Jump to content

Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?

Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?  

96 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ben bir şeriatçıya "Senin dinin kadına eşit, erkeğe eşit davranmıyor!", "Şeriatın değil de laikliğin hakim olmasını istiyorum!" dersem ne olur acaba? Kırbaç mı yerim, taşlanır mıyım... yoksa, yoksa KORUNUR MUYUM? Bak, sen hapishanede de olsa korunuyorsun. Bırak bu salağı oynama numaralarını.

Ben "şeriatçılar laikçileri korur" diye bir şey dedim mi?

-Ama Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk olmasaydı sen Fransızlarla, İngilizlerle, Yunanlılarla şeriat yasalarına göre yönetilebilecektin, değil mi? Merak ediyorum, çok zorluyor musun düşünememek için kendini, yoksa 1400 yıl geriden gelen kafan otomatik olarak hallediyor mu hepsini? :)

-Hanedanın dışına çıktığında kimsenin okuyup yazamadığını gördüğünde gayet ELİTİST (senin tabirinle) bir alfabe olduğu gericileri susturacak şekilde bütün çıplaklığıyla görülmekte.

-Cevapları vermiştim. Konuşacak lafın yoksa, ardına bakmadan ikileyebilirsin. :)

-Osmanlı'nın kurulduğu dönemden bahsediyoruz sanırım? Yoksa "Hasta Adam"dan mı? :)

-Allah dediğin put neden Atatürk'ü halifeliği kaldırırken neden durduramamış? :) Ya da en başta doğmasına nasıl razı olabilmiş? Ne salak bir putmuş ki kendi aksine çalışan insanların dünyaya gelmesine engel olamamış

- Biz gavurun Parisli'sine de, Londralı'sına da, Atinalı'sına da, Selanikli'sine de karşıyız. Atanız olmasaydı belki de halk Allah'ın yardımı ile bunları yine püskürtür ve şeriata göre yaşardı.

- http://hakaretyokhak...-dusuktu-demek/

- Ben de karşı cevab vermiştim. Verebilecek karşı bir cevabın yoksa uzayabilirsin.

- Osmanlı'nın 3 kıtaya hakim olan, ABD'yi haraca bağlayan bir cihan devleti olduğu dönemden bahsediyoruz.

- Allah dediğim put olmayan ilah, her şeye kadirdir ancak kullarını imtihan ettiği için bazı şeylere izin verir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben "şeriatçılar laikçileri korur" diye bir şey dedim mi?

O zaman TSK'nın şeriatçıları bile korumasına laf etmeyeceksin. Edebini bilip dünyada senden başka insanların da yaşadığını göreceksin.

- Biz gavurun Parisli'sine de, Londralı'sına da, Atinalı'sına da, Selanikli'sine de karşıyız. Atanız olmasaydı belki de halk Allah'ın yardımı ile bunları yine püskürtür ve şeriata göre yaşardı.

- http://hakaretyokhak...-dusuktu-demek/

- Ben de karşı cevab vermiştim. Verebilecek karşı bir cevabın yoksa uzayabilirsin.

- Osmanlı'nın 3 kıtaya hakim olan, ABD'yi haraca bağlayan bir cihan devleti olduğu dönemden bahsediyoruz.

- Allah dediğim put olmayan ilah, her şeye kadirdir ancak kullarını imtihan ettiği için bazı şeylere izin verir.

-Biz de putperestlerin müslümanına da, hristiyanına da, yahudisine de karşıyız. "Belki püskürtürdünüz"? Belki doğduğunda adın Michael olurdu?

-Şeriatçıların nasıl tarihi çapıtarak gösterdiğini en basitinden sana bakarak da görebiliyoruz. Bana şeriatçı tarihçilerle gelme istersen? Belki savaş kazandırtırmış! :lol: .

-Her türlü cevabımı verdim. Ataürk'ün kurduğu cumhuriyette yaşayan sensin, beğenmeyene güle güle. ;)

-O dönemdeki gücü nedense Kurtuluş Savaşı öncesi kaçan padişahlarında göremedik. :)

-Allah dediğin putun dibi sade ve sadece arabın sen ve senin gibi kafasını kullanmak istemeyenlerin bir kitapla nasıl beyin kontrolü yapılabileceğini gösterir, başka da hiçbir şey yapmaz. Yapabiliyorsa bana bu yazıyı tamamlayamadan kalp krizi falan geçirtsin? Hani belki size savaş kazandırtacakmış ya. :)

Sitelerde Paylaş
O zaman TSK'nın şeriatçıları bile korumasına laf etmeyeceksin. Edebini bilip dünyada senden başka insanların da yaşadığını göreceksin.

Şeker kardeşim, TSK'nın şeriatçıları korumak gibi bir misyonu yok. Bana inanmıyorsan kendi kitabına bak;

"Türk vatanını, istiklal ve Cumhuriyetini korumak için harb sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" (Eski)

"Harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" (Yeni)

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi: Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır" (Eski)

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi: Yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, TBMM kararıyla yurtdışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır" (Yeni)

Burada şeriatı veya şeriatçıları korumak diye bir şey görebiliyor musun? Görebiliyorsan en yakınındaki göz doktoruna görünmeni tavsiye ederim.

- Putperestliğe gerçekten de karşı olduğunu kanıtlaman için, kemalizmin putlarına da karşı olman gerekiyor. Kemalizmin putlarını parçaladın mı peki?

O olmasaydı ismin Yorgo olurdu... Bunu söyleyen adamlar ne tuhaf ki,

Yorgo gibi içki içiyor.

Yorgo gibi kumar oynuyor.

Yorgo gibi karısını kızını çıplak gezdiriyor

Yorgo gibi namaz kılmıyor

Yorgo gibi oruç tutmuyor

Yorgo gibi şalvar, cübbe den tiksiniyor

Yorgo gibi osmanlı dan nefret ediyor

Yorgo gibi ağzı bozuk

Yorgo gibi Kur'ân okumuyor

Şimdi Atatürk geldi ve sen gerçekten bir Yorgosun...

:)

- Neyle geleyim? Resmi tarihe ne dersin?

- Dağdan gelip bağdakini mi kovuyorsun? Neden özendiğiniz ülkelere doğru ikilemiyorsunuz? Selanikli'yi ve Yorgo'yu çok seviyorsanız neden onların memleketine doğru uzamıyorsunuz mesela?

- Kurtuluş Savaşı dönemi dediğin zamanda Osmanlı'yı padişahların yönettiğini mi zannediyorsun?

- Şu an yapmıyor olması, yapamadığı anlamına gelmez ve bu sizin işinize gelen bir şey.

Sitelerde Paylaş

Yunan gibi olmak kötü, Arap gibi olmak iyi.

Dinin faşizmle, ırkçılıkla el ele yürüdüğünün kanıtı yukardaki ileti.

-Yorgo kafa kesip sınıra asmıyor.

