bi grup aleviler.

lan salak desteksiz niye sallıyosun .. yazsana nerde çekişme yaşadıklarını .. nerde gördün birbirlerine iftira attıklarını.

Sitelerde Paylaş

sen yada bir başkası benim peygamberime hakaret ettiğin zaman bende böyle küfür edebilirmiyim yani

Sitelerde Paylaş
ateistler ne iş? neden alevileri savunuyorsunuz? gene ne entrika çeviriyorsunuz siz?

benim bildiğim bütün akrabalarım alevidir .. ve hepsi panteisttir.. sen şimdi bunu geç .. iftira attığın yazılarına gel .. eğer kanıtlayamazsan özür diliceksin..

Sitelerde Paylaş

eline beline diline hakim olan insanlara iftira atan senin gibi yobazlarimi savunacaz insana insan oldugu icin saygi gosteren kisiler kalkip sana cvp verio senin konustuktuklarina bak inek minek anca senin gibi aciz yobazlarin isi ne entrika ceviricez sen oylesin diye herkes oyle olmak zorunda mi

ne kotuluk gordusen sole bizde bilelim

tarihinde zagaa98 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
benim bildiğim bütün akrabalarım alevidir .. ve hepsi panteisttir.. sen şimdi bunu geç .. iftira attığın yazılarına gel .. eğer kanıtlayamazsan özür diliceksin..

bir başka ateistinde abisi babası annesi vs sünni müslüman.o neden savunmuyor islamiyeti.özür diliceğimi sanmıyorum.hele siz bi özür dileyin bizden biz dileriz elbet.benim peygamberime muho diyen kişilerden özür dilemem ben.ilk başta siz diliceksiniz.

Sitelerde Paylaş
bir başka ateistinde abisi babası annesi vs sünni müslüman.o neden savunmuyor islamiyeti.özür diliceğimi sanmıyorum.hele siz bi özür dileyin bizden biz dileriz elbet.benim peygamberime muho diyen kişilerden özür dilemem ben.ilk başta siz diliceksiniz.

Başkası senin peygamberine laf atınca peygamberin veya sen aklanmıyorsun.

Sitelerde Paylaş

neden savunmuyo hic dusundun mu dicem ama senden cok sey istemis olurum burda islamiyeti degil belli mezhebe atilan iftiraya cvp verio insanlar sen islamiyet diyosun

Sitelerde Paylaş

islamiyetin savunulucak bi tarafı yok!! .. zaten bu sitede islamiyetin saçtığı zehirler işleniyo. benim müslüman arkadaşlarım da var ve ben hepsi için bu sitede kendime nası bi yol çizdiysem öyle düşünüyorum .. kimseyi kayırmam .. ama eğer aleviliğe bi iftirada bulnuyosan bunu kanıtlıcaksın .. eğer varsa ne diyebilirim ki.. haklısın kardeş alevi olupta böyle böyle insanlar var derim geçerim .. ama şu senin yobaz gruplar dediğin .. aleviler birbirlerine iftira atar dediğin sözlerinin desteği nerde onu soruyorum .. nerden böyle bi kanıya vardın .. islamiyete karşı zamanında göğüs germiş bi topluma ve şu ana kadar hiçbi yanlışını görmediğin bi topluma nası iftira atabiliyosun sen onu söyle bana.

Sitelerde Paylaş

Mum sondu suclamasi Alevilere yonelik bir karalama kampanyasidir ve Hariciler tarafindan baslatilmistir.

Mum sondu, Alevilere ozgu bir rituel olan Cem Ayin'lerindeki gizli anlatimlaridan biridir..Insanligin yasadigina inanilan en buyuk felaket olarak gorulen Tufan ve Tufan sonrasi, Cem ayinlerinde sembollerle anlatilir..

Inanc sudur ki; gunumuzden on iki - on uc bin yil once yasanan bu felaket, sadece yeryuzunun belli bir bolumunu sularin basmasi ile olmadi. Yer kabugunun altinda sikisan gazlarin olusturdugu volkanlardan fiskiran sulfur bulutlari gokyuzunu kapladilar, bir yandan da bu volkanlarin olusturdugu patlamalar ve depremlerin olusturdugu tsunamiler yeryuzunde su baskinlarina sebep oldu. Gokyuzunu kaplayan sulfur bulutlari uzun sure dunyayi karanlikta birakti. Gunesin ve isigin gerekliligi o karanlik donemde daha iyi anlasildigindan, bu durum Cem Ayinlerinde sembollerle yasatildi..

Aleviler gecmiste yaptiklari Cem Ayinlerinin sonuna dogru isiklari (ciralari) kisa bir sure icin sondurup, sonra tekrar yakiyorlardi..Isiklarin kisa sureli sondurulmesi, dunyanin o felaket doneminde karanlikta kalmasinin bir anlatimiydi.

Yani isik ile karanligin cekismesini ve isigin galip gelerek insanligi ve yeryuzundeki yasami tekrar aydinlatmasini ifade etmesi bakimindan onemli idi.

