Jump to content

Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?

Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?  

96 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Şu halde TC'yi de işgalci olarak kabul etmen gerekir. Kabul ediyor musun? Mehmet'e karşı olduğun gibi, Kamal'e de karşı mısın?

Katolikler, Ortodoxları da kafir sayıp öldürmüşse, bundan bana ne? Bu onların bir iç meselesidir. Ben müslümanlarla olan ilişkileriyle ilgilenirim. Katolikler, Ortodoxları öldürünce, Müslümanlara yaptıkları aklanmış mı oluyor?

ABD, Irak'a girdiği için Irak zayıflamamış da Irak zayıf olduğu için ABD girmiş. Böyle olunca ABD'nin yaptığı meşrulaşmış mı oluyor? Irak neden zayıflamış peki? Irak'ın da biat ettiği hilafetin, ABD'nin aralarında bulunduğu haçlılar tarafından dağıtılması yüzünden. Hilafet neden dağılmış? "Hasta Adam"dan istifade eden haçlıların Osmanlı'ya cümbür cemaat dalmaları yüzünden. Bir sebebden dolayı hastalanmış bir adamı mı suçlayacaksın şimdi?

Hangi gazete kanıt olabilir? Aydınlık, Sözcü, Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet, Radikal? Bu Claudia Roth denilen kadının gezi terörüne iştirak edip teröristlere destek verdiği yalan mı yani? RTE'nin CIA ajanları ile görüştüğünü iddia edebilirsin. Doğruluğunu isbat edebilirsen de dediklerini onaylayabilirim. Batı emperyalizmi (sözde) dincilerle de işbirliği yapabilir, laikçilerle de. Yeri gelince RTE ile CIA ajanları aracılığıyla görüşebileceği gibi, yeri gelince de gizli kapaklı bir şekilde "büyükelçileri" vasıtasıyla KK ile görüşebilir.

HAARP için komplo teorisi diyorsan, teknolojiyi "şeytan icadı" olarak görüp mesafe koyan bazı kişilerden ne farkın kalıyor?

İçimizdeki araplardan usandık..........Onlar arsızca Atatürk'e lakap takarlar!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zorunlu askerliği icat eden adamlar kaldırmış askerliği(Fransa 2001 senesinde) yıl olmuş 2014 hala bunu savunanlar var.Eğer amaç ülke savunması ise 150-200 bin askerde savunma için yeterlidir.

Türkiye'nin şartlarıyla Fransa'nınkiler bir değil ki. Bizde asker ortadan kalktı mı savaş çıkaracak azımsanmayacak sayıda grup var. Ayrıca, böyle bir siteye gelip ilk mesajı böyle bir konuya atmak çok ilginç olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

İçimizdeki araplardan usandık..........Onlar arsızca Atatürk'e lakap takarlar!!!!!!!!!!!

İrlandalı değil miydi o? :) Bana Arap diyen de Türk olsa neyse de, bu bildiğin İrlandalının (batılının) teki.

Bu utanmazlar utanmadan müslümanları arapçılıkla suçlarlar ama gelin görün ki;

Türk başlığı olan kalpağı yasaklayıp batılının şapkasını dayatırlar.

Türk alfabesi yerine Latin alfabesini getirirler.

Türk halk müziğini yasaklayıp Batı müziğini dayatırlar.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin şartlarıyla Fransa'nınkiler bir değil ki. Bizde asker ortadan kalktı mı savaş çıkaracak azımsanmayacak sayıda grup var. Ayrıca, böyle bir siteye gelip ilk mesajı böyle bir konuya atmak çok ilginç olsa gerek.

Askerlik kaldırılsın demiyoruz maaşlı ordu gelsin tıpkı polisler gibi isteyen asker olsun,Ayrıca Fransa'nın dünyanın en güçlü ordularından birine sahiptir 4 kıtada askeri üsleri bulunur.Zorunlu askerliği icat eden'de Fransadır ve bugünün şartlarını karşılamadığı için kaldırmıştır

tarihinde zabrireyiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zorunlu askerliğin kaldırılması ile askerliğin komple kaldırılması birbirine karıştırılıyor gibi.

Bütün dünyada ordular kaldırılırsa, eyvallah. Ben de Türk ordusunun lağv edilmesini desteklerim. Ama sadece Türkiye'de ordunun kaldırılması, başka orduların Türkiye'ye yerleşmesi anlamına gelir.