-Yorgo sevişen çiftleri kırbaçlamıyor

-Yorgo karısını, kızını kapatılması gereken bir günah aygıtı olarak görmüyor.

-Yorgo'nun memleketindeki "yoksul" sayısı, (ekonomik krize rağmen) herhangi bir islam ülkesindeki "aç" sayısından daha az. (Yoksul ve aç kavramları için ekonomik sözlüklerden yardım alabilirsiniz)

-Yorgo ülkesindeki yolsuzları, hırsızları hristiyan ortodox oldukları gerekçesiyle görmezden gelme eğiliminde değil. Pislik ortaya çıktığında onu alşağı etmesini biliyor. Aslında Yorgo'dan daha iyisi var. Pislik bir kafir, yani ateist olan Tsubasa yolsuzluk iddiası karşısında istifa ediyor ve kimi zaman hayatına son veriyor.

-Yorgo ülkesinde rezillikler ortaya çıktığında, suçu dış mihraklara değil, ülkenin başındaki beceriksiz ve/veya hırsıza kesiyor.

Bunu söyleyen adam o kadar tuhaf ki;

-Abd-Al Baha içki içmiyor. (resmi verilere ulaşamıyoruz çünkü islami ülkelerde bu konuyla ilgili veri yok)

-Abd-Al Baha kumar oynamıyor (Monte Carlo'ya en çok parayı bırakan Arap şeyhleri)

-Abd-Al Baha karısını, kızını pislikmiş, böcekmiş, utanılacak bir lanetmiş gibi örtüyor, kapatıyor. Evden çıkmasına, araba kullanmasına dahi izin vermiyor

-Abd-Al Baha osmanlı'dan nefret ediyor.

-Abd-Al Baha Türk'ten nefret ediyor.

-Abd-Al Baha Yorgo'dan nefret ediyor

-Abd-Al Baha'nın ağzı bozuk (en kötü ihtimal Yorgo'nun ki kadar)

-Abd-Al Baha'nın ülkesinde altın klozete kıçını koyan şeyhlerin pislikleri oradan taşsa bile Abd-Al Baha bu durumu umursamıyor. Çünkü bilmiyor. Bilse bile elinden bir şey gelmiyor. Abd-Al Baha'nın ülkesinde otoriteye karşı gelmek dine karşı gelmek sayılıyor. Bu düşünceyi Gökhan'ın, Ece'nin, Zafer'in ülkesine de empoze etmiş Abd-Al Baha.

Abd-Al Baha ile Yorgo'nun birleştiği ortak nokta medeniyetlerinin gereğini yapmaları. Biri demokrasisini geliştirerek yaşamaya çalışıyor, diğeri islamizmini geliştirerek 7. yüzyıl bedevisi gibi yaşıyor.

Bir tek müslüman Türkler başkası gibi yaşadıklarından şikayet edip başkası gibi yaşamayı erdem sanıyorlar.

Daha kötüsü bunu söyleyen adam aynı zihniyetle Yorgo'nun memleketinde doğsa İsa'yı tanrının oğlu kabul edecek ve bunu kabul etmedikleri için Yunan ateistforumlarında davasını savunacaktı.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeker kardeşim, TSK'nın şeriatçıları korumak gibi bir misyonu yok. Bana inanmıyorsan kendi kitabına bak;

"Türk vatanını, istiklal ve Cumhuriyetini korumak için harb sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" (Eski)

"Harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" (Yeni)

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi: Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır" (Eski)

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi: Yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, TBMM kararıyla yurtdışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır" (Yeni)

Burada şeriatı veya şeriatçıları korumak diye bir şey görebiliyor musun? Görebiliyorsan en yakınındaki göz doktoruna görünmeni tavsiye ederim.

- Putperestliğe gerçekten de karşı olduğunu kanıtlaman için, kemalizmin putlarına da karşı olman gerekiyor. Kemalizmin putlarını parçaladın mı peki?

O olmasaydı ismin Yorgo olurdu... Bunu söyleyen adamlar ne tuhaf ki,

Yorgo gibi içki içiyor.

Yorgo gibi kumar oynuyor.

Yorgo gibi karısını kızını çıplak gezdiriyor

Yorgo gibi namaz kılmıyor

Yorgo gibi oruç tutmuyor

Yorgo gibi şalvar, cübbe den tiksiniyor

Yorgo gibi osmanlı dan nefret ediyor

Yorgo gibi ağzı bozuk

Yorgo gibi Kur'ân okumuyor

Şimdi Atatürk geldi ve sen gerçekten bir Yorgosun...

:)

- Neyle geleyim? Resmi tarihe ne dersin?

- Dağdan gelip bağdakini mi kovuyorsun? Neden özendiğiniz ülkelere doğru ikilemiyorsunuz? Selanikli'yi ve Yorgo'yu çok seviyorsanız neden onların memleketine doğru uzamıyorsunuz mesela?

- Kurtuluş Savaşı dönemi dediğin zamanda Osmanlı'yı padişahların yönettiğini mi zannediyorsun?

- Şu an yapmıyor olması, yapamadığı anlamına gelmez ve bu sizin işinize gelen bir şey.

Atatürk gelmeseydi de ben kuran okumayacaktım, merak etme. Sen sanıyor musun ki herkesin kimliğinde dini inanç kısmında müslüman yazıyor diye bu ülkenin hepsi müslüman? Karımı kızımı kara çarşaflara sokup kimliksizleştirmektense KENDİ HAYATINI KENDİ İSTEDİĞİ ŞEKİLDE YAŞAMASI İÇİN serbest bırakırım. Her birey kendinden sorumludur. Sana ne oluyor da ülkede tanıdığın, tanımadığın herkesi burkalara sokma hakkını kendinde buluyorsun?