Hariciler'in Cem Ayinleri icinde isiklari karartarak cinsel sapkinlik yaptiklari iftirasinin sonucu, bu rituel Cem ayinlerinden cikarilmistir..Ve aymaz musluman kesim bu yalani bugune kadar surdurmektedir..

Yukarida anlatilanlari Erdogan Cinar'in "Aleviligin Gizli Tarihi" adli kitabinda okumus ve etkilenmistim...

Okunmasi gereken bir kitap, oneririm.

Mum sondu olayininin gercegini farkli kaynaklardan arastirdigimda da ayni kurgu ile karsilastim..

Aymaz muslumanlariniftiralari genellikle ve ozellikle cinsellige dayali yalanlara dayaniyor, zaten tutarli bir alt yapisi olmayan din kendi icinde curumeye devam ediyor..

Gel de, ateist olma!

Gaye

Sitelerde Paylaş
inekliği zorluyorsun sangre.bu adamların mum yaktıklarını kim görüyodu.bi sünninin ne işi var cem evinde? demekki kendi aralarından birileri atmış bu iftirayı.zzaten ben alevileri din kardeşim olarak görmüyorum.benim peygamberimi tanımayan yada ona ortak<ali> yapan bi grup benim din kardeşim olamaz.benim için bi hristiyandan farkı yok yani.

Camiş gene sınırlarını aşmışsın. Sosyal psikoloji denilen bir boktan haberin yok . Gene sınır düzeyde zihinsel performan göstermişsin. Bu iftirayı kendi içlerinde ait oldukları sosyal grubun tamamını kaplamaya yönelik bir laf söylemeleri "kendi bacağına kurşun sıkmaktan başka bir şey değildir". Sen hiç hayal edebiliyormusun bir Sunni cemaat üyesinin sırf bir başkasına yönelik iftirasını tüm Sunni cemaati kapsayacak şekilde yapmasını "zaten onlarda putperes." Ulan gruplar arası ilişki süreçlerinden Grup süreçlerinde iİçsel atıflar ve dışsal atıflar hakkında bir şeyler oku. Kafan basmıyorsa bir örnek vereyim Camiş belkim İnsanlığa evrilir adam gibi yazarsın;

Şimdi Kalçalarını gösteren bir türbanlı vardıya;

O türbanlılının ait olduğu topluluk bu durumu kızın kişiliğine yönelik olarak açıklamış yani içsel atıf yapmıştı.

Karşıt taraf ise nasılda ahlaksızlar diyerek tüm grubu hedef almış yani tüm üyelere yönelik kapsayıcı bir dışsal atıf yapmıştı.

Formülü uygula mantığının sakatlığını gör. Birde bu alevi toplumu içinde çok çeşitli adamlar var diyerek durumu kurtarma. Bu önyargı içeren bir cümle Sunni cemeat içinde de çok pis adalar var tüm toplumda olduğu gibi.

Bunları yapamıyorsan. Bana br ö.m at sana İnsan nasıl olurum şeklinde bir risale yollayayım. ....Nokta.......................

Sitelerde Paylaş

Mum söndü olayını alevilere kim mal etti bilmiyorum ama bu olayın aleviler ve alevilikle ile uzaktan yakında alakası yoktur. Mum söndü olayı gerçketen vardır. Yalnız işin ensest boyutunu ilk kez sizlerden duyuyorum... Çünki okuduğum sebatayizm ile ilgili hiç bir kitapta ensest ilişki geçmiyordu... Ama mumların söndürülüp kim kime dum duma olduğu kesinlikle doğrudur... Kısacası bir sebatay ritüelidir. (bir çeşit ibadet).

Sitelerde Paylaş
islamiyetin savunulucak bi tarafı yok!! .. zaten bu sitede islamiyetin saçtığı zehirler işleniyo. benim müslüman arkadaşlarım da var ve ben hepsi için bu sitede kendime nası bi yol çizdiysem öyle düşünüyorum .. kimseyi kayırmam .. ama eğer aleviliğe bi iftirada bulnuyosan bunu kanıtlıcaksın .. eğer varsa ne diyebilirim ki.. haklısın kardeş alevi olupta böyle böyle insanlar var derim geçerim .. ama şu senin yobaz gruplar dediğin .. aleviler birbirlerine iftira atar dediğin sözlerinin desteği nerde onu soruyorum .. nerden böyle bi kanıya vardın .. islamiyete karşı zamanında göğüs germiş bi topluma ve şu ana kadar hiçbi yanlışını görmediğin bi topluma nası iftira atabiliyosun sen onu söyle bana.

iyi tamam özür dilerim.biraz önce bu durumu peder beyle görüştüm.iftira atanlar ne alevilerin içindeki kişiler nede sünniler dedi.islamla alakası olmayan bi grup iftira atmış olabilir diyor peder bey.ama sizde önyargılı konuşup sünniler iftira atmıştır diyorsunuz sizde bunu kanıtlamalısınız eğer benden kanıt istiyorsanız.ben bu konuyu araştrıcam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...