Zorunlu askerlik makul bir süreye çekilebilir. Ama tamamen kaldırılması doğru değildir. Zorunlu askerlik, Türkiye gibi geniş bir coğrafyada farklı toplumsal etkiler yaratıyor. Zorunlu askerliğe karşı çıkanlar, genelde okumuş sınıflardan çıkıyor. Bu insanlar geniş ve farklı sosyal çevrelerde bulunuyor ve geniş bir ufka sahip olabillir. Ama Türkiye'nin geneli bu profilde değil. Bir çok delikanlı askere gittiğinde, hayatında ilk defa farklı sosyal kültürde insanlarla tanışıyor. Farklı kültürden insanlarla diyaloğa giriyor, arkadaş oluyor. Askerlik, birçok genç için gerçekten dar hayat penceresini genişlettiği bir okuldur.

Ben vatana borçlu değilim demek çok yüzeysel ve bencilce bir yaklaşım. En temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için, karnımızı doyurmak içşn çalışmak zorunda değil miyiz? Hiç şu soruyu soruyor muyuz, ben ekmeğe borçlu muyum, niçin onun için çalışıyorum? Nasıl ki evimiz için, ihtiyaçlarımız için çalışmak zorunda isek vatanımız için de emek vermek zorundayız. Bedava birşey yok.

Paralı askerliği savunmak da çok bencilce. Tamam, vatan için ölmek gerekiyorsa birileri ölsün ama o ben olmayayım diyorsunuz. Fakirler siz savaşın, geberin ben hiiç uğraşamam demeyi, entelektüel bir söylem sanıyorsunuz. Profesyonel ordu dediğiniz şey Amerikalıların Irak işgalinde hizmet aldığı Blackwater isimli katil sürüleridir. Yoksul ailelerin çocukları vahşi bir katile dönüştürülerek Irak'ın çıplak ayaklı evlatlarının üstüne sürüldü. Bu mudur sizin profesyonel ordunuz?

Küçük burjuva konformizmi biraz allayıp pullayıp muhalif bir slogan haline getirebiliyor. Bu çağın mucizelerinden biri de bu galiba.

Ona bakaranız Polislerde maaş alıyor,generallerde,albaylarda,subaylarda almalarıda gerekli askerlik bir meslektir,uzmanlık gerektirir.mesela biir savaş jetini zorunlu askerlik yapmak için köyünden çıkıp gelmiş adama kullandırtamazsınız,hava harp okulu mezunu adam onbinlerce saat eğitim aldığı eğitim sonucunda bunu kullanabilecek yeteneğe erişir bunun karşılığındada maaş alır.Şu an güneydoğuda 1000 küsür yabancı asker (Alman,Hollanda,Amerikan) var Türkiye'yi Suriyeden gelecek balistik füzelere karşı korumak için konuşlanmış durumdalar.Ne işi var bu adamların diye hiç aklınıza geliyor mu?bir milyon askerin var ama elinde ne doğru düzgün savunma füzesi var nede onu kullanabilecek nitelikte personel,ayrıca profesyonel orduyu katil olarak görmek ne kadar mantıklı bugün bizim ordumuzda yarı-profesyonel bir yapıdadır.Dünyada'da 100'e yakın ülkede pro-ordu vardır.Amerika'nın yaptıkları yüzünden bütün ülkeleri suçlamak yanlış olur.

Sitelerde Paylaş

Kafamda yıllardan beri bir fikir dolaşıyor.

Hem kadınlar, hem de erkekler, 6 aylık askerliğe zorunlu yapılsın.

Bu altı ay sonunda meslekî olarak askerlik yapmak isteyenler, yeterlilik deneyinden geçirilsin ve maaşlı asker olsun.

Böylece ordu içinde acemi ve profesyonel askerker olur.

Profesyonel askerler, sürekli eğitimde olacakları için, kaliteleri sürekli iyileşecektir. İşte bu askerler, savaşta ve terör olaylarında olay yerine gidecek ilk taburları oluşturacak. Takviye gerekirse, acemi askerlerden yararlanılacak.

tarihinde Yâdellerdeki Yurtdaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Askerlik zorunlu olmalıdır.

Sosyalistlerin zorunlu askerliğe karşı çıkmalarını anlamıyorum.Liberaller gibi bireysel düşünüyorsunuz.

Askerlikten kaçan üretimden de kaçar.Çalışmadan ücret alan devlet memurları gibisiniz.

Askerlik yaptın mı ?