Bir şeyi "Yorgo gibi yapmak" nasıl oluyormuş, bir detaylandırıver lütfen. Mesela şu anda kullandığın klavyenin tuşlarına Yorgo gibi mi basıyorsun Abdulsamet gibi mi? Ya da monitöre baktığında gözlerinden içeri giren ışınlar Richard'ın yaptığı bir icattan mı, yoksa Abd-Al-Hakim'inkinden mi geliyor? Sen "batının ilmini alırız" diyerek kendini haklı çıkarıyorsun da ben neden "batının giyim tarzını alırız" diyerek haksız oluyorum? Kültür dediğin olgu giyim kuşamdan mı ibaret? Bu ülke sınırlarında yaşayan insanların ceddi müslümanlıktan mı ibaret? Neden Totemizm, Şamanizm, Göktanrı Dinibalb gibi inanışlarımızın araplar tarafından kılıç zoruyla silindiğinden bahsedemiyorsun? Çünkü kuyruk acın var. Çünkü sadece senin inancın doğru, değil mi? Benim özendiğim yerlere gitmeme gerek yok, ayağımın altında özendiğim yerler zaten. Sen İran'a, Suriye'ye çok özeniyorsan oralara gidip vatandaşlık alma ihtimalin, buradaki rejimi değiştirme ihtimalinden çok daha fazla; bu ihtimali bir düşünmeni öneririm. Sonra Allah sana sormayacak mı "Dinini çok daha ulu orta, çok daha şekilci bir şekilde yaşayabileceğin o ülkelerde yaşamanın yollarını aramak varken neden laikliğin hüküm sürdüğü, (dikkat, kendi ifadendir) "okuluna gitmenin caiz olmadığı" bir ülkede yaşamayı tercih ettin?" diye? Yok öyle "sadece benim yolum doğrudur" ayakları. Dinin mi seni bu kadar bencilleştirmiş, yoksa sen bencil olduğun için mi o dine takılı kalmayı seçmişsin acaba? Atatürk müslüman olanların dışındakileri de düşünmüş olduğu için senin "yabancı düşmanı" dininden çok kutsal biridir benim için, doğru. Buna istersen putlaştırmak de, istersen başka bir şey. Ben Atatürk deyince aklıma onun ORTADA OLAN, SOMUT fikirlerini getiriyorum, büstlerini, heykellerini, kişiliğini ya da fiziki görünümünü değil. Senin taptığın şeyin bir put olmadığını bana bir açıkla da görüp bakalım bir hangimiz puta tapıyor.

tarihinde Reflect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Askerlik zorunlu olmalıdır.

Sosyalistlerin zorunlu askerliğe karşı çıkmalarını anlamıyorum.Liberaller gibi bireysel düşünüyorsunuz.

Askerlikten kaçan üretimden de kaçar.Çalışmadan ücret alan devlet memurları gibisiniz.

Sitelerde Paylaş

Yunan gibi olmak kötü, Arap gibi olmak iyi.

Dinin faşizmle, ırkçılıkla el ele yürüdüğünün kanıtı yukardaki ileti.

-Yorgo kafa kesip sınıra asmıyor.

-Yorgo sevişen çiftleri kırbaçlamıyor

-Yorgo karısını, kızını kapatılması gereken bir günah aygıtı olarak görmüyor.

-Yorgo'nun memleketindeki "yoksul" sayısı, (ekonomik krize rağmen) herhangi bir islam ülkesindeki "aç" sayısından daha az. (Yoksul ve aç kavramları için ekonomik sözlüklerden yardım alabilirsiniz)

-Yorgo ülkesindeki yolsuzları, hırsızları hristiyan ortodox oldukları gerekçesiyle görmezden gelme eğiliminde değil. Pislik ortaya çıktığında onu alşağı etmesini biliyor. Aslında Yorgo'dan daha iyisi var. Pislik bir kafir, yani ateist olan Tsubasa yolsuzluk iddiası karşısında istifa ediyor ve kimi zaman hayatına son veriyor.

-Yorgo ülkesinde rezillikler ortaya çıktığında, suçu dış mihraklara değil, ülkenin başındaki beceriksiz ve/veya hırsıza kesiyor.

Bunu söyleyen adam o kadar tuhaf ki;

-Abd-Al Baha içki içmiyor. (resmi verilere ulaşamıyoruz çünkü islami ülkelerde bu konuyla ilgili veri yok)

-Abd-Al Baha kumar oynamıyor (Monte Carlo'ya en çok parayı bırakan Arap şeyhleri)

-Abd-Al Baha karısını, kızını pislikmiş, böcekmiş, utanılacak bir lanetmiş gibi örtüyor, kapatıyor. Evden çıkmasına, araba kullanmasına dahi izin vermiyor

-Abd-Al Baha osmanlı'dan nefret ediyor.

-Abd-Al Baha Türk'ten nefret ediyor.

-Abd-Al Baha Yorgo'dan nefret ediyor

-Abd-Al Baha'nın ağzı bozuk (en kötü ihtimal Yorgo'nun ki kadar)

-Abd-Al Baha'nın ülkesinde altın klozete kıçını koyan şeyhlerin pislikleri oradan taşsa bile Abd-Al Baha bu durumu umursamıyor. Çünkü bilmiyor. Bilse bile elinden bir şey gelmiyor. Abd-Al Baha'nın ülkesinde otoriteye karşı gelmek dine karşı gelmek sayılıyor. Bu düşünceyi Gökhan'ın, Ece'nin, Zafer'in ülkesine de empoze etmiş Abd-Al Baha.

Abd-Al Baha ile Yorgo'nun birleştiği ortak nokta medeniyetlerinin gereğini yapmaları. Biri demokrasisini geliştirerek yaşamaya çalışıyor, diğeri islamizmini geliştirerek 7. yüzyıl bedevisi gibi yaşıyor.

Bir tek müslüman Türkler başkası gibi yaşadıklarından şikayet edip başkası gibi yaşamayı erdem sanıyorlar.

Daha kötüsü bunu söyleyen adam aynı zihniyetle Yorgo'nun memleketinde doğsa İsa'yı tanrının oğlu kabul edecek ve bunu kabul etmedikleri için Yunan ateistforumlarında davasını savunacaktı.

İyilik ya da kötülük Arab ya da Yunan olmak değildir. Mümin ya da kafir olmaktır. Bir kişinin uyruğu Yunan, adı da Yorgo olduğu halde müslüman olabilir ve bir kişinin de uyruğu Arab, adı da Muhammed olduğu halde gavur olabilir. İslam ırkçı değildir. Arabın Arab olmayana, beyazın siyaha üstünlüğü yoktur. Irkçılık, İblis'in ve uşaklarının işidir. O da kendisini oluşturan maddeyi (ateşi) Adem'i oluşturan maddeden (topraktan) üstün görmüştür. Üstünlük takvadadır. Irkçı olanlar, ırkçılık belasının yeryüzüne yayılmasına neden olan, kiliseye (teizme) savaş açan Fransız ihtilalini savunan, "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" diyenlerdir.

Sonunda Yorgo'nun tarafında olduğunuzu itiraf etmiş bulunuyorsun. Baksana Yorgo şöyle yapmamıştır, böyle etmemiştir diye savunmaya başlamışsın. İşte böyle delikanlı olun biraz; Açık konuşun, tarafınızı belli edin.

- Yorgo kafa kesmemiş olabilir ancak bu topraklara ve bu topraklarda yaşayanlara göz dikmiştir.

- Yorgo bu topraklardaki kişilerle zorla sevişmeye yeltenmiş ve başarılı da olmuştur.

- Yorgo'da ar-namus-insanlık diye bir şey olmadığı için karısının kızının hayvanlar gibi dolaşmasına ses çıkarmaması gayet doğal. Sadece kendi karısının kızının açık olmasına bir şey dememesi neyse de, bu topraklardaki kadınların, kızların da açılmasını istemiştir ve bunu zor kullanarak yapmıştır da.

- Yorgoların ekonomik olarak Müslümanlardan daha iyi olmalarının nedenlerinden biri, dün de olduğu gibi bugün de İslam ülkelerini sömürmeleridir. Ben çulsuz biri olarak gidip Bill Gates'i soysam, rollerimiz değişir. Ben dolar milyarderi olurum, o da çulsuzun teki, değil mi?

- Yorgo önce yaptığı pislikleri temizlesin, onların hesabını versin. Sadece bir Tsubasa ile her şey temizlenmiş olmuyor -ki o da onların bir iç meselesidir. Burada yolsuzluktan bahsederek bana laf soktuğunu zannediyorsun ancak ben ne Akp'liyim, ne de cemaatçiyim ve de herhangi bir yolsuzluğu savunmam, savunamam. Çünkü İslam'da, suçlu olan kişi beni kanımı taşıyan en yakınım da olsa onu savunmamam gerektiği söylenir.

- Yorgo'nun ülkesinde karışıklık olmaz, olursa da failleri çarçabuk yakalanıp ele geçirilir. Siz batı'da bir gezi terörü estiremezsiniz mesela. Çünkü batı güç kullanarak, yılanın başını küçükken bir böcek gibi ezer. Gücünü kullanarak bütün pisliklerini örtbas eder. Hatta o kadar yüzsüzdürler ki "nasıl olsa en güçlü biziz, sıkıysa bizden hesab sormaya kalksınlar, hiçbir şey yapamazlar" diye düşünüp bütün pisliklerini aleni bir şekilde de gerçekleştirirler.

-Abd-Al Baha içki içmiyor. (resmi verilere ulaşamıyoruz çünkü islami ülkelerde bu konuyla ilgili veri yok) Ne güzel yapıyor!

-Abd-Al Baha kumar oynamıyor (Monte Carlo'ya en çok parayı bırakan Arap şeyhleri). Her Arab müslüman olmayabilir. Ebu Cehil, Ebu Leheb de Arab idi ve hatta birisi de peygamberin akrabası idi ama kafir olarak ölüp gittiler.

-Abd-Al Baha karısını, kızını değerli, sakınılması, korunması bir pırlanta gibi örtüyor, kapatıyor. Evden çıkmasına, araba kullanmasına dahi izin vermiyor. Bunun tam tersi olanlar ise karısı, kızı sıradan bir taş parçasıymış gibi muhafazasız bir şekilde ortalık yere bırakıyor.

-Abd-Al Baha Osmanlı'dan nefret ediyor da Kamal çok mu seviyor?

-Abd-Al Baha Türk'ten nefret ediyor da Kamal çok mu seviyor?

-Abd-Al Baha Yorgo'dan nefret ediyor. Ne güzel yapıyor!

-Abd-Al Baha'nın ağzı bozuk olabilir belki ancak bir kamalist kadar ağzı bozuk olamaz.

-Abd-Al Baha'nın ülkesinde altın klozete kıçını koyan şeyhlerin pislikleri oradan taşsa bile Abd-Al Baha bu durumu umursamıyor olabilir. Bir yanlış varsa, yanlışı yapanın adının Abd-Al-Baha olması onu kurtarmaz. Her otoriteye muhalefet eden de dine muhalefet ediyor demek değildir.

Not: Yorgo ile gavur Yunanlılar kastedilmektedir. Mümin/Müslim Yorgolarla/Yunanlılarla bir alıp veremediğimiz yoktur.

Sitelerde Paylaş

Atatürk gelmeseydi de ben kuran okumayacaktım, merak etme. Sen sanıyor musun ki herkesin kimliğinde dini inanç kısmında müslüman yazıyor diye bu ülkenin hepsi müslüman? Karımı kızımı kara çarşaflara sokup kimliksizleştirmektense KENDİ HAYATINI KENDİ İSTEDİĞİ ŞEKİLDE YAŞAMASI İÇİN serbest bırakırım. Her birey kendinden sorumludur. Sana ne oluyor da ülkede tanıdığın, tanımadığın herkesi burkalara sokma hakkını kendinde buluyorsun?

Bir şeyi "Yorgo gibi yapmak" nasıl oluyormuş, bir detaylandırıver lütfen. Mesela şu anda kullandığın klavyenin tuşlarına Yorgo gibi mi basıyorsun Abdulsamet gibi mi? Ya da monitöre baktığında gözlerinden içeri giren ışınlar Richard'ın yaptığı bir icattan mı, yoksa Abd-Al-Hakim'inkinden mi geliyor? Sen "batının ilmini alırız" diyerek kendini haklı çıkarıyorsun da ben neden "batının giyim tarzını alırız" diyerek haksız oluyorum? Kültür dediğin olgu giyim kuşamdan mı ibaret? Bu ülke sınırlarında yaşayan insanların ceddi müslümanlıktan mı ibaret? Neden Totemizm, Şamanizm, Göktanrı Dinibalb gibi inanışlarımızın araplar tarafından kılıç zoruyla silindiğinden bahsedemiyorsun? Çünkü kuyruk acın var. Çünkü sadece senin inancın doğru, değil mi? Benim özendiğim yerlere gitmeme gerek yok, ayağımın altında özendiğim yerler zaten. Sen İran'a, Suriye'ye çok özeniyorsan oralara gidip vatandaşlık alma ihtimalin, buradaki rejimi değiştirme ihtimalinden çok daha fazla; bu ihtimali bir düşünmeni öneririm. Sonra Allah sana sormayacak mı "Dinini çok daha ulu orta, çok daha şekilci bir şekilde yaşayabileceğin o ülkelerde yaşamanın yollarını aramak varken neden laikliğin hüküm sürdüğü, (dikkat, kendi ifadendir) "okuluna gitmenin caiz olmadığı" bir ülkede yaşamayı tercih ettin?" diye? Yok öyle "sadece benim yolum doğrudur" ayakları. Dinin mi seni bu kadar bencilleştirmiş, yoksa sen bencil olduğun için mi o dine takılı kalmayı seçmişsin acaba? Atatürk müslüman olanların dışındakileri de düşünmüş olduğu için senin "yabancı düşmanı" dininden çok kutsal biridir benim için, doğru. Buna istersen putlaştırmak de, istersen başka bir şey. Ben Atatürk deyince aklıma onun ORTADA OLAN, SOMUT fikirlerini getiriyorum, büstlerini, heykellerini, kişiliğini ya da fiziki görünümünü değil. Senin taptığın şeyin bir put olmadığını bana bir açıkla da görüp bakalım bir hangimiz puta tapıyor.

Her kimliğinde müslüman yazan müslüman değildir. Bir kişinin müslüman olması için namaz kılması, oruç tutması, zekat vermesi ve hacc etmesi de yeterli değildir. Bir kişinin evvela küfürden, şirkten beri olup tevhid üzere olması gerekmektedir. Her birey kendinden sorumluymuş. O halde sana ne oluyor da ülkede tanıdığın, tanımadığın herkesin peçesini, sarığını fesini atma hakkını kendinde buluyorsun?