Sitelerde Paylaş

Hem kadınlar, hem de erkekler, 6 aylık askerliğe zorunlu yapılsın.

Türkiyede kadınlara askerlik yaptırma bir faicaya sebep olur. TSK tam bir facia. Rütbeliler rezalet ötesi.

Ben askerdeyken bunun farkına vardım.

Sitelerde Paylaş

Askerliği kendi isteğimle yaptım.Devletin benden haberi bile yoktu. :)

Neden sordun?

Askerliği yapanlar genelikle zorunlu askerliğe karşıdır. :)

Sen karşı değilsin ondan sordum. Belki sen rahar yapmışsındır.

Benim askerlik döneminde herkes küfrederek ayarılıyordu askerlikten. Askerden firar edende çok oluyordu. Türkiyede 750 bin asker kaçağı varmış.

Sitelerde Paylaş

Profesyonel ordu istiyoruz.

Dağdaki teröristten daha çevik, daha bilgili, daha soğukkanlı askerler istiyoruz.

adam migros ta kasiyerken 3 ay sonra kendini dağda çatışmada buluyor

bunun aslında temeline bakmak lazım 30 günlük eğitimde ot yoldurulup ben 30 gün boyunca atış yaptım diyip imza attıran,tele 10 metre kuralını getiren,terörü meclise sokup söz sahibi veren,bir zpt tankının 1 tur attıktan sonra tüm depoyu çimenlere döküp şu şu saatler arasında devriye attık diye imza atan kurum varken... herneyse sen profesyonel ordu istiyorsun ama siyasetçiler istemiyor eğer öyle birşey yaparlarsa siyaset yapacak birşeyi kalmaz kimsenin

Sitelerde Paylaş

İrlandalı değil miydi o? :) Bana Arap diyen de Türk olsa neyse de, bu bildiğin İrlandalının (batılının) teki.

Bu utanmazlar utanmadan müslümanları arapçılıkla suçlarlar ama gelin görün ki;

Türk başlığı olan kalpağı yasaklayıp batılının şapkasını dayatırlar.

Türk alfabesi yerine Latin alfabesini getirirler.

Türk halk müziğini yasaklayıp Batı müziğini dayatırlar.

Ahlaksız! Seni men ederim beni batılılıkla suçlamandan ,ulan siz bu ülkede kime müslümanlık taslıyorsunuz ?Bu halk yüzlerce yıldır müslüman din bezirganları sizi asıl sizler imansızsınız.Kimmiş arkadaş halk müziğini yasaklayan sen fazla mı çektin ?Türkülere çamur atan sizlersinizdir hep.şarkıda bile muzırlık arayıp yasaklarsınız.Sizler human zararlılarısınız!

Dava salağı senin soysuz osmanlıydı yüzlerce yıl türklükle ilgili her şeyi yasaklayıp kendine arapça ve farsça ile saray kültürü yaratan ,son dönemlerde de fransızcaya meyletmişler zaten.Senin atam dediğin osmanlı kadar modern batılı sülale yoktu,!

O sultanların dekolteli fotoğraflarını araştır bir.

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ahlaksız ve de namussuz sen ve senin gibilerdir. İşte isbatı;

"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar" - Camel Jöntürk

Türk halk müziğini yasaklayan senin putunmuş. Bugün de putperestler bu ülkenin benimsediği bir müzik tarzına "yavşaklık" diyorlar. Fırsat bulsalar, putlarının yaptığı gibi yasak koyarlar.

Osmanlı Arab alfabesi kullanmış, sizler de Latin alfabesi kullanıyorsunuz. İkisi de Türk değil. Osmanlı öyle yaptı diye aklanmış mı oluyorsunuz şimdi?

Osmanlı'ya saraycı elit diyene bak. Ülkenin kaymağını yiyen para babalarının kıçından ayrılmayan bir tipitip gelmiş bize halkçı ayakları çekiyor.

Ben yobaz bir Osmanlıcı değilim. Bu olanlarda Osmanlı'nın da bir payı var. Kamal'dan önce batılılaşmayı başlatırsan ve reform/ıslahat/tanzimat adı altında gavurlara tavizler verirsen olacağı budur. Kamal da Osmanlı'nın bu politikasının ürünlerinden biridir. Osmanlı'nın bu yaptıkları bizlere ders, ibret olmalıdır. Osmanlı'nın düştüğü yanlışlara düşülmemelidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...