Bir şey mübah ise onu kimin yaptığı önemli değildir. Yorgo'nun, Richard'ın yapmasına bakılmaksızın caiz kabul edilir ancak bir şey mübah değil ise de, onu kimin yaptığı da önemli değildir. Abdussamed, Abdulhakim yapıyor diye caiz olmaz. Batının giyim kuşamı da alınabilir ancak onun da mübah olması şarttır. Örneğin, en iyi ısıtan, en uygun fiyatlı, en şık, en rahat kıyafeti batılı üretiyorsa ve bu kıyafet de helal yollardan, helal maddelerden üretiliyorsa alınması da, satılması da, giyilmesi de caiz olur.

Doğru ve hakikat sadece bir tanedir. Ben ise Müslüman olarak elbette kendi inancımının doğru ve hakikat olduğunu savunurum. Yoksa bir kam, hem islam'ın hem de şamanizm'in aynı anda doğru ve hakikat olduğunu mu söylüyor ki müridleri gelip buralarda "ama siz de diğer inançlara hiç saygı duymuyorsunuz, çok rerörerösünüz" diye zırlıyorlar? Şamanizmi geçelim, küresel boyuttan bakalım. Bugün "evrensel hukuk, insan hakları ve özgürlükleri, demokrasi" gibi dogmalaştırılmış ve putlaştırılmış kavramlar var. Kimse de demiyor ki kardeşim neden bunlar? Neden başka şeyler değil? Ama sonra da gelip utanmadan "vay islam şöyle yayılmacı, oraya buraya şeriat götürmüyor çalışıyor, vey islam şöyle dogmatik, ühühü" diyebiliyorlar. ABD oraya buraya “demokrasi” götürürken de böyle zırlıyor musunuz?

Senin özendiğin yerler buralar falan değil. Senin özendiğin yerler Avrupa, Amerika, Avustralya vb. yerlerdir. 100 yıl kadar önce oralara özenerek ülkeyi bu hale getirdiniz. 100 yıl önce buralarda şapka takan mı vardı da buralara özenesin? 100 yıl önce buralarda latin alfabesi mi vardı da buralara özenesin? 100 yıl önce buralarda klasik müzik mi vardı da buralara özenesin? Halen daha buralarda mutlu değilsiniz. Halen daha Türk, Osmanlı ve İslam kültürünü tamamiyle söküp atabilmiş değilsiniz. Halen daha size inat olarak şapka yerine takke, sarık, fes, kalpak takan, kıçını başını açanlara inat örtünenler, klasik müzik yerine türk halk müziği dinleyen, yeni (öztürkçe) sözcükler yerine eski (arabca-farsca) kullanan kişiler var. Bizim rejimi değiştirme ihtimalimiz az da sizin bugüne kadar yapamadıklarınızı gerçekleştirmeniz çok mu kolay? Sizin de işiniz zor ise, neden bu kadar zahmete katlanmak yerine hayalini kurduğunuz ülkelere hicret etmeyi düşünmüyorsunuz? Ben de bilirim bu ülkeden gitmesini ve peygamber de bilirdi bir an evvel Medine'ye hicret etmesini ama o 11-12 yıl kadar Mekke'de kalıp İslam'ı anlatmaya çalıştı. Belki de baskılar artmasaydı hicret etmezdi ya da daha geç hicret ederdi.

Senin "Atatürk" dediğin müslüman olmayanları da değil sadece müslüman olmayanları düşünmüştür. Böyle bir şey olabilir mi? Bu neye benziyor biliyor musun? 80 milyonluk Almanya'da 5 milyon müslüman var diye şeriat ilan etmeye benziyor. Madem ki somut bir putperestlik değil de soyut bir putperestlik üzere olduğunu söylüyorsun. Şu halde bi zahmet şu somut putların eritilip yararlı işlerde kullanılması ya da çöpe gönderilmesi için sen de bir şeyler yap, olur mu?

Sitelerde Paylaş

Her kimliğinde müslüman yazan müslüman değildir. Bir kişinin müslüman olması için namaz kılması, oruç tutması, zekat vermesi ve hacc etmesi de yeterli değildir. Bir kişinin evvela küfürden, şirkten beri olup tevhid üzere olması gerekmektedir. Her birey kendinden sorumluymuş. O halde sana ne oluyor da ülkede tanıdığın, tanımadığın herkesin peçesini, sarığını fesini atma hakkını kendinde buluyorsun?

Bir şey mübah ise onu kimin yaptığı önemli değildir. Yorgo'nun, Richard'ın yapmasına bakılmaksızın caiz kabul edilir ancak bir şey mübah değil ise de, onu kimin yaptığı da önemli değildir. Abdussamed, Abdulhakim yapıyor diye caiz olmaz. Batının giyim kuşamı da alınabilir ancak onun da mübah olması şarttır. Örneğin, en iyi ısıtan, en uygun fiyatlı, en şık, en rahat kıyafeti batılı üretiyorsa ve bu kıyafet de helal yollardan, helal maddelerden üretiliyorsa alınması da, satılması da, giyilmesi de caiz olur.

Doğru ve hakikat sadece bir tanedir.

Belirttiğim yere kadar okudum ve bıraktım. Davanda başarılar sana. Yolun açık olsun.

Sitelerde Paylaş

İyilik ya da kötülük Arab ya da Yunan olmak değildir. Mümin ya da kafir olmaktır.

Din faşisti ile herhangi bir tartışma yapılmasının herhangi bir sağlıklı sonucu yoktur.

Uzatmayacağım

Ben Yorgo tarafında değilim. Yorgo işgal ettiğinde bu ülkeyi tecavüz etmiş ve yağmalamıştır. Tıpkı Mehmet işgal ettiğinde o ülkeyi yağmaladığı tecavüz ettiği gibi. Yorgo nasıl kafir kadınları kendine mal görüyorsa, Mehmet de kafir kadınları öyle mal gördü. İkisi de pisliktir. İnsanlıktan nasibi almamış göklerden indiği iddia edilen aptalca bir ideoloji yüzünden birbirlerine hayvanca bakmaktadır.

İslam coğrafyasının geriliği, yobazlığı, pisliği, ahlaksızlığı, cehaletinin sorumlusu Yorgo değildir.

Sitelerde Paylaş

Bırak ülkeyi şehrin dışına çıkmamış insanların bir batı tarifi var ki; ne öyle bir batı gördüm, ne öyle insanlar tanıdım. Ancak bu durum Türkiye başta olmak üzere eğitim ortalaması ve kalitesi düşük tüm diğer İslam ülkelerinde böyledir. Dışarı bir öcüdür ve pislik yuvasıdır. Her zaman suçlu dışarıdır. En kötü durumda Allah'ın takdiridir. Suçlu o kadar dışardadır.

Merak ediyorum yağmur yağmıyor diye ne zaman bu ülkedeki ötekiler suçlanacak? Tüm doğa olaylarını ceza olarak görenler tabii hırsızlık, yolsuzluk, pislik, cehalet ve faşism yüzünden yağmur yağmıyor demezler.

Sitelerde Paylaş

Din faşisti ile herhangi bir tartışma yapılmasının herhangi bir sağlıklı sonucu yoktur.

Uzatmayacağım

Ben Yorgo tarafında değilim. Yorgo işgal ettiğinde bu ülkeyi tecavüz etmiş ve yağmalamıştır. Tıpkı Mehmet işgal ettiğinde o ülkeyi yağmaladığı tecavüz ettiği gibi. Yorgo nasıl kafir kadınları kendine mal görüyorsa, Mehmet de kafir kadınları öyle mal gördü. İkisi de pisliktir. İnsanlıktan nasibi almamış göklerden indiği iddia edilen aptalca bir ideoloji yüzünden birbirlerine hayvanca bakmaktadır.

İslam coğrafyasının geriliği, yobazlığı, pisliği, ahlaksızlığı, cehaletinin sorumlusu Yorgo değildir.

Şu halde neden Mehmet tarafından işgal edilmiş olan toprağını geri almaya çalışan Yorgo'ya karşı çıkıyorsunuz? Neden "onları denize döktük" diye kasılıyorsunuz? Mehmet'in işgalci olduğunu söylüyorsan, neden Mehmet'in memleketinde yaşıyorsun? İşgalin ve işgalcinin olmadığı bir yere gitmeyi düşünmüyor musun? Pigmelerle ya da aborjinlerle yaşamaya ne dersin? Zira onlardan başka "işgalci" olmayan topluluk yok sanırım.

İslam coğrafyasının "geriliği, yobazlığı, pisliği, ahlaksızlığı, cehaleti" Yorgo'nun işi değilse, kimin işidir? Eskimoların olabilir mi? Dünden bugüne İslam'a düşmanlık besleyip Müslümanlar üzerine seferler düzenleyenler, Yorgoların da bünyesinde bulunduğu Avrupalılar (Haçlılar) değil mi?

Bırak ülkeyi şehrin dışına çıkmamış insanların bir batı tarifi var ki; ne öyle bir batı gördüm, ne öyle insanlar tanıdım. Ancak bu durum Türkiye başta olmak üzere eğitim ortalaması ve kalitesi düşük tüm diğer İslam ülkelerinde böyledir. Dışarı bir öcüdür ve pislik yuvasıdır. Her zaman suçlu dışarıdır. En kötü durumda Allah'ın takdiridir. Suçlu o kadar dışardadır.

Merak ediyorum yağmur yağmıyor diye ne zaman bu ülkedeki ötekiler suçlanacak? Tüm doğa olaylarını ceza olarak görenler tabii hırsızlık, yolsuzluk, pislik, cehalet ve faşism yüzünden yağmur yağmıyor demezler.

Gezi terörü esnasında yakalanan ajanlardan haberin var mı? Hatta bazıları gizlenmeye bile gerek duymamış;

http://www.sabah.com...taksimde-isi-ne

Doğa olaylarına gelince, senin HAARP denen bir şeyden de haberin yok sanırım.

http://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP

Sitelerde Paylaş

Şu halde neden Mehmet tarafından işgal edilmiş olan toprağını geri almaya çalışan Yorgo'ya karşı çıkıyorsunuz? Neden "onları denize döktük" diye kasılıyorsunuz? Mehmet'in işgalci olduğunu söylüyorsan, neden Mehmet'in memleketinde yaşıyorsun? İşgalin ve işgalcinin olmadığı bir yere gitmeyi düşünmüyor musun? Pigmelerle ya da aborjinlerle yaşamaya ne dersin? Zira onlardan başka "işgalci" olmayan topluluk yok sanırım.

İşgalciler arasında ayrım yapan ben değilim sensin. Öncelikle bu ayrımı yapalım. Şu an Yorgo evime gelirse kafasına sıkarım. Ben Yorgonun evine gidersem o da benim kafama sıkma hakkına sahip olur. İşgalci olmayan devlet yok. Birini birine üstün tumak senin yaptığın iş. Birini kafir birini hak gören dincilerdir.

İslam coğrafyasının "geriliği, yobazlığı, pisliği, ahlaksızlığı, cehaleti" Yorgo'nun işi değilse, kimin işidir? Eskimoların olabilir mi? Dünden bugüne İslam'a düşmanlık besleyip Müslümanlar üzerine seferler düzenleyenler, Yorgoların da bünyesinde bulunduğu Avrupalılar (Haçlılar) değil mi?

Bunu sana daha önce de cevapladım yukarıda da cevapladım. Yalnız bu kadar komik bir tarihi atfı belirtmeden geçemeyeceğim. Yorgu yani ortodox olan haçlı seferlerinden islam dünyası kadar çekmiştir. Katolikler, ortodoxları da kafir sayıp öldürmüştür, yağmalamıştır. Şimdi gelelim temcit cevabına. Bugün abd Irak'a girdiği için Irak zayıflamamıştır. Irak zayıf olduğu için abd girmiştir. Senin cihadların Avrupa'yı zayıflatmadı mı? Yoksa Avrupa zayıf diye mi Viyana'ya dayandın? Onlar kafasını dinden çıkarıp, bilme soktuklarında her şey tersine döndü. Haçlı seferleriyle zayıflamadı islam, ondan çok sonra zayıfladı. Zayıfladığı için işgale uğradı.

Suçlu ben değilim psikolojisinden çıkmadığı sürece de işgale uğramaya devam edecek. Bizim çok müslümanlar da onların askerlerine dualar edecek. İslam dünyasının geri olmasının sebebi kendisidir. Dinsiz Japonya kafasına 2 tane atom bombası yedi, neden zayıflamadı?

Sabah gazetesi ve komplo teorileri kanıt olamazlar. Kanıt olmayan konular bilgi değil, hobidir. Ben de Tayyip Erdoğan'ı 2002'de hapishanede ziyaret eden CIA ajanlarını söylesem ne ifade eder? Dinciliğin batı emperyalizminin en büyük uyutma aracı söylesem ne kadar ciddiye alırsın?

Konu dışına çıkmamak için daha fazla yazmayacağım. Bana ait olan hep doğru, ona ait olan hep yanlış bakış açısı maalesef bu topraklara islam tarafından ekildi ve kök saldı. Suçlu hep başkası, pislik başkası, yalancı başkası, çünkü onlar kafir.

Sitelerde Paylaş
İşgalciler arasında ayrım yapan ben değilim sensin. Öncelikle bu ayrımı yapalım. Şu an Yorgo evime gelirse kafasına sıkarım. Ben Yorgonun evine gidersem o da benim kafama sıkma hakkına sahip olur. İşgalci olmayan devlet yok. Birini birine üstün tumak senin yaptığın iş. Birini kafir birini hak gören dincilerdir.

Şu halde TC'yi de işgalci olarak kabul etmen gerekir. Kabul ediyor musun? Mehmet'e karşı olduğun gibi, Kamal'e de karşı mısın?

Bunu sana daha önce de cevapladım yukarıda da cevapladım. Yalnız bu kadar komik bir tarihi atfı belirtmeden geçemeyeceğim. Yorgu yani ortodox olan haçlı seferlerinden islam dünyası kadar çekmiştir. Katolikler, ortodoxları da kafir sayıp öldürmüştür, yağmalamıştır. Şimdi gelelim temcit cevabına. Bugün abd Irak'a girdiği için Irak zayıflamamıştır. Irak zayıf olduğu için abd girmiştir. Senin cihadların Avrupa'yı zayıflatmadı mı? Yoksa Avrupa zayıf diye mi Viyana'ya dayandın? Onlar kafasını dinden çıkarıp, bilme soktuklarında her şey tersine döndü. Haçlı seferleriyle zayıflamadı islam, ondan çok sonra zayıfladı. Zayıfladığı için işgale uğradı.

Suçlu ben değilim psikolojisinden çıkmadığı sürece de işgale uğramaya devam edecek. Bizim çok müslümanlar da onların askerlerine dualar edecek. İslam dünyasının geri olmasının sebebi kendisidir. Dinsiz Japonya kafasına 2 tane atom bombası yedi, neden zayıflamadı?

Katolikler, Ortodoxları da kafir sayıp öldürmüşse, bundan bana ne? Bu onların bir iç meselesidir. Ben müslümanlarla olan ilişkileriyle ilgilenirim. Katolikler, Ortodoxları öldürünce, Müslümanlara yaptıkları aklanmış mı oluyor?

ABD, Irak'a girdiği için Irak zayıflamamış da Irak zayıf olduğu için ABD girmiş. Böyle olunca ABD'nin yaptığı meşrulaşmış mı oluyor? Irak neden zayıflamış peki? Irak'ın da biat ettiği hilafetin, ABD'nin aralarında bulunduğu haçlılar tarafından dağıtılması yüzünden. Hilafet neden dağılmış? "Hasta Adam"dan istifade eden haçlıların Osmanlı'ya cümbür cemaat dalmaları yüzünden. Bir sebebden dolayı hastalanmış bir adamı mı suçlayacaksın şimdi?

Sabah gazetesi ve komplo teorileri kanıt olamazlar. Kanıt olmayan konular bilgi değil, hobidir. Ben de Tayyip Erdoğan'ı 2002'de hapishanede ziyaret eden CIA ajanlarını söylesem ne ifade eder? Dinciliğin batı emperyalizminin en büyük uyutma aracı söylesem ne kadar ciddiye alırsın?

Hangi gazete kanıt olabilir? Aydınlık, Sözcü, Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet, Radikal? Bu Claudia Roth denilen kadının gezi terörüne iştirak edip teröristlere destek verdiği yalan mı yani? RTE'nin CIA ajanları ile görüştüğünü iddia edebilirsin. Doğruluğunu isbat edebilirsen de dediklerini onaylayabilirim. Batı emperyalizmi (sözde) dincilerle de işbirliği yapabilir, laikçilerle de. Yeri gelince RTE ile CIA ajanları aracılığıyla görüşebileceği gibi, yeri gelince de gizli kapaklı bir şekilde "büyükelçileri" vasıtasıyla KK ile görüşebilir.

HAARP için komplo teorisi diyorsan, teknolojiyi "şeytan icadı" olarak görüp mesafe koyan bazı kişilerden ne farkın kalıyor?

Sitelerde Paylaş

Şu halde TC'yi de işgalci olarak kabul etmen gerekir. Kabul ediyor musun? Mehmet'e karşı olduğun gibi, Kamal'e de karşı mısın?

Sanırım bunu 50 kez yazdım: Kimseyi işgalci olarak görmüyorum. Sizler öyle görüyorsunuz. Bırak dışarıyı, içerideki insanları bile öyle görüyorsunuz. İletilerinde sürekli insanlara bir yere gitmesini salık veriyorsun. Atalarımın yaptığı vahşetten ben sorumlu değilim. Burası evim ve silahla geleni silahla karşılarım. Çiçekle geleni çiçekle karşılaşırım. Aynı zamanda Yorgo da atalarının vahşetlerinden mesul değil. Sen vahşete karşı değilsin, onların yaptığı vahşete karşısın. Sen yaparken oh, onlar yaparken ah diyorsun. Karşı çıktığım düşünce bu.

Mustafa Kemal Atatürk'e karşı olmak senin seçimin. Milliyetçilik sahasına attığın toplar beni ilgilendirmiyor. Çamurlu sahalarda koşmam. O dincilerin işi.

Katolikler, Ortodoxları da kafir sayıp öldürmüşse, bundan bana ne? Bu onların bir iç meselesidir. Ben müslümanlarla olan ilişkileriyle ilgilenirim. Katolikler, Ortodoxları öldürünce, Müslümanlara yaptıkları aklanmış mı oluyor?

ABD, Irak'a girdiği için Irak zayıflamamış da Irak zayıf olduğu için ABD girmiş. Böyle olunca ABD'nin yaptığı meşrulaşmış mı oluyor? Irak neden zayıflamış peki? Irak'ın da biat ettiği hilafetin, ABD'nin aralarında bulunduğu haçlılar tarafından dağıtılması yüzünden. Hilafet neden dağılmış? "Hasta Adam"dan istifade eden haçlıların Osmanlı'ya cümbür cemaat dalmaları yüzünden. Bir sebebden dolayı hastalanmış bir adamı mı suçlayacaksın şimdi?

Ne alakası var. Ben haçlıları akladın mı? Bir tane bile yerde haçlılar haklıdır temizdir yazdım mı? İddianı kanıtla.

ABD'nin işgali meşru dedim mi? İddianı kanıtla

Ben dedim ki zayıf olan ezilir. Sen şimdi yumruklarını sıkıp diyorsun ki "hasta adam" ve orada duruyorsun. Neden hasta oldu o adam? Onların dalmaları seni hasta etti de, sen onlara dalınca neden hasta olmadılar? Çünkü sen kafanı eğip bilmediğin dilde bir şeyler ezberlemeye çalışırken, onlar kafalarını kaldırdılar. Güçlendiler. Sen de hastalandın. Hastalanırsan ölürsün. Öldüğünde mikropları suçlamak ne kadar akıllıcaysa, müslümanların batıyı suçlamaları o kadar akıllıca. Siz suçlamaya onlar ilerlemeye devam.

Hangi gazete kanıt olabilir? Aydınlık, Sözcü, Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet, Radikal? Bu Claudia Roth denilen kadının gezi terörüne iştirak edip teröristlere destek verdiği yalan mı yani? RTE'nin CIA ajanları ile görüştüğünü iddia edebilirsin. Doğruluğunu isbat edebilirsen de dediklerini onaylayabilirim. Batı emperyalizmi (sözde) dincilerle de işbirliği yapabilir, laikçilerle de. Yeri gelince RTE ile CIA ajanları aracılığıyla görüşebileceği gibi, yeri gelince de gizli kapaklı bir şekilde "büyükelçileri" vasıtasıyla KK ile görüşebilir.

HAARP için komplo teorisi diyorsan, teknolojiyi "şeytan icadı" olarak görüp mesafe koyan bazı kişilerden ne farkın kalıyor?

Sürekli Kemalist etiketi takmandan sıkıldım. Beni tanımıyorsun. Kemalist değilim. Ne olacak şimdi? Kime konuşuyorsun? Kamal diyerek güya hakaret ediyorsun. Bak sana şöyle diyebilirdim: "Atatürk dinsiz olabilir fakat sübyancı değildir. Siz tayyibanlar tomurcuk memeli kızların hayalini kurun biz dinsizliğin" Ama umrumda değil, kime biat ettiğin ya da başkasının kime biat ettiği. Sabahtan beri anlatmaya çalıştığım: Olayı tek taraflı görmenin yanlış olduğu. Sanırım yaş da genç, kalbini kırmayayım daha fazla.

Tartışma kapanmıştır. Hem ne söylediğimi anlamıyor, hem kafana göre etiketlendiriyor hem de kanıtsız iddialar hakkında konuşuyorsun.

Ben sana bir şey katamıyorum senin de birine katma değer sağlayamayacağın aşikar. Hadi sağlıcakla.

Başta söylediğimi sonda yine söylüyorum. Din faşisti ile konuşmak bile beyhudedir.

Sitelerde Paylaş
Sanırım bunu 50 kez yazdım: Kimseyi işgalci olarak görmüyorum. Sizler öyle görüyorsunuz. Bırak dışarıyı, içerideki insanları bile öyle görüyorsunuz. İletilerinde sürekli insanlara bir yere gitmesini salık veriyorsun. Atalarımın yaptığı vahşetten ben sorumlu değilim. Burası evim ve silahla geleni silahla karşılarım. Çiçekle geleni çiçekle karşılaşırım. Aynı zamanda Yorgo da atalarının vahşetlerinden mesul değil. Sen vahşete karşı değilsin, onların yaptığı vahşete karşısın. Sen yaparken oh, onlar yaparken ah diyorsun. Karşı çıktığım düşünce bu.

Nasıl görmüyorsun? Yukarıda Mehmet'in işgalci olduğunu söyleyen sen değil miydin? Şu ileti sana ait değil mi;

Uzatmayacağım

İnsanlar beni bir yerlere doğru itelemeye çalışırken ne dememi beklersin? "Hay hay efenim, derhal çıktırıp gidiyorum" dememi mi? Nasıl ki sen yaşadığın yeri evin olarak görüyorsan, ben de yaşadığım yeri evim olarak görüyorum. Seni ve Yorgo'yu atalarınız yüzünden suçlamıyorum ancak atalarınızı savunursanız siz de onlar gibi suçlu olursunuz. TC silahlanmaya karşı değil, PKK'nin silahlanmasına karşı. TSK yapınca oh yeah, PKK yapınca oh shit der. Şu halde sen her ikisine de karşı olmalısın. PKK'ye karşı olduğun gibi, TSK'ya da karşı olmalısın. Öyle misin peki?

Ne alakası var. Ben haçlıları akladın mı? Bir tane bile yerde haçlılar haklıdır temizdir yazdım mı? İddianı kanıtla.

ABD'nin işgali meşru dedim mi? İddianı kanıtla

"Sen haçlıları akladın" dedim mi? ABD'nin işgalini meşru gördüğünü iddia ettim mi ki iddiamı kanıtlayayım? Sadece sorular sordum. Soru ile iddianın farklı şeyler olduğunu da mı bilmiyorsun?

Ben dedim ki zayıf olan ezilir. Sen şimdi yumruklarını sıkıp diyorsun ki "hasta adam" ve orada duruyorsun. Neden hasta oldu o adam? Onların dalmaları seni hasta etti de, sen onlara dalınca neden hasta olmadılar? Çünkü sen kafanı eğip bilmediğin dilde bir şeyler ezberlemeye çalışırken, onlar kafalarını kaldırdılar. Güçlendiler. Sen de hastalandın. Hastalanırsan ölürsün. Öldüğünde mikropları suçlamak ne kadar akıllıcaysa, müslümanların batıyı suçlamaları o kadar akıllıca. Siz suçlamaya onlar ilerlemeye devam.

Evet; sosyal darwinist bakış açısından bakılırsa, güçlü olan kazanır ve zayıf olan kaybeder. Sen hasta olduğun zaman kimi suçluyorsun? Kendini mi? Hasta olmamak kişinin elinde mi? İnsan, hasta olmamayı başarabilecek kadar mükemmel bir varlık mıdır? Osmanlı'nın hasta olmasını nasıl yorumlayalım? Hata mı yoksa imkansızlık mı? Bir kişinin imkanı varken onu değerlendirmemesi bir hata olabilir ancak olmayan bir imkan yüzünden bir kişi hatalı kabul edilebilir mi? Diyelim ki, Osmanlı yanlışlar yaptı. Peki bu hatalarından istifade edip Osmanlı'ya saldıranların Osmanlı'nın yıkılmasında hiç mi etkisi yok? "Hırsızın hiç mi suçu yok?"

Sürekli Kemalist etiketi takmandan sıkıldım. Beni tanımıyorsun. Kemalist değilim. Ne olacak şimdi? Kime konuşuyorsun? Kamal diyerek güya hakaret ediyorsun. Bak sana şöyle diyebilirdim: "Atatürk dinsiz olabilir fakat sübyancı değildir. Siz tayyibanlar tomurcuk memeli kızların hayalini kurun biz dinsizliğin" Ama umrumda değil, kime biat ettiğin ya da başkasının kime biat ettiği. Sabahtan beri anlatmaya çalıştığım: Olayı tek taraflı görmenin yanlış olduğu. Sanırım yaş da genç, kalbini kırmayayım daha fazla.

Diyene bak. Benim bir RTEfan olduğumu zannedip RTE üzerinden bana laf sokmaya çalışan birisi gelmiş kendisine kemalist etiketi yapıştırılmasından rahatsız olmuş. Bu arada, kemalist olduğunu iddia ettim mi? Şahsen böyle bir şey hatırlamıyorum. Kamal diyerek hakaret etmek mi? Birisine adı ile hitab etmek ne zamandan beri hakaret kabul ediliyor?

ataturkisim.jpg

Sitelerde Paylaş

Bence Ateist bir platformda muhafazakar kültürden genel zorunlu askerlik gibi birşeyin %40 destek oy alması Ateizme ihanettir.

Ulan her haltı ateizme bağlamayın be.Ateist müslüman sonuçta Türkiye farklı bir ülke ,azcık milli bilinç kazanın,evini savunmaz mısın sen ